uimvee en peiscüeren RADIO PROGRAMMA HOKIJ opende weer de poorten NED. MILITAIREN KANSLOOS TEGEN DE „PIOTTEN" Onè voetbal ligt nog steeds achter! Stemming over staal- arbeidersstaking in Ruhrgebied keurmeesters keurden op „Ornithophilia" Na een „wild"-dineetje een Spencer PAGINA 9 GOLF VAN KERKINBRAKEN IN MEXICO Door 250.000 staalarbeiders uit het Ruhr gebied zal gestemd worden over het af kondigen van een staking ter ondersteu ning van de looneisen. Dit werd gister avond besloten door de grote tariefcom missie van de vakvereniging van metaal arbeiders, nadat de werkgevers Maan dag de vakverenigingseisen tot verhoging van het uurloon met 20 Pfennig en van het loon van het kantoorpersoneel met 12 procent als „onrealistisch" van de hand hadden gewezen. Een aanbod van de ondernemers om in plaats van loons verhogingen te geven, de prijzen te ver lagen en een uitnodiging van de West- duitse minister van economische zaken. Erhard, tot het voeren van besprekingen over de loon- en prijssituatie werden door de vakverenigingen van de hand ge wezen. De datum van de stemming staat nog niet vast, maar er worden reeds voorbe reidingen getroffen. De tentoonstelling van „Ornithophilia". ^ie hedenmorgen in de Bernhardhal te s«5r Utrecht door de directeur-generaal van tde Landbouw, ir v. d. Plassche geopend is, omvat ruim 5000 dieren. Zestig keur meesters hebben zich met de beoordeling y ,yr bezig gehouden en moeite gehad de be- Vt 1 2v kroningen vast te stellen, want alle tn- - VNxJ zendingen staan op een uitstekend peil I Jat)) Jjé Daaruit spreekt wel de grote liefde en I rf) toewijding van fokkers in ons land, die yif-v- de laatste jaren voor wat de kippen be- treft, veel naar voren komen met Sussex Sfe en Plymouthrock. terwijl het gebrek aan 52 ruimte ook van invloed blijkt te zijn op het so°rt konijnen, dat gehouden wordt fjet zijn tegenwoordig meestentijds kleine iW rassen, zoals Pooltjes en Kleurdwergen Van deze laatste categorie zijn wel 16 tju kleuren en wat hier op de tentoonstelling te zien is, kan gerust zeldzaam genoemd jVj worden. Een klein, maar guitig diertje. 5=5^ fraai en regelmatig van bouw. dat wel («>-/ «V,* JfcJ heel nietig is vergeleken bij de Vlaamse *J_ *•- reus, waarvan men er ook aantreft, even- YJ ay als de befaamde Hangoren. Tussen haakjes, wist u, dat wekelijks 10 tot 12 ton konijnenbout uit ons land «p geëxporteerd wordt? Angora-konijnen worden de laatste tijd rV»"r. eveneens in allerlei kleuren gefokt, zo- -v SX dat zij de dames niét meer uitsluitend rj/ v*i witte wol leveren Begerige blikken zullen S de dames zeker ook werpen naar het JS fraaie pelsje van de nertz. die overigens ipl) elk maar een heel klein stukje voor de J", Jk, bontmantel bijdraagt, zodat deze niet zonder reden erg kostbaar wordt. IjW jffi Fraaie tuin 2» Er is een uitgebreide collectie water- vogels, waaronder Peking- en kakie-een- Wh- den' terwijl kleine gekleurde een- den wel bijzonder mooi tot hun recht ÊBÊt "S* moeten komen in een tuin met een water- .JMmiW partij. Over tuin gesproken, de entree van OVfiR DE KLEINE GeVoEGENs DB5 L-EVEA/S Een niet te stuiten golf van kerkinbra- ken en diefstallen woedt sinds enige tijd over Mexico. Daar de misdaden in de ver schillende staten Pueblo. Mexico, Morelos Guerrero en Veracruz worden bedreven, meent de politie te doen te hebben met een aantal heiligschennende benden. Zij verschaffen zich toegang tot de kerken door het slot van de hoofdingang te for ceren, hetgeen doorgaans niet veel moeite oplevert. Vele bezorgde pastoors hebben nu uit voorzorg „veladores" (nachtwakers) in dienst genomen. Op de lijst van hei- ligdommen, die door de inbrekers wer den „bezocht" staat o.m. het historische kapelletje, gebouwd, op de plaats waar de Indiër, Juan Diego» eertijds leefde- Juan Diego was de ziener van het visioen van de Maagd van Guadalupe. LI moet dit niet verkeerd lezen - bij so'n wild-dineetje gaat t meestal heel rustig toe. Trouwens liet jagen zelf is bij ons een kalme sport. LIeel anders dan bijvoorbeeld bij de Australische bosnegers, die zolang achter een kan goeroe aanlopen tot 't beest zich van moeheid maar gewonnen geeft. De jachtsport is so oud als de wereld en jagers zijn traditionele fijnproevers. Hel zal U dan ook niet verbasen, dat zoveel jagers Spencer verkiezen. Want ook voor hen is een Spencer een genot, dat een traditie werd. muz. aVAimN ^OflTTROtf.