Nieuwe „ROTTERDAM" gaat verbrande Statendam vervangen 1 Molotof zei bij voorbaat ,neen' inzake herenigingsplannen ,lk zag de „Statendam" branden. aljÊ V.N. besluiten tot oprichting van internationaal atoombureau De Amerikaanse oorlogsvloot in 1960 geheel „atomisclf 8 Ill Prinses Margaret's toekomstplannen onder schijnwerper Uit ei £en middelen f 50 millioen, een zelfde bedrag uit credieten van Herstelbank Vier-ministersconferentie geopend „Geest van Genève" zal hard op de proef gesteld worden Met overweldigende meerderheid: Vrijdag 28 October 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J Succes voor Oosten rijkse Volkspartij Linz Aartsbisschop van Canterbury ontving prinses Margaret De winkels op Allerheiligen „Een grove onrecht vaardigheid" Protest tegen vrijlating Sovjet-Unie is tweede zeemogendheid Nieuwe stap naar Ike's „atoms for peace"-plan Tegemoetkoming van brandstoffem verkers Subsidie schilderwerk WEERBERICHT Om kwart voor drie gistermid dag hebben de Holland Amerika Lijn en de Rotterdamse Droogdok Maatschappij het conti act gete kend voor de bouw van een nieuw vlaggeschip voor de H.A.L. Dit nieuwe schip, dat dient ter ver- Vanging van de in de oorlogsda gen van 1940 verloren gegane Sta tendam, krijgt de naam „Rotter dam". De prijs bedraagt ongeveer honderd millioen gulden Men ver- Wacht, dat de bouw circa vier jaar in beslag zal nemen. yoorteken voor algemene ver kiezi ngen TEUR LINGS MOD EUZÉ REGENMANTELS nflH 4 rr -im Al. Admiraal Wright: Dietrich liet 100 gevangen soldaten doodschieten De politieke commissie van de Verenigde Naties heeft gisteravond met een overweldigende meerderheid de Westelijke voorstellen voor de oprichting van een internationaal bureau voor atoomenergie goedge keurd. Drie-en-vijftig landen, waarondi. de Sovjet-Unie, stemden voor de resolutie. Er waren geen tegen: emmers, doch zes Arabische landen onthielden zich van stemming, naar zij later verklaarden, om dat Israël tot de initiatiefnemende landen behoort. Aanvaarding van de resolutie brengt tevens mee de goedkeuring van een voorstel voor het houden van een nieuwe wereldconferentie over het atoomvraagstuk. Toeslag van drie gulden per week IN DE WINTERMAANDEN Maar niet voor onderhoud buVen De weerverwaclrting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond luidt: Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige, aan de kust tijdelijk krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zaterdag 29 October: Zon op 7.29 uur, onder 17.21 uur. Maan op 16.07, onder 5.12 uur. NIEUWE Na zeer langdurige besprekingen is dit besluit dan eindelijk gevallen en kon de Holland Amerika Lijn gisteren althans enige gegevens verstrekken over deze belangrijke aanwinst voor de Nederlandse koopvaardijvloot. De „Rotterdam" zal in tonnenmaat en afmetingen ongeveer ge lijk zijn aan de „Nieuw Amsterdam" Als snelheid wordt genoemd .een fractie van een mijl sneller dan de Nieuw Amster dam". Zoals bekend kan laatstgenoemd schip een snelheid ontwikkelen van 22 mijl per uur. De „Rotterdam" zal echter aonderd passagiers méér kunnen bergen hetgeen neerkomt op circa 1300 in to taal. De gehele boot wordt „airconditio ned" De turbinr-installatie wordt ook hu weer geleverd dooi de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis- singen. Hebben er enige tijd geladen geruch ten gelopen als zouden de machines in <Jit nieuwe schip méér naar achteren wor den geplaatst dan bij de Nieuw Amster dam het geval is, gisteren heeft de heer H. de Monchy. president-directeur van dc Holland Amerika Lijn ons verklaard, De katholiek georiënteerde Oostenrijk- Ce Volkspartij, die bij de landdagverkie- ;ingen van Zondag voor het land Linz het 25 van de 48 zetels de absolute meer- lerheid heef* herwonnen, heeft dit feit hls een overwinning gevierd De Onsten- "ijkse Volkspartij heeft 2 