E.B.O.H. ramde V.Y.V.'s troon Eindhoven-defensie had haar dag Fortuna '54 scoorde nog zuinig G.V.A.V. liep Emma volkomen onder de voet: 9-0 SW weerstond het sterke MVV- offensief in de tweede helft Ven spar ALKMAAR STRANDDE BIJ E.D.O. «s Vitesse toonde meer strijdlust St Dordtenaren verdedigden penalty- voorsprong dooraan te vallen! Amsterdam speelde onverseh Maar Excelsior volliardde in fout van te weinig aanvalsbezetting ADO aan grotere cijfers ontsnapt Dordtenaren ontsnapten aan dubbele eijfers Rigtersbleek won door geestdrift NOAD-aanval te zwak voor Limburgia Sittardia smeekte om de gelijkmaker Roovers snelste over Helniondse Warande Duke's berouw na zijn staak-zonde in Assen Kok stopte penalty van Van der Hart Aja: Twee doelpunten van Roodselaar N.A.C. werd in Arnhem verslagen MAANDAG 28 NOVEMBER 1955 PAGINA 6 NEDERLANDSE DAMES BIJ KUNSTRIJDEN IN CORTINA DUITSE HANDBAL ZEGE TOLK AAN DE ZIJLIJN! Bij Engeland-Spanje Maar B.V.V. had laatste woord Sluitstuk athletiek-seizoen „Rust roest "1 'j. i i HET ENGELSE ELFTAL TEGEN SPANJE JEF MERMANS TERUG IN HET BELGISCHE EIFTAL AMATEURVOETBAL Schijndel hield draw tegen Vlissingen Quick klopte West Frisia! Robur „aangeslagen' I SPELER LIEP ZWARE HERSENSCHUDDING OP C ut (Van onze sport-correspondent). DORDRECHT, Zondag. voor de Dordtenaren, een voorzet van Hijbeek en opnieuw schoot Luijten in: 3-0. VVV greep nu alle „zware stukken" Het werd één doorlopende stormaanval van Teeuws—Teeuwen—Koopal—_Nass~ EBOH schreef de meest verrassende stunt van deze Zondag in het Hoofd klasse-voetbal op zijn naam. Een duidelijke 3-0 overwinning op koploper VVV waarbij de rood-witten een élan aan de dag legden als wij dit seizoen aan de -Straatweg nog niet hadden gezien. Stopper Schoon en keeper Broere waren de grote figuren in de Dordtse defensie, die op sublieme wijze een „nul wist te handhaven tegen een vuurlinie van Venloërs, die stuk voor stuk met zwaar geschut konden omgaan! Dat laatste bleek al meteen bij een „zoever" van de lange Teeuwen. die uit een voorzet van Teeuws (drie turven klei ner) ineens rakelings over het houtwerk knalde, wat overigens even later door de Bruijn getrouw werd gecopiëerd. Opnieuw een 'kans voor Venlo's topscorer Teeuwen, maar nu werkte Broere corner Intussen was het al opgevallen, dat de plaatsver wisseling van stopper Luijten met mid denvoor Schoon een beste vondst van trainer Leen Vente was geweest. Luijten bracht extra kracht in de voorhoede en Schoon zette de V.V.V.-aanvallers bijzon der stoer de voet dwars. B(j verrassing nam EBOH de leiding. Hflbeek was al een paar maal gevaarlijk dicht in de buurt van Swinkels geweest, toen hij weer eens doorbrak en door He- ger van de bal werd gemaaid. Penalty, zei scheidsrechter Martens: en „specialist" Confurius, toevallig weer eens van de partij (hii en Fuik vervingen Oosthoek en Schnebeli), mikte in de uiterste hoek VVV antwoordde met een waar spervuur, maar Broere verrichtte de ene safe na de andere. EBOH, na de rust met de wind in de rug, zocht in de aanval de beste verdedi ging. Scheurwater kogelde op de paal, Spoor en Luijten bezorgden Swinkels han den vol werk. Een verre uittrap van Broere leidde in de 15e minuut tot een sprint-duel tussen Luijten en Swinkels in „niemandsland". Luijten won dat en ko gelde van zeker 30 meter over Swinkels heen in de verte èn in de VVV-touwen...! VVV's aftrap was meteen weer een prooi Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft bij het organisatie-comité voor de Olympische Winterspelen te Cortina d'Am pezzo niét alleen ingeschreven voor de wedstrijden in het hardrijden op alle vier afstanden, doch ook voor het kunstrijden dames. Als chef d'équipe van de Nederlandse hardrijders- bij de Olympische Winterspe len te Cortina d'Ampezzo, zal de heer H. Roos, voorzitter van de Technische Com missie lange baan, fungeren. De heer Roos is tevens te Cortina d Am- pezzo als lid van de commissie voor het hardrijden van de Internationale Skatijng Union. De handbalwedstrijd tussen Frankrijk en Duitsland (heren) in het Pierre de Couber- sTa^e °oTe'rartussem =otTe snelde om^eenBSuTtVoornteellgaten. Een wed- heXn" geleid. 