Eén goal voor om Willem voldoende verslaan Ajax II te EBOH nu nog meer achter bij AGOVV en Fortuna VI. Greetje Kraan wederom onder record van Coekie Gastelaars MWs half-spelers moesten de goals voor hun rekening nemen RBC moest opnieuw een punt aan Hilversum afstaan Blauw Wit kréég zijn revanche! Amsterdammers speelden te lauw voor grotere score Rapid JC en Sparta konden niet scoren Maar Scheveningen bracht de Zebra's eerst nog in moeilijkheden Velox, Be Quick Ztf en 'Maurits op de drempel Kleine Franse voetbal zege op Portugal Helmond gaf Dordtenaren geen kans Nederlandse successen in Munchen GVAV's tegenoffensief was vergeefs Ook Tineke Lagerberg weer zeer snel ZFC liep daardoor nog iets in MAANDAG 25 MAART 1957 PAGINA AMATEUR-VOETBAL TSC EN ALLIANCE WONNEN en passeerden Brabantia en Kimbria A.s. zondag feest in Zutfen MOC nu terug nog GO AHEAD GAAT DE ZAAK OP POTEN ZETTEN ANTON GEESINK TWEEDE IN WORSTELTITELS Niets meer verloren Poging van LZO mislukte Jiskoot slahgde LOS WON HET NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP SABEL De beslissingen omtrent de kam pioenstitels in de le klasse van het Amateur-voetbal zijn opnieuw een stapje dichter bq gekomen. Velox is in A meer ^an ooit favoriet, Be Quick Zutfen schijnt in B zijn de buut onmiddellijk te gaan bekro nen, Maurits heeft in C nu een ruime voorsprong. Daarentegen zal de strijd tegen de degradatie nog heel wat voeten in de aarde hebben, vooral rond de voorlaatste plaats (die zoals bekend óók tot degra datie leidt). Velox in A dus meer dan ooit favoriet, nu de Utrechtse geel zwarten opnieuw van Gouda wonnen en de naaste rivaal^ Uni- tas tegen hekkesluiter Rapiditas een draw noest toestaan. Velox staat nu 2 punten vóór, terwyl de afstand op R.F.C. en Zeeburgïa nog groter is, hoewel deze twee runners-up ditmaal tegen D.W.V, resp. V.C.S. géén fouten maak ten. In de staart had Rapiditas van zijn Gorcumse stunt niet zo veel plezier, want weliswaar boekte Gouda dan géén winst, daartegen over bezorgde Quick zijn Haagse supporters de vreugde van een dui delijke revanche op U.V.V. en dat was voor de Haantjes goud waard. U.V.V. echter ligt nu weer midden in de gevarenzone, welke zich toch nog steeds over de onderste helft van de ranglijst: zes clubs, uitstrekt, ook nu er nog maar 4 wedstrijden resten. Be Quick Zutfen heeft in B met nog 1 wedstrijd voor de boeg zijn voorsprong van 1 punt op W.V.C. behouden. En volgende week kan het dus ln de IJsselstad feest zijn. De favoriet gaf hekkesluiter Arn hemse Boys geen schijn van kans, zodat W.V.C. van zijn meester stukje in Winschoten: een nieuwe zege tegen een zwaar op revan che gebrand W.V.V., niet veel wijzer werd. In de staart veranderde eveneens niets, hetgeen ook hier dus in het nadeel van de achter staande clubs was. Het meest dus voor de Arn hemse Boys, die hekkesluiter ble ven, dan voor Borne dat opnieuw van Hengelo verloor (de ex-Lands kampioenen zijn nu definitief vei lig), vervolgens voor W.A.V.V. dat van Zwaagwesteinde opnieuw een zware rammeling kreeg en tenslot- 'te ook voor Achilles dat de thuis- draw tegen Quick '20 in Oldenzaal niet kon herhalen. De revanche van Sneek op het 75-jarige Robur et Velocitas had geen betekenis meer. Een knetterende revanche op Kimbria bezorgde koploper Mau rits in C een voorsprong van 2 punten, nu M.O.C. aan Brabantia een halve revanche moest toe staan. En of, met nog slechts 3 wedstrijden te spelen, M.O.C. nu nog een keer kan „terugkomen", betwijfelt men in Bergen op Zoom nu zelf wel. De draw van Brabjmtia was ook belangrijk voor de staart, de ne derlaag van Kimbria niet minder. Brabantia en Kimbria kwamen nu gelijk, maarzij werden beide gepasseerd door T.S.C. en Alliance, want terwijl de Oosterhouters nor maal weer van V.V.H. '16 wonnen, overtroffen de Roosendalers hun thuis-draw tegen Roermond: en nu gaat de spanning naar een hoogte punt! Sportclub Emma deed tegen Vlissingen wéér knap werk (de uit zege was blijkbaar geen toeval!) De standen luiden nu: EERSTE KLASSE A: Velox 18 26 42—25 Unitas 24 43—26 Zeeburgia 18 23 45—26 R.F.C 17 22 41—22 V.C.S 18 18 33—28 D.W.V 18 16 33—39 C.V.V 17 15 18—23 U.V.V 18 15 29—45 H.R.C 18 14 31—33 Quick (H) 18 14 20—34 Gouda 16 13 22—30 Rapiditas 18 12 16—42 EERSTE KLASSE B: Be Quick (Z) 21 30 70—42 W.V.C 21 29 58—33 Quick '20 20 22 48—41 Zwaagwesteinde 20 21 48—47 Sneek 20 21 48—48 Robur et Vel. 