Feij enoor d-sprook j es br achten G Y A V tot radeloosheid D.O.S. mocht weer niet winnen Fortuna 54cnE de herfst-kampioenen Feijenoord, ploeg van de dag De Graafschap bedwong Rapid Fortuna '54 speelde zonder wings en liep vast op EBOH-muur Cor v. d. Gijp debuteerde met twee goals, Schouten scoorde er drie ■j N.A.C. was voor de rust fortuinlijk en hield zijn voorsprong vast De Stormvogels moesten in het laatste kwartier het heft uit handen geven Fraaie combinaties, maar te veel tijd nodig bij de afwerking Limburgia versterkt met Oostenrijker Molmar Nederlands B-elftal in Enschede en Den Bosch Goed werk van Roda tegen Vitesse Eén Duits voetbal-team op Olympische Spelen Mermans is geschorst, maar Anderlecht won A.D.O. en NÖAD in aanvalsmachteloosheid Ajax had Fortuna bijna nog onttroond Volewijckers-corners tegen B.V.V.-goals Oonk benutte kansen, Elilen kreeg ze niet Onaangename wedstrijd en dito slot MAANDAG 9 JANUARI 1956 PAGINA CRICKET OM DE WERELD Wereldrecords voor India Sepp Herberger misschien coach En ivat is er met Standard? DE AVONDVIERDAAGSE Y.H.C. IN ANTWERPEN A.D.O. in de lift svv „GRAAFSCHAP"-MANAGER KRAMERS OVERLEDEN SCHULTE-PETERS DERDE IN KOPENHAGEN Enschede-Sittardia 61 (Van onze speciale verslaggever) FEIJENOORD-STADION, zondag Wanneer jongens als Henk Schouten, Tinus Bosselaar en Coentje Moulijn niet zélf zo verschrikkelijk verliefd waren op alle kunstjes, die zij met een leren bal kunnen uithalen, dan had Feijenoord vanmiddag niet met 51, doch wel met 151 gewonnenWat speelden de Rotterdammers weer een verrukkelijke party technisch voetbal en wat is het jammer dat daaraan altijd nog die typische jeugdfouten kleven. Wie vanmiddag heeft gezien, hoe Feijenoord met het stug en koppig terugvechtende G.V.A.V. een spelletje van kat en muis opvoerde (en er waren 25.000 mensen die het zagen), die zal niet begrepen hebben, dat dit Feijenoord altijd nog maar in de buurt van die vermaledijde grensstreep rond hangt in plaats van met forse voorsprong aan de kop van de ranglijst te staan. Grandioos voetbal. En productief ditmaal bovendien. Met een gemiddelde van precies 2 doelpunten per wedstrijd scoorden de roodwitten er vandaag 5; en dat daarmee slechts een miniem deel van alle volwaardige scoringskansen werd uit gebuit, was alleen maar gelukkig voor G.V.A.V., dat dapper volhield maar de fensief bepaald aan radeloosheid toe was. Volkomen dol gespeeld door het ge makkelijke vertoon van technisch super-voetbal, dat Feijenoord ten toon spreid de, doolden de blauwhemden drie kwartier lang in opperste paniek rond. Feijenoord vond het echter kennelijk niet de moeite waard om er een slachting van te maken. De show ging in die tweede helft vóór op de goals! uitgelopen Roffel aanschoot. Een opge legde kans naast een handvol andere, ook niet benut. In de laatste minuut voor de rust. maar niet nadat Bak een keiharde trap van Alting met alle risico's van een hersen schudding had moeten wegkoppen en Kerkum bij een sliding tegen De Grooth op het randje van een penalty had ge balanceerd kreeg Feijenoord tóch ie leiding, toen Steenbergen de basis legde voor een glanzende combinatie tussen Van Woerden en Van der Gijp en de vrije kans nu door Schouten wèl werd benut: 21. Feijenoord begon de tweede helft over donderend en met een regen van schoten, van Van der Gijp en Schouten, later ook van de buitenspelers Van Woerden en Moulijn, die echter geen van alle Rof fel konden vermurwen. Dat lukte pas in de 10e minuut, toen Schouten (als tweede middenvoor opererend) in vrije positie een afgemeten pass van Steen- bergcn-Bosselaar oppikte en alle tijd nam om met een rustig uitgerekend boogschot de uitlopende Roffel