Voorgebouw van Rotterdam C.S. heeft fraai in- en exterieur Opbouwdag (21 mei) vindt opening plaats Duitsland en Nederland bleven eikaars beste afnemers 20 ct. HILIP modern VROUWELIJKE ADMINISTR. KRACHT i STREEKONTVANGER BIJVERDIENSTE 2 concierge-portiers pactnaJ Soekarno akkoord met reorganisatie Perron 2 en 3 zijn m 1958 pas klaar Export naar Bondsrepubliek sterk toegenomen Kon. Marine naar vlo^ show in Amerika energieke en serieuze jongeman HYPOTHEEKGELDEN aangeboden Brits en Noors vloot- bezoek aan Rotterdam Minister Cals opende R.H.B.S. op Texel altijd even lekker! De Krant kunt gij niet missen, geen dag! PTT bestellers met I olifantskracht voor Uw gemak °Pen'gli^& ft NSC WOENSDAG 13 MAART 1957 De gevel HET INDONESISCHE KABINET POLITIEMAN IN OOR GEBETEN T ransito-verkeer KONINKLIJKE ONDER SCHEIDINGEN TWEE CLANDESTIENE ZENDERS UIT DE ETHER 7 DE WERKLOOSHEID IN BEERTA EN FINSTERWOLDE TWEE KRANEN BEZWEKEN ONDER LAST VAN 12 TON POST- EN TELEGRAAFKANTOOR SCHIEDAM R.S. Stokvis Zonen N.V. KL«® ■óm&wm DE HAL, die een lengte heeft van 53 meter, een diepte van 22 nieter en een hoogte van 12 meter, is zacht gebogen in het plafond. De hal zelf en de aanliggende ruimten eveneens zijn indirect verlicht, zodat men van het stationsplein af nimmer in een lamp kan kijken. Er zijn in deze ruimte 14 loketten voor plaatskaarten, telefooncellen, een inlichtingenbureau, een bagagekan toor, de ingang van een tunnel voor deze babage en de toegangen naar de- sporen aangebracht. Verder zijn er tivee grote in- en uitgangen en in de ivestzijde een in- en uitgang. Enkele winkels zullen de hal nog verfraaien. bordessen en trappen, die in de korte zijden van de hal zijn ingebouwd. De voor de inspectiebeheerders bestemde lokaliteiten in de westelijke vleugel zijn ook van de straat af bereikbaar. In de middenpartij ligt aan het eerste perron de restauratie met daarachter de keu ken, die aan de hal grenst, doch daar van hermetisch is afgesloten. Voorts be vinden zich hier het stationsbureau en andere dienstruimten. (Van onze verslaggever) Het nieuwe voorgebouw van liet Centraal Station te Rotterdam, nadert snel zijn voltooiing. Wanneer liet tempo van het werk zo gunstig blijft als nu, zal op 21 mei a.s., wanneer Rotterdam wederom zijn opbouwdag viert, het officieel in gebruik worden genomen. En dat zal een betekenisvolle daad voor de Maasstad zijn. Dan eindigt het be staan van het oude, maar vertrouwde D.P. pas goed; dan treedt een nieuw tijdperk naar voren en zullen de herinneringen aan het oude Rotter damse station met zijn rustiek plein tje, overschaduwd door bomen, in de vergetelheid geraken. Want dit nieuwe station is, als men er voor staat maar zeker als men in de machtige hal rondwandelt, groot steeds en imposant, zonder daarbij in te boeten aan schoonheid. Met de bouw is op 8 mei 1954 begon nen, nadat de N.V. Nederhorst te Gou da de eerste paal had geslagen. Op 22 september 1954 begon de N.V. Voor molen te Rotterdam met het voltooien van de paalfundering, voorts met het optrekken van het betonskelet naar het ontwerp van het adviesbureau ir. Aronsohn te Rotterdam, waarna de zelfde aannemer in september 1955 de afbouw werd opgedragen. In de voorgevel ter lengte van 120 meter is door de architect ir. S. van Ra- vesteyn uitgesproken de belangrijke functie van de centrale hal, welke één grote glazen wand, reikend van onder tot boven, heeft met aan weerszijden daarvan de vleugels, waarin dienstruim ten worden ondergebracht. Aldus zijn drie voor het oog goed waarneembare geveldelen ontstaan, die de bestemmin gen tot uitdrukking brengen. Deze ver scheidenheid in functie wordt verstrekt door de gekozen materialen: voor de vleugels zéér lichtkleurige natuursteen (Beiers graniet), voor de hal de glazen wand en bovendien een hal omgrenzen de zware zwarte omlijsting van