20 21 40—44 Hengelo 20 20 49—54 W.V.V 19 18 42—45 Achilles 20 16 28—39 W.A.V.V 20 15 31—38 Borne 19 14 37—47 Arnhemse Boys 20 13 42—63 EERSTE KLASSE C: Maurits 19 29 43—18 M.O.C. '17 19 27 44—27 De Spechten 20 27 48—29 Vlissingen 20 24 5036 S.C. Emma 19 20 4744 Roermond 19 18 44—39 V.S.V. '34 18 17 25—34 T.S.C 18 15 25—32 Alliance 19 15 29—33 Brabantia 18 14 34—41 Kimbria 18 14 34—48 V.V.H. '16 ..17 4 22—64 Bij Go Ahead waar het de laatste tijd niet al te florissant was, zet men nu de zaak op poten. De Deventer club, die vier maal landskampioen en 16 maal oostelijk kampioen was, heeft een commissie be- I taald voetbal ingesteld. Deze bestaat uit de heren Koopman, vroeger een bekende speler van het eerste elftal als voorzitter, Peters en Potasse, de plaatselijk directeur van de Twentse Bank, als leden. Het ligt in de bedoeling ook een manager te be noemen. Vananvond (maandag) komt in de raads vergadering een voorstel van B. en W., aan de orde om het terrein en de hele opstand van Go Ahead, waaronder een grote overdekte tribune, over te nemen voor een bedrag van 100.000. Wanneer zó een doelman in de lucht hangt als hier Feyt van Willem II en onder hem suist de bal de touwen tegemoet, dan is een voltreffer meestal onvermijdelijk. Toch is dat hier maar gezichtsbedrog. Wel bevindt Feyt zich inderdaad op hoog niveau, liggen Ajax-middenvoor Bleijenberg en de Tilburger Formanoy zwaar in de clinch en staat Van Dijk schijn baar gerust toe te zien, maar toch vloog deze bal nog rakenings voor het doel van Willem II langs. TILBURG, zondag Slechts éénmaal in de vijfde minuut reeds schoot de vandaag bij Willem II nogal mat spelende Ajax-voorhoede een bres in de Tilburgse defensie, zodat linksbuiten Schmidt opnieuw matchwinnaar werd voor de Ajaxieden, die tenslotte in de Textielstad maar een povere indruk hebben achtergelaten. Ondanks bijna drie kwartier gedegen overwicht wisten de Tilburgse tricoloren in de eerste helft niet tot scoren te geraken en toen na de pauze het spel van Willem II steeds slordiger werd en de dekkingsfouten steeds talrijker, ver wonderde het slechts, dat de Amsterdamse aanval daarvan geen gebruik wist te maken. Maar tenslotte was de 0—1 zege voor Ajax voldoende voor het behoud van de kampioenskansen en werd Willem II weer wat sterker in de richting van degradatie gedrukt. Met een serie slordige aanvallen baande Willem II zich onmiddellijk na de aan vang een weg naar het Ajax-doel. Stopper Van Roessel moest zich wel even inspan nen om Van Dijk het doorstoten te belet ten, maar er was toch geen vuiltje aan de lucht. Maar toen in de 5e minuut De Zwart één van zijn vele dekkingsfouten maakte en linksbuiten Schmidt daardoor volkomen vrij kwam te staan, was het een simpele kwestie voor de Ajaxied om de score te openen. Dit te meer, omdat doelman Feyt het uitzicht werd benomen en de bal via diens handen in de touwen verdween. Naar pas later bleek zou dit doelpunt van beslissende aard zijn. Merkwaardig toch, omdat Willem II tot aan de rust slechts nu en dan onderbroken door Ajax- uitvallen de touwtjes stevig in handen had. Maar het Willem II-spel leed onder de zwakte van haar defensie, waarin Van Roessel het onzekere spel van de backs De Zwart en Van de Luytgaarden met steeds kon goedmaken. Het gevolg van deze zwakte was, dat Formanoy en Van Elderen steeds druk werk hadden hun backs te ondersteunen en dat Brooymans en De Wit vrijwel alleen voor de verbin dingen kwamen te staan. Vandaar een ge deeltelijk vacuum op het middenveld en een permanente onvolledigheid in de Til burgse voorhoede. Nochtans zag Brooy mans kans enkele schoten te plaatsen, die echter aan zwakte laboreerden. Het beste schot kwam van rechtshalf Van Elderen zodat Pieters Graafland gedwongen was de bal over de lat te tikken. Zo tegen het kwartier geraakte Willem II door schoten van Schmiidt en Bleyenberg in moeilijk heden. maar de serie aanvallen werd daardoor nauwelijks verstoord. Het bedrevener optreden van de Ajaxie den, het feller reageren en het minder slordig samenspelen, alsook he\ stugge ingrijpen van Anderiessen c.s. maakten het Willem II allerminst gemakkelijk te slagen. Weer poogde Brooymans de Am sterdamse doelman te verschalken, maar het element verrassing werd bij al zijn schoten gemist. Steeds deponeerde vooral Koopal de bal in de Amsterdamse doel- mond, maar nimmer was er een Tilburgse schutter