6.000 toeschouwers woon- strijd die ook hij glansrijk won! den de wedstrijd j. Bij de wedstrijd tussen de elftal len van Engeland en Spanje, op 30 November a.s. te Londen, zal de Franse scheidsrechter Mauric Guigue van de diensten van een tolk gebruik maken. Deze tolk zaï zich opstellen aan een van de zij lijnen om eventuele aanwijzingen van de scheidsrechter aan de spe lers door te geven. Deze maatregel, die enig in zijn soort is in de voetbalhistorie, wordt genomen naar aanleiding van de voetbalwedstrijd WalesOostenrijk, op 23 November jl gehouden, die door talrijke incidenten werd ont sierd, waarbij de Franse scheids rechter Fauquemberghe zich bij de spelers niet verstaanbaar kon ma ken. zodat zij deze aanwijzingen niet konden opvolgen. (Van onze sport-correspondent) GRONINGEN. Zondag Het is een in hoog tempo spelend GVAV op eclatante wijze gelukt, Emma te overrompelen en wel liefst met een 90 uitslag. Een sportief verder spelend Emma gelukte het ternauwernood aan een nederlaag met dubbele cijfers te ont komen. toen harde kogels van Kruger en La Croix juist geen doel meer troffen De grootte van de nederlaag moet niet alleen worden toegeschreven aan de ran pe, voortdurend goed positie kiezende Groningers maar bovenal aan de uiterst zwak spelende Dordtse verdediging. Vóór de rust al toonde deze talrijke zwakke mo menten, maar na half-time, toen in't anders zo hechte Dordtse bolwerk Van der Starre bleek te zijn uitgevallen, had GVAV vol komen vrij spel. Bovendien maakten dr Dordtenaren toen de fout de motor van hun voorlinie, Visser, naar achteren te halen, waardoor de akelige 0 achter de bleef vermeld. GVAV pakte direct goed aan en reed? spoedig was het duidelijk dat zij grootse plannen had toen een harde kogel van Kruger en een schitterende kopbal van La Croix juist door amateur-doelverde- diger De Jonge tot corner konden wor den verwerkt De met 4 man in de voor hoede opererende Dordtenaren vermoch ten tegen de Groninger defensie, die door gebrek aan verband heus niet zo sterk was geen indruk te maken Na 26 minuten wat- het de uitstekend spelende De Grooth. die een dekkinesfout van Veldhuis afstraft- (1o) De Groningers bleven het init-.a Mef behouden en het was spoedi? 2— 'oen arbiter Beltman een fou, van ne Tonee het doen van meer dan vier pa-- sen met de bal in zijn bezit bestrafte. D (Van onze sportcorrespondent) ENSCHEDE. Zondag Het spel in deze wedstrijd lag ver onder de maat, die men een hoofdklassei mag aanmeten. Vooral de in het wit ge stoken zwarte schapen stelden erg teleur Hun spel miste alle inspiratie, het was fantasieloos en vaak leek het, dat ver schillende Amsterdamse spelers, behalve in de laatste tien minuten, het volkomen onverschillig liet hoe het zou aflopen. Het gevolg was, dat de ijverig werkende thuisclub een verdiende 32 overwin ning behaalde. De gasten hadden de vrij straffe wind in het voordeel. Maar toch zou Rigters- bleek in de eerste minuten reeds beo ben gescoord, wanneer de doorgebroken Marquard, die stopper Wiertz had ge passeerd. niet door zijn clubgenoot Schutte in de weg was gelopen. Dit was trouwenc bij een van de weinige fouten van Wiertz. die als vervanger van ae geblesseerde Van Houten mid voor Bleyenberg maar weinig kansen bood. In de elfde minuut nam Amsterdam onverwacht de leiding toen midvoor Brom van de linksbinnenplaats voorzette. Koers stond verkeerd opgesteld en de bal, die door de wind vaart kreeg, vloog in het doel. Wie gedacht had dat^ nu het eerste schaap over de dam ,wa|- 3r meer zouden volgen, had het mis. wei nig had het gescheeld of het was gelijK geworden. Bleyenberg. zwaar gehinderd door Wiertz, loste een venijnig schot maar Visser, die de situatie goed had bekeken, stopte de bal. Ondanks een veldmeerderheid en het voordeel van de wind. gelukte het Amsterdam voor rust niet de voorsprong te vergroten. In de tweede helft waren de bordjes verhangen. Na negen minuten plaatste Trooster de bal laag over de grond. Vis ser greep mis en Bleyenberg tikte de bal over de lijn (11). Drie minuten later liep Trooster na een door Bleyenberg genomen vrije schop als een hazewind achter de bal aan en op drie meter afstand schoot nij tussen de benen van Visser door. die aa' dit. doelpunt geen schuld had: 2—1. Amsterdam probeerde de achterstand in te halen maar aan het voorhoedespe. ontbrak elk verrassend element. Bij de thuisclub was dit wel aanwezig en dat bleek in de 24e minuut. Trooster toonde zijn sprintcapaciteiteri en plaatste daarna de bal aan de ook zeer snelle linksbuiten jl» hr>na in He hoek sChOOt, <3-1 Kelder, die hoog in de hoek schoot, Rigtersbleek beging toen de fout zien in de verdediging terug te trekken. D., had tot gevolg, dat Brom 6 minuten voor tijd de achterstand verkleinde (3-2 De thuisclub beet fel van zich af en liet de defensieve tactiek varen. Het hal weinig gescheeld of de uitslag was 4 - inplaats van 32 geweest. indirecte vrije trap werd door De Grooth rechtstreeks ingezonden en De Jonge maakte de fout de bal nog aan te raken Na de rust was het, voortdurend GVA - dat de toon aangaf het gehele midden veld voor haar rekening