natuur steen (Zahbasaltlava), die zich op ge ringe hoogte boven de straat als een band langs de vleugels voortzet. Deze band houdt niet bij de uiteinden der vleugels op, doch gaat door, luifelsge- wijze. over de openingen, die toegang geven tot de zijpleinen ter weerszijden van het gebouw. Deze beide overluifelde doorritten worden bekroond door zeer grote, platte plastieken van Muschel kalksteen. De hal en tunnels naar de sporen lig gen op het niveau van de straat. De rei ziger behoeft slechts gebruik te maken van één trap, welke de tunnel met het perron verbindt. De bagagetunnel heeft door middel van liften verbinding met de zes perrons. Via het oostelijk uitgespaarde pleintje kunnen reizigers met fietsen via een helling de stalling bereiken, waar plaats is voor 3500 fietsen. Dit plein breidt zich in zuid-oostelijke richting uit tot aan een groot autobussenstation, dat echter eerst in I960 gereed zal zijn. V erdiepingen Op de eerste etage die dus op het niveau van de perrons ligt en op de tweede etage zijn in beide vleugels dienstlokalen ondergebracht, die van het eerste perron af bereikbaar zijn door Op elk der zes perrons waarvan op 1 juni er drie gereed en in gebruik geno men zullen zijn n.l. het 4e, 5e en 6e per ron, is een restauratie aanwezig. Op de perrons zijn voort urinoirs; de afgeslo ten toiletten bevinden zich aan de uit einden van de reizigerstunnel. Op de speciale zitting van het Indo nesische kabinet, welke voor vandaag was uitgeschreven, zou een der coalitie partners, de P.S.I.I. een verzoek indie nen tot integrale reorganisatie van het kabinet-Ali Sastroamidjojo. Dit werd gisteravond ;loor een woord voerder van deze partij bekend ge maakt, nadat president Soekarno tegen over een PSII-delegatie had verklaard, dat hij zou instemmen met een derge lijke integratie. De verklaring van de president wekte in Djakarta verrassing. Toen de vijf overgebleven regeringspartijen Soekar no vorige maand een dergelijke maatre gel voorstelden, wilde deze er niets van weten, omdat hij er voor het land geen heil in zag. Enkele dagen later maakte Soekarno toen zijn veelbesproken en gekritiseerde „concept" publiek. Zoals bekend zouden volgens deze plannen van Soekarno ook de communisten ver tegenwoordigd moeten zijn in een nieuw te vormen kabinet. Het Westduitse ministerie van buiten landse zaken te Bonn heeft vastgesteld, dat thans de weg geopend is voor een bevredigende regeling van de vraagstuk ken, welke zijn gerezen in de tijd van het Nederlandse bewind over de Indo nesische archipel in verband met het in beslag nemen van Duitse vermogens. Het baseert zijn mening op een nota, welke de Indonesische regering dezer dagen heeft laten overhandigen aan de Westduitse ambassadeur in Djakarta. In deze nota wordt o.m. opgemerkt, dat tussen Indonesië en de Duitse Bondsre publiek nimmer de oorlogstoestand heeft bestaan. In Bonn werd in verband hier mee meegedeeld, dat de betrekkingen tussen beide landen, die altijd al geba seerd waren op een „geest van weder zijdse achting en vriendschap" thans ook „in volkenrechtelijk opzicht volle dig opgehelderd zijn". (Van onze correspondent) De Groninger politierechter veroordeel de gisteren de gebroeders Van der V. uit Tolbert tot 6 weken gevangenisstraf. De officier van justitie had vier weken ge vangenisstraf geëist. Het tweetal weiger de op 25 december van het vorige jaar, nadat ze lawaai hadden geschopt in het Corso-theater te Leek, de bioscoop te ver laten. Toen de politie ingreep, verzetten ze zich met hand en tand. Een van de verdachten beet toen een politieman zo danig in het linkeroor, dat de agent danig werd gewond. Hij kreeg een infectie en kon twaalf dagen zijn dienst niet doen. een waarde van DM 622 miljoen aa -^n se produkten in andere landen otlgc afgezet. Het werkelijke cijfer 1 „sï,^ twijfeld