Nederlands B-elftal overwon in laaiend élan alle drama's Ondanks 3 uitvallers van 2-0 achterstand tot 3-3 ingelopen tennis Fortuna bleef vijf centimeters het alleen-leiderschap af Eerste competitiewedstrijd bij kunstlicht trok 17000 kijkers van Ruime overwinning van jeugd op westelijk amateur-team Produktschap voor Zuivel tegen melkpri j s verlaging Essen zag Oranje-voetbal in heroisch verweer Dreumesen bleken wel „vechtjassen" Hans van der Hoek brak been UW TAFEL WATER Gerrit Korteweg door vrachtauto aangereden LEMMENS Amsterdam blokkeerde zuidelijke opmars Sleven (VVV) zorgde voor keurige hattrick Enschede door KNVB in gelijk gesteld Verkoop geslacht gevogelte ook bij niet-poeliers DONDERDAG 28 MAART 1957 PAGINA 9 Alle veertien! Begin der drama s Ttvee voltreffers Vooi familiegebruik, in 1/1 li terschr oef flessen Op papier kansloos De eerste „Als leeuwen" Om de Kentish-cup BELGISCHE MILITAIREN KLOPTEN BRITTEN FRANKFORT VERSLOEG LONDENS ELFTAL Niet in gevaar 25e BLOEMBOLLENTOCHT (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, woensdag. Die enorme dreun van Bram Appel, vijf minuten voor het einde ge lanceerd, had Fortuna alleen aan de top van de ranglijst moeten bren gen. Hoog spoot de bal over het hoofd van de geschrokken Amster damse goalie heen en de Limburgers maakten zich reeds op om in een luide jubel uit te barsten, maar het was niet nodig. Wat doelman Visser niet kon. presteerde de lat. Met een knal als een explosie vloog de bal terug in het veld. Fortuna bleef precies vijf centimeter van de overwinning verwijderd. Zo is dus de eerste competitiewedstrijd in Nederland bij kunstlicht in een draw geëindigd Ondanks het onheilspellende weer waren 17000 toeschouwers komen kijken of Fortuna de greep naar de leiding zou gelukken. SAMENSTELLING SCHOTSE ELFTAL VOOR LONDEN KFC-er KRUIVER GAAT VOOR AJAX SPELEN VOETBAL*IN ENGELAND Uitspraak „noppenkwestie" Wedstrijd tegen Rapid over EUR. KAMPIOENSCHAPPEN ZWEMMEN IN BOEDAPEST Engelse en Franse maatregelen ten nadele van eierexport NEDERLANDER HOOFD VAN EUROPESE MIGRATIEMISSIE DETAILHANDEL EN PRIJSSTABILISATIE Hoofdbedrijfschap stelt adviescommissie in ACIIILLES ALS VEREOREN BESCHOUWD (Van onze speciale verslaggever) ESSEN, woensdagavond. twee moegestreden, afgebeulde elftallen, van top tot teen zwaar bemodderd, s'eepten zich vanavond door de moerassen van het Essense Stadion met knik kende knieën naar de catacomben; een laatste groet aan het publiek smoorde 'n uitputting, handen werden nauwelijks gedrukt, een glimlach kon er niet 'beer af. Toch zou het het Nederlands B-clftal zijn geweest, dat nog had kunnen lachen, ps zich in deze wedstrijd niet het ene drama op het andere had opgestapeld. 'let was ónze B-ploeg, die door de drama's was getroffen. Maar het was ook "nze B-ploeg die zich tegen deze drama's had verzet en die vanavond slag had geleverd met de beste eigenschappen, die ons voetbal op zulke momenten nog kan opbrengen: wilskracht en onverzettelijkheid, laaiende geestdrift en een *)|et te blussen strijdvuur. Net waren deze eigenschappen, die de wedstrijd van vandaag hebben gered. «oals zjj al zovéél wedstrijden voor Oranje hebben gered. Er vielen slachtoffers "bks en rechts, maar zjj die overbleven, wilden aan capitulatie niet denken. Net wilde, in weerwil van alle beproeving, ook geen capitulatie, iet Duitse B-elftal, dat zich in de eerste helft met veel