Zelfs tijde ns Berlij nse conferentie was Molotof minder star Koningin en Prins onder de indruk van aller hartelijkheid Ontroerend weerzien op feestelijk Schiphol een Tweede vliegkampschip buiten ons financieel bereik I Duur apparaat van de Staat lokt fel debat in Kamer uit Grote Vier-gesprek ten dode opgeschreven? ALLEEN EEN ROOD DUITSLAND *r ris f*?.. il'-v lf Vermaken van de Haagse schooljeugd Woensdag 9 November 1955 mLU dAGBLADVOOR SCHIEDAM J Antillen liopen op bezoek van prinsessen Mustang-jager stortte op schoolgebouw 1 Prinses Wilhelmina was naar Schiphol gekomen fe Ék- - ÉT Straalj agers op „Karei Doorman" Lage Rijnwaterstand stremt scheepvaart Hilversum II was ander half uur uit de aether Eisenhower weer voor radio en t.v. Rivièra-home voor Churchill WEERBERICHT DRAMATISCHE KEER Openlijk verontwaardigd Westelijken overvallen Wat nu? :V- - *V" - SNIK MINISTER STAF: Eén van het totaal Spontane woorden voor de radio Zanderig- Peronde voormalige president van Argentiniidie politiek gestor ven is aan het eten van de Paus, heeft gemeend tijdens een opont houd in Suriname op weg van Pa raguay naar Nicaragua een ver klaring te moeten afleggen Wij geloven niet, dat de Surinamers zich hijzonder hebben geïnteres seerd voor de „boodschap" van deze politicus, die de vrijheid van godsdienst niet eerbiedigde in zijn land. Hij achtte het Surinaamse volk gelukkig „nu Koningin en Prins Bernhard hier een bezoek brach ten"-. Wel, de Surinamers waren over dit bezoek toch al verheugd, zonder dat Peron lot deze verkla ring was gekomen. Doch inder daad, Suriname kan zich verheu gen op een vorstin, die het volk gelukkig wil maken en zich dan ook niet bedient van middelen, welke Peron als staatshoofd aan wendde. Men zal op het vliegveld van Zanderij bij Paramaribo ongetwij feld zonder weemoed Peron heb ben zien vertrekken. En o.i. kan men het beste over het zanderig geval van de verkla ring van Peron op Zanderij zancl strooien Wij noch de Surinamers hebben gelukkig met Peron iets te maken. A na lx si POLITIE DEED INVAL IN DANCING De weerverwachtlng van het K.N.M.I., geldig van heden tot morgenavond, luidt: Nu en dan opklaringen, maar ook enkele ve'rspreid optredende buien. Matige tot vrij krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering ln temperatuur. Donderdag 10 November: Zon op 7.51 uur, onder 17.00 uur. Maan op 3.25 uur, onder 14.58 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Koude douche in Genève GENèVE, Dinsdagavond De tere, lichtrode rozen, die gastheer Pinay van avond had laten aanrukken voor de dinertafel der Grote Vier, stonden goed beschermd voor koude en tocht in de villa Montfleury. Het tere bouquet was heslist niel liet symbool voor de zo hoog geroemde „geest van Genève'', die hier vandaag onder een plotselinge Russische koude-inval is bezweken. Molotof, vandaag teruggekeerd uit de Russische hoofdstad, die de 1917-revolutie heeft herdacht, heeft deze geniepige koude meegebracht, waarvan men in Westelijke kringen nog niet durft zeggen of het een herfstverschijnsel is, dat de barre winter van een nieuwe koude oorlog aankondigt, of een lentesymp- toom, dat duidt op een ellendig-slechle zomer, die het Westen ondanks wat warmte van toch nog een Sovjet-glimlach, een kwaadaardige longontsteking zal bezorgen. „Erver dan indertijd te Berlijn" dat is de over- heersende mening der Westelijken, die vandaag Mo- lotofs koude reactie op de Westelijke voorstellen voor oplossing van de Duitse kwestie hebben aanhoord en die, toen Molotof vanmiddag eindelijk zweeg, in verbijstering binnen drie minuten buiten de con ferentiezaal stonden. Zelden heeft de Russische minister een zo boute afwijzing op een Westelijk voorstel laten horen: „Het doel van vrije verkie zingen is een herenigd Duitsland op te nemen in de NATO". Hierin