MAGGI ra m ENIGE KRACHTEN (vrouwelijk) GLASINSTRUMENTMAKERS of LEERLINGEN r De krant kunt U niet missen - Geen dag STENO-TYPIST"1 Meer woningen, meer onderwijzers Kampioenen •••daarom is natuurzuivere Plants zoveel smakelijker en gezonder u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta Boeiend werk voor pilfige jongelui! SNELHEID pagina* B. en W. van Rotterdam over de onder wij snood Converteerbare obli gatielening d'Oranje- boom Dr. mr. V. van den Brekel V.S. verontrust over westelijke defensie In verband met verlagen van Verkiezingen in Ierland De kwestie Zuid-Tirol Al wat de natuur U geeft ■Uil natuurzuivere P±'NT *argar,Ne I •r 4 MIDDELGROOT HANDELSKANTOOR J1 Minder kortademig energieke jonge krachten NSC WOENSDAG 6 MAART 1957 ZWITSERSE MIJ. VAN LEVENSVERZEKERING EN LIJFRENTE Bedrag 4.4 miljoen, rente 5 pet-, conversiekoers 225 pet. Benoemd tot directeur-geneesheer te Brunssum Tot directeur-geneesheer van bet te stichten r.-k. Ziekenhuis St.-Gregorius de Grote te Brunssum (L.) is. naar wij ver nemen benoemd, dr. mr. V. F. j. M. J. van den Brekei, directeur-geneesheer van het O.L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam de begrotingen TIEN MAANDEN TEGEN PYROMAAN GE-EIST Als de remmen weigeren PONTAFSLUITING KAN GEEN ZWARE WAGENS HOUDEN BEPERKING AMERIKAANSE SCHROOTUITVOER ULO-SCHOLIER WERD SCHULDIG BEVONDEN Bril van kameraadje stuk geslagen BELGISCHE JAARBEURS GAAT GEWOON DOOR A. ACV;": v is volmaakt. wi§r Een beetje teleurgesteld omdat haar niet één hapje uit de blozende tomaten werd gegund, vervolgde Alice haar weg door Maggi Land. Ineens hoorde ze een gekakel van geweld en kijk, daar stond ze al vlak bij de Maggi Kippentuin. „Wat een druktemakers zijn jullie, het lijkt wel een kleuterschooltje", zei Alice tegen een parmantig hennetje van amper 6 maanden. „Gunst kind, mógen we asjeblieft", pikbekte het kipje venijnig terug, „we zijn hier immers allemaal nog maar nét kuikentje af, want wil je in aanmerking komen voor die lekkere kippensoep van Maggi, dan móét je jong zijn!' Inderdaad- Maggi trekt de bouillon voor deze verrukkelijke soep uitsluitend van het malse, blanke vlees van jonge kippen. Trakteer U op de kippen soep zonder weerga - eis die van Maggi! Personeel gevraagd Lessen Neem dc 2-happen-proef 't Is de natuur die U gezond houdt Glasindustrie PIETERMAN N.V. vraagt: voor haar afdeling boekhouding - rekening courant Brieven S. 1084 Nieuwe Schiedamsche Crt., Daih R.S. STOKVIS ZONEN N-V' Handelskantoor te Rotterd»1*1 De communistische mevrouw H. de Vos heeft een aantal vragen aan B. en W. van Rotterdam gesteld over het gebrek aan onderwijskrachten en daarbij betrok ken het overleg dat er onlangs is geweest tussen de betrokken wethouder, de heer A. J. van der Vlerk en de hoofden van scholen. B. en W. hebben thans deze vragen beantwoord. De door de wethouder voorgestelde suggesties het invoeren van drie school tijden per dag met wisseling van leer lingen hebben, aldus B. en W. het karakter van tijdelijke noodvoorzieningen waaraan uiteraard bezwaren kleven. Deze bezwaren dienen even'wel te worden afge wogen tegen het nadeel, dat schoolkinde ren ondervinden wanneer zij voor enige tijd geheel van onderwijs verstoken blij ven. In dit licht bezien menen B. en W., dat het verantwoord is een beroep te doen op het onderwijzend personeel zich in het belang van het kind tijdelijk een extra- inspanning te blijven getroosten. Uit de ontvangen reacties blijkt, dat er wel be zwaren naar voren zijn