ar.r»"***! Oslo s zwarte bladzijde bedekt, nog lang niet met goud-op-snee isKu tSêl „Zieke-man '-paraplirase kan alleen op sterkere tegenstanders voorgoed worden uitgebannen maar de opmars een verloren middag Nederlandse jongens speelden goede match in Norwich 1 Revanche op Noorse amateurs was niét overtuigend D Boete-predikatie van Max Merkel tot ongeïnspireerde Oranje-hemden NEDERLANDSE SPELERS NIET TEVREDEN OVER ZICHZELF m O I lil s®#" BB i s 3 Weer Ca 50.000 kopjes koffie en 240 meter worst geen applaus voor Oran j e- (blauwen) Ook de T.C. en K.C.-leden niet voldaan Van zwakke tegenstanders kan Oranje team maar bar weinig leren Maar de Engelsmannetjes wonnen MAANDAG 7 NOVEMBER 19= PAGINA Zonder vonkje brio NEDERLAND-NOORWEGEN Twee doelpunten Geen strijdsfeer Schaap: „ivekker'j... Geen goede test Eindelijk de bom y VOETBAL IN FRANKRIJK VOETBAL IN BELGIë FANGIO WON IN CARACAS VER VEST WON LIBRE-TITEC MB Appel en daarmee was liet dan 30 Eindelijk de M® x :-- De ban gebroken: Bosselaar scoort het eerste doelpuntnadat Appel in een duel met Hansen de weg „vrij' had ge maakt. (Van onze speciale verslaggever). OLYMPISCH STADION, Zondagmiddag E 40 van Oslo is gewroken. Ten overstaan van 65.000 getuigen werd vanmiddag in liet Olym pisch Stadion te Amsterdam de verwachte revanche van het Nederlands Elftal op de Noorse amateurs met 30 geboekstaafd. En in het grote archief van de Europese voetbal-statistieken werd over onze blad zijde van Oslo '53, een der allerzwartste in de Neder landse voetbal-geschiedenis, een nieuw blad gelegd, een blad dat weliswaar de misère van twee jaar geleden bedekte, maar dat op zichzelf toch nog aller minst goud-op-snee was. Het zou aardig geweest zijn, als deze revanche met precies dezelfde 40 cijfers als de nederlaag in Oslo geschreven had kunnen worden. Die score lag stellig wel binnen Oranje's bereik en had er dan ook eigen lijk wel uit moeten komen. Een paar mislukte schoten van Appel en De Bruickere deden in de laatste minuten de kans op die score verloren gaan. Maar overigens zou een groter doelpun ten-verschil tè bedrieglijk zijn geworden voor de partij voetbal, die het Nederlands Elftal vandaag ten beste gaf. Dat was namelijk helemaal zo'n beste partij nietHoewel, nog altijd goed genoeg om de Noren kansloos te verslaan. En goed genoeg zelfs voor een nog hogere score. E) IT Noorse elftal speelde even slecht als het onze in Oslo '53, maarhet Oranje-team speelde vandaag aanzienlijk minder sterk dan de Noren toen En al met al was het een zeer middelmatige wed strijd, zeer saai ook, met een zeer duidelijk kwali- teits-verschil in' Nederlands voordeel, maar zonder een greintje vechtlust hij de tegenstanders en zonder het geringste vonkje bezieling bij onze ploeg. Een wedstrijd om zeer snel te vergeten, ook de welgeteld en niet meer dan drie hoogtepunten: de drie doel punten, waarvan Bosselaar in de 30e en 38e minuut de eerste twee en Appel 6 minuten voor het einde het laatste op zijn naam schreef. En of nu het Nederlands Elftal het bewijs heeft geleverd, dat men de „Zieke-man''-paraphrase nu voorgoed kan uitbannen? En zijn wel sterkere» tegen standers nodig, voor dat bewijs.... Misschien over tien dagen Saarland? fat was wij een kleurrijke wedstrijd: de Noren in hun rode shirts en witte broeken, terwijl het Nederlands Elf tal, dat altijd, in thuis- zowel als uitwed strijden, bij gelijkende