Nieuws uit STAD en OMTREK De gouden feestdag van zuster Petra ROTTERDAM OUDE TIJD eugen-hulp Reclame SPORTNIEUWS uit Schiedam Geschenk van Cincinnati aan Vlaardingen Het glas in loodraam voor het trappenhuis van Raadhuis GROENTEN- EN FRUITMARKT Vit die goede De opbrengst was Burgerlijke Stand Gunstige weersomstandigheden beïnvloeden de aanvoer Een drukbezochte receptie Vreemde botsing Maakt NIEUWSTE VOLKS WAGEN IN FRAAI GEBOUW V. President-directeur zal raam onthullen K.N.V.B. afd. R'dam MAANDAG 17 OCTOBER 1955 NSC PAGINA 2 OFFICIëLE PUBLICATIES DE AMBACHTSSCHOOL //V KOI I EK DAM WESTER VOLKSHUIS HERNIEUWD ROTTERDAMSE MATROZEN REDDEN EEN DUITSER Rotterdamse Haven 16.000ste SCHIP EEN MAAND EERDER BINNEN Complex-Hoogenboom op grens RotterdamSchiedam Wat er is, wal er komt NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT VROUWENGILDE SVV-er VELDHOVEN WINT RONDE VAN ALBLASSER- DAM GTB 1—ZWSH 1 1—2 E. S. S.-NIEUWS S. F. C.-NIEUWS Gisteren de dag van de enveloppen- actie was ik op reis, een soort week end dus- Nou. ik heb het best naar mijn zin gehad. Maar toen ik 's avonds- weer thuis kwam, had ik wel tien gaten in de lucht kunnen springen. Ik moest natuur lijk raden, hoeveel de collecte had opge bracht. Ze stopten mij een kartonnen doos in de handeneven tellen..— 231 gul den. „Dat kan nooit", was mijn reactie. „Raad dan eens", drongen ze aan. Ik zei: „Nou. 650700 gulden". Een tweede kartonnen doos verscheen op tafel en nu werd de totaalopbrengst 1053 gulden!: Nee, u leest het goed: 1053. Ik stond paf, wat kon ik anders doen. Het was af! Veel geldzorgen zijn nu voor mij in één klap weggevaagd. U hebt mij daarbij geholpen. Mijn oprechte dank voor zoveel harte lijk meeleven. De Schiedammers hebben laten zien, dat ook zij in hun hart echte missionarissen zijn. PATER TH- KONING, S.M. De Beursbrug zal wegens het uitvoeren van herstelwerkzaamheden zijri afgeslo ten voor alle verkeer dus ook voor voetgangers van Dinsdag 18 Oct. des avonds 22 uur tot Woensdag 19 October des morgens uur en van Vrijdag 21 October des avonds 22 uur tot Zater dag 22 October des morgens uur, alles met deze restrictie dat de afsluiting zo veel korter of langer zal duren als nood zakelijk mocht blijken. C"BOREN: IJnze H., z. v. H. v. d. Laan cu A. Eggmk; Hendrik J„ z. v. H. v. d- Laan en A. Eggink; Krijn, z. v. J. Hordijk en J. C. v. Gerven; Maria E. v- d. J. Hogenboom en A. J. Hofman; Huiberdina A., d. v. W. H. Roijers en J. C. de Krom; Martinus, z. v. C. A. F. Gouka en T. M. v Dijk; Simone J., d. v. L. J. v. Pelt en C C. A. Weber. OVERLEDEN: p. winkelman, 75 jaar. Zuster Petra op de drukbezochte receptie van gistermiddag. Vijftig jaar zuster, 't is wel de moeite wensen aanbood, alsmede alle heren geestelijken van de parochies. Zondagmiddag de receptie. Het school, bestuur, de vele onderwij2'eressen, oud leerlingen van de St. Catharinaschool en de U.L.O. in de Schoolstraat, waaraan waard om daar even bij stil te staan, zuster Petra het laatst verbonden was en Toen zuster Petra 15 October 1905 haar zij bij haar afscheid in Januari alvast met religieuze gelofte aflegde in het Moeder- de school dit gouden professiefeest vier huis te Voorschoten, kon zij op dat ogen- 'de, allemaal kwamen zij haar even de blik niet vermoeden, welk een prachtig hand drukken. Om maar niet te spreken werk in dienst van God zij 50 jaar van de bekeerlingen, die ook op deze bij- later zou herdenken. zondere feestdag nog van hun dankbaar- In intieme kring is dit feest Zaterdag heid blijk gaven voor ^tvrfe goede wat in het klooster gevierd, waarbij