nam en boven dien door snelle flitsende combinaties Dorcltenaren volkomen uit hun verband speelden. Vooral De Grooth was .Grooths" op dreef en nam in totaal vi-i doelpunten voor zijn rekening door er in deze periode nog twee aan toe te voegen En daar ook La Croix en de goed debu terende Meuken er twee voor hun reke ning namen, was de score op 8 0 ge bracht wat voor rechtsback Alting me voldoende was en hij vijf minuten vb.v het einde talriike Dordtenaren omspelen de de stand tot 9—0 opvoerde De Dr"'mp i naren hadden vlak voor het einde be I naald nerh toen invaller Slijkhuis ju iangs Rnffel's vest» konte «n de eer daar door niet gered kon worden. (Van onze sportcorrespondent) TILBURG Zondag Vijftien minuten onloochenbaar over wicht brachten Noad geen doelpunten. Enkele snelle uitvallen van een opgeslo- ten Limburgia daarentegen leidden toleen treffend succes Handen vol hoekschoppen brachten Noad weer terug voor het Lim burgse doel maar de Till.urgers Kwamen niet tot scoren Zo was in het kort de wedstrijd die het praedicaat hoofdklasse in geen enkel opzicht verdiende Bij Noad weer het oude Uedie Gee aanvalskracht en daarbij een te kort ge houden aanvalsspel Ook in de eerste vijt- Men minuten toen Limhurgia met de rug tegen de muur. v Leeuwen tegen de lat zag schieten en doelman Jacobs bij her haling een reddende vuist moest, _uitst-- ken. Toen de storm was uitgewoed, zette Limburgia aanstonds lappe schreden op de Noad-helft, waarbij Feven en Ha bets gevaarlijk bleken Het was tenslotte Feven- die een onbewaakt moment aan greep om in de 26ste minuut te scoren Noad vocht, zich de meerderheid terus Mnnv kanWde tegen he deklat maar pa? via een vrije trap van Rombout - op de rand van het strafschopgebied - kwam de gelijkmaker via Eggels schoen op he score-bord Levendis spel te de Limburgia-voorhoe- de stichtte vo'.dotnde verwarring ook al omdat de nieuwe Noad-stopper lanssen nog onvoldoende was ingespeeld Hij, en later ook Ebbing, moest midvoor H abets laten gaan toen even voor de pauze deze resoluut od doelman Huisman afstevende Deze bleek Ook kansloos en zo kon Lim burgia de rust ingaan met een 1—2 voor- mrong Na de pauze eiste Noad weer het me rendeel van de aanvallen voor zich op. Maar het spel was en bleef dor: gespeend van het verrassend element, zodat Jacobs en Bruist de zege in handen hielden. SITTARD, Zondag. De Sittardse supporters smeekten om een doelpunt van hun favorieten in die twee de helft, toen de Bossche verdediging meter voor meter moest prijs geven. Enthousiast en vol élan trachtten de Sit- tardenaren de gelijkmaker af te dwingen. Het Sittardse geschut, gepersonificeerd in Harry Ehlcn (still going strong) en de jon gere Cruyzen, kwamen in stelling en be proefde zjjn beste krachten, maar Joep v. d. Burgt, de talentvolle opvolger van Saris, liet zich niet uit het veld slaan en voorkwam met vakmanschap de gelijkma ker, waarom het Sittardse publiek smeek te. En 10 minuten voor het einde kreeg dit publiek de schok van zijn leven te ver werken. Bij een doorbraak over rechts wist de Sittardse verdediging niet zo gauw het antwoord op de laatste uithaal van BW te vinden. Er werd gezamenlijk een aardig nummertje geknoeid, en toen stond Heijmans klaar om aan alle twijfel een einde te maken. Met een onhoudbaar schot passeerde hij Peersman en Sittar dia kon zijn illusie op een gelijk spel bij andere verloren illusies op de rommelzol der plaatsen. En wat hebben de Sittardenaren ook ;n de eerste helft niet gezwoegd en gewerkt om een technisch knapper spelend BW de voet dwars te zetten. Zij versaagden niet zelfs niet nadat zij in de zevende minuu' reeds met hun neus op een zware tegen valler werden gedrukt. Wat. gebeurde? Knops- de Sittardse stop per Rumpen had men eens opzij gezet deed een ver schot van Quadvliet van richting veranderen en Peersman kon de bal niet meer bereiken. Het Sittardse ant woord was een verplaatsen van de strijd naar de andere zijde, waar doelman Van der Burgt een meesterlijke kopbal van Ehlen even meesterlijk stopte. BW liet zich evenmin onbetuigd, zodat het een boeiende kamp werd. De Bossche naren boekten andermaal succes, toen Knops een snelle manoeuvre van Van Beurden niet kon afstoppen, de Bossche rechtsbinnen moest laten gaan, die toen de kans kreeg de stand op 0—2 te brengen, Verwoed viel Sittardia hierop weer aan. Van der Burgt weerstreefde andermaal Ehlen, die uit een omhaal het leer harp op het Bossche doel joeg. Maar een minuut voor de rust boekte Sittardia zijn ver diende succes: 1—2. Maar zoals verteld bleven de Sittardse pogingen na de hervatting onbeloond. SCHIEDAM, Zondag. Het in