kleuren van de tegenpartij een ander kleurtje erbij moet nemen ditmaal zijn zwarte reservebroek had uitgelaten en voor het eerst in vro lijke hemelsblauwe pantalons onder het traditionele Oranje-shirt verscheen. Ei was bii het spelen van de volksliederen de gebruikelijke entourage geweest toen de Noren om 3 min. over half 3 aftrapten. Het werd géén in drukwekkende ouverture en later zou blijken dat heel deze wed strijd nérgens in drukwekkend. zou zijn. Nederland begon met een paar aarzelende en onsamenhan- BOSSELAAR, gende aanvalletjes twee doelpunten waarbij slecht werd geplaatst en in de 8e minuut ear lier de eerste corner mocht nemen, waar uit De Bruickere naast kopte. Dat was in het eerste kwartier alles. En vóór dat kwartier verstreken was, hadden wü trainer Merkel al naar de zo- lijn zie stappen voor het afsteken van een kleine boete-predicatie. Die wel no dig was ook, zó fut- en geestloos liep de Oranje-ploeg rond. De Noren deden het zeker niet beter, maar dat ging Merkel en ons niet aan. Bosselaar stond het dichtst onder het bereik voor dit sermoen en het jonge Rottcrdanimertje verdiende het óók voor zijn al te rustige en zelfver zekerde gangetje. Overigens: als het waar is dat de jongsten ook de vurigsten moeten zijn, dan worden zij stellig ook het cérst door een kwalijk voorbeeld van ouderen aangestoken. Eerst moet De Munck nog onder een MilUoenen radioluisteraars, hon derd du izenden' tenslotte 65.000 gelukkige bezit ters van een kaartje efn.T of andere manier bftr0,kkW weest bij de voetbalwedstr j dc.rland—Noorwegen. Het is natuurlijk ondoenlyh een schatting te maken van al n geen door die millioenen tie Zondagmiddag is genuttigd. ma van dc laatste 65.000, die 'P? de stadionkuip bevonden, is dat met vrij grote nauwkeurigheid wel te zeggen. I Om te beginnen heeft het. le gioen voor en tijdens de wedstrijd zo ongeveer 50.000 kopjes koffie gedronken, daarbij werden genut tigd: 25.000 repen chocolade, 9.000 koeken, 1.000 broodjes en 11.000 zakjes pinda's. Ook de hartigheid werd niet versmaad, gezien de verkochte 500 ballen gehakt, 1600 stukken war- mo worst (aan elkaar gelegd een stukje" worst van 2j0 meter.) en 'vtnn koppen soep. Dat wekte Weer de dorst op: 6.000 flesjes bier 5500 flesjes limonade en bijna 1500 glaasjes jenever; 2.000 pak jes kauwgummi en een kleine 10.000 rollen drups. Dit alles werd door ongeveer 250 verkopers aan de man gebracht. Om die 65.000 toeschouwers snel de plaatsen te laten innemen varen bovendien 325 controleurs in actie. hoge voorzet van Kure door om tot zijn opluchting te ontdekken, dat geen Noor present was om van de kans te profite ren, toen eindelijk Appel zich op een ps/ss van Brusselers door de rode verdediging tankte, maar doelman Hansen dook on vervaard op de schoen van onze storm ram. Voorzichtigheidshalve trokken de Noren, bij wie vooral de half-spelers ont zettend hard werkten, intussen al zes later nóg meer man in hun eigen straf schopgebied samen zodra er een Neder landse aanval op til was. 0.nze voorhoede had die manouvre echter een slag vóór kunnen zijn door het tempo-wapen te han teren. Maar de opzet van de aanvallen was zo peuterig en zo stereotiep in de breedte, met altijd een tikje zijwaarts en vaak ook nog een tikje terug, zonder enige vaart en zonder een vonkje brio, dat de Noren altijd weer de gelegenheid kregen om hun muurtje op te bouwen. Midden in die muur smborde een schot van Appel na een sierlijke Cai lier Brus selersKlaassens-combinatie en teneinde die muur te omzeilen waagde Appel een hard 35-meter-schot dat echter hoog over en ver naast zeilde. Tweemaal was Dc Bruickere er met handige omhaaltjes bijna door, maar beide malen bleek de solide stopper Svenssen dat omhaa.