r Belgische CVP bezag zichzelf En benutte die gelegenheid tot vruchtbare zelfcritiek Nederland wees discussie over souvereiniteit N.-Guinea Vlot verloop van informeel gesprek Sovjet-koppel vertrekt uit India Wegpiraten voor de rechter VORST met ijzel verdreven REGEN liet verkeer GLIJDEN i a W egpiraten kimmen er gisteren niet voor een koopje af Nederlands-Indonesische conferentie Politieke vernieuwing Gemeenschappelij k communiqué hoorden terecht zware straffen tegen zich eisen Woensur.g 14 December 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J Marshall vindt „vol ledig begrip" in Londen Politie arresteerde 43 personen, Om de titulatuur van Vlotte suikercampagne Kroesjtsjef ontkent opruiïngsintenties "ing Auto's in slakkegang over spekgladde wegen Dulles naar Parijs vertrokken WEERBERICHT ?rr<v lifill Over arrestanten geen nieuws Naar Genève „MET KERSTMIS MAG NIEMAND EENZAAM ZIJN Interkerkelijk idee in Leiden S inga pore's onafhankel ijkhcid Westbrabanders weer naar Rotterdam Geen inmenging" Eisen en straf lang niet mals Beestachtig •*- Weer op z'n pootjes Niet in Zeeland Treinen over lijd „Als een renner De we'erverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Veel bewolking met tijdelijk enige regen. Ma tige tot krachtige, aan de kust nu en dan harde, Zuidelijke wind. Verdere stijging van tempe ratuur. Donderdag 15 December: Zon op 8.43, onder 16.30. Maan op 9.31, onder 17.42. NIEUWE SCHIEDAM CHE COURANT (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische CVP hield te Brussel, een driedaags congres, dat in hel teken stond van de tiende verjaardag van deze partij. Zij heeft niet geaar zeld, daarbij aan nodig geworden zelfcritiek te doen. Zeer opgemerkt werd het verslag, dat door de minister van state, oud minister dr A. de Schrijver, werd uitgebracht en dat een grondige analyse was van de toestand, alsmede een hernieuwing van de boodschap, die tien jaar geleden werd gebracht, een boodschap van maatschappelijke, men selijke en politieke hernieuwing. Het informele overleg tussen de Indone sische en de Nederlandse delegaties, dat gisteren in de Lairessezaal op het Binnen hof in Den Haag is gehouden en ruim twee en een half uur duurde, heeft, naar wij vernamen, een vlot verloop gehad. Behalve de bespreking van de plaats voor de voort zetting van de conferentie, die, zoals ge meld, heeft geleid tot overeenstemming over Genève, is van gedachten gewisseld over het gehele terrein van onderwerpen, zoals dat is aangegeven in de vier punten' tellende agenda van de conferentie. Uiteraard is daarbij zo vernemen wij in conferentiekringen van Indonesische zjjde ook punt drie van de agenda betref fende Nieuw-Guinea ter sprake gebracht. Hierbij werd van Indonesische zijde ge steld, dat dit agendapunt de mogelijkheid opent mede de kwestie van de souvereini teit over dit gebied in de besprekingen te betrekken- Van Nederlandse zijde zou naar aanleiding hiervan zijn aangevoerd, dat men uitgaat van het agendapunt, zoals dit Is geformuleerd (bespreking van bepaalde vraagstukken betreffende Nieuw-Guinea met fien verstande, dat ten aanzien van de soevereiniteit iedere partij haar stand punt handhaaft) en gelijk bekend is altijd van Nederlandse zijde gesteld, dat de sou vereiniteit over Nederlands Nieuw-Guinea niet ter discussie staat. In de laatste ontmoetingen tussen de beide delegaties of hun voorzitters zijn voorts besprekingen gevoerd over andere vraagstukken, zoals o.a. de zaak van de Nederlandse arrestanten in Indonesië. Hierover was men noch in Nederlandse, noch m Indonesische legatiekringen bereid verdere Inlichtingen te verstrekken. Naar aanleiding van de berichten, dat prof. Sumitro, de Indonesische minister van financien, en <ie heer Kasimo, minister van economische zaken, en leden van de Indonesische delegatie, op 16 December uit Djakarta naar Europa zullen vertrek ken, vernemen wij dat de Nederlandse ministers Van de Kieft en Zijlstra ver moedelijk op 20 December of kort daarna naar Genève zullen vertrekken. Verwacht kan worden, dat het overleg bij de Neder landsIndonesische besprekingen dan in