n EUROMARKT- EN EURATOM- VERDRAG GETEKEND Raar besluit van daggie-uit Geen akkoord in conflict BEREND NIJMAN MELKHANDEL protesteert tegen „prijs"-verlaging HAMMARSKJOELD BRENGT GEEN BEZOEK AAN ISRAEL Deens schip voer door Golf van Akaba naar Eilath Kort geding om „Net als toen De vliegende missionarissen vlogen voor het eerst „los" Anderhalf uur alleen in een zwaaiende Piper Cub DAGBLAD VOOR SCHIEDAM. EN OMSTREKEN Bureau geestelijke gezondheidszorg onder hoge druk Historische plechtigheid te Rome Helikopter als sleevbooP De Abonnementsprijs KENNISMAKING PER EI Dinsdag 26 maart 1957 Agent in liet gezicht geschopt Produktie per werk nemer gestegen Arbeiders weigeren ver hoging van vijf procent Produktschap voor zuivel komt morgen het geweer" AOW-premieheffing door ouders-werkgevers Guus Jansen zit met de brokken ut WEERBERICHT 'n TIP VAN BOOTZ 250 gulden boete Index voor 1956 beliep 114 (v.j. 110) uw i ói" p. dag 100 nw auto's z. chauffeur Ill ï>r Na vervallen vereveningsheffing Met de brokken.... Flauw grapje i! 16 f 15 15 jj j6 .1 15 weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: ^rij veel bewolking met enkele verspreid op tredende buien. Zwakke tot matige wind tussen zuiden en west. Minder koude nacht. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Woensdag 27 maart: zon op 6.29 uur, onder 19.07 uur; maan op 4.30 uur, onder 15.21 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Van onze correspondent) ROME, maandagavond. Met typisch Romeinse pracht en praal heeft het gemeentebestuur der Eeuwige Stad vandaag de vertegenwoordigers der zes Europese landen ontvangen in bet Paleis der Conservatoren op het Kapitool, waar de ondertekening plaats had van de twee historische verdragen inzake de Euratom en de gemeenschappelijke markt. be Nederlandse delegatie stond onder leiding van minister Luns, die Seassisteerd werd door de directeur van de afdeling Europese inte gratie van het ministerie van economische zaken dr. J. Linthorst Ho- >nan, die de chel was van de Nederlandse delegatie op de conferentie van Brussel. Bovendien waren een twaalftal andere Nederlandse des kundigen aanwezig, die de besprekingen en vergaderingen van de ofgelopen drie dagen hebben bijgewoond. Voor de andere landen waren aan wezig: de Duitse bondskanselier, dr. ^denauer en zijn staatssecretaris voor buitenlandse zaken, dr. Hallstein; de ®slgische minister van buitenlandse teken, de heer Spaak en de secretaris generaal van zijn departement, baron Snoyet; de Franse minister van buiten landse zaken, de heer Christian Pineau te de staatssecretaris Maurice Faure; de Italiaanse premier Segni en de mi- bister van buitenlandse zaken Martino, te tenslotte de premier en minister van buitenlandse zaken van Luxemburg, de teer Joseph Bech, vergezeld van de Luxemburgse ambassadeur te Rome. In de grote zaal van het conservato renpaleis op het Kapitool zaten de Vvaalf aan een enorme tafel, terwijl de teltallige delegaties achter hen plaats "adden genomen. Daarnaast was een *eer groot aantal genodigden aanwezig, oenevens een heel leger van journalis ten. De Nederlandse delegatie zat aan het einde van de tafel, daar men een geheel hieuw protocol had gevolgd, waaruit de volkomen gelijkheid van de zes Partners moet blijken: zij werden vol gens het alfabet geplaatst, wel te ver slaan volgens de naam van het land in de eigen taal. Zo kwam minister Luns, volgens de N van Nederland, op de laat te plaat«- Hij sprak dan ook als eu leverde een primeur in de fooi 1 nis van het Romeinse Kapi- aoor in zijn moedertaal te spre ke'1 »Tot mijn landgenoten, die deze plechtigheid over de televisie volgen, en om hun beter te doen beseffen het historische moment van de onderteke ning van deze beide verdragen De plechtigheid duurde iets meer dan een uur en werd, ondanks de stromen de regen, door een grote menigte op straat via de luidsprekers gevolgd. Deze dienigte bracht na afloop aan de minis ters een