Overweldigende meerderheid voor regering Mollet Nieuwe anti-Franse geweld daden in Meknes M Raad van Europa herdenkt Hongaarse slachtoffers Pauselijke Maandintenties van het Apostolaat des Gebeds Menselijke gemeenschap gaat op een machine gelijken REGEST azec. V.S. gaan door met zoeken naar plannen voor ontwapening O' Vertrouwensvotum in Palais-Bourbon In het nauw gebrachte communisten stemden tegen ^""aïn ÏSÏÏSbd!*°chet te» Bedekte aanval van P. M. F. Hitier officieel dood Sultan roept ambassadeur uit Parijs terug Bourimiba slaat alarm over „grensincidenten mm mm Dehousse: „destabilisering slechts een eerste stap' Europees-Amerikaanse betrekkingen VRIJDAG 26 OKTOBER 1956 PAGINA 5 Exit Savary VRACHTTARIEVEN MELK POEDER wÊm Veilig Verkeer „Margriet' het frisse blad van déze tijd, telt reeds jarenlang het grootste aantal lezeressen. Géén wonder: ieder jaar voegen de jongeren zich erbij want... „Margriet' is véél gezelliger CAMERA'S Morgen een bijzonder Zaterdagkoopje voor de jeugd iliBlj Rechter Rede van Prins Bernhard te New Orleans Voor de roker die zich graag verwent: frrn» &SL oL\ 'n reuse bolknak roor Reizen (Van onze correspondent PARIJS, hedenmorgen. Met 330 tegen 140 stemmen heeft de Franse Assemblee haar vertrouwen in het ministerie Guy Mollet hernieuwd. Deze uitslag bekroon e een parlementszittinf, waarin de heer Guy Mollet op briljante wijze e communisten van zich af heeft weten te stoten. De communisten hadden een van hun beste woordvoerders, Waldeck Rochet, naar de spreefctribune gezonden om een aanval te ontketenen op het regeringsbeleid inzake en de Algerijnse kwestie. Door zijn felle taal geraakte de Kamer ln opwinding, die in de gebeurtenissen van Polen en ongaiije ma e"aal le over vond om de communistische demagogie aau M aanvaard. Zijn taak zal verder door het ministerie van buitenlandse zaken wor den opgeknapt. Ambassadeur he Leusse in Tunis heeft ook ontslag gevraagd en ambassadeur Parodi, die de pas afgetre den ambassadeur te Rabat. Dubois, zou moeten vervangen wil van die benoe ming niets weten, terwijl de heer Basde- vant er ook niets voor voelt. samengesteld om in de vorm van een vlugschrift de massa te misleiden. Woorcf voor woord en zin voor z'n weerlegde Mollet vervolgens het communistische betoog. De wijze, waarop de heer Guy Mollet de commu nisten als anti-democraten aan de kaak stelde, liet aan de stalinisten want dat zijn de Franse communisten nog altijd geen mogelijkheid over om alsnog met de regering mee te stemmen omwille van de propaganda voor het eenheidsfront. klaring toe: „Zo die arrestatie geen juri dische problemen schept, brengt zij wel ®en politiek probleem mee. Reacties van de sultan zijn begrijpelijk, maar zo er iemand zich niet aan de afspraken heeft gehouden, dan is dat niet Frankrijk. De regering heeft de sultan doen weten, dat Seen behoefte bestaat aan een bemidde laar in de Algerijnse kwestie, en dat Seen prijs gesteld werd op een spectacu laire ontmoeting tussen bestuurders van Marokko of van Tunesië en de vertegen woordigers van de Algerijnse opstande lingen. De regering heeft sindsdien aan de Marokkaanse en de Tunesische rege ringen doen weten, dat zij haar onderda nen volledig zal beschermen en dat zij bereid is met die regeringen de bespre kingen te hervatten. st7m°r h6ha,dden "fle partijen hun grete stemmen hadden alle p en .pmmU de Poujadisten kwamen in verschillende toonaarden de regeringspoütiek aanvaar- De Pouiadisten waren echter niet ^fvailig K ogen van de heer Guy ^o!let. want hij wees hun hulp af. Bij de stemming heeft hu zodoende een deel aer Poujadistische stemmen moeten mis- s©n. De aandacht was natuurlijk gevestigd op de houding van de heer Mendes- Pfance, die tot dusver niet aan het de bat had deelgenomen. Toen Mendes te gen het einde van het debat het woord Vroeg, verwekte dat niet de minste span ning. Hoogstens was men benieuwd, hoe hij zich uit de moeilijkheid zou redden om vóór de regering te stemmen of an ders in conflict te raken met de radicale ministers, die de helft van de partij vor men, die