zetels gewon en, de socialisten 4 Aan de overwinning zordt daarom veel waarde gehecht wijl |e verkiezingen als een barometer voor 'e toekomstige algemene verkiezingen escbouwd worden. Zoals men weet, is de Oostenrijkse Volkspartij momenteel in het parlement slechts éér, zetel sterker dan de socialis ten. Zij heeft zeer veel moeite om de christelijke beginselen in het openbare leven tegenover de socialisten tot gel ding te brengen. Kortgeleden heeft dr Raab vervroegde verkiezingen afgewe zen. ofschoon het tijdstip vooi hem en de Oostenrijkse Volkspartij daartoe zeer gunstig was, aldus bericht het K.N.P. dat men deze mogelijkheid wel heeft on derzocht, doch dat men van dit plan is afgestapt. Als een van de redenen daar voor werd genoemd een te grote concen tratie van „drukte" op net voorschip Niettemin zullen de machines van de H.A.L krijgt vlaggeschip van 100 millioen Rotterdam toch iets meer naar achteren komen te liggen dan bij de Nieuw Am sterdam het geval is. De nieuwe „Rotterdam" die een ton nage krijgt van ongeveer 37.000 b.r.t. kent maar twee klassen, een eerste en een toe ristenklasse. Gestreefd wordt naar een grote „inwisselbaarheid" zodat men al naar gelang de behoefte aan de vraag zal kunnen voldoen H'estersingel 5 b/d W. Kruiskade. R'dam Poplin boden Gabardine Zijde Tweed Nylon PARAPLUIES WINTERMANTEL In verband met de zeer hoge bouw kosten van een dergelijk schip de bouwprijs bedraagt ongeveer 100.000.000 en daar het de rederij slechts mogelijk was 50.000 000 uit eigen middelen ter beschikking te stellen, vond overleg met de regering plaats. Een daartoe ingestelde interdeparte mentale commissie heeft vervolgens bin nen het kader van de bestaande wette lijke regelingen ten aanzien van het her stel der oorlogsschade een financierings plan ontworpen, hetwelk de goedkeuring der regering verkreeg. Overeenkomstig de voorsteilen in ge noemd plan is door de Holland-Amerika Lijn voor het bouwen en hef exploiteren van het schip opgericht de „N.V. Mail schip Rotterdam", waarvan het gehele aandelenkapitaal, zijnde 100.000 in het bezit der H.A.L. is. Genoemde N.V. ontvangt van de Maat schappij tot Financiering van het Natio naal Herstel N.V. (Herstelbank) een cre- diet ter hoogte van 20.000.000. overeen komstig de mogelijkheden, welke ten deze door dc Wet op de Materiële Oor logsschaden worden verschaft en waarop de H.A.L. door het verlies van het in 1940 door oorlogshandelingen in brand geraakte s.s. „Statendam" aanspraak heeft gemaakt. De aan dit crediet verbonden faciliteit schept de mogelijkheid, dat rentebetaling en aflossing worden opgeschort, indien de exploitatie-uitkomsten daartoe aanleiding geven; in verband hiermede verleent de Staaf op grond van hogerbedoelde wet een garantie aan de Herstelbank. De bijdrage der H.A.L. zelf ad 5# millioen zal worden verstrekt in de vorm van twee credieten elk groot 25 000 000. Daar na de inbrenging van deze 50.000.000 en het hoger genoemde oor- logsschade-crediet nog een gedeelte der bouwkosten ongédekt bleef, is door de Herstelbank voor dit bedrag een aan vullend crediet van 30 000.000 op nor male voorwaarden verstrekt. Met de bestelling van dit schip is thans door de H.A.L., tezamen met de -N.V. Mailschip Rotterdam" voor een waarde van ruim ƒ200.000.000 aan scheeps- bouworders geplaatst. Rekening houdende met de bovengenoemde aan de ,.N V Mailschip Rotterdam" door de Herstel bank verstrekte credieten zijn dc midde- len hiervoor «uniwezig. aar\leiding van bovenstaande officiële mededelingen valt nog op te merken, dat in het gehele plan dus geen sprake is van financiering van eventuele onrendabele toppen Naar de heer De Monchy. directeur van de H.A L. ver klaarde. hoopt men, dat de exploitatie te zijner tijd, d.w.z. over ongeveer vier jaren, ais het schip in de vaart is. op rendabele basis zal kunnen geschieden