nog veel hoger liggen, aa je het uiteraard in vele gevallen Duitse douane-autoriteiten niet ,.r. zal zijn geweest, dat de Nederlan veris'" nemer voornemens was de gekocht«_ deren naar derde landen door te pen. Evenals in het voorafgegane jaar was West-Dnitsland in 1956 de beste afnemer van Nederlandse produkten en was om gekeerd Nederland de beste klant van de Bondsrepubliek Duitsland. De uitvoer van Nederland naar West-Dnitsland nam procentueel in sterkere mate toe dan de totale Nederlandse uitvoer en ook de in voer van West-Dnitsland naar Nederland vertoonde een sterkere procentuele toe neming dan de totale Westduitse uitvoer. Het belang, dat beide landen ais handels partner voor elkaar hebben, is dus we derom groter geworden. De Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel in Den H°ag heeft de ge gevens betreffende het Nederlands-Duitse handelsverkeer in het volgende overzicht samengevat. Nederland voerde in 1956 voor een waarde van 1960 milioen naar West- Duitsland uit. Ten opzichte van 1955 be tekent dit een toeneming met 12.5 pet He totale uitvoer vertoonde van 1955 op 1956 een toeneming van 6.4 pet. In 1955 nam West-Duitsland, naar waar de berekend, 17 Dct. van de totale Neder landse export af. in 1956 steeg dit oer- centage tot IR. Aan agrarisch" produkten exporteerde Nederland in 1955 in totaa! voor een waarde van f 3897 miljoen, waarvan West-Duitsland voor een waarde van f 1004 miljoen of 25.7 pet. afnam Het aandeel van de Bondsrenuhliek in de Nederlandse export van industriële pro dukten beliep in 1956 f 956 miljoer. of 13.7 net. van de totale Nederlandse indu striële exnort. Was West-Duitsland in 1956 weer rle beste kiant van Nederland, op de tweede plaats stnnd nu weer de Belgisch-Luxem burgse Economische linie (BLEU), die Nederlandse produkten tot een waarde van 1543 miljoen (14,2 pet. van het to tale) kocht. BLEU ivecr onze belangrijkste leverancier Nederland importeerde in 1956 uit Duitslr d voor een waarde van 2516 miljoen. Dit betekent een toeneming ten opzichte van 1955 van 17,3 pet., tcrwjjl de totale Nederlandse invoer een iets ge ringere toeneming vertoonde, namelijk van 15,7 pet. Duitsland bezette, evenals vorige jaren, na de BLEU de tweede plaats op de ranglijst van de leveranciers van Nederland; uit de BLEU importeerde Nederland goederen tot een waarde van 2665 miljoen. Het aandeel van West- Duitsland in de totale Nederlandse im port bedroeg 17,9 pet, het aandeel van de BLEU 18,9 pet. Neemt men de totale omzet in de bui tenlandse handel dus invqer en uitvoer als maatstaf, dan wint echter dc Bondsrepubliek Duitsland het toch weer van de BLEU. Want tussen Nederland et, West-Duitsland werden in 1956 goederen omgezet tot een waarde van 4476 miljoen tussen Nederland en de BLEU tot een waarde van 4209 miljoen. Bij de Nederlandse invoer uit West- Duitsland spelen de agrarische produkten slechts een zeer bescheiden rol: op het totaal van f 2516 miljoen maken deze niet meer dan f 65 miljoen uit en daarin zijn dan nog produkten als kalizouten zeep en vetzuren begrepen. Van des te meer belang zijn de door Nederland uit Duitsland betrokken industriële produk ten. Ruim 21 pet. van de totale Neder landse industriële import bestaat uit pro dukten van Duitse oorsprong. De totale Nederlandse industriële import nam in 1956 met 16,5 pet. toe, de industriële im port uit, Duitsland met 17.5 pet. Uit de vegevens van Duitse in- en uit- voe- itatistick kan on overeenkomstige wiize worden berekend, dat Nederland in 1956 ook weer de beste klant van de Bondsrepubliek Duitsland was. Nederland stond op de eerste plaats met een aan deel van 9.3 pet. in de totale Duitse ex port, gevolgd door de BLEU, die 6.8 pet. van de totale Duitse export afnam. Aan d-e Duitse invoerzijde vindon we weer de Verenigde Staten, die 14.2 pet tot de totale