- kunstje ook te verstaan. Brusselers for ceerde met De Bruickere nog een corner, een goede kans voor De Bruickere op een center van Carlier ging in een boogschot over en intussen kreeg De Munck in dat eerste half uur niets meer te doen ranje's overwicht was groot genoeg. En in de 30e minuut werd dat dan ook in een doelpunt uitgedrukt: een aanval BrusselersBosselaar werd afge weerd, in het middenveld maakte echter Klaasscns zich opnieuw van dc bal mees ter, een diepte-pass naar Carlier. wiens voorzet hoog voor het Noorse doel kwam zweven. Appel en keeper Hansen klommen samen dc lucht in, Hansen liet in de clinch het leer los en onmiddellijk was Bosse laar erbjj om de bal van korte afstand in het net te tikken. En 8 min. later, waar in werkelijk niets vermeldenswaardigs gebeurde, een tweede doelpunt: opnieuw Klaassens. die een begin van een Noorse combinatie in dc kiem smoorde, wéér zo'n zuivere diepte-pass op Carlier, die door plaatste naar Brusselers; van diens voet een hoge voorzet, iè hoog voor het op springende AppelSvenssen-duo, maar dalend juist binnen het bereik van de kleine Bosselaar. die hoog opsprong en op magnifieke wijze de bal met de binnen kant van de rechtervoet in het net „druk te", een prachtig doelpunt! De Noren werden wat harder nu en vooral middenvoor Hennum liet een paar AMSTERDAM, Zondag. Met vallen en opstaan, zo moet het Nederlands Elftal de uit gestippelde weg afleggen.. Geval len is het deze keer niet, maar in de lijn der prestaties was er toch weer een teruggang. Zó immers moeten wij, al is de 30 zege op zichzelf nog zo verdiend en res pectabel, het vertoonde spel toch wel noemen. Dit elfta^ was geen schaduw van de ploeg, die drie weken ge leden de Belgen braveerde. Toe gegeven: het uitermate zwakke en vooral mentale zo lege spel van de Noren kon onze ploeg niet inspireren. Maar daarmee is toch lang niet alles van het lome en onzekere, futloze en onsamen hangende spel van ons, ditmaal Oranje-blauwe, elftal verklaard. Een terugval. Zo voelden het ook de min of meer teleurgestel de toeschouwers. En ook nu klonk er vrijwel geen applaus na afloop van de tribunes. Het was tè matig geweest. onvriendelijkheidjes los, waarop Van der Hart en De Munck prompt „moeilijkhe den"- met hem kregen. Tot aan de rust drongen de Scandinaviërs ver op, zonder •echter ook maar één keer gevaarlijk te kunnen worden. Onze middenlinie ging een beetje met de druk méé terug en damde ver vóór de 16-meter-lijn elke aan val rustig af. Zelfs het harde schot van Kristiansen kon een klasse-doelman als De Munck niet verontrusten. Het Noorse voetbal is trouwens sedert twee jaar geleden toch wel aanzienlijk achteruit gegaan; en hoe het in hun na tionale elftal „rommelt", blijkt wel uit het feit. dat ondanks het toch fraaie 11 gelijke spel in hun laatste wedstrijd tegen Zweden niet minder dan zes spelers waren ver vangen! In de aanval was dit Noorse elftal volko men ongevaarlijk, ook de reeds groot geschreven jeugd-speler Kotte; en hun verdediging, waarin elke bal die linksback Falck aanraakte