BVV-Elinkwijk om de leiding Willem II blaze niet tè hoog tegen Feijenoord NEC, onherkenbaar, toetst zijn herstel aan dat van RBC Tilburgse raadsleden kwaad op de burgemeester Hockey-dames gaan contact met Duitsland herstellen Lange reis naar Berlijn vormt een ernstige handicap RADIO PROGRAMMA treden Tweede week van de entr'actevol big matches! Wilt Gij ONDERWIJZER worden? Lewis Hoad blijft toch amateur De zes „nummers 2" blijven bij elkaar, want geen van allen zeker van winst '-}«-«■> *s'0TSsaS.3, Ook Haarlem jaagt naar de kopgroep Cambridgeshire op Duindigt RFC, DWV en Robnr kunnen bijspijkeren doorgereden Interessante studieweek op Helmonds Lyceum Ongenoegen in verband met bezoek van Prinses Irene HILVERSUM (Bekende schriftelijke cursus) ZATERDAG 29 OCTOBER 1953 PAGINA 11 Derby in Amsterdam en Fortuna '54 op de rand B.V.V. weer goed genoeg voor eerste plaats Ook nog MVV—Rapid J. C. en EnschedeSVV PSV en Europa-beker Vier big matches! Baronie's record Wéér een vuurproef DRONKEN AUTOMOBILIST NA AANRIJDING ZEVEN METER OMLAAG GESMAKT Val in liftkoker liep £Oed af METAALSPLINTERS VER RIEDEN INBREKERS Straf in hoger beroep verdubbeld ADRESBOEK Goede vertolking van Walschap's „Maskaroen" UTRECHTSCHE HYP. B\VK ARTS ONTDOOK DE INKOMSTENBELASTING UNIVERSITAIR NIEUWS R.K. UNIVERSITEIT B.M.B.S. Door JOHN BUCHAN. Vertaald door J. M. Kempees. TELEVISIE B.M.B.S. Zes clubs M l'.ikiii ,je Hoofdklasse A, zes clubs nief 10 punten achter koploper 'ndhoven (11 pt.) en er bestaat een redelijke kans dat zij morgen. 'n t'e tweede week van de „entr'acte" tussen de twee interlands can het Nederlands Elftal, bij elkaar zullen blijven. De vraag bovendien, of Eindhoven zijn éne puntje voorsprong zal behouden, 'yant de blauw-witten moeten op bezoek bij Roda Sport, dat het weliswaar nog niet verder dan de voorlaatste plaats heeft ge bracht maar bü tijden tot zeer stugge prestaties komt Sparta en Amsterdam weten daarvan jnee te praten. V.V.V. ook en ver- leden week moest Fortuna '54 nog met een gelijk spel genoegen bemen. Eindhoven loopt dus bij de Blejjerheide-Kerkrade-combi- batie een risico van minstens één punt an de zes „nrs 2" komen V.V.V. en NOAD tegen elkaar uit pb de Tilburgers hebben de laatste weken wel zo veel respect af gedwongen. dat wij hen tot een gelijk spel in Venlo's Kraal in ^taat achten. De overige wedstriiden zien er ook niet naar winst- nij-voorbaat uit en zo zal D O S. hpt thuis tegen A D.O. oven moei- Mik krijgpn als N.AC. dat H.V.C. ontvangt. Een duel tussen twee sterke verdedigingen wordt LimburgiaExcelsior, waarbij op hieuw twee goede stoppers: Bruist en gast Eagerwaard In touw komen met alle kans op een ..bril". Op Dapier heeft Sparta het n°g het gemakkelijkst, maar laten de Rotterdammers liet de fout maken om Eigtersbleek te onderschatten! achter de koplopers. M.V.V. is de fris heid van zijn imposante start een beetje kwijt, maar aan eigen Bospoort zijn de Maastrichtenaren nog altijd in élke wed strijd goed voor de zege. bruist, Lim buna's 5t0PPer-troef Werd eergisteren bekend gemaakt dat Lewis Hoad een voorlopige overeen komst had aangegaan met de Amerikaan se tennispromotor Jack Kramer om prof te worden, thans, deelde Kramer mede dat de jonge Australiër besloten had ama teur te blijven Hoad gaf hiervan een be vestiging aan de plaatselijke bladen Derbv in DordrechtAansezien Hoad nog geen 21 jaar is zou u y uoiaif f. de overeenkomst pa? een bindend karak- Wat er dan verder In afd. A nog over blijft. speelt op de rand van de beruchte grens. Rn 's took wel vreemd, dat een nloeg als Fortuna '54. die ongeveer een half Nedeidands Elftal in het veld brengt, zich ihaal" nauwelijks op die rand kan handhaven- De Geleense groenhemdan krijgen het morgen tegen de Stormvogels weer moeilijk en er zal In dit geval vooral veel van afhangen of Fortuna's midvoor, Angenept tegen zijn oude club de ruim-e zal krijgen. Een zeer interessante ont moeting kan ook de derby tussen Ajax en Amsterdam worden, waarvan clubs een prestige-kwestie maken. Dat wordt zonder twijfel een vol huis in net Rtad'on. want de spanning zal veel va ■meden van het gemis aan superieure kwaliteiten dat beide ploegen tot nu r Rebben gedemonstreerd (Neêrlands hoc»a- f.3d moet warempel gaan oppassen. aax 7ii straks niet.... zónder Hoofdklasse k.-mt ;e ziften....!) Vitesse tenslotte neen „—leden week bij Rigtersbleek een reae- v=k" kans gemist om de laatste Plaats f doen en die kans zal morge"v„®„n F r. O H niet zo gemakkelijk terugkomen al kunnen de Arnhemmers wel oeier. In de twee weken van deze „entr'acte" k n de Situatie aan de kop va„ de Hoofd- klass- B zich aanzienlek wijzigen. Moest doe!c\jfers vertoont voor morgen staat, ter- V. d. BURGT, goed genoeg wjjl Willem II a's gast heer van Feijenoord maar niet tè hoog van de toren moet blazen, de big-mateh tussen B.V-V, en Elink- wijk op het programma. B.V.V. volgt namelijk het leidende duo op de voet (met slechts 1 punt ach terstand) en de Bossche naren hebben even veel kans om morgen de lei ding te nemen als de beide koplopers zelf' Inderdaad houdt B.V.V. zijn rood-zwarie vaan op ouderwetse standing hoog en de ploeg is sterker dan zii in de