Voorlopig zal de exPloDatie dan over de speciaal opgerichte N.V. blijven lopen De credieten. welke enerzijds door de Herstelbank en anderzijds door de H.A L aan deze N.V. worden verstrekt zijn lang lopende credieten. De thans genoemde bouwprijs van 190 millioen is echter geen fixe bedrag. Wel zal voor zover mogelijk reeds het benodigde materiaal worden ingedekt, maar b.v. ten aanzien van de lonen kunnen de werf en andere aannemers geen garantie op zich nemen. Voor zover zich dus tijdens de bouw- pcriode een stijging zal voordoen van lonen en niet in te dekken materiaal kosten, zullen de credieten moeten worden verhoogd. De erediefgevers hebben zich hiertoe bereid verklaard. In het financieringsplan is sprake van een crediet in het kader van de wet op de materiële oorlogsschaden. Men zal zich afvragen, wat er dan gebeurt met de in schrijving van 12 millioen op het Groot boek. welke de H.A.L. voor het verloren gegane s.s. „Statendam" heeft ontvangen. Deze grootboekinschrijving staat buiten dit financieringsplan, omdat dit toch reeds een bedrag was, waarover de H A.L. vrij kon beschikken. Het was niet gebonden aan herbouw van een nieuw vlaggeschip maar kon door de H.A.L. vrij voor andere bouwdoeleinden worden gebruikt De maatschappij heeft dit tot nu toe mei gedaan, maar kan uiteraard nu dit be drag opnemen, om aan haar thans aan gegane verplichtingen te voldoen. Prinses Margaret is gisteren door de aartsbisschop van Canterbury in het paleis van Lambeth ontvangen. Van officiële zijde is niets medege deeld over het doel van prinses Mar garet's bezoek aan de aartsbisschop dat een uur heeft geduurd. Het was niet vermeld op de officiële afspra- kenlijst van de prinses. Prinses Margaret, die bij haar be zoek door een hofdame werd verge zeld, verliet het aartsbisschoppelijke paleis door een zij-ingang, om daar door een groot aantal verslaggevers en fotografen te ontwijken, dat bij de hoofdingang wachtte. Aangezien prinses Margaret de aartsbisschop bezocht en niet andersom, wordt verondersteld, dat het alleen maar om een vertrouwelijk gesprek ging. Als zij de aartsbisschop in ken nis had willen stellen van een besluit, zou deze waarschijnlijk bij haar ont boden zijn. De Ned. Kath. Middenstandsbond heeft een beroep gedaan op al zijn leden om indien dit maar enigszins mogelijk is. de bedrijven op het feest van Allerheiligen, November gesloten ?e houden, teneinde zichzelf en hun personeel in de gelegen heid te stellen deze verplichte feestdag zo goed mogelijk als Zondag te vieren. Het publiek wordt aangeraden om met zijn in kopen en bestellingen hiermede rekening te willen houden. *7 t V .v.-X- Op het stadhuis in Tilburg besprak H.K.H. Prinses Irene schoolproblemen met enige Tilburgse scholieren. V.l.n.r.: Ilans Ruygrok (St. Paulus H.B.S.), Net ty Braak (Rijks H.B.S. Willem II), Prin ses Irene en Sergeant Cadet L. H. J. Hardy. Gisteren onthulde H.K.H. Prinses Irene het monument van de Kon. Nederl. Bri gade „Prinses Irene" te Tilburg. In het plantsoen bij het monument bood Frcde- rike Briët (73 jaar), kleindochter van jhr FBeelaerts van Blokland de prinses bloemen aan. 4É y/ - y,. e laatste foto van dc „Statendam", genomen op t ogenblik dat dit trotse vlaggeschip van de olland Amerika Lijn brandend in dc haven van Rotterdam ten onder ging. /an onze verslaggever) Op een vraag waarom en dit. nieuwe vlagge- 'hip van de H.A.L. „Rot- •rdam" zal dopen ant- oordde de heer De lonchy gistermiddag dat ij het bepalen van deze aam voor ogen heeft ge- aan dat mét de Staten- am ook Rotterdam werd erwoest Duizenden Rot- rdammers hebben met un stad ook de Staten- am zien branden. Rot- rdam wordt herbouwd, et vlaggeschip van de A.L wordt herbouwd, ledaar na de tragische, lans de verheugende pa- illel En waar bij het be- icht over dit nieuwe ■hip onwillekeurig onze ■dachten