kom... en ontdek DOOR EEN BOEIEND JAAR H Churchill kwam eindelijk „thuis" en in Genève solde men met een geest ZATERDAG 31 DECEMBER 1955 PAGINA BALANS OPRUIMING - AANVANG MAANDAG 9 UUR WINKELCENTRUM BINNENWEG 8EUERLANDSELAAN - ROTTERDAM „From nowhere ive come. Goede nabuurschap Monroe en Eskimo's Wilkes en Parel De laatste dagen van Mendes Moskou en Formosa ..Eindelijk thuis Vaccine en Nieuwe Haring Sri Sri Sri Genève Dan werd, in Genève, de „geest" geboren. Kroesjtsjef: „De dingen zijn anders geworden, nu"; Bulga- nin: „Een nieuw tijdperk is inge zet"; Mac Millan: „Er zal geen oor log komen"; Eisenhower: „Er zijn aanwijzingen voor het ontstaan van een nieuw begrip en nieuwe vriendschap in de wereld". Gezocht: een T.V. Lord. Strooibiljetten en festivals DOOLTOCHT STRAKS, om twaalf, loeien zoals altijd de sireucs. Een jaar is dood. De wereld hangt vol met verse scheurkalenders. Vijf uitbundige minuten lang wen telt de aarde achter een kakelbont gordijn van serpou. tines en confetti, achter een oorverdovende geluids- barrière van voetzoekers en kwistig in het rond knal lende champagne-kurken. En morgen gonst het, zoals ieder jaar op Nieuwsjaarsdag, opnieuw langs dc tele graafkabels en de telexnethen aller landen en aller werelddelen: het blijde nieuws rond de blijde ge boorte van een nieuw en veelbelovend jaar. De zorg vuldig gestyleerde heilwensen van de Groten dezer Aarde: „vredevrede!", in alle toonaarden. Men vond ook op 2 Januari 1955, toen de voetzoekers niet meer knalden en het confetti vertrapt was in de modder, niet alle nieuws in de kranten. Men bepaalde zich tot hel harde nieuws, zoals dat heet: NEW YORK: „Op uitbundige wijze hebben ook de Verenigde Staten dc komst van het nieuwe jaar meegevierd. De luxe-hotels in Florida, Californië en Las Vegas waren reeds maanden tevoren volgeboekt. Om twaalf uur 's nachts schatte men de mensenzee in het hart van New York op enige millioenen. Of: MOSKOU: „In de Russische hoofdstad vierde men Nieuwjaar met een kinderbal in de marmeren zalen van het Kremlin en een ontvangst van de Sovjetleiders in ■het Spiridonofka.Paleis. Tijdens de receptie bracht Nikita Krocsjtsjef, de partij-secretaris, een toast uit op Malenkof, de Sovjet-Russische premier. De toast luidde: „op de rechtvaardigheid, kameraad". Het bericht kwam van Tass, het Russische nieuws agentschap. Wellicht wist ook Tass niet beter. Wel. licht wist op Nieuwjaarsdag alleen Nikita Kroesjtsjef, dat slechts enkele weken later Georgi Malenkof Stalin's erfgenaam en trouwe leerling, bleek en ont daan voor de Opperste Sovjet zou moeten treden met een schuldbekentenis waarvan niemand beter dan Georgi Malenkof weten kon, dat zij hem eens de kop zal kosten: „Ik zie duidelijk mijn schuld en mijn verantwoordelijkheid voor de slechte gang van zaken. Zo begon het jaar: achter, het nieuws school ander nieuws en de „geest van Genève" moest nog gebo ren worden en zonder acht te slaan op de Nieuwjaarsrecepties der staats hoofden, rekende het NATO-hoofd- kwartier ons diezelfde dag nog voor, dat wij al met al voor het jaar 1955 slechts weinig te vrezen hadden: de NATO was toen al zo ver dat zij met één druk op de knop rond zeven mil- lioen man ter been en onder de wa penen kon brengen, dat was ruim een millioen meer dan Rusland en deszelfs satellieten; en het was, tot handha ving van de Nieuwjaarsstemming, voortreffelijk, dat veldmaarschalk Montgomery pas laat in het jaar rond uit tot de ontdekking kwam, dat er van de Westelijke defensie in Europa in feite zo bar veel nog niet klopte. In Rome sprak men volop over het verval van de Via Appia Antica (een tankstation en een gedrocht van een villa van Silvana Mangano aan de rand van Caesars eigen weg!), en in Frankrijk telde men uit, dat 25 