de Eerw. I Z1J ln Jiaar onderricht tot de g ot Deken Reijnen zijn persoonlijke geluk- Zoo langzamerhand gaat ook onze ge meente met haar tijd mede. Moesten toch vroeger jongens, die op een ambachts school een vakopleiding wenschten, naar Rotterdam of 's-Hage trekken, eerlang be hoeft dat niet meer. Reeds is men begonnen de palen in den grond te heien; hout en steenen worden aangevoerd, zoodat weldra de eerste steen van het op te richten gebouw zal kunnen worden gelegd. Een gebouw, waar de een de teekenstift, een ander hamer, schaaf of beitel han teert om zich voor te bereiden op het vak, dat hij zich gekozen heeft, voor den houw, van huizen of machinerieën. Zij die wel eens een openbare les van een ambachts school hebben bijgewoond, hebben zich kunnen overtuigen wat de jongelui zich daar hebben kunnen eigen maken; zaken, die men niet in de werkplaats leert, doch die hem later bijzonder te stade komen. Wel moeten sommige ouders zich opoffe ringen getroosten om hun kinderen zoo'n school te doen bezoeken en derven zij de inkomsten, zoo de jongens op een fabriek of in een werkplaats bezig zijn, doch de ze schade wordt later ruimschoots ver goed, wanneer de leerling der Ambachts school op fabriek of werkplaats komt, door meerder loon te krijgen dan hij an ders zou kunnen verdienen. Meer en meer wordt dan ook het nut der vakopleiding erkend; de werkplaats leent er zich niet meer toe, de werkwijze is geheel anders geworden. Op onze Ambachtsschool, welke met 1 September a.s. zal worden geopend, zal onderwijs worden gegeven i.i het machine bankwerker smeden, timmeren, meubel maken, schilderen en metselen. Dit laat ste wordt niet op alle scholen onderwezen en toch is het een vak, waarvoor een goe de opleiding noodig is en tot nu toe stief moederlijk met opleiding bedeeld. We hopen dan ook, dat velen het nut zullen erkennen en een groot aantal aan giften voor den eersten cursus op 30 Arpil a.s. in het gebouw der Spoelingvereeni- ging bij het bestuur zal inkomen. Een geldelijk bezwaar kan het zeker niet zijn, daar de onvermogenden niets, de minvermogenden iets, de meergegoe- den wat meer zullen betalen. (Nwe Schiedamsche Courant, van 28 Arpil 1908). hun leven 'mochten ontvangen een stap die men nu eenmaal niet zó maar doet. 68 jaar is zuster Petra nu. Haar be gaafdheid in wiskunde, handelsrekenen en natuurkunde hebben vele meisjes klaar gemaakt voor de maatschappelijke Zondagmiddag om 2 uur heeft er bij de oversteekplaats voor hotel De Kroon aan de Koemarkt een vreemde botsing plaats gehad. De heer P. H. S. uit Vlaar- dingen, werkzaam op het kantoor aldaar die met zijn auto van de Broersvest kwam afrijden stopte voor de zebrastrepen om voetgangers de gelegenheid te geven over te steken. Toen hij al enige tijd stilstond werd hij onverwachts van achteren aan gereden door een auto, bestuurd door de modelmaker H. S. uit Schiedam. Wat de oorzaak hiervan is, heeft men nog niet vast kunnen stellen. De botsing was zo hevig dat de voorste auto'achteruit werd geduwd en dwars op de weg kwam te staan. Gelukkig waren er geen voetgan gers. Alleen de 65-jarige heer G. V. uit Leiden, die bij S. achter in de auto zat sloeg bij de botsing met het hoofd tegen de achterruit. Hij klaagde over hoofdpijn, hij heeft waarschijnlijk een hersenschud ding opgelopen. In dezelfde auto werd hij naar huis gebracht. Beide auto's werden beschadigd. HEDEN Passage-Theater: Bestemming Mars (volw.). Monopole-Theateï: The Americano (18 j) Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur Bali-tentoonstelling. C.C.C.. Lange Kerkstraat 34: Tent. werken van Dook Everse. tot 4 November De Kroon R.K. Middenstandsbond 8 uur Commissaris Rijpma over taak van de politie. R.K. OPENBARE LEESZAAL R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; tedere middag van 2—5 uur behalve Maandag en iedere avond van 7—8.