vertoon van superio- teit in techniek en tempo opmaakte om revanche te nemen voor de 10 neder ig, die het een jaar geleden in Enschede tegen de Oranje-reserves had gele ben, kwam aan deze revanche niet toe. Net werd, na een heroïsch gevecht, een 3—3 gelijkspel. fcn daarin was het Nederlandse B-elftal dè morcie overwinnaar. Dit tweede treffen tussen de voetbal- teserves van NeT-vland en Duitsland, een week slechts voor j&sm nationale ploe gen straks in Am sterdam tegen el kaar in het veld reden, ontleende zijn betekenis voor al aan de proefne mingen, die de K. 1 C. wilde nemen, teneinde de Oran- jevoorhoede na de teleurstellingen te gen Luxemburg, wat meer inhoud en klasse te geven, voor de strijd, die op 3 april tegen Duitsland wacht. Maar helaas, de K. C. heeft deze proef nemingen niet op harr waarde kun- XIMMERMAN1S nen testen' m_,et .3lS uMMLRHA»i pniee uitzondering "og altijd interlandman weUicht het spel van Theo Timmermans, die zich opnieuw een voetballer van uitgesproken interland- Wasse toonde en de K.C.-heren bewees hoe groot hun ongelijk was door hem he patste jaar voortdurend over het hooid te zien. Theo Timmermans bleek opnieuw ®eb man, aan wie een voorhoede zich tan optrekken. En aan zo'n man heeft biet name de jongere generatie onder de Nederlandse voorlioedcspelers van zekere klasse juist zeker behoefte. Maar toch was het niet Timmermans, die deze wedstrijd heeft gered. Dat heb ben alle elf spelers gedaan. Of beter: alle Veertien. Want de K. C. moest in deze dramatische wedstrijd op alle drie inval- 'er-veldspelers een beroep doen en ten slotte zat alleen de tweede doelman, Van der Voort (RCH), nog ongeschonden op ket bankje. Die 14 spelers hebben bewezen, dat er geen „stormrammen" cn geen ..krachthonken" nodig ziln om energie en stootkracht in een elftal te bren gen. De kleine mannckes als Van der Kuil (A.iax), Coenen (MVV), Janssen (Enschede) en Rijnvis (ADO) deden het óók! Ze deden het beter dan een Ap pel, een Brusselers en een Dillen ver leden week tegen Luxemburg; en zij stelden in de Essener moddermoerasscn van vanavond de falende Oranje- „vechtiassen" van verleden week woensdag beschaamd. Maar: als ons nu gevraagd zou worden, van deze 4 spelers, samen met Tol Molendam) dé aanvalslinie vormden van Ons in de tweede helft zo gehavende team, ^en zouden wij daarop toch geen beves- liging kunnen geven. Voetbal van '"t®' bationaal niveau l eeft deze voorhoede biet gespeeld en wellicht zou zij een w 'ster in een officiële interland-wedstrijd ®ven volledig falen, als zij vandaag de biet roem beladen heldenrol vertolkten. Verder dan vandaag moet men dit B- elftal dan ook niet bekijken, maar wat Net vandaag deed, was groots. De drie doelpunten, die het in de tweede heltt boorde, waren oppcrtunistische toevals treffers' te midden van een Duits over wicht Maar zij telden en zij redden een ogenschijnlijke' nederlaag tot een eervol ëelijkspel. De drama's begonnen bij Hans van der Noek. de Feijenoord-stopper, die temid den van zijn beide clubgenoten Kerkum Veldhoen een vol kwartier lang volko men dol was gespeeld, doch die desondanks bog staande was geble ven en die na dat kwartier juist bezig Was om zijn linie te Reorganiseren en vat op de Duitse aanvallen kegon te krijgen. Dat het na dat kwar tier nog 00 was, dankten wil echter op de allereerste plaats *an de Ajax-keeper t'ieters Graafland, die met een