mm 1 Voor mensen die in St Nicolaas en in de liefde geloven Een suikerzoet mysterie met een rijk slot Z? Oscar besloot, dat het hem dit jaar niet meer zou overkomen. Languit liggend in de enige gemakkelijke stoel, die zijn bureau rijk was, had hij dit voor zichzelf uitgemaakt. Deze keer zou hij de man of vrouw, die hem ieder jaar op Sinterklaasavond vergastte op een suikerhart van een onbestemd rose kleur identificeren. Niet alleen wilde hij vaststellen, wie er jaarlijks een aanval op zijn vrijgezellen bestaan pleegde, maar bovendien kwam het zijn beroepseer te na, dat een hem onbekend iemand een voorwerp in zijn huis kon smokke len. Oscar noemde zich namelijk particulier detective. Zijn kantoor was gevestigd in de enige hoofdstraat, die het stadje rijk was. Een bloeiend bedrijf had hij niet. Zwartdalem was nu eenmaal geen Chicago. Afpersing, roof en kidnapping waren niet aan de orde van de dag. Het was zelfs voor een dergelijk bedrijf een ongezonde omgeving. De mensen waren er ongewoon ordentelijk en de aanwezige dienaren der wet konden gemakkelijk de enkele malen, dat de in onze wetboeken ge noemde gedragsregels overtreden werden, het recht herstellen. Terwijl deze lieden de tijd doorkwamen met het beoefenen van het klaverjasspel (het oorspronkelijke detache ment bestond uit drie man, maar het rijk had het delicate verzoek om een vierde man be grepen en ingewilligd), besteedde hij zijn tijd met het doorworstelen van de bestaande vak literatuur. Het rose hart niet meer zo'n grote plaats in jul lie verhouding in, verweerde Oscar zich. Romantiek, zei Ineke, hebben we juist met de laatste schoonmaak aan de voddenman meegegeven. Een lampetkan, en een etagèrepoppetje met een arm. Nee, bedacht Oscar, hij had het kunnen weten. Ineke stuurde geen rose harten aan ongehuwde jonge mannen. Een 'uiterst boeiende bezigheid, die een goed gedeelte van zijn tijd vulde. Op de boekenplanken, die 'n paar wanden van zijn appartement in beslag namen, stonden de ver zamelde werken van de scherpzin nigste auteurs door de eeuwen heen Overigens was dit niet het enige wat zijn belangstelling had. Oscar was namelijk tevens reclame-des- kundige en voorts hield hij er een advertentie-bureau op na. Oscar Flemings was, wat men noemt, een veelzijdig iemand. Zoals gezegd, Oscar nam het niet dit jaar. Het scheen hem buitenge woon te bevallen, dat hij tot dit be sluit gekomen was, want met welge vallen keek hij over de annonces, die voor zijn raam hingen, naar buiten. Terwijl hij zo enkele verge noegde blikken op straat wierp, hield er juist een dame voor zijn raam stil, blijkbaar met de bedoe ling de advertenties te verorberen. Voorzichtig gluurde hij over het be plakte gedeelte van zijn venster en daar de dame tegelijkertijd op het zelfde idee kwam, stonden zij voor een ogenblik oog in oog. De dame schrok en trok zich haastig terug. Oscar vond dit blijkbaar niet no dig en probeerde daarentegen die per over de papiertjes heen te kij ken en dit niet zonder reden, want het was een allerliefst meisje. Os car concludeerde, dat zij nog niet lang in Zwartdalem moest wonen. Anders zou hij haar zeker gekend of tenminste eerder gezien hebben. Na ampel overleg besloot hij, dat hij haar gekend moest hebben. Hij kende de meeste aardige meisjes, concludeerde hij opgewekt. Na deze grondige redenatie zak te hij weer terug naar de enige ge makkelijke stoel, die het vertrek be zat (er stond nog een stoel, die niet gemakkelijk was. Hij had geleerd, dat iemand, die op een ongemakke lijke stoel zit, zich spoediger laat Intimideren) en begon te overpein zen, op welke manier hij het pro bleem zou oplossen. Hij nam zich voor de ondervragingsmethode te volgen. Hij diende zijn uitgebreide kennissenkring te besnuffelen. Hij zou vooral het vrouwelijk gedeel te vragen stellen, pijnlijke