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur. vrijdag van 7—8 uur uitleen van DoeKeu. Filiaal Kethel IRK Ver Gebouw) elke Zondao van half 'wnalf tot half ëén. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek v. Westendorp, Singel 81. TONEEL EN MUZIEK Dinsdag: 18 October 1955. Schouwburg, 8 uur: Spoken (Kon._ Ned. De wethouder van Onderwijs en Volks ontwikkeling de heer A. J. van der Vlerk heeft Zaterdagmiddag het gerestaureerde Wester Volkshuis heropend. Het Wester Volkshuis dat zeer gebrek kig gehuisvest was, heeft nu een stijlvol en harmonisch aanzien gekregen. Namens het Rotterdams Centrum voor Sociaal Cultureel Vormingswerk, waar bij het Wester Volkshuis aangesloten is, sprak drs E. Lopez Cardozo over de waar de van een goed ingericht buurthuis. De voorzitter, de heer W. Reitsma dank te het gemeentebestuur voor de vernieu wing van het gebouw. Onder de aanwezigen waren vertegen woordigers van het Ministerie van O.K. en W., van de Sociale Raad en de Ge meentelijke Dienst van Sociale Zaken. Twee Nederlandse matrozen, H. Jasper en F. van Dam Uit Rotterdam, zijn door de regering van het Westduitse land Rijnland-Palts eervol vermeld, omdat zij in Juli j.l. te Worms een Duitser van de verdrinkingsdood hebben gered. In de haven van Rotterdam is gisteren het 16.000ste schip van dit jaar aangeko men. Het was het 1574 brt. metende s:s. „Bifrost" van de rederij Stockholms Red. afb. Svea te Stockholm, dat met een la ding stukgoed van Skeileftehamn kwam en ligplaats koos aan de IJsselkade. Het Japanse schip „Ume Maru" kwam vorig jaar als 16.000ste binnen op 23 No vember. Het centraal burau van de tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het verloop van de groenten- en fruitmarkt in de week van 6 t.m. 12 October 1955 het volgende mede: De aanvoer van zomergroenten duur de nog voort. Zelfs was deze aanvoer groter dan aanvankelijk werd verwacht. Een van de oorzaken daartoe was gele gen in de vrij gunstige weersomstan digheden, waardoor de ontwikkeling van het-gewas aanhield en de werkzaamhe den op de bedrijven voortgang konden blijven vinden. Het verloop van de aan voer was overigens wel regelmatig en voldoende gespreid om een regelmatige ontwikkeling van het prjjsbeeld mogelijk te maken. Behoudens een enkele uitzon dering vertoonde het prijsbecld dan ook geen al te grote verschillen met dat van de voorgaande week. Tevens gold dit voor de wintergroenten ook voor het fruit. Ondanks de ruime aanvoeren van andij vie bleef de doordraai zeer beperkt. De verwerkende industrie nam nl. ruime hoe veelheden op. Zij het dan op het lage prijspeil van 0.06 tot 0-09 per kg. Te gen deze prijzen werd ook een belangrijk kwantum afgenomen door de binnenland se verse markt en er werd een kleinere hoeveelheid geleverd aan België. Van bloemkool was de markt eveneens ruim voorzien. De aanvoer was weer voor namelijk geconcentreerd in Noord-Holland en verder in 't gebied van de Zuidholland se eilanden. De binnenlandse markt en de industrie waren de belangrijkste be stemmingen. De export op West-Duitsland en België was nl. maar gering. Hoewel de noteringen in de verschillende aanvoerge- bieden onderling afwijkingen vertoonden, waren deze in het algemeen vrij gunstig. De goede kool deed nl. 0.43 tot ƒ0.50 per