onberispelijke, elegant blijven de salonstijl in dat eerste kwartier wel twéé doziin keren languit in de vette modder dook en het ene schot na het andere uit zijn kooi ranselde. De Duitsers schoten opmerkelijk veel en zuiver in dat eerste kwartier, waarin zij niet alleen het Feijenoord-trio Ker kum. Van der Hoek, Veldhoen, maar ook haiflinie Walhout cn Van Wissen volkomen aan flarden speelden. Er wa ren zeker wel twee dozijn schoten bij, die een normale keeper zonder blozen had mogen laten passeren. Pieters Graafland liet die kogels niet passeren. En daarom was het op de allereerste Plaats de Ajax-doelman, onder twee duimen vette z'-'arte modder bijkans onherkenbaar, maar toch elegant blii- vend. die In dat eerste kwartier de Wedstrijd voor ons redde. Het Duitse openingsoffensief ebde lang- v^m weg. En de Nederlandse vo >rhoede Reeg tegenkansen. Ofschoon zich moeilijk bp cje reeds door de jeugd^lftallen van Rbit, :ipnd en België volle,-ig omgeploegde kker bewegend, spurtte de Aja.:-midden- eerste maal werd zijn schot ten koste'van een corner gestopt; de tweede, keer vloog zijn kopbal onbereikbaar voor de Duitse keeper Tilkowski over de lat. Er kwam toen een b eetje perspectief in, na de enorme overmacht die tot dan met name de Duitse voorhoede en middenlinie in technische meerderheid, hogere snelheid in alle onderdelen en grotere stootkracht hadden gedemonstreerd. Maar juist toen. in de 27e minuut, moest Van der Hoek uitvallen. Hjj trapte samen met de Duitse invaller-middenvoor Glomm naar een bal en bleef kermend liggen. Men vreesde een beenbreuk. Een eerste medisch onderzoek in de dokterskamer van het stadion wees niet uit, dat er iets HANS VAN DER brak been En de tweede helft was nog geen 5 minuten aan de gang, toen ook Bleyen- berg aan de kant ging, nadat zjjn en kel in de verdrukking was gekomen. Tol (Volendam) en Janssen (Enschede) kwamen de ploeg completeren. De for matie werd toen als volgt: doel: Pieters Graafland, achter: Kerkum en Veld hoen; midden: Van Wissen, Walhout en Timmermans; vóór: Coenen, Jans sen, Tol, Van der Kuil en Rijnvis. Dit elftal, dat op papier geen schijn ging van Volimar linksbuiten speelde, met eep beheerste kopbal uit een voorzet van Glomm de stand op 31 bracht. Maar ook daar kwam onze ploeg over heen. Van spelopbouw was nu geen spra ke meer, aan geen van beide zijden, van tempo evenmin. De voortdurend tijdens de gehele wedstrijd met enorme bakken uit de hemel vallende regen had aan de conditie van de elftallen reeds te zware eisen gesteld. In de dikker, met wijde plassen overspoelde modder, was alle snelheid reeds gesmoord, was een wel overwogen combinatie niet meer mogelijk. Het werd een ordinaire ploeg- en scheur- partij, met getrap heen en weer, waarin nog maar twee wapens golden: energie en uithoudingsvermogen. En het is een enorm compliment voor de fysieke kracht van onze ploeg, dat zij hiertegen bestand bleek. gebroken was. Later werd hij naar hei ziekenhuis te Essen vervoerd voor nader onderzoek, waar geconstateerd werd, dat hij inderdaad zijn been gebroken had. Een morele dreun De dreun, die onze ploeg daardoor kreeg, was vooral van mentale aard, want wel iswaar toonde de blonde Walhout (NO AD) zich op de stopperplaats een voortreffe lijk en gelijkwaardig vervanger en ging de jonge MVV-dreumes Coenen met veel moed de rechtsbuitenplaats bezetten, waardoor Van der Kuil rechtsbinnen en Kruiver