het bijzonder betrekking zal hebben op het Indonesische voorstel op de agenda tot vervangang van de bestaande financieel- economische overeenkomsten door een of meer nieuwe overeenkomsten en de me thoden, die daartoe zouden kunnen leiden. Van de overige leden van de Indonesische delegatie zal de minister van gezondheid, dr J. Leimena, op 15 December uit Dja karta vertrekken. De conferentie in Genève zal van 24 tot en met 26 December voor de Kerstdagen worden onderbroken. tle Katholieken als vcr- S bannen ipr?testanlse kerkgenoot schappen In Leiden zullen zich ge- zamenlpk inspannen om voor nie mand het Kerstfeest in hun stad ongemerkt voorbij te laten gaan. Zü trachten dit met te bereiken door bet organiseren van liefdadig heidsacties, maar door, onder het motto: Met Kerstmis mag niemand eenzaam zijn, hun gelovigen aan te sporen, niemand in hun omgeving alleen te laten bij de viering van Kerstfeest. Het idee is uitgegaan van enige leden van de Katholieke Actie en aangemoedigd door de kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders van Lei den. Na afloop van de informele bijeen komst van gisteren is het volgende ge meenschappelijke communiqué uitgege ven: „De leden van de Indonesische en Ne derlandse delegaties zijn hedenmorgen bijeen geweest, zonder adviseurs, voor de eerste gedachtenwisseling over de over eengekomen agendapunten. Voorts is ge sproken over de plaats, waar de confe rentie zal worden voortgezet. Besloten is, dat de beide delegaties op Vrijdag 16 de zer te Genève de tweede formele bijeen komst zullen houden. Op Zondag 18 De cember zullen de Nederlandse delegatie leden wegens andere ambtsbezigheden naar Nederland moeten terugkeren. Over de verdere gang van zaken zal voor hun vertrek naar Nederland in Genève nader worden beslist, ook over de vraag, welke Nederlandse ministers in de loop van die week naar Genève zullen terugkeren. Inmiddels zullen in de komende dagen nog enkele informele vergaderingen in Den Haag worden gehouden. Zo komen morgen de beide delegaties om 15.00 uur weer bijeen. De premier Marshall van Singapore, die in 1957 binnenlands zelfbestuur voor Sin gapore wenst, heeft bij zijn besprekingen op het ministerie van Koloniën in Lon den „volledig begrip" gevonden. „Ik voel mij zeer gelukkig", zo verklaar de Marshall gisteren na afloop van be sprekingen met functionarissen van het ministerie. Deze functionarissen blijken ,,onze toestand volledig te waarderen en te begrijpen", zo zeide de premier. De ministers verlaten de Lairessezaal te Den Haag nadat in de bijeenkomst van gisteren besloten 'was de conferentie in Genève voort te setten. V.l.n.r. de minis ters Anak Agoeng gde Agoeng, mr Moh. Roem, prof. Zijlstra, mr Donker en mr Luns. Tijdens do. acjies van het Britse leger i up Cyprus* ziifi gisteren 23 personen aangehouden. Voorraden dynamiet, wa pens en kaarten werden in beslag geno men. In Kyrenia heeft de politie gebruik moeten maken van traangas om demon straties van de schooljeugd uiteen te slaan. Andere demonstraties van studen ten moesten met stokken uiteengeslagen worden. Een en twintig studenten werden gearresteerd. Men had toen de dringende noodzake lijkheid ingezien, een einde te maken aan de verdeeldheid der katholieke krachten, die vóór de oorlog zoveel kwaad had ge daan. Een unitaire partij moest tot stand komen, die deze verdeeldheid zou over bruggen. Verheugend was het te consta teren, dat ook veel jongeren voor het be reiken van dat doel hun beste krachten inzetten. Die democratische heropleving ging ge paard met een nieuw katholiek besef en nieuwe eerbied voor de persoonlijkheid De CVP werd opgevat als een beweging, die, met inachtneming der blijvende grondwaarheden van de leer, open zou blijven voor de voortdurende ontwikke ling van de maatschappij. Die leer van 1945 is ook nu nog de leer stellige basis van de partij gebleven. Het is echter te betreuren, zo constateer de de rapporteur, dat sommige CVP- leden zich niet gebonden achten door die leer. En het moet ook gezegd worden, dat de partij soms veel te lang „op de plaats rust" is blijven staan. Er