stuk, terwijl de lagere sorteringen al naar gelang kwaliteit en grootte 0.15 tot 0.40 per stuk noteerden. De aanvoer van verschillende soorten bonen is door de beperkte omvang van ondergeschikt belang geworden. De kleine .hoeveelheden spekbonen, pronkbonen en princessebonen werden voldoende goed ge vraagd om op een gunstig prijspeil te wor den afgezet. De vraag kwam daarbij van het binnenland en verder voor spekbonen van West-Duitsland en voor pronkbonen van Engeland. In de aanvoer kwamen nog hoeveelheden kasprincessebonen en kassnijbonen. voor die beide tegen hoge prijzen van de hand gingen. Het zeer beperkte aanbod van platglas- komkommers ondervond nog 'n goede be langstelling voornamelijk van het binnen land en van West-Duitsland. De verhou- grootste deel van de aanvoer is dan ook afkomstig van de overige kleinere aan- voergebieden. In deze gebiedenlheeft zich de teelt iets uitgebreid na de gunstige marktontwikkeling van het vorige seizoen De vraag is zwak en komt haast uitsluitend van het binnenland. De prijzen bleven laag op 4.50 tot ca 10 per 100 kg, ter wijl nog 'n deel van de aanvoer doordraai de. Gele savoye kooi ontmoette een nog zwakkere vraag. Er had geen export plaats en de vraag van het birjienland was der mate zwak, dat een deel van de aanvoer werd geplaatst op de lage prijzen van 4.50 tot J 6.per 100 kg en het overige deel doordraaide. De aanvoer van witte kool was van meer betekenis dan die van de overige koolsoorten. De zuurkoolindustrie nam regelmatig ruime hoeveelheden op. Daar naast was nog een beperkte export. De vraag was zo zwak, dat de prijzen na een tussentijdse opleving weer daalden tot het lage peil van 3.— tot 3.8 per 100 kg. De aanvoer van kroten duurde voort in het bestaande terughoudende tempo. Tot de kopers behoren naast het binnenland ook nog Engeland, Zweden en West-Duits land, maar de vraag gaat uit naar een te geringe hoeveelheid om de prijzen een meer redelijk niveau te doen bereiken in het laatst van de week werd voor sortering a 7,— tot 8.en voor sortering b 4,50 tot 6.50 per 100 kg gemaakt. Iets minder ongunstig is de situatie ten aanzien van breekpeen. De aanvoeren ont wikkelden zich iets door vraag van het binnenland, Engeland en België. De prij zen bleven daardoor veelal redelijk bij 10,— tot 11,— of nog iets meer per 100 kg voor sortering b en c. Beperkt bleef de aanvoer van sla. De vraag was betrekkelijk flauw gestëmd. Hoewel naast het binnenland in de vraag werd deelgenomen door België, West- Duitsland en Zwitserland. De prijzen ble ven op het matige peil van 0.04 tot 0,08 per krop voor sortering a. De aanvoer van tomaten is verder terug gelopen, hoewel deze aanvoer in totaal toch groter was dan aanvankelijk verwacht werd. Er was een vrij goede vraag voor export en daardoor konden de noteringen voor de export geschikte partijen oplopen. Tegen het einde van de week werden dan ook besteed de volgende prijzen: sorte ring a 0.50 tot 0.75, sortering b 0.40 tot 0.50 sortering c 0.43 lot 0.65 of meer per kg. De aanvoer van druiven bleef vrij ruim mede doordat een betrekkelijk groot aantal rassen in die aanvoer voorkwam. pin. Verder was het ras glorie van Hol land en verder de rassen sterappel en goudreinette van betekenis. Door sterke vraag van binnen- en buitenland (voorna melijk West-Duitsland) bleven de prijzen gped gehandhaafd op een gunstig niveau. Ook de aanvoer van peren was belang rijk. Bangrijke rassen waren bonne Loui se d'avranches, legipont en conference. De markt was vrij vast op. een gunstig prijspeil door de sterke vraag van binnen- en