het geel gestoken SVV en de felle Maastrichtse Bospoorters maakten van het „rode-streep"-duel in Schiedam een spannende strijd, waarin vooral het hoge tempo en de strijdlust opvielen, maar de spelkwaliteit na de rust veel minder was dan in de eerste helft. SVV won deze strijd ietwat fortuinlijk, daar MVV met haar gevaarlijker voorhoede over het algemeen en vooral in de tweede helft een overwicht had, waar echter tegenover staat dat Verdonschot, ditmaal als back opgesteld, en Stevens ieder eenmaal op de lijn redding moesten brengen toen doelman Weyzen reeds was gepasseerd. Beide technisch goede ploegen speelden hun beste spel tegen de felle wind m, waarmee SVV begon. Reeds na 4 minuten bouwde Jan van Schijndel, die met Cor van Schijndel weer een uitstekende mid denveldpartij speelde, een goede aanval op, waaruit Maltha een voorzet afgaf, die Verdonschot niet goed beoordeelde. Hij kopte de bal voor de voeten van (Je parate Könemann. die Wevzen meteen geen kans gaf (i_0) Nadat de Schiedamse midvoor uit een goede aanval van Van Pelt en Offerman (SVV had invallers voor Hek man en Poulus) bijna nogmaals gedoel punt en Van Pelt een goede pass van .Jan van Schijndel met een slecht schot had af gewerkt.' diende MVV in hoog tempo strijdlustig van repliek In de gevaarlijke voorhoede, die in tegenstelling met de SVV-aanval over goede vleugels beschik te, vielen vooral de snelle linksbuiten Toennaer. de technische houwer Ummeis en de ath'etische middenvoor van het tanktype Couwenbergb op. Dat deze midvoor over een goed schcit beschikte, demonstreerde hij in de 20ste minuut, toen hij van flinke afstand een hard schot loste, dat rakelings naast suis de Nadat Vroemen een door hem geboden kans niet had benut, bracht Couwenbergh in de 25ste minuut de stand in evenwicht. Bii een dans om de bal kreeg Van Meer wijk het leer niet weggewerkt Op rechts kreeg de midvoor de Lal en schoot meteen zuiver in (1—1) De druk van de roodhemden bleef wat groter en SVV bofte toen Couwenbergh een misser van spil Van Kampen (Wink speelde verdienstelijk rechtsback) niet wist af te straffen. Goed werken van de Van Schijndel's deed SVV na een half uur toch weer het middenveld veroveren •vaardnor SVV een overwicht nam Nadat Weyzen een doorbraak van Maltha had weten te stoppen evenals een schot van Hevster uit een goede Könemann-Offer- mancombinatie, moest het MVV-doel enige hoekschoppen doorstaan, waarbij Verdonschot eenmaal op de doellijn de door een schot van Maltha reeds gepas seerde doelman moest vervangen. In de zelfde minuut bij een razend-snelle uitval van MVV stopte Kouwen uitnemend een kogel van Van Wissen. Twee minuten voor de rust benutte Cor van Schijndel zepr fraai een hoekschop op het MVV-doel. Hoog-opspringend kopte hij keurig in de bovenhoek (21). Jammer was het dat de fraaie eerste helft niet met een even goede tweede ge prolongeerd werd. Nadat de schietgrage Van Wissen tweemaal Kouwen beproefd had. wist MVV-back Stevens in de 8ste m'nuut een kopbal van Könemann uit een hoekschop van de lijn te redden. Een han dig goocheltoertje van Heyster op de lijn besloot deze met een verrassend draai- schot in de hoek, dat Weijzen nauwelijks de baas bleef Ook een schot van Van Pelt uil een pass van Könemann wist deze doelman te stoppen. Maar toen kon Weyzen geruime tijd op deze lauweren gaan rusten, want briesend van strijdlust drongen de Limburgers de SVV-ers terug. De SVV-defensie moest haar degelijkheid tegen de felle Toennaer en Couwenbergh en de handige dribbelaar Ummeis bewijzen Van Meerwijk, Van Kampen en Cor van Schijndel boden echter felle tegenweer, terwijl de attente Kouwen dikwijls goed ingreep. SVV moest het van uitvallen hebben, waarbij het allengs steeds meer van Könemann alleen moest komen, die echter in Van Bun een stopper vond, waarvan hij moei lijk los kon komen. Ondanks de met het verstrijken van de tijd, steeds grotere MVV-druk, waarbij Van Kampen bij een voorzet van Van Wissen de bal eenmaal nog net voor de dreigende voet van Toennaer kon weg kapen wist de uitstekende SVV-verdedi- ging de stand ongewijzigd te houden en de kostbare zege uit het vuur te slepen. (Van onze speciale verslaggever). WOUDENSTEIN, Zondag. Eindhoven speelde vandaag een van die wedstrijden, waarin de verdediging van de blauw-witten haar topvorm had. En desondanks stond die verdediging, met een oude Lambert van Tuyl die snelheid te kort komt, op haar benen te trillen bij de paar kortstondige offensiefjes waarin Excelsior de aanval durfde zoeken. Toch is het de vraag, of de Brabanders Jiun 1—2 zege aan eigen kracht of toch veeleer 'aan het in tactisch opzicht