hem nog is overgebleven. te aanvallen had ondernoaien germg in haar gezag te stellen. Hij haar als »v«de£dar7e°tatie van de vijf fcfvan der Algerijnse opstand Onder u,ln omstandigheden, zo vroeg hij. heeft die arrestatie plaats gehad? Wie hebben haar georganiseerd? Hebben zij. die haar hebben voorbereid, wel volledige bevoegd heid gehad om haar te ondernemen? Hij zinspeelde op het eigenmachtig optreden van militaire of andere zijde, waardoor h* civiele overheid en ook de regering geplaatït v°°r een voldongen feit worden France6goedU? Mollet, die toonde Mendès- op hitse tooÏ!eRrePen te hebben, gaf een dat ,1p veranti, uitëesproken antwoord, derscheppen van°rtdeliikheid voor het on- staoHolinaen werrtde viif Aiders der op- tafiL n He burgerlifSnomen door de mili' intfs residerend autoriteiten, die de te Al gier. hadde minister Lacoste op de hoogte naauen gesteld en diens toestemming hadden verkregen. Natuurlijk was die arrestatie het enige punt, dat. daar alles "®ds gisteren be handeld was. nog aanleiding tot debal zou hebben kunnen geven. De heer Guy Mollet voegde daarom aan het aan Men- d es-France gegeven antwoord nog n ver- Intussen staat men voor het eigenaar dige geval, dat de socialistische minister Savary, die als staatsminister voor de Tunesische en Marokkaanse zaken n per soonlijke politiek voerde zijn ontslag heeft ingediend, dat nu na het kamerdebat i« De „Association of Witass Lines" heeft besloten het thans geldende vrachttarief voor melkpoeder van Europese laadha- vens naar Puerto Limon en de havens aan de westkust van Centraal-Amerika te wijzigen. In plaats van de tot op heden berekende maatvrachten zullen wicht vrachten worden toegepast per 1000 kg. Op de gebruikelijke conferencevoorwaar- den wordt op die vrachten een uitgesteld rabat van 10 pet verleend. De voor de verschillende havens aan de westkust van Centraal-Amerika geldende hanvengelden per vrachtton zullen in den vervolge ook per 1000 kg worden toegepast. (Advertentie). Een rechtbank in Berchtesgaden heeft officieel uitgemaakt, dat Hitier op 80 april 1945 in de kanselarijbunker te Ber lijn zelfmoord heeft gepleegd. Het onderzoek is verricht op verzoek van de curator van Hitiers bezit in Oos tenrijk, dat slechts uit een schilderij be staat, n.l. „Het schildersatelier" van Ver meer. Hitiers bezittingen in Duitsland bestaan in hoofdzaak uit kleine persoon lijke dingen en het meubilair van zijn huis in München. Advertentie. O Opnieuw is het gisteravond in de Marokkaanse stad Meknes tot anti- Franse incidenten gekomen en opnieuw verloren daarbij vier Europeanen het leven. In totaal zijn nu in deze stad in de drie afgelopen dagen 41 Europeanen om het leven gekomen. Na afloop van een vergadering van het kernkabinet, waarop de situatie in Noord-Afrika was besproken, heeft minister Pineau gisteren tegenover de pers verklaard, dat Frankrijk in Rabat zal protesteren tegen de ongeregeldheden in Meknes. De Marokkaanse regering heeft inmiddels haar ambassadeur uit Parijs teruggeroepen. Een grote menigte Fransen heeft gisteren gedemonstreerd voor het hoofdbureau van politie in Meknes en daar om wapens gevraagd om zich te kunnen verdedigen in geval zij opnieuw bedreigd worden. Doch hun eis werd niet ingewilligd. Ruim 49.000 Franse ambtenaren in Marokkaanse dienst hebben gisteren de gehele dag gestaakt bij wijze van protest tegen het vermoorden van hun landgenoten. Het spoorwegverkeer en de telefoondiensten ondervonden hiervan ernstige hinder. Inmiddels heeft de Tunesische premier Habib Bourguiba gisteravond voor de Tu nesische Constituante verklaard, dat er ge vechten plaats vonden tussen Franse troe pen en Tunesiërs nabij de Algerijnse grens. (Advertentie). Wollen SWEATERS van bijzonder mooie kwaliteit, In de kleuren korenblauw, groen, geel, rood. bordeaux en lichtblauw. Voorradig In de maten van 4-17 jaar. Een zeer apart Zaterdag-voordeeltje. Leeftijd 5 jaar ^^25 (Met kleine stijging per maat) Draagt Niet iedereen is in staat om een zo'n acrobatische „Rock and Roll"- dans uit te voeren als de inwoners