pro cent van de in 1948 gehuwde paren nog altijd naarstig zoekende was naar een eigen woning en in India kreeg de helft van de bevolking, aangroei end met rond 5 millioen zielen per jaar, ook in Januari geen volle maal tijd per dag, en voor het overige had, naar uit Rio werd gemeld, de „Panair do Brasil" nogal moeilijkheden met het invullen van een passagebiljet voor een dame die door de lucht naar Portugal wilde en die gewend bleek, haar naam voluit te schrijven: Maria Theresia Francesco de Assis da Con- cepcao da Rocha Filomena des Neces- sidades do Sagrada Coragao de Jesus Pereira da Cunha. Haar naam was in velerlei opzicht een frappante tegen stelling van de naam „Cowfoot", toe behorende aan een der laatste India nen-Chefs die het eind van het jaar 1955 niet meer haalde met de klassis- ke woorden: „from nowhere we come, into nowhere we go". De Amerikaanse luchtmacht zocht dringend een uitvinder van een niet- corossief chemisch product, geschikt voor het snel smelten van sneeuw en ijs op startbanen bij een temperatuur van 65 graden Fahrenheit, en in Pa nama zocht men naarstig naar een nieuwe president nadat men zijn voor ganger José Antonio Rcmon tijdens een coctailparty op de Juan Franco racebaan met kogels doorzeefd en ver volgens, met 40.000 mensen achter zijn doodskist, met grote rouw en plech tigheden begraven had. Er was véél vertier trouwens, direct al dit jaar, in Latijns Amerika. Juan Peron liet zich uitroepen tot „Argen- tinië's motorrijder no. 1, „hetgeen nauwelijks bezijden de waarheid was: vele maanden later vond men met eni ge dozijnen automobielen niet minder dan 152 motorfietsen en scooters in Perons privé-stallen. En de Duitse in dustrie brak er alle voor-oorlogse im portrecords; en Anastasio Somozo Ni caragua's president, daagde José Fi- gueras, zijn collega van Costa Rica bij wijze van goed nabuurschap uit tot een duel op de revolver en aan de grens (zei Figueras mild: „Zijne Ex cellentie President Somoza is stom mer dan een geit in de midzomer- zon"); en vervolgens drongen troepen uit Nicaragua gewapenderhand Costa Rica binnen (het was onmiddellijk over, nadat de Verenigde Staten Costa Rica uit naam der democratie aan vier stokoude Mustangs en, diensvolgens, een eigen nationale luchtmacht gehol pen had); en in Buenos Aires won Juan Manual Fangio met een Mercedes in moordende hitte de Grand Prix en kon hij, de nationale held en wereld kampioen, toen nog niet weten, dat hij aan het eind van het jaar een be hoorlijke kans liep, dat zijn enorme bezittingen verbeurd zouden worden verklaard, als zijnde Juan Manuel een boezemvriend van Juan Peron In de rest van de wereld wijdde men zich, zo vroeg pas na de jaar- wende, voornamelijk aan de weten schap en de cultuur. Christian Dior stelde (ein-de-lijk!) vast, dat het, prin cipieel gesproken, om het even is of een mouw boven dan wel beneden de elleboog eindigt (doch nimmer óp de elleboog!, mesdames); de Noordpool- expert Vilhjalmur Sefanssen meldde, dat de Eskimo's onze kleding als be schutting tegen de koude te dik en daardoor onvoldoende vinden; miss Marilyn Monroe verliet, uit naam van de Kunst, de „20 th. Century Fox" aangezien zij haar salaris, 1500 slor dige Dollars per week, niet de moeite waard vond om er verder nog woor den aan smerig te maken; in Boston sloeg de zwaargewicht Willie James onder gejuich van het publiek de zwaargewicht Ed Sanders niet alleen k.o., doch bovendien dood (in de 11e ronde), hetgeen het aantal in Ameri kaanse rings overleden boksers se dert 1900 op 327 bracht; in Moskou begon Kroesjtsjef aan een bewerking van Karl Marx' „Das Kapital" aange zien, naar kameraad Kroesjtsjef be richtte, in dit werk serieuze fouten schuilen; in de Verenigde Staten re kende men uit, dat men daar in één jaar 20.000.000 griezelromans had ver kocht. Professor Raymond Dart van Witwaterstand Universiteit onthulde vervolgens, dat er in Transvaal 200.000 jaar geleden reeds mensen leefden die, naar men vrijelijk vermoeden mag, niet over „apartheid" piekerden; en het bericht uit Transvaal was nog niet koud, of in China vond men, voor de tweede maal sedert 1929, het stoffelijk overschot van een zgn. „Peking-Man", naar schatting 50.000 jaren ouder wenst gij Ethiopië mèt of zónder Abessijnen?". In Madrid arriveerde aan het Delicias-station de jonge Prins Juan Carlos de Bourbon, van wie men zegt, dat hij, met de zegen van Franco, eens de Spaanse troon beklimmen zal. In Brazilië werd pre sident Café Filho tijdens het bezoek aan een koffie-plantage achtervolgd door een briesende stier. In New York constateerde de „New York Times", dat de stad tot de smerigste buiten Azië behoort. In Jamaica stierf Baron Louis de Rothschild die, in een Duits concentratiekamp, des tijds zijn vrijheid had gekocht met zestig millioen Marken. Boven West- Europa heerste een noodweer en in Parijs stonden de kaden langs de Seine onder water. In Egypte hing men twee spionnen op. In Sankt An ton genoot ons Koninklijk gezin van de wintervacantie. En in Tapei (For mosa) verdiende Tsao Tsjoem, naar de plaatselijke politie nogal laat ont- Gerben Sonderman -}•. De beste Nederlandse vlieger aller tijden. dat de General Electric Company bij wijze van aardigheid een volwaardige synthetische diamant vervaardigde. Doch dat de eerste met atoomkracht voortgedreven Amerikaanse onderzee- er, de Nautilus, trots de historische boodschap seinde: „Under way on nuclear power" stond mèt een korte, doch mislukte revolutie in Guatemala breeduit in de kranten. In Nederland had, intussen, het Zui den zijn Carnaval gevierd, was minis ter-president in de mijn Emma te Tree beek afgedaald, had de Tweede Kamer gedebatteerd over de lijkverbranding, liepen er zowaar bioscopen vol om ge tuige te zijn van het wedervaren van dekte, uitstekend de kost met het j de orgeldraaier Parel, speelde het Ne- plaatsen van de volgende adverten- derlands Elftal (met Faas Wilkes) na tie: „weduwnaar, 25 jaar, vermogend, j een matige wedstrijd gelijk tegen de vooraanstaande familie, zoekt echt- j Deense amateurs, brak er een wilde genote, geen vermogen geen bezwaar, staking uit onder het Amsterdamse ge- zend foto en postzegel voor ant-1 meentepersoneel, onderging prinses Beatrix een blindedarm-operatie, be- Laatste guste op Doivningstrcet No. 10. Toen kwam Winston Churchill eindelijk thuis ET jaar werd ouder al, het mens dom ontwaarde de contouren. Ter gelegenheid van het Osho Gatsu- woord". Er waren weken, dat Tsjao Tsjoem 5000 postzegels voor ant woord ontving. En antwoord gaf hij nimmer. De dagen stapelden zich opeen. In Europa sloeg de winter, fel, nog een maal toe, doch tegen de achtergrond v,an deze witte wereld kreeg het nieuws nu kleur. Er vielen rode Chinese gra naten op de eilanden van de Tatsjen- groep. De Amerikaanse 7e vloot onder aanvoering van admiraal Pride kruiste dreigend tot dicht onder de Chinese kust: in de kruitlucht der granaten proefde men opeens weer hoe broos de vrede was waarvan de staatshoofden op Nieuwjaarsdag zo welluidend ge sproken hadden. Overal in de wereld luidden de headlines nu: Formosa!. feest bezochten 2.700.000 Japanners de Formosa!, doch dc bom barstte eklcrs graftombe van Keizer Meiji, Hirohito's grootvader, het feest werd één grote anti-Amerikaanse demonstratie. In Ti bet, in de verboden stad Lhasa, arri veerden onder grote geestdrift van de bevolking drie honderd vrachtwagens van het Chinese rode leger. Men vierde de opening van een nieuwe weg, Pe king-Tibet; een halve millioen slaven arbeiders groeven hem