rechtshalf werd, maar de vaart, die ons_ elftal juist aan het ontwikkelen was, glééd er met één slag weer uit. En het gevolg was: nieuwe Duitse druk en... toen ook doelpunten. Na een enorme kopbal van middenvoor Glomm tegen de lat, waarbij het leer lood recht neerkwam en door Pieters Graaf land en Kerkum in een wilde scrimmage toch nog corner gewerkt kon worden, viel in de 30e minuut de eerste voltreffer: een in fraaie zweef duik afgevuurde kop bal van rechtsbuiten Klodt na een aanval waarin heel onze verdediging te hoop was gedreven. En in de 40e minuut volgde de tweede: wederom van Klodt met een be heerst omhaalt.ie, nadat Glomm hem uit een corner de bal op de voet had gekopt (20). Het enige Nederlandse antwoord was een schot van Rijnvis over Je lat- kruising, nadat een goede combinatie tus sen Bleyenberg, Van der Kuil en Coenen door hands was onderbroken. De gezichten in de catacomben rond de kleedkamer van onze ploeg werden nog somberder, toen bleek, dat de KFC- rechtsbinnen Kruiver, die zich in de eer ste helft op het middenveld zeer verdien stelijk had geweerd, wegens een knie blessure eveneens moest uitvallen. van kans gemaakt zou hebben, doch dat zich met zo'n briesende vechtlust en zo'n laaiende geestdrift in de strijd wierp, dat het de krachttoer presteer de om die 20 achterstand om te zet ten in een 33 gelijkspel. En daarom: alle hoeden af voor dit elftal. Hoewel ook in de tweede helft ook de Duitsers beter voetbal bleven spelen, kre gen zij hoegenaamd geen vrijheid meer voor rustige opbouw. De sfeer werd wel eens onprettig, omdat onze landgenoten in hun onverzettelijkheid iets te ver gingen, maar al ging de wedstriid dan in tien tallen losse fragmenten uiteen, door vrije schoppen aaneengeregen, van grofheid was geen sprake, ai kwamen Timmermans en Van Wissen er een enkele maal dicht bij. De Nederlandse kansen verhielden zich ook in de tweede helft als van 10 tot 1, maar van de weinige kansen leverden er drie een goal pp' Walhout, Kerkum en Veldhoen hielden de schietruimte voor de Duitsers veel te klein, Pieters Graafland deed de rest, Timmermans was in het middenveld overal en dook ook nog her haaldelijk voor beide doelen op. Van Wis sen stond hem daarbij met evenveel moed terzijde en onze voorhoede wierp zich keer op keer met laaiend, onstuitbaar élan op het geringste kansje. Zo kreeg Tilkowski in de 15e minuut reeds de grootste moeite met een schuiver van Tol en in de 16e minuut was het raak! Het was eigenliik maar een onschuldig boogschot van Van Wis sen, uit een onmogelijke hoek vanaf de linkervleugel afgevuurd, maar Til kowski liet het moddervette leer uit zijn handen glippen: 21. Er dreigde een nieuwe morele dreun, toen reeds in de 18e minuut Sield, oor spronkelijk middenvoor, maar ter vervan- En.... dat zij haar slagvaardigheid be hield. Want twee doelpunten binnen 2 minuten leverden tenslotte de 3—3 eind stand op. Tn de 35e minuut dook Janssen met al zijn energie plotseling naar een bal, die plompverloren „van ergens" in het Duitse doelgebied plofte. Zijn schot was een explosie (3—2). En in de 37e mi nuut nam Van der Kuil een vrije trap we gens een charge op Tol, zo haarscherp langs het in allerijl opgeworpen Duitse muurtje, dat niemand meer zicht kreeg op de kogel, die zich laag in de hoek boorde: 3—3. Rijnvis joeg in de laatste minuten de kans op een zo-waar-zelfs-een-zege over het doel, vlak voor