OUDE TIJD u/fkKFR Politie-Sport vierde zevende lustrum OVER DE Hoe krotopruiming bevorderd kan worden SPUISLUIS Uit die goede r H. TH. VAN DER VLERK Garage Unique RENAULT„4" OPNEMEN EN UITLENEN VAN KASGELD 4975 CADEAU De asfaltering Oranje straat en Gerrit Verboonstraat 100.000 voor uit breiding St. Jacobs Gasthuis Een MERK thans vanaf 7.45 35-jarig jubilé A. L. J. van Waas Bebouwing Hogenban- weg en Rotterdamsedijk S.V.V.-Sittardia Ernstig ongeluk Burgerlijke Stand R. K. Openbare Lees zaal en Bibliotheek REGENMANTELS va. 28.75 van Deventer U.r. tinum werd bijgezet. WEEKMARKT NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT En de verbreding van de Koemarktbrug, ivorden acht maanden uitgesteld Of bouw van nieuw tehuis Er komt perspectief in SCHIEDAM 1—OVV 1 G.T.B.-NIEUWS TWEE MOGELIJKHEDEN W oningwetbouiv Particuliere bouw N S C PAGINA 2 De SVV-reserves AANWINSTEN MUSEUMDAG IN STEDELIJK MUSEUM (Vervolg Stadsnieuws elders in dit blad) damesmantels 50 EEN DAMES OF HEREN ARMBANDHORLOGE HEBI U AL GEPROFITEERD Het interieur van de Havenkerk tijdens de plechtige Uitvaartdienst voor Pater J. L. W. van Deventer. PWlitlo^TTltvnartPfitpr feliik oversch°t is hedenmiddag naar riCUlllgc UilVacilLX dlci Nijmegen overgebracht, waar het op t-v a T) het kerkhof van het klooster Alber- Er waren hedenochtend velen naar de Havenkerk gekomen, om Pater J. L. W. van Deventer O.P. de laatste eer te bewijzen. Ze waren getuigen van een indrukwekkende plechtig heid. Aan het in rouw gehulde, door het schijnsel van vele kaarsen verlich te hoofdaltaar werd door de provin ciaal der Dominicanen, de HoogEerw. Pater B. Jansen O.P. de Plechtige Uit vaartdienst gehouden, hierbij geassi steerd door de pastoors Oorsprong van de Havenkerk en van de Singel kerk. Tal van personen, met wie de overledene tijdens zijn vruchtbare werkzaamheid contact heeft gehad, vertegenwoordigers en vertekenwoor- digster van verenigingen etc, vulden de banken van de kerk. We merkten tevens op Deken Reijnen en alle pas toors van de stad. Ook de burgemees ter, Mr J. W. Peek, gaf met zijn echt genote, mevr. PeekLinthorst, acte de presence. Tevens waren er talrijke eerw. zusters en broeders. Het zang koor van de Singelkerk versterkt met leden van andere koren, voerde onder leiding van Paul v. d. Putten de Re quiemmis van Lorenzo Perosi uit, met aan 't orgel organist Tersteeg. Het stof- De aangekondigde wekelijksche Zater- dagavondimarkt-. is eergisteren 13 Juni 1908) voor het eerst op de Broersvest tus- schen het Oostmolenplein en de Boter- straat gehouden. Omstreeks vijf ure, het uur van aan vang der markt, was een vrij aanzienlijke politiemacht op het terrein bijeen, ter wille vaneen wagentje met borstels. allengs kwamen er nog enkele wagentjes bij, resp. met porselein en aardewerk, lingeriën enz. en enkele consumptie artikelen. als groente, visch enz., allen op en bij het Oostmolenplein geplaatst. Er waren nog al veel kijkers zelfs uit de Gorze kwamen er door nieuwsgie righeid naar de nieuwe markt gedreven De markt kan nog groeien, maar dan zal meer tot de zeden van Schiedams ingezetenen moeten behooren het koopen op de markt; wat blijkens de herhaalde mislukte proefnemingen hier niet het ge val blijkt te zijn Tot het welslagen der markt zou zeker veel bijdragen