Duitse invoer biidroeaen. op de eerste plaats. Op de tweede plaats staat Nederland, dat. een aandeel van 7.1 pet. in de totale Duitse import had. Binnenkort nieuw handels verdrag Gaandeweg worden de handelsverdra gen tussen Nederland en derde landen vervangen door handelsverdragen tussen de Benelux en derde landen. Een zodanig verdrag tussen de Benelux en Du.tsland zal eerlang moeten worden gesloten. Het is daarom van belang, er nog eens de aandacht op te vestigen, dat de handels- omzet tussen de Benelux en Duitsland een omvang heeft, die in de wereld slechts in enkele gevallen b.v. in het handelsverkeer tussen de Ver. Staten en Canada wordt overtroffen. Blijkens de Duitse statistiek bereikte de omzet tussen Duitsland en de Benelux in 1956 het im posante bedrag van DM 8.3 miljard. Vermindert men het bedrag van de in voer in Duitsland uit Nederland als leve- ringsland met het bedrag van de invoer uit Nederland als produktieland, dan blijkt, dat Nederland in 1956 voor een waarde van DM 413 miljoen (1955: DM 347 miljoen) aan goederen uit. derde landen in de Bondsrepubliek heeft afge zet. Op overeenkomstige wijze kan wor den berekend, dat Nederlandse transito handelaren in 1956 op zijn minst voor n U' De Nederlandse regering heeft ee 1 jng nodiging van de Amerikaanse 1 ^,eef aangenomen, om Nederlandse marl grote heden te laten deelnemen aan een internationale vlootshow, die va zal 17 juni te Hampton Roads, Virgin worden gehouden. ter zR' Aan deze vlootschouw, die luis ,e. bijzetten aan de feestelijkheden ter genheid van de 350-ste gedenkdag v ^e- begin der koloniale vestigingen in ver- rika, zullen marine-eenheden uleriand scheidene landen deelnemen. ,^e...n" efl zendt H.M.'s „De Zeven Pr0V?nCie<,i{ape' H.M.'s „Groningen". De Marinier ^rpS der Koninklijke Marine en het „eVeP tamboers en pijpers zullen op „Re benoemd tot ridder in de Bij K.B. zijn orde van de Nederlandse Leeuw Ikman van Burck, president van de^'^rjj- mr ebt' bank te 's-Gravenhage, en A. van jg berghe de Coningh, voorzitter v. stin' raad van beroep voor de directe hel' je gen te 's-Gravenhage; tot officier yUr- orde van Oranje-Nassau rar. H- {LfOfP man, secretaris van de raad van voor de directe belastingen te A ^,„31)' en dr. W. Lutjeharms, hoofd van de te gelische Broedergemeente in Nedf Zeist en tot ridder in de orde van Nassau de heer H. Rapparlie, rentme van de Evangelische Broedergemeent orantef -te* Biedt zich aan 23 jaar, met groot verantwoor delijkheidsgevoel, alg. ontwik keld en met goede propagan da- en verkoopcapaciteiten. Gewend zelfstandig te werken en acties te leiden, voor werk zaamheden in zijn vrije tijd (liefst administratie of propa ganda). Br. onder no. S 1086 Nwe. Schied. Crt, Dam 18. Normale rente. Aantrekkelijk® voorwaarden. Brieven onder no. S 1087 Nwe Schied. Courant, Dam 18. Van 15 tot 18 maart zal het Noorse fre gat „Tromsö" onder bevel van luitenant ter zee der le klasse B. Dingsör een niet- officieel bezoek brengen aan Rotterdam. Het schip wordt vrijdagochtend half ne gen bij Hoek van Holland verwacht en zal omstreeks 10 uur aan de Parkkade afmeren. Het vertrek uit Rotterdam is vastgesteld op maandag 18 maart a.s. om twaalf uur 's middags. Van 15 tot 21 maart zal het Britse depotschip voor torpedobootjagers H.M.S. „Tyne" onder bevel van kapitei - ter zee J. W. H. Bennett een niet-officieel be zoek brengen aan de Maasstad. Het schip wordt vrijdagmiddag één uur bij Hoek van Holland vewacht en zal omstreeks drie uur eveneens aan de Parkkade me ren. Nabij Hoek van Holland zal H.M.S. „Tyne" een saluut afgeven, welk saluut door een batterij te Hoek van Holland zal worden beantwoord. Een erewacht van de Koninklijke marine zal tijdens het bin nenvaren bij de semaphore staan aange treden. Ten behoeve van de bemanningen van beide schepen is een uitgebreid