buitenland. Landen van bestemming waren België' West-Duitsland, Engeland, Zweden en Finland. ding van vraag en aanbod deed 'n redelij-De ruime ^nX°erJ?"d'„nol ee?.g°ed<; af ke prijs vormen waardoor in het laatste' 1 I van de week de goede komkommers tot 0.45 p. stuk noteerden. De lage sorterin gen waren minder goed gevraagd. Hoger waren de prijzen voor kaskom- kommers. Deze liepen namelijk tot 0.55 per stuk voor de beste kwaliteit. Sortering 2 deed 0.25 tot 0.35 per stuk, en sorte ring 3 0,15 tot 0.30 per stuk. Deze prijs kwam tot stand doordat de aangevoerde hoeveelheid kleiner werd en de vraag, voornamelijk van het binnenland, aan hield. De aanvoer van rode kool was terug houdend. Voor de tijd van het jaar is de aanvoer in Noord-Holland beperkt en het trek, waarbij de vraag van het binnenland sterk bleef domineren. Enekele van de laatste noteringen zijn: alicante 1,15 tot 1.30, frankenthaler 1.20 tot 1,55, golden champion 1.50 tot 1.60 en gros maroc 1.20 tot 1-35 alles per kg. Appelen werden in ruimere hoeveel heden aangevoerd. Het is evenwel duide lijk, dat deze aanvoer ten achter bleef bij die van het vorige seizoen op het over eenkomstige tijdstip. Verhoudingsgewijs echter verloopt de aanvoer wel in hoger tempo. Tot de voornaamste rassen moe ten worden gerekend cox's orange pippin, ellison's orange, transp. De croncels, le- moenappel, notarisappel en allincton pip- Zaterdag hebben w(j de nieuwe Volks wagen gezien, gebouwd naar Italiaans ontwerp en in licentie uitgevoerd door Karmann in Osnabruek. Even doet de nieuwe V.W.-lijn denken aan de Porsche en daaruit kan men reeds concluderen- dat het nieuwe VW-uiterljjk eigenlijk niets meer gemeen heeft met het papulaire ke ver-model. De Porsche-ljjn is evenwel iets gedrongener van vorm, aan de voorzijde wat meer verzonken tussen de wie/n. De nieuwe Volkswagen had een waardige omgeving: het nieuwe complex van het Automobielbedrijf Hoogenboom N.V. aan de Van Deventerstraat 15, op de gUns van Rotterdam en Schiedam, maar pre cies nog op Rotterdams gebied. Deze maand bestaat genoemd bedrijf 20 jaren en het is m die tijd verre ge groeid buiten 'net bestek van de vestiging aan de G.J. Mulderstraat. Reeds in Ja nuari werd een voltooid deel van het nieu we complex in gebruik genomen, n.l. de ruimten voor kantoren en service. Thans heeft men een bijzondtr goed en ultramo- heeft men een bijzonder goed en ultramo- rij in bedrijf en over zeven a acht maan den hoopt men de cantine, een grote kel derruimte en een overdekte „aanname" gereed te hebben. Tenslotte bestaan nog de plannen voor een grote werkhal van 50 bij 22 meter. Architect R. D. van An- del heeft dit alles vervat in een bijzonder fraai plan dat 7000 vierkante meter be slaat. Waar het dan ditmaal om ging, dat was de plaat- en spuitwerkerij. kortweg de schadeafdeling. Deze omvat tal van ruim ten, die met allerlei nieuwe snufjes op dit gebied zijn toegerust. Stof wordt af gezogen, zonder dat men er iets van merkt. Al dan niet verontreinigd water stroomt onder uitgestrekte roosters weg. Er is een vertrek waar bij ons bezoek een temperatuur van 87 graden heerste. Spuiten komen automatisch in werking bij een bepaalde stand. Deze toerusting ligt volkome in de lijn van die in de reeds in gebruik zijnde werkruimten. Per einde September 1935 bedroeg het aantal rekeningen bij de Postchèque- en Girodienst 639.192 tegen 615.492 per einde September 1954. De omzet in Sep tember '55 heeft bedragen ƒ9.008.632.109 tegen ƒ9.207.947.772 in Augustus 1955 en ƒ9.015.291.228 in September 1954. Het totale bedrag der