zo kordaat, dat hij kon door tasten. Na een half uur verspeelde Schmidt een pracht kans. toen De Zwart hem opnieuw alle ruimte liet. Het was tenslotte Feyt, die Willem II in de laatste minuten voor de pauze behoedde voor een grotere achterstand, toen hij een kopbal en een schot van Bleyenberg op bekwame wijze onschadelijk wist te maken. Toen Formanoy reeds in de eerste mi nuut na de hervatting hard tegen de paal schoot, leek er nog volop kans voor Wil lem II. Maar steeds duidelijker werd de onmacht van de Tilburgse ploeg, toen de Ajax-spelers het heft in handen gingen nemen en zij met graagte profiteerden van de vele slordigheidjes en dekkingsfouten. Dat nochtans Bleyenberg c.s. van al deze mogelijkheden geen gebruik wisten te ma ken, pleit niet in het voordeel van de Amsterdamse aanvalslijn. Er werd weinig of niet geschoten zelfs. Toen Van Roessel in de 15e minuut de bal met de hand buiten het strafschop gebied voerde, werd de Amsterdammers een strafschop onthouden. Maar tenslotte niemand die zich daarover erg druk maakte. Nog eens weer moest Feyt Schmidt het scoren beletten, toen De Zwart de Amsterdammer aan zijn lot overliet. Een klein kwartder voor het einde moest Formanoy zich door A. Smolders laten vervangen. Te laat werden alle Willem Il'ers tenslotte naar voren gezonden. Er was geen redding meer mogelijk, zodat Ajax deze matte en zeker niet hoogstaan de wedstrijd in zijn voordeel kon beslissen. (Van onze sportcorrespondent) KAALHEIDE, zondag. Zo aantrekkelijk als de eerste helft van Rapid JCSparta 00, was, zo mistroos tig was het spel na de rust. Er gebeurde toen praktisch niets, dat enige opwinding en bijval bij het publiek kon verwerven Slechts één moment uit de tweede helft zal de 6000 toeschouwers bijblijven: de vrije trap, die Geel even buiten het straf schopgebied kreeg te nemen. De Rapid- mannen vormden het bekende muurtje maar Geel richtte het leer uiterst scherp langs de rechterflank van deze muur en keihard vloog het leer laag op de hoek van Cox' doel af, maar de Rapid JC-kee- per reageerde blikscmncl en ving het leer kiemvast aan zijn borst op. Dat was naast een gevaarlijke vleugelschot van De Vries, dat Cox over de doellat werkte, het enige werk, dat een sterker Sparta de Lim burgse doelman bezorgde- Voor de rest kon hij tussen de doelpalen uit toezien, hoe ook de Rotterdamse voorhoede snel heid en doortastendheid miste om een be paald overwicht in' doelpunten uit te druk ken. In de eerste helft had Cox ook niets bijzonders te doen gehad. In de eerste mi nuten loste Bossqlaar, die vanmiddag in het geheel niet opviel, een effectvol hoog schot, dat naar de bovenhoek draaide Cox deed hierbij zijn plicht. En na deze openingszet namen de Limburgers het spel grotendeels in handen, maar stuitten op een versterkte Sparta-defensie, waar in Bosselaar en Wim v.d. Gijp zich terug trokken en een handje hielpen om de toen vlotte Rapidcombinaties de baas te wor den. Maar het Limburgse tempo was weer niet hoog genoeg om een zo solide verde diging, als waarover Sparta beschikt, schaakmat te zetten. Niettemin kwam er nog werk aan de winkel voor Van Dijk, die een hard schot van Schaffrath uit de hoek haalde en een effectvol schot van Van Melis onschadelijk maakte. Diep in de eerste helft leek Van Dijk een geslagen man toen Bisschops in ge heide buitenspelpositie het leer van Han- neman ontving en op het Rotterdamse doel afrende, dat Van Dijk verliet om zijn belager tegemoet te lopen. Bisschops schoot het leertegen de paal, waar van het weer in het veld sprong. Rapid kon na de rust zijn aantrekke lijke spel van daarvóór niet meer opbren gen maar bleef defensief sterk genoeg om de Sparta-aanvallen in toom te houden. Vandaar dat het 00 bleef. Onder slechte weersomstandigheden is te Lissabon voor 35.000 toeschouwers de voetbalwedstrijd Portugal-Frankrflk ge speeld. De wedstrijd eindigde in een 1-0 zege voor de Fransen. De ruststand was 0-0. Pas in de 9e minuut van de tweede helft slaagde de Franse linksbinnen Piantoni erin, met een schot van meer dan 20 meter, het enige doelpunt te sco ren in deze ontmoeting. De B-teams van Frankrijk en Portugal hebben te Nantes eveneens tegen elkaar gespeeld. Het resultaat werd hier een ge lijk spel, 11. Het Engelse jeugdelftal heeft in een wedstrijd, gespeeld te Fontainebleau, een 10 zege op de Franse junioren behaald. Als laatste wedstrijd voor