falef) van de Rotterdammers hebben te danken Immers: de voorhoede van Eindhoven, zonder Feijen en Van Rooi.i (beiden geblesseerd) èn zonder Jo Tebak (uit vorm), had haar dag stellig niet. Louwers als rechlsbinnen, Van Kemenade en Snoek hadden tè veel werk aan Excelsiors numeriek sterke middenveld-verdediging, midvoor Verhoeven en rechtsbuiten Gorissen waren zwakke steën. Zo ontslonden er over en weer slechts weinig kansen, waarvan Eindhoven er dan de twee benutte die voor de overwinning voldoende waren. Excelsior was het eerst gevaarlijk vooral door Braams waartegenoer de Eindhovense voorhoede /oornamelijk m de buitenspelval liep. Dörr miste een opgelegde kans en even later stond zélfs de onverstoorbare Frans van Tuyl op zijn benen te trillen toen Excelsior bombarrtenrs Miedema en Van Kilsdor.k samen bij een vrije trap in stelling gin gen. De eerste werkelijke kans voor Eindhoven werd meteen een doelpunt toen bij een hoge voorzet van Vlemrmx »en kopduel ontstond waarbij Snoes volkomen ongedekt werd gelaten. Hei beheerste schot sloeg Den Hertog kans loos na 17 minuten. Excelsior stortte zich in de tegenaanvanl. maar het bleef de lange en hoge pass hanteren en daa> wist Frans van Tuyl wel raad mee. Li was dan ook. 4 minuten voor de rust een strafschop nodig om Excelsior aan de gelijkmaker te helpen: Van Keme nade hield Pijper van eert scoringskans Geoff Duke, die in verband met hel incident te Assen met nog een aantal andere renners voor zes maanden ge schorst is, ziet zijn toekomst als coureur zeer somber in. Hij zeide. dat hij, even als Armstrong, Milani, Masetti en Col- nag van plan was, wederom voor Gilera te starten, maar dat hij nog geen con tract had willen tekenen, voordat de zaak-Assen geregeld was. Geen merk kan het zich echter veroorloven, aldus Duke, een renner te contracteren die in vier wedstrijden voor het Wereldkam pioenschap niet mag rijden. Hij vreesde dat hij ook na 1 Juli geen machine zal kunnen vinden. Wanneer men echter in de Va liter klasse een heel seizoen pauzeert, bete kent dat practisch het einde van de loop baan van een renner. Want een promi nente renner mag zijn vorm niet ver liezen. Wanneer hij het contact met de races en met de hoge snelheden verliest, geldt voor hem het „rust roest". Wat de eisen zijn zwaar. „Als ik een jaar lang niet in wedstrijden mag rijden, is het met mij als renner zo goed als af gelopen" aldus Duke. De Engelse crack, die tijdens zijn schorsing ook niet als autocoureur mag starten ziet overigens in, dat hij te Assen verkeerd heeft gehandeld. Naai verluidt had hij in een gesprek van twee uur met Emil Vorster. de vice-voorzitter van de Sportcommissie van de F.I.M. alle schuld voor het geval-Assen op zich willen nemen, (Van onze Haagse sport-correspondent). ZUIDERPARK, Zondag. Fortuna, de Limburgse sterrenploeg, is in het Haagse Zuiderpark in het duel tegen ADO, dat door 13.000 toeschouwers werd bijgewoond, tamelijk zuinig gebleven met de doelpunten. En dat ondanks het feit, dat de Limburgers van meet af aan een duidelijk overwicht op de Hagenaars hadden veroverd en dat behielden tot het slotsignaal. De combinaties, welke door de voorhoede van Fortuna in snel tempo werden uitgevoerd, misten echter de nauwkeurigheid om volledig succes te hebben. Was dat wel het geval geweest, ADO zou met minstens vijf doelpunten het kind van de rekening zijn geworden en een derge lijke uitslag zou ook een veel beter beeld van de krachtsverhouding hebben gegeven. Een typisch voorbeeld van de nonchalance, waarmede de Limburgse stormlinie tewerk ging, leverde kort voor het einde middenvoor Angenent in deze wedstrijd veel sterker op de voorgrond tredend dan de nationale aanvals- leider Bram Appel (nu rechtsbuiten) toen hij na eerst de Haagse verdedi gers en doelman Kok incluis te hebben omspeeld voor het verlaten doel nog naast schoot. En in de eerste helft zag aanvoerder Cor v. d. Hart een hard ingeschoten strafschop tot zijn verbazing gekeerd door de Haagse doelman. Angenent (links) en Bram Appel (bij keeper Kok), de twee „speerpunten van Fortuna '54, belagen het A.D.O.