saldi postrekeningen bedroeg einde Sept. j.l. 1.262.697.083 tegen vorig jaar ƒ1.138 998 924. DOIlOUWUUIg, O UUT. öpimcu IXY.UI1. ladder, die nu eenmaal ook met die ken- schouwburg, te Antwerpen) Luxor, 8 nis beklommen moest worden. - - - Moge het zuster Petra nog vele laren gegeven zijn haar werk, dat nog een vol ledige dagtaak omvat, te mogen uit oefenen, want stil zitten ligt haar nu eenmaal niet! OA&BIAO VOO* SCHIfOAM t* OMStAtKt* 77ste Jaargang No 22393 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0-30 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bfj vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maximum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Advertentiewezen. ABONNEMENTEN f 6,25 per kwartaal, f 2.15 maand en f 0.50 per week. per Het B.K. Vrouwengilde heeft voor haar leden op Dinsdag 18 October een wol demonstratie met film in gebouw Irene georganiseerd. Aanvang s avonds 8 uur. De kat van huish, (A. B. C.-Cabaret) N. Zuiderkerk, 8 uur: Hans Richter Haeser, (pianorecital in de Meesterserie.) BIOSCOPEN. Programma's van 14 t.m. 20 October. Arena: Mambo (volw.) Capitol: Zeven beruchte ruiters (18 j.) Centraal: Revanche in Straatsburg (18 J.) Cineac en Colosseum: Ciske de Rat (14 j.! Harmonie: Zolang je nog een moeder hebt (18 j.) Lumière: Napoleon (14 j.) Lutusca: De verzonken schat (a. 1.) Luxor: On the Riviera (18 j.) Passage (Schiedam): Bestemming Mars volw.) Prinses: Straat zonder naam (18 j.) Hex: Het Tijgermeisje (14 j.) Thalia: La Strada (18 j.) 't Venster: Het bed (ontoelaat baar) Victoria: Ciske de Rat (14 j.) „J Zaterdag werd door de SVV athleten deelgenomen aan de Ronde van Alblasser- dam over een afstand van ca. 4700 meter. Bertus Veldhoeven bewees bij de A en B klassers opnieuw zijn uitstekende vorm. Onmiddellijk na de start nam hij de leiding en met het grootste gemak liep hij iedere ronde meer en meer op zijn tegenstanders uit. Tenslotte wist hij met een voorsprong van minstens 50 me ter op zijn naaste concurrenten als eer ste over de eindstreep te gaan en zodoen de voor 1 jaar houder te worden van de fraaie wisselbeker. Bij de C., D. en E. klassers werd verwoed gestreden. Op 500 meter voor de finish zette An ton van Dommelen een prachtige eind sprint in, passeerde nog een vijftal lo pers en ging tenslotte als 2de over de eindstreep. Ben Krabbendam bezette hier de 3de plaats, terwijl Jan Huigen het bij de nieuwelingen eveneens tot een 3de plaats wist te brengen. Ook na de gespeelde wedstrijd van Za terdag j.l. zit G.T.B. nog zonder winst punten daar er met 12 werd verloren niet omdat de Schiedammers de minde re waren; integendeel want G.T.B. was gedurende het grootste gedeelte van de ze wedstrijd in de meerderheid doch vrouwe Fortuna stond de Geelzwarten in de weg doelpunten te maken. De eerste aanvallen waren voor Z.W.S.H. doch spoe dig wist G.T.B. hét spel te verplaatsen waaruit gevaar ontstond. Met goede com binaties doch waarin het spel te kort werd gehouden werd het vijandelijk doel onder schot genomen zonder succes. Aan de andere kant lukte dat beter. Z.W.S.H. kon uit een' misverstand d.e leiding ne men. G.T.B. kwam terug en had de G.T.B. voorhoede het doel op de juiste plaats gezocht dan zou er menig doel punt zijn gevallen. Juist in dit offensief van G.T.B. maakten de bezoekers er 02 van. Wat G.T.B. ook ondernam mocht niet baten. Een kwartier voor de rust kreeg G.T.B. een indirecte vrije schop te nemen; het bekende muurtje stelde zich op voor het doel doch de linksbuiten schoot hard op doel, de bal werd aangeraakt en ver dween