Een nieuwe mixture in een betere verpakking Edwige Feuillère in ons land De dynamiet-ramp in Mexico eeuw Winterprogramma van AVRO biedt weinig nieuws Van Ne He kwal Heit altijd en overal versI Optreden in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam Ontstellende bijzonderheden over de uitwerking Aansluitingen met Staatsopera in Wenen en Bolsjoj-theater in Moskou DINSDAG 27 SEPTEMBER 1955 PAGINA 3 21 GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING Pijproken wordt dubbel plezierig met de nieuwe MALCOLM MIXTURE. Met zorg samengesteld uit edele zonrijpe tabaks soorten. Altijd vers en geurig dankzij de bandige plastic verpakking, waaruit het bovendien zo prettig stoppen is. Werkelijk, een mixture waarover U in de wolken zult zijn CALCULATIESCHEMA VOOR HANDELS DRUKWERK Geen termen aanwezig voor ministerieel ingrijpen MILITAIRE TRUCK TEGEN BOOM U laat 'm toch niet alléén met zon boot varen? OUDERDAG AAN BOORD VAN DE „ZEVEN PROVINCIËN" DUITSE AANNEMER VER- DRONK OP TEXEL A&'\- lendas graecas verschoof. In het begin van dit jaar heeft Pinilla trouwens ronduit gezegd dat hij er niet aan denkt om deze voor Augustus 1958 te doen plaats vinden. De „Constituerende Ver gadering", wier wensen Pinilla, toen hij aan het bewind kwam, beloofde uit te voeren, werd tenslotte in de maand Juli van dit jaar verhinderd bijeen te komen. HET is op het ogenblik nog moeilijk te zeggen in welke richting de situatie zich precies zal ontwik kelen, vooral, omdat er op het ogenblik in Columbia ternauwernood gesproken kan worden van een georganiseerde oppositie. Een ding is evenwel zeer duidelijk: dat Pinilla's macht in grote mate steunt op het hem klaarblijkelijk zeer toegewijde leger. In zoverre gaat het dus zeker niet op om vergelijkin gen te trekken met de situatie, die in In de week van 11 tot en met 17 Sep tember zijn aangegeven elf gevallen van parathyphus, waarvan drie in Gronin gen, twee in Overijssel, twee in Gelder land, één in Zuid-Holland, één in Noord- Brabant en twee in Limburg. Er werden 21 gevallen van kinderver lamming aangegeven, waarvan één in Friesland, vier in Overijssel, vier in Gel derland, één in Utrecht, één in Zuid- Holland, acht in Noord-Brabant en twee in Limburg. zij niet met zorg haar toiletten ver zorgde. Pierre Balmain, de meester cou turier, ontwerpt al haar robes, zowel voor het dagelijkse leven als voor de to neelstukken die zij speelt als ook voor de rollen die zij in de film vertolkt. Smaak vol en vol allure, zodat de Marguérite Gautier er bijzonder spectaculair uitziet, een van de voorwaarden voor de enscène- ring van dit toneelstuk. De rol van Armand Duval wordt ver tolkt door Jacques Dacqmine, een uiter lijk bescheiden jongeman, die ook in films en voor de televisie reeds heeft gespeeld en die een goede partner is voor Edwige Feuillère. In de Staatscourant van gisteren heeft de minister voor Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie. in overeenstemming met zijn ambtgenoot van Economische Zaken, bekend gemaakt, dat er voorshands geen termen aanwezig zijn terzake van het z g calculatieschema voor handelsdrukwerk van de federatie der werkgeversorgamsa- tiën in het boekdrukkersbedrijf op grond van het kartelbesluit op te treden. Aan de bezwaren, die genoemd calculatiesche ma ontmoet, zal de Federatie namelijk tegemoet komen. Bij het overleg, dat terzake heeft plaats gehad, heeft de Federatie zich bereid ver klaard te bewerkstelligen, dat met ingang van 1 Januari 1956 de prijsberekening zodanig zal geschieden, dat de verschillen in efficiency bij de onderscheidene onder nemingen tot uitdrukking kunnen komen De regeling is vervat in een bindend besluit dispensatie calculatieschema's. Voor drukwerk vallend onder het perio- diekenbesluit, zal de dispensatiemogelijk- heid voorlopig niet gelden. De Federatie zal er echter naar streven dit besluit op zo kort mogelijke termijn, doch uiterlijk 1 Januari 1957, aan de dispensatieregeling aan te passen- Gistermorgen om half negen is bij de al gemene begraafplaats te Markélo een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat de dienstplichtige sergeant-titulair van het eerste legercorps