gebracht, maar dat ook op alternatieve mogelijkheden werd gewezen. Ofschoon een jaar geleden een verzoek om vrijstelling van dienstplicht voor Rot terdamse onderwijzers nog werd afge wezen, hebben B. en W op 15 februari j.l. besloten zich te dezer zake andermaal tot de regering te wenden. Maatregelen ter verbetering van de situatie zullen de indiensttreding van leer krachten van elders en het behoud van de leden van het hier ter stede werkzame personeel moeten bevorderen. Het be langrijkste middel daartoe is, volgens B en W., het beschikbaarstellen van meer woonruimte zowel voor ongehuwde als 1 De Zwitserse Mij. van Levensverzeke ring en Lijfrente heeft in 1956 nieuwe ka- pitaalverzekeringen afgesloten tot een verzekerd bedrag van 513 miljoen Zw. frs. (v. j. 416). De produktie aan lijfrentever zekeringen bedroeg 18,3 (20.4) miljoen Zw. Frs.) aan verzekerde jaarlijkse renten. De stand van de portefeuille beliep aan het einde van 1956: kapitaalverzekeringen 3,66 miljard Zw. Frs. en renteverzekerin gen (gekapitaliseerd) 1.56 miljard Zw. Frs'., in totaal 5.24 miljard Zw. frs. het geen, vergeleken met eind 1955 een voor uitgang van 437 miljoen Zw. frs. betekent. De winstaandelen op kapitaalverzeke ringen met aandeel in de winst, worden in 1957 in welk jaar het 100-jarig bestaan wordt herdacht opnieuw verhoogd. In het verslagjaar werd aan verzekerde uit keringen en winstaandelen in totaal rond 145 miljoen Zw. frs. uitbetaald. Het bovenstaande is gebaseerd op ge gevens voor het gehele bedrijf, waarbij de cijfers van de buiten Zwitserland ge legen bedrijfsgebieden omgerekend in Zw. Frs. in aanmerking werden genomen. Ook de Nederladse portefeuille van de „Zwitserse" heeft in 1956 een belangrijke vooruitgang te zien gegeven. De produk tie in het Nederlandse bedrijf bedroeg aan kapitaalverzekeringen 37 miljoen en aan renteverzekeringen (gekapitali- ,6eerd) 14 miljoen of in totaal 51 mil joen. Daarmede bereikte de portefeuille in Nederland een stand van 140 miljoen (93), samengesteld als volgt: kapitaalver zekeringen 95 miljoen en renteverzeke ringen (gekapitaliseerd) 45 miljoen. voor gehuwde onderwijzers en onder wijzeressen. Onderzocht wordt of de rege ling van vijf woningen per maand voor onderwijskrachten op korte termijn in gunstige zin is te herzien. In de algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Brouwerij 'd Oranjeboom te Rotterdam weiden de jaarstukken over het boekjaar 1955/'56 goedgekeurd. Aan de directie werd machtiging ver leend over te gaan tot uitgifte van een in niet royeerbare certificaten van aande len converteerbare obligatielening ten laste van de vennootschap groot f 4.400.000 rentende 5 pet. met een looptijd van 20 jaar, te allen tijde naar keuze van de obiigatiehouder converteerbaar a 225 pet- (f 1.000 nominale obligatie plus 125 in contanten geeft rec,hf op f 500 nominaal niet royeerbaar certificaat van aandeel). Bij aflosbaarstelling of uitloting be draagt de conversiekoers 200 pet. (f 1-000 nominale obligatie geeft recht op f 500 nominaal niet royeerbaar certificaat van aandeel), tot de dag van betaalbaarstel ling. Deze benoeming is geschied door het college van regenten van de Stichtins St.