toen in het doel 12. Na de rust ontstond er een waar bom bardement op het doel der Rotterdam mers, doch met de rug tegen de muur wisten zij hun doel met kunst en vlieg werk voor doorboring te behoeden. De enkele aanvallen die Z.W.S.H. ondernam waren niet van gevaar ontbloot maar kon den door de G.T.B. achterhoede onschade lijk worden gemaakt. In het laatste kwar tier trok heel G.T.B. naar voren maar on danks de harde schoten mochten de Schie dammers er niet in slagen de verdiende gelijkmaker te scoren. G.T.B. 2 en G.T.B. 3 waren vrij. Vrijdagavond werd voor E.S.S. de bonds- competitie ingezet met een wedstrijd te gen Unilever te Rotterdam. Al spoedig bleek, dat de tientallen aan elkaar ge waagd waren. Aan verschillende borden waren spannende partijen te zien. In een Siciliaanse partij wist Bijloo door een overwinning de Schiedammers de lei ding te bezorgen. Korte tijd later waren de partijen echter weer op gelijke voet gebracht. Door v. d. Velde kreeg E.S.S. opnieuw 'n voorsprong, welke door Reits ma nog vergroot werd. In een fraai ge speelde partij wist Den Uijl tempo voor deel te verkrijgen en uit te buiten, zodat door nog een verliespartij, bij het afbre ken de stand 24 in het voordeel van de Schiedammers gekomen was. Van de vier afgebroken partijen zal er waarschijnlijk één tot winst gebracht kunnen worden, terwijl van de overige weinig te zeggen valt. Er bestaat daarom nog een kleine kans dat E.S.S. de overwinning uit het vuur zal weten te slepen. De uitslagen van Zondag waren: Tediro 2—S.F.C. 2 4—0. S.F.C. 3—Hurricanes 3 7—4, D.J'S. 5—S.F.C. 5 311. 2e Klas B: R.E.T.Soag 3—3; 3e klas A: Afr. BoysV.O.B. 16; Boulevard BoysVar kenoord 1—5; B: N.H.S.—D.E.S.V. 2—1; Rood Groen—G.E.M. 1—2; C: H.RB,-Steeds Hooger 06; SmeetslandR.J.B. 21; West EndPostof 55. Res. Ie klas A: H.D.V.S. 5—C.V.V. 5 3—2 C: R.D.M. 3—Dindua 2 2—2; E: S.M.V. 2 S.V.D.P.W. 3 2—1; F: D.H.Z. 5—S.M.V. 3 6—1; Overmaas 5D.H.S. 4 11; G: Roga 2—Bloemhof 2 1—2; D.O.K. 2—L.M.O. 2 2—3; Tediro 2—S.F.C. 2 40; Noorden 2Nestoro 2 11; H: D.J. S. 3Martin it 2 12; Hurrica nes 2Ure us 2 1—4; R.C.R.-D.K.S. 2—Sport- vogels 2 4—7. Res. 2e klas A: Sparta 8Fortuna 4 00; S.V.V. 6Xerxes 5 11; B: Feijenoord 9 Neptunus 7—0; H.O.VC. 5—Sparta 9 4—8; C: Transvalia 3Feijen. 10 40; Nept. 7Sparta 10 7—3; R. Hope 3—S.V.V. 8 1—6; D: Nado V 3De Hollandiaan 4 28; Feijen. 11Sparta 11 2—2; Hillesluis 4—Siod 2 3—1; E: Dilet tant 2—D.C.V. 5 2—6; Mussen 5—Dindua 4 2—1; F: Schiedam 3—E.D.S. 3 3—3; D.Z.B. 3— Overmaas 6 5-^0; G: D.R.Z. 3E.D.S. 4 8—8; S.V.D.P.W. 3—Progress 2 3—6; I: Noorderkw. 3—A.V.O.-Z.V.C. 2 3—3; W.F. 3— A.V.S. 2 2—10; L: V.O.B. 3—A.V.O.-Z.V.C. 3 5—0. Res. 3e klas A: S.V.V. 9—Feijen. 12 7—3; H.D.V.S. 7—Xerxes 7 1—11; Sparta 12—R.F.C. 7 1—3; B: O.D.I. 3—S.V.V. 10 3—1; R.F.C. 8—Feijen. 13 1—2; Sparta 13—V.D.L. 3 3—4: C: Feijen. 14—R.F.C. 9 0—1; H.O.V. 6—H.D V.S. 9 10—0; D: C.K.C. 4—Overmaas 7 5—2; Mus sen 6—D.H.Z. 7 3—0; E; D.H.Z. 8—Hillesluis 6 4—1; D.C.L. 5—V.O.C. 5 2—1; F: Belvedere 3—Siod 3 1—1; G: Crooswijk 2—S.M.V. 5 1—4; St. Volh. 4—Schiedam 4 2—2; G.L.Z. 2 —D.H.Z. 10 4—0; H: Eureka 3—A.S.B. 2 1—3; Saturnus 3Roga 3 0—3; Nestoro 3—Geminal 3 133; I: Voorwaarts 2L.M.O. 4 31; Bli.i- dorp 2Soag 2 BI. n. o.; Radio 2Zwart Wit 2 1—0; J: Groen Witten 3—N.R.C. 3 8—3; Steeds Hooger 2Nestoro 4 7—1; Kortenaer 3 —D.O.K. 3 1—4; K: R.J.B. 2—Boulevard Boys 2 4—2; T.O.G.Z. 2—Afr. Boys 2 4—2; L; D.J.S. 5—S.F.C. 5 3—11; Res. 4e kl. A: R.F.C. 10Mussen 7 34; Xer xes 8Fortuna 6 53: B: Fortuna 7Nept. 9 2—3; Slikkerv. 4—R.F.C. 11 5—1; C: Dindua 6—De Holl. 5 0—7; F.S.V. Pret. 5—Transv. 