in 3 jaar door rotsen en woestijnen; men schatte hun doden op 50.000, en Tibet was vol rode vlaggen. In Engeland stuurde men ge neraal Gerald Lathbury naar Nairobi en de Mau-Mau met een korte doch duidelijke opdracht: „go to Kenya and finish the job". In Malakka vochten 250.000 man Britse troepen nog altijd tegen 6000 communistisch' en in Frankrijk telde prem France de laatste dagen ring: het werden er 233' volgde hem op. Achter de facade va. ïieuws gebeurden, zoals au ie dingen. In Italië stierf maarschalk üodolfo Graziani, de voormalige on derkoning van Ethiopië, die bi.i het begin van dc Abcssiin.se 'id'i-te legrafeerde: „Mijn Duce! Zeg mij: ïerilla's 'dès- •ge- ire ote ewo- Zij barstte in Moskou. In het Krem lin gingen 1300 handen omhoog toen, op 8 Februari, Alexander Volkof in de Opperste Sovjet Malenkof's schuldbe- j kentenis voorlas: „Ik vraag, uit mijn functie te worden ontzet". Die middag volgde Nikolai Alexandrovits Boelga- nin de man, die faalde, op. Het nieuws verrastte zelfs de Russen. De anders zo nijvere censors in het P.T.T.-kantoor aan de Gorky-straat lie ten de buitenlandse correspondenten maar betijen: mijn oude vriend Ken neth Brodney die, naar ik meer dan eens ervoer, ook in zijn West-Europese dagen niet, van halyc maatregelen j hield, hield nu ongehinderd zijn tele- i (oonlijn met United Press 71» uur aan één stuk open, ad 1.65 dollar per mi- nuut In de redactiebureaux en op de kan selarijen in heel de wereld luisterde men gespannen naar de tikkers. In het grote nieuws uit Moskou verdronken vele andere berichten. Gij zult-U daar om wellicht niet meer nauwkeurig herinneren, dat Sonja Ilenie in Ciro's nachtclub te Las Vegas een bal orga niseerde, dal haar 60.000 kostte; of reidde men in Amsterdam de Stille Omgang voor (22.000, de eerste dag) dreigde er een broodoorlog in Dor drecht, doch zag het er niettemin naar uit, dat ook in 1955 het eerste kievits ei wel weer gevonden zou gaan wor den. Het was terzelfder tijd, dat men in Amerika, aan de hand van proefnemin gen te Bikini had uitgerekend, dat er meer dan drie honderd kilometer van het brandpunt van een H-bom nog vele doden zullen vallen. Zo schreed de techniek dan voort mèt het menselijke vernuft. Roy J. Smollet. een ingenieur van het Ordnance Laboratory van de Amerikaanse marine construeerde een radio-zender in een 20 mm-kogel. En in Hiroshima cn Nagasaki stier ven ook nu, in 1955, nog altiul vele tientallen mensen aan leukemie: men wist. dat zij hun lot aan een. reeds lang verouderde cn door de techniek volko men achterhaalde atoombom van re latief gerild kalihe* aanke" hadden. Achter de namen groeiden de ge beurtenissen. In INDONESIë: Te Bandoeng prepareerde men een 29 landen-conferentiemet als een der belangrijkste attracties China's Tsjoe en Lai. Een Constellation van Air In dut met de voorhoede der Chinese de legatie aan boord explodeerde boven de Chinese zee. Men sprak van sabo tage, het bléék later ook sabotage. „De Nato betekent een krachtige bescher ming van het kolonialisme", consta teerde Nehroe, de neutralist, in Ban doeng. In ARGENTINIë: Reeds in Maart richtten de Argen tijnse Bisschoppen zich in een Her derlijke Brief scherp tegen de prac- tijken der regering Peron; in April antwoordde Peron met het ontslag van de twee gematigde, de Katho lieke belangen verdedigende minis ters, die hem in zijn kabinet nog restten; in Mei was Argentinië rijp voor een snel en onvermijdelijk naderende crisis. In MOSKOU; Boelganin cn Kroesjtsjef begonnen dat, wat maanden achtereen een vre desoffensief zou heten. Hun eerste in vitatie gold dr Julius Raab, de Oosten rijkse premier. Men had haast opeens, in Moskou. Op 11 April vertrok de Oostenrijkse kanselier aan het hoofd ener delegatie naar Moskou. Slechts