het einde voorkwam Timmermans met zijn Matste sliding dat het tóch nóg een nederlaag zou worden. Een draw met Nederland-B als de mo rele overwinnaar. En het gróótste respect van de bijna 35.000, ondanks honderden parapluies op de open tribunes, doorweek te toeschouwers: rondborstige mijnwer kers en ijzersmeden uit de kolen- en staalstad Essen, ging bij het doven van de schijnwerpers uit naar ónze elf spelers. „Als leeuwen", zó werden zij gekarak teriseerd en zij verdienden het. Leeuwen in een helrood shirt, het rood van hun strijdvuur (de Duitsers speelden in hun klassieke kleuren wit en zwart), een rood, dat Oranje waard zou zijn ge weest. Tenslotte: zoals gezegd was de wedstrijd voorafgegaan door een ontmoeting tussen de jeugdelftallen van Duitsland en België, die op dit toen al doorweekte veld, na een stevige partij voetbal (hard, maar technisch goed en intelligent), in een rui me en verdiende 42 zege voor de Duitse jeugd was geëindigd. Maar dat succes werd twee uren later, in een toen schier onbegaanbaar geworden modderpoel, door de morele triomf van ons Nederlands B-elftal glansrijk over troffen. GERARD PATTIJN. De bekende zwemmer Gerrit Korteweg is opgenomen in het St.-Liduinaz-eken- huis te Apeldoorn. Hij werd op de Arn- hemseweg te Apeldoorn aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen. De doktoren stelden een dubbele beenbreuk aan het rechterbeen en een hersenschud ding vast. Het Belgische militaire elftal heeft gis teravond op Highbury te Londen een 21 overwinning behaald op de Britse mili taire ploeg. Bij rust hadden de Britten een 10 voorsprong. De wedstrijd werd gespeeld voor het toernooi om de Kentish-cup, waaraan naast Engeland en België ook Frankrijk deelneemt. Het elftal van FrankfortOffenbach heeft gisteravond voor 35.000 toeschou wers een 10 overwinning op de ploeg van Londen behaald. Bij de rust was de stand nog 00. De wedstrijd werd gespeeld voor een toernooi tussen verschillende Europese stedenteams. In de eerste wedstrijd won Londen met 32. Aöver'en'iei Jackets: Slazenger, Dunlop, Pinguin, Donnay etc Kleding: Sturka, Tweka etc Schoenen: Rupsx, Dunlop etc Sporihuis Meent 8 (nabij Goudsesingel) Tel. 21130 R'dsm Uit is het schot, dat doelman Pieters Graafland tenslotte te machtig tras. De JSederlandse keej)er duikt nog naar de door Klodt (op de achtergrondingeschoten bal, maur tevergeefs. Duitsland B leidt met 10 HAARLEM, woensdag. Het Nederlands jeugdelftai heeft van avond een goede indruk achtergelaten en met 41 een ruime en zeer verdien de overwinning behaald op het Weste lijk amateur elftal. Het was vooral de voorhoede van de Nederlandse jeugd, met name de middenvoor Sleven (VVV), die tot een hoopgevende prestatie kwam. Ondanks het goede verdedigen van c"r amateur rechtsachter Van Bruggen (DFC) en het uitstekende doelverdedigen Van Mouw (Rapiditas) slaagde de voorhoede der jeugd erin door Sleven in de eerste helft drie fraaie doelpunten te scoren. De jeugdploeg vormde onmiddellijk een hechte formatie in tegenstelling tot het amateur elftal. Individuele pogingen van de amateur-voorhoedespelers stuitten herhaaldelijk op de jeugd achterhoede, waar de oorspronkelijke opstelling gewij zigd was in verband met de afwezigheid van Schilder (Volendam) 'en Pothoven (Vitesse). Zij werden vervangen door Van Elderen (Feijenoord) en Petterson (EDO). Na de rust, die met 30 was ingegaan, kwam de