teruggaan naar e brand van de „Staten dam" laten wij hier een onzer redacteuren aan het woord, die in 1940 de trotse voorganger van deze nieuwe „Rotterdam" in vlammen zag opgaan „Het was in de ver^Y®J" rende Mei-dagen van jf™ toen de oorlog plotseling in de vroege ochtend over ons land kwam en Rotterdam, eigenlijk al van het eerste ogenblik af. „front" werd. Een frontlijn, die werd ge markeerd door de Maas, waar het trotse zeekas teel de „Statendam" op de oude. vertrouwde plaats lag: de hoofdsteiger van de Holland Amerika L}in Bij alle verschrikkelijke gebeurtenissen, die de Maasstad in die uren troffen, 'voelden de Rot terdammers het toch plot seling als een schok, toen de onheilsmare rondging: De „Statendam" staat in brand! Hoe het vuur daarop gekomen was we ten we niet meer. Mis schien was het een ver- dwaalde bom. mogelijk jok een gevolg van een u'tillerie-duel "e ston- ien, enkele minuten na dat we van de scheeps brand gehoord hadden, boven op het dak van een hoog nand in de binnen stad. En ver weg. als een donker silhouet tegen de glinsterende Maas. zagen we de zwarte rookmas- sa's omhoog kolken van de oceaanstomer, als een waarschuwend signaal van al de ellende, die de oorlog ons nog zou bren gen. Zo zagen we, enkele dagen lang", de vertrouw de lijnen van de „Staten dam" langzaam verbrok kelen. een machtig schip ten offer vallen aan de niets ontziende woede, waarmee een wereldoor log over ons was losge barsten De „Statendam", eens de trots en de glorie van' Nederland's grootste ha venstad, die de roem van ons land en onze scheep vaart op alle zeeën had verbreid, werd tot een '■wartgeblakerd onooglijk wrak. Zo ging de „Staten- iam" ten onder. Met blijdschap begroe ten we de nieuwe „Rot terdam". die ook de her innering zal doen voort leven aan een prachtig schip dat op zulk een rampzalige wijze aan een roemloos einde kwam. (Van onze speciale correspondent) I7 P GENèVE, Donderdagavond Het Geneefse politieke geding is Donderdagmiddag begonnen met principiële verklaringen, die weinig ruimte laten voor concrete resultaten van grote omvang. Nog maar zelden hoorden wij Molotof zo rondweg beweren, dat er vn0r een oplossing van de centrale Duitse kwestie "eer, speling meer is. Wal de Rus de Westelijke ministers reeds in de eerslf zitting te verslaan gaf, was weliswaar niei meer dan een herhaling van een reeds bekend standpunt maar het viel desondanks op, dal de Russische minister met eens meei de moeite nam zijn afwijzing in het vroeger gebruikelijke propaganrhstischt kleed te steken. Wal Molotof's perschei iceds aan de vooravond van de conferentie aanduidde mei een verwijzing naar het jongste Russische bezoek in Oost-Berlijn, werd in Molotof's rede vastgelegd in een zeer nuchtere zin: „Een oplossing van het probleem der Duitse eenheid kan niet geschieden op kosten van de belangen van e-»<i van de beide Duitse staten, vooral niet op kosten van het sociale systeem der Duitse democratische republiek, die van het ^rootste belanv voor geheel Duitsland is'. Duidelijker kon de Russische minister niet uitdrukken, dat hij niet naar Genève gekomen is om in ernsi over een Duitse eenheid te praten. Ten ivervloede kwamen ook nog de oude argumenten, dat men het er eerst over eens zou moeten worden, dat een verenigd Duitsland buiten elk mi'i- tair bloc zou blijven Dulles stelde daar tegenover, ci de Duitse verdeling als „een grove onrecht vaardigheid" uit de wereld geholpen dien de te worden maar voor zulke argumen ten zijn de Russen niet erg gevoelig Zij hebben in deze eerste verkenning ook generlei neiging getoond het Amerikaan se aanbod voor een garantie aan de Oos telijke landen tegen een door Molotof breeduit geschilderd gevaar van her leving van het Duitse militarisme in overweging te nemen. Veeleer hoorden de Westelijke drie opnieuw de verfoeide Nato onder vuur