is opfris sing en vernieuwing nodig. Er moet ook een betere politieke vorming der kader leden komen De partij mist een echte parlementaire geest. Het emotionele ele ment wint het te dikwijls van redelijke oplossingen. Er is naast die collectieve kwaal ook nog een individuele: men heeft nl. dik wijls getracht eigen zienswijzen te doen triomferen, zonder dat men eerst de eigen opvattingen met die der partijgenoten confronteerde. De CVP moet de parle mentaire geest hooghouden. De linksen hebben geen eerbied voor het parlement» dat voorbeeld mag niet door de CVP ge volgd worden. Er was verder in de partij onderling te veel negatieve en te weinig positieve critiek. Nog verschillende andere nadelige fac toren voor de partij werden door de heer De Schrijver aangehaald. Maar er zijn, gelukkig, ook véél goede facetten. De CVP heeft steeds een goede buitenlandse politiek gevoerd. Onder de CVP-regering werd buitengewoon veel gedaan voor de volkshuisvesting en de gezinspolitiek. Als men rekening houdt met het aantal kin deren, behoort meer dan de helft van de Belgische bevolking tot de CVP-aanhang Reeds nu hoort men, ook buiten de par tij. stemmen opgaan, die zeggen, dat de CVP weer aan het bewind moet komen: omdat zij de grote waarborg is voor een soliede bestendige, nationale politiek. Als de katholieken solidair blijven, kan de CVP het tot nog toe gepresteerde nog verdubbelen. Alleen de CVP slaagt erin Vlamingen en Walen samen te brengen om eerlijk over hun problemen te beraad, slagen Het zal verder, zo besloot de heer De Schrijver, als een odium op de so cialisten en de liberalen blijven liggen, dat zij, in de moeilijke tijden van in ternationale spanning, uitsluitend in hun politiek aandacht schenken aan het knevelen van het katholiek onder wijs. Alléén de CVP is in staat ae democratische vrijheden en de chris telijke waarden efficiënt te verdedi gen. Dat de CVP de toekomst met vertrou wen tegemoet kan zien. bleek o.m. uit een op dit congres gedane mededeling vol gens welke de partij op het ogenblik 238.000 betalende leden telt. Men streeft nu naar 300.000 leden, wat 15 pet van de CVP-kiezers is. (Van onze correspondent) De suikercampagne is in West-Brabant zo goed als afgelopen en dat houdt in, dat weer honderden arbeiders gaan pen delen naar Rotterdam en omgeving. Met de werkgevers was veelal overeengeko men, dat men tijdelijk in de suikercam pagne zou gaan werken. Verleden jaar had men in West-Brabant nog al moei lijkheden gehad met het aanwerven van geschikte arbeidskrachten, mede doordat toen de aardappelrooi door het bar slech te weer aan de late kant was. Over de gemiddelde suikeropbrengst heeft men intussen niet te klagen, ge halte vijftien percent, zodat de opbrengst over heel het land niet veel meer of min der dan verleden jaar zal zijn, dat is dan om en nabij de 370.000 ton suiker. Aan het einde van hun bezoek aan India, hebben de Sovjetleiders tezamen met premier Nehroe een gemeenschappelijk communiqué uit gegeven, waarin gesteld wordt, dat geen poging onbeproefd mag worden gelaten om de internationale spanningen te verminderen. „Teleurstelling over he£%Terloop van de Geneefse conferentie van de ministers van buiten landse zaken behoeft slechts tijdelijk te zijn", zo wordt in het communiqué verklaard. Tegelijkertijd werden de bijzonderheden gepubliceerd omtrent eer» handelsovereenkomst, waarbij de Sovjet-Unie aan India tijdens de komende drie jaar eqp millioen ton staal zal verkopen. Tijdens een afscheidstoespraak, die door de Indiase radio-omroep werd uitge zonden. gaven maarschalk Boelganin en Kroesjtsjef gisteravond uiting aan de vastbeslotenheid van de Sovjet-Unie om zich niet te mengen in de binnenlandse aangelegenheden van een ander land. Boelganin zeide, dat de betrekkingen tus sen India en de Sovjet-Unie „een tref fend voorbeeld van vriendschap en sa menwerking tussen twee staten met ver schillende politieke systemen" zijn. In 1953 heeft minister Cals een commis sie ingesteld, aan welke opdracht werd verleend voorstellen te doen met betrek king tot de titulatuur van met-academisch gevormde