laatste jaren ooit is geweest, sterk genoeg voor een eerste plaats! En de kans op een Bossche zeee in eigen Vliert-stadlon (ditmaal ein delek weer eens goed voor tegen de nogal verrassend leidende Ehnk wijkers is zeker aanwezig. Willem II moet intussen, zoals gezegd, tc»en Feijenoord niet tè hoog van de to ren blazen wam de Rotterdammers kun nen méér dan hun hnidi»e ranglijst""5"" suggereert en dat Willem II weieens de kop kunnen kosten! Nóg meer big matches in deze afd. B, want de botsing tussen Enschede en SVV mag ook gezien worden Enschede zal zijn béste vorm nodig hebben om de Schiedammers in bedwang te houden maar dón kan het ook. En het treffen tussen Alkmaar en De Graafschap doet daar weinig voor onder, met ook hier iets betere kansen voor de gastheren mits in topvorm. Van gelijke grootte >s voorts de streek-derby vol Zuidlimburgs élan tussen M.V.V. en Rapid J C., even eens twee rivalen in het eerste peloton Dan is er een tweede ..echt honderd pro cent"-derby en wel in Dordrecht, waar Emma en D.F C. elkaar de plaatselijk suprematie gaan betwisten. Jaren lang -- D.F C. de enige toonaangevende club m Dordt geweest daarnó zijn de roodhem den sedert de oorlog door Emma verdron gen en a] waren de gebroeders Van der Gijp de topfiguren maar na dit famihe afscheid zakt nu Emma op zijn beurt en is opnieuw het. herboren DFC de clob van de grootste verwachtingen Emma- D.F C.. een „thriller" waarbij heel zn'n stad als Dordrecht overeind staat- En d-? kansen? Laten wij dóór maar liever n'ot over praten De Volewijckers en E D O. delen in deze afdeling de laatste plaats en het lot vao de verliezer in dit duel is dus bekeoo Scheveningen komt maar niet aan hersie toe en ook de thuiswedstrijd tegen OV A 1 biedt geen overmaat van vrolijke perspectieven. Hetzelfde geldt ook v-i i P.S.V., dat ook zijn draai niet kan vinder, maar tóch geven wij de Philips-mensen morgen tegen Sittardia wel een kans (waarna zij dan op 1 November in Eind hoven de return-match spelen tegen Ra pid-Wien voor de competitie om de Euro pese Voetbalbeker, waaruit zij ook wel snel zullen verdwijnen. N.E.C. is in de Eerste klassen waarlijk een onherkenbare ploeg: geworden en daarmee een van de opvallendste een ploeg ook die in haar huidige vorm zeker goed is voor een plaats onder de eerste vijf. De Nijmegers hebben een ware meta morphose ondergaan: na drie smadelijke nederlagen drie klinkende overwinningen Morgen moet de klap op de vuurpiil komen, in de thuiswedstrijd tegen R.B.C., óók een ploeg die een frappant herstel heeft opgebouwd Bij oen vierde zege in suc cessie springt N.E.C. meteen de kopgroep van vijf in de Eerste klas A binnen en de Roosendalers moeten dan maar zien wat er met hun positie gaat gebeuren. R..C.H zal, om zich als lijstaanvoerder 'n A te handhaven, moeten winnen van Velocitas, dat zojuist onder de streep is gedrukt. Bij een rehabilitstfe-poging van de Groningers zit -er dus voor R.C.H. enig risico aan deze reis. De verliezer van het ouderwetse Oostelijke traditie-treffen tus. sen AG.O.V.V. en Go Ahead valt uit de kopgroep weg en ook V.S.V.D.W.S. gaat op het scherp van de grens-snede! Dat ziin dan al vier big matches in één afdeling bij elkaar! De Enschedese Boys gaan thuis proberen, tegen Xerxes het allereerste winstpuntje in de wacht, te slepen, De Valk valt na zijn goede start zó tegen dat Heerenveen de verre reis met. minstens een draw kan terug maken, Veendam en PEC zijn aan elkaar ge waagd. Het programma in de Eerste Klasse B is maar klein. De interessantste wedstrijd gaat tussen Haarlem en De Baronie en daarbij ioopt tegen de goed in vorm ge komen Roodbroeken het ongeslagen re- (Van onze paardensportmedewerker) Op Duindigt staan voor Zondag vijf draverijen het zullen er waarschijnlijk wel zes worden door splitsing van de Neptunusprijs met 20 inschrijvingen en drie rennen op het programma. De driejarige dravers zullen eens moe ien laten zien, of zich onder hen bevin- die Stayerscapaciteiten bezitten, want zii komen "it °P 2500 meter. Een T ,L opzicht hierin is Tinus van Hid- meuw. g myphoon en Tira zullen het ^Um' Johiitant zeker niet gemakkelijk ma- deze debutan Zorapri1s gaat over een goede ka» voor OU- hebben het voornemen een "'„'-schijnen Duitsland te maken. Ook het v ,ef meter mei gQed blij£t Norton vier B, mits de S ,,Am0Ur iv zijn de Williams en Bn° raet Rose Marie als naaste concurrenten outsider. tg de belangrijkste De Cambridgeshire is iervoor 12 vo)„ ren over 1800 m. Er sta ar we Woens- bloeds genoteerd, doch na nJet a]]e dag j.l. vernamen, zullen (s gewond, eraan deelnemen. Sans,.;a' pn Suleiman Scarabée. Aquavit. Kabbah naar u-schijnen van Swashbuchler en Troc staat vast. Een en ander houdt ver"a het de beschikbare jockeys, die veeiai voorgeschreven gewicht niet kunnen den. Hier volgt het volledige programma en daarbij onze favorieten: Nellie O prijs: 2520 m„ 18 inschrijvingen; Thundera. Sofien B, Quick Maire. Staversprijs 2500 m„ 7 inschrijvingen Tira Typhoon. Tizian. Noptunusprijs 2100 m., 20 inschrijvingen. g-ona. Rio Rlta- S.O.S. NemisisPrÜs: ?'09 IÏV' 75 inschrijvingen, puder (heersen. O Nelly Zora, Rosa B. Naroisn van ?