zal de Sovjet-Unie nimmer toestem men". Minister Dulles, die de vergadering van van daag presideerde, had maar enkele woftrden nodig om te antwoorden. Hij stelde, dat de verklaringen van de Rus zo ernstig waren en een zo uitgesproken schending betekenden van de richtlijnen, verstrekt door de eerder te Genève vergaderende regerings leiders der Grote Vier, dat hij en zijn Westelijke ambtgenoten zich eerst willen beraden. Morgen om vier uur in de middag komt dan wellicht het laatste bedrijf. Men was hier vanavond algemeen van mening, dat de gebeurtenissen een dramatische keer hadden geno men. Een hervatting van de koude oorlog? In ieder geval het einde van de „geest van Genève". Officiële woordvoerders verklaarden, dat Mo- lotofs antwoord een onomwonden toegeven was van de doelstelling dei Sovjets: een communistisch herenigd Duitsland. Men had natuurlijk niet verwacht, dat de Sovjet-minister de Westelijke plannen voor verkiezingen had aanvaard, doch wel had men gerekend op althans aan de huidige stand van conferentie-zaken aangepaste tegenvoorstellen, Molotof zelf had daarvoor aanleiding gegeven door te zeggen bij zijn vertrek uit Moskou, Maan dagavond: ,,Ik neem nieuwe bagage mee". Een Westelijke diplomaat merkte van avond op: „Die bagage is dan zeker tus sen Moskou en Genève zoek geraakt". In kringen van de Westduitse waarne mers te Genève betoont men zich open lijk verontwaardigd over het door Molo tof naar voren gebrachte. Dit gaat ge paard met een grote teleurstelling, die zweemt naar ontsteltenis. Molotof heeft gezegd, dat het houden van verkiezingen in het September van het volgende jaar „niets nieuws" is. Het doel was slechts een herenigd Duitsland in de NATO op te nemen. „In de Wester se voorstellen wordt geen rekening ge houden met het Oostduitse standpunt. Te vens miskennen zij de werkelijke toestand in Duitsland, daar deze voor het houden van algemene verkiezingen nog niet rijp is, Ook al zouden wij een dergelijk kunst matig voorstel aanvaarden, dan zou het rog niet kunnen worden toegepast zonder aanvaard te zijn door de Duitsers zelf, zowel in Oost- als in WesL-Duitsland". Hereniging was zeer wenselijk, doch de werkwijze daarvoor was „noch snel, noch gemakkelijk. Hiervoor is tijd, geduld en zelfbeheersing nodig". De Westelijke voorstellen hielden geen rekening met de „Het overweldigende enthousiasme cn de ontroerende spontaneïteit van de be volking van de Nederlandse Antillen vormen wel het meest treffende bewjjs van haar liefde en aanhankelijkheid aan het beminde Huis van Oranje. De hoop mogeC dan ook worden uitgesproken, dat dit koninklijk bezoek spdedig gevolgd zal mogen worden door een persoonlijke kennismaking van de prinsessen met de Nederlandse Antillen". Aldus de Staten in het voorlopig verslag op de Antilliaan se begroting, dat Maandag is uitgebracht. jlet koninklijk bezoek zal in de annalen van de Nederlandse Antillen worden ge boekstaafd als een van de belangrijkste gebeurtenissen in het eerste jaar van de staatkundige zelfstandigheid van dit rijks deel, aldus het verslag. Europese veiligheid, terwijl in het door de Sovjet-Unie voorgestelde het belang van alle Europese volken is verdiscon teerd, terwijl zij bovendien zijn afgestemd op de werkelijke toestand. ;,En dan, ik heb toch gezegd, dat het van kracht wor den van de Parijse accoorden de hereni ging voor onbepaalde tijd zou uitstellen De Westduitse diplomaat Kiesinger sprak van een vernietigende uitweiKi Molotof heef t bewezen, dat de Sovjet- Unie het Duitse volk geen politieke vrij heden wil schenken. Hij sprak van mil- lioenen Duitse arbeiders, die het Oost duitse bewind steunen. Heeft hij dan nooit gehoord van 17 Juni 1953' Ontstemde Westelijke diplomaten vroe gen zich gisteravond af, of het nog wel zin had de Geneefse besprekingen verder