het haar meer plaatsen in het centrum van het verkeer, op of bij de Koemarkt, waaromheen zich de Zater- dagavonddrukte beweegt. (Nwe Schiedamsche Courant van 15 Juni 1908) N. B. Zoals bekend, heeft de na de oor log weer opgerichte weekmarkt kort ge leden haar eerste lustrum gevierd, en ze bloeit. atatitn voov schiipam tv ovtirvtvtv 77ste Jaargang No. 22897 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0,30 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maxnnum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Advertentiewezen. o ABONNEMENTEN 6.25 per kwartaal, 1 2.15 maand en 1 0.50 per week. per Bü besluit van 29 Juli j.l. stelde de raad credieten beschikbaar voor de as faltering van de Oranjestraat en de Ger rit Verboonstraat en voor de verbreding van de Koemarktbrug. Het lag in de be doeling deze werken op korte termijn ter hand te nemen. Inmiddels is gebleken, dat de leveran cier voor het brugmateriaal een leve- ringstijd van 8 maanden nodig heeft. Dit betekent, dat de werkzaamheden aan de Koemarktbrug tot in 1956 uitgesteld moe ten worden. Daar beide werken ter beperkingvan de verkeersmoeilijkheden— in combinatie zonden worden uitgevoerd, zal derhalve eveneens met de asfaltering van de Oranjestraat en de Gerrit Ver boonstraat gewacht moeten worden. In de raadsvergadering van 21 Januari van dit jaar kon de voorzitter de verblij dende mededeling doen, dat de wethou der van sociale zaken van particuliere zij de de toezegging van een gift van 100.000.— had ontvangen voor de uit breiding van het Tehuis voor Ouden van Dagen, Sint Jacobs Gasthuis. Met grote erkentelijkheid is van deze mededeling kennis genomen, doch een formele regeling is nog niet getroffen. Dit moet alsnog plaats vinden, in ver band waarmede in overleg met de schen ker, die onbekend wenst te blijven, een ontwerp-raadsbesluit is opgesteld. De ontworpen regeling laat aan de ge meente de vrijheid deze schenking ten behoeve van de zorg voor de bejaarden binnen de gemeente Schiedam te bestem men als bijdrage in de kosten, verbonden aan de uitbreiding van verpleegruimten in het Tehuis voor Ouden van Dagen Sint Jacobs Gasthuis, alhier, dan wel in de kosten, verbonden aan de bouw en-of inrichting van een instelling met gelijke doelstelling. Rotterdamsedijk 268 De firma D. Moerman's Bouw- en Aan nemingsbedrijf te Rotterdam heeft zich tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek te kunnen kopen een tweetal per celen bouwgrond aan de Hogenbanweg en de Rotterdamsedijk, groot pl.m. 2400 m2 en pl.m. 2685 m2, teneinde daarop over eenkomstig de bestemming te bouwen 110 woningen, 4 winkels, 4 garages en 1 dok- terspractijkruimte. Tegen de verkoop van deze grond tegen de daarvoor vastgestel de prijs van 45.per m2 en overigens onder de gewone voorwaarden bestaan bij B. en W. geen bezwaren. Onder mede deling dat de Commissie voor het Grond bedrijf zich hiermede kan verenigen stel len B. en W. de raad voor aan de firma D. Moerman's Bouw- en Aannemingsbe drijf te Rotterdam de aangevraagde per celen bouwgrond te verkopen. Het le elftal der Zwart-Witten, dat a.s. Zondag wederom binnen de krijtlijnen verschijnt op het Boschhoekterrein, zal het waarschijnlijk zwaar krijgen tegen O.V.V uit Oostvoorne. Deze vereniging n.l. staat boven aan de ranglijst van de afdeling en zal dan ook alles in het werk stellen om zijn leiderspositie te handha ven. Schiedam op haar beurt zal echter alles doen om de puntjes in eigen huis te houden. Verder spelen: Schiedam 2—D.D.C. 2, Schiedam 3—D.E.H. 3, Schiedam 4—D.H. Z. 10 en Germinal 5—Schiedam 5. A.s. Zaterdag komen alleen de G.T.R.