-doel, dat alleen nog door spil Jans wordt verdedigd. KOK. Kort na de aftrap bemachtigde Fortuna reeds een overwicht, dat de verdediging van ADO menigmaal in grote zorgen bracht Fortuna kreeg het daarbij wel ge makkelijk omdat de ADO'ers. die tot een verdedigen met man en macht werden gedwongen het middenveld vrijwel prijs gaven Toen er tien minuten was gespeeld, leverde een mislukt schot van Carlier op een pass van Appel het eerste doelpunt op De bal zou naast het Haagse doel zijn beland als niet Ravestein snel naar voren was gekomen en nog juist de bal kon bereiken. Het lage schot was voor loelman Kok on houdbaar, Bijna was de voorsprong een minuut later vergroot toen spil '.jSjjjs, Jans weifelde met het terugspelen or zijn doelman Vp pel ontfutselde -em <Je bal, maar het schot bracht de bal ergens in de tri bune. Bij een volgende doorbraak werd ctnntp n»naltv' Appel door links- stopte penalty. back Van Rosmalen tegen de grond ge werkt; de strafschop, door Cor v. d. Hart zuiver ingeschoten werd door de sn.i reagerende doelman Kok nog tot hoeK schop gestompt Pal daarop werd Carlier door spil Jans gehaakt doch scheidsrec ter Roomer, die overigens prima tetoae- bleek niets te hebben gezien. Het oieei bij een 1—0, en bijna had het wem g g scheeld of de rust was met gelijke stana geblazen, toen rechtsback Voncken de bij het terugspelen op een haar eigen doel had gedeponeerd. Het overwicht' van Fortuna bleef ook gedurende de tweede helft. De kw daalde echter zienderogen, al bleeCA op volle activiteit om tot een tegenpun te komen. De Haagse aanval bezit echter zonder Timmermans niet de minste stoot kracht meer, en de geprobeerde midden voor Blommesteyn was een grote misluk king. Negentien minuten na de rust kon Angenent een pass van Appel inschieten. 2—0 Het baatte weinig voor ADO om spil Jans naar de voorhoede te halen. De Munck kreeg het niet moeilijk al liet hij bijna een schot van Rijnvis door zijn handen glippen. Nadat Angenent een schot door de paal zag gekeerd en kort daarop voor open doel naast had geschoten, trok ADO nog even met bijkans de gehele ploeg naar voren. Cor v. d. Hart echter, die op zijn tegenstanders als het ware etn hypnoti- Ische invloed had men durfde hem niet aan te vallen beheerste met zijn mede helpers het terrein volkomen. af en Lagerwaard kogelde genadeloos in. Toen na 2 minuten in de tweede helft Eindhoven opnieuw de leiding had ge nomen: Snoek speelde zich over links vrij van De Hartog en zette fraai voor waarna de magnifieke kopbal var Schmidt via de binnenkant van de paa' in de touwen caramboleerde had Ex celsior alles op de aanval moeten gooier De roodbroeken bléven echter op he' middenveld staan, hielden daar weUs waar de te.genstander in bedwang, maa. kregen met hun stereotiepe lange trap pen tegen Frans van Tuyl c.s. zélfs geen kans. Het was onbegrijpelijk, hoe Excel sior zich tot drie aanvallers beperkte Pas vlak voor het einde ging stoppe, Lagerwaard -mee naar voren maat toen was het al te laat: 1—2. Overigens bleet de strijd (Leo Horn leidde) correct en sportief. Het Engelse elftal, dat Woensdag op Wembley tegen Sparta uitkomt, is ais volgt opgesteld: Ron Baynham (Luton); Jeff Hall (Bir mingham) en Roger Byrne (Manchester United); Ron Clayton (Blackburn), Billy Wright (Wolverhampton Wanderers) aan voerder en Jimmy Dickinson (Ports mouth); Tom Finney (Preston North End) John Atevo (Bristol City). Nat Lofthouse (Bolton Wanderers) of Bedword Jezzard (Fulham), Johnny Haynes (Fulham) en Bill Perry (Blackpool). (Van onze sport-correspondent). Ofschoon Jef Mermans bij een van de laatste Heizel-trainingen boos was weg gelopen en verklaard had niet meer voor het shirt van de Rode Duivels in aanmer king te willen komen, heeft de keuze commissie van de Belgische voetbalbond hem weten over te halen van dit stand punt terug te komen, Nu de Beerschot middenvoor Rik Coppens een ernstige dij been-blessure heeft, welker genezing g - ruime tijd vergt, wil men voor de we - strijd België—Frankrijk op 25 Dec-e>P^ opnieuw op Mermans een beroep doem De Anderlecht-bombardeur, de laatste tijd in grote vorm, heeft de keuze-commissa rissen toegezegd, een nieuwe verkiezing te zullen aanvaarden. Ruim 2000 bezoekers hadden zich langs de lanen van de Helmondse Warande geschaard om getuige te zijn van de 6e nationale Warandeloop. die het sluitstuk vormde van het athletiek-seizoen. De Thor-man Roovers toonde zich bij de A-klassers oppermachtig. Hij liep de 5750 meter in 17 min. 39 sec. en eindigde met ongeveer 100 meter voorsprong op Ver baan. die er precies 18 minuten over gedaan had. De favoriet H. Jonkers stelde deze keer teleur. Weliswaar bereikte hij als derde de finish, maar met zijn tijd van 18 min. 43 sec. werd hij door twee b- klasserg verslagen, die eveneens 5751) meter hadden moeten afleggen en daar voor een snellerq tijd noteerden De uitslagen luiden:A-klasse: <5750 meter): 1 Roovers (Thor- Roosendaal) 1< min. 39 sec: 2. Verbaan (Festina. 