verbindingsbataljon, A. B. N. C. uit Den Haag, het leven heeft gekost. Een lange kolonne auto's, waarin militairen gezeten waren, reed in de richting van Goor. Bij een van de wagens begon de aanhanger te slippen. De chauf feur kon hierdoor de wagen niet meer houden waardoor de auto tegen een boom reed. Sergeant C. schoot hierdoor voorover, waardoor hij zo ernstig aan het hoofd werd gewond, dat hij bijna on middellijk overleed. Het onderzoek is in handen van de militaire politie. De explosie zou veroorzaakt zijn door dat de locomotief van de passerende trein de grond deed trillen. De grondtrillingen zouden zich hebben voortgeplant naar de plaats, waar de auto's stonden, met het jubileum, heeft het Belgische episcopaat zijn stem laten horen. Dit geschiedde door middel van een gemeenschappelijke brief, die op de academische zitting werd voorgelezen. Om te beginnen wordt er in dit schrij ven op gewezen, dat de H. Stoel zich levendig met de problemen van de bio scoop en de televisie bezig houdt. Méér nog dan thans het geval is, moet de mo rele beoordeling der films worden ge publiceerd. De pers vooral kan in dit opzicht nuttig werk verrichten. In haar critieken over films, moet zij, naast het cultureele standpunt ook dat van de moraal in het oog houden. Men moet ook hoge zedelijke normen van de televisie vragen. Ook op dat ge bied, moeten de katholieken hun invloed doen gelden. Vooral ook met het oog op de kinderen, kan men met de televisie niet streng en voorzichtig genoeg zijn. Op Vrijdag 7 October wordt aan boord van Hr Ms kruiser de „Zeven Provinciën", welke dan is gelegen in de Parkhaven te Rotterdam, een ouderdag gehouden. Het schip zal zijn opengesteld voor bezoek van familieleden van de opvarenden en het ie de bedoeling, dat vooral de ouders van de jongere opvarenden van dit bezoek gebruik zullen maken. Deze ouders zuilen gelegenheid krijgen kennis te maken met de divisiechef van hun zoon, teneinde gedachtenwisseling te bevorderen tussen de oudeTS en deze officier. Naast de programma-onderdelen op het gebied van de ernstige muziek, die we gens de grote belangstelling gehandhaafd bleven, wordt door de A.V.R.O., die van daag tijdens een persconferentie in het restaurant van haar studio te Hilversum een overzicht gaf van het winterprogram ma, in 1956 een aantal concerten gewijd aan Robert Schumann, die 100 jaar gele den stierf. Voorts worden er werken in bijzondere bezettingen uitgevoerd, zoals „Man is a tool-using animal" van de Nederlandse componist Keuning en de schertsopera „Charivari" (ketelmuziek) van de Ameri kaan Westergaard, terwijl er aansluitin gen met buitenlandse operatheaters zul len worden tot stand gebracht, o.a. met Wenen (heropening van de Staatsopera met „Fidelio" van Beethoven) en met het Bolsjoj-thcater in Moskou („Khovan- tchina'* van Moussorgsky). Tenslotte zullen enige op zichzelf staan de uitzendingen aan diverse onderwer pen worden gewijd, zoals een klankbeeld over „Hoe een lied tot stand komt" van C. Lans en een programma over „Musi- que concrète" en electronische muziek met een bespreking door Henk Badings, waarin enkele experimentele composities van Nederlandse componisten worden ge speeld. Het amusementskarakter van de Dins dagavond blijft gehandhaafd. Alleen zijn de ingrediënten enigszins gewijzigd. On der het motto „Van hier naar daar" wordt de luisteraar meegenomen naar het café concert „Illuzione", dat alleen in Aether- land is te vinden en waaraan een aantal populaire orkesten meewerken. Vandaar gaat de reis naar Paladonië, een denk beeldig staatje, dat wordt geregeerd door Keizer Adalbert VII. Na een kwartiertje het leven aan het hof van deze wonder lijke keizer, wiens imaginaire rijk op de grens tussen Oost en West, veertig jaar geleden van een even imaginaire kaart werd weggevaagd, te hebben meegemaakt, keren de luisteraars terug tot de werke- Op het strand van het eiland Texel is gistermiddag de 57-jarige Franz Wilhelm Hüttermann, aannemer te Wuppertal- Barmen, voor de ogen van zijn vrouw verdronken. Het was opkomend water en de zee was ruw. De heer Hüttermann logeerde te De Koog op Texel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3