- rese-rves in het veld. Zo heeft aan de Schiedamseweg v.m. Kethel de ontmoe ting G.T.B. 2Zwaluwen V 5 plaats. Tra ditie getrouw een goede wedstrijd, waarin de spelers elkaar niets toegeven en die spannend blijft tot het einde. G.T.B. 3 gaat wederom naar Laag Zestienhoven om aldaar Gr. Wit R 2 te ontmoeten. Vandaag herdenkt de heer A. L. J. van Waas de dag, waarop hij 35 jaar geleden in dienst trad bij v, d. Veer's Kledingbe drijven Gouda-Schiedam. Op 14-jarige leeftijd begonnen als jongste magazijnbediende, wist de heer van Waas zich op te werken tot verkoper, terwijl hij na 1939 werd aangesteld tot filiaalchef, In de jaren 1931 tot 1939 trok hij met zijn bestelauto als reizend verkoper door de Krimpenerwaard voor de firma van der Veer, waar hij door zijn prettig karak ter een groot deel van zijn klanten tot persoonlijke vrienden maakte Na Mei 1939 Schiedam, waar het de heer van Waas in de laatste oorlogsjaren gelukte, tijdens het nijpend gebrek aan textielgoederen de weinige costuums en winterjassen, die hij toegewezen kreeg eerlijk onder zijn klanten te verdelen Zó kent Schiedam de heer van Waas, zó hoopt men hem nog vele jaren op de Hoogstraat 174 te kunnen aantreffen De heer A. L. J. van Waas wordt met zijn gezin op het hoofdkantoor van Van der Veer's Kledingbedrijven, dus te Gouda gehuldigd in het bijzijn van zijn vroegere medewerkers. Zaterdagochtend bestaat er gelegen heid om bij Van der Veer's Kleding-Ma- gazijnen. Hoogstraat 174 de heer van Waas te complimenteren. VANAF 3995 B. Knappertlaan 2-6-22 Schiedam, tel. 67100-68100 De Schiedamse Politie Sport Vereni ging vierde gisteravond in Musis Sacrum haar 35-ste verjaardag met een uiter mate gezellige feestavond, waaraan werd deelgenomen door een groep Amsterdam se collega's. De Amsterdammers, leden van de Amsterdamse Politie Sport Ver eniging, hadden eerst 's middags een veteranenwedstryd tegen hun Schiedam se collega's gespeeld en deze gewonnen. De feestavond in Musis werd geopend door de voorzitter van de S.P.S.V., in specteur H. Willems van Beveren, die onder de aanwezigen speciaal verwel komde de commissaris, de heer K. Rijp- ma en diens echtgenote, de verschillende inspecteurs en de Amsterdamse gasten. Spr. memoreerde de hechte band, welke sinds jaar en dag bestaat tussen de Schiedamse en hoofdstedelijke vereni gingen. In de afgelopen 35 jaar z\jn er door de S.P.S.V. veel goede prestaties geleverd, al liggen die hoofdzakelijk in het verle den, toen Schiedam kans zag tijdens poli- tiewedstrijden kampioenschappen in de wacht te slepen. Tegenwoordig is er min der animo bij de jongere leden van het korps en men ziet steeds meer kale hoof den op de sportvelden. Doch ook nu moet het mogelijk zijn om weer tot goede pres taties te komen en de heer Willems van Bevaren wekte de aanwezige jongeren op tot deelname aan de sport. Hij stelde hun de veteranen ten voorbeeld. In de afge lopen 35 jaar heeft de S.P.S.V. veel lief