spontane hulde. Eerbetuiging aan De Gasperi Vanmiddag om 4 uur had een ont roerende plechtigheid plaats in de oude basiliek van St. Lorenzo Buiten de Muren: hier werd het stoffelijk over shot van Alcide de Gasperi van de Voorlopige begraafplaats in de crypte overgebracht naar het nieuwe grafmo nument, dat vandaag werd ingezegend te aanwezigheid van alle buitenlandse Sasten en van een zeer groot aantal Laliaanse politici. De inspanningen van ~e Gasperi voor de Europese integra le en zijn onvermoeibaar streven om te Europese mogendheden tot elkaar te brengen werden tijdens de plechtigheid teor alle sprekers herdacht. Met name te bejaarde Adenauer, die met de Ita- Laanse staatsman zeer bevriend was, Wijdde dankbare en ontroerende woor- ten aan diens nagedachtenis. Gisteravond heeft de Italiaanse pre- teier een diner aangeboden in de villa Madama, waar alleen heren uitgeno digd waren. Doch vanavond heeft hij in het Venezia-paleis een officiële ont vangst aangeboden, waar 1400 gasten aanwezig waren. De ondertekening door de ministers zal nu moeten worden geratificeerd door de parlementen der zes betrokken landen. Dit wordt zoals vandaag in Rome duidelijk is gebleken met een zeker optimisme tegemoet gezien. „Voorlopige regering ingesteld Eerder op de dag hebben de zes mi nisters gisteren besloten de delegatie- hoofden, die de onderhandelingen over de verdragen gevoerd hebben, te be noemen tot leden van de zg. „voorlopige regering van Klein Europa", ook wel genoemd het „voorlopig comité". De „voorlopige regering" zal de Euratom en de Gemeenschappelijke Markt ver tegenwoordigen bij onderhandelingen met andere instellingen in afwachting van de ratificatie der verdragen. Daar na zullen permanente gezagsorganen in het leven geroepen worden, terwijl dan ook beslist zal worden waar de nieuwe organisaties hun zetel zullen hebben. De leden van de „voorlopige rege ring" zijn de heren dr. J. Linthorst Ho- man (Nederland), Faure (Frankrijk), Benvenuti (Italië), Ophüls (Bondsrepu bliek), Snoyet (België) en Schaus (Lu xemburg. Minister Luns en de Nederlandse de legatie zijn vanmorgen door de Paus ontvangen. (Advertentie). Ik speel in de loterij reeds jaren. Dacht zó een fortuin te vergaren. Maar, oh wat verdriet, Het was altijd een niet, Met TIP, zal men zo iets niet ervaren! Inz. Hr. A. v. S., Helmond, ontvangt 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. De hotelhouder P. T. uit de Amster damse Warmoesstraat besloot op 14 de cember van het vorige jaar zijn „daggie- uit" met een schop in het gezicht van een agent van politie. Gisteren veroor deelde de politierechter mr. De Blécourt hem deswege tot het betalen van een geldboete van 250 gulden, ongeveer het zelfde bedrag, dat de hotelhouder op zijn feestelijke ronde door Amsterdam had verteerd en bovendien een voor waardelijke gevangenisstraf van 14 da gen. Om tien uur 's morgens was T. de deur uitgegaan. ,,Ik wou er eens even uit" luidde zijn verklaring. Om half een 's nachts, na een lange tocht langs de Amsterdamse cafés, stapte hij niet al te vast ter been in een taxi. De chauffeur, die de zaak niet erg ver trouwde, vroeg hem of hij kon betalen. „Nee", antwoordde de hotelhouder, j „maar ik kan je wel een paar ringen in onderpand geven". De chauffeur klamp te daarop een agent aan en vroeg hem de man uit zijn auto te verwijderen. Toen deze dat probeerde, schopte de hotelhouder hem in het gezicht De agent heeft hem niettemin met behulp van de chauffeur uit de wagen gekre gen en hem vervolgens met enige moei te opgesloten. De officier van justitie .eiste tegen de man, die in 1947 tot een gevangenisstraf van 514 jaar is veroordeeld wegens het uitlokken van brandstichting, een ge vangenisstraf van veertien dagen. Zo ver wilde de politierechter niet gaan. „Stel je voor, in deze bollentijd komen al die gasten bij u, en dan zit de baas in de bak", merkte hij op. Enkele vrou wen op de publieke tribune giechelden. Een enkele