direct levensgevaarlijk voor zijn eigen doel werd drijft voornamelijk op de onuitputtelijke adem van de halfspelers Legernes en Hernaes èn op ds beide ve teranen Svenssen (stopper) en Hansen in het doel. Opvallend was trouwens de ge latenheid, waarmee de Noren speelden: techniek zwak en zeer traag en vooral met een keiharde koppigheid tegen de achterstand in. Een in alle opzichten en ook mentaal zwakke ploeg. Ook toen na de rust de jonge Kotte en de oude Hennum van plaats verwis selden. behoefde Van der Hart nau welijks zijn mouwen op te stropen. En wij gingen wéér, precies als in de eerste helft zitten kijken naar technisch wel aardige maar toch verre van spectaculaire Neder landse aanvals-combinaties in serie: een prachtig 16-meterschot van Appel in de hoek maar door Hansen prachtig gestopt, een kans voor De Bruickere op een Car- lier-center, maar prima door Hansen on der hem weggedoken, een misser van Ap pel op een corner van Carlier waarna Bosselaar weer voorzette en Hansen het schot van De Bruickere stopte, een geza menlijke en bepaald levensgrote misser van Appel èn Carlier toen doorzetten van Brusselers tot een opgelegde kans leidde, een nieuwe doordruk-actie van Brusselers waarbij de bal buiten Hansen's bereik juist naast ging. En wij waren al in het laatste kwartier toen aanvoerder Schaap het publiek eindelijk wakker schudde uit de dommel, met een felle en pittige diago nale rush over de linker vleugel, maar zijn verraderlijke voorzet werd door Jan en alleman gemist en vervolgens door De Bruickere over geschoten (ergens op de tribunes riep toen „Abe!" SVENSSEN, defensie-peiler AMSTERDAM, Zondag. He coach van het West-Duitse elftal, Sepp Herberger, heeft dc wed strijd bijgewoond in de eerste plaats om het spei van de Noren m ogen schouw te nemen, want op 16 November a.s. speelt West-Duitsland te gen de Noren. „Ik heb de hele wed strijd zitten zoeken naar een oplossing voor het matte spel van de Noorse voorhoede. Kwalitatief was het spel behoorlijk, maar er ontbrak de fel heid om doelpunten te kunnen maken". Op de vraag wat Her- berger van de komende ontmoeting van zijn Ploeg, tegen de Noren denkt, was het antwoord: „Daar is niets van te zeg gen. Het is en blijft ten slotte voetbal". Voordat Herberger in een gereedstaande auto stapte om zijn trein te halen, zei hi.j nerg geïmpo neerd te zijn door het spel en de stevigheid van de Nederlandse achter hoede. De wedstrijd over het geheel vond hij nogal teleurstellend Heerste in het Neder landse kamp e"n opge wonden stemming dooi de zege, in de Noorse kleedkamer was de stem ming minder goed. De Oostenrijkse trainer van de Noren. Willie Hahn, sprak er zijn teleurstel ling over uit. dat de Noorse voorhoede niet de kracht had gevonden om door te stoten. „Telkens weer kwamen wij een onderdeel van een se conde ie laat". Over de Nederlanders zei Hahn. die als oud speler van Admira ge boren en getogen is met het korte Oostenrijkse spel: „Het Nederlands Elftal is op de goede weg, maar met dit voetbal kan men niet iedere wedstrijd winnen. Het lengtespel van de Nederlanders moet nog /meer afgewis seld worden met korte passes". Overigens was Hahn van mening. dat de Nederlanders 'n geluk kige overwinning hebben behaald. De voorzitter van de Nederlandse T. C„ de hper G Kruyver, is tevreden over 'ict eindresultaat, maar niet over het spel. Hij wijt het minder goe de spel