en soms intieme en dan nauwlettend toezien, hoe er op gereageerd werd. De handboeken gaven aan, dat hij omzichtig te werk moest gaan en dat voor het gebruik van deze me thode een grote mate van mensen kennis vereist is. Hij had dit nog niet zo heel lang voor zichzelf uitgemaakt en hij was nauwelijks bekomen van de voldoe ning over de te verwachten resul taten, toen de begrafenisonderne mer binnenkwam. Zeals je weet, Oscar, is de we duwe Brul overleden en daar ze tweede klas begraven wil worden heb ik een paar dragers te kort. Als jij zo goed wilt zijn je uitgestre ken gezicht beschikbaar te stellen. Oscar zegde hem zijn volledige me dewerking toe. Gij zult misschien zeggen, dat Os car gek is, weliswaar ongevaarlijk zo zult ge zeggen, maar gek is hij. Om het tegendeel te bewijzen zul len wij het psychologisch rapport, dat ter gelegenheid van zijn in diensttreding bij de huzaren van hem werd samengesteld door er varen mensenkenners, raadplegen. Het luidde, dat Oscar een jongen was met ren buitengewoon scherp ontwikkeld gevoel voor de werke lijk belangrijke dingen des levens. Zijn leiderscapaciteiten waren niet van fabuleuze afmetingen, maar hij werd t°ch wel in staat geacht om een atelier meisjes te kunnen leiden. En dat zegt toch wel iets. Hij had een onmiskenbare neiging naar het avontuur, maar dit werd enigszins geremd door een andere in het oog springende eigenschap, te weten zijn indolentie. Hierdoor werd hij afgekeurd voor de dienst bij de huzaren, maar men achtte hem wel geschikt voor het corps bewakingstroepen en men meende zelfs, dat hij daar tot een bepaalde rang zou kunnen opklim men (Hij is inderdaad soldaat eer ste klasse geworden). Dit is toch wel voldoende om te bewijzen, dat Oscar niet op zijn ach terhoofd gevallen was en het bewijst tevens, dat de handelingen, die hij in de loop van deze gedenkwaardi ge morgen verrichtte, voortsproten uit zijn zo juist omschreven karak ter. Om half twee sloot Oscar de zaak en ging hij de weg, die hij blinde lings zou kunnen gaan: Naar het etablissement „Le bon Appetit waar tante Jacqueline met onbe twistbaar meesterschap de pollepel hanteerde. Na een van weerszijden luidruchtige begroeting bestudeerde hij de gewoonte getrouw de menu kaart en slechts na lang aarzelen koos hij hetgeen ook geheel vol gens traditie was de dagschotel. Terwijl de kotelet steeds dichter het punt naderde, waarop zij gecon sumeerd kon worden, liet hij de can didates die voor een ondervraging in aanmerking kwamen, de revue passeren. Het waren er tamelijk veel en het feit, dat er veel jonge althans huwbare meisjes op voorkwamen, maakte duidelijk, dat hij zichzelf als een tamelijk begerenswaardige partij beschouwde. Voor het gemak noteerde hij de mogelijke schuldigen maar op zijn servet. De volgorde was nemen wij aan willekeurig en zuiver toevallig. dat de meisje in de stad liever droog brood aten dan bij haar te werken. Voorts vertoonde de lijst als mo gelijke daders Anneke van de nota ris, de buurvrouw, die iedere dag zijn kantoor schoonhield, de direc teur van het postkantoor, die niet afliet de huwelijksstaat als ideaal te schilderen en verder liet hij de mogelijkheid open, dat een of an dere dwaas hem deze verrassing bereidde. Ondertussen was de dagschotel consumptie gereed en Jacqueline, met een allerliefst jurkje aan, kwam met de dampende gerechten bin nen. Jacqueline, als het waar is, dat een vrolijke omgeving de eetlust stimuleert, dan raken jouw klanten nooit uitgegeten, verstoutte Oscar zich op te merken. Jacqeline lach te gevleid en beminnelijk en Oscar voegde haastig in zijn gedachten een naam aan het lijstje toe: Jacque line alle gegevens bekend. De volgende morgen stond de zon nog ongewassen en wat sufferig Zwartdalem te beschijnen, toen Os car het bed verliet. Na een eenvoudige