en leed gekend. Namens de Amsterdammers sprak de vice-voorzitter van de A.P.S.V., de heer G. Kolk, dip eveneens een opwekkend woord tot de jongere korpsleden richtte en de Schiedamse vereniging gelukwens te met het bereiken van bet. zevende lus trum. Namens de Amsterdamse collega's overhandigde bij de heer Willems van Beveren een nieuwe bal vonr de vereni ging en de erepenning van de A.P.S.V. Het Politie Toneelgezelschap ,,Het Maskertje" speelde onder regie van de heer Willems van Beveren de klucht .Schandaal in de Groene Kakatoe". De prestaties van het gezelschap worden steeds beter en de opvoering van gister avond was in alle opzichten zeer ge slaagd. Hier en daar zou nog wat ge schaafd kunnen worden en met name de dictie der spelers behoeft nog wel enige verbetering. Als geheel was deze opvoe ring echter een doorslaand succes, waar aan de aanwezigen veel plezier hebben beleefd. De heer A. v. d. Berg was een overtuigende baron Aristide de Pontpel- 'ier en de tante Valérie. welke door mevr. Van. Vendeloo op de Dlanken werd gezet was kostelijk. Mevr. Van Waas als Claire SDeelde hepl goed, doch zii slikt, de laat ste woorden van een volzin nogal eens in en dan is ha'ar tekst minder goed te volgen. De bestp prestaties werden naar onze mening, geleverd door de heren W. Masselink als Honoré en M. den Uyl als de schrijver Pierre. Tijdens de entr'actes werd er amuse mentsmuziek gespeeld door een bandje van eigen mensen, dat tevens optrad tijdens het gezellig samenzijn. Het geheel was een uitstekend geslaagde viering. In aansluiting met hetgeen we reeds over de Spuisluis schreven, wordt ons medegedeeld: Voor een belangrijk deel wordt Schie dam beveiligd tegen het binnenstromen van buitenwater door de d(jk van het Hoogheemraadschap Schieland, de z.g. „Ringdijk om Schiedam". Voor het verversen van water in de binnenhavens van de stad is het echter nodig, dat buitenwater daarvoor in be perkte en controleerbare wijze in de ha vens wordt toegelaten. Dit geschiedde tot nu toe door de in deze ringdijk gelegen oude Spuisluis tussen de Wilhelminaha- ven en de houthaven van V. d. Wetering. Deze oude Spuisluis is ondeugdelijk en daarom wordt nu in de ringdijk een nieu we Spuisluis gebouwd tussen de oude Spuihaven en de houthaven van V. d. We tering. Om deze nieuwe sluis te kunnen ma ken moet eerst een diep gat gemaakt worden in de „ringdijk om Schiedam"; dit gat wordt genoemd de bouwput voor de nieuwe sluis. Echter alvorens deze ringdijk te mo gen doorgraven ten behoeve van de bouw put moet Schiedam beveiligd worden voor het binnenstromen door dit gat op on controleerbare wijze van buitenwater. Te dien einde werd aan het zuidelijk einde der te maken bouwput eerst een dijkomlegging gemaakt, welke dijkom- legging spoedig gereed zal zijn. Zowel door Gedeputeerde Staten van deze provincie als door het Hoogheem raadschap Schieland werden aan deze dijkomlegging strenge eisen van veilig heid gesteld. Zodra deze dijkomlegging van hoger hand een dezer dagen wordt goedge keurd zal ze tijdelijk deel uitmaken van de „ringdijk om Schiedam" en mag het gedeelte Oude Dijk gelegen tussen de dijk omlegging door de aanneemster van het werk de N. V. Nederhorst te Gouda, Wor- Bij de behandeling van de gemeente- gegroting voor het dienstjaar 1955 