°,rap5*s'„ 2700 m-, 9 in schrijvingen, Olivier B, Norton Williams, Rose Marie. Corridaprijs ren 22 m" 9 ,nschrijvln- gen Nlccdas. Maja. Clemanceau. Cambridgeshire 1800 m., 12 inschrijvln- LamDriag beh0ud van deelneming) Scarabée. Swashbuchler, Kaliban. col der: Remus. schreJn0genèSagS! Star, Sans Cul lotte. West Frisia mag na zjjn meesterstuk tegen Rapiditas even een blaasje nemen met een vrije dag en daarvan kunnen RFC en DWV profiteren om hun achter stand in de le klas A van het Amateur voetbal te miniseren. Maar dan moeten zjj ook de volle buit binnenhalen: de Rot terdammers bij hekkesluiter Gouda (wat wel kan) en de Amsterdammers bij V.C.S. (ook goed mogelijk). Rapiditas zoekt tegen Velox herstel, in de staart gaan CVV—UVV en De Spartaan—Quick. Robur et Velocitas is in één slag lelijk achterop geraakt en het zal de Apeldoor- ners in de uitbeurt bij Zwaagwes einde niet meevallen om weer bij te spijkeren. De positie van Quick '20 als lijstaanvoer der in de Noord-Oost-groep is sterk ge flatteerd en van de vrije dag der Olden- zalers zal menige ploeg profiteren om hen tP nassejien- Zwaagwesteinde en Ro- bu? tegen elkaar, WVC (Winterswijk) te gen WW (Winschoten) en ook Hengelo Tegen Arnhemse Boys, zodat Qmck 20 wei naar de vierde plaats kan terugval len. Sneek kan Jfnden® WAVV^s inrVeWagtningennfavoriet tegen Munten- dam. In de Zuidelijke le A^atbPbt- f„e dp nog steeds geen streep2fuist door VSV kopgroep. Vlissingen d°°' '34 verdrongen krijgt het thu:is teg.:nta Maastrichtse Kimbria (wat moeilijk. Brabanüa «et ook je^iegen bezoek aan Almania op. v het niet meevallen om bU AUtance zijn cord van de Bredanaars opnieuw gevaar Koploper Wageningen is vrij en ver speelt daardoor zijn positie, als het niet aan De Baronie is (maar dan moeten de Bredanaars vólle winst halen, niet een voudig!). dan toch zeker aan Leeuwarden dat thuis van hekkensluiter Rheden zal winnen. Hermes-DVS kan zich tegen Blauw Wit handhaven, maar 't Gooi tegen ONA voor een vraagteken geplaatst („en- fants terribles" als de Gouwenaars zijn nu eenmaal niet te peilen) en Longa—He racles speelt in de staart met de Tilbur gers toen wel favoriet. Wilhelmina moet de ene vuurproef na de andere doorstaan en de Bosschenaren krijgen hun leiderspositie, in de Eerste klas C vast niet cadeau. Voor morgen staat weer een zeer zware uitwedstrijd op liet programma en wei tegen Hel- mondia, dat schijnbaar juist zijn vorm gevonden heeft. Dat wordt dus wéér moeilijk en de „Willemientjes" mogen met een puntenverdeling al blij zijn. Maar dat zou hun tóch dl kop kosten, want Volendam wint zonder enige twijfel van Zeist. Een Interessant duel werdt K.F.C. U.V.S., om de derde plaats: En daarvan kan. Hilversum profiteren om via For- tuna-Vlaardingen opnieuw n, de kopgroep te dringen. Tenzij Fortuna voor déze ont moeting zijn eerste overwinning zou heb ben gereserveerd! Het wisselvallige Dosko moet meester over T O.P. kunnen blijven, D.H.C. valt na zijn behoonijko start zó tegen dat wij ook in het treffen met Z.F C. geen winst zien en de semi-derby OldenzaalTubantia biedt gelijke kan sen ted hebben gekregen wanneer Hoad sh ondertekend had en de arrnndisspments rechtbank ei haar gopdkeurins aan had gehecht Voor het zover was zijn Hoad jr en sr blijkbaar van inzicht veranderd Kramer was speciaal naar Melbourne gevlogen om te trachten Hoad terug te doen komen Op zijn weigering van een aanbod van 16 000 pond Toen hij hierin niet slaagde verhoogde hij zijn aanbod tot 20 000 pond en volgens sommige be richten zelfs tot 25 000 pond plus een percentage van de recette Hoad. zijn vrouw Jennifer, die ook tennis speelt en zijn ouders hielden deze aanbiedingen 24 uur in beraad Daarna maakte Hoad bekend dat hij ze afsloeg, en we] om redenen van huishoudelijke aard. Kramer is evenwel niet helemaal ver geefs naar Australië gereisd Hij heeft weten te bereiken dat Frank Sedgman zich weer bij zijn ploeg heeft gevoegd vooi een tournee door zes landen in het begin van het volgend jaar. (Van onze correspondent) Op de weg bij Orthen onder de ge meente Den Bosch werd Donderdag avond een oude man in deerlijke toestand aangetroffen. De man had verwondingen aan het gelaat en de armen Bovendien bleek bij onderzoek in het ziekenhuis St. Joan de Deo. waarheen hij werd over gebracht. dat hij een bekkenfractuur had Alles wees er op. dat de man was aan gereden en aan zijn lot overgelaten. De politie te Den Bosch is er na intensief speurwerk tn geslaagd de automobilist, de 36 jarige C. te Vlijmen, te arresteren. Hij bekende in dronken toestand de man te hebben aangereden. De toestand van het slachtoffer een 75-jarige inwoner van Orthen. is ernstig. Dezer dagen waren twee liftmonteurs. de 54-jarige W. F. H S. uit Huizen en de 24-jarige W. A. C P. uit Den Haag aan het werk in een liftkoker van een bouwwerk aan de Ulenpasstraat in Den Haag. In deze liftkoker had men steiger- werk aangebracht waarop de monteurs zich bevonden. Op een gegeven ogenblik zakten zij door het steigerwerk heen en smakten zeven meter om!