18 min.; 3. Jonkers (V. en L. Den Haag) 18 min. 43 sec. B-klasse (5750 meter): 1. P. van Loon (Thor Roosendaal) 18 min. 20 sec.; 2. L van Loon (HAC. Helmond) 18 min sec De twee opeenvolgende kracht proeven legen RFC en DWV schij nen tóch te veel van West Frisia te hebben gevergd. Vandaag gingen de Noordhoilanders met 20 onder tegen het Haagse Quick, dat daar mee een stunt van de eerste orde verrichtte. En meteen raakte West Frisia de kop in XA van het Ama teurvoetbal kwijt, welke positie werd overgenomen door DWV, dat tevens aan de aansluiting van Ra- piditas een einde maakte. RFC's positie bleef, zonder te spe len. zeer sterk, terwijl ook VCS, dat zijn herstel ten koste van HRC vol tooide. nu stevig contact met. de kopgroep heeft. UW nagelde Gou da aan de laatste plaats vast en in de middenmoot speelden Velox en de Spartaan gelijk. In IB is er op het ogenblik geen peil meer op te trekken. Alleen de leidende rol van Hengelo is buiten kijf, al was de draw van de Twen- ters hij de hekkesluiter Veeler- veen alles behalve overtuigend. Het was echter nog aanzienlijk beter dan de nederlaag van Robur et Velocitas, want de Apeldoorners, kennelijk „aangeslagen" door de debacle tegen Sneek, konden zich tegen WAVV niet herstellen. Sneek op zijn beurt was wéér productief, maar.... WW scoorde óók en het werd ditmaal slechts een draw! Naaste concurrent van Hengelo is nu WVC, dat overigens Achilles er pas met de grootste moeite onder hield. Robur en Sneek staan ruim achter. Maurits verraste Vlissingen heeft met zijn draw bij Schijndel nog goed werk gedaan en de Zeeuwen behielden in IC de kop, al moeten zij die nu delen met VSV '34, dat een goede zege op Al- mania behaalde. Daarentegen viel Brabantia uit de kopgroep weg (TSC was vrij), want de Eindhovenaren leden bij Mau rits een verrasende nederlaag en lieten zich passeren door Kimbria dat zich tegen WH '16 sterk her stelde. Ook Alliance verloor het zicht op de kopgroep door een verrassende nederlaag tegen Sp. Emma. EERSTE KLASSE A DWV 9 13 1512 West Frisia 9 12 159 RFC 7 11 17— 9 VCS 9 U 10— 7 Rapiditas 8 9 10— 9 CVV 7 8 11— 8 Velox 8 8 1313 De Spartaan 9 7 7— 9 Quick 9 7 1315 HRC 9 7 15—20 UW 8 5 16—19 Gouda 8 2 517 23 C-klasse (4600 meter): 1. Van Boekho ven (SHJ Drunen) 14 min. 57 sec. D-klasse (4600 meter), 1. Samsor. (Swift Roermond) 15 min. 27 sec. h: In een hockey-ct r,Eijr> enige Vel EERSTE KLASSE B Hengelo 9 14 WVC 9 12 Sneek 8 11 Robur et Vel. ..9 11 Zwaag-Westeinde *8 10 WAVV 9 10 Arnhemse Boys 8 9 Achilles 8 9 Quick '26 9 9 WW 9 6 Muntendam 9 2 Veelerveen 8 2 EERSTE KLASSE C 13 13 Vlissingen VSV '34 TSC Kimbria Brabantia Alliance S. C. Emma Maurits 8 Almania 9 Roermond 9 WH '16 «8 Schijndel 9 11 11 10 9 8 7 6 6 5 5 26—13 26—19 27— 9 23—22 21—20 16—13 17—16 12—10 19—21 16—23 7—24 12—32 23—17 17—13 15—11 23—19 16—15 21—16 17—19 11—12 13—19 U—15 14—18 16—23 EMHC plaats. De met 30 i punj kw® stand was Breda v kende zéj voortdure: nen in de Push sl winnen v, denkelijk De stan Venlo H.T.C.C. Push Breda In Oost doch er winninget PW gede( genaren t zien en i niet zo hf bij twee genaren door Her en strafc ners. Neen d harder te vorige wi Levcrkus< 1—0 (een direct uil 'feit, dat De defen Ruyter a: en sleept Deventi koekstad successie hees zich op Zutph punt. ma; een proti De star Union D.K.S P.W. Zutphen In Noo achterhal het bezo< rust was nep en N tegenpun toen was pelaren 1 routineer twee kee bully. (Var Ajax slechte v met Rod stedeling diep in i slist doe (Van onze sport-correspondent) HAARLEM, Zondag. Alkmaar, verleden week reeds teleur stellend met het gelijke spel tegen DFC, heef( het in Haarlem tegen een zelfbe wust EDO-elftal ook al niet kunnen bol werken. Het werd zelfs een 21 neder laag voor de Noordhollapdse prof-oom binatie, waarmee mogelijk het spelver- loop niet geheel naar waarheid weid uitgedrukt; maar toch. onverdiend mocti- ten we de onverwachte EDO-zege ooto weer niet noemen. De Haarlemse club speelde met een dubbele stopper en de daardoor versterkte verdediging bleek voor de Alkmaarse voorhoede een on neembare veste. En omdat EDO zeer dikwijls het Noordhollandse doel in ge vaar kon brengen, waarin vooral vete raan Roodselaar nog een belangrijk aan deel had, kwamen de punten EDO toch wel toe. Het begin deed anders het tegendeel verwachten want reeds na vijf minuten werd het betere spel van de bezoekers bijna met een doelpunt beloond maa: Klaag Smit schoot van dichtbij tegen de paal. waardoor EDO bepaald van geluk mocht spreken. Maar spoedig veranderde uet spelbeeld t°en bleek, dat de lange Alkmaarse stopper Kabel niet in zijn beste vorm stak en veel moeite kreeg LAAR Matcn- winner (Van onze correspondent). ARNHEM, Zondag. Vitesse heeft zijn supporters met een 2—0 overwinning op het Bredase NAC aangenaam verrast. De Arnhemmers waren deze middag goed op