van de Nederlan ders aan de spelwijze van de Noren, waaraan de in spiratie ontbrak. Tevreden is de ne(U" Hruyver, omdat „wij in de laatste wedstrijd tegen de Noren in Oslo de min deren.' waren en nu toch duidelijk de meerderen Ook de voorzitter van de KruZe Commissie, de heer H. Koolboom, noemt dit een winstpunt ■Po sitief is de duideluke 30 overwinning. Maai daarnaast hebben wij ook de negatieve punten ge zien". Keuze Commissielid Henk Fellikaan vond het maar een matige wed strijd. gezien de cond'tie. waarin de Nederlanders verkeerden. ..Hoe voel je je na de twee doelpunten?" was de vraag aan rechtsbui ten Bosselaar; het ant woord was kort m^ar krachtig: „Ik ben gewoon noa Tinusma?" zelfs met die twee doel punten is ook Bosselaar niet tevreden: „Het gins "ie* prettig als tegen Bei'ië". Linksbuiten Ca-rlier was niet tevreden over zijn spel (vele anderen trouwens ook niet). „Te gen Schalke ging het veel beter, omdat de Duitsers ook beter voet bal speelden Linksbuiten Brusselers was ook al niet tevreden over zichzelf. „Ik had meer willen doen. Zoals bijvoorbeeld die voorzet, waaruit Bosselaar het tweede doelpunt scoor de". Het tevreden woord kwam van spil Cor van der Hart. „Ik ben tevre den over dc achterhoede. W(j hebben dc nul op het bord gehouden en dat betekent een gewonnen wedstrijd". Wel had naar zijn mening het Neder landse spel over het ge heel beter kunnen zijn. Middenvoor Appel vindt, dat het Nederlands Elftal langzaam vooruit gaat. „De Noren zijn mij erg tegengevallen. Over zichzelf zei Appel: „Ik heb er hard voor ge werkt". Dat bevestigde de Noor se stopperspil Svenssen: ..Die Appel is gevaarlijk en speelt hard. Zoals over het algemeen de aanvals leiders in West-Europa, maar ik had van hem meer techniek verwacht". De Belgische scheids rechter Ver.sijp tenslotte zei het niet moeilijk te hebben gehad. „Het was een faire wedstrijd, die verdiend door Nederland is gewonnen. De Noren speelden bii vlagen goed 'voetbal, maar de meeste bewondering heb ik voor bet doortastende reel "an de Nederlanders", Ook bii uitte lof voor de Ne- achterhoede met Van der Hart aan het hoofd. kerhoek dat Hansen dat alleen maar kon horen. Maar aan 40 kwam Oranje niet meer toe. Twee schoten van Appel en De Bruickere vlogen opnieuw royaal naast, een kogel van Bosselaar werd gestopt en ook koppend op een Brusselers-voorzet mikte Appel naast de Noorse kooi. En tenslotte voorkwam De Munck goed uit lopend met een prachtige vang op een hard schot van Kotte nog dat de Noren de eer zouden redden. Het is zeer moeilijk, om bij een derge lijke tamme en middelmatige wed strijd van het elftal-als-geheel de spelers afzonderlijk te beoordelen. Appel kreeg ditmaal tegen Svenssen heel weinig ruimte en was ook met zijn schoten niet bijster op dreef, de kleine Bosselaar speelt misschien nóóit meer zo'n wedstrijd als tegen België maar haalde toch ook nu wel een voldoende en was met zijn twee uit stekende doelpunten in ieder geval onze productiefste man, De Bruickere gaf ons ook nu niet de indruk dat er geen bet-re binnen- spelers zouden zijn, debutant Brusselers trof het slecht, dat hij onvermijdelijk moest delen in de middel matige en lauwe sfeer van het geheel maar desondanks betwijfe len wij of hij beter is dan bijv. een Brooy- mans en tenslotte was Carlier op de linksbuitenplaats in weerwil van zijn tot doelpunten leidende centers duidelijk de zwakste man in deze ploeg en is hij in deze vorm niet zonder meer boven bijv. een Clavan te verkiezen. Onze kanthalves Schaap en Klaassens speelden evenmin verre van feilloos, maar nog altijd ruim goed genoeg om het middenveld in han den te hebben, de backs Wiersma en Kuys hadden het niet moeilijk, De Munck even min. En de beste man was stopper Van der Hart, een rustige* en onvermurwbare defensie-generaal, van wie nota bene ook de beste aanvals-passes kwamen! Maar nogmaals: er zijn heel wat ster kere tegenstanders dan deze in verval zijnde Noorse amateurs nodig om ons Ne derlands Elftal op zijn ware kwaliteiten te testen! GERARD PATTIJN. VAN DER HART, ditmaal de beste ffen koortje om Zo tam en ook ongevaarlijk waren de Nederlandse aanvallen, dat de Noofse de fensie nauwelijks corners behoefde af te staan: voor de rust drie tegen één, er na tweetwee. Bij de allerlaatste corner wa ren nota bene de Noren het dichtst bij een doelpunt, want De Munck kon de felle schuiver van Kure maar nauwelijks voor bij de paal boksen. Toch werd het 6 min. voor het einde nog 30. 1*8 Appel had al een paar maal z'n schutters-reputa- tie. opnieuw in een aure ool geplaatst door de twee ontzaglijke granaat-goals tegen Schalke, met soort gelijke lange-afstand-scho- ten willen opsieren; suc ces echter nihil. In die 6e minuut voor het einde was het toen eindelijk tóch nog raak! Er daalde een hoge voorzet van Carlier, gelanceerd door.. Van der Hart!, pal bij het halve cirkeltje aan Se rand van het strafschop gebied neer, zowaar kreeg daar Appel van zijn bewaker Svenssen de vrije ruimte èn de tijd om de ba) even „neer" te leg gen.... en toen vloog er ook ineens zo'n keiharde schuiver als een bom in de lin- De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Franse competitie, luiden: Eerste divisie: NiceBordeaux 20, R. C. ParisLens 01, LyonMarseille 1—1, Tou louse—St. Etienne 2—2. Sochaux—Monaco 3—1, NancyReims 14. SedanMetz 42, Lille Troyes 4—0, Strassbourg—Nimes 2—1. Nice bezet de eerste plaats in de rangschik king met 18 punten uit 12 wedstrijden. Lyon volgt als tweede met 16 punten uit 11 wed strijden. Lens staat derde met eveneens 16 pun ten. doch deze club heeft een wedstrijd meer gespeeld dan Lyó'n. Nimes sluit de rij met 4 punten uit elf ontmoetingen. Dc uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Belgische eerste divisie, luiden: S. C. AnderlechtDaring C. B, 4—0, La Gan- toise—Charleroi S. C. 11, Standard C. L.—F. C. Luik 7—1. WaterscheiBerchem Sport 60. Antwerp F. C.Beerschot 1—3, Tilleur—Lierso S. K. 4—1. R. C. MechelenMalinois 5—1, Union St. Gilloise—Beringen F. C. 42. Aan de kop van de ranglijst staan Lierse S K., Standard C. L.. S. C. Anderlecht en R. C. Mechelen met elk 11 punten. Onderaan worden de plaatsen door Beringen en Waterschei Thor bezet met elk 3 punten. door Martin W. Duyzings OLYMPISCH STADION, Zondag. THOR BAKKEJORD moet ginds in Bodö, een mijl of honderd be noorden de Poolcirkel, vanmid dag aan zijn luidspreker een bijzon der teleurgesteld man zijn geweest. Drie tegen nul voor Oranje!ik heb het hoogrode, doorploegde ge zicht van Thor Bakkejord vóór mij gezien, zoals hij daar vanmiddag in Bodö, terwijl de dag reeds weg stierf in de kille Poolnacht, aan zijn radio gezeten moet hebben^oen men hem meldde, dat Norge na een vol maakt sfeerloze wedstrijd in ons Olympisch Stadion ten onder was gegaan. Thor