amateurploeg qua ploegverband wat beter voor de dag en kon door hard werken nan het technisch veel betere spel van het jeugd elftal geruime tijd het hoofd bieden. Zelfs wist linksbuiten Bult (DCG) bij een scrimmage een tegenpunt te scoren, maar de overwinning der jeugd De bekende wandelsportvereniging „Jan Passtoors" te Haarlem organiseert op 27 en 28 april 1957 voor de 25e maal de in het gehele land bekende Bloembollen- tocht. Er wordt weer gestart vanuit „Groenendaal te Heemstede, zaterdags tussen 13.30 en 14.30 uur, zondags tussen 10 en 12.30 uur. Afstanden: 8 t/m 11 jaar 10 km, 12 t/m 13 jaar 10 of 15 km, vanaf 14 jaar 10, 15, 20 of 25 km. PIETERS GRAAF LAND deed het onmoge- lijke y°0: tty, r Bleyenberg zich desondanks vrij op I °c kansen, hem door de ADO-linksbui- 611 Rijnvis met gave centers geboden. De In een hoog tempo hebben de ploegen elkaar op de proef gesteld. Bij kunstlicht lijkt het tempo weliswaar hoger dan dat het in werkelijkheid is, maar niettemin was het duidelijk, dat er ondanks het gladde veld behoorlijk aan getrokken werd. Nadat de beide voorhoeden eens een kijkje voor het vijandelijk doel hadden genomen, ging in de 17e minuut Angenent aan de haal met het vaste voornemen de basis te leggen voor het eerste en, zoals later zou blijken, enige zuidelijke doel punt. Hij schoof na een felle sprint de bal door aan Carlier, die in een rush in de gelegenheid stelde de bal achter Visser te knallen. Een kwartier lang hebben de Zwarte Schapen hun tegenstanders in het zalige genot van de voorsprong gelaten. Toen schoof de altijd lastige linksbuiten Tol- meyer, een pass voor het Limburgse doel, die zo verraderlijk was, dat de gehele zuidelijke defensie, inclusief Van der Hart, misgreep en die bovendien de Amsterdamse midvoer Van der Sluis ineens oog in oog met De Munck bracht. De Amsterdammer was listig genoeg om de doelman-auteur stof te verlenen voor een hele pagina Waaezangcn /f l)- De enige serieuze poging voor rust om langs Mesman trok en zijn midvoor Appel nog wijziging in de stand te orengen kwam van Angenent, die een davcend schot wegzond, dat Visser slechts dank zij zijn dagelijkse intensieve ochtendgym nastiek kon wegwerken. In de tweede helft hebben de verdedi gers maar weinig kansen weggegeven. Aan de ene kant bleek Van der Hart akelig onvermurwbaar en aan de andere zijde groeiden- de backs Boskamp en Van Houten naar een stugge, weinig vrijge vende vorm. Het grootste gevaar kwam bij de zuidelijken van Carlier. die liet zien, dat hij bijzonder gevaarlijke cor ners kan nemen en bij de Amsterdam mers ondernam linksbuiten Tolmeyer nog enkele gevaarlijke escapades. Maar het leverde allemaal geen doel punten meer op en ook dat verschrikke lijke schot van Appel bleef renteloos, zodat Fortuna slechts de halve winst kreeg, die nieitemin genoeg was voor de zuidelijken om zjch met een gelijk aantal punten bij Fejienobrd en A.jax aan de top te voegen. De stand in de Ere-divisie is thans: Feijerioord 26 14 6 6 34 67—40 Fortuna '54 26 15 4 7 34 60—37 Ajax 26 15 7 4 34 43—35 M-V.V 25 12 8 5 32 39—24 S.C. Enschede 24 11 9 4 31 59—33 V.V.V 26 13 5 8 31 39—36 P.S.V 26 13 2 11 ?8 67—55 D.O.S 26 13 1 12 27 63—58 N.A.C- 26 10 7 9 27 45—48 Amsterdam 26 10 7 9 27 3844 Sparta 25 7 10 8 24 48—49 Rapid J.C. 25 .9 5 11 23 46—49 25 8 6 11 22 38-45 B.V.V 26 9 3 14 27 56—62 G.V.A.V 25 6 8 11 20 35—47 Elinkwijk 26 8 3 15 19 44-70 