groep 2 van het internationale militaire voetbaltornooi is te Wiesbaden de ontmoeting Amerika Italië gespeeld. De Italianen, die bij de rust met 3—1 leidden, wonnen met 41. De ontmoeting was van weinig belang aangezien Italië zich reeds geplaatst had voor de halve finalepoule (Van onze sport-correspondent) MAASTRICHT, zondag. In Maastricht leefde algemeen de verwachting, dat M.V.V. het tegen G.V.A.V. wel zou klaren. De supporters kwamen echter minder stevig m hun schoenen te staan, toen bekend werd, dat na Van Bun ook zijn vervanger Van Duk in de lappenmand was met een bloeduitstorting. Het gevolg was, dat M.V.V voor de spilplaats een beroep moest doen op Rutten. Die kweet zich voortreffelijk van zijn taak. Maar als nevengevolg bleek de Maastrichtse voorhoede te luden aan een groot gebrek aan slagvaardigheid. Ook de kleine Ummels kon door grote be- bedriivigheid zijn medevoorwaartsen Coenen, Toennaer, Remders en Vroemen niet tot grootse daden inspireren. n Dat M.V.V. desondanks won. was te danken aan de halflime. Stopper Rutten scoorde uit een penalty en de Duitse aanwinst Hecht beleefde als linkshalf het grote moment van zijn eerste doelpunt voor M.V.V. Rechtshalf Van Wissen had defensief en offensief ook een groot aandeel in de zege. Er was in het begin alle reden om het optimisme te temperen. Want al moest G.V.A.V. het zonder Lacrois doen, die met een lichte hersenschudding kampt, dit bleek voor de Groningers toch geen beletsel om een bewust offensieve hou ding aan te nemen. Stopper Benninga nam met zijn secondanten steeds een ver opgedrongen positie in, met voor de Maastrichtenaren als lokaas de buiten- spelval, waar de M.V.V.'ers prompt keer op keer intippelden. En intussen con centreerden de Groningers zich op pure snelheid: forse trappen, die hun aanval len een overrompelend karakter gaven, zonder nochtans de Maastrichtse verde digers voor serieuze problemen te kun nen stellen. Wel nam M.V.V. het initiatief af en toe zelf in handen, maar de voorwaart- sen bleken zeer zuinig te zijn op hun geschut. Pas in de 27ste minuut kreeg Roffel het te kwaad met een boogbal van rechtshalf Van Wissen. Twee minuten laten werd een hands- geval van Ludwig vrij zwaar gestraft met een strafschop, feilloos uitgebuit door Rutten 10, maar deze tegenslag werd gecompenseerd door een hands- geval, wéér van Ludwig, in de tweede helft, waarbij zowel scheidsrechter Van Doorn als de grensrechter juist hun ogen dicht schenen te hebben ge had. Even ontstond na dit eerste doelpunt paniek in de Groningse verdediging, maar zij herstelde zich en ging pas in de 42ste minuut weer door de knieën, na een messcherpe voorzet van Ummels, die Hecht reden tot juichen gaf 20. Minder interessant was de tweede helft. M.V.V. scheen voldoende reden aanwezig te achten, om het wat kalmer aan te doen. De gasten reageerden prompt. Maar zij hadden linksback Al- ting verloren. Kruger moest aanvalslei der worden en Wolda trok zich in de verdediging terug. Behalve een surplus aan corners zeven tegen twee en enkele door Vrij hof puik verwerkte schoten, kwam G.V.A.V. echter niet tot resultaten. Daartegenover moest Roffel met een fraaie zweefduik nog een patent schot van Ummels onschadelijk maken. In het laatste gedeelte van de Nationale worstelkampioenschappen, die in Utrecht zijn verwerkt, heeft de bekende judo'er Anton Geesink het bij de zwaargewichten tot de tweede plaats kunnen brengen. Hij won Dan De Rooy (Hercules-Deven- ter) en Alphenaar (KDO Den Haag), maar moest in Piet Arts zijn meerdere erken nen. Deze beslissende partij om de eerste plaats duurde de volle vijftien minuten, voordat Arts op punten won. De vereniging van Geesink, de Halter uit Utrecht diende eerst een protest in tegen deze overwinning, maar trok het later weer in. MÜNCHEN-GLADBACH, zondag. Een Nederlandse dames-zwemploeg heeft in het weekeinde aan ongeveer duizend toeschouwers in de Duitse grensstad Miinchen-GIadbach de hoge school van de internationale zwem- sport gedemonstreerd. Er werden weer wat persoonlijke en Nederlandse records geëvenaard of verbeterd en de Hilversumse Greetje Kraan presteerde het voor de tweede keer binnen een week om op de 100 meter vrije slag beneden het officiële Nederlandse en Europese record van Cockie Gastelaars te blijven. Op de eerste dag van de internationale wedstrijden in het nieuwe 25 meter-bad is Tineke Lagerberg van 't