*ag- S. kreeg een gekneusde arm en enkel, benevens schaafwonden. P ijep alieen schaafwon den op. De GGD vervoerde de mannen naar een ziekenhuis, waar S ter observa tie is gebleven, p.kon na behandeling huiswaarts gaan. Óp de bodem van de liftkoker bevond zich een metselaar, die zich. even voor de monteurs vielen, had verwijderd. Het Haags gerechtshof heeft gisteren de 37-jarige los-werkman H. B en ds 44-iarige W van W.. beiden uit 's-Gra- venhage conform de els van de procu reur-generaal- veroordeeld ieder tot een gevangenisstraf van vier taar met aftrek van voorarrest ter zake van een poging tot Inbraak op 24 Februari i-1. in een per ceel aan de Willem de 7,wijgerlaan aldaar De rechtbank had beide mannen ver oordeeld tot twee laar gevangenisstra! met aftrek van voorarrest. Volgens de tenlastelegging hadden de mannen getracht <je brandkast te force ren maar dit was hun met gelukt De mannen waren gearresteerd op grond van een poli tie-onderzoek Daarbij was gebl" ken. dat metaalsplinters tn bun kleding overeenkwamen met de metaalsplinters die werden gevonden bij de vernielde brandkast. Bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschap pij te Leiden is verschenen Sijthoff's adresboek voor d-e Ned. boekhandel, het couranten- en tijdschriftenwezen, de gra fische bedrijven en aanverwante vakken 92ste jaargang 1955. Het is aan het Carolus Sorromeus ly ceum te Helmond met zijn 600 leerlingen een traditie geworden om voor de herfst- vacantie een studieweek te organiseren,, waarvan de stof ten dele ook buiten het gewone leerprogramma „treedt". Dit,jaar werd als onderwerp gekozen „Ons koninkrijk nieuwe stijl" om de verleden jaar met het Statuut bezegelde nieuwe rechtsorde voor Nederland en de over zeese rijksdelen deskundig en veelzijdig te kunnen belichten. Dit geschiedde niet alleen met een serie lezingen, doch ook met 'n instructieve tentoonstelling, waar voor collecties werden verkregen van het Instituut voor de Tropen Ned. Openlucht museum, missie-procuur der Paters M.S.C. en Dienst Zuiderzeewerken, ter wijl verder enkele Brabantse kunstenaars uit hun oeuvre exposeerden. De plaatse lijke K.A.B behoudt deze tentoonstelling nog van 410 November voor de ontwik keling van haar jongere leden vooral In het kader der studieweek werden concerten gegeven door Het Nederlandse Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel en door Helmonds Muziekcorps, zodat de jeugd ook met een harmonie-orkest met toe lichting door een dirigent kon kennis maken. De leerlingen van het lyceum zelf le verden een bijdrage door de opvoering van Gerard Walschap's „Maskaroen" on der regie van drs R Gaspard. leraar aan het lyceum. Dit voor de moderne mens herschreven verlossingsspel „Dit is van Mascaroen" kreeg een alleszins verant woorde vertolking, welke het auditorium, jong en oud. van begin tot slot sterk boeide Vooral de Maskaroen-figuur werd knap uitgebeeld, terwij] ook de creatie van Frameternella 'Pilatus' vrouwi bo ven het middelmatige van goede ama teurs lag. Aan decors en verlichting der hel- en hemel-taferelen was veel zorg besteed, terwijl ook de costumering ge heel in stijl was gehouden. De première werd o.a. bijgewoond door burgemeester dr. J C. Sweens en door de heer v d. Weijst. inspecteur van het M O te Den Bosch. Bij de tweede opvoering was een aantal leerlingen van andere Brabamse middelbare scholen te gast. Maandag avond a-s. wordt de studieweek met een derde opvoering van „Maskaroen" in toneelzaal Flora besloten. De directie van de N V Utrechtse Hy potheekbank stelt voorlopig tot een be drag van 2 000 Ónn verkrijgbaar 3'<> pet pandbrieven serie PP met onvoorwaarde lijke verplichte uitlotine van 2l,£ pet per jaar tegen de koers van 160 pet. Op de balans van de Utrechtse Hypo theekbank staan pandbrinven en schuld bekentenissen per uit, 1954 te boek voor f 61 258 030. Op de eonoprnbalans be draagt dit cijfer 120 510 452. Aan het slot van dc gisteravond gehou den vergadering van de Tilburgse ge meenteraad zijn twee door de heer J. Baggerman (P.v.d.A.) ingediende vragen behandeld, betrekking hebbend op het officiële bezoek van Prinses Irene op 26 dezer. Ten eerste werd gevraagd, waarom de raadsleden niet geïnviteerd waren en ten tweede bleek de keuze der leeftijdgenoten van Hare Koninklijke Hoogheid ook tot ontstemming te hebben geleid De discus sies spitsten zich na het. volgens de raads leden onbevredigende antwoord van de burgemeester dermate toe, dat vijftien le den van de raad ostentatief de zaal verlie ten. Voor wat de eerste vraag betreft, oefen den de fractieleider van de K.V.P., de heer P. Vriens en die van de K.N.P.. de heer Van Liempt, scherpe critiek uit op het feit. dat zij geen invitatie hadden on,t. vangen. Hierin werden zij gesteund door diverse leden van alle partijen. De burgemeester meende, daar slechts tien van de 39 raadsleden gereageerd had den op de uitnodiging van de Kon Ver eniging „Ons Leger"', om bij de onthul ling van het monument der Prinses Irene-brigade tegenwoordig te zijn, dat daarvoor geen belangstelling onder de raadsleden bestond Tevens was hij van mening geweest omdat er zo veel. uitno digingen verzonden waren, er waren ?00 genodigden dat er geen ruimte meer overbleef om de gehele raad te invi. teren Dit laatste werd vooral door de heer Vriens fel bestreden Een interrup