te ver- J slaan: 31. G.V.A.V.'s tegenaanvallen werden steeds schaarser en Van der Bijl had het alleen bij enige soli van Lacroix wat moeilijk, waarbij hij echter solide bleef. In de zwaar omgeploegde modder van Feijenoord's soppige en in één hoek met wat vluchtige sneeuw bedekte grasmat ging de technische superioriteit van de roodwitten steeds zwaarder wegen. G.V.A.V.'s defensie kon alleen nog maar ingooien en hoekschoppen weggeven en had nóg geluk, dat Feijenoord 'haar pa niek met nog slechts twee doelpunten uitbuitte: in de 22e minuut door Schou ten en in de 35e minuut door Van der Gijp: 51. Die verliefdheid op eigen technische capaciteiten heeft Feijenoord intussen gedurende een groot deel van de eerste helft een achterstand - gekost. Want te midden van alle sprookjes van schijnbe wegingen en droom-combinaties plaatste G.V.A.V. de nuchtere werkelijkheid van de stevige tackle en de harde lengte pass. Dat leverde de Groningers reeds in de 3e minuut een doelpunt op. toen linksbinnen De Grooth gewoonweg maar een strakke diepte-pass op zijn wingmait losliet en Mepken met een keih -J dia gonaal schot meteen inkanjerde, Ei: een prachtige kopbal van Lacroix op een verre center van Kruger, rakelings over de lat. kwam uit hetzelfde recept. Daarentegen verstrikte Feijenoord zich in zijn eigen kunsten. Steenbergen was als rechtshalf de enige die een paar ge vaarlijke schoten lanceerde en Bosselaar kogelde eenmaal uit een directe vrije trap hard is; doelman Roffel deed daarbij zijn reputatie eer aan. Intussen keek men nog vergeefs naar Cor van der GÜP, vandaag voor het eerst in Feijenoord's eerste opgesteld. De voor malige Emma- en Oranje-middenvoor bleek een groot deel van zijn oude snel heid en snedigheid kwijt, maar in het spelletje van balkunstenaars als Schou- ten-Bosselaar-Moulijn past hij precies en een schot heeft hij ook nog. Dat bleek echter pas, nadat hij in buitenspel-positie een solo van Schouten had bedorven en zijn start in het algemeen nog wat on wennig was geweest. In de 20ste minuut loste hij uit een Bosselaar-Schouten- comblnatie zijn eerste goede schot, door Roffel echter meesterlijk gestopt. Moulijn en Schouten brachten daarna een paar kansen om zeep door boven drie-vier gemakkelijke mogelijkheden precies die éne moeilijke te prefereren, waarbij zij dan meestal vastliepen op de broodnuch tere tackle, waarin vooral G.V.A.V.-spil Benninga een meester bleek. Dank zij het uitmuntende spel van Feijenoord's halfspelers Steenbergen en Bak werd G.V.A.V. langzaam maar zeker van het middenveld weggedrongen, maar tóch kwam de blauwe aanvalslinie er een paar maal door en dan ontstond er direct ÉMkiÊwMÊm gevaar. Zo bij een door braak van Lacroix op een diepte-pass van de zwervende midvoor Kru ger. waarbij de bal maar nauwelijks naast ging. Voorlopig bleef dat ech ter de laatste kans. wan. Gerard Kerkum speeide bij Feijenoord een gran dioze stopper-partij en wuifde alle zorgen om Van der Hoek's blessure overtuigend weg. Het was uit een verre pass van de ook mentaal zeer sterk spelende Kerkum. na een te rugspeelballetje van Bak. dat in de 26e minuut Feijenoord eindelijk de gelijk maker scoorde. Van der Gijp pikte die pass op. combineerde zich met Van Woerden vrij en schoot de teruggekre gen bal resoluut in: 11 Feijenoord bleef sterker. Een schot van Bosselaar leidde tot een doelworsteling, maar meer dan een corner kon Van der Gijp er niet van maken. En toen de slanke Dordtenaar j even later op een verre trap van Steen- bergen na een hoekschop en dank zij her éérste foutje van Benninga ineens een heel vrij veld kreeg, liet hij zich in 30 meter liefst 5 meter door de Groninger !i inlopen, waarna hij, gehinderd, tegen de SCHOUTEN hattrick De B-wedstrijd tussen Nederland en Duitsland, welke op 21 Maart is vastge steld, zal te Enschede worden gespeeld. Nederland BBelgië B vindt op 7 April definitief in Den Bosch plaats. Een ontmoeting tussen de B-teams van Nederland en Denemarken komt dit sei zoen niet op het programma te staan. Be sloten is een dergelijke wedstrijd alleen te spelen, als ook de A-elftallen in het veld komen. COR VAN DER GIJP juichend bij een van de vijf Fe(jenoord-doelpunten tegen G.V.A.V. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, zondag. Te lang heeft het geduurd, voordat DOS zich op het moeilijke sneeuwveld kon aanpassen. Toen stond NAC, dat weer de technische leiding van Rat Ver- legh heeft, al met 02 voor. De Bredanaars konden beter uit de voeten en waren sneller dan de tóch al niet zo vlugge Utrechters, van wie vooral de middent- linie geen vat op het spel kreeg. Overigens waren de twee Bredase doelpunten wel fortuinlijk. Het eerste toen keeper Van der Berg- bij een hoekschop miste en Ver gouwen het lege doel prompt wist te vinden. Het tweede toen de DOS-verdediging aan andere zaken dan sneeuw-en-voetbal stond te denken en aan de snel reage rende Overbeke de kans bood om ongehinderd een verloren balletje op te pikken en in te knallen. Daarmee was wel de uitslag van de wedstrijd bepaald maar het spelbeeld niet. Het spelbeeld wordt namelijk over heerst door de tweede helft, toen DOS eindelijk los kon komen. De Utrechters waren nu veel meer in de aanval en vooral de lichtvoetige Van der Linden vond z(jn draai en smeedde de ene com binatie na de andere. Zelf schoot hij eenmaal hard tegen - de lat en dat was voor NAC het sein om in egelstelling te kruipen. Het was in de Breda, se verdediging vooral Kuys, die zich onderscheidde en wiens trefzekere slidings me nige Utrechtse combinatie verstoorde. Maar toch werd de Utrecht se druk bij vlagen zwaar. VAN Wéér was het Van der Linden DER die aanlegde voor een schot LINDEN, dat de goede richting had, paal en maar wéér sprong de bal van de lat en de paal uit de kóoi weg.. D.O.S' halfline sloot nu pal achter een record. haar voorhoede aan en het was rechts half Temming die méé ging doen aan het beleg. Ook z ij n beste schot bonkte ech ter van de paal terug. En toen wist DOS onderdehand wel, dat het ook deze wedstrijd weer niet mocht winnen. Tijdens de tweede dag van de vijfde en laatste testwedstrijd tussen India en Nieuw Zeeland, heeft het Indiase ope- ningspaar, dat werd gevormd door Roy en Mankad, gezorgd voor een nieuw Wereld record. Roy werd op 413 gebowled door Poore. hij scoorde 173 runs. Deze eerste wicketstand van 413 runs is nog niet eer der in testwedstrijden bereikt. Mankad vergaarde 231 runs, wat eveneens nog niet in deze ontmoetingen is voorgekomen. Het totaal van de gastheren bedroeg na de tweede dag 537 runs voor het verlies van 3 wickets. Ook deze stand betekent (Van onze sportcorrespondent) BRUNSSUM, zondag In de wedstrijd LimburgiaSpart3 speelde in de laatste 10 minuten aan Brunssumse kant, als invaller voor rechtsbuiten Hanssen. de sedert een half jaar aan de Staatsmijnen werkende Oos tenrijkse immigrant. Molmar van de club Nord-Wien, die deze week met toestem ming van K.N.V.B. en Oostenrijkse Voet balbond en na een akkoord tussen Lim burgia en Nord-Wien betreffende de transfer zijn overschrijving in huis kreeg. Uit een door hem uitstekend genomen vrije schop kopte 4 min. voor het einde Fejjjen het 4e Limburgia-doelpunt in. Na enigszins met, het Limburgse voetbal vertrouwd te zijn geraakt, zal hij een vaste plaats in het eerste elftal der Brunssummers krijgen. Ook de ex-middenvoor Frits Cox. die