nemen, die wederom als voornaamste hindernis voor een accoord werd aangemerkt Een geleidelijke af braak van alle militaire blokken, ziedaar, waarop de Sovjet-Unie ook op deze con ferentie zal blijven hameren. Pinay had reeds bij voorbaat te ver staan gegeven, dat de Westelijken niet bereid zouden zijn de fundamenten van defensie en veiligheid als ruilmiddel te gebruiken, maar uit zijn mond maakte dit op de Russen allerminst een diepe indruk. Temeer daar niemand weet. of Pinay's regering de tweede dag van de conferentie zal overleven. De Fransman vliegt hedenochtend naar Parijs om zijn ministeriële leven te redden, een wel zeer slecht geslaagde illustratie van het beeld der Westelijke eenheid, dat de drie ministers vanmiddag poogden te ontvouwen. Wij kunnen de lezers een breedvoerige weergave van de argumenten van Dulles en Molotof. de grote tegenstanders, be sparen Zij behelsden niet alleen inzake het Duitse vraagstuk bekende standpun ten. Dit was ook het geval, waai het de andere punten der agenda betreft. Bij de ontwapening legde Dulles alle nadruk op de inspectie en controle. Molotof daaren tegen achtte het voor alles noodzakelijk om eerst de bewapeningsrace stop te zet ten. De culturele en economische contacten tussen Oost en West. het derde en laatste agendapunt, werden door beiden slechts terloops aangesneden Molotof duidde aan. dat hij vooral op grotere economische contacten met het Westen uit is. Dit punt de eerste dag mee te komen en, om dc dingen niet terstond te taten ontsporen, gaven dc Westelijken na anderhalt uur van vruchteloos verzet toe. Timothy Murphy, commandant van de Amerikaanse oudstrijdersorganisatie „Ve terans of foreign wars", heeft bij de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, geprotesteerd tegen de vrijlating van de vroegere Duitse SS- generaa] Sepp Dietrich. Dietrich werd in Juli 1946 door een militair gerechtshof veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf wegens het la ten doodschieten van meer dan 100 ge vangen genomen Amerikaanse soldaten in Malmedy tijdens het Duitse kerstoffen sief in de Ardennen in December 1944. De vrijlating van Dietrich uit de gevan genis te Landsberg in Duitsland werd af gelopen Maandag bekend gemaakt. w*/1- levert echter geen kansen voor grote be sluiten. wei echter voor kleine gestes, die zouden kunnen bewijzen, dat „de geest van Genève" niet doodverklaard mag worden, ook wanneer zij in dit stadium nog geen doorslaand succes zouden kun nen brengen. Dat dit laatste niet het geval zal zijn, daarover#* men het in de wandelgangen van Genève reeds na deze eerste dag eens. Evenzeer over het feit, dat de zozeer geroemde geest in dc komende dagen wel sterk op de proef zal worden gesteld, want heel de Weste'Ükc planning voor dc conferentie is vandaag al gestuit op de ijzig koude afwijzing der Russen, in ernst over een herenigd Duitsland naar Weste lijke voorstelling te praten. Zoals de plannen in Parijs zijn uitge stippeld willen de Westelijken onder de drang van Bonn hun medewerking aan veiligheidsplannen in Europa afhankelijk stellen van een toegeven der Russen op het Duitse vlak. Vrijdag zullen de Weste lijke plannen daaromtrent worden op ta ter gelegd, tegelijk met de Russische Zij lijken bij voorbaat al te zijn vervlogen in de kille lucht van het Russische zelf bewustzijn. Daarvan gaf Molotof terloops nog een illustratie door de Westelijken te dwin gen hun eigenlijk reeds vandaag inge diende voorstel weer in hun zak ie ste ken. Molotof vond het ongepast er reeds „De Sovjet-Unie heeft een moderne vloot gebouwd, klaarblijkelijk met het doel in oorlogstijd de verbindingen tussen Eu ropa en N.