Gooi er niet in geslaagd het wereldrecord op de 200 meter vlinderslag te verbeteren. Zij ging alleen over de baan en noteerde de welis waar fraaie tijd van 2 min. 38,8 sec., waar mede zij onder het officiële wereldrecord bleef, dat sedert 30 december van het vorig jaar met 2 min. 42,3 sec. op baar naam staat, doch zoals bekend liet zij op 19 maart j.l. te Naarden reeds een tijd van 2 min. 38,1 sec. afdrukken. Deze prestatie is evenwel nog niet als wereld record erkend. Corrie Schimmel, eveneens van 't Gooi, boekte een succes op de 100 meter vrije slag. Zij tikte als eerste aan in 1 min. 6,5 sec., hetgeen een verbetering van haar persoonlijke prestatie inhield. De Duitse Birgit Klomp eindigde op dit nummer als tweede in 1 min. 7 sec., gevolgd door haar landgenote Herta Haase (1 minuut 7,7 sec.), Jans Koster ('t Gooi) 1 min. 9,8 sec. en Ada den Haan ('t Gooi) 1 min. 9,7 sec. Hoewel voor Ada den Haan een betere tijd was afgedrukt dan voor Jans Koster, werd Jans koster door de jury van aan komst vóór Ada den Haan geklasseerd. De 100 meter rugslag eindigde in een Duitse zege. Het was Hel,ga Schmidt, die bet eerste de finish bereikte in 1 min. 15,8 sec. Tine Lagerberg werd tweede in 1 min. 18,3 sec. en Jans Koster werd der de in 1 min. 20,1 sec. Op de vierde plaats eindigde de Duitse Renate Scherra met 1 min. 22,8 sec. Op de tweede dag wisten onze dames op alle nummers tc zegevieren. Daarbij imponeerde het meest de 400 meter vrije slag, waarbij de eerste vijf plaatsen voor de Nederlandse zwemsters waren. Mary Kok zegevierde in de voor haar persoonlijke recordtijd van 5 min. precies. De Europese recordhoudster Corrie Schim mel had er 2,5 sec. langer voor nodig en werd tweede. Daarna volgden Tineke Lagerberg (5.09,3), Judith de Nijs (5.09,4) en Jans Koster (5.12,0), waarbij Tineke Lagerberg eveneens haar persoonlijk record (met 3,5 sec.) verbeterde. De 100 meter vlinderslag was voor de wereld recordhoudster Atie Voorbij. Zij liet de chronometers op 1 min. 11.3 sec. stilstaan. Tineke Lagerberg tikte als tweede aan in 1.12,3. De Duitse recordhoudster, Christel Werther, kon het niet verder brengen dan 1 min. 17,4 sec. en werd derde. De 100 meter rugslag werd gewonnen door de Hilversumse Lenie de Nijs in 1 min. 12,6 sec., waarmee zij haar persoon lijk record evenaarde. Helga Schmidt (Duitsland) klasseerde zich tweede met 1,6 sec. verschil. Greetje Kraan zwom de 100 meter vrije slag in de prachtige tpd van 1 min. 3,8 sec., waarmee zij 0,2 sec. onder het officiële Nederlandse en Europese record van Cockie Gastelaars bleef. Enige dagen geleden, tijdens de verbetering van het Europese record 4 x 100 meter vrije slag estafette, zwom Greetje in deze estafette 1.03,2. De vraag of deze tijd van Greetje Kraan als nieuw Neder lands record erkend zal worden is nog niet beantwoord. De 200 meter schoolslag was, zoals te verwachten viel, voor de wereldrecord houdster Ada den Haan; zij legde de af stand af in 2 min. 49,5 sec. De Duitse Wiltrud Urselmann liet 2.55,4 veor zich afdrukken als tweede. Rita Kroon uit Hilversum had er 2.59,4 voor nodig en werd derde. De 4 x 100 meter wisselslag estafette werd door de Robbenploeg gewonnen in 4 min. 59,2 sec. De Duitse equipe bezette de tweede plaats (5.03,1), terwijl het team van 't Gooi, dank zij Ada den Haan en Tineke Lagerberg nog als derde eindigden (5.15,2) voor Dusseldorp (5.21,5). Te Zwolle zijn zaterdagavond natio nale zwemwedstrijden gehouden. Een poging van L.Z.O. uit Leeuwarden om het Nederlands record op de 5 x 50 meter vrije slag estafette te verbeteren mislukte. De ploeg liet 2 min. 14,8 sec. afdrukken. Het Nederlands record staat sedert 31 juli 1938 op naam van Trition (Batavia) met 2 min. 14,5 sec. De Robben-zwemmer Willemse, die de 100 meter vrije slag won, knabbelde 0.1 sec. van zijn persoonlijk record af. Hij noteerde 58,3 sec. De belangrijkste resultaten waren: Dames 200 meter schoolslag: 1. Rita Kroon (Robben) 2.57,2; 2. Nel Wiegers (Robben( 3.01,3; 3. Tonny Hom (Robben) 3.05,-. 100 meter vrije slag: 1. Greet Kraan (Robben) 1.04,6; 2. Judith de Nijs (Robben) 1.08,3; 3. Sien Posthumus (LDZ) 1.09,-. 5 x 50 meter vrije slag estafette: 1 Robben 1 2.35,5; 2. Robben 2 2.42,3; 3. LDZ 2.50,6. Heren 100 meter rugslag: 1. Uitentuis (Robben) 1.08,7; 2. Van der Veen (LZO) 1.10,-; 3. Eerlich (LZO) 1.15,-. 