maaltijd maak te hij zijn plan de campagne zorg vuldig op. Hij besloot 's morgens Ineke op de geestelijke pijnbank te leggen, 's middags zou hij Jacque line een verhoor afnemen en te vens zou hij juffrouw Bos uit de lin- Jacqueline had deze middag bij zonder veel aandacht aan de berei ding van de maaltijd besteed, wat wel meer gebeurde als ze zelf mee aanzat. Jacqueline, begon Oscar zon der inleiding, nadat de dagelijkse gebeurtenissen uitvoerig waren be sproken, hoe denk jij eigenlijk over de liefde? Is dit een aanzoek? pareerde Jacqueline achterdochtig. Neen, haastte Oscar zich te ont kennen, terwijl hij zich verslikte, neen, ik wil alleen jouw visie eens op dit phenomeen beluisteren. Jij weet dat ik veel waarde aan jouw oordeel hecht. Nou, zei Jacqueline, ik denk er geloof ik wel goed over, maar een onwrikbare mening heb ik er nog niet over gevormd. Oh, zei Oscar, maar als je een bepaalde vent nu graag mocht zou jij hem dan bijvoorbeeld met Sinterklaas een kleine attentie stu ren bijvoorbeeld een suikeren hart. Scherp lette hij op haar reactie. Maar Jacqueline barstte in lachen uit. Ben jij nu helemaal gek, we leven niet meer in de tijd van hoe pelrokken en handkussen. Goed, zei Oscar, maar volgens welke methode zou jij dan aan een nette vent met vast inkomen en recht op pensioen laten merken, dat jij hem wel mocht. Hij was er nu echt goed in en trok van die akelig onverschillige ge zichten, die de bioscoopbezoekers in thrillers kunnen bewonderen- Onder z'n oogharen lette hij scherp op haar bewegingen. Wel, zei Jacqueline, terwijl ze hem onvervaard uit haar blauwe kijkers aankeek, ik zou, als hij geen enkel initiatief toonde, hem eens een Terwijl Oscar zich nog steeds zat af te vragen, wat hij hier eigenlijk te maken had, hoorde hij, dat juffrouw Beukelaar universeel erfgename werd en Het lijstje zag er als volgt uit: Fietje, dienstmeisje van de burge meester, vanaf het ogenblik dat hij arriveerde had zij tegen hem bij voorkomende gelegenheden gela chen, geschatte leeftijd 26 jaar, hij ontmoette haar <S.>e maal per week tijdens de bijeenkomsten van het „Zwartdalems Belang" waar zij voor de koffie zorgde. Mieke, dochter van de burgemees ter, donkerblond, lang en slank, on geveer 23 jaar, hij zag haar wel eens op het tennisveld, maar daar zij beter speelde dan hij, hadden zij weinig contact, niettemin toonde zij al haar parelwitte tanden, als zij hem groette. Ineke, dochter van de melkboer, die hem iedere dag met twinkelen de pretoogjes het halve litertje melk overhandigde. Zijn steeds terugke rende toespeling op haar wat slome verkering scheen hem deugd te doen; haar leeftijd was 19 jaar. Juffrouw Bos uit de lingeriewin kel. Pinnig en niet in staat wat dan ook te bekoren. Had sinds het be staan van zijn advertentie-afdeling dagelijks geïnformeerd of er al ie mand op haar annonce, waarin een meisje voor halve dagen gevraagd werd, gekomen was, terwijl zij wist, geriewinkel een bezoek brengen. Om tien uur kwam ze binnen. Hallo, hier is je halve liter ge zondheid. Dag Ineke, zei Oscar niet over dreven enthousiast, gaat alles naar wens? Ga er eens even gezellig bij zitten, dan zullen we nog eens na gaan hoe ik aan jouw hand de stap naar de gezonde helft heb gezet. Hoe is het met je verkering? Heeft hij zijn schoen al bij je gezet of doet hij daar niet meer aan. Als ik 20 n meisje had, zou ik tegen deze tijd iedere dag mijn schoen zetten en ik zou er een zachtzoete rose hart in willen vinden. Iedere dag zou ik herinnerd willen worden aan de te derheid, die onafgebroken in jouw ribbenkast rondgonst. Dromerig wierp hij zijn ogen door het bovenlicht naar de wolkjes, die rond de zon speelden. Hè, hè, zei Ineke, wat ben jij lekker op dreef vanmorgen. Hij houdt helemaal niet van zoetigheid. Met Sinterklaas geven wij elkaar een