technici. De opdracht beoogde een oplosing te vinden voor de reeds vele jaren bestaande wens van deze groep on der bepaalde voorwaarden de bevoegd heid te verkrijgen de aanduiding „ing", of een soortgelijke aanduiding te gebruiken Met het onlangs door de commissie uit gebrachte voorstel om de bevoegdheid tot het vermelden van de aanduiding „ing" achter de naam te verbinden aan het re sultaat van een examen en de inschrijving in een register, kan de minister zich ver enigen. Het voornemen bestaat een permanent orgaan in het leven te roepen, dat in de eerste plaats de taak zal hebben de exameneisen voor de verschillende vak richtingen vast te stellen. Daarnaast zal in samenwerking met deskundigen een examenreglement worden opgesteld. De minister meent door het toekennen van een subsidie voor 1956 en wellicht voor een gedeelte van 1957 de commissie in staat te moeten stellen haar denkbeel den te verwezenlijken Aldus de bewinds man in een toelichting op een nota tot wijziging van zijn begroting voor 1946, die bij de Tweede Kamer is ingediend. Wegpiratcn van divers „gehalte" heb ben zich gisteren voor de rechter moeten verantwoorden voor hun onverantwoor delijke daden op de weg, tengevolge waar. van in één geval zelfs een persoon werd gedood; de officieren van Justitie waren niet mals in hun oordeel èn hun eisen. De 31-jarige J. H. G. uij Oldenzaal, die zich in voorlopige hechtenis bevindt, stond terecht voor de Almelose recht bank. omdat bij ervan werd verdacht on der invloed op 5 November jl. 's avonds in de Hengelosestraat te Enschede tijdens mist met een te grote snelheid te hebben gereden en de bromfietser H. W. van der V. uit Glanerbrug te hebben aangereden, waarna he, slachtoffer ter plaatse aan zijn verwondingen overleed. G. reed na het ongeval door, maar kon later worden aangehouden Toen bleek, (jat zijn proef tijd van een eerdere voorwaardelijke ver oordeling nog niet achter de rug was. De officier van Justitie, mr A. Rosingh concludeerde, dat verdachte onder invloed van sterke drank was geweest en dat hij schuldig was aan de dood van Van der V. Over het doorrijden na het ongeluk bestaat helemóél geen twijfel, aldus de officier. Hij meende, dat het daarom nood zakelijk was verdachte het rijbewijs te ontnemen, en wel voor de maximumtijd, die daarvoor staat: negen jaar. Bovendien De verdediger, mr P S. Noyon uit En schede, voerde aan, dat het slachtoffer dronken was die avond en met zijn on verlichte brommer onverwacht de weg was opgezwenkt; een botsing was niet te voorkomen geweest. Voorts concludeerde pleiter uit een en ander, dat verdachte wél in staat is geweest een motorvoertuig te besturen. Tien maanden gevangenisstraf met af trek en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid heeft de 32-jarige landbou wer A. K. B. uit Rozenburg tegen zich horen eisen voor de Verkeerskamer van de Rotterdamse rechtbank. „Als er ooit iemand aanspraak mag maken op de be naming „wegpiraat". dan is hij het, was het oordeel van de officier, mr J. H. van de Roemer. B. zou op 10 October jl. 's morgens vroeg nadat hij in de avond en 's nachts het een en ander had gedronken en on geveer vier uur in zijn auto had geslapen, zijn gereden over de Groenekruisweg on der de gemeente Zwartewaal, in de rich ting van Brielle. Met een snelheid van 70 a 80 km. had hij in die weg een bocht genomen, waarbij hij op de linker weg helft terecht was gekomen. Toen botste hij tegen een paard en wagen, met op de bok C. F. B. en zijn knecht P. B. Deze laatste zag nog kans van de wagen 'e springen, maar zijn baas kwam bewuste loos op de weg te liggen; het paard moest worden afgemaakt. B reed door, maar eiste hij een gevangenisstraf van een jaar. ongeveer twee km. verder raakte de mo- (Van onze weerkundige medewerker) Gistermiddag begon de temperatuur dicht langs de Noordzeekust al tot even boven het vriespunt te stijgen. Gisteravond ging er uit de binnenstromende zachtere motregen vallen, waarbij er in grote delen van Zuid-, Midden- en West-Nederland in enkele minuten spiegelgladde wegen ontstonden, welke het wegverkeer lam legden. Later in