^ Dit merk op elk doosje Spencer waarborgt U de onveranderlijke kwaliteit H.IJ.C. OPENDE HET HAAGSE IJSHOCKEY SEIZOEN Preussen-Krefeld met 103 geklopt De ijshockey-afdeling van de Haagse Hockey en IJshockey Club H.H IJ.C. heeft zich onlangs afgescheiden en een eigen zelfstandige vereniging onder de naam Haagse IJshockey Club H.IJ.C opgericht Enkele weken geleden speelde H IJ.C.. dat overigens over hetzelfde spelersmateriaal beschikt en ook weer de befaamde Zukiws- brengen Royer een dag eerder over. Dit telegram beslist het. Hij zal in Londen zijn om vijf uur. Vreemd, dat het code-woord voor „Sous-chef d'Etat Major-General" „zwijn" moet zijn." Hij wees mij de warme srhotels en ging door. Niet, dat ik denk, dat het veel goed zal doen. Als Uw vrienden slim genoeg waren om de eerste afspraak te ontdekken, zijn ze ook slim genoeg om de verande ring te ontdekken. Ik zou mijn hoofd willen geven om uit te vinden, waar het lek zit. Wij geloofden, dat er maar vijf mannen in Engeland waren, die wisten van Royer's bezoek en U kunt er zeker van zijn, dat er in Frankrijk nog minder waren, want zij regelen die dingen daar beter. Terwijl Ik at, ging hij door met praten, mij tot mijn verwondering zijn volle ver trouwen schenkend. Kunnen de plannen niet veranderd worden? vroeg ik. Jawel, zei hij, maar dat willen wij vermijden, als het mogelijk is. Zij zijn het resultaat van ontzettend veel overleg en een verandering kan nooit even goed ziin Bovendien, op één of tweepunten is yer- andering eenvoudig onmogelijk. Toch zou er wel iets gedaan kunnen worden, ver onderstel ik. als het absoluut nod zou zijn. Maar je ziet de moeilijkheden Han- nay. Onze vijanden zullen niet zulke dwa zen zijn om Royer's z.akken te rollen, n' een dergelijk kinderachtig spelletje, gij weten, dat dat herrie zou geven en onze waakzaamheid zou verdubbelen. Hun Na het ontbijt vroeg hij mij, of ik kon chaufferen. Nu, dan zul jij vandaag mijn chauffeur zijn en Hudson's uniform dragen. Je bent ongeveer van zijn grootte. Je hebt de hand in deze geschiedenis en we willen geen risico lopen. Wij hebben wanhopige man nen tegenover ons, die het buitenver blijf van een overwerkt ambtenaar niet zullen ontzien Toen ik pas in Londen was gekomen, had ik een auto gekocht en mijn tijd zoek gebracht met toeren door het zuiden van Engeland, dus wist ik er enigszins de weg. Ik bracht Sir Walter naar Londen over de Bath Road en zette er een flinke vaart In. Het was een zachte, windstille Juni- ochtend. met een vooruitzicht op drukkend hitte later op de dag, maar het was heer lijk genoeg om door de kleine stadjes met hun pas besproeide straten en langs de zomerverblijven in de Theemsvallei te rijden Ik zette Sir Walter prompt om half elf af bij zijn huis in Queen Anne's Gate. De butler kwam per trein na met de ba gage. Het eerste wat hij deed, was mij mee te nemen naar Scotland Yard. Daar spra ken wij een stijve heer met een glasge- schoren advncatengezicht. Ik breng je de Portland-Place- moordenaar, was Sir Walter's begroeting. Het antwoord was een wrange glimlach. Dat zou een welkom cadeautje zijn geweest, Bullivant. Ik veronderstel, dal dit mijnheer Richard Hannay is, die mijn departement enige dagen veel belang in boezemde. Door JOHN BUCHAN. Vertaald door J. M. Kempees. Oplossing van gisteren: Horizontaal: 1 vara, 4 arts, 7 er, 8 r.i., 9 slim, 11 tokp, 13 to, 14 el, 16 si, 17 o.k., 18 niets, 19 regen, 21 aa, 23 ar, 24 n.o., 25'oe. 27 krom, 29 tent, 31 de, 32 id, 33 noen, 34 eega. Verticaal: 1 vest. 2 rei, 3 armen 4 artis, 5 rio. 6 slok, 10 l.o., 12 ko. 15 liter 18 steen, 19 ramen. 20 notie. 21 aken 22 ar, 25 on, 26 etna, 23 ode,. 30 ede. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 9