Nederlandse tanks reden Duitse wegen stuk Nieuw koninklijk paleis in Sorehvliet Prinses Irene onthulde oor] Den Haag minder onveilig dan andere grote steden „Het touiv zat iets te strak monument te Tilburg Ons land telt reeds 800.000 bejaarden Waar Ned. Korea- strijders sneuvelden Proclamatie van de Koningin Militaire oefening voortijdig geëindigd u/ter PAGINA 5 VRIJDAG 28 OCTOBER 1955 Minister Witte opende „Het huis in de duinen" Arme uitvoerder Kerk op Heuvel bij Hoeng Song Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met IJSIROOP/s»oop 500 DUBBELTJES OVER DE STRAAT De Aartsdiocesane Boeren- en Tuinders- bond te Arnhem nam gisteren sijn nieu we kantoorgebouw in gebruik.. Mgr Al- frink verrichtte de in wijding van hel gebouw. In de afgelopen dertig jaar is het aantal 65-jarigen en ouderen gestegen van 400.000 tot 800.000 en naar verwacht wordt, zal dit aantal het millioen gaan over schrijden, zodat het dan ongeveer 10 pro cent van de Nederlandse oevolking zal uitmaken. Dat deelde de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting, ir H. Witte, mede, toen hij gistei en te Zand- voort het eerste complex woningen en een pensiontehuis voor bejaarden opende, dat tot stand is gekomen door het parti culier initiatief van de Nederlandse Cen trale voor Huisvesting van Bejaarden te Amsterdam. Dit eerste bejaardencentrum van de N.C.H.B. kreeg de naam „Het huis in de duinen". Het pension biedt plaats aan 164 alleenstaanden en 40 echtparen. Daarnaast zijn nog 48 huisjes voor zelf standige bewoning. Begin December zul len pension en huisjes bezet zijn door in totaal bijna 350 bejaarden. „Het huis in de duinen" :s ontworpen door en uitgevoerd onder directie van de architecten ir W. van Tijen en M. Boom uit Botterdam. In een radio-causerie over Hilversum II heeft ir F. J. Philips, vice-voorzitter van de raad van bestuur der N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken te Eindho ven gesproken over „woningbouw: een oplosbaar probleem". Ir Philips legde in zijn causerie enkele ideeën op tafel waartoe zijn praktijk hem had gebracht en die volgens hem het elk jaar op- nieuw klinkende klaaglied, dat de wo ningnood wéér tien jaar zal duren uit de wereld te helpen. Ten eerste zullen wij moeten beseffen, al dus spreker, dat alleen door ergens voor iets over te hebben, tekorten worden opge heven. De Nederlander moet wil'en be talen wat de woonruimte werkelijk kost; voor een eenvoudige woning. 18 tot 20 gulden per week, zodat een aanzien lijk gedeelte van het weekinkomen evenals in het buitenland daaraan besteed zal moeten worden", in tegen stelling met de minister, is spreker van mening, dat de huren van direct belang zijn om het woningtekort te doen ver minderen. Een woning is naar sprekers mening belangrijker dan een radio, een televisie-toestel of een bromfiets. En tóch heeft men voor deze dingen wel het geld over om te betalen wat ze kosten. Er zijn te weinig bouwvakarbeiders in veie gevallen nog vrijwel zo, als 30 of maarin deze bouwvakken werkt men 50 jaar geleden, aldus ir Philips. Wat kan er gedaan worden om meer te presteren met dezelfde mensen? De bouwwereld doet al het mogelijke om de productie te verhogen. Toch is het spre kers overtuiging, dat de bouwwereld van de ervaring in de industrie méér kan profiteren. In de eerste plaats al de or ganisatie op het werk. De arme uitvoer der moet alles alleen doen. net zoals de baas in de fabriek tientallen jaren gele den. Maar men kan toch waarlijk niet verwachten, dat één man, zonder specia- hstische hulp. alles kan bijhouden en dan nog zorgen, dat er rationeel en efficiënt gewerkt wordt. „Een gemeente heeft een toewijzing Op de heuvel waar in 1951 een com pagnie van het Nederlandse detachement Verenigde Naties in Korea door commu nistische Chinezen onder de voet werd gelopen en gedood, verrijst thans een ka tholieke kerk. Deze is gelegen hoog boven route 29, waarboven de Nederlandse Korea-strijders een der bitterste gevech ten hebben geleverd tijdens de oorlog in Korea. De kerk is toegewijd aan Maria, Koningin van hemel en aarde en is deze maand plechtig ingezegend door de apostolisch-vicaris van Chunchon, mgr Th. Quinlan. Het is de eerste kerk op Korea, die toegewijd is aan het Koning schap van Maria. H. M. Koningin Juliana heeft gisteren de volgende proclamat.e uitgegeven: „Ingezetenen van de Nederlandse Antillen. Bij het verlaten van het grondgebied van de Nederlandse Antillen willen mijn echtgenoot en ik u onze oprechte dank uitspreken voor de grootse ontvangst ons be reid en voor uw talloos vele uitin gen van warme genegenheid. Ik ben getroffen door de allerwegen bestaande vaste wil tot bevordering van de geestelijke en materiële welvaart van uw schone eilanden Moge het u met Gods hulp gegeven zijn. uw doelstellingen tot verdie ping van uw geestelijk leven en de verbetering van uw economische en sociale positie, te verwezenlijken". De proclamatie was gesteld in het Nederlands, het Papiamentoe en het Engels In de groepen 40.000 tot 50.000 inwo- nnnn'n ,30 000 l°t 40.000 inwoners en 20.000 tot 30.000 inwoners zijn respectieve- 'J, rn,n/*rs Zw°Ee (daling met 9-5 pet) Gouda (daling met 8.9 pct) en Bloemen- daal (daling met 30.4 pct). De slechtste beurten in deze groepen zijn gemaakt door Kerkrade (stijging 50 pct), Haarlem mermeer (stijging 42.8 pct) en Weert (stijging.. 142.8 pct). Aan het eind van de ochtendzitting van de 13de wegverkeersdag van de K.N.A.C. heeft mr D.J. van Gilse, procureur-gene raal bij het Haagse Gerechtshof, aan de vertegenwoordigers van de winnende ge meenten de zilveren wisselbekers en de diploma's uitgereikt. Den Haag heeft thans voor de vierde achtereenvolgende maal de beker in zijn bezit. Wanneer de Resiflentie ook de competitie 1955 wint zal haar de be ker waarschijnlijk definitief worden toe gekend, „Wie het kleine niet eert dachten voorbijgangers in de Am sterdamse Van Wons^aat, toen uit een tas van een vertegenwoordiger 500 dubbeltjes over de straat rol den. De vertegenwooi diger zat op een fiets en had juist gold geïnd voor zijn firma Toer hij op zijn kantoor aankwam, miste hij 10 rol letjes van 50 du ot eitjes.^ Twee agenten hebben nog ieoer één dub beltje weten te vinden De verte genwoordiger h<°eft nu een strop van 49.80. Hij hoopi op de eer lijkheid var de vinde>s.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5