-Amerika te verbreken. Zou zij hierin slagen, dan zou dit betekenen dat het afweervermogen van beide wereld delen aanzienlijk zou worden beperkt" aldus heeft admiraal Jerauld Wright, op perbevelhebben der verbonden zeestrijd krachten in de Atlantische oceaan en com mandant van de Amerikaanse Atlanti sche vloot, gisteren te Los Angeles ver klaard. Hij voegde hieraan toe, dat Sovjet-Rus land zijn vloot volgens het maximale ver- vaarüigingsvermogen van zijn industrie heeft gebouwd. Het is hierdoor de tweede zeemogendheid ter wereld geworden, ter wijl het in 1940 de zevende plaats innam. Een drietal Russische amandementen werd verworpen. Twee van deze amande menten stelden voor het lidmaatschap voor alle staten, dus ook voor communis- tisch-China en Oost-Duitsland, open te stellen. In de aangenomen resolutie wordt met voldoening geconstateerd, dat aan zienlijke voortgang is gemaakt in de on derhandelingen over een ontwerpstatuut voor het op te richten internationale bu reau. Toegejuicht wordt, dat de initia tiefnemende regeringen van plan zijn alle leden van de gespecialiseerde V.N.- organen uit te nodigen deel te nemen j aan een conferentie, waarop de defini- tieve tekst van het statuut voor het atoombureau zal worden vastgesteld. In de resolutie wordt verder voldoening uitgesproken over het feit. dat Brazilië, Tsjechoslowakije, India en de Sovjet-Unie zijn uitgenodigd om samen met de ini tiatiefnemers de V.S., Groot-Brittannië Frankrijk, Canada, Zuid-Afrika, Austra lië, België en Portugal deel te nemen aan de onderhandelingen over het ont werpstatuut. De aanvaarding van deze resolutie be tekent een nieuwe stap in de richting van verwezenlijking van het voorstel tot sie genomen was. een boodschap gepubli ceerd, waarin hij er de nadruk op legde dat de V.S. nimmer een monopolie hebben gezocht waar het betreft de ontwikkeling van de atoomenergie voor het welzijn van de mens. Het college van rijksbemiddelaars heeft gistermiddag beslist, dat een toeslag van drie gulden per week voor vuile arbeid mag worden gegeven aan de brandstof- fenwerkers. De rijksbemiddelaars hebben deze be slissing genomen, nadat zij de vertegen woordigers van de vakbonden voor trans portarbeiders en die der werkgevers had den gehoord. Deze toeslag geldt met terugwerkende kracht tot 1 October. Tevens zal het col lege nog gunstig beslissen over andere voorstellen met betrekking tot het C.A.O. voor de particuliere brandstoffenhandel. In een gisteravond gehouden vergade ring heeft het personeel van de Amster damse brandstoffenbedrijven besloten niet opnieuw in staking te gaan. Schout bij nacht Rickover, de bou wer van de door een kernenergiemotor voortgedreven onderzeeboot „Nauti lus", heeft gisteren op de vlootdag te Los Angeles voorspeld, dat vanaf I960 slechts oorlogsbodems met kernener giemotoren voor de Amerikaanse vloot zullen worden ontworpen. Hij deelde verder mede, dat plan nen bestaan voor de bouw van een nieuwe, reusachtige duikboot, voort gedreven door twee kernenergiemo toren, die dezelfde snelheid zou moe van verwezenujKing van nei voorsiei m ten hebben als bet j t ontwikkeling van het vreedzaam gebruik nprv,-ktp<„hir. varende op- ninrtnipiipririn flat iinnr' perviaKtescnip. „Nautilus" bouwen. en „Sea Wolf", te doen Eisenhower op 8 December 1953 voor het forum van de V. N. werd r.-daan. Namens president E ver werd, nadat dit besluit in de politieke commis- De Amerikaanse marineleiding is ook voornemens nog zes onderzeeboten Evenals voor voorgaande winterseizoe nen heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid voor het komende winterseizoen de „schildersregeling" van kracht verklaard. Wederom kan een subsidie worden ge geven van 20 procent der totale kos'en voor onderhoudsschilderwerk. uitgevoerd met kernenergiemotoren van hot-^otf I wintermaanden, te weten in de oe- J Keiiieueigiemoioren van netzelf-jode 14 November 1955 tot en met de type als de reeds in dienst gesteldel n Februari 1956?

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1