nuttig voorwerp, dat we kunnen gebruiken voor ons toekomstig huis houden. Hij krijgt van mij een lec tuurbak en ik krijg van hem een theemuts. De romantiek neemt meen ik, z> Tegen het bezoek aan de juf frouw in de lingeriewinkel zag hij eerlijk gezegd wel een beetje op. In feite had hij al een beetje spijt van zijn voornemen om het mysterie van het suikeren hart tot een oplossing te dwingen, want het was op Sin terklaasavond toch wel prettig ge weest zich te verliezen in allerlei veronderstellingen over de identi teit van de ongetwijfeld lieve en charmante schenkster. Om twee uur stond hij tegenover de pinnige, maar tegen klanten toch wel voorkomende eigenaresse van de lingeriezaak. Dag juffrouw, hoe is het met u Is er nog niemand geweest op de door u opgegeven annonce, neen daar kom ik ook niet voor. Ik wil een paar nieuwe gordijnen hebben voor mijn tussendeur. Natuurlijk kan ik u daar aan helpen, zei juffrouw Baalmeyer en opgetogen huppelde zij naar de rek ken waar de vitrages lagen. Oscar had zijn oorspronkelijke plan om omzichtig te werk te gaan al laten varen en besloot tot de over- donderingsmethode over te gaan. Ik sta op vitrage met een mo tiefje van zachtrose hartjes, siste hij plotseling vanuit zijn mondhoe ken. Hij had succes. Zij schrok maar het was duidelijk dat dit niet ge beurde om de door hem verlangde reden. Er lag verbazing en vertwijfeling in haar stem over zoveel wansmaak Daar zal ik u met de beste wil van de wereld niet aan kunnen helpen zeide zij, nog steeds niet over haar verbazing heen. Vervolgens hield zij een langdurig monoloog over de moderne binnenhuisarchitectuur en de hedendaagse opvattingen over gordijnstoffen. Het spijt me, zei Oscar, dan zal ik het ergens anders moeten proberen. Hangt u het meisje voor hal ve dagen op een in het oog lopend plaatsje, riep zij hem na toen hij haastig de winkel verliet. keer aanhouden en op mijn bestaan attent maken. Ik zou zeggen: mijn naam is Jacqueline, ik kan erg goed koken, bezit een verdraaid aardig ,eethuisje en ben doorgaans in een opgewekte stemming. Wat zou jij er van denken als ik voortaan, als wij voortaanwat ik dan precies zou zeggen weet ik nog niet, dat komt wel op het ogenblik zelf, maar wat zit jij me nu raar aan te kij ken. Eigenlijk een reuze practische meid, die Jacqueline, bedacht Os car, toen hij thuis met een zekere spijt haar naam op zijn lijstje door haalde. Wat sou jij er van denken als ik voortaan, als wij voortaanwat ik dan precies zou zeggen weet ik nog niet, dat komt wel op het ogetiblik zelf, maar wat zit jij me raar aan te kijken. Tegen achten ging hij op weg naar 't verenigingsgebouw waar „Zwart dalems Belang" zijn bijeenkomsten belegde. Het was stil op straat en in de huizen stonden de schemer lampen op roodgloeiend. Hij bedacht dat het nu toch wel behaaglijk moest zijn in die huizen. Lekker met een boek en een kop koffie bij de kachel huiverde hij. Terwijl hij zo in ge dachten de bocht nam, botste hij tegen enkele menselijke wezens, die elkaar op duidelijke wijze van hun wederzijdse liefde stonden te over tuigen. Hij mompelde duizend excuses en trok zich haastig weer in het duister terug. Natuurlijk die vervelende, ei genwijze vent.mijnheer de detec tive, eenMet zekerheid kon hij zeggen aan wie die stem toebehoor de. Merkwaardig, dat hij nooit ver band had gelegd tussen de aanwe zigheid van die dooie vent met zijn slechtzittend costuum en de doch ter van de burgemeester. Bij de eerstvolgende lantaarn streepte hij wederom een naam door op zijn lijstje. Het gezelschap verkeerde in een geanimeerde stemming. De voor zitter kon nu reeds mededelen, dat de door de middenstand gevoerde actie „Koop in uw eigen stad" on verwacht een volledig succes was geworden. De omzetten van de mees te zaken, waren met tientallen pro centen