drie jaar als opzichter in de Congolese mijnen heeft gewerkt en nu met een half jaar vacantie over is, zal spoedig de Lim- burgia-gelederen versterken. Hij is al in training, heeft daarbij een spiertje beschadigd, maar hoopt volgende maand zijn entree te kunnen maken. De bekende oud-spil van het kam pioenselftal 1950 Hens van Lubeck leidt op het ogenblik Limburgia's training, omdat de Joegoslavische jurist-vluchte ling dr Branko Vidovic, die de blauw hemden traint, in een Dortmunds „voet ballersziekenhuis" aan een meniscus is geopereerd. (Van onze sportcorrespondent) KERKRADE, zondag Ondanks de dichte sneeuw, die ook tijdens de wedstrijd nog viel, hebben Roda Sport en Vitesse een aantrekkelijke partij gespeeld. De Arnhemmers hadden de beste start en liepen in ruim een kwartier door Van Voorst en Veentjer tot 02 uit, maar Steinbusch na een half uur en Jongen vlak voor de rust wisten de stand nog in de eerste helft te nivelleren. Na de rust was het enthousiaste en snelle Roda Sport aanzienlijk sterker en het doelpunt van Ederveen na een half uur was dan ook dik verdiend. Vlak voor het einde bracht Rutten. een der beste spelers van het veld, de stand zelfs op 42 voor de Kerkraadse gecombi- neerden, (Van onze sport-correspondent) IJMUIDEN, zondag. Het is inderdaad tussen Stormvogels en Ajax een big match geworden. De b(jna 12.000 toeschouwers op Schooneberg hebben van goed voetbal en van een grote dosis spanning genoten. Stormvogels bleek aanvankelijk nogal onder de indruk van het belang van de strijd, maar in die periode hielden aanvoerder H. Snoeks en doelman De Graaf stand tegen de vloedgolf van Amsterdamse aanvallen. Naar mate de strijd in hevigheid toenam, groeide ook de Stormvogelsploeg naar een hechtere eenheid. De voorsprong, die de IJmuidenaren tot kort voor tijd de hunne mochten noemen, was een verdiende beloning voor het harde werken. In het laatste kwartier herleefde ech ter bij de Amsterdammers de hoop op toch nog een gelijk spel. Rechtshalf Van Dijk had zojuist met een verraderlijk" boogbal de uit positie ge speelde Stormvogelsverde diging gepasseerd en daar mede de achterstand ve"- kleind tot 12. Dat doel treffende schot was het re sultaat van een fel offen sief hetwelk Ajax in de 2e helft had ingezet en dat de massieve defensie van de Stormpieten eindelijk tot capitulatie had ge bracht. Op ettelijke plaat sen vertoonde de thuisclub tekenen van uitputting in ■DArrv-„a deze afmattingsslag gelijkmaker Drie minuten voor het laatste fluit signaal van scheidsrechter Karei v. d. Meer kwam het hoogtepunt van de strijd, toen Bakker uit een van de vele corners van Van der Kuil de bal hard achter de de goalie De Graaf kopte 22. Al 25 minuten na het begin had Storm vogels de leiding genomen. Linksback Bijker veranderde een schot van J Snoeks zodanig van richting, dat Pieters Graafland kansloos uitviel 10. De IJmuidenaren namen het initia tief van Ajax over. maar de hoofdstede lijke verdediging wist zich tot half-time te handhaven. Stormvogels bleef ook na rust de teu gels in handen houden. Na 6 minuten werkte spil Elzer de bal slordig weg. het leder sprong voor de voeten van De wordt. Boer, die rustig in de hoek plaatste. De perspectieven werden derhalve voor Ajax wel erg somber. Doch wat niemand meer verwacht had gebeurde; de rood-witten wierpen zich met groot elan in het offensief. Onver poosd bleef Ajax attaqueren, na een haif u*tr werd het 2—1 door een verrassend boogschot van Van Dijk en drie minuten voor het einde volgde de bovenvermelde gelijkmaker van Bakker 22. In de resterende drie minuten bleef de dappere thuisclub-defensie overeind en het gelijke spel was tenslotte de beste