dreef. Zij leg den een alleszins verblijdende vechtlust aan de dag zo zeer zelfs, dat de Zuider lingen te laat begrepen dat een nederlaag dreigde. Zonder dat er aan weerszij den groots spel te zien werd gegeven, was er toch van een boeiende strijd sprake. De aanvallen wisselden elkaar over en weer af, waarbij zich de meest gevaarlijke momenten voor het NAC-doel afspeelden. Vooral de Vitessc-rech- tervleugel HuibertsVeentjer was bijzonder actief, ofschoon niet productief Het duurde tot vijf minuten voor de rust alvorens Vitesse de leiding nam Uit een uitstekende combinatie tussei- Van der Horst en Van Voorst, rukit laatstgenoemde snel op, om met eer vliegend schot te besluiten, een schot da' voor keeper Goedhart onhoudbaar blees Zo ging Vitesse de rust met een kost bare 10 voorsprong in. Ook in de tweede helft bleef geel-zwart versch.. lende goede initiatieven ontwikkelen zodat de gasten weinig gelegenheid kre gen het middenveld te veroveren. De Vitesse-rechtshalf Arendsen stuwde zij" voorhoede zeer goed. maar tot resulta ten leidden een en ander toch niet. omda' de afwerking in de Arnhemse aanvallen nu eenmaal ontbrak. Ook bij NAC wilde het in de voorhoeae niet. al te best lukken. Middenvoor Can jels moest in stopper Beekman zijn meer dere erkennen en ook Overbeke kon maar niet aan de aandacht van linksback Heyn ntsnappen. Met dit al groeide de spanning zienderogen. Eerst enkele minuten voor tijd maakte de Vitessenaar Van Male. die tot nu toe nog weinig goeds had laten zien, aan alle onzekerheid een einde Hij stelde zich bij een corner van Van der Horsl listig bij de doelpaal op en toen de ba) goed voor het doe] werd geplaatst, be hoefde hij slechts een rustig knikje te geven om keeper Goedhart te passeren: 2—0. Vitesse's tweede overwinning in dit seizoen was nu een feit geworden. met de actieve Roodselaar.! Enige minuten na het mis lukte schot van Klaas Smit kreeg Roodselaar. dank zij een fout van Kabel, een niet te missen kans. maar de Haarlemmer faalde lelijk Toch bleef EDO met aar dige aanvallen het Alk maarse doel belagen en de strijd was 17 minuten oud, toen Roodselaar. wederom door een fout van de Alk maarse stopper,, een kans R?9I2?.F'" kreeg en nu was het raak 10. Alkmaar werd hierna ongetwijfeld sterker en speelde ook het betere voet bal, maar de voorhoede was niet intel ligent genoeg om EDO's versterkte ach terhoede te overmeesteren. Zulks ge schiedde eerst na een half uur uit een vrije schop van Peggeman, welke door Klaas Smit prachtig werd ingekopt. 11 Maar EDO liet zich geenszins ontmoedi gen en dank zij vooral het uitstekende spel van Snijders kon de thuisclub di verse gevaarlijke aanvallen opzetten. Zes minuten voor de rust was Plaizier doorgebroken maar werd ongeoorloofd ten val gebracht De penalty van Rood selaar stopte doelman Snabilie, maar dc Alkmaarse doelman had zich te vroeg bewogen en dus mocht Roodselaar hei nog eens proberen. En ditmaal trof de kogel de roos, 21. Alkmaar trachtte in de tweede heJ1! door verhoging van het tempo de strijd te forceren en het Haarlemse doel kwam herhaalde malen onder zware druk t°_ staan. Maar zowel Van der Sluis al» Klaas Smit konden hun tegenstander» Tol en Koning, de beide EDO-stopper' niet passeren en doelman Koelemey kreeg slechts één gevaarlijk schot, vah de Alkmaarse linkshalf Ramakers te verwerken, EDO's voorhoede onder aan* voering van Roodselaar probeerde he' met snelle open aanvallen, die bij P geman en Kabel thans echter geer succes oogstten. Maar toen tien minuten voor het einde EDO's veteraan plotse ling was doorgebroken, scheen een derde Haarlems doelpunt in 't verschiet tp liggen. Maar het schot werd van r'nn* ting veranderd en de paal redde he Alkmaarse doel voor een derde doorbo ring. Het. bleef dus 2—1. Zesduizend toeschouwers hadden van een niet on aantrekkelijke wedstrijd genoten. Het W' beter wi trekkelij burgers bleven, hoofdste dieptepa Edel, di bekwaa: Doelmai Amsterc achterw goed he Roda moedig, veen en het strt aangclai erkenne spil Elz Na di de stan de midi defensie herover begon in de i bouwen minuut, zond nï bedachi Voor rechtsbinnen Wagemans van Nooi' Gedacht, heeft de wedstrijd tegen Zalt' bommel voor de 4e klasse B Zuid I ee" onprettig beloop gehad. Ti'dens een kop^ duel raakte hij met een tegenstander zo' danig in botsing, dat hij een zware hef' senschudding opliep. Hij moest per aut" naar huis worden vervoerd. Een omzoc van ei de Roi den d en Da doelpt treerd damn na de voor de or De B moch ken e De stands van h strijd, voetb; voort: Verzo: moest Pen r vaar wondi Rottei Ede e defen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6