voort te zetten. Molotof's verklaringen hebben de Westelijke, ministers, die van daag vóór zijn uiteenzetting nog ijverig hadden getracht de garanties voor de Sovjet-Unie bij een eventuele hereniging van Duitsland, óók als dit land niet zou toetreden tot de NATO, toe te lichten, min of meer overvallen. Wat hen verstomd heeft doen staan, is, dat hun Russische collega absoluut geweigerd heeft het Westerse veilig heidsplan gedetailleerd te bespreken, er daarbij van uitgaande, dat zijn eigen voorstellen zonder meer goed zijn. Mo lotof's Dinsdag ingenomen standpunt is veel starder dan dat van twee jaar geleden op de conferentie te Berlijn. De prijs, die hij heden voor een hereni ging eiste, vormt een ondersteuning van de wijdverbreide mening in het Westen, dat de Sovjet-Unie nimmer bereid is geweest in te stemmen met het tot stand komen van een herenigd Duits land, zelfs niet wanneer dit geneutrali seerd zou worden. De Westelijke perschefs hebben dat al lemaal nog eens uitvoerig gezegd, later op de dag, toen de ministers zich al klaar maakten voor het diner bij Pinay, dat een belangrijke gebeurtenis had moeten wor den, doch dat nu een onaangenaam inter mezzo was. Dulles en MacMillan waren slecht gehumeurd. Er schijnt aan tafel niet veel gesproken te zÜm niet over po litieke zaken en zelfs niet over de koffie. Laat staan over de ragen. Men hoorde mi nister Pinay dan ook zeggen: „Dat ik nu net het geluk heb gastheer te moeten spe len, als de zaken er zó slecht voorstaan". Wat de toekomst van de conferentie zal zijn? Misschien is een incident op de bijeenkomst van de Franse perschef ty perend. Gevraagd of de zitting van mor gen de laatste zou zijn over punt één van de agenda Europese veiligheid en Duitse eenheid antwoordde hij: ,,We zullen hopen, dat deze zitting niet de laat ste zal zijnMen vroeg hem verduide lijking. „Wat bedoelt U met de laatste, de laatste zitting van de conferentie. Ab rupt repliceerde de Fransman: ,,Ik weet wat ik zeg"! In gezaghebbende kringen dacht men hier vanavond, dat de Westelijke minis ters zouden trachten de bespreking van een Duitse hereniging en de Europese veiligheid te beëindigen. Verder gepraat heeft geen zin. Het Westen zal echter de weg open laten voor toekomstige onder handelingen waarschijnlijk in het vol gend voorjaar. Misschien dat dan het Rus sische standpunt iets is gewijzigd. Het volgende agendapunt is Ontwapening, maar het kan zeer wel, dat eerst gespro ken zal worden over het derde punt; het contact over Oost en West. Bij de hui dige gang van zaken doet het echter enigszins ridicuul aan te vernemen, dat een studiecommissie is ingesteld, die en kele hieronder vallende punten bespreekt en o.m. een voorstel mt het instellen van een speciale toeristenkoers voor de roe bel onder handen heeft. Een jager van het type Mustang van de Zuidkoreaanse luchtmacht is te Kjongdjoe neergestort op een school. De piloot en 16 kinderen kwamen om het leven, ter wijl 50 andere kinderen werden gewond. - V V.-. JfW cl-:'-.- fiió; p>riAv>.-' Vo.y.' (Van onze Amsterdamse redactie) H. M. Koningin Jul,ana en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zijn weer thuis. Gistermiddag om ongeveer tien minuten voor half drie landde de „Jan van Rie- beeck" hetzelfde K.L.M.-toestel waar mee ons Koninklijk Paar op 15 October, nu 25 dagen geleden, van Schiphol de reis naar de West aanvaardde op de Am sterdamse luchthaven komende uit Lissa bon. Voor de wachtkamer van de Ica-hal bevonden zich de ministers Drees, Beyen, Donker, Staf en Luns, de gevol machtigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen in Nederland de heren Pos en Lampe. leden van het Hof, vele burgerlijke en militaire autoriteiten en K.L.M.