van Kenya dit doen. Op het ritme van de tam-tam brachten de dansers van de Akamba-stam een uitvoering van enkele inheemse dansen toen prinses Margaret van Engeland die momenteel een tournee door Oost-Afrika maakt het Machakosdistrict, ruim tachtig kilometer van de hoofdstad Nanobi, bezocht. Op de foto ziet men de onbetwiste meerderen van de „Rock'n'rollers" in actie. Kleding BINNENWEG PIEINWEG 196 De Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa heeft gister, middag in een resolutie plechtig uiting gegeven aan haar sympathie voor de slachtoffers van het verzet in Hongarije. Nadat de Vergadering in de ochtenduren reeds staande de slachtoffers had herdacht, besloot zij een spocdbehandeling te geven aan de resolutie, die door de Engelsman Sir James Hutchison werd ingediend en onder meer ook door de Nederlandse afgevaardigde F. J. Goedhart was ondertekend. Na de aanvaarding der resolutie zei de president der Assemblee, de Belg Dehousse, dat het proces der destalinisatie in Oost-Europa nog niet als een democratisering kon worden beschouwd, maar hoogstens als een eerste stap daarheen. „De vrijheid zal niet compleet zijn voordat in deze landen vrije en internationaal gecontroleerde verkiezingen zullen zijn gehouden", zei de heer Dehousse onder instemming der vergadering. Een voorstel van president Dehousse om aan de resolutie de wens toe te voegen, dat de Westelijke landen de situatie in Hongarije terstond voor de Veiligheidsraad zouden brengen, werd niet aanvaard. VOOR DE MAAND NOVEMBER: 1. Dat de gelovigen de H. Eucharistie tot het middel punt van hun leven maken. 2. Dat de sociale orde in Indonesië op christelijke beginselen gegrondvest worde. „Aan beide zijden zijn slachtoffers geval len", zo zeide de premier. De gevechten waren volgens Bourguiba begonnen toen Franse troepen vanuit Algerije trachtten het Tunesische grondgebied binnen te trekken. De Tunesische troepen hadden opdracht gekregen, pm weerstand te bieden en barricades op te Werpen. „Wij hebben order gegeven om tot de laatste man weerstand te bieden. Wij ver kiezen de dood boven de s lavernij". zo verklaarde de premier. Na deze woorden stonden de leden van de Constituante op en zongen het Tunesische volkslied. Ver volgens namen zij eenstemmig een reso lutie aa.n waarin geëist wordt, dat alle Franse troepen, die thans nog in Tunesië verblijven, worden teruggetrokken en waarin voorts uiting gegeven wordt aan de solidariteit van Tunesië met de Alge rijnse bevolking. (Frankrijk heeft op het ogenblik nog on geveer 50.000 man troepen in Tunesië vol gens akkoord met de Tunesische regering). Van Franse militaire zfjde in Tunis werd evenwel categorisch ontkend, daii er in welk dee| van het Tunesische grondgebied ook gevochten zou zijn tussen Franse en Tunesische troepen. Dit dementi werd la ter in Parijs bevestigd door de staatssecre taris voor het leger, de heer Max Lcjeunc. De staatssecretaris verklaarde, dat er naar het schijnt wel een bepaald incident geweest was in verband met de her groepering van een Franse pantserdivisie die gedeeltelijk in Algerije en gedeeltelijk op Tunesische grondgebied was gestatio neerd. Doch bloed vergoten is er niet. zo zeide Lejeune. Eerder op de avond had een woordvoer der van de Tunesische ambassade in Cairo het bericht verspreid dat zijn ambas sade beschikte over „inlichtingen", vol gens welke Franse troepen Tunesische ste den in het noorden .bij de Algerijnse grens en in het zuiden bij de Libische grens be zet hadden. Het pasgekozen Huis van Afgevaardig den in Jordanië heeft gisteren met al gemene stemmen besloten de nieuw, re gering. zodra die gevormd is, te verzoe ken de ambassadeur in Parijs terug te roepen als protest tegen de arrestatie van de vijf AlgerlWse verzetsleiders. De Franse vertegenwoordiging bij de V. N. heeft gisteren bjj de secretaris-ge neraal van de wereldorganisatie verzocht een klacht op de asenda van de veilig heidsraad te plaatsen over „door de Egyptische regering verleende militaire hulp aan de opstandelingen in Algerije' Een VAN de meest boeiende