Veertigjarige werkzaamheid de N.V, Grontmij" Hartewensen! Kleine Mensen de toekomst1 U voelt het met Uw vingertoppen Vim maakt véél schoner! Van spade tot dragline en bulldozer DINSDAG 27 SEPTEMBER 19 weerga Rotterdam vindt, kunt U over enkele dagen keuze maken ongeëvenaarde col Jazeker-ook kleine Rotterdammers hebben hartewensenKijk hoe parmantig ze door hun gloednieuwe stad stappen van school naar huis - van huis naar school - in hun grappig-moderne en o zo solide kleertjes van de DE STER. Ravotten on- j-A derweg? Gerust! Want 111 een echt Rotterdams modehuis maakte een hi/N—, collectie-die-er-tegen I J l -kan voor al die fevens- I Ijll lustige Rotterdamse 1 T I woelwaters! Mechanische ontginning heeft vele voordelen PLV.V. PASJA VAN FEZ ONTSNAPTE AAN AANSLAG Om de clubtitel dammen CONSTANT ZEGEVIERDE OVER EXCELSIOR Koninklijke dank DRIE LEDEN VAN KNSM- STAF ONDERSCHEIDEN reinigt vlugger, grondiger en... toch zo veilig! Smetteloze Vim maakt alles glanzend en vooral ook... glad. En dat is pas écht schoon. Neem de Vim-proef maar eens. Wrijf met Uw vingertoppen over Uw gasstel, Uw pannen, Uw tegels. U voelt het: zelfs het hardnekkigste vet en vuil is volkomen opgelost. Dat kan alleen Vim's snelschuim. Eis daarom altijd échte Vim, in de gele bus. DE LUCHTVAARTMIJ VAN CEYLON EN DE K. L. M. VIM schuimt nog meer en kan niet krassen min vra, Vor dezi lijk is e van het kun grond wordt verkregen, zodat het spreek woord: „de punt van de spade is van goud", waarmee de grote waarde van handenarbeid werd aangegeven, niet meer geldt. Bovendien: met één dragline wordt het werk van 25 tot 30 man verzet, één bulldozer doet dat van 15 tot 20 man. Van lieverlede is de jubilerende maat schappij overgegaan tot het oprichten van gespecialiseerde diensten en zij heeft naast de planning en uitvoering van be langrijke werken in eigen land zij nam o.a. deel aan de Zuiderzeewerken haar arbeidsveld ook in het buitenland weten te vinden. Voorbereid en ten dele werden uitgevoerd projecten in Argentinië, Ma rokko, Algiers, Tunis, Griekenland, Enge land en Ierland, Frankrijk en Californië, terwijl nog op de nominatie staan Chili, India, Portugal en de Congo. Samen met de Ned. Heide Mij heeft zij een groot project in uitvoering op Sumatra. In het kader van de U.N.O. zorgt zij ook voor technical assistance in de onderontwik kelde gebieden. Directie en commissarissen, van wie president is oud-minister prof dr Aug. Albregts, (directeur is thans ir J. Han- raets) hebben voor de viering van het jubileum afgezien van de gebruikelijke vorm en bieden hun gasten en personeel, te zamen 2000 personen op het landgoed een openluchtspel aan, dat onder de ti tel „Melodie der aarde" geschreven werd door Jan Naaykens en met medewerking van enige beroepsacteurs en het Scapino- ballet opgevoerd zal worden onder regie van Anton Sweers. Marius Monnikendam schreef daarvoor toepasselijke muziek. In de avonduren wordt een tweede op voering gegeven voor bewoners van De Bilt. (Van onze Utrechtse redacteur) Uit het door de heer D. Veenhuizen in 1913 gestichte particuliere „Bureau voor Grondverbetering en Ontginning" is een belangrijke maatschappij <>P cultuurtech nisch gebied gegroeid, die wij algemeen kennen onder de naam N.V. „Grontmij", een samentrekking van Grondverbete ring- en ontginning-maatschappij. Sinds kort, na beurtelings haar hoofdkantoor gehad te hebben in Zwolle en Utrecht, is zij gehuisvest in de fraaie 18de eeuwse patriciërswoning van het landgoed „Hou- dringe" in De Bilt onder de rook van Utrecht. Bij gelegenheid van het Woensdag 28 September a.s. te vieren 40-jarig bestaan de Maatschappij werd in 1915 gesticht en de heer D Veenhuizen was de eerste directeur zal minister S. Mansholt het nieuwe hoofdkantoor officieel openen. Het is gelegen aan het einde van een eeuwen oude oprijlaan links van de weg De Bilt Zeist. Onder leiding van architect J. Boe lens uit Zwolle is na advies van Monu mentenzorg, het huis dusdanig voor het nieuwe doel geschikt gemaakt, dat het ministerie van O., K. en W., de provin cie en de gemeente De Bilt zelfs subsidie verleenden voor de afbraak van een la ter aangebrachte minder fraaie toren en van een koetshuis, dat al evenmin veel moois was. De geschiedenis van de „Grontmij" gaat