heeft het lid van het college van B. en W., speciaal belast met woning wetzaken, naar aanleiding van een desbetreffende vraag van het raadslid A. J. van Lith, toegezegd een over zicht te geven van de regelingen, op grond waarvan de overheid extra fi nanciële steun kan verlenen voor wo ningen, die worden gebouwd ter ver vanging van krotten. Op dit put heeft de minister van wederopbouw en volkshuisvesting twee regelingen in het leven geroepen, namelijk: een regeling voor woning wetwoningen (gebouwd door woning bouwverenigingen en gemeenten) en één voor woningen, die door particu lieren worden gebouwd en bewoond. Beide regelingen zijn 15 Februari 1954 in werking getreden. Een overzicht daarvan volgt hier. Dc eerste regeling biedt de gemeen ten de mogelijkheid om de huur van te bouwen woningwetwoningen tijde lijk te verlagen en daardoor voorma lige krotbewoners in de gelegenheid te stellen zich langzamerhand te gewen nen aan een hogere huur dan zij jaren lang gewoon waren te betalen. De huurverlaging heeft een aflopend ka rakter. De verlaagde huur zal name lijk elk jaar zodanig worden verhoogd, dat na vijf jaren de normale huur wordt betaald. Het bedrag van de huurverlaging is gebonden aan een bepaald maximum. Dit maximum is afhankelijk van de huisvestingscapa citeit van de woning. Voor het eerste exploitatiejaar bedraagt de huurver laging voor woningen, geschikt voor de huisvesting van: 4 of minder per sonen ten hoogste f 100.per woning, 5 of 6 personen ten hoogste f 125.per woning, 7 of meer personen ten hoog ste f 150.per woning. De huren van de desbetreffende woningen worden dus gedurende 5 jaren met resp. f 20.f 25.en f 30.per jaar verhoogd. De helft van het huurverschil zal door het Rijk worden bijgedragen, de andere helft moet voor rekening van de gemeente komen. Hier is dus sprake van een bijdrage van het Rijk aan de gemeenten, die slechfc wordt ver leend onder voorwaarde, dat de ge meente een gelijk bedrag bijdraagt. Voor de gemeenten, die financieel niet in staat zijn bijdragen te geven, kan de minister een bijzondere rege ling treffen. De Rijksbijdrage wordt alleen toe gekend voor zover een tenminste even groot aantal krotten wordt opgeruimd of blijvend aan de bewoning wordt onttrokken, als nieuwe woningen wor den gebouwd. De regeling biedt ook de mogelijk heid tot opschuiving, d.w.z. dat ook zij, die een nieuwe woning betrekken en daardoor hun oude woning vrij maken voor krotbewoners, voor een lagere huur in aanmerking komen als hun inkomenspeil daartoe naar het oordeel van de gemeente aanleiding geeft. De mogelijkheid tot huurver laging van te bouwen woningen mag echter alleen worden gebruikt ten be hoeve van hen, die tot dusver niet een gelijkwaardige °f betere woning bewoonden. De regeling voor particulieren be oogt hen, die eigenaar of mede-eige naar zijn van een krotwoning, die zij zelf bewonen, met financiële hulp van overheidswege in staat te stellen hun krot op te ruimen en een nieuwe wo ning te bouwen. Deze financiële hulp wordt verleend in de vorm van een toeslag op de premie, die ingevolge de Premie- en Bijdrageregeling Wo ningbouw 1953 wordt toegekend. De toeslag bedraagt in totaal 30% van het toe te kennen premiebedrag. Het Rijk neemt de helft van deze 30% voor zijn rekening, echter