fi guren uit het eerbiedwaardige college van kardinalen der Kerk is zonder twijfel Giacomo kardinaal Lercaro. aartsbisschop van Bologna. Terstond na de oorlog nam hij zes tien oorlogswezen in zijn bisschoppe lijk paleis op. Zij aten jarenlang met de aartsbisschop aan tafel en hij zorgde voor hen als een vader. In zijn diocees heeft hij een ware ver nieuwing in christelijke geest te weeggebracht. „Vliegende patrouil les" van priesters trekken de fa brieken en meest rode volkswijken in. De naastenliefde is hun enige, maar doeltreffende wapen. Men kan zich voorstellen dat aan deze actieve en doortastende aarts bisschop ook de vernieuwing der li turgie ter harte gaat. Aan de Eucha ristie zullen de mensen hun leven moeten voeden. In de Eucharistie viering ziet de kardinaal de levende bron van naastenliefde en sociale rechtvaardigheid. Hij maakt er zijn voornaamste zielzorgmiddel van. De Mis is een gemeenschapsdaad een blijde viering van ons allemaal samen. Dit aspect is het meest ka rakteristieke in het liturgisch apos tolaat van kardinaal Lercaro. kOK IN NEDERLAND groeit het aantal parochies, waar de vie ring der Eucharistie, de ge meenschappelijke H. Mis, weer voor allen duidelijk zichtbaar en voelbaar het centrum van heel de parochie gemeenschap wordt. Zonder de Eu charistie is de parochie niets. Zij is er het hart van, want zij is het god delijk Leven van Christus in Zijn Mystiek Lichaam. Van hieruit vloei en liefde en vreugde en levensmoed en alle genaden in heel de parochie en in heel de wereld. Dit is het streven der liturgische vernieuwing in onze dagen. Het werkt als een nieuwe inspiratie van Gods H. Geest in heel de Kerk. Het is bij zonder ook de inhoud van het we reldgebed der christenheid door de maandintentie, die Z.H. de Paus de ze maand november uitschrijft', „dat de gelovigen de Eucharistie tot het middelpunt van hun leven mogen maken". Men spreekt over geloofsafval. De cijfers van onkerkelijkheid en mis- verzuim ontstellen ons. En zelfs on der degenen die de Mis bijwonen, hoeveel onverschilligheid! Dit stre ven echter naar een nieuw en in tenser leven vanuit de Eucharistie staat daar als een hoopvol teken te genover. Het is het streven tot ver nieuwing van de Kerk van binnen uit, vanuit haar hart. Het is dus wel weer een belangrijke intentie. En de Missie-intentie van deze maand: „Dat in Indonesië een so ciale orde volgens christelijke be ginselen moge gewettigd worden", behoeft nauwelijks toelichting. Wij voelen de dringende noodzaak van deze bede scherper aan dan ooit. El ke dag staan onze kranten er vol van. Indonesië is rijp voor het chris tendom. Dat bewijst de ware stroom van zijn bekeerlingen. De christen heid is er gegroeid van 353.250 in 1932 tot bijna een miljoen op dit mo ment. Hoewel de katholieken nauwe lijks 1 pet der bevolking uitmaken, is hun invloed zeer groot, (in het parlement 8 afgevaardigden op 212 leden). Daartegenover staat echter de sterk toegenomen kracht van 't com munisme, dat overal onrust kweekt HET IS al vaker voorgekomen, dat grote firma's op prettige wijze steun gaven aan propagandisten van Veilig Verkeer. Een tijd geleden adverteerde een grote automobiel firma met: „U hebt méér in uw handen dan uw stuurwiel alleen", een bijzonder succesvolle actie, die thans navolging heeft gekregen (o.a.) door de propaganda voor Veilig Verkeersdag. Een vorm van samenwerking, waar het publiek be slist mee is gediend. De ernstige rechter DE ERNSTIGE RECHTER, die ons in de dagen vóór de 17de oktober vanuit de krantenpagina met vor sende blik heeft aangekeken en, een strenge vinger naar voren stekend, de vraag stelde: „Wat doet u op 17 oktober?", is ons al met al nog méé- gevallen. Want hoewel de man in toga in het dagelijkse leven geen jurist is, doch, als wij het wel heb ben, bedrijfsleider in een Rotter dams kledingmagazijn en hij slechts even, voor de fotolens, de bef-des- oordeels heeft mogen dragen, is hij t het symbool gewc "den van de justi tiële macht, die met zorg onze ge- In een rede over de betrekkingen tus sen Europa en Amerika