de nacht begon te temperatuur tot boven het vriespunt te stijgen. Zo werd vanmorgen om 7 uur in Zeeland al 5 en in Z. Limburg sr- 6Rmeten, maar In de Noordelijke provincies was de vorst nog aanwezig met in Groningen, friesland en Drente nog zeer gladde wegen. Eerst in de middag en avond zal de vorst uit geheel Nederland zijn verdreven. Ons land komt in zachtere lucht te liggen welke met vrij krachtige winden tus sen Z. en Z O. wordt aangevoerd. Boven Scandinavië stijgt de luchtdruk iets, zodat de vorst zich daar, evenals in Denemarken en een groot deel van Duitsland kan handhaven. Af en toe is er ook enige regen te verwachten. Gezien het feit, dat de vorst nog dicht bij het N.O. van ons land aanwezig blijft, is het mogelijk, dat we tegen het einde van de week opnieuw met de kans van een nieuw opdringen van de vorst rekening moeten houden Het leek er sterk op, dat Nederland eerstdaags de schaatsen zou kunnen on derbinden en in Friesland was men gis teren al zö optimistisch om voor Donder dag aanstaande een hardrijderij voor vrouwen te organiseren. Waaghalzen pro beerden al voorzichtig de ijselijk dunne laagjes ijs op sloten en vaarten en op het IJsselmeer werd zo waar het eerste drjjf- ijs gesignaleerd. Maar dit alles bleek voor. lopig loos alarm, want gisterenavond vroeg eiste Plnvius de heerschappij over ons land van Koning Winter op en begon het in het Westen zoetjes te druppelen met het gevolg, dat het overal spekglad werd op de wegen, die nog onder nul waren. Lang zaam bewoog dc regen zich naar het Oos ten en tegen middernacht zat men ook daar met beijzelde wegen, die het wegver keer danig in de war lieten glijden. Op de weg Haarlem—Den Haag bleek de waarschuwing van het K.N.M.I. voor gladde wegen al heel gauw gerechtvaar digd: een file van honderden auto's be woog zich met een „snelheid" van 15 kilo. meter vooruit. En tegen tien uur was ook de weg Den HaagUtrecht practisch onberijdbaar. „Gekreukelde" wagens la gen overal hulpeloos in de berm. Terwijl in het Westen de regen zó flink bleef doordrenzen dat de ijzel langzaam maar zeker verdween en het verkeer op zijn „pootjes" kon blijven staan werd het midden van ons land slachtoffer van de ijzel Vooral het busvervoer in stad er provincie Utrecht ondervond grote hin der van de soms spiegelgladde wegen Enkele diensten van de Ned. Buurtspoor wegmij moesten zelfs tijdelijk worden on derbroken Een stadsbus in de Domstad maakte een glijpartij op de Oudenoord en botste tegen enkele bomen. Zand, dat al vrij spoedig overal op de rijks- en provin. ciewegen van Utrecht werd gestrooid bracht het ontwrichte verkeer weer op gang. En dat het wel degelijk ontwricht was, bewijst alleen al het feit, dat op d« weg van Utrecht naar Den Bosch geen auto meer kon rijden; de opritten van de Maasbrug bij Hedel waren volkomen on berijdbaar: aan weerszijden stonden tegen middernacht tientallen wagens te wachten. Kort na twaalf uur konden dank zij het gul uitgestrooide zand de wagens hun reis gelukkig weer vervolgen. Op dat tijd stip was het verkeer op de Oost-West wegen. met name in de Betuwe echter nog ernstig gestagneerd. Tegen elf uur gisterenavond arriveerde de regen ook in Oostelijker delen van ons land. In de omgeving van Apeldoorn be gonnen de straten tegen kwart voor twaalf vervaarlijk te glimmen. De heuvelachtige streek hier bemoeilijkte het verkeer nog extra. Veel auto's strandden. In Zeeland, waar het in de loop var de middag al was gaan regenen, dedei zich geen bevriezingsverschijnselen var de wegen voor. En ook in en rond dr hoofdstad en in het Gooi viel de gladhe'd wel mee. Verscheidene toegangswegen to. Amsterdam hadden wel wat last van enige ijzel, maar daar is het toch bij ge bleven. Behalve een paar slippartijtjes op de Sloterstraatweg ter hoogte van het Luchtvaartlaboratorium deden er zich geen ongelukken voor. Op de Rijksweg naar het Gooi was het autoverkeer ge ringer dan normaal. Ook de spoorwegen hebben van de ijzel flink last gehad. De treinen kwamen met vaak aanzienlijke vertraging op de plaats van bestemming aan. In Rotterdam C*3. was het soms wel drie