blik van de breedgeschou derde hotelhouder legde haar het zwij gen op. De index voor de produktie per werk nemer in de industrie is in 1956 geste gen tot 114, vergeleken met 110 in 1955 en 106 in 1954 (basis 1953 100). De in dex voor de industriële produktie bedroeg n.l. in het afgelopen jaar 124 (v.j. 118), terwijl de index voor de personeelsbe zetting 109 (v.j. 107) beliep. Over het vierde kwartaal van 1956 be droeg de index van de industriële pro duktie 129 (3e kwartaal 121), terwijl de index voor de personeelsbezetting toen 109 (onv.) beliep. Als gevolg hiervan steeg de index voor de produktie per werknemer van 111 in het derde kwar taal tot 118 in het laatste kwartaal van 1956. De besprekingen tussen werkgevers en werknemers in de Britse scheepsbouwin- dustrie zijn gisteren geëindigd zonder dat er overeenstemming is bereikt. De werkgevers boden een loonsverho ging van vijf percent aan, doch eisten als tegenprestatie van de vakbonden, dat voor de duur van tenminste een jaar geen eisen tot loonsverhoging meer zouden worden gesteld. De leiders van de vakbonden van scheepsbouwarbeiders weigerden het aan bod voor een loonsverhoging van vijf procent en besloten de staking voort te zetten. Hun eisen komen neer op een loonsverhoging van 7(4 procent. De Britse minister van arbeid, MacLeod, heeft naar aanleiding van het mislukken der onderhandelingen besloten een com missie van onderzoek en arbitrage in het geschil te benoemen. Verder heeft hij de vakverenigingen ver zocht de staking, die reeds tien dagen duurt, af te gelasten. De „Queen Elizabeth" is gisteravond inmiddels in Southampton voor anker gegaan. Het meren verliep zonder moei lijkheden, hoewel de gewoonlijk hier voor bestemde arbeiders weigerden hun werk te doen. (Advertentie). ct. p. km. Essenburgsingel 128 B telefoon 36407 Oleanderstraat 74 B telefoon 17.49.22 Sportlaan 40, Vlaard. Tel. K 1898—4513 (Van onze Haagse redactie) Ge directeur-generaal van de prijzen ?teft aan de Algemene Vereniging voor telkvoorziening begin maart een schrij- ,Jen gericht, waarin hij meedeelde, dat 'e.op 30 oktober 1956 toegestane melk prijs- verhoging van 1 cent per liter voor ^Pasteuriseerde en gesteriliseerde melk, j smedc voor karnemelk met ingang van april zal worden ingetrokken. De re- jte'1 hiervan Is, dat de melkslijters in bet-geSaneerde gebieden in dit halfjaar ,e®ds een voorschot van 54 cent per li- te ontvingen voor het tijdvak van 1 oktober 1957. Deze door de overheid opgelegde .te'k prijs-,, verlaging" heeft bij de p-V.M, een fel protest uitgelokt. Ook „te commissie van het Produktschap '°r Zuivel, die belast is met een onder dek, ipzake de prijsstpp consu-mptie- j'telk, is tot de conclusie gekomen, dat ',,eUniet gewenst is om per 1 april aan bande tót een prijsverlaging van 1 cent Jj ''ter over te gaan. vyP de morgen te houden vergadering an het Produktschap zal het standpunt 'te het bestuur aan de orde worden ge- f De A.V.M. heeft zich reeds tot de di- jteteur-generaal van de prijzen gewend tv een brief, waarin wordt opgemerkt, at de belanghebbenden op het gebied ?n de melkdistributie geacht moeten °t'den zelf tot het dragen van de volle "tetwoordelijk op het gebied van de (jsstabilisatie in staat te zijn. De vereniging is van mening, dat hier nu niet bepaald een terrein ligt voor „dogmatische prijsbeheersing". Aangezien de melkdistributiekosten voor 70% uit loonkosten bestaan en de loonsverhogingen niet mogen worden doorberekend, is er sprake van een re- ele inkomstenderving, indien deze prijs verlaging een feit zou worden. De hui dige situatie wordt reeds als een „grove onrechtvaardigheid" aangevoeld voor de zelfstandige detailhandelaren. De bestuurscommissie van het Pro duktschap voor Zuivel baseert de afwij zing van de prijsverlaging per 1 april op twee redenen, n.l. het feit, dat per l juli de melk 6 cent duurder zal worden en dat het prijsverschil van 1 cent per liter over het tijdvak 1 april