-officials, die de aankomst on geduldig hadden verbeid. Schiphol had zich evenals bij het ver trek fraai getooid met vlaggen en bloe men en ook nu weer bevonden zich op het promenadeterras vele honderden, die de plechtigheid wilden meemaken. De be langstelling was vele malen groter dan op 15 October In tegenstelling tot die stormachtige Octoberdag was het nu zeld zaam fraai najaarsweer. Het zonnetje wist zelfs af en toe achter de wolken te voorschijn te komen en hulde het aan" komstceremonieel in een herfstachtig zil veren licht. Voor de Ica-wachtkamer wapperden aan de masten zacht in de lauwe wind de Boven: Zo zag Schiphol cr uit, toen op 15 October l.l. het Koninklijk Paar de reis naar de West aanvaarddeDe druilerige motregen kon echter geen afbreuk doen aan de hartelijkheid van het vaarwel. Met parapluies gewa pend werd Koningin Juliana en Prins Bomhard door talrijken uitgeleide ge daan Onder: En zo was het gisteren op Schiphol. Een fraaie milde herfstdag met af en toe mat zon. Een enthou siaste menigte en de intense vreugde van de behouden terugkeer. Het Ko- ninklijk Gezin verlaat de luchthaven. De beide nieuwe kruisers hebben ge durende en na proefvaarten geheel vol daan aan de gestelde eisen. Constructie fouten zijn aan boord van Hr. Ms. .,De Zeven Provinciën" niet gebleken, aldus zegt ir staf in zijn Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer over de begroting van zijn departement. Wel doen zich ook bij de kruisers in de eerste tijd de bij nieuwe schepen gebruikelijke lich te „kinderziekten" voor, do oh deze zijn van ondergeschikte aard en inhaerent aan de ingewikkelde nieuwere construc ties. De twee kruisers zullen in oorlogs tijd zijn ingedeeld bij de geallieerde krui sermacht, welke ter beschikking wordt gesteld van de commandant in ^e Ooste lijke Atlantische Oceaan voor het ver richten vah algemene kruisertaken. Het aantal Avenger-vliegtuigen, dat aan boord van Hr. Ms. „Karei Doorman" kan Worden meegevoerd, zal na de modern - sering geen wijziging ondergaan en be draagt 22. Een eskader jachtvliegtuigen zal voorts worden meegevoerd. De geëm barkeerde helicopters zijn uitsluitend be stemd voor reddingsdoeleinden en het meegevoerde aantal voorziet in de be hoefte. Uitbreiding daarvan wordt dan ook niet overworn. Sommige Tweede-Kamerleden zijn van oordeel, dat meer vliegtuigen voor kon vooibescherming nodig zijn en achten op die grond een tweede vliegkampscmp noodzakelijk. De minister merkt naar aan leiding hiervan op, dat hij het niet juist acht de Nederlandse bijdrage aan de NATO-strijdikrachten, in de vorm van Hr. Ms „Karei Doorman" met ingescheepte vliegtuigen, op zichzelf te beschouwen; men moet daarentegen het Nederlandse vliegkampschip steeds zien als een van het totaal aantal in NATO-verband be schikbare vliegkampschepen. Vermeerde ring van het aantal Nederlandse vlieg kampschepen zou in internationaal ver band zonder twijfel welkom zijn. Echter valt, althans onder de tegenwoordige omstandigheden, een tweede vliegkamp- schip financieel buiten ons bereik, ter wijl het aanvaarden van zodanige ver plichting onder de vigerende omstandig heden ook op personeelsgebied boven onze krachten zou liggen. De minister onderschrijft dat voor het vliegkampschip moderne straaljagers no dig zijn. De modernisatie van de „Karei Doorman" is er op gericht de mogelijk heid hiervoor te scheppen. scheid had genomen van de bemanning van het vliegtuig, naar de auto's. Voor de Koningin instapte werd haar nog door een stewardess een fraai bouquet aange boden. Daarna vertrokken de auto's in snelle vaart, luide toegejuicht door de menigte, die zich langs de straten op Schiphol had opgesteld, naar Soestdijk. Buitengewoon hartelijk was gisteren het weerzien op Schiphol tussen H.M. Konin gin Juliana en Prins Bomhard, pas teruggekeerd per „Jan van Riebeeck" uit de West, en de vier prinsessen, die onder de hoede van