die hij te New Orleans voor de Vereniging tot bestude ring van Internationale Vraagstukken heeft gehouden, heeft prins Bernhard gis teren geconstateerd, dat de culturele en sociologische ontwikkeling in de westerse wereld geen gelijke tred heeft gehouden met de technologische vooruitgang. Oor logen, economische noodzaak en bureau cratisering hebben geleid tot ontworteling en verlies van de persoonlijkheid, een toestand waarin de menselijke gemeen schap op een machine gaat gelijken. Tot op zekere hoogte loopt de westerse maat schappij gevaar, haar cultureel richtings- gevoel te verliezen. Slechts door de massa met de maatschappij te verzoenen en haar daarin weer op te nemen kan het westen hopen, een einde te maken aan deze in wendige verdeeldheid, welke zijn kracht ondermijnt en zijn eenwording belem mert. De prins achtte het van belang, dat de samenwerking tussen de landen van de Atlantische gemeenschap wordt uitge breid tot cultureel gebied. Behalve overleg op regeringsniveau kunnen en moeten ook particuliere groe peringen bijdragen tot wederzijds begrip tussen Europa en Amerika. De prins zei, dat hij de laatste twee jaar vier van der gelijke bijeenkomsten had bijgewoond; een van onze conclusies was, aldus de prins, dat er gelukkig geen principieel verschil van inzicht tussen Amerika en Europa bestaat. De meningsverschillen die er bestaan betreffen meer de methode dan het doel, meer details en schakeringen dan de grote lijn van de politiek. Wij kwamen verder tot de conclusie, dat zelfs het ontstaan van deze kleine menings verschillen voorkomen kon worden of dat zij, indien ontstaan, verholpen konden worden, wanneer de manier van overleg plegen werd verbeterd. Deze 'wens was door de president van de „organisatie van gevangen volken in Europa" per telegram aan de Assemblee overgebracht. De betrokken commissie aer Assemblée achtte het echter beter zuik een advies eerst grondig in de politieke commissie .te overwegen wegens de P°n~ tieke consequenties die eraan verbonden waren. De heer Goedhart heeft later in de ver gadering opnieuw naar de gebeurtenis sen in Hongarije en Polen verwezen, toen eeI' V00rsteI verdedigde om een actie t ondernemen tot het vrijlaten van poli tieke gevangenen i„ Rusland en de Oost- JS™. ,nd®?- Het was volgens de heer Goedhart slechts een bescheiden daad van menslievendheid en Europese solidariteit, wanneer zulk een poging zou worden on dernomen. De assemblée sloot zich una niem bij het voorstel aa„ en droeg aan haar vaorzitter op aan de regeringen van de Sovjet-Unie en de andere Oosteurope- se landen van het Sovjet-blok onmiddel lijke vrijlating van ee„ aantal met name genoemde gevangenen te vragen. Realo. ten werd ook de Hjst dezer gevangenen naar de V.N. te zenden. Op de voorlaatste dag van baar na jaarszitting heeft de Europese Assemblée waarvan de gelederen de laatste dagen reeds zeer dun zijn geworden, zich voor- be?i'Sgehouden met interne pro blemen, zoals de effectiviteit van haar werk, het samenspel met nationale parle menten en met de overige Europese ver gaderingen. Zij nam een voorstel aan, dat er toe strekt de Straatsburgse resoluties ook in de nationale Parlementen tot gel ding te brengen. Er zal een werkgroep van zeven man worden gevormd die daarvoor zal moeten zorgen. Van dé na tionale delegaties werd ook verlangd dat zij een Europese woordvoerder zouden aanwijzen, die de Straatsburgse beslui ten thuis zou moeten pousseren. Aan het eind der vergadering is aan de Duitse stad Offenbach en aan de Parijse voorstad Puteaux de Europese prijs uit gereikt. Deze beide steden waren daar toe uitverkoren als pioniers van de Frans-Duitse uitwisseling na de oorlog. «wtrnHiimHiiHHimiiwiiiiiiiHimiiliiiMliiniimillllIlllltllllllllllllllllllllll Illltiliiiiiiiiiiiiiiiiini President Eisenhower heeft gisteren tij dens een verkiezingsrede voor radio en televisie plechtig verzekerd, dat zijn re gering „vastberaden" voort zal gaan met het zoeken naar „veilige en gezonde plannen voor ontwapening". De president critiseerde in zijn toespraak het voorstel