Sabenalijn Axel-Rotterdam Chartale geldhoeveelheid dan f 3,8 milliard meer Prinselijk bezoek aan Zuidwest Brabant Grote service door concurrentie Faure verliest steun van rechtse Nederlandsche Bank Openbaar vervoer in U.S. three lions Harding confereerde met Makarios Feest in Etten en Leur en Rucphen Aruba PAGINA 9 WOENSDAG 5 OCTOBER 1953 NIEUWE UITVALSWEG TEN WESTEN VAN UTRECHT Volgend jaar gereed CURSISTEN STAATHUISHOUDKUNDE IN DE KNEL Geheim overleg op Cyprus VIJFHONDERD GESMOKKELDE PAPEGAAI- ACHTIGEN VERGAST Klant in Amerika meer koning dan in West-Europa Natuur niet in de stemming Het punt in de gemeente Utrecht, waar de Wethouder Diemontlaan aansluit op de rijksweg bij Den Hommel en waarop reeds enige malen ongevallen zijn voor gekomen, is betrokken bij de plannen tot aanleg van de nieuwe verkeersweg tus sen de Paul Krugerbrug over het Mer- wedekanaal aa.n het einde van de Graat van Roggenweg. en de brug over het Am sterdam-Rijnkanaal nabij Den Hommel. In December van dit jaar zal aan de uit voering van deze plannen worden begon nen Wanneer de nieuwe uitvalsweg ten westen van Utrecht voltooid zal zijn, is de thans zeer drukke rijksstraatweg langs de Oude Rijn van geen betekenis meer voor het verkeer. In de tweede helft van 1956 zal de nieu we weg voor het verkeer worden opengesteld. Deze verbinding zal. van de Paul Krugerbrug tot aan het bij de krui sing met de Wethouder Diemontlaan aan te leggen verkeersplein, bestaan uit 'w.ee rijbanen van elk 9 m. breed, met vrijlig- gende rijwiel- en voetpaden. Van dit ver keersplein tot de aansluiting op de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal zal de weg voorlopig uit één rijbaan van onge veer 10 m. breed bestaan. De Wethouder Diemontlaan zal met de Jos. Haydnlaan onderdeel gaan uitmaken van een rondweg om het centrum en in dubbele rijbanen worden uitgevoerd. Dit gehele project zal ongeveer 3 millioen kosten, waarbij tevens is begrepen het bouwen van een tunnel met op- en afrit ten bij de Paul Krugerbrug, teneinde een vrije kruising te verkrijgen met het ver keer over de Kanaalweg naar Jutphaas en verder. Woensdagmorgen werd Marinus v. d. Heuvel, die 40 jaar als concierge bij het gymnasium te Mogen heeft gewerkt door pater rector en de burgemeester van Megen van huis afgehaald om daar na te worden gehuldigd in de aula. Na eerst door een haag van bezems, stof fers, mattenkloppers enz. te zijn gelopen, sloten de studenten zich aan en was er een spontane hulde voor er nog éen woord was gezegd. T)e foto toont de jubilaris op weg naar de aula. Veldmaarschalk Sir John Harding, de nieuwe gouverneur van Cyprus, heeft gisteren te Nicosia geheime be sprekingen gevoerd met aartsbischop Makarios, leider van de Griekse bewe ging op het eiland die een hereniging met Griekenland voorstaat. In een ge meenschappelijk communiqué, dat na afloop van het anderhalf uur durende onderhoud werd uitgegeven, werd ge zegd, dat van gedachten was gewisseld over de toekomst van Cyprus en dat overeengekomen was later een nieuwe ontmoeting te doen plaats vinden. De besprekingen vonden plaats in de kaartzaal van het Ledra Palace hotel, 24 uur nadat Harding vanuit Londen op Cyprus was gearriveerd. De aarts bisschop begaf zich naar het hotel met zijn wagen, waarop de Griekse vlag was geplaatst. Alle wegen, die naar het hotel leiden, waren een uur voordat de besprekingen begonnen, afgesloten. Sir John Harding, die reeds de bij naam „onvermoeibare Harding" heeft gekregen, begon gistermorgen om 7.30 uur met een inspectietocht langs de politiebureaux in Nicosa, waar hij in formeerde naar de genomen veilig heidsmaatregelen. Terwijl de gouverneur en aartsbis schop Makarios van gedachten wissel den, drongen gemaskerde terroristen een politiebureau in Lefkonico, 40 km. van Nicosia binnen, waar zij wapens, munitie en een radiozender buit maak ten. Ongeveer 500 uit Nederland naar West- Duitsland gesmokkelde papegaaiachtige vogels zijn op last van de dieren-genees- kundige dienst te Aken vergast. Vrijdag avond waren te Horbach de in kisten verpakte dieren in beslag genomen. De smokkelaars wisten te ontkomen. De vergassing werd gelast omdat men vreesde, dat de vogels besmet waren met de gevreesde papegaaienziekte. Eerder in dit jaar moest een aantal Westduitse douanebeambten met papegaaienziekte in een ziekenhuis worden opgenomen, omdat zij met besmette uit Nederland gesmokkelde papegaaiachtigen in aan raking waren gekomen. (Van onze correspondent). Twintig minuten eerder dan het offi ciële uur arriveerde gistermorgen om ruim tien uur Z.K.H. Prins Bernhard in Etten en Leur voor zijn werkbezoek aan het industriegebied. Hij werd vergezeld door de commissaris der Koningin, prof. dr J. E de Quay, die hem op het vliegveld Gilze-Rijen had begroet. In Etten werd Z.K.H. verwelkomd door burgemeester Godwaldt, de wethouders Pi.is en Fes- kens de directeur-generaal voor de industrialisatie, drs H. Moonen. directeur van het E, T. I. in Noord-Brabent, de burgemeesters Alberts en Funk van (Van onze Haagse redactie). Dank zij de concurrentie biedt het openbaar vervoer in de Verenigde Staten aan het publiek een grote service. Dit is één van de conclusies, waartoe de direc teur van de N.V. Brabantse Buurtspoor wegen en Autodiensten, mr D. van Set ten, is gekomen tijdens zijn studiereis door Noord-Amerika. „In de Verenigde Staten is de klant in de vervoersbedrqfs- tak veel meer koning dan in West-Euro pa", zo zeide hij gistermiddag tijdens een lunchvergadering, te Den Haag, geor ganiseerd door het Nederlands Verkeers- Instituut. Wel is. evenals bij ons, aan de over- Maarten zal heel wat „toeristen" trekken. De gezaghebber heeft name lijk van de bevojklng van het Franse deel en van het Engelse eiland An- quilla het verzoek ont vangen naar, Philipsburg te mogen komen en dus het koninklijke bezoek te mogen bijwonen. Dit ver zoek is gaarne ingewil ligd. Inmiddels nemen de voorbereidingen voor de ontvangst van H. M. en Z. K. H. steeds definitie vere vormen aan. Proble men en moeilijkheden, die zich voordeden, zijn of worden opgelost en steeds meer treden de voorbereidingen naar bui ten, waardoor men in brede lagen van de be volking .in de stemming komt". Proefbranden van verlichtingen in de avond uren de eerste van een serie oranjekranten van „Beurs en Nieuwsberich ten", aanplakbiljetten van de propagandacomm.s- sie van het Oranje-comité boekjes voor de school jeugd: al deze zaken vor men tezamen het onmis kenbare teken, dat de Koningin nu heus spoedig komt. Alleen de natuur schijnt er nog niet van te zijn doordrongen. De tempera tuur blijft bijzonder warm en er zijn abnormaal veel regen- en onweersbuien. Alles wat nu valt kan straks niet meer vallen is een troost, maar geen geruststelling. VIRGINIA 75ct 20 „tuks Met dit Blies is premier Faure hard be zig de steun van de rechtse partijen, die hij 1n de komende dagen zo hard zal nodig hebben, te verliezen, al heeft de parlementsfractie van de MRP gisteren dan ook uitdrukkelijk de houding van de MRP-ministers goedgekeurd en haar vertrouwen in hen uitgesproken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 9