program ma samengesteld, dat behalve de offi ciële bezoeken en recepties, een aantal sportwedstrijden, autobustochten en ex cursies omvat. Opsporingsambtenaren van de P.T.T. hebben in samenwerking met de Rijks politie de clandestiene zender „Studio Winschoten-Mexico-Columbia" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 18-jarige fabrieksarbeider J. N. S. en de 45-jarige landarbeider S. V. D. P. bei den te Warffum. Te Onderdendam werd de clandestiene zender „De Afgekeurde Woning" opge spoord en in beslag genomen. Hier werd proces-verbaal opgemaakt tegen de 32- jarige melkrijder W. de B. ^Niet overal goede resultaten be minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, is gisteren in gezelschap van de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, dr. M. J. Prinsen, van het vliegveld Valkenburg naar Texel gevlogen om in Den Burg de opening te verrichten van de nieuwe Rijks H.B.S. Een bijeenkomst, die aan de opening vooraf ging, werd o.a. bijgewoond door dr. J. P. Chr. de Boer, inspecteur bij het gymnasiaal onderwijs, dr. J. B. Drewes, chef afdeling voorbereidend hoger- en middelbaar onderwijs van het departe ment van O., K. en W., de heer E. W. J. Rosenberg, referendaris bij het ministerie van Onderwijs, leden van de Texelse ge meenteraad, benevens de hoofden der scholen van het eiland. De minister uitte in zijn openingswoord waardering voor het initiatief van Texels gemeentebestuur met aan het hoofd bur gemeester C. de Koning, waaraan de stich ting van dc school voor een belangrijk deel is te danken. Een en ander kreeg vlot zijn beslag. Maar nu moet men niet elders in den lande gaan denken, aldus de minister, dat overal zulke goede re sultaten verwacht mogen worden. Het nij pend tekort aan leraren is namelijk een grote rem. Texel zag reeds lang reikhalzend uit naar de H BS., zo besloot minister Cals zijn korte toespraak, want tot dusverre moesten de leerlingen de H B S te Den Helder bedoeken, zodat zij reeds voor dag en dauw op pad moesten en 's avonds pas aan hun huiswerk konden beginnen. w Veldoefening Commando schalt: Sectie-halt!" Een Mars per soldaat voor 't verder gaat. Ar Al ars is een kostelijke versnapering, bereid met volle melk, chocolade, eieren en roomcaramel. Het tweede-Kamenid de heer Boekho ven (P. v.d. A.) heeft schriftelijk aan de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid de volgende vragen gesteld: 1. Kan de minister meedelen of, nu In de gemeenten Beerta en Finsterwolde nog steeds een aanmerkelijke werkloosheid heerst en ernaar gestreefd wordt voor het arbeidsoverschot in deze gemeenten pas sende, nuttige, -anvullende werkgelegen heid te creëren, deze werkgelegenheid in tussen reeds gevonden is? 2. Indien dit niet het geval mocht zijn, is dit dan mede het gevolg van de omstan digheid, dat de minister reeds enige tijd aantrekkelijke werken, waarvan de kosten per manweek een bepaald bedrag over schrijden, niet meer voor uitvoering als aanvullend werk in aanmerking laat ko men? 3. Mocht dit juist zijn, bestaat er dan geen aanleiding voor de minister ten be hoeve van eerdergenoemde streek, juist ook in verband met het uitvallen van de landaanwinningswerken, andere beoorde lingsmaatstaven aan te leggen? (Van onze correspondent) Op de terreinen in Farmsum bij Delf zijl, waar een sodafabriek in aanbouw is, zijn gisteren twee stalen hijsmasten be zweken, toen men trachtte een vijfender tig meter hoge metalen schoorsteen op te hijsen. De schoorsteen, die twaalf ton woog stortte naar beneden en sleepte in de val de twee hijsmasten mee. Met een enorme klap sloeg het gehele gevaarte tegen de grond. Hoewel ter plaatse diverse mensen aan het werk waren, werd gelukkig nie mand geraakt. week f 8.90 maand f38.50 Wij leveren de ALLERBESTE antenne, waardoor goede ontvangst is verzekerd. •fc GRATIS