-Gregorius de Grote te Brunssum welk college ihans ook definitief is sa mengesteld. Voorzitter is dr. Mey; bur gemeester Quint Dlaatsvervangénd voor zitter; mr. De Wilde, secretaris, dr. Ei bers. penningmeester, terwijl de verde re regenten zijn de heren Franssen. Le- jeune en Pelzer. De heren Mey en Pelzer zijn aangewezen door de bisschop van Roermond, de heren Quint en Lejeune door het gemeentebestuur van Brunssum Bisschoppelijk commissaris van de stich ting is de deken van Brunssum. de H.E. Heer H. Beel. Een speciale commissie van president Eisenhower voor de buitenlandse hulp heeft na een studie van vijf maanden van de programma's voor militaire en econo mische hulp aan de president rapport uitgebracht en haar verontrusting uitge sproken over de voorgestelde verminde ringen van dc defensiebegrotingen van verschillende Westeuropese landen. De commissie bracht in haar verslag naar voren. dat. bij het verlenen van Ame rikaanse militaire bijstand het uitgangs punt voor elk land de verplichting moet zijn om haar eigen deel in de kosten van de gemeenschappelijke verdediging te dra gen. De commissie is er niet van over tuigd. dat alle landen zo handelen. Indien de bondgenoten geen groter plichtsbesef toonden zouden de inspanningen van de V.S. voor de verdediging wel eens kunnen uitlopen op een duur en niet effectief mi litair bondgenootschap. Voorts doet de commissie in haar rap port verschillende voorstellen, waarvan de voornaamste zijn met het programma door te gaan zolang de kritieke situatie in de wereld blijft bestaan. Naar aanleiding van de voorgestelde Euromarkt merkt de commissie op dat er belangrijke mogelijkheden bestaan om dergelijke gemeenschappelijke markten te creëren in Azië en Latijns-Amerika. De 19-jarige loopjongen J. A. B. uit En schede. die vijf branden heeft gesticht in de omgeving van zijn woonplaats, hoorde gisteren door de officier van justitie bij de Almelose rechtbank, een gevangenis straf van tien maanden rnet aftrek en ter beschikkingstelling van de regering tegen zich eisen. De beklaagde, die een voorkeur bleek te bezitten voor het in brand steken van ba- ver- en roggestro-klampen en daardoor verscheidene landbouwers een schade van duizenden guldens berokkende, gaf het ten laste gelegde toe. Uit een rapport, bleek, dat verdachte verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht. De stemgerechtigde burgers van de Ierse republiek zijn gisteren ter stem bus gegaan om een nieuwe Dail, (parle ment) te kiezen. De uitslagen van deze verkiezing zullen eerst eind deze week bekend zijn. De aftredende regering, die geleid werd door John Costello was een coalitierege ring, die voornamelijk steunde op de Fine Gael-partij van Costello welke in de vo rige Dail 48 van de 146 zetels bezette. De voornaamste tegenstander van Costel lo is de bekende oud-premier Eamon de Valera wiens partij de Fianna Fail, welke in het ontbonden parlement over 67 ze tels beschikte, een grote campagne heeft gevoerd om de absolute meerderheid te verkrijgen. Ofschoon de laatste weken door Ierse nationalisten herhaaldelijk aanslagen zijn gepleegd in Noord-Ierland (Ulster) dat tot het Verenigd Koninkrijk behoort, zijn er gisteren geen incidenten voorgevallen. De Oostenrijkse regering heeft gisteren aan Italië voorgesteld onmiddellijk een gemengde commissie van deskundigen in te stellen voor onderzoek van de Parijse overeenkomst van 1946 inzake de Duits sprekende minderheden in Italië, zo is in Wenen bekendgemaakt. Volgens dé Oostenrijkse regering is deze overeenkomst niet nagekomen, voor al niet wat betreft de gelijkheid van het Duits en het Italiaans in Zuid-Tirol. Italië meent, dat de autonomie op het gebied van wetgeving en bestuur, die aan de bevolking in Zuid-Tirol is toege kend, volledig aan de overeenkomst be