tie van deze fractieleider was oorzaak, dat de burgemeester aan het hameren ging, wat tot gevolg had. dat vijftien raadsleden van de KV.P., K.N.P. en P.v d.A de zaal verlieten. Wat betreft het gesprek, dat Tilburgse leeftijdgenoten met prinses Irene hebben mogen voeren, was een aantal leden van mening, bij de organisatie daarvan te vee] de voprkeur was gegeven aan leer lingen van het middelbaar onderwijs. Een maand voorwaardelijke gevange nisstraf benevens een boete van f 10O0 subs, een maand hechtenis, eiste de of ficier van Justitie bij de rechtbank te Utrecht gisteren tegen de 45-jarige arts L. B wegens overtreding van de wet op de inkomstenbelasting. Verd gaf toe in de jaren 1946 tot 1953 telkens bij het doen van zijn aangiften voor de inkom stenbelasting bedragen te hebben ver zwegen, in totaal rond 5300. De verdediger, mr Steenberghe zei in zi.inpleidooi, dat de arts bij de opbouw van zijn praktijk nogal moeilijkheden had ondervonden, o.a. tengevolge van het feit. dat hij tot tweemaal toe vrij ge ruime tijd voor de militaire dienst was opgeroepen, hetgeen uiteraard niet aan zijn practiik ten goede kwam Overigens achtte pleiter ook het administratiekan toor dat de administratie van zijn cliënt had ingevuld op aanwijzing van de medi cus. mede verantwoordelijk voor het ge beurde. De directie had hem on het onge oorloofde van zijn daad moeten wiizen. De rechtbank zal 11 November vonnis wijzen. Naar wij vernemen, is ook tegen het be trokken administratiekantoor een straf vervolging ingesteld ter zake van mede plichtigheid aan de fraude. Vraag dan zo spoedig mogelijk de 15e druk van ons prospectus aan. Soestdijkerstraatweg 83 - Teleloon 5432 Sinds meer dan 10 jaar heeft onze „Schriftelijke Kweekschool" ongeëvenaarde successen, leder jaar slagen tientallen cursisten v. h. Staatsex. v. Onderwijzer. Zeer goede opleidingen zijn ook: H.B.S.. Staatsexamen Gymnasium en Mulo. En om leraar te worden: Ned., Fr., D. en Eng. M.O., Wiskunde M-O- K' en K „Zeeuwse" stunt tet ^fye®p?e?ang niet! den onze dames nog vier maal tegen haar TSC heeft bij Roermond nog iang DuHse rivalen_ daarb„ gewonnen. De fortuinlijkste van de vier genoemde koplopers wordt dus de voorl P 8 we leider. Hekkesluiter Schijnde! zal het succes tegen Almania nu tweede koste Emma. we leider. Hekkesluiter zege SenTnnen te halen ten van het tegenvallende Sportc (Van onze hockey-medewerker) Het Nederlandse dames hockey-elftal zal morgen vo°r het eerst na de Tweede Wereldoorlog in Berlijn het officiële contact met Duitsland weer op nemen. De laatste landenwedstrijd NederlandDuitsland werd op 20 Maart 1938 te Bussum gespeeld en door de Duitse dames met - 1 gewonnen. De huidige krachtsverhouding is wel zeer moeilijk te peilen, doch het is aan geen twijfel onderhevig, dat Duitsland een zeer sterke, goed getrainde ploeg in het veld brengt van merendeels oudere speelsters. Nederland komt daarentegen uit met een verjongd team, dat zich echter onder leiding van Rex Norris en Chris Berger ook terdege heeft voorbereid op deze interland wedstrijd, volgens het recept van de heren. vooraf in dc jaren van 1929 tot 1934. Daarvan wonnen onze landgenoten er vier, de Duitsers twee. Een handicap voor de Nederlandse dames is ongetwijfeld de lange reis, die Vóór de laatste wedstrijd in 1938 speel- Duitse rivalen. De balani sloeg daarbij wel heel erg in het voordeel van onze Oosterburen over: In 1934 verloren we met 60 in Hannover in 1935 te Amster dam met 5—3, in 1936 met 3 -1 te Frank furt, terwijl de enige winst werd behaald in 1937, toen de Duitse dames te Frank furt met 31 klop kregen. Aan deze of ficiële reeks gingen nog zes wedstrijden Berlijn te laten plaats vinden. Gisteren zijn onze dames per trein in Hannover aangekomen en van daarun samen met haar tegenstandsters per speciaal vlieg tuig naar Berlijn doorgereisd. Zondagmiddag wordt de wedstrijd ge speeld in het hockey-stadion van Berlijn, naast het grote Olympische Stadion van 1936. Onze meisjes wacht daar een zware taak, maar zij zijn er terdege op voor bereid en zullen voor het beste resultaat vechten. zij moeten maken. Berlijn is als ontmoe^ tings-plaats voor de elftallen wel bijzon der ongelukkig gekozen, doch de Duitse bond stelde het zeer op prijs dit duel in Het bestuur der Sint Radboudstichting heeft prof. A. W. Mulock Houwer te Bus sum voor de duur van het studiejaar 19551956 belast met het onderwijs in'de oogheelkunde aan de faculteit der ge neeskunde van de R. K. Universiteit te Nijmegen. Het bestuur der Sint Radboudstich ting heeft prof. A. W. Mulock Houwer te Bussum voor het studiejaar 1955— 1956 belast met het onderwijs in de oogheelkunde aan de faculteit der ge neeskunde van de R. K. Universiteit. Uitzending vanuit Eng. Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 Meter. ZATERDAG. 29 OCTOBER. 22.00 uur: Verzoek programma. 23.00 uur: Eva Martie. 23.45 uui: Vervolg verzoek platen. 01.00 uur: Sluiting. ZONDAG 30 OCTOBER HILVERSUM I (402 M.U 8.00 NCRV. 8 30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 N.C.R.V. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nws. 8.15 Orgel. 8.30 Cantatedienst. 9 30 Nws. 9 45 Gram. 9.55 Pontificale Hoogmis. 11 3ü Gram. 11 55 Viool en piano. 12 20 Apologie. 12 40 Gram. 12 45 Kon bezoek aan Suriname. 13 00 Nws en Kath Nws. 13.10 Gram 13 40 .Christus' Koningschap", caus. 14 00 Voor de ieugd 14 30 Piano. 15 00 Voor de Ieugd 15.10 Viool en piano 15.40 Klankb over de vluchtelingen tn Oosten rijk. 16.00 Gram. *16.15 Sport- 16 30 Vespers 17 00 Kerkd. 18 30 Kerhervormingsdlenst te Parama ribo. 19 45 Nws. 20 00 De Springplank. 20 20 Actual. 20 35 De gewone man. 20 40 Roulette 21.05 Hoorsp 21 55 Gram. 22.45 Kon. bezoek aan Suriname. 22 45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.). 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Caus. 10.00 Voor de Ieugd. 10.30 Kerkd. 12.00 Mlit. ork. 12.30 Sport. 12 35 „Even afrekenen. Heren!"' 12.45 Orgel 13.00 Nws. 13.10 Meded. of gram. 13.15 Voor de Ieugd. 13.25 Gevar. progr. 14.00 Boekbespr. 14.20 Gram. 14.03 Concerteebouwoik en soliste. (15 2515 50 Hoorsp 16 30 Sport. 17.00 ..Gesprekken met luisteraars". 17 15 ..Het platteland nu" 17 30 Voor de Ieugd. 17 50 Sport 18.15 Nws. 18.30 Lichte muz 19.00 Disc. ov*r het woningvraagstuk 19 30 Cabaret. 20 00 Nws 20.05 Lichte muz. 20 50 Voordr. 21 05 Disco-cain 21.45 Lichte muz. 22 20 Actual 22 30 Gram 23 00 Nws. 23.15 Actual, of gram. 23.25—24 00 Gram Engeland, BBC Home Service, 330 M. 12.00 Gram. 13.00- Hoorsp. 13.10 Crit. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Gram. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Boekbespr. 16.00 Symph. ork. en soliste. 17.15 Muz. caus. 18.00 V. d. kind. 18.50 Caus. 18.55 Weerber. 19.00 Nws 19 15 Caus. 19.30 Lichte muz. 20.15 Muz. caus. 20 45 Kerkdienst. 21-05 Caus. 21.25 Liefdadigh oproep. 21.30 Hoorsp 22.00 Nws. 22 15 Caus. 22.45 Larrv Adler 23.00 Caus. 23.35 Piano en bas-bariton. 23.52 Epiloog. 24.00—0.03 Nws. Engeland. BBC Light Progr. 1500 en 247 M. 12.00 Have a go. 12.30 Kerkdienst, 13.00 Gram 14.15 Filmprogr. 14.45 Gevar. progr. 15 15 Gram. 16.00 Hoorsp. 16.30 Gevar progr. 17 00 Ork. conc. 18.00 Gevar progf 18.30 Lichte muz. 19.00 Dis cussie. 19 30 Hoorsp 20.00 Nws. en Journ. 20 30 Gevar. progr 21.15 Pianorecital. 21 30 Samen zang. 22.00 Lichte mul 23:00 Nws. 23.15 Caus 23.30 Lichte muz. 0.15 Gram. 0.501.00 Weerber. en nws. N. W. D. R., 300 M. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Lichte muz. 15.00 Verz. progr. 16.30 Dansmuz. 18.20 Symph. ork. 19.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.15 Rhythm muz. 23.00 Lichte muz. 23 15 Dansmuz. 24.00 Nws 0.15 Symph. ork. en soliste. 1.15-^-4.30 Gevar. muz. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 M. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.20 Hoorsp. 15.30 Le Secret de Polichinelle, opera. 17.25 Gram. 17.45 Ork. conc. 19.30 Klass. muz. 20.00 23). spoedig na het aanbreken van de dag deed ik een poging om me schoon te wass-n in een herestroompie en toen gine ik af op een herdershut want ik voelde behoefte aan voedsel. De herder zelf was er niet. zijn vrouw was alleen thuis en buren hadden ze niet, vijf mijlen in het rond. Zij was een geschikt oud mens en dapper, want hoewel zij schrok, toen zü mij zag, had zij terstond een bijl bij de hand en ze zou die gebruikt hebben te gen élke boosdoener. Ik vertelde haar, dat ik gevallen was ik zei niet hoe en zij zag aau mun uiterlijk, dat ik mij nog al beroerd voelde. Als een echter Sama ritaan stelde zij geen vragen, maar gaf me een kom melk met een scheut whis- kv er in en Jjf' mij.,een tijdje bij haar keukenvuur zitten. Zij zou mijn schouder behandeld hebben, maar die deed zo'n pijn dat ik haar niet wilde toestaan er aan te 'rk^weet niet, waar zij mij voor aanzag, een berouwvolle inbreker misschien; haar voor de melk wou be- een sovereigh toestak, wat .'ridstuk was, dat ik bezat vor een want toer 1 talen het k'r' schudde „het geven aan hen, die er recht op had den". Hierop protesteerde ik zo hevig, dat ik denk, dat zij geloofde, dat ik eer lijk was, want zij nam het geld aan en gaf mij er een warme nieuwe plaid voor en een oude hoed van haar man. Zij wees mij hoe ik de plaid om mijn schouders moest slaan en toen ik die hut verliet was ik het levend evenbeeld van de soort Schotten, die men in de illustraties van Burn's gedichten ziet. Maar in ieder ge val was ik min of meer gekleed. Dat was maar goed ook. want het weer veranderde voor de middag in een dikke druilerige regen. Ik vond dekking onder een uitstekende rots bij de bocht van een beekje, waar een ophoping van dode va rens een dragelijk bed vormde. Daar slaagde ik erin tot de avond te slapen en werd heel stijf en ellendie wakker, ter wijl mijn schouder geweldig stak. Ik at de havermoutkoek met kaas. die de oude vrouw me gegeven had. op en ging iuist voor donker weer on pad. Ik zal u de verschrikkingen van die nacht tussen de natte heuvels niet beschrij ven. Er waren geen sterren om de koers naar te bepalen en ik moest me maar zo goed mo gelijkredden met wat ik me van de kaart herinnerde. Twee maai raak te ik de weg kwijt en ik maakte een paar lelijke tuimelingen in turfkuilen. Ik had maar ongeveer tien mijl te gaan in rech te lijn, maar mijn vergissingen maakten er bijna twintig van. Het laatste