verhouding. De voetbalbonden van oost- en west- Duitsland zijn tot overeenstemming geko men over het uitzenden van een gezamen lijke ploeg naar de Olympische Spelen in Melbourne. Er zullen gezamenlijke trainingen wor den gehouden, afwisselend in het Oosten en in het westen. Respectievelijk onder oost- of west-Duitse leiding. Tenslotte zal het elftal in onderling overleg worden ge kozen. Het is nog niet bekend, wie in Australië de coach van het team zal zijn, maar het is te verwachten, dat oost-Duitsland er mee accoord zal gaan. wanneer dit de Westduitse bondscoach Sepp Herberger BAKKER, de voorste juichende Ajaxied links, heeft tóch nog de gelijkmaker van de Amsterdammers tegen de Stormvogels gescoord De middenvoor van het Belgische na tionale voetbal-elftalJ«f Mermans, is door het bestuur van zijn club Anderlecai voor een week geschorst, omdat hij, na ongenoegen te hebben gehad aa de wed strijd StandardAnderlecht va: verleden week, zonder kennisgeving van de tra,- ning was weggebleven. Voor de wedstrijd tegen R. C. Meche- len was hij niet opgesteld (vervanger was de bekende jeugdspeler Dewael), maar desondanks won Anderlecht met 51 en voeren de Brusselaars, mede door een sen sationele 3—8 nederlaag van Standard tegen Daring, nu de ranglijst aan. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Belgische eerste divisie, luiden: Char leroi S. C.—Tilleur l—O, Berchem Sport—Ba ringen 23 AntwerpF. C. I.ulk 22 Msli- nois—Beerschot 6—1, Waterschei—Union St. Gil lis 11, GantoiseLierse S. K. 20, Standard - Daring 3—8, Anderlecht—R A.C. Mechelen 5—1. Alle clubs hebben nu 16 wedstrijden ge speeld. S. C. Anderlecht heeft de leiding het klassement met 22 punten, gevolgd door Standard en Antwerp F. C.. elk met 20 pun ten; F. C. Malinois staat onderaan met 8 p. DEN HAAG, zondag. Groots voetbal is het tussen ADO en NO AD niet geweest en de Duitse ADO- rechtsbuiten Knollmann wist zich eigen lijk nog het best aan het gladde en moei lijke veld aan te passen (in Duitsland is men dergelijke velden dan ook wel ge wend). Theo Timmermans speelde een voorzichtige partij, maar gelukkig was er de linksbuiten Rijnvis die zijn Tilburgse collega Louer in de schaduw stelde en bovendien in de laatste seconden voor de rust met een persoonlijk succes de ADO- zege veiljg stelde. Geen van beide voorhoeden bleek bij machte om zich directe kansen te schep pen en een behoorlijk schot af te vuren. Het Haagse binnentrio deed in. dit opzicht niets onder voor dat van de Tilburgers, ofschoon aan die kant Meijer het twee maal achtereen bij een opgelegde kans wel heel bont maakte. Zo teerde ADO lange tijd op een doelpunt, dat midden voor Van der Steen reeds na 10 minuten had gescoord toen deze een verrassende schuiver had gewaagd. Een te geringe voorsprong om mee te gaan rusten Dat vond Rijnvis ook. En toen hij in de 'laat ste minuut van de eerste helft een verre pass van back Scherpenisse oppikte, ging hij er meteen in een solo mee van door om toen ineens van de vleugel een van zijn bekende diagonale vuurpijlen los te laten. Het was een voltreffer ook: 20. En daar is het met zeer bescheiden aan- valsspel van weerskanten in de tweede helft bij gebleven. In verband met de op 13 juni te houden Kamerverkiezingen is het bestuur van de Nederlandse Wandelsport Bond voorne- i mens de avondvierdaagse een week vroe ger dan gewoonlijk te organiseren in alle plaatsen, waar dit evenement jaarlijks wordt gehouden. Dit zou dus betekenen, dat de avondvierdaagse wordt vastgesteld op de dagen van 5 tot en met 8 juni. Als plaatsvervanger van de Canadese luchtmachtploeg, welke door de mist was verhinderd te komen, heeft de IJHC Den Haag in Antwerpen een