tot 1 juli '57 in het rekening-courant systeem tus sen melkslijters en standaardisatiebedrij» ven, dat door de A.V.M. wordt gehan teerd. kan worden opgevangen. Tenslotte is het. dagelijks bestuur van het Bedrijfschap DetailhandfS in melk- en zuivelprodukten van oordeel dat, indien de toekomstige prijsverho ging per i juli een omzetdaling zou veroorzaken, de daaruit voortvloeiende gevolgen een basis van overleg moeten vormen over doorberekening in bruto winstmarges en prijzen. Men heeft nog in overweging de mi nister van Economische Zaken te ver zoeken of zij bereid is de prijsbewa- king van consumptiemelk toe te ver trouwen aan het Produktschap voor Zuivel. li - ^- ,,4,- -'1 'V' v v.v v.v. ,,y Tijdens proefnemingen op de Amerikaanse marinebasis te San Diego is gebleken dat het manusje van alles, de helikopter, ook al te gebruiken is als sleepboot. Op de foto Verol H 21 Copter, die een landingsvaartuig van drieduizend ton voorttrekt. De sleep bereikte een snelheid van vijf knopen. In Meppel op de kleuterschool „De Duiventilmaken de kleuters, onder leiding van de leidster van de school muur- schilderingen in de klaslokalen. De ontwerpen werden door de kleuters, van vier tot zes jaar, vervaardigd op grote vellen papier. In het verleden Is een regeling getrof fen, waarbij is goedgekeurd, dat over het loon van kinderen, die werkzaam zijn ln het bedrijf van hun ouders en bij die ouders inwonen, geen vereveningsheffing wordt afgedragen. Indien het totale loon beneden de belastbare grens van het ta rief voor de loonbelasting blijft. Door het vervallen van het besluit op de vereve ningsheffing 1941 bij de invoering van de Algemene Ouderdoms Wet heeft deze re geling haar belang verloren. Met de vermelde vrijstelling van ver eveningsheffing hangt echter een andere faciliteit samen, n.l. dat in de bovenbe doelde gevallen ook de formaliteiten, die door het besluit op de loonbelasting 1940 worden gevorderd (zoals het voeren van een loonadministratie), achterwege kun nen blijven. Naar de minister van finan ciën in een recente aanschrijving aan de belastingadministratie meedeelt, kan deze faciliteit niet langer worden gehandhaafd, omdat ten aanzien van loontrekkenden de premieheffing ingevolge de algemene ouderdomswet in tegenstelling tot het ta rief van de loonbelasting geen vrijgesteld minimum kent. Op grond hiervan is vorenbedoelde fa ciliteit vervallen, zodat thans alle ouders- werkgevers, die tot voor kort onder de vrijstellingsregeling vielen, op de be lastinginspectie als werkgever zullen worden ingeschreven. De premie A.O.W. behoeft uiteraard slechts te worden ingehouden in de geval len, waarin tussen ouders en kind het be staan van een dienstbetrekking moet worg den aangenomen. De secretaris-generaal der V.N., de heer Dag Hammarskjoeld, heeft gisteravond opnieuw voor de derde maal tijdens zijn huidige verblijf in Cairo met kolo nel Nasser geconfereerd. Een woordvoerder van de V.N. deelde later mede, dat de heer Hammarskjoeld nog in de loop van deze week naar New York zal terugkeren, zonder Israël te bezoeken. Men neemt aah, dat Hammarskjoeld geen uitnodiging van Israël voor een bezoek heeft ontvangen. De berichten, dat Hammarskjoeld het met Nasser eens zou zijn geworden over een ontwerp-regeling voor het Suez-ka- naal-geschil (v#r welke berichten wij gisteren melding maakten) zijn nog steeds niet gedementeerd. In kringen van de V.N. wees men er op, dat Ham marskjoeld geen moeite gespaard heeft om te komen tot een regeling op basis van de zes voor de Veiligheidsraad aan bevolen beginselen. Na zijn terugkeer in New York, zo werd in deze kringen ver klaard, zou de secretaris-generaal de be vlogen. Egyptische autoriteiten waren bij deze operatie niet aanwezig. Schepen van 20.000 ton en van een diepgang van 9 meter kunnen thans doof het kanaal passeren. Volgens de huidige plannen zal het kanaal op 10 april voor alle schepen worden openge steld. Generaal Wheeler, die de ber gingsoperaties leidt, zeide gisteren ech ter, dat het kanaal „binnen 10 minuten" opengesteld zou kunnen worden. De Egyptische kanaalmaatschappij trokken partijen op de hoogte stellen heef t gisteren het kanaal opengesteld van de met Nasser gevoerde besprekin gen, zowel wat betreft het Suez-kanaal als wat betreft het Palestijnse vraagstuk en de rol der UNEF. Inmiddels is gisteren het laatste grote obstakel, dat de doorvaart door het Suez-kanaal belemmerde, de tot zinken gebrachte sleepboot Edgar Bonnet, ge licht. Zoals wij nog in een deel van on ze editie meldden, woonde Hammars kjoeld de bergingsoperatie bij, waarvoor hij vanuit Cairo naar Is mailia was ge- Dc kop „Rendcz-vous te Frankfort" boven een kort artikel van de radio- redacteur H. Leerink in Elseviers week blad en een zinsnede, waarin de schrijver opmerkt, dat een Frans liedje „het proto type" is geweest voor „Net als toen", het lied van Guus Jansen, dat op het Euro visie-festival in Frankfort werd bekroond, hebben tot een kort geding geleid, dat voor de president van dc Amsterdamse rechtbank is behandeld. Namens eiser Guus Jansen, die zelf :n de zaal op een grammofoon de beide liedjes afdraaide, voerde mr. Th. Limperg aan, dat de beide liederen niets op elkaar lijken en dat niets minder waar is, dan dat de Nederlandse componist zich bij het samenstellen van het liedje op het Franse ,.J'ai rendex-vous avec vous" had ge baseerd. Daarom achtte hij het volkomen onjuist, „dat Elsevier mijn cliënt van plagiaat beticht". Hij verzocht de presi dent het weekblad de verplichting op te leggen, een rectificatie af te drukken als mede een soortgelijke rechtzetting als achteloos op de stoelen van het vliegveld- terrasje zitten, zitten ze er niet anders dan de andere vliegers. Ze roken er hun (Van onze correspondent). De drie paters Franciscanen, de eerste vliegende missionarissen in Nederland, I j^zTdriiïkenVhiü""SJia? hebben er hun eerste „overland.ie op zit-1 ten. De paters Angnellus Verheijen, Adel- bert Hermans en Edmar Vergouwen, hebben anderhalf uur „los" gevlogen van vliegveld- Hilversum naar Rotterdam, en via Go-rkum terug. Anderhalf uur lang alleen in een zwaaiende Piper Cub. Wie hen tegenkomt, dit drietal dat is overgebleven van de zes paters, die de opleiding voor vlieger begonnen, kent ze niet terug. Het zijn drie jongemannen in winddichte jacks en flodderbroeken. En hun vroeger kaalgeschoren kruin is nu bedekt met een flinke haardos. Als ze Nog een paar weekjes wat vluchtjes alleen maken om de routine-uren vol te krijgen en dan een laatste examentje. Dan zijn ze volleerd vlieger met brevet B3. Dat betekent, dat zij op de drempel staan van de verkeersvliegerij. Maar nodig hebben zij dat niet voor de missie in Naeuw- Guinea. Ze mogen met minder al in hun Cessna één motor en 250 km/per uur stappen. „We gaan er vliegen van Hollandia uit. Vroeger deed je over afstanden naar het centrale bergland, woester dan de Alpen, weken reizen en trekken. En alles te ypet, want een paard kan er zijn weg niet vin den. Met de Cessna zijn we er in hooguit twintig minuten". Ze zijn de Missie Vervoersmiddelen Actie (MIVA) hoogst dankbaar, want die heeft voor alles gezorgd. Nu kunnen zij in september naar de missie vertrekken en dan staat de Cessna voor hen klaar. Tot op de dag, voordat zij gekeurd wer den voor de opleiding hadden ze nog nooit gedacht aan de vliegerij. „Het enige dat we in onze jeugd hebben gedaan, is ylie- gers oplaten". Helikopters vinden zij te duur en niet praktisch voor hun werk in de missie. En aan parachutes hebben zij nog nooit ge dacht. In het oerwoud heb je er niets aan en vooral: we laten onze kist toch niet in de steek. Het is onze enige. Ze gaan nog wel wat boordwerktuig- kunde leren. En daarna kunnen ze het habijt weer aantrekken en hun kruinen scheren, zoals de orde dat kent. En in de missie laten ze hun baard ook staan. „Die kan zo gezellig buiten het raampje wapperen om afscheid te wuiven". advertentie in diverse dagbladen te laten opnemen. „Guus Jansen zit nu met de brokken zei hij, zinspelend op Corrie Brokken, die in Frankfort het bekroonde lied nee" gezongen „en ik hoop (daarbij keek hij de heer Leerink aan), dat Elsevier uit du kort geding lering zal trekken". Namens het weekblad zinspeelde op zijn beurt mr. N. J. Vonck op een „reclame stunt" van Guus Jansen. Het signaleren van een prototype hield volgens pleiter niets denigrerends in voor de componist en Elsevier heeft Guus Jansen dan ook beslist niet van plagiaat beschuldigd. „Het is een grapje geweest", zei de heer Leerink zelf. „Misschien een flauw grapje, dat zijn doel voorbij is geschoten Volgens mr. Vonck was er inderdaad enige overeenkomst tussen het refrein van „Net als toen" en „J'ai rendex-vous avec vous". Het aantal maten, de baan van de melodie en het ritme zijn identiek, er is overeenkomst in het klankkarakter. Maar pleiter voerde nogmaals aan, dat dit alles niets afdoet aan de appreciatie voor het werk van Guus Jansen. Dat de heer Leerink op de associatie tussen beide liedjes heeft gewezen, achtte hij wel gemotiveerd. „Dat is tal van be roemde musici overkomen", aldus pleiter, een reeks voorbeelden opsommend van grote componisten, die zich bij sommige werken op dat van beroemde tijdgenoten of voorgangers hebben gebaseerd. De uitspraak volgt op maandag 1 april a.s. voor schepen tot 4.000 ton. Het Deense vrachtschip „Birgltte Toft" 'is gisteren na een tocht door de Golf van Akaba in de Israëlische ha ven Eilath aangekomen. Acht jaar lang hebben de Egyptenaren de haven Eilath geblokkeerd. Het Deense schip kon zijn reis on gehinderd vervolgen. Onderweg in de Golf van Akaba ontmoette de Deen een niet-geïdentificeerd schip, dat seinde, dat de Birgitte Toft zich diende te identificeren. De kapitein gaf aan dit verzoek evenwel geen gevolg. Een geweldige menigte was in dc haven van Eilath samengestroomd om de aankomst van het schip gade te slaan. Nadat de papierprijs reeds per 1 december van het vorig jaar een belangrijke stijging onderging welke stijging wij niet aan onze abonnees hebben doorberekend zal de papierprijs per 1 april a.s. een nieuwe belangrijke stijging ondergaan, terwijl uiteraard ook nog vele andere kostenstijgingen op het dagbladbedrijf drukken. Als gevolg hiervan zien wij ons tot ons leedwezen genoodzaakt de abonnementsprijs van onze cou rant met ingang van 1 april met 4 ct. per week te verhogen, waar bij dan met de kostenstijgingen in de loonsector nog geen reke ning is gehouden. Deze verhoging geschiedt met goedkeuring van de minister van economische za ken en is tot het uiterste beperkt. De abonnementsprijs gaat per 1 april bedragen: 0,59 per week 2,54 per maand 7,40 per kwartaal Gaarne vertrouwen wij, dat onze abonnees begrip zullen hebben voor de noodzaak van deze prijs verhoging, die geheel uit om standigheden buiten onze wil en invloed voortvloeit. De 17-jarige Janny Hekman, een vlot verkoopstertje in Vroomshoop was bezig eieren, bestemd voor Italië in te pakken. Plotseling kreeg Janny een inval en schreef haar naam en adres op één van de eieren. Hoe gro° was haar verwondering, toen ze dezer dagen een vriendelijke hrier ui Rome kreeg. De afzender was de even voortvarende 23-jarige, donker- ogige Emilio Maniri, die gaarne met Janny kennis wil maken, eerst per brief, maar dan ook werkelijk. Al lang is het zijn bedoeling geweest met een buitenlands meisje kennis te maken en te trouwen. Hij stuurde maar tegelijk een foto en hij ver telde er bij, dat hij 23 jaar oud, 1,83 meter lang is en 75 kg weegt. Van beroep is hij chauffeur. En nu hoopt Emilio maar, dat zijn „Gentile signorma hem met m de steek laat. Een Italiaan, die in Almelo werkzaam is, en als tolk diende, vroeg alleen een toekomstig loon; n.l. als het goed gaat, zou hij graag op de bruiloft komen. - KW!-- "WVWMkMSe***»"*'""

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 1