H.K.H. Prinses Wïl- helmina naar de Amsterdamse luchtha ven waren gekomen om hun ouders te begroeten. De foto belicht dit weerzien van de strikt menselijke zijde. V.l.n.r.: Z.K.H. Prins Bernhard, H.K.H. Prinses Marijke, H.K.H. Prinses Beatrix, H.K.H. Prinses Irene, H.M. de Koningin H.K.H. Prinses Margriet en H.K.H. Prin ses Wilhelmina. vlaggen van Amerika, Frankrijk, Enge land, Portugal en Nederland en op het moment, dat de motoren van de „Jan van Riebeeck" stopten, werd aan de hoogste mast de Koninklijke standaard gehesen. Om 8 minuten over half drie de om- roepster had Juist aangekondigd, dat de Van Riebeeck geland was. arriveerde, bij na onopgemerkt door het publiek op het platform, een limousine, waaruit stapten H.K.H. prinses Wilhelmina en haar vier kleindochters. De prinses was gekleed in een bruine winterjas, Beatrix en Irene droegen .grü- ze mantelpakjes en de jongste twee prin sesjes waren gekleed in blauwe toppers. Zij waren in gezelschap van generaal ma joor Pahud de Mortanges, chef van het Militaire Huis van H.M. 4e Koningin. Zij begaven zich naar het midden van het platform en daarachter stelden zich de vele autoriteiten op. Vrolijke marsmuziek kortte nog de minuten die restten van het tijdstip, waarop het toestel precies voor de Icahal stilstond. Prinses Wilhelmina hield haar jongste kleindochter aan de hand en wees haar op het naderende vliegtuig, dat de koninklijke standaard op de neus had. A] gauw werden voor de raampjes Koningin en Prins zichtbaar, die terug wuifden. De trap werd aangerold, de deur van het toestel ging open en het Vorste lijke Paar trad lachend en zongebruind naar buiten. De Amsterdamse Politie- kapel o.l.v. kapelmeester Johan Pinkse, zette het Wilhelmus in. Gezagvoerder Bos van de „Jan van Rie beeck" deed vervolgens het Koninklijke paar uitgeleide. Koningin Juliana, die het zelfde toilet droeg als op de 15e October, namelijk een roodbruin herfstcompiet, liep direct op haar moeder toe. De prins trok over zijn donkerblauwe costuum, waarvan de revers getooid was met een witte anjer, snel een jas aan en omhelsde allereerst zi.in oudste dochter en daarna de anderen H. M. keerde zich vervolgens ook naar Haar kinderen en begroette hen met een „dag jongens". Enkele ogenblikken later verliet prinses Wilhelmina het platform. Het koninklijk paar mengde zich daarna tussen de auto riteiten, die allen hartelijk werden be groet. De heer Aler, directeur van de K.L.M., vroeg aan de Koningin of zij tevreden was over de reis. „Het was prachtig" luid de het antwoord. Nadat de eerste begroetingen hadden plaats gehad heeft Koningin Juliana voor de microfoon in een informeel speechje haar indrukken weergegeven. Hare Ma jesteit zei: „Het is wel een beetje onverwacht als je onmiddellijk bij aankomst weer een microfoon voor je neus ziet. Wij zijn buitengewoon onder de indruk gekomen van de ongelooflijke hartelijkheid, waarmee wij ontvangen zijn, zowel in Nederlandse Antillen als in Suriname. Dit kan alleen voortgekomen zijn uit een diep gevoel van verbondenheid tussen de rijksdelen onderling en met Nederland in het bijzonder. Ik kan al leen maar zeggen, dat wij een schat van mooie herinneringen terugbrengen en dat het lange tijd zal vergen om het allemaal weer te doen herleven in onze herinnering. Deze weken zijn zó volgepakt geweest met de mooiste bele vingen, dat we nu eigenlijk alleen maar dankbaar kunnen zijn, dat we dit alle maal hebben mogen meemaken". Ook een gebruinde Prins Bernhard stapte even op de microfoon toe en zei: ,Ik ben bijzonder blij om te zien, dat de economische vooruitgang in de bei de rijksdelen groot is geweest sinds de laatste keer dat ik daar was. Ik vind dit een zeer verblijdend verschijnsel en verheug me reeds dubbel er op om bij een volgend bezoek dit opnieuw te kun nen constateren". Om ongeveer kwart voor drie begaf het Koninklijk Paar zich, nadat 't hartelük al- jJüJr öe aanhoudende dalingen van de waterstand in de Rijn, wordt de scheep vaart op de rivier ernstig gestremd. Giste ren' wees de peilschaal te Bonn nog slechts 74 centimeter aan tegen 2 2% meter normaal. Schepen van 1500 ton worden of niet meer gebruikt of de laadruimte wordt slechts voor de helft benut. Door de mist worden de schepen ernstig tegengehouden, zodat de gemiddelde snelheid nog maar een zesde van de normale is. Talrijke vroege radioluisteraars hebben vanochtend tussen zeven uur en half ne gen vergeefs getracht de radionieuws dienst en de vrolijke ochtendklanken uit hun toestel, te krijgen. De zender Hilver sum liet verstek gaan wegens storing bij he, zendstation te Lopik Om precies drie minuten over half ne gen was de storing opgeheven en kwamen de eerste klanken loor Alleen de abon- né's van de draadomroep hebben de uit gezonden programma's over Hilversum II wel kunnen horen. ONBEPERKTE GARANTIE VERING HA2ETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Zondagavond heeft de politie een inval gedaan op een zolder, gelegen boven een kolenpakhuis in Den Haag en welke was ingericht als dansgelegenheid. Het be treft hier een dansclub voortgekomen nit scholierenverenigingen, die buiten de door de school georganiseerde feestjes eens vrij willen dansen. Reeds enige tijd is de politie met deze actie bezig. Veertien dagen geleden trof zij in een café in de binnenstad jongelui aan, die flesjes drank in de zak had den en in min of meer beschonken toe stand verkeerden. Begrijpelijkerwijze kwam daarbij van dansen niets. De ouders van deze jongelui hebben meestal geen idee waar hun kinderen vertoeven en de politie stelt deze ouders dan ook onmiddellijk op de hoogte, waar zij hun zoon of dochter heeft aangetrof fen. De politie heeft gemerkt, dat in deze scholierenclübs allerlei ongewenste ele menten zijn binnengedrongen, die deze clubs organiseren op commerciële grond slag. In een bepaald stadsgedeelte wordt huis aan huis gevraagd, zolder en/of kel derruimte beschikbaar te stellen en het is duidelijk, met welk doel dit geschiedt. Over het algemeen worden in deze clubs geen meerderjarigen aangetroffen. In de club waar Zondagavond een inval werd gedaan waren zestig jonge mensen aanwezig, in het algemeen geen scholie ren, maar buitenstaanders, die in deze clubs worden geïntroduceerd De politie waarschuwt de. ouders dan ook om ern stig na te gaan waar hun kinderen zich 's avonds bevinden. Zoals men zich zal herinneren, hebben de directies van de middelbare scholen in Den Haag van hun kant onlangs een waarschuwing tot de ouders gericht. Voordat president Eisenhower Vrijdag a.s. aan boord zal gaan van zijn privé- vliegtuig om naar Washington te vliegen, zal hij voor het eerst sinds zijn hart aanval op 24 September j.l. een kort woord spreken via radio en televisie. Ook bij aankomst in Washington za] de presi dent een verklaring afleggen. Men v. - wacht, dat hij zijn dank zal betuigen voor het medeleven van zijn or> .erdanen tijdens zijn ziekte. Denver en Washington zijn van plan de president op zijn reis een grootse hulde te brengen. Er gaan geruchten dat Sir Winston Churchill plannen heeft om voor vijftig millioen francs een ljxe villa te kopen bij Menton aan de Franse Rivièra. Churchill, die nog iteeds verblijft in de villa van Lord Beaverbrook, een Londen- se krantenmagnaat, vaar hij naar harte lust pen en penseel hmteert, heeft de af gelopen Zaterdag doorgebracht met het bezichtigen van de vil a l'Annunciade, die gebouwd is door de voormalige Franse premier Tardieu. De vlla is op het ogen blik het eigendom van Mde Simone Vau- dable, eigenaresse van Tet wereldberoem de in Parüa. i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1