gelijk op met de ontwikkeling van de cultuurtechniek. Met andere woorden, zij heeft de veranderingen in werkwijze bij de verbetering van de bodem teneinde de gebruiksmogelijkheden zo hoog moge lijk op te voeren, op de voet gevolgd. Na de pioniersarbeid der werkers van het eerste uur, die met groot risico wer ken uitvoerden, toen er van enige finan ciële steun door de overheid nog geen sprake was en waarbij eerst met de os- senploeg later met de stoomploeg de grond werd omgewoeld, hebben haar lei ders het in 1946 direct aangedurfd de mechanische ontginning met behulp van draglines en bulldozers toe te passen. De ervaring heeft uitgewezen, dat met bull dozers een veel betere menging van de <!e beh deri indi orgi eve' wet hun voo hu]< en die hek het snré uit proi dus ken telij van brei en t schr en de a rel: Gisteren is een aanslag gepleegd op Si Taiel Baghdadi, plaatsvervangend Pasja van Fez. Si Taieb bleef ongedeerd, doch zijn broer, Si Mehdi, die met hem in de auto zat toen een onbekend gebleven man enige schoten op de wagen loste, werd gedood en een lid van de lijfwacht werd zwaar gewond. Vorig jaar was Si Taieb bij een dan- slag door twee kogels in de schouder getroffen. Kort geleden werd een Ma rokkaan voor deze aanslag ter dood ver oordeeld. gens land orde heex biizt dat van door Ee Den alle verv uitm trof. aanp omst Rem: zoals druk welv Na werl landi denk tiont pen op c ten i WINKELCENTRUM BINNENWEG EN BEYERLANDSELAAN Zondag werd te Rotterdam de eerste damwedstriji gesoeeld in de finale om het clubkampioenschap van Nederland. Con stant, in 1954 clubkampioen geworden na 'n beslissinfswedstriid tegen Excelsior uit 's-Hertogenbosch, won weer onbedreigd van deze club met 128. Na ongeveer drie uur spelen stonden de Bosschenaren reeds met 40 achter. Nadat eerst mer, voed profiterende van een foutje van zijn tegenstander, voor een winstent had "ezorvd. boekte vervolgens v. d. Waals een overwinning. Diens te- gensiandar overzag een fraaie offercom binatie, waarna het snel bergafwaarts ging.. De Rotterdammers alhoewel met drie invallers spelende, slaagden er in deze voorsprong te handhaven, zodat het ein de met 128 kwam. De volledige resultaten waren: W. Roo- zenburg 11 B. van Liempt; J. v. d. Doe 11 J. Craane; G. H. v. Leeuwen 11 J. Hobbelen; J. W. Geerling 1—1 J. C. de Galan; G. v. d. Waals 20 G. de Ren; V. F. Tromer 20 G. Gloudemans; A Gorree 11 M. Koch; A. M. Olsen 11 W. van Esch; W. de Jong 02 M. Maas en F. Koopmeiners 20 M. Sluiter. REPARATIES KUNSTGEBITTEN in een half uur klaar Claes de Vrieselaan 21 Telefoon 37519 - Rotterdam zoek Anti He soort heids van De toren maal harm alle een Ze z grino van soonl Chln' het w< tend voett voort lande mark De vorer worp kinde muzii Aan nen t korer We v< Weg 2ijn i Int verkl 'en ti jurv van heid fterso klank De Was echok ju Ie vr mag Het transport van de vervoermiddelen nl. de crèmekleurige calèche, de hof- auto en elf paarden, waarvan de Konin gin gebruik zal maken bij haar bezoek aan de West was aanleiding voor de Vorstin om een der directeuren en twee functionarissen van de Kon. Ned. Stoomboot Mij N.V., die het vervoer vergorgt, te benoemen in de Huisorde van Oranje. Direct na het inladen van de laatste der elf paarden aan boord van het s.s. „Baarn" Zaterdag heeft de adjudant- generaal i.b.d. van H.M. de Koningin, vice-admiraal b.d. N. A. Rost v. Tonningen, van bovenstaande benoeming mededeling gedaan en de versierselen namens de Koningin utirrrelkt. Jhr H. van Lennep, lid van de directie der K.N.S.M. is be noemd tot commandeur in de Huisorde van Oranje, de heer R. W. Ie Poole, chef van de afdeling West-Indische lijnen tot ridder eerste klasse in deze huisorde en de heer R. Faubel, eveneens werkzaam bij de K.N.S.M., tot ridder tweede klasse in deze huisorde. Dit voelt U óók met Uw vingertoppen In principe is een basisovereenkomst tot stand gekomen tussen het gouverne ment van Ceylon en de K.L.M. over het gezamenlijk stichten van een luchtvaart maatschappij. De K.L.M. .zal in deze on derneming inbrengen een minderheid van aandelen en misschien ook enig ma terieel. Overwogen wordt een luchtlijn te on derhouden tussen West-Europa via Co lombo naar het Verre Oosten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6