wedstrijd ge speeld tegen de plaatselijke ijshockeyclub. De uitslag was 44, de tussenstanden wa ren 11 22 11. Voor Den Haag scoor den Bourbon (2 x), Brown en Zukiwsky. HOOFDKLASSE A StormvogelsAjax 22 ADO—NOAD 2—0 Excelsior—HVC 4—1 EindhovenRigtersbleek afg. Fortuna '54—EBOH I—I Roda SportVitesse 42 LimburgiaSparta 53 DOS—NAC 0—2 AmsterdamVVV afg. HOOFDKLASSE B SVV—EDO 2—0 DFC—Elinkwijk 1—2 FeijenoordGVAV 51 GraafschapRapid JC 11 Sp. EnschedeSittardia 61 Alkmaar—PSV 3—2 Willem II—MVV afg. EmmaScheveningen afg. VolcwijckersBW 12 Fortuna '54 en Elinkwijk de „herfst-kampioenen" in de Hoofdklas sen, hoewel na weinig overtuigende prestaties in hun laatste wedstrij den van de eerste competitiehelft. De Geleners stelden op eigen veld opnieuw teleur en kwamen tegen EBOH slechts tot een 11 gelijk spel. maar dat was nog altijd één punt meer dan Sparta veroverde, want de Rotterdammers werden door een opvallend produktief Limburgia met 53 verslagen. En Fortuna '54 veroverde nu de symbolische „halfweg- titel" voornamelijk doordat Ajax ook slechts gelijk speelde (hij de Stormvogels en niet onverwacht), want de Amsterdammers staan nu wel in winstpunten gelijk maar in doelcijfers ruim op Fortuna '54 achter. En de andere „herfst-kampioen" werd dus Elinkwijk, dat daarmee zijn herstel uit een korte maar hevige inzinking op fraaie wijze bekroonde. De Utrechters hadden het bij DFC zeer moeilijk, maar haalden er, zij het op bescheiden wijze, toch de volle winst weg. En dat was méér dan de buit van Rapid JC, dat het bij De Graafschap nóg moeilijker had en met een gelijk spel genoegen moest nemen. En dan moeten wij nog releveren, dat als gevolg van de zware sneeuwval, die ons in de weekend-nacht verraste en die alleen in de kuststreek nog dunnetjes maar verder in het land zeer dik was, voor het eerst in deze competitie vier Hoofdklasse-wedstrijden moesten worden afgelast: EindhovenRigtersbleek en AmsterdamVVV in afd. A, Willem IIMVV en EmmaScheveningen in afd. B. De ruimte tussen de nrs 89 ener- en 1011 anderzijds in de A-klasse is door de successen van de Storm vogels en Limburgia nog groter ge worden en intussen heeft ADO zich als de gevaarlijkste concurrent voor de „grensplaatsen" aangemeld, nu de Hagenaars thuis van NOAD wonnen en al staan zij in doelcijfers nog iets op de Tilburgers achter. NAC behoeft daar intussen voorlopig nog geen zorg over te hebben, na de keurige zege van de Bredanaars op DOS, dat nu echter wèl moet gaan oppassen. HVC zakt na zijn goede start steeds dieper af en is na de nederlaag te gen Excelsior zelfs op de laatste plaats beland, nog iets onder Vitesse, dat de volle winst aan Roda Sport moest laten en waardoor de Kerk raadse gecombineerden in de staart- IIOOFDKLASSE A '54 Fortuna '54 17 Ajax 17 Sparta 17 NAC 17 VVV 16 Eindhoven 16 DOS 16 Stormvogels 17 23 23 22 22 20 20 19 18 3315 36—25 35—21 26—21 31—18 30—22 46—37 32—29 groep liefst vier plaatsen stegen. Feijenoord is natuurlijk in de B-groep de ploeg van de dag, nu de Rotterdammers met de klinkende en écht niet geflatteerde 51 score een eind hebben gemaakt aan GVAV's vijf overwinningen in successie. Feijenoord had met de Groningers nog oen appeltje van verleden jaar te schillen en dat is dan nu wèl ge beurd. De roodwitten passeerden niet al leen DFC, dat zo eervol van Elink wijk verloor, maar ook PSV, dat al even vruchteloos als vele voorgan gers een aanval op Alkmaar's thuis- record waagde. BW en.Enschede be haalden op De Volewij'ckers resp. Sittardia de verwachte overwinnin gen en SVV greep een kans op her stel dankbaar aan door zich ten koste van EDO ver weg uit de buurt van de staartgroep te werken. HOOFDKLASSE B Elinkwijk 17 26 