5 1—4; D: Bolnes 4—Nept. 10 4—7; V.O.C. 7— Dilettant 3 51; Overmaas 8Feijen. 15 54; E: D.H.S. 7D.E.H. 4 6—2; D.R.L. 4—Feijen 16 2—3; Siod 4—Zuiderr.ter 4 1—1; F: D.H.S. 8-H'berg 5 3—5: E.D.S. 5—S.V.D.P.W. 5 2—0: V.O.C. 8—Nept. 11 1—6; Germinal 4—S.M.V. 6 2—1; G: Bloemh. 3—R.C.R.-D.K.S. 3 1—5; O.D.I. 5—Schied. 5 4—1; H: A.V.S. 4— Zuiderster 5 142 I: Sat. 4—Mart. 5 3—2; J: Florisaant-O.B.R. 3— Oldi 2 12—0; C'.E.M. 2—West End 2 3—4; K: T.O.G.Z. 3— H.H.B. 2 3—4: L: Transv. 6—D.H.Z. 11 8—1; VFC 5—Tediro 5 8—3; V.N.D. 4—R. Hope 4 1-8. Donderdag 26 Augmrus 1954 bood de toen scheidende directeur van de Cincinnati-Nederland, mr Millard Romaine, tijdens een officiële ontvangst op het Stadhuis in de Raadzaal als een laatste handeling in Nederland voor het Cincinnati-concern voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten aan liet gemeentebestuur het ontwerp aan van een gebrandschilderd raam, dat na de voltooiing een plaats zou krijgen in de hal van liet nieuwu Stad huis. Nu, ruim een jaar later, worden de 4 sets in de hal van het Stadhuis nabij de marmeren trap gemonteerd. De ontwer per van de ramen, tevens de vervaar diger, de Haarlemse glazenier W. Borgman, is enkele weken geleden overleden. Zijn zoon, de heer Borgman Jr., zet het werk voort en heeft tevens liet toezicht hij liet monteren van de ramen. Mr V. F. Geyer, president.directcur van Concinnati (Ohio V.S.), is thans in Nederland gearriveerd en zal op het Stadhuis worden ontvangen, waar hij de ramen zal onthullen. Naar wij vernemen, is door hel gemeentebestuur aan dezelfde glazeniers opdracht gegeven, voor liet vervaardigen van enige gebrandschilderde ramen voor de hal van het derde gedeelte van het Stadhuis. an rechts naar links: 1. Openbare werken, stadsuitbreiding, volkshuisves ting. Als centrale figuur de bouwmeester, metend op een plan, in zUn arm een ma quette van een woonhuis. 2. Gemeentebedrijven, gas, licht en wa ter. Deze voorsteling is verdeeld in twee partijen, boven het ideële, beneden de realiteit. Het ideële is een uitbeelding van de energie, die zjjn krachten ontleent aan de elementen. Daaronder dan de realiteit, de toepassing van deze krachten in het dagelijks leven. 3. Onderwijs, kunst en wetef.schap. Ook deze voorstelling is verdeeld in twee korf met brood, aan haar voeten enkele boeken die de wetten bevatten, waar de sociale zorg op steunt, Van dit detail geeft de foto hiernaast een beeld. Aan de onderzijde van dit raam een uitbeelding van financiën. Een zwevende figuur, in labiel evenwilht op een bol balancerend, die met één hand onl vangt van een „belaste" figuur fin bet aan de andere zijde rechtvaardig, (weeg schaal) weer uitgeeft. Midden onder: Deze voorstelling komt geheel onder de trap en is van de ruimte voor het publiek uit goed zichtbaar. De figuur links is Vlaardingen, de ste- partvjen. Boven de inspiratie, omringd demaagd met het wapen die epn uitno- van sterren en zonnen. Daaronder de rea- digend gebaar maakt tot de industrie, de liteit. d.e ieraar, de iuitspelende figuur, handel die zich van overzee, (het schi' 1 het schaakbord. 4. Sociale zorg. De mantel van de so ciale figuur (de Gemeenschap) omhult echter zowel hef gezin als de grijsaard (ouderdomsvoorzieningen) en de ziekte. In de arm van de knielende figuur een wil komen vestigen. In dit pane is de naam van de self nkster, Cincinnati Ne derland N.V» vermeld. De uitvoering van het gehele raam in lichte kleur, veel grijze tonen met sleehtj hier en daar een kleurnoot.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2