van zijn democratische rivaal Stevenson, dat de V.S. de leiding zouden moeten ne men bij het zoeken naar een overeen komst over de afschaffing van de proe ven met waterstofbommen. Zonder Stevenson bij naam te noemen beschuldigde de president zijn tegenkandi- door te zeggen, daj de Eisenhower rege ring geen nieuwe ideeën naar voren had gebracht, sinds de president het ambt aanvaardde". Eisenhower gaf in zijn rede, die vooral een poging was om de 45 kie zerszetels van de staat New York, het grootste aantal van de V.S.. op zijn hand te krijgen, een optimistisch beeld van de Amerikaanse economie en van 't uitzicht op een eventuele durende vrede in de wereld. In zijn commentaar op Stevensons eis voor beëindiging van de militaire plan- daat ervan te spreken „met twee tongen nen verklaarde Eisenhower: Wij hebben onze militaire plannen nodig voor de vei ligheid van ons land. Wij kunnen niet de gehele militaire' last leggen op veteranen, die reeds de dankbaarheid van het land hebben verdiend. Evenmin kunnen wij onze bondgenoten dwingen de wapens op te nemen, terwijl wij ze op de grond gooien. Wij moeten de meest moderne wa pens hebben en deze moeten bewezen hebben de beste te zijn van de gehele wereld. Wij moeten tevens steeds de nadruk leggen wat we ook constant doen op de onmiddellijke bereidheid van ons land om alle atoomwapens terzijde te leg gen ook het testen van die wapens, maar dit alleen wanneer we de zeker heid hebben, dat anderen hetzelfde doen. Het grote probleem, waar de wereld voor gesteld is, is niet dat van het proeven nemen met atoomwapens, maar het on mogelijk maken om deze wapens in wel ke atoomoorlog dan ook te gebruiken. Probeer het nog eens dragingen in het verkeer gadeslaat. Derhalve hadden we verwacht dat hij, na die Veilig Verkeersdag, die met tien doden op de weg wel een treurig contrast met het ideaal vormde, op 18 oktober verontwaar digd in de krant zou verschijnen, zeggend: „Zo, deed u dat op 17 oktober De rechter van het plaatje blijkt een bijzonder milde man; hij komt nu voor de dag als een vaderlijke vriend, die het, na het reclasserings- rapport, nog een keer in goede ge- moede wil proberen. Hoewel Veilig Verkeersdag dus- een rampdag is geworden zegt hij: „Maak van élke dag een Veilig Verkeersdag", maar ongetwijfeld bedoelt hij het goed. Een vaderlijke blik, verpakt in een foldertje. Misschien spaart het wel weer een mensenleven TERWIJL de Nederlandse toerist dit afgelopen seizoen de adverten ties der reisbureaus na-snuffelde, zijn keuze bepaalde en zijn vakantie geld in zon, kilometers en beziens waardigheden investeerde, heeft op Ue achtergrond steeds de vorsende figuur gestaan van de heer W. C. Krommelin, administrateur van de Nederlandse reiskamer. Als een strijder tegen toeristenleed heeft hij zijn arm geslagen rond de schouders van de argeloze reiziger, die in het verleden wel eens het slachtoffer is geworden van minder bona-fide onderneminkjes, zich met veel lawaai aankondigende organisatoren van vakantievreugden, die de toe rist weinig andere herinneringen mee naar huis gaven dan die aan een gammele bus, slecht eten en logies in vochtige kelderruimten. Onder de indruk van deze vakantie herinneringen werd, op 1 januari j.l. de Nederlandse reiskamer opgericht. Thans, na een seizoen op volle toe ren te hebben gedraaid, zijn de resultaten, zo vertelt de heer Krom melin, zeer bevredigend. Talloos zijn de telefoontjes bij de Neder landse reiskamer binnengekomen om te informeren naar naam en reputatie van bepaalde reis-onder- nemingen, zeer groot is ook het aan tal reisbureaus dat zich bij de reis kamer heeft aangesloten en zich gaarne onderwerpt aan een strenge controle. Bovendien houdt de reis kamer een wakend oog op adver- tentietieksten, opdat de a.s. reiziger niet, door misleidende voorspiege lingen op een verkeerd vakantiepad wordt gelokt. Het gaat prima, aldus de heer Krommelin, klachten ko men praktisch niet meer voor. Men mag aannemen, dat de controle bij zonder preventief werkt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 5