200 meter schoolslag: 1. Kostelijk (LZO) 2.51,3; 2. Sink (Robben) 2.53,4; 3. Luinstra (LZO) 3.02,7. 100 meter vlinderslag; 1. Put (Robben) 1.17,9; 2. Dijkstra (LZO) 1.28,6; 3. Russcher (LZO) 1.30,2. 100 meter vrije slag: 1. Willemse (Rob ben) 58,3; 2. Osinga (LZO) 1.00,2; 3. Ten Thye (LZO) 1.01,7. 5 x 50 meter vrije slag estafette; 1. LZO 1 2.14,8; 2. BZZ 2.37,7; 3. LZO 2 2.39,9. In het Sportfondsenbad te Dordrecht is Jan Jiskoot (Merwede) erin geslaagd het Nederiands record 4 x 100 meter wis selslag persoonlijk te verbeteren. Hij liet een tijd van 5 min. 19 sec. noteren, het geen een verbetering van niet minder dan 10,1 sec. betekent. Het oude record stond met 5 min. 29,1 sec. sedert 26 mei 1956 op naam van Charles Ritton (DJK). De drie tijdwaar- nemers drukten allen 5 min. 19 sec. voor hem af. EERSTE DIVISIE B: SittardiaVolendam 3 AGOVV—Rigtersbleek 2—1 ScheveningenBlauw Wit 54 Fortuna VI.—DFC 1—4 RCHIlermes-Dvs 3—0 Stormvogels—Excelsior 2—2 EBOH—Helmond 3 Vitesse—EDO 6-3 EERSTE DIVISIE A: DWS—VSV 1—3 HVCKFC 3—2 AlkmaarHaarlem 32 EmmaDe Volewljckers 31 HelmondiaLimburgia 22 WageningenRoda Sport 23 De GraafschapXerxes 11 EBOH dreigt in de staart van de Eerste divisie B het slachtoffer te worden. De Dordtenaren moesten zelf aan Helmond, dat reeds buiten schor was, een verwachte revanche toestaan, terwijl daarentegen, ook conform de prognose, AGOVV ditmaal de gchéle winst tegen Rigtersbleek thuis hield en Fortuna VI. goed genoeg bleek om DFC thans slechts de halve buit mee te geven. Voor de rest geen schokkende dingen. Alkmaar eiste tegen Haarlem ditmaal de volle oogst op en liep iets op ADO in. maar Limburgia en Helmondia deelden opnieuw. Nieuwe winst van VSV en Roda Sport op resp. DWS en Wageningen, een nieuwe draw tussen De Graafschap en Xerxes, revanche van HVC op KFC, alsmede van Emma op De Volewijckers, waarmee de Dordtenaren echter niet zijn gebaat. De revanche van Blauw Wit op Scheveningen kwam moeizaam tot stand, maar toen het eenmaal zover was, noteerden de Amsterdammers te hunnen profijte bovendien een nieuwe draw tussen Stormvogels en Excelsior (de 14e, veertiende, draw van de Rotterdamse roodbroekeneen ruime RCH-zege op Hermes en het puntje dat DFC aan Fortuna VI. moest afstaan. Sittardia nam revanche op Volendam en dito Vitesse op EDO (destijds 10, thans 63 EERSTE DIVISIE A: ADO 22 37 75—26 Alkmaar 23 33 6136 Limburgia 22 29 3924 Helmondia 23 27 3435 Haarlem 22 23 3834 SVV 23 23 39—38 Xerxes 22 22 40—40 HVC 22 21 46—46 Graafschap 23 21 3639 KFC 23 21 37—44 VSV 22 20 29—38 Volewijckers 21 19 3944 Wageningen 22 18 3741 Roda Sport 23 18 39—54 DWS 23 18 30—50 Emma 24 10 2656 EERSTE DIVISIE B: Blauw Wit 24 38 58—23 Stormvogels 22 30 4030 DFC 23 28 51—40 Hermes-Dvs 22 27 5238 Sittardia 24 27 5641 Excelsior 23 26 3231 Vitesse 24 26 42—31 Volendam 21 24 5140 RCH 22 24 36—28 Scheveningen 23 21 4443 Rigtersbleek 22 20 4047 Helmond 23 19 41—48 EDO 24 19 34—50 AGOVV 24 14 31—59 Fortuna (VI.) 22 13 26—48 EBOH 23 10 23—60 TWEEDE DIVISIE A: VelocitasEnschedese Boys 31 LeeuwardenZwartemeer 31 HeraclesOldenzaal 61 RhedenTubantia 10 OostcrparkersHeerenveen 24 Go AheadBe Quick 10 Veendam—PEC 3—2 TWEEDE DIVISIE B: ONA—LONGA afg. RBCHilversum 11 BaronieZist, 42 NEC—TOP 5—1 't GooiDosko 22 ZFC—DHC 1—0 De Valk—UVS 3—5 Een schermer van de „oudere garde" is te Vlaardingen in het bezit gekomen van de Nederlandse sabeltitel. Het was de 39-jarige Los van de scherm vereni ging d' Artagnan, die zijn jaren lange zwoegen beloond zag. Vele malen in suc cessie heeft hij de finale van dit kam pioenschap bereikt, doch verder dan een tweede of derde plaats bracht hij niet. De uitslag luidde: 1. en kampioen van Nederland Los (d' Artagnan, Utrecht) "7 gew. part., 2838 tr.; 2. Engelberts (Zaal van den Berg, Amsterdam) 6 gew. part; 1936 tr; 3. Kardolus (De Vrije Wapen broeders, Den Haag) 6 gew. part, 28—33 tr; 4. Ch. van Uden (De Vrije Wapenbroe ders, Den Haag) 4 gew. part, 26—33 tr; 5. Thomassen (Zaal Van den Berg, Amster dam) 4 gew. part, 2934 tr; 6. Van Beem (Parade et Riposte, Den Haag) 4 gew. part, 33 tr; 7. Tan (Zaal Abrahams, Den Drievoudige winst voor de kampioens-kandidatcn in 2A: voor Heractes in de zéér moeilijke Twentse semi-derby tegen Oldenzaal, zo goed als voor Leeuwarden tegen Zwartemeer opvallend royaal (gezien de beide draws in eerste instantie), waar tegenover de zege van Rheden (reeds eenmaal winnaar) op Tubantia slechts met ee-> minimum-score