stuk werd afgelegd met opeengeklemde tanden en een heel licht en duizelig hoofd. Maar ik speelde het klaar en vroeg in de morgen klopte ik op Turnbull's deur. De mist, lag dicht en dik en vanaf het hutje kon ik de haar hoofden zei iets over grote weg niet zien. Turnbull zelf deed open nuchter en daarenboven nog iets meer dan nuchter. Hij was deftig gekleed in een oud. maar goed onderhouden zwart pak; hij was niet later dan de vorige avond geschoren ;hij droeg een linnen boord en in zijn linker hand had hij een zakbijbel. Eerst herken de hij me niet. Wie ben je, dat je hier op Zondag morgen komt aanzwerven? vroeg hij. Ik was de tel der dagen totaal kwijt Dus de Zondag was de reden van zijn vreemd decorum. Mijn hoofd zwom zo wild, dat ik geen samenhangend antwoord kon formuleren. Maar hij herkende mij en hij zag, dat ik ziek was. Heb ie mijn bril7 vroeg hij. Ik viste die op uit mijn broekzak en gaf hem aan Turnbull. U bent zeker voor uw jas en vest gekomen, zei hij. Kom binnen. Gossie man je staat erg onvast op je benen. Hou ie taai tot. ik ie op een stoei krijg. Ik merkte, dat ik een aanvai van ma laria kreeg. Ik had flinke koorts in mijn botten en de natte nacht had die uit doen breken Daarenboven gevoelde ik mii wer kelijk ellendig tengevolge van mijn schou der en de uitwerking der gassen. Eer ik er erg in had. hielp Turnbull mij uit de kieren en stopte me in bed in een van de twee alcoven. die in de keukenmuur waren aangebracht. Hij was een echt vriend in nood, die wegwerker. Zijn vrouw was jaren gele den gestorven en sedert het huwelijk van zijn dochter leefde hii alleen Gedurende bijna tien dagen gaf hij mij al de ruwe verpleging, die ik nodig had. Ik verlang den, terwijl de koorts haar beloop nam en toen mijn huid weer koel was, ontdek te ik, dat de aanval mijn schouder min of meer genezen had. Maar ik had het toch lelijk te pakken, want ofschoon ik na vijf dagen uit bed was, kostte het mij nog enige tijd eer ik mijn benen weer kon gebruiken. Hij ging elke morgen uit, terwijl hij wat melk voor mij achterliet en de deur achter zich op slot deed; en 's avonds kwam hij thuis en zat zwijgend bij de schoorsteen. Geen sterveling kwam in de buurt. Terwijl ik beter werd viel hij mij nooit lastig met vragen. Verscheidene ke ren bezorgde hij me een „Scotsman" van twee dagen oud en ik merkte, dat de belangstelling voor de moord in Portland Place gezakt scheen te zijn. Er werd geen melding gemaakt en ik kon ook verder heel weinig bijzonders ontdekken tenzij iets. dat de Algemene Vergadering ge noemd werd een of andere kerkelijke aangelegenheid, dacht ik. Op zekere dag haaide hij mijn gordel uit een afgesloten lade. Er zit een ge weldige hoop geld in. zei'hij. U deed be ter het na te tellen om te zien of alles d'r is. Hij probeerde zelfs mijn naam niet te weten te komen. Ik vroeg hem of er iemand in de buurt geweest was. die vraeen had gesteld na mijn optreden als wegwerker Ja. er was een man in een auto. Hij probeerde uit te vinden wie mijn plaats had ingenomen die dag en ik deed of ik dacht dat hij gek was. Maar hij hield niet op en toen zei ik. dat hij dan zeker mijn zwager van de Cleuch bedoelde die me wei eens hielp bleek hij min of meer de alleen maar met rust gelaten te wor-tevreden gesteld te zijn. Het was een zuurkijkende kerel en ik verstond de helft niet wat hij zei. Ik werd die laatste dagen nogal ruste loos en zo gauw ik me weer goed voelde besloot ik te vertrekken. Dat was pas de twaalfde Juni en het toeval wilde, dat een drijver die morgen voorbijkwam die wat vee naar Moffat moest brengen. Hij heette Hislop en was een vriend van Turn bull. Hij kwam binnen om met ons te ont bijten en bood aan mij mee te nemen Ik dwong Turnbull vijf pond aan te ne men voor mijn logies. Dat was echter een hele karwei. Een onafhankelijker kerel heb ik nooit ontmoet. Hij werd wer kelijk grof toen ik hem dwong en verle gen en rood, en tenslotte nam hij het geld aan zonder bedankje. Toen ik hem zei, hoeveel ik hem te danken had bromde hij iets over „de ene dienst is de andere waard". Uit ons afscheid zou men op gemaakt hebben, dat we als kwade vrien den scheidden. Hislop was een vrolijke ziel, die voort durend babbelde terwijl wij de weg volg den over de pas en door de zonnige val lei van Annan. Ik praatte over de mark ten in GalJowav en de prijzen van schapen en hij kreeg de overtuiging, dat ik een „groepsherder" uit die streken was het mag mij overigens onbekend ziin, wat hi1 daarmede bedoelde. Mijn plaid en mijn oude hoed gaven mij, zoals ik al zei. een echt theatraal Schots aanzien. Maar koeien drijven is een dodelijk langzaam werk en het kostte ons het grootste deel van een dag om twaalf mijl af te leggen. (Wordt vervolgd). Lichte muz. 21.30 Kamermuz. 22.45 Gram. 23.45 —24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 M. 324 M. 12.00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Gram. 15.30 Gram. 16.00 VoetbaJrep 16 45 Gram. 17 15. 17 35 en 18.05 Idem. 18 30 Goded. halfuur. 19 00 Nws. 19.30 Gram. 20 00 Hoorsp. 21.08 Gram. 2! 30 Omr ork. er soliste. 22.00 Nws. 22.15 Verz. prozr. 23 00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 31. 