alleen als de gemeente de andere helft bijdraagt. De toeslag kan uitsluitend worden toegekend voor de bouw van een een gezinshuis, waarvoor volgens de reeds bestaande bepalingen behalve de pre mie ook een jaarlijkse bijdrage kan worden verleend. Hoewel deze jaar lijkse bijdrage normaliter alleen kan worden toegekend aan personen onder de vijftig jaar, kan bij toepassing van de krotopruimingsregeling in bijzon dere gevallen op advies van de ge meente van deze leeftijdsgrens worden afgeweken. Voorwaarde tot het uitbetalen van de extra toeslag is, dat de door de eigenaar of mede-eigenaar verlaten krotwoning binnen zes maanden na het gereedkomen van de nieuwe wo ning wordt afgebroken of dat de ge meente verklaard heeft, dat afbraak van het krot van overheidswege ver zekerd is. De massa staal, die gisteren het verkeer op de Rotterdamsedijk gedeeltelijk met een aanhangwagen, die „op drift" raakte, gedurende enkele uren belemmerd heeft. Voor de SVV'ers wordt het a.s. Zondag tegen Sittardia hoog tijd uit een ander vaatje te gaan tappen. Weliswaar staan zij momenteel nog op de goede helft van dc ranglijst, echter een nederlaag teijen Sittardia zal de rood-groenen een behoor lijk stuk naar beneden doen duikelen, zodat het Zondag van het grootste belang is dat de SVV'ers met een overwinning uit de bus komen. Sittardia is een ploeg, waartegen reeds menige tegenstander is gestruikeld en in het bijzonder de rood-groenen hebben steeds de meeste moeite met de Limbur gers, zodat het Zondag van het begin tot het einde stevig aanpakken moet worden. De Gorzenclub draait de laatste compe titiewedstrijden niet zoals velen dit wel zouden wensen en zoals zij het ook kan. Enige weken geleden was het de verde diging, welke de SVV'ers zorgen baarde, nu is het de voorhoede die volkomen doelpuntloos is geworden. Kennelijk zijn enige SVV-voorwaartsen volkomen uit vorm. De SVV'ers dienen er echter voor te zorgen, deze moeilijke wedstrijd tegen de Zuidelijke collega's goed geconcen treerd tegemoet te treden en het fel spe lende Sittardia zo weinig mogelijk kansen te geven. Scheidsrechter voor deze wed strijd is de heer C. G. van Doorn. SVV 2 gaat Zondag op bezoek in Delft bij DHC 2, hetgeen eveneens een moeilijk te omzeilen klip betekent voor deze re serves. SVV 3 speelt thuis tegen Neptunus 2, terwijl SVV 4 een uitwedstrijd heeft tegen HOV 2. den doorgegraven en wordt dan een be gin gemaakt met het graven van de bouw put voor de nieuwe sluis. De diepte van deze bouwput wisselt van 1.10 m N.A.P. tot ongeveer 2.90 m N.A.P. en 4.00 m. N.A.P. De lengte van de put zal ongeveer 100 m bedra gen; ongeveer 16.000 m3 grond zal moeten worden ontgraven. Zodra de bouwput gereed is zal worden begonnen met het inheien van de draag- palen van gewapend beton voor de sluis. De 65-jarige sigarenwinkelier P. S„ wonende alhier, geraakte gistermorgen in de Gerrit Verboonstraat met zijn bror% fiets onder de oplegger van een truck. Met een wervelfractuur, inwendige bloe dingen en een rugwond is hij opgenomen in het Gemeente Ziekenhuis. Zijn toe stand is zorgwekkend. S. reed op zijn bromfiets in de Gerrit Verboonstraat in de richting van de Koe marktbrug. Juist op het morftent, dat hij een daar geparkeerde bestelauto van de firma U. passeerde, opende de chauffeur