werd geboekt. De big-match van 2B tussen RBC en Hilversum eindigde opnieuw in een 1—1 gelijk spel en daardoor zagen de Roosendalers hun voorsprong wéér met een punt verkleinen, met name ten opzichte van ZFC, dat weliswaar tegen DHC slechts tot een minimumzege kwam, maar er desniettemin de volle puntenbuit aan overhield. Zeist en 't Gooi boekten tegen Baronie resp. Dosko nieuwe tegenvallers. Longa kwam niet in het veld doordat wegens het overlijden van een Goudse official de wedstrijd tegen ONA werd afgelast. Voor de „restanten" zie men de uitslagen TWEEDE DIVISIE A: 32- Haag) 3 gew. part, 30—25 tr; 8. Van der Vuurst (DOS, Amsterdam) 2 gew. part, 3518 tr; 9. Van Dijk (d' Artagnan, Utrecht) 0 gew. part., 40—20 tr. Leeuwarden 23 Heracles 23 Rheden 23 Veendam 22 Be Quick 23 Zwolse Boys 22 Oldenzaal 23 Heerenveen 23 Velocitas 24 Tubantia 23 Go Ahead 23 Ensch. Boys 24 PEC 22 Zwartemeer 22 Oosterparkers 22 35 33 32 27 26 22 22 22 22 21 18 17 16 16 13 74—33 55—24 52—37 47—42 56—34 48—42 40—45 47—55 47—59 37—37 36—45 38—46 44—67 34—57 34—66 RBC ZFC TWEEDE DIVISIE B: DHC Wilhelmina TOP 23 33 4)5—23 21 28 43—24 21 28 67—36 22 27 53—28 22 26 51—44 21 25 41—46 22 24 45—40 22 21 47—55 23 21 42—44 21 20 35—38 21 19 25—32 21 19 37—51 20 16 4043 22 10 31—70 22 7 34—73 (Van onze sport-correspondent) DEN HAAG, zondag. SCHEVENINGENBLAUW WIT 34. Scheveningen mag technisch nog lang niet volmaakt spelen, de harde training heeft de spelers wel een formidabel uithoudingsvermogen bijgebracht. Twintigduizend toeschouwers hebben dat op Houtrust met eigen ogen kunnen zien in het felle en in hoog tempo gespeelde duel met koploper Blauw Wit. In de eerste helft had het er veel van weg, dat de Amsterdammers, belust op revanche voor de merkwaardige 20 nederlaag in het eerste treffen, de Hage naars onder de voet zouden lopen. Met snelle en vaak knap opgezette aanvallen drongen zij keer op keer naar het Haagse doel. Resultaten bleven niet uit. Binnen een kwartier was het 02. Geen wonder, dat de thuisclub een ogenblik uit haar gewone doen was. Maar het enthousiasme keerde terug en met hardnekkige stoten poogde de aanval van Scheveningen bressen te slaan in de stevige hoofd stedelingen defensie. Hadden de Haagse aanvallers de schiettechniek beter on der de knie gehad zelfs Jan van Geen was er niet zo best in dan zou de voorsprong van Blauw Wit in de eerste helft reeds gevaar hebben gelopen. Nu werd het zelfs 03 door een fout ln de Haagse defensie. Van der Zant legde de bal in het Haagse doel. De thuisclub gaf de moed niet op en toen doelman Van Heeswiik kort voor de rust de bal liet vallen, was Jan van Geen er onmiddellijk bij om deze in het doel te deponeren 1—3. De geestdrift van de Hagenaars bleef ook na de pauze gehandhaafd, en nam zelfs toe, toen De Wit na 7 minuten de achterstand tot 2—3 verkleinde. De aanvallen van de gastheren werden van dat moment af ongemeen fel, Blauw Wit werd op de eigen helft gedrukt en scheen dichtbij de gelijkmaker te zijn. Maar Dahrs greep zijn kans, toen de Haagse ver dedigers talmden met ingrijpen. In de allerlaatste minuut kon De Wit toch nog Wit eindigde ma n' zotlat dit gevecht in een kleine overwinning voor Blauw HELMONDIA—LIMBURGIA 2—2. Hoewel de thuisclub voor rust een 20 voorsprong had genomen, mochten de Peellanders tegen het einde nog tevreden zijn met de gelijke stand, 2—2. In de eer ste helft was het krachtsverschil niet groot, maar de gastheren wisten in die eerste periode een beter gebruik te ma ken van de kansen. Door Kornuyt en Roo senburg werd het 20. Na rust kreeg het spel een ander aanzien. Limburgia trok met sterk samenspel naar vpren. Hansen reduceerde de achterstand en Habets zorgde even voor tijd voor de gelijkma ker. ALKMAAR—HAARLEM 3—2. De thuisclub heeft wel wat veine nodig ge had om de 8.000 supporters met een op geruimd gemoed te kunnen laten vertrek ken. De mannen van de Kaasstad brach ten er niet veel van terecht, namen een weinig tegen de verhouding in de leiding, hadden later een penalty nodig om gelijk te komen en zagen kort voor tijd een knal van de Haarlemmer Vreeken tegen de lat ploffen. Het scoreverloop: Kaas 10; Vreeken 11; na rust Groeneveld 12; De voogd uit penalty 2—2; Schouten 32. DWSVSV 13. Een fel opererende Velsense ploeg heeft in een attractieve wedstrijd voor 5.500 toeschouwers de hele buit mee uit dr hoofdstad naar huis ge nomen. De gasten veroverden dank zij hun grote enthousiasme een veldover- wicht en kregen dus de meeste kansen. Scoreverloop: Vijfhuizen 10; Sijbers 11; na de rust Hazeveld 12; Den Ouden 13. HVCKFC 32. In een vrij hard duel dat ongeveer 7000 Amersfoorters bijwoon den, heeft HVC de punten in eigen huis gehouden. De score werd als volgt be reikt: Kruyver 0—1; Nederhand 1—1; Hei- nen 2—1. Na rust Sleeking 3—1; C. Mole naar 3—2. EMMA—VOLEWIJCKERS 3—1. De Dordtenaren hebben hun tweede over winning in dit seizoen behaald. De Vole wijckers waren het slachtoffer van deze ontploffing. De drie doelpunten waren de bekroning van aardig uit het middenveld opgezette aanvallen. Scoreverloop: Teer link 2—0; na rust Polak 2—1; Veldhuis uit strafschop 31. DE GRAAFSCHAP—XERXES 1—I. De Rotterdammers hebben de draw tegen de oostelijken te danken aan één man in hun Dloeg en die man heet doelman Ver meer. Wat deze goalie tijdens de storm lopen van de gastheren gepresteerd heeft, mag zonder overdrijving fabelachtig ge noemd worden. De Graafschap-voorwaart- sen werden er nerveus van en eenmaal oog in oog met deze Rotterdamse gewel denaar gingen zij van de weeromstuit nog slecht schieten ook. Scoreverloop: Kluin 1—0; na rust Hendriks 1—1. EBOH—HELMOND 0—3. Het had er veel van weg, dat de Dordtenaren, die toch nog niet helemaal verloren zijn, zich bij de degradatie hebben neergelegd. Een volkomen ongeïnteresseerde ploeg ver loor kansloos van een beter spelend maar lang niet groots Helmond. Scoreverloop: Van Leeuwen 01; na rust door Lambooy en Van Neerven 03. WAGENINGEN—RODA SPORT 2—3. Met snel en enthousiast voetbal hebben de zuidelijken de thuisclub de punten op nieuw afhandig gemaakt. De gastheren bleven ver onder de maat. Bij Roda viel de vijftienjarige rechtsbinnen Hoenen op door zijn aantrekkelijk spel. Scoreverloop: Koek 10; Fischer 11; Timmermans 12; na rust Van der Weerd 22; Fischer 2—3. SITTARDIA—VOLENDAM 3—0. De Limburgers hebben in een aantrekkelijke en vlot gespeelde wedstrijd de punten thuis gehouden. In het veld waren de wijdbroeken zeker niet minder dan de gastheren, maar voor het doel toonden zij over minder vuurkracht te beschikken dan hun tegenstanders. Scoreverloop: Brull uit strafschop 10; Schmeitz 20; na rust wederom Schmeitz 30. AGOVV—RIGTERSBLEEK 2—1. Na een slechte en harde wedstrijd zijn de technisch beter geschoolde bezoekers toch met lege handen naar huis gegaan. Dit was te wijten aan de afwezigheid van een enkele goede schutter in de voorhoede. Voor rust gaf Kastermans de gasten de leiding. In de tweede helft scoorde Hans kamp uil een penalty veroorzaakt door doelman Tellegen de gelijkmaker en rechtsback Everse schonk door in eigen doel te trappen de thuisclub de over winning. FORTUNA (VL)—DFC 1—1. Een taaie Vlaardingse defensie heeft de Dordt- se scoringsmachine voor rust zodanig ge stoord, dat er slechts één produkt (van Meeuse) uit kwam. In de tweede speel- helft lag al dra de gelijkmaker bij ver rassing in het Dordtse net (Bouman was de maker) en toen waren de gasten al moegestormd. RCH—HERMES 3—0. De Schiedam mers hebben in Haarlem een slechte par tij voetbal op de grasmat gelegd. Vooral de schietcapaciteiten van de gasten waren beneden peil. De gastheren hebben in een verdienstelijk tempo de tegenstanders drie keer overrompeld. De aanval, waarin vooral Biesbrouck goed werk deed, was weer eens produktief. Scoreverloop: Bies brouck 1—0; Ruis 2—0; na rust Kruyef 3—0. VITESSEEDO 63. Toen even na rust de Haarlemmers met een 23 voor sprong liepen te geuren, zag het er niet naar uit, dat de thuisclub nog met de overwinning zou gaan strijken. In die laatste periode echter lukte ineens alles bij de Arnhemmers en dat leverde vier goals en twee hele punten op. Scorever loop; Duivenvoorde (01); Boekelaar in eigen doel (11); Duivenvoorde (12K Schatorje 2—2; na rust Duivenvoorde (hattrick) 23; tenslotte Herberts, Slijk huis, Wolf en Schatorje 63. STORMVOGELS—EXCELSIOR 2—2. Aanvankelijk had het er veel van wef?> dat de Vogels naar een gemakkelijke over winning zouden vliegen. De Rotterdam mers overleefden de beginperiode echter zonder een onoverkomelijke achterstand op te lopen en tegen het einde zaten eT zelfs serieuze winstkansten voor de gas" ten in. Scoreverloop: Jansen jr. (van d® aftrap af) 1—0: Dörr 1—1; De Boer 2—L na rust Dörr 2—2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6