12.15 Gram. 13.00 Nws. 14.30 Gram. 15.00 Ork. conc. 15.50 Gram. 17.00 Nws. 17.05 Gram. 19.00 Godsd. halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Ork. en koren. 22.00 Nws. 22.15 Parijs bij nacht. 22.55 Nws. 23.00 BBC, Uitz. voor Nederland. 8.008.15 Engelse les voor beginnelingen, lessen II en 12, deel 1. (op 464 en 50 B.i 17.45 —18.15 Nws.. feiten v. dé. dag, en: De Engelse geschiedenis. Lichte muz. 23.55 Nws. NTS: 14.4516.10 Eurovisie: concours hippique te Neuss, Report, van net Uitzending vanuit Eng:. Transit Camp te Hoek van Holland. Golflenrte 25 Meter. ZONDAG, 30 OCTOBER. 22.00 uur: Een beetje anders dan gewoon. 23.00 uur: Mate mine music. 00.30 uur: Sluiting. MAANDAG 31 OCTOBER HILVERSUM 1 «402 M.). 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gew. muz. 7 30 Gram. 7 45 Een woord voor d« dag. 8.00 Nws. 8.15 Sport. 8.25 Gram. 9 00 Voor de zieken. 9 30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9 40 Mastklimmen. 10 10 Gram. 10 30 Morgend. 1100 Gram. 1120 Gevar prngr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12 30 Land- en tuin- bouwmeded. 12 33 Gram. 12.53 Gram of actual 13.00 Nws. 13 15 Amus.muz. 13 45 Gram. M 05 Voor de jeugd. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw 15.15 Kamerork. 16 00 Bijbellezing. 16 30 BaroK- ens. 17 00 Voor de kleuters. 17 15 Voor de teng'l 17 30 Gram. 17 40 Koersen. 17.45 Reeeringsui*/ 18.00 Koorzang. 18.20 Sport. 18 30 Gram 18 40 Engelse les 19 00 Nws. 19 10 Kon bezoek aan Surindme. 20 00 Radiokrant 20 20 Hervormire=- progr. 21 30 Gram 22 00 Orgel 22 25 Kamerknor 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23 15 Gram 23 40 -24 00 Evangelis8tie-uitz. In de Duitse taaL HILVERSUM H (298 M.U 7.00—24.00 AVRO 7 00 Nws. 7 10 Gram. 7.15 Gymn. 7 30 GranU 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.10 Voor de huisvr. 9.Ï5 Resldentie-ork. 9 40 Morgenw 10.00 Gram. 11 PO Wenken voor de tuin. 11.15 Gram. 11 45 Voordr. 12.00 Lichte muz 12.30 Land- en tuinb meded 12 35 Voor het platteland 12 45 Piannduo 13 Op Nws. 13 15 Meded of gram 13 20 Metropnle-orK 13 55 Koersen 14 00 Vioo' en plano. 14 30 Klankb 14.50 Lichte muz 15 20 Hersengymn 15 40 Gram. 16 45 Caus 17 10 Orgel en »enor 17 30 Voor de padvinders 17 45 Gram "50 Miüt comment. 18 00 Nws. 18.15 Orgel. 18 30 Licnte muz 19.00 Muz. caus, 19.15 Piano. 19 45 R^ee- ringsuitz. 20.00 Nws. 20.05 Radioscoop. 22 ->5 Gram. 22.55 Conf. Grote Vier in Genève. 23.00 Nws. 23.15 Actual. 23.2524.00 Theateroverz. Engeland, BBC Home Service, 330 M. 12.00 V. d. scholen. 13.00 Gram. 13.20 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 V. d. scholen. 15.è40 Voordr. 16.00 V. d:'scholen. 16.10 Twintig vragen. 16è40 Audrey Russell's dagb. 17.00 Schots ork. 18.00 V. d. kind.; 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Caus. 19.25 Sport. 19.30 Lichte muz. 20.00 Klankb. 20.30 Amus, muz. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.080.13 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 M. 12.00 Mrs. Dale's Dagb. 12.15 Voordr. 12.30 Dajismuz. 13.15 MiL ork. 13.45 Ork conc. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Ork. conc. 16.45 Lichte muz. 17.15 Mrs. Dale's Dagb. 17.30 Lichte muz. 18.00 Orgelspel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Amus. muz. 19.25 Caus. 19.30 V. d. jeugd 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.30 Hoorsp. 21.00 Wedstr. 21.30 Quiz. 22.00 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.45 Jazzmuz. 24.00 Voordr. 0.15 Dansmuz. 0.501.00 Weerber. en nws. N. W. D. R., 30» M. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Idem. 16.00 Operamuz. 17.00 Nws. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 20.00 Symph. ork 21.45 Nws. 23.30 Omr. ork. en solist. 24.00 Nws 0.25 Gewijde muz. 1.15-—4.30 Gevar. muz. Frankrijk Nationaal Programma, 347 M. 12.00 Ork. conc. 13.40 Gram. 14.00 Nws. 14.05e Gram. 14.30 Gewijde conc. 15.00 Ork. conc. 16.40 Gram. 16.50 Kamermuz. 17.50 Gram. 18.30 Am. uitz. 20.00 OrOk. conc. 23.20 Gram. 23.45— 24.000 Nieuws. Brosse!, S24 en 484 M. 324 M. 12.15 Rhythm, muz. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Rhythm, muz. 13.00 Nws. 13.15, 13.55 en 14.00 Gram. 15 00 Symph. ork. 15.30 Kamer- couc. 16.00 Koersen. 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 ZangrecitaJ. 18.25 Omr. koor. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19 40 Gram. 19.45 Prot. caus. 20.15 Ork. conc. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21 15 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. 22.55—23.00 Nieuws. 484 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15. 13.45 en 14.15 Grhm. 15.00 Ork. conc. 15.30 Gram 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17 30 tnstr. kwart. 17.45 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Ork. conc. 20.45 Gram. 21.30 Muz. reedsels. 22.00 Nws. 22.15 Lit terair rendez-vous. 22.55 Nws. BBC, Uit*, voor Nederland. 8.00—8.15 Engelse les voor beginnelingen, les sen 11 en 12, deel i. <Op 464 en 50 M.) 17 45 13.15 Nws.. feUen v. d. dag en Engelse les voor beginnelingen, les 76, deel 4. (Op 224 en 49 M.(

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 11