T H. S. F. v. d. S. uit Rotterdam het por tier van de auto aan de wegkant om in te stappen. S. raakte de man, deze ver loor de macht over zijn stuur en kwam voor het rechter-achterwiel van de opleg ger van een passerende truck terecht. De chauffeur van de truck had eerst niets bemerkt van het ongeluk, maar gewaar schuwd door de omstanders stopte hij een eind verder. Godsdienst: Dorresteyn Biecht en boe te. Kruyver, Rita. Pfister, De Paus in het Vaticaan. Visser, Geef rekenschap. Natuur en techniek: Brouwer Lastige dieren in en om huis. Devoe, Dieren om ons heen. Feuilletau de Bruyn, Kernener gie. Lodewijks, Kweken en verzorgen. Robertson, Mens en walvis. Swanenburg, De verovering van de materie Tonke- laar, Middelen en mogelijkheden der me teorologie. Kunst: Hartong, Danskunst. Riemens, Uren der zangkunst, Velde, Oosterse ta pijten. Handenarbeid en sport: Hoefnagels, Maskers. Houtman. Derde boekje over gebruiksvoorwerpen van hout en triplex. Jongejan, Zakmeswerk. Miermans. Voet bal in Nederland. Mottram, Sneller naar beter tennis. Nieuwenhoven. Vlechtende handen. Romans: Arnothy, Ik ben vijftien jaar en wil niet sterven. Breedveld, Hall en Hefferley. Brink, van den, Roep der ruimten. Cabriès, Jacob de uitverkorene. Canning, De gouden salamander. Caze- nove. Dokter Francois. Christiansen. De man van het benzinestation. Crecy, Mor phine. Ferber, De bruid uit New Orleans. Gyselen, Adieu. Filippi.... Hartley, Postillon d'amour. Henrey, De kleine Ma deleine. Icaza. Xandra. Jacobs, Paard ge vonden. Jens, De blinde. Korch, De klei ne barones. Lemelin, Peter de Grootmoe- dige.McGraw, Mara, dochter van de Nijl. Madariaga, Vijf vrouwen om Don Juan. Mann, Charlotte in Weimar. Martin, De verre weg. Paulhac, Wij hebben niet om het leven gevraagd. Roark, Duel in de Zuidzee. Rooyen. De Zweedse bruid. Sa- ris, Eens komt de dag. Yerby, Die vrouw heette Fancy. Detective-romans: Ashe, De donkere cirkel. Ashe. Het sleutelmysterie. Broek, van den, Zo gaat dat inBangkok Claudius, Moord bij de Wodanseiken! Speelman, Moord betekent levenslang De Nederlandse Museumdirecteuren ge ven blijk van hun belangstelling voor ons Schiedamse museum door a.s. Zaterdag hun 2e jaarlijkse bijeenkomst in het Ste delijk Museum te houden, bij welke ge legenheid het Gemeentebestuur hen om half elf in de aula zal ontvangen. Men heeft daarna een druk program ma. Nadat men verschillende punten heeft behandeld houdt de conservator, de heer Schwagermann, een inleiding over het ontstaan de inrichting en de doelstelling van het museum, waarna een rondgang zal volgen over de tentoonstelling „Bali" en de overige geheel opnieuw ingerichte zalen. Hierbij zullen de vele nieuwe aan winsten van de laatste tijd getoond wor den. De gemeenschappelijke lunch zal In de „Korenbeurs" gebruikt worden. De mid dag wordt besteed voor de behandeling van het onderwerp: De grens tussen oude en moderne Kunst en Cultuur. Inleidingen worden gehouden door mej. Dr. M. Rooseboom: Problemen van oud en nieuw in historische musea en Dr A. B. de Vries: Over musea van oude en mo derne kunst, waarom een scheiding? Voor het lopende jaar kan in de be hoefte aan vlottende middelen worden voorzien door het opnemen van kasgeld tot een bedrag van ten hoogste 12.000.000 Omdat de omstandigheden