enkele weken later luidden in Oosten rijk de klokken van alle kerken: in het Belvedère waren tijdens een sobe re plechtigheid de pennen krassend over de vredesprotocollen gegleden, na 17 jaren was Oostenrijk eindelijk weer vrij, en: Oostenrijk. En in Amerika vierde men dr Salk, de man die een vaccine tegen kinder verlamming had ontdekt. President Eisenhower ontving dr Salk op het Witte Huis. In één week werden 2.000.000 Amerikaanse kinderen met het vaccine ingespoten. Men noemde het „an American gift to the world". Een week later veroorzaakte het vac cine zijn eerste slachtoffer. Sedertdien strijdt dr Salk nog altijd voor zijn the orie, zijn bestaan en, in zekere zin, voor zijn leven. In die dagen deed de nieuwe haring in Nederland niet minder dan 506 per kantje, opende men in Rotterdam de zo succesvolle en imposante E 55, waren de Tegelse Passiespelen prac- tisch al tot de laatste plaats uitver kocht, versloeg het herboren Neder landse Elftal bij wijze van uitroepte ken de Zwitsers gladweg met 4 1, vond Alberto Ascari, de Italiaanse auto-coureur wiens vader achter het stuur van een racewagen overleden was, de dood tijdens een trainingsrit op de Monza-baan en registreerde men in één adem nog vele andere dingen. De vier overlevenden van de Dionne- vijfling werden 21 jaar en All Sastro- amidjojo, de Indonesische premier, dronk thee bij Mao Tsje Toeng. Het zal U in die dagen nauwelijks geboeid hebben, dat Thomas J. Gil- more de gevangenis van Largo (Flo rida) ontvluchtte, met medeneming van twee bloedhonden, de auto, de kle ren en het pistool van de gevangenis directeur; of dat men in Californië nu privé-zwembaden aanlegt in een tem po van 25.000 per jaar; of dat er nog altijd 8500 vluchtelingen uit Oost- Duitsland per maand in West-Berlijn arx'iveerden. rr ENGELAND: Na 28 jaar zijn vaderland als mi nister gediend te hebben, legde op April Sir Winston Churchill zijn "unctie van premier neer. Een ont- •oerde oude man verliet., een dag la- er toen Eden uit, de'handen zijner -oningin op Buckingham Palace de benoeming als opvolger van zijn :rote leermeester ontving, No 10 Downingstreet met Fufus. zijn poe- lel, en Tobv, zijn parkiet. Voor zijn nndgoed Chartwell in Kent waeht- en de dorpsbewoners om „the grand ld man" te begroeten. ,.'t Is goed om -indelijk thuis te komen", zei Chur- hill. 1> volgende dag vloog hij naar licilië. Men zei. dat hij beginnen ting aan dr eerste werk''liike vacan- tie van heel zijn lange leven. Ei waren in de wereld nog vel eni- ge andere boeiende dingen gebeurd al vorens Eisenhower, Eden en Faure tenslotte naar Genève kwamen om daar mèt Boelganin en de zijnen de basis voor een ontwerp-blÜvende-vre- dc te ontwerpen. Dc Fransen hadden Hai Phong, hun laatste versterking in Noord-Vietnam, toen al voor goed ver laten, na 800.000 burgers geëvacueerd te hebben. Honderdduizend Vlamingen hadden in Brussel gedemonstreerd te gen de schoolwetten van Collard. De „Aruba" een Finse tanker met genoeg kerosine aan boord voor 5.000 straal jagermissies, had zonder succes, de blokkade rond rood-China trachten te doorbreken. In Zürich was, na een lan ge ziekte, de Koning van Nepal over leden, en voor het geval U zich dat niet meer nauwkeurig herinnert: zijn naam en zijn titels luidden Sri Sri Sri Sri Sri Tribhubama Bir Bikram Juig Bahadur Shah Bahadur Shum Shere Jung Deva. van Indianapolis (3 da rn de ramp van viens Mer- -ntplofte: 'en, en De ramp den) werd vergeter Le Mans: Pierrr cedes tussen hi 78 doden, 105 - een nieuwe reco, v naar, de Jaguar-ci thorn. Kwam Juli. Kwam Genu, ii. Frankrijk was Louison B. weg naar zijn derde achtereenvolg de Tour de France-overwinning. In Buenos Aires brandden negen kerken, in Peking schonk Wilhelm Pieck een bijzonder toepasselijk geschenk, be staande uit een gepantserd» auto met kogelvrije ramen, in Oslo brak de oude Koning Haakon in zijn badkamer een heup, in de „Pravda" kon men lezen, dat godsdienstoefeningen nadelig zijn voor de productie, in Indonesië raakte ir Soekarno in de knoop met zijn leger staf, in Portugal vlogen acht Thunder- jets zich in formatie t<* pletter tegen de berg Carvalho, in Monaco raakte Prins Rainier III in financiële moei lijkheden in Hongarije verliet Kardi naal Joseph Mindszenty na zes jaar zijn kerker, doch gewichtiger voor het lot van het mensdom dan al het andere leek Genève. Genève vier regerings hoofden, 700 adviseurs, 1400 journa listen in het Palais des Nations had zijn voorgeschiedenis gehad. In Hongkong waren, tenslotte, de 21 Ame- aanse vliegers gearriveerd om wier vrijheid Hammerskjoeld in Januari reeds had verzocht. In Moskou hadden Boelganin, Malenkof en Kroesjtsjef een „gardenparty" bijgewoond óp de Amerikaanse ambassade. Dat was de Geest. In die dagen werd in Saigon het Majestic-Hotel vernield door anti communistische heethoofden. In Dja karta viel de regering temidden van de leger-revolte. In deze zonnige zomer procedeerde men te Brussel over de echtheid van Van Meegeren en de vervalsingen van Vermeer, verbood, in Natal, farmer Moonsammy, een orthodox man, zijn vijf dochters, een bal te bezoeken en vond hij de volgende ochtend zijn vijf dóchters opgeknoopt aan vijf bomen aan de rand van zijn erf. Vervolgens maakten de Ver. Staten ons bekend met hun voornemen, tussen Juli 1957 en December 1958 kunstmatige satel lieten rond de aarde te doen cirkelen, schoot de Bulgaarse luchtdoelartille rie een verkeersvliegtuig van de lijn Londen-Wenen-Istanboel omlaag en oorg men uit de wrakstukken 57 do den, werd in Algiers een colonne van het legioen overvallen (39 doden), voerde men in Nigeria een prijsstop in op een gewild artikel (vrouwen: maximumprijs 260.-), reed de jonge Duke of Kent voor de vierde maal in slechts enkele maanden een automo biel aan gruis, woedde er een hevige Drand op de Veluwe en zocht de Britse televisie per advertentie naar een „Lord met een goed uiterlijk". Sa laris 300 Pond per week. Lord Nu gent werd het. Zijn titel gaat terug tot de twaalfde eeuw. Zonnige mensen in een zonnige wereld! Carlo Bonuzzi uit Ferrara (Italië) vloog met een chartervliegtuig boven zijn stad, strooibiljetten uitwerpend met de tekst: „Beste vrienden, dit is alleen maar om U te laten zien, dat ik mij amu seer, ook al heeft mijn vrouw mij dan verlaten". Op het voormalige landgoed van graaf Orlof gaven de Russische leiders ten gerieve der buitenlandse diplomaten een ongemeen ongedwon gen picnic-party. In Parijs dicteerde Christian Dior dc H-lijn. Het wemelde festivals, van Salzburg tot in Bergen. In Genève verbleef nog steeds de schaduw van de Geest en wisselde men atoombijzonderheden broederlijk uit. In Nederland mislukte een haven staking, draaide men tomaten door, had Westerling een mislukt avontuur met de „Evipan" en stond het goud- de] versa vontuur met de „Renate Leon- hardt" er evenmin rooskleurig voor. Doch op 1 Sept. verlaagden wij onze belasting, en nog diezelfde maand werd de K.N.P. opgeheven, ging Ciske De Rat als film in première, won Ada Dekker uit Assendelft de Prix de Rome, werd Z.K.H. Prins Bernard door Z.H. de Paus op Castel Gandolfo in particuliere audiëntie ontvangen, brandde de toren van de Sint Servaas in wiens schaduw Maastricht slechts enkele weken tevoren haar Heilig domsvaart gehouden had, raasde er, dood en verderf zaaiend, een dronken >n met een gestolen atomobiel dooi 'Trmgse binnenstad en jubileerds ■dboudstichting en betreurde heengaan van Z. Eminentie Kardinaal De Jong en Tho-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 8