Bakkejord zo bleek mij toen ik enige dagen geleden in Bodö verzeild raakte en ik. bij ge brek aan andere, plaatselijke be zienswaardigheden, de redactie van het plaatselijke dagblad binnenwan delde Thor Bakkejord (de enige „full-time"-Sportjournalist benoor den de Poolcirkel) had ten gerieve van de abonné's de wedstrijd Zwe den—Noorwegen gezien en hij was, weken na datum, van die, voor de Noren zo eervol in een draw geëin digde wedstrijd posthuum nog altijd hodeldeboctel. „Het Noorse voetbal", zei Thor Bakkejord in koor met de meerbefaamde voetbal-experts in Oslo, „was druk bezig, de Scandi- naafse voetbalhegemonie op de eens zo onaantastbare Zweden te verove ren". En voor het overige was Thor Bakkejord bescheiden en beleefd ge noeg om voor NederlandNoorwe gen een Oranje-overwinning te voor spellen („wat wil men met elf, ge deeltelijk uit de tweede klasse stam mende amateurs tegen 'n gezelschap profs?") -, doch hij was er daar naast wel van overtuigd, dat zijn Noren zich niet zonder meer zouden ^ten afslachten en dat wij vandaag Wis Stadion zouden verlaten met de opwindende overtuiging, dat zelfs elf amateurs met wat fighting spirit nog altijd in staat zijn, zestig duizend vijandelijke toeschouwers volop te boeien. HELAAS, helaas: Thor Bakkejord en de meer befaamde experts uit Oslo hebben zich schrome lijk vergist. Het Noorse gezelschap dat vandaag over Dick Bessem's grasmat rondwandelde, gedroeg zich niet alleen alsof het vóór de poorten van het Stadion alle hoop al had laten varen, doch liep bovendien twee maal drie kwartier een spel type te demonstreren dat in tal van opzichten het kinderkamerstadium nauwelijks te boven bleek. Zelfs Arne Kotte, de jonge rechtsbinnen die, naar verluidt, al een stel Ita liaanse scouts in zijn kielzog heeft, bereikte nnjimer het niveau dat men zelfs van een middelmatige interna tionaal mag eisen, en een man als de, zeer tot genoegen van Bosselaar on bedaarlijk zwak en onbenullig spe lende linksback Edgar Falck, zou het zelfs in onze somberste, crisisjaren wel nooit tot in het Nederlands elf tal hebben gebracht. Een zwak, simpel, zonder enige dash spelend team, dat kennelijk volkomen onbe wogen ten onder ging en dat.in de eerste minuten al ook het Neder landse spelpeil onvermijdelijk om laag trok. HET zou overdreven zijn, te zeg gen dat het Oranje-team van middag een voortreffelijke wedstrijd heeft gespeeld. Integen deel: de keuze-commissie heeft het Stadion kennelijk niet in een opge togen jubelstemming verlaten. Ware dit Oranje-team in vorm geweest, zo zou Hansen, de Noorse doelman, wel licht een dozijntje Nederlandse doel punten uit de touwen hebben geplukt. Wéér bleek, vandaag, dat zij die des tijds het professionalisme propageer den alléén maar in de valse ver wachting, dat wij vewolgens prompt weer naar de upper-ten in de inter nationale voetbalwereld zouden op- rukken, wat al te* hard van stapel liepen. Wij hebben kennelijk nog een hoop te leren en daarom ware het wellicht nuttig als de K.N.V.B. dit Oranje-team niet alleen een serie oefenwedstrijden doch, voorlopig, ook een reeks interlands te verhap stukken geeft, waarvan het leren kan. Want de Noren mogen brave broeders zijn hun spel is blijk baar niet in staat om ons tot het leve ren van bijzondere prestaties te sti muleren (een man als v. d. Hart be heerste vandaag het middenveld met een gemak alsof hij bezig was, wat