op de geld en kapitaalmarkt niet zijn gewijzigd is het gewenst ook voor het jaar 1956 het maximum van het op te nemen kasgeld op hetzelfde bedrag te bepalen. In het genoemde bedrag zijn begrepen de nadelige saldi van de rekeningen-cou rant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage en bij de Amsterdamsche Bank N.V., te Amster dam. Eerstgenoemde bankinstelling is bereid, voor het komende jaar het crediet in rekening-rcourant wederom te stellen op 2.500.000. Mocht dit bedrag onverhoopt blijken niet voldoende te zijn, dan is zij steeds bereid dit te verhogen. De Amsterdamsche Bank is bereid, in gevolge de overeenkomst van Augustus 1953 voor het komende jaar het cre diet in rekening-courant wederom te stel len op 2.000.000. Voorts dient ook voor 1956 rekening te worden gehouden met de mogelijkheid, dat tijdelijk enig kasgeld overtollig is, het welk, ter voorkoming van renteverlies, dient te worden belegd. Het maximum-bedrag hiervan kan even als in vorige jaren op 2.000.000 worden gesteld. B. en W. stellen de raad daarom voor over te gaan tot a. het aangaan van kas geldleningen tot maximaal 12.000.000; b. het vaststellen van het maximum van de in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gra venhage op te nemen gelden op 2.500.000. c. het vaststellen van het maximum van de in rekening-courant bij de Amster damsche Bank N.V. te Amsterdam op te nemen gelden op 2.000.000; d. het uitle nen van tijdelijk overtollig kasgeld tot ten hoogste 2.000.000. GEHUWD: J. O. Lcdeboer 25 j. en A. Drenth 25 j. J. C. Groenewegen 26 j. en C. E. van Rossen 23 j. J. M. Homs 28 j 'en G. M A. de Koning 27 j, M. Schoute 24 j en A. A. Dróge 19 j. A. Hoogwerf 25 j. en A. Verhoeff 22 j. A. Keuzenkamp 27 j, en M. E. v. d. Steen 26 j A J. Vermaat 46 j. en J. E. van Vliet 34 j. A. J. Vroon 23 j. en P. K. van Dijk 24 j. P. H. Kegel 26 j. en C. Zeelenberg 21 j. -H, Termijn 30 j, en rl. C. Wevers 24 j. P. Beekenkamp 25 j. en A. v. d. Vlugt 25 j. OVERLEDEN: H J. Scheffers 73 j. A. D. Pors 74 j. vr v. L. W. Stigter. GEBOREN: Adriana, d. van A. der Boer en A. M. de Ruiter. ONDERTROUWD: H. R. Aten 26 j. en G. Jonas 27 j. H. Frijmuth 34 j. en D. W. F. van Grondelle 30 j. C. de Groot 30 j. en L. Groenendijk 30 j. W. D. P. Keessen 30 j. en M. Marks 27 j. D. J. Kreuger 23 j. en H. M. van Lindt 22 j. W. v. d. Leeden 25 j. en A. van Woerkonv 26 j. J. Polder 25 j. en R. van der Meu- len 29 j. J Prediger 25 j. en J. L. Star- rett 22 j. J. Scheltes 26 j. en L. Bijl 24 j. J. J. Vcrbeke 26 j. en N. J. Menkhorst 19 j. Grote sortering |n KINDERJOPPERS KINDERJURKEN KINDERMANTELS DAMES-SWAGGERS DAMES-DEUX-PIÊCES dames ROKKEN Mohair glacé Is de mooie moderne stof met glanseffect. Deze elegante swagger kost In de nieuwste creatie in warmrood lever diepgroen maten 36 t/m 50 als jubileumprijs Nu als jubileumprijs W bij aankoop vanal I 75.- (ook indien u dit bedrag In gedeel ten besteedt) een prachtig Zwitsers doublé Dames of Heren armbandhorloge met radium Eén jaar garantie en 7 jaar verse kering tegen verlies JERSEY de grote model Dese Japon in 1e kwaliteit zuiver wollen Jersey-wevenit in de kleuren RAF. bordeau, lever, anthraclet en zwart. Maten 40 t./m. 52 De werkelijke prijs Is J&ttT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2