kwartier. tor van zijn wagen in brand. Er naderde een autobus met werklieden, die hem hiei- pen bij het blussen. „Je hebt een knap borreltje gedronken hè", bleek de bus chauffeur tegen B. te hebben gezegd Deze had zijn auto daarna in de steek gelaten en was er vandoor gegaan. Tot in de namiddag hield hij zich schuil maar toen werd hij opgebeld, dat hij zich op het politiebureau moest melden. „Het is de eerste keer dat iemand voor een dergelijk feit is gedetineerd", aldus de officier. „Het is ook een van de ern stigste gevallen, die de verkeerskamer de laatste tijd te behandelen kreeg", „Het ongeluk is nog wonderlijk goed afgelopen, hoewel C F. B., nu twee maanden later, nog niet is hersteld". „Beestachtig", noemde de officier het gedrag van verdachte. H(j had ook niet meer naar het slachtoffer omgezien. In Rotterdam stond nog een andere gevaarlijke wegberijder terecht, „Er wordt in Rotterdam-Zuid door verscheidene mensen met hoogst onver antwoordelijke snelheid gereden", zei ie ambtenaar O.M. bij het kantongerecht aldaar, tijdens de behandeling van de zaak tegen de 21-jarige roeier A. D„ die op 15 Juni j.l. des avonds omstreexs zeven uur op de Dordtselaan met zijn motor in botsing was gekomen met een auto. Volgens de tenlastelegging zou hij link= van de weg hebben gereden met een snelheid van 100 km. per uur. althans een hoogst onverantwoordelijke snelheid. Volgens getuigen had D. „voorover gele gen op zijn motor als een renner". De kantonrechter mr A J. M. Ooninx veroordeelde hem conform de eis tot een geldboete van vijftig gulden of twin tig dagen hechtenis met ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar, daarbij opmerkend: „U mag blij zijn. dat u er zonder hechtenis afkomt". Kroesjtsjef voegde daaraan toe: „Wij hebben steeds verkondigd, dat ieder volk zelf moet uitmaken op wat voor manier het zijn land tot ontwikkeling wil bren gen". Eerder op de dag had Kroesjtsjef in een openbare rede verklaard, dat de Sov jet-Unie geen tweedracht wenst te zaaien tussen India en Groot-Brittannië of de V.S., en dat de Sovjet-Unie slechts wenst, dat het ene deel van de wereld niet door het andere overheerst wordt. „Fantas tisch" noemde hij de suggestie, dat Boel ganin en hij de volkeren van Azië tegen Europa wilden opzetten. „Wij komen zelf uit Europa", zo zeide hij. De Sovjetrussische partijchef releveer de in dit verband, dat de Westelijke pers critiek geoefend had op de opvattingen, die hij over het kolonialisme ten beste had gegeven. „Wij wensen slechts de waarheid te zeggen", zo zei hij, „en de waarheid is, dat India in het verleden onderdrukt is. Dit is een historisch feit, dat niet kan geloochend worden". Kroesjtsjef zei verder, dat India een eer. ste plaats in de wereld diende in te nemen uit hoofde van haar grote bevolking en haar grote bijdrage aan de menselijke beschaving. „Zij, die India vroeger over heersten, wensten niet, dat India deze rang bereikte. Voortdurend waren zij er op uit, India op een zijspoor te brengen", zo zeide hij. Vandaag zijn de Sovjet-leiders naar Afghanistan vertrokken waar zij een kort bezoek zullen brengen alvorens te rug te keren naar Moskou, John Foster Dulles is gisteren, vergezeld van een aantal medewerkers, per vliegtuig uit Washington naar Parijs vertrokken, waar hij, zoals bekend, zal deelnemen aan de besprekingen van de Nato, welke daar morgen aanvangen. Hij wordt hedenavond in de Franse hoofdstad verwacht. Voor zijn vertrek verklaarde de minister tegenover verslaggevers, dat hij hoopte dat de Westelijke bondgenoten overeen stemming zouden bereiken ten aanzien van de betekenis van de Russische „zig- zag"-politiek van de laatste maanden. Doden en gewonden zijn te betreuren by de ongeregeldhedendie hebben plaats gevonden aan het Meer van Galilea in Israel. Op de beschuldiging dat Syrische kustbatterijen herhaaldelijk Israëlische boten op het Meer van Galilea onder vuur hebben genomen, hebben Israëliërs vier stellingen aan het meer genomen en vernietigd. Op de foto staan de Israëli sche troepen opgesteld na de aanval.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1