toegenomen. Dit was te dan ken, zo sprak de voorzitter, aan de volledige medewerking van de ge hele middenstand, maar één naam meende hij toch in het bijzonder te moeten noemen en dat was de naam van de heer Flemings, wiens effi ciënt gevoerde campagne verant woordelijk was voor dit succes. Os car ging staan en boog beleefd, hoe wel dat „onverwacht" hem toch wel een beetje in zijn toch al toegeta kelde trots krenkte. Het dienstmeisje van de burge meester lachte weer tegen hem toen zij hem de koffie bracht. Zij lacht niet onaardig, vond Oscar en dat vonden er meer in Zwartdalem. Hij lette scherp op haar gedurende de rest van de avond. Het bleek, dat zij tegen iedereen lachte. Tegen de jichtige drogist was zij even gul met haar lachjes als tegen de over jarige wethouder en hij werd ge dwongen de conclusie te trekken, dat zij een „giechelmeisje" was en zeker niet haar liefste lachjes voor hem bewaarde. Toen hij bovendien opmerkte, dat zij de zoon van de slager twee speculaaspoppen inplaats van een bij de koffie gaf, was dit voor hem aanleiding zijn lijstje in elkaar te frommelen en in de kachel te gooien. Wat doet u aan die kachel? vroeg de concierge wantrouwend. Ik deed haar even open en dicht, ant woordde Oscar. Oh, ik dacht dat u er wat ingooi de en dat mag niet, want het is een heel secuur apparaat. Die concierge had sinds zijn komst al een hekel aan hem gehad. Tegea het middernachtelijk uur keerde Oscar op zijn bureel te rug. De kachel was uitgegaan. Op de tast vond hij de knop van het licht. Achter de deur vond hij een briefje dat blijkbaar onder de deur geschoven was. „Denk je morgen aan die begrafenis", stond er op te lezen. Oscar was nu niet bepaald in een jubelstemming toen hij zijn slaap koets, een opklapbed, waarop hij zich heel voorzichtig moest laten zakken, in de juiste stand bracht. Een paar lelijke woordjes liet hij zich zelfs ontglippen, toen de rust bank zich niet meegaand toonde en halsstarrig weigerde de verticale stand te verlaten. En hij zei anders nooit lelijke woordjes. Eenmaal tussen de koele lakens, bezon hij zich op de avonturen die hem die dag de voet dwars hadden gezet. Een buidel vol illusies was hem ontgaan. Het bleek, dat Ineke toch meer op haar toekomstige gemaal gesteld was, dan hij had veronder steld en dat de andere dames die hij in een handomdraai meende te kun nen veroveren hem echt niet in hun dromen betrokken, dat hij haar zelfs vrij onverschillig liet. Het was een bittere teleurstelling voor hem dit te moeten constateren en hij veroordeelde de dwaze ge dachte die hem had verleid de af zender van dat rose hart te achter halen. Daarom had hij de volgende mor gen misschien zo'n buitengewoon geslaagd gezicht bij de begrafenis van de 94-jarige weduwe Brul en de begrafenisondernemer was dan ook een en al lof over zijn assisten tie. Oscar was ondanks de sombe re plechtigheid ook in een wat be tere stemming dan de avond tevo ren. In ieder geval wist hij nu wie eer gisteren met zoveel belangstelling zijn annonces had staan te bezichti gen. Het meisje bleek een nicht te zijn van de overleden weduwe en had zoals hij reeds verondersteld had Zwartdalem nog niet eerder be zocht. Hij besloot deze dag niet verder te werken aen de ontsluiering van het raadsel en de verdere dag door te brengen met lezen van de werken geschreven over de belevenissen van de grote speurders dezer aarde. Het zal tegen twee uur geweest zijn de misdadiger had juist zijn slag geslagen, de inderhaast ge waarschuwde speurder verkondigde reeds met luider stemme, dat hij wist wie deze laffe misdaad op zijn geweten had en bev-ond Oscar voor zichtig glurend op de laatste blad zijde, dat zijn prognose radicaal mis was het was dus tegen twee uur toen de klerk van de plaatse lijke notaris hem kwam vertellen, dat deze notabel hem verwachtte. Op