antwoordt. Het Is juist, dat op sommige veerpon ten een situatie bestaat, waardoor een oprijdende auto, waarvan de remmen weigeren, onvermijdelijk te water moet geraken. Voor zover het de bij het rijk in exploitatie zijnde ponten betreft, is de af sluiting daarvan evenwel slechts in wei nig gevallen zodanig, dat dit gevaar voor een auto van niet al te jroot gewicht be staat aldus de minister van Verkeer en Waterstaat in zijn antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede-Kamerlid Posthumus. Op de bij het rijk in exploitatie zijn de ponten zal. intussen waar daar aanlei ding voor is tot 'verbetering van de af sluiting worden overgegaan, waarbij ech ter. onder meer om constructieve rede nen. niet de eis gesteld kan worden, dat met grote snelheid doorrijdende zware auto's worden tegengehouden. Het toezicht op de veren in het alge meen berust ingevolge de verenwet bij de provincies. De minister heeft zich tot de besturen van deze lichamen gewend met het verzoek aandacht aan deze aan gelegenheid te schenken. Het Bureau van de Buitenlandse Han del van het Amerikaanse departement van Handel heeft gisteren verklaard, dat de export van zwaar metaalschroot („hea vy melting scrap") zou zijn toegestaan, indien de Amerikaanse exporteurs de or ders hadden geaccepteerd, of de schepen hadden gecharterd vóór 19 februari 1957. Op die dag werd n.l. de afgifte van de exportvergunningen stopgezet. Op 27 februari heeft het bureau be kendgemaakt, dat het toestemming zou geven voor levering van alle soorten schroot behalve „heavy melting scrap", aan Engeland, de E.G.K.S. en Japan. De thans afgegeven verklaring is bedoeld, om misverstanden gerezen naar aanlei ding van de bekendmaking van 27 februa ri weg te nemen. De Hoge Raad heeft een beroep in cas satie in de zaak van een 14-jarige ulo scholier, die wegens mishandeling tot 50 boete veroordeeld werd, verworpen. De scholier, E. de G., sloeg een school- genoot tijdens een vechtpartijtje op een van de ogen. De bril van de jongen brak en scherven drongen in het oog, dat niet van blindheid te redden was. In dit beroep pleitte mr. S. van Oven, dat hier geen sprake is geweest van op zettelijke mishandeling. De procureur-ge neraal was, evenals de Hoge Raad thans, van mening, dat het hier wel opzettelijke mishandeling betrof. Ondanks de grootscheepse werkzaam heden die thans gaande zijn te Brussel en op de Heyselviakte ter voorbereiding van de wereldtentoonstelling 1958. zal de 31e Internationale Jaarbeurs te Brussel dit jaar normaal doorgang vinden. In 1958 echter zal er met het oog op de Wereldtentoonstelling geen jaarbeurs ge houden worden. De 31e Internationale Jaarbeurs wordt van 27 april tot en met 12 mei van dit jaar gehouden. De deelneming belooft belangrijker te worden dan die van ver leden jaar. C-.y ADVIES VAN ALICE: Go vast Maggi Zilverzakjes sparen. U hebt ze straks nodig! voor U diepe borden Winkelmeisje gevraagd. Drogiste rij Haas, Rubensplein 23. Gevraagd leerlirtg-kapster. Kap salon G. Albers, Lange Singelstr. 99. Schiedam. Tel. 66935. Aan melden tussen 5.30 en 6 uur. Goederen gevraagd Wij betalen v.a. 30 ets. per kg. lompen en de hoogste prijzen, voor couranten, oud ijzer en alle soorten metalen. W Janssen, Noordvest t.o. 117, Damlaan 50, Tel. 68134. Ook uw kinderen zijn muzikaal. Laat ze eens testen op onze 3 maandelijkse cursus, prijs 35.