44—18 Rapid J.C17 25 42—21 Sp. Enschede 17 23 53—30 BW 17 22 41—25 Alkmaar 17 21 26—25 GVAV 17 20' 41—37 MVV 16 18 30—19 Willem II 16 18 37—31 Limburgia 17 18 ADO 17 15 NOAD 17 15 Excelsior 17 14 Amsterdam 16 13 Roda Sport 17 13 EBOH 16 12 Rigtersbleek 16 11 Vitesse 17 11 HVC 17 11 3033 Feijenoord 17 28—28 2835 22—32 28—30 31-40 21—31 29—45 26—37 21—34 DFC PSV De Graafschap Scheveningen 17 17 17 17 16 Sittardia 17 EDO 17 Emma 16 Volewijckers 17 18 17 16 15 15 14 14 10 7 3 37—31 35—32 37—33 32—28 24—33 28—36 31—46 17—39 1746 22—62 Op 37-jarige leeftijd is zaterdag te Doe- tiachem, te zijnen huize overleden de heer H. Kramers, in leven manager van de Hoofdklasser „De Graafschap". De over ledene is vele jaren voorzitter van de voetbalvereniging Oosselt geweest en was sedert kort manager van ,,De Graafschap". In het dagelijks leven was de heer Kra mers onderwijzer aan een lagere school te Oosselt.. In verband met zijn overlijden is voor de aanvang van de wedstrijd De GraafschapRapid J.C. één minuut stilte in acht genomen. (Van onze sport-correspondent) DOETINCHEM, zondag In weerwil van een opvallend betere techniek en fraai lopend combinatiespel heeft Rapid JC toch maar nauwelijks een 11 gelijk spel bij De Graafschap op het besneeuwde Vijverberg-terrein te Doetinchem uit het vuur kunnen slepen. Nauwelijks en uit het vuur, want de laatste 10 minuten moesten de Limburgers het zonder hun linksbinnen Bisschops stellen en in het harde finish-gevecht vol overtredingen stonden zij toen met de rug tegen de muur. Zonder Bisschops, om dat deze wegens natrappen onverbiddelijk door scheidsrechter Schipper uit het veld was gestuurd. De tweede helft ging gelijk op en de gemoederen raakten langzaam verhit. De strijd om de winnende goal werd echter niet beslist, ook niet toen Rapid niet 10 man stond. Een versterkt cordon van rondhemden stelde toen de puntenverde ling veilig. Het Achterhoekse publiek ging er eens extra voor zitten. Want de combinaties, waarmee Rapid bet oog streelde, waren de moeite waard. Zuivere passes, o.p maat en in tempo van ruimte naar ruimte voor de man gespeeld, rukten al direct de Graafschap-verdediging uiteen Midden voor Van Melis had echter te lang tijd no dig om op 't gladde veld zijn schutters-vi- zier te stellen en de sterk geconcentreerde blauwe verdediging gaf hem die tijd niet. Zelfs de kleine Meijers, anders altijd de opportunistische dribbelaar op het mid denveld, kwam nu ver terug om zijn ver dediging te versterken. In zijn gebruike lijke operatie-gebied viel trouwens weinig eer te behalen, want daar regeerden de Rapid-halves oppermachtig. Het was linksbinnen Bisschops, de latere zondaar, die op een pass van de naar bui ten gezworven Van Melis een spectacu laire kogel afvuurde en daarmee in'rïw- daad de roos trof. Maar spoedig trok De Graafschap de balans weer recht, toen Jansen en Bovenius er samen tussen uit gingen en Kluin de combinatie fraai af rondde. Er ging door die snelle tegens,3g iets haperen bij Rapid, dat wel de betere kwaliteit behield maar geen overwicht meer kon behouden. AMSTERDAM, zondag. Opnieuw een nederlaag voor De Vole wijckers, de vijftiende al, maar ditmaal toch een heel andere. Want de Noordam sterdammers hebben lange tijd de touw tjes in handen gehad en hun sterk ge wijzigde team vond in de nieuwe midden voor Daggelder een gevaarlijke aanvals leider, waarmee Krijgh en Remmers (een maal op het randje van een penalty die echter uitbleef) alle moeite hadden. De BVV-defensie handhaafde overigens haat- reputatie, de voorhoede was weer eens schotloos en de rust kwam met 00. In de tweede helft liepen De Volewijc kers in corners uit tot.... 154, maar BW in