onkruid te wieden in zijn achter tuintje); hun voetbalbagage is bo vendien als leerstof te pover. In de opmars naar een Nederlands elftal van waarlijk internationaal formaat, betekende deze interland een ver loren middag, onze stellige verdien de. doch al te gemakkelijk verover de overwinning ten spijt. De K, N. V. B. zoeke sterkere tegenstanders, ook al riskeert men daarmee wel licht 'n paar gepeperde nederlagen. Zelfs het „legioen", dat vandaag in het Stadion meer dan eens een doodse, haast angstwekkende stilte creëerde, blijkt spanning, vaart en geestdrift 0>g altijd meer op prijs te stellen dan een goedkope .walk over" die we, met een uitzondering wellicht voor dat klastieke kanon schot waarmee Bram Appel ons derde doelpunt fokte, volgende week al lang en breed voor' goed verge ten zullen zijn! APPEL, eindelijk. NORWICH (Engeland), Zaterdag Ondanks een 1—3 nederlaag lieeft het Nederlands Jeugdelftal, spelers van 16 en 17 jaar, in zijn wedstrijd tegen de Engelse jeugdploeg een uit- «tekende indruk achtergelaten bij de 10.000 bezoekers, die in het Engelse stadje Norwich de ontmoeting volgden. De Nederlandse jongens, technisch de minderen van hun tegenstanders, legden een strijdvaardigheid aan de dag, die hoven alle lof verheven was en waardoor de strijd lange tijd spannend is gebleven. BKMi v '-Y-V -V si' (W: liet mooiste doelpunt van de dag en Bosselaar s tweede: een prachtige „druH'-bul in moeilijke positie Favoriet van het Engelse publiek was de zestienjarige Gerrit Braam van DWS om zijn goede balcontröle en lichaams- beheersing. Voortreffelijk spel lieten ook keeper Gijzel van Maurits, linksback Dingena van MVV en linkshalf Burger hof van BW zien. De goede beurt, welke dit Nederlandse jeugdteam op het veld van Norwich City heeft gemaakt, zal ongetwijfeld een stimulans zijn, tot het organiseren van meer van dergelijke ontmoetingen. De Engelse jongens, die revanche namen voor de verleden jaar in Arnhem geleden 23 nederlaag, ver dienden de overwinning volkomen. Zij speelden beter enconstructiever voetbal en ook hun team verband was hechter. Nederland begon goed en in de tiende minuut werd een van de afgemeten passes van Braam door Buis (Alkmaar) fraai benut (01). Maar Engeland kwam sterk terug en slaagde erin. een veld- meerderheid te veroveren. Middenvoor Peacock zorgde in de 26ste minuut voor de gelijkmaker. Onze jongens hadden pech. toen zij een minuut voor rust door een verdedigingsfout van De Haas (die in eigen doel schoot).een achterstand op liepen (2—1). In de spannende tweede helft ontnam de Engelse rechtsbinnen Melia de Neder landse jongens alle hoop op een gelijk -spel, toen hij tien minuten voor het einde de bal met een boogje over de uitlopende doelman Gijzel heen in het net liet ver dwijnen (3—1),' BUIS, tegenpunt De grote auto-prijs van Caracas voor sportwagens is gewonnen door de Argen tijnse coureur en wereldkampioen Jusn Manuel Fangio met een 3 liter Maserati; hij legde de 343,4 km af in 2 uur 36 min. en 34,6 sec., hetgeen een gemiddelde van 131,590 km per uur betekende. Vervest is kampioen van België groot biljart libre geworden. Het eindklasse ment van het kampioenschap luidt' 1 Ver- vest 8 pt„ 117.64 gem.; 2. "Can Hasse! 6 pt, 65,43 gem.; 3. Van den Branden 2 pt-[ 48,61 gem.; 4. Gabriels 2 pt., 44,62 gem 5 Duysens 2 pt., 35,03 gem.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5