- instrument en studiemateriaal in begrepen en vraag dan vrijblij vend inlichtingen bij Honpraccor- deonschool H. J. Frdnsdorff, Heenvlietsestraat 21, Schiedam. Tel. 67282 Handel en Bedrijf Inlijsten van platen, foto's en aquarellen. Mooie sortering staaf- lijsten. Schilderij lij sten scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. van Loenen, Dam 41-43. tel. 66192. Showroom Vlaardingerstr. Voor uw tuin! Gebruik nu Cofu- na paax-denmest-compost in plas tic zakken. 10 kg is gelijk aan 300 kg, stalmest. Vraagt gra tis brochure bij: P. v. d. Kooy en Zonen. Geuzenstraat 1, tel. 31418, Rotterdam. Na 6 uur ook 35744. Het bekende adres ook voor turfstrooisel. 't Zijn voor U geen onbekenden, die U hier op tafel ziet. Verse vruchten, jonge groenten, kostelijke Planta... U haalt ze zelf zo vaak in huis. Omdat U weet hoe goed natuurzuivere voeding is. En hoe smakelijk! Vooral Planta laat U al heel duidelijk proeven dat ze rechtstreeks uit de natuur komt. De edelste vruchten zijn ervoor geplukt en uitgeperst, de zuiverste plantaardige vetten zijn ervoor gebruikt. Vergelijkt U die pure Planta-smaak nog maar eens goed...' 't Verschil is nog altijd even groot. Geen smaak is zó zuiver als die van Planta. Die zuiverheid komt zo heerlijk uit op de boter hammen - en in het vlees, de jus, de groenten. Ja, U hebt groot gelijk dat U altijd Planta gebruikt. Elk kind, elke volwassene heeft natuurzuivere voeding nodig. Een verstandige moeder als U weet dat wel. Fruit, vruchtesap, verse groente, rauwkost.... ze zijn zo belangrijk voor de gezondheid van Uw gezin- Daarom zijn ze vaak op Uw tafel te vinden, evenals Uw botervloot met kostelijke Planta... die even zuiver is als ze smaaktPlanta heeft boven dien meer voedingswaarde en lS lichter verteerbaar. vinden in onze moderne, nieuwe fabriek interessant werk: vervaardigen van glas- technische apparaten, geen massaproduktie, maar afwisselend en scheppend werk, deels in de fabriek, maar ook montagearbeid bij onze afnemers. Schriftelijke of persoonlijke sollicitaties bij NIEUWPOORTWEG.12, SCHIEDAM, TEL. 69269 (6 lijnen) 1» Wat ben ik blij, dat ik van dat benauwde gevoel af ben! ABDIJSIROOP met zijn 23 genezende bestanddelen stilt de hoest buien, zuivert de luchtwegen door het slijm op te lossen. Ik heb veel minder last van mijn kortademigheid nu ik geregeld ABDIJSIROOP neem... Eén - twéé - diep i ademen - fijn! De snelheid waarmede net nieuwe ae lezers Dereikt is beiangryk. uiuner» nieuws moet n.euw zijn. a en Derlcn. neet van de naald wordt geiezen Kers-vers van Je pers ontvangt iedere dagblaü- aounne zijn Krant in de bus, vu. a.euws. B.Kt dag wordt de Krant met een zekere spanning tegemoet gezien. Nieuws ireKt aittja leaert dag jo* net advertentie-nieuws. DrtKüianreciamt ia oijzunoer efteoüm duur at aandacht die iedere tezei tedere dag voor .zt'n" Krant beeft. Verover en verdedig uw debiet met dagbladreclame. V^. V Heiman Dullaertplein 3 - Rotterdam heeft plaatsingsmogelijkheid voor voor administratief, commercieel of technisch"'0^, mercleel werk. Wij hebben het oog zowe' mannelijke krachten als op vrouwelijke empl°' voor type- en stenotype-werkzaamheden. bij Persoonlijke aanmelding tijdens de kantoorure^3g de afdeling Personeelszaken, alsmede op w°lnuUr, 6 maart a.s. des avonds tussen 7 en 8-3" Ingang Westzeedijk 507. vraagt voor spoedige Indiensttreding ENGELS -icKri11^ Geboden wordt een aantrekkelijke werx op gunstige arbeidsvoorwaarden. Brieven met opgave van referenties, ®^P^°2frel langd salaris onder no. 1054 Adv. Bur. straaten, Raampoortstraat 44, Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6