zijn verwonderde vragen kon de klerk hem geen antwoord geven en zo spoedde Oscar zich nadat hij zijn schoenen opgepoetst had naar deze plaatselijke grootheid. Onder weg bedacht hij dat de dochter van de notaris ook een van de gegadig den was en misschien had haar vader enige affecties van zijn doch ter jegens hem waargenomen. In de werkkamer zat diep weg gedoken in de gothiek de notaris, met een ernstig gezicht in de pa pieren te rommelen. Toen Oscar binnenkwam rees hij uit zijn zetel omhoog en op notariële wijze heet te hij hem welkom. Vervolgens stel de hij hem voor aan juffrouw Beu kelaar, de nicht van de overleden weduwe Brul. De overige aanwezi gen waren hem allen min of meer bekend. Nadat hij alle plichtplegingen had ondergaan, zette ae notaris zich aan het voorlezen van het testa ment en terwijl Oscar zich nog steeds aan het afvragen was, wat hij hier eigenlijk te maken had, hoorde hij dat juffrouw Beukelaar universeel erfgename werd, dat de plaatselijke zang-, toneel- en har monieverenigingen met een legaat waren bedacht, dat „Vögellust" haar volière met inhoud cadeau kreeg en dat haar gezelschapsdame van een rustige oude dag kon gaan genieten. Tenslotte zo zei de notaris was het haar wens, dat de heer Oscar Jo hannes Wilhelmus Fleming zolang hij in Zwartdalem Verbleef jaar lijks op de feestdag van Sint Nico laas met een borstplaat moest wor den bedacht. Hiertoe was een klein bedrag, dat onder de berusting kwam van de notaris. Bij een voor tijdige verhuizing van de heer Fle ming zou het bedrag aan „Vogel- lust" ten goede komen. En toen liet Oscar in deze sere ne stilte het woordje „Verrek" val len en vroeg de afgevaardigde van „Vögellust" zich af wanneer die vent zou verdwijnen want de penningmeester had toch al met een tekort te kampen. Na afloop van de seance stond hij opeens op de stoep naast de nicht. „Wat kunnen die oude men sen toch vreemde dingen doen", zei hij om iets te zeggen. „Vindt U", vroeg- ze beleefd. „Vindt U dat dan niet", zei hij even beleefd. „Neen", zei zij toen weer. „Och", zei Oscar, „ik dacht dat u dit gebaar toch ook wel een beetje vreemd zou vinden". „Helemaal niet, ze zal U aardig gevonden hebben". „Dat is toch geen reden om mij ieder jaar een suikeren hart te stu ren". „Zij stuurde toch geen hart, maar gewoon een borstplaat zonder be paalde vorm". „Ik heb ieder jaar een hart ont vangen, een rose hart". „Dan zal de plaatselijke banket bakker zijn zoetigheid in geen andere vorm aan de man brengen". De banketbakker.en toen zei Oscar, vanwege zijn gezelschap niet hardop, een hele serie lelijke woordjes. Hebt U al gegeten verstoutte hij zich te vragen toen hij zijn toorn overmeesterd had. Zij had niet gegeten en zodoende moest Jacqueline die middag voor nog een persoon een maaltijd be reiden. Nu had Oscar natuurlijk op hel speurderspad voort kunnen gaan. Hij zou een poging kunnen gaan wagen om het motief te achter halen dat de weduwe bewoog hem elk jaar zo'n zoete surprise te bereiden. Hij zag er van af. Het laatste avontuur had het vertrou wen in eigen kwaliteiten danig geschokt en bovendien had hij wel wat anders aan zijn hoofd. Al zijn energie en al zijn capaciteiten was hij van plan in dienst te stellen van de reclame. En de mid denstand van Zwartdalem kou best een paar originele ideeën ge bruiken. Hoe Oscar plotseling tot deze meer lucratieve activiteiten kwam? Misschien ligt voor dc goede verstaander de oplossing in het feit, dat bij Oscar op Sint Nicolaas-avond twee harten wer den thuis bezorgd. Beide waren rose, het ene een kleur dieper dan het andere, en zonder dat hij een van zijn handboeken hoefde te raadplegen, zonder deduceren of combineren, wist hij van wie dat tweede exemplaar afkomstig wa3. Zn. Ns. - ■tk-" "'k. Ah

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 19