demonstratie in Uw huiskamer SCHIEDAMSEWEG 145 - TEL. 52.500 STRAATWEG 59 - TEL. 89.200 PLEINWEG 152 - TEL. 77.555 Zeer grote verkoop-organisatie zoekt actieve personen voor de verkoop in vrije tijd van de beste Duitse radio's televisies, wasmachines, stofzuigers, naaimachines enz (technische kennis NIET nodig) Zeer hoge provisie Goe deren worden thuis bezorgd Uitstekende service. Perso nen met verkoop-capaciteiten kunnen 2 3 duizend gul den per jaar bijverdienen. Br. ond. no. 5437 C bur. blad liiiiitiiiiiiiityiuitiiiuiiitüiiiiuimiJiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiumtiiiiiiiiiiiiiiiJJitiiJtiiiitiiiJiijiiiiiuiiijiiiiittiuiiiitiiiii Het GEMEENTELIJK WONINGBEDRIJF roept cp die belast zullen worden met het schoonmaken van de openbare gedeelten van de 3 flatgebouwen gele gen aan de Burgemeester van Haarenlaan en Vlaar- ciingerdijk, het verwisselen van vuilnisemmers, het stellen van klokken voor de verlichting, het con troleren van de technische installaties en het ver richten van kleine onderhoudswerkzaamheden. Salaris van f 2.622.- - f 3.816.- '-excl. 6°/o en 5,6%) -E 4% vakantietoeslag. Kindertoelage volgens Rijksregeling. Voor het verrichten van permanente wachtdiensten wordt vrij wonen en vrije verwarming gegeven. Eigenhandig geschreven sollicitaties worden binnen 7 dagen na het verschijnen van dit blad ingewacht bij de Directeur van de Gemeentelijke Woningdienst, Lange Haven 145, Schiedam. vraagt Bruto salaris boven 23 jaar van t 71,52 tot f 78,72. Voor bepaalde ongeregelde diensten geldt een toeslagregeling. Bij gebleken geschiktheid voigt na één jaar aanstelling in vaste dienst als besteller, mits de leeftijd van 21 jaar is bereikt. Aanmelden bij de directeur van het Post- en Telegraaf kantoor. Tuinlaan 114. Schiedam. Op een GROOT HANDELSKANTOOR te ROTTERDAM wordt een gevraagd. Leeftijd 1619 jaar. Enigszins bekend met boekhouden en typen. Brieven onder no. 5438 C bureau van dit blad. Prettige j betalingsregeling via de Errea crediet service 'n van der Heem-pt0<^uC Kema-goedgekeurd Gemak en veiligheid - daar is de Erres SZ 45 voor ontworpen. Wat een enorme zuigkracht... Wat een royale stofzak... En een draaibaar mondstuk met verende borstel... voor het be houd van hoogpolige vloerbedekking. Dat kracht en schoon heid kunnen samengaan bewijst de fraaie driekleuren-uit voering! Gun Uzelf nog dit voorjaar het comfort van de ERRES SZ 45! verende borstel Nog méér voordelen ven handige voetschakelaar papieren stofzakken speciale ophanghaak vlinderlichte zuigbuizen met patentkopPf",n|i 5 mondstukken (dieptezuig10^ los snoer zwaar verchroom sleden rechtop-staand te ledigen. Aanbevolen door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen Personeel gevraagd Gevr. op kleine scheepswerf een net persoon voor schoonmaken en teren van binnenvaartuigen, v. Rossen, Overschieseweg 2, Over- schie. Goederen gevraagd Wij betalen v.a. 30 ets. per kg lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en alie soorten metalen. W. Janssen Noordvest t.o. 117, Damlaan 50, Tel. 63134. Handel en Bedrijf Ook uw kinderen zijn muzikaal Laat ze eens testen op onze 3- maandelijkse cursus, prijs 35,-, instrument en studiemateriaal in begrepen en vraag dan vrijblij vend inlichtingen bij H. J. Frens- dorff, Heenvlietsestraat 21, Schie dam. Tel. 67282. Inlijsten van platen, foto's en aquarellen. Mooie sortering staaf- lijsten. Schilderijlijsten scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. van Loenen, Dam 41-43, tel. 66192. Showroom Vlaardingerstr. 6. Voor uw funa paarden..•- tiek zakken. 10 ti C°s' tuin! 300 kg stalmest, brochure bijP et Zonen. Geuzenstraa 0oK t tu Rotterdam. Na 6 o„K Het bekende adres strooisel. Openlijk dank kregen gunst °P petrüS de Zalige Pater Eijmard. SS' w

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6