Aanzienlijk verloop onder het beroepspersoneel der Marine INSECT OP BROEKSPIJP Chefarine „4" doet wonderen Nederland neemt deel aan Wereldtentoon stelling Ylootplan wordt langzaam maar zeker verwezenlijkt Karei Doorman' tegen midden '57 gereed IN- en UITVALLEN Een ,jsprookje 7 Neus De Staatsmijnen in 1956 PAGINA Netto-productie van 7.500.000 ton steenkolen verwacht BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 c' De prinsessen Beatrix en Irene hebben in de Ridderzaal de Troonrede van haar Moeder gevolgd. Buiten de Rid derzaal maakte onze fotograaf deze opname van de oudste twee vorsten kinderen. De regering is voornemens, deel te ne men aan de wereldtentoonstelling, welke in 1958 te Brussel zal worden gehouden. Met de voorbereiding en uitvoering van de Nederlandse inzending zal een daartoe op te richten stichting worden belast. Ter bestrijding van de koeten, welke /oortvloeien uit het voorbereiden, inrich ten, onderhouden en liquideren van deze inzending zal naar raming een bijdrage aan bedoelde stichting van 6.000.000'no dig zijn, terwijl daarnaast de mogelijkheid zal moeten worden geschapen tot een be drag van maximaal 1.500.000 deel te ne men in een garantiefonds. Reeds in 1955 en 1956 dienen ten behoeve van de voor bereiding, verplichtingen ter zake te wor den gedaan. Voor het dienstjaar 1956 zal hiervoor naar schatting een bedrag van 500.000 benodigd zijn. zo blijkt uit de begroting 1956 voor Algemene Zaken. In vergelijking tot het toegestane be drag voor het dienstjaar 1955 is voor al gemene Zaken voor het dienstjaar 1956 509.300 meer geraamd. Totaal wordt aangevraagd ƒ3.213.000. Advertentie. (IC! CT Restaurant REYNDORP UEkr Oude LangendUk IS, Tel. 23418 (bij de Markt). In het historisch centrum der stad. Het Restaurant met zijn char mante Wintertuin (matige prijzen). Er schijnt vandaag in Venetië een meis. je te trouwen. Een meisje van vijf tien jaar. De Engelse dagbladen heb ben ons tenminste al dagen lang uit gebreid ingelicht over deze gebeurtenis, waar zoals zij zeggen geheel Europa over spreekt. Uitgebreide foto-reportages stellen ons op de hoogte van de lieflijk heid van de bruid, soms in een kledij, die ons onmiddellijk weer herinnert aan de hondsdagen van de afgelopen zomer. Het meisje is een prinses en bovendien is haar moeder de zuster van Giovanni Agnelli, de eigenaar van de Fiat. Haar toekomstige echtgenoot is natuurlijk een Prins en zal in het levensonderhoud van zijn gezin trachten te voorzien als agent van de Volkswagen ergens in Zuid- Afrika. Hij is 31. Maandag werd er tot slot van de voor bereidende feesten een sprookjesachtig tuinfeest gegeven rond een villa, die on geveer zeventig kamers telt. Prinses Ira liet bij deze gelegenheid haar gasten een half uur wachten omdat zij geen keuze kon maken uit de veertig toiletten, made in Paris. Vóór het feest moest er nog het een en ander aan de villa gebeuren en dat kostte precies een ton. Vier met het vliegtuig overgekomen musici van het Weens Philharmonisch orkest zorgden voor een muziekje. Het bruidskleed, waar de gehele wereld verlangend naar heeft uitgezien, is oe- kend geworden en de gondels hebben hei paar vervoerd. Morgen zullen wij in de Engelse pers kunnen smullen van de ont roerende verhalen, die in even ontroe rend proza (de Daily Mail heeft er een juffrouw heengestuurd) over het voltrok ken sprookje zullen verhalen. Wij zijn er niet heen hoewel Venetië ons niet onberoerd laat en wij voor sprookjes zeer ontvankelijk zijn. Anders hadden wij haar vast wel een plezier ge daan met een leuke pop, want onder de vele foto's, die wij onder ogen hebben gekregen, was er één, waarop Ira rustig in bed lag, een pop in haar armen. Volgens de begroting 1956 voor de Staats mijnen, waarop ten aanzien van de ge wone dienst een eindbedrag van 484.080.000 wordt aangewezen, wordt de netto-productie van steenkolen voor het volgende jaar geraamd op rond 7.500.000 ton onder het voorbehoud" dat de nood zakelijke arbeidskrachten beschikbaar zullen zijn; in 1954 werd nagenoeg een zelfde productie behaald. De raming voor 1955 is gesteld op 7.520.000 ton. Naar de verwachting zal de productie van cokes in het begrotingsjaar rond 2.700.000 ton bedragen. Voor 1955 is ean zelfde productie begroot, terwijl verleden jaar 2.454.000 ton werd geproduceerd. De productie van stikstof in eindpro ducten zal naar t« verwachten is in het dienstjaar 1956 worden opgevoerd tot 173 000 ton. De raming voor 1955 is ge- steid oP 147.000 ton; de werkelijke produc. tie in 1954 bedroeg rond 148.000 ton ge bonden stikstof. Voor het stikstofbindingsbedrijf wordt begroot een productie van 165.000 ton in eindproducten gebonden stikstof dit -s 24.000 ton meer dan de in 1954 behaald, productie; voor 1955 is een productie ge raamd van 139.000 ton. In 1956 zal vermoe delijk 157.000 ton stikstof in meststoffen worden verwerkt overeenkomende mei rond 765.000 ton product. beste beentje voor. En dat is nu juist het kapitale probleem: wat ga ik maken? Welk onderwerp kies ik om in deze fotowedkamp een goed figuur te slaan. Een landschap? Maar er zijn in Nederland toch geen landschappen, tenminste géén landschappen waar iets bijzonders van te maken is, b.v. met bergreuzen, exotische palmen, woeste watervallen of duizeling wekkende ravijnen. Of een portretstudie? Ook niet gek, maar waar haal je zo snel een Volendamse schone of een stoere visserskop vandaan, die het altijd zo voortreffelijk doen op een prent? Dan heb je b.v. nog: het stadsgezicht Maar dat is een onderwerp waarmee je al gauw afzakt naar het peil van de doorsnee ansichtkaart, en daar is niet veel eer mee te behalen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5