doelpunten tot 02, toen Hey- mans via De Vries en Weening en veel later Van den Dungen inschoten. Tegen dat eerste doelpunt (Heymans buitenspel) hebben de Amsterdammers later protest aangetekend. Dat had zin, omdat Daggel der, die al een paar kopballen op miraculeuze wijze uit Van der Burgt's doel had zien afspringen, in de laatste minuut tóch bij een scrimmage nog scoor de: 21, en omdat een der neutrale grensrechters het protest steunt. Het Deense koppel NielsenKlamer heeft de grote prijs van Kopenhagen ge wonnen met 44 punten. De Duitsers Preis- beitGiseler eindigden op de tweede plaats met 41 punten en de Nederlanders SchultePeters legden beslag op de derde met 39 punten. De grote prijs werd be twist in een acht uursrace op zaterdag avond, een wedstrijd over 100 km op zon dagmiddag en een drie uurwedstrijd op zondagavond. SchultePeters wonnen het laatste onderdeel. Het andere Nederlandse koppel, Haan—Plantaz, staakte de strijd tijdens de 100 km wedstrijd omdat Haan last van zijn maag kreeg. ENSCHEDE, zondag. De duels EhlenFrölich ener- en Oonk- Rumpen anderzijds hebben de ontmoeting tussen Sportclub Enschede en Sittardia haar hoge 61 score gegeven. Het over wicht van de zwartheinden was duidelijk, maar niet zó groot als de uitslag sugge reert. Waar echter Ehlen tegen Friiïich bitter weinig kans kreeg, daar vond Oonk steeds weer ruimte voor schoten. En van die schoten waren er vier raak. Éénmaal slechts kreeg Ehlen de ruimte, toen Odenthal op de gladde sneeuw mis trapte. Het was meteen 1—0, Ensche- de's betere techniek ging onder de bijzondere om- stadigheden dóórwegen. Oonk kreeg van Janssen al spoedig een goede kans en zette even later met een verrassend afstand schot de achterstand in een voorsprong om, waar na hij tenslotte nóg een vrije trap van Lenstra benutte: 31. Sittardia bood ook na rust goed partij, maakte echter de fout zich te veel op Ehlen te concentreren, dubbel fout omdat de mid denvoor steeds goed geblokkeerd werd. Oonk werkte nog een voorzet van Jans sen resoluut af en daarna brachten twee solo-partijtjes van Voges de eindstand op 6—1. OONK (Van onze sport-correspondent) GELEEN, zondag Opnieuw heeft Fortuna 54 zijn supporters in een thuiswedstrijd teleur gesteld: het 11 gelijke spel tegen E.B.O.H. was waarlijk geen prestatie om op te snoeven. Bovendien was het een zeer onaangename wedstrijd, waarin Van der Hart zich vooral in de eerste helft akelig misdroeg, waarvoor hij terecht een officiële waarschuwing kreeg van scheidsrechter Tuinenburg, die na afloop door wat heethoofden met een vracht sneeuwballen werd bekogeld. Het werd toen zelfs zo rumoerig dat de politie veiligheidshalve maar meteen ingreep. De betere techniek van Fortuna '54 kwam op het moeilijk bespeelbare sneeuwveld wel al spoe dig tot uiting, maar in tactisch opzicht maakten de groenhemden niets an ders dan blunders bij het voortdurend verwaarlo zen van hun buitenspelers Ravenstein en Dingena, die in de kou liepen te blauwbekken. Overigens had EBOH reeds in de 5e RAVENSTEIN minuut de score geopend éénmaal toen Hijbeek langs Van der Hart glipte en zijn schot in de andere hoek belandde dan waarheen De Munck zo elegant uitviel. Fortuna viel alleen door het centrum aan, maar kreeg daar niet de gewenste ruimte voor scorings kansen. Éénmaal, in de le minuut na de pauze, werd Ravenstein in het spel betrokken toen Angenent uit een pass van Appj. fraai voorzette. Met een prachtige duiK kopte Ravenstein iaag in: 1—1, Daarn® speelden de Geleners weer alles door het centrum, waar echter acht EBOH-eiT een keiharde, nogal stekelige maar onpas- seerbare muur vormden. We

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 4