Willem II 25 5 4 16 14 40-62 Eindhoven 26 4 4 18 12 25—63 (In deze standenlijst is reeds rekening gehouden met het ongeldig verklaren van de op 20 januari j.l. gespeelde wedstrijd Rapid J-C.Enschede). Voor de voetbalwedstrijd Engeland— Schotland, welke 6 april te Londen wordt gespeeld, is het Schotse team als volgt samengesteld: Doel: Tommy Younger (Liverpool); achter: Galdow (Rangers) en Hewie (Charlton); midden: McCol (Rangers) George Young (Rangers) en Docherty (Preston); voor: Collins (Celtic), Fernie (Celtic), Reilly (Hibernians), Muddie (Blackpool) en Ring (Clyde). in gevaar brengen gelukte niet. Integen deel, bij een der vele goed opgezette aan vallen der jeugd bracht Luyten (NAC) de stand op 41. Met deze cijfers kwam het einde van deze soms aantrekkelijke wed strijd. In de tweede helft werd Ris (Hee renveen) wegens een blessure vervangen door Jesse (Ajax). De opstellingen waren: Nederlands jeugdelftai: doel: Heyink (Eindhoven), achter: Petterson (EDO) en Los (DFC), midden: Ris (Heerenveen), later Jesse (Ajax), Kraay (DOS) en Van Elderen (Feijenoord), voor: Steur (Volendam), Dekker (Scheveningen), Sleven (WV), Luyten (NAC) en Snijders (VVV). Westelijk amateurelftal: doel: Mouw (Rapiditas), achter: Van Bruggen (DFC) en Sjerp (Quick, Den Haag), midden: Bouwman (HFC), Dorlas (VCS) en Ver hoef (Quick, Amersfoort), voor: Schaft (OSV), Van Ham (Zeeburgia), Krijgsman (Lugdunum), Dorst (DCG) en Bult (DCG). Behalve Mul, die naar het Haarlemse RCH gaat, gaat ook Kruiver zijn club KFC verlaten. Er liepen geruchten, dat Krui ver naar Alkmaar zou gaan, maar gisteren werd medegedeeld, dat Kruiver reeds een voorlopig contract met Ajax getekend had. Kruiver zal het volgend seizoen voor de Amsterdamse Ere-divisieclub uitko men. Over de transfer-som, die zeer hoog wordt geschat, is niets bekend. Voor de eerste divisie van de Engelse league is de wedstrijd Sheffield Wednes dayLeeds United gespeeld. Leeds United won met 3—2- Voor de halve finale in de competitie om de K.N.Z.B.-beker heeft de heren- ploeg van A.Z. en P-C. (Amersfoort) gis teravond in Amersfoort een verrassende 2—1 overwinning behaald op de ploeg van de Robben (Hilversum). Bij de rust stonden de Hilversummers met 1—0 voor. Het bestuur van de K.N.V.B. hec't uitspraak gedaan in dc zgn. „noppen kwestie", betreffende de op 20 januari .1.1. gespeelde wedstrijd Rapid J.C. Enschede, die door de Limburgse ploeg met 43 werd gewonnen- Besloten werd, dat de gehele wedstrijd op woens dag 10 april a.s. te Kerkrade wordt overgespeeld. Zoals bekend, protesteerde Enschede na afloop tegen het feit' dat enkele spelers van Rapid J.C. in de eerste heift ou schoeisel gespeeld zouden hebben, dat in strijd was met de voorschriften. De pro testcommissie van de K.N.V.B. deed in deze zaak geen principiële uitspraak Enschede wendde zich daarop tot het honds-bestuur, dat voor deze kwestie een speciale commissie benoemde. Naar van de zijde van het bestuur vat» Rapid J.C. wordt vernomen, zal Enschede van het overspelen der wedstrijd geen financiële nadelen ondervinden- De Lim burgse vereniglgn, die het besluit van het bondsbestuur volkomen billijkt, was reeds tijdens de eerste behandeling van het pro test met Enschede overeengekomen, dat deze alle kosten (reiskosten, mogelijk ook de premies voor de spelers) vergoed krijgt. De Hongaarse Zwembond heeft aan de Europese Zwemliga (L.E.N.) officieel meegedeeld, dat de bond de haar opge dragen organisatie van de Europese kampioenschappen zwemmen, schoon- springen en waterpolo in 1958 in Boeda pest zal uitvoeren. Na de gebeurtenissen in Hongarije in de herfst van het vorig jaar had de L.E.N. in Melbourne beslist, dat Hongarije vooi eind maart 1957 een bindende verklaring moest afleggen, of dit land de titelwed- strijden in het bad op het Margareten- eiland in Boedapest al dan niet zou kun nen organiseren. De vroegere trainer van de Hongaarse club MTK (Boedapest), Peter Szabo, heeft een contract als oefenmeester getekend met de Westduitse vereniging Singen '04 Szabo vluchtte in november j.l. uit Hongarije. (Van onze correspondent) Het bestuur van het produktschap voor pluimvee en eieren heeft gisteren in zijn vergadering te Utrecht wederom uitvoe rig gediscussieerd over de voorgestelde wijziging van de verordening op de han del in pluimvee, geslacht gevogelte, wild cn konijnen en van- het erkenningsregle ment groothandel in pluimvee enz. Ten slotte werden de wijzigingen aanvaard. Daardoor wordt het in de naaste toekomst mogelijk, dat snel- en diepbevroren ge slacht gevogelte ook door andere detail listen dan poeliers kan worden verkocht. Zoals men weet, is het de bedoeling op deze wijze de verkoop te stimuleren. De te dezen aanzien bestaande menings verschillen tussen het bedrijschap voor de handel in pluimvee en de commissie de tailhandel in wild en gevogelte werden ondervangen door de aanneming van een amendement van de heer Moorman, dat aan beide partijen recht doet wedervaren. De voorzitter, ir J. G. Tukker, consta teerde dat de export van pluimveehou- derij-produkten in vergelijking met vorig jaar een vrij belangrijke stijging vertoont. Werd in de eerste twee maanden van 1956 voor een totaalbedrag van 69,8 miljoen gulden aan pluimveehouderij-produkten geëxporteerd, in de maanden januari en februari 1957 bedroeg de waarde van deze export circa 74.4 miljoen. Alleen reeds de uitvoer van kippeeieren voor con sumptie steeg van 364 miljoen tot, 455 mil joen stuks. De lage exportprijzen voor de eieren in de laatste maanden zijn inmid dels tot bijna het normale peil opgelopen. Minder prettig was de daaropvolgende mededeling, dat Engeland de garantieprijs voor de invoer van eieren uit Nederland met 4 pet heeft verlaagd en van 18,2 op 17,5 ct heeft gebracht. Voorts zijn in Frankrijk ten gevolge van deviezenmoei- lijkheden de invoerrechten op eieren met 20 a 35 pet verhoogd, terwijl de import door omslachtige ambtelijke maatregelen, zoals de verplichting tot aanvrage van invoervergunningen door de exporteurs, wordt bemoeilijkt. Geklaagd werd over de stijgende prij zen van de voedergranen, die de bedrijfs resultaten in de pluimveeteelt nadelig be ïnvloeden en waardoor stijging van de eierprijzen op de duur onafwendbaar wordt geacht. De nood-zakelijkheid werd gevoeld in deze aan de telers financiële tegemoetkoming te verlenen, liefst door middel van een monopolieheffing, die dan echter, naar men meende, zo laag moge lijk behoort te zijn. (Van onze Haagse redactie). Evenals dinsdag het bestuur van het be drijfschap detailhandel in melk- en zuivel- produkten, heeft gisteren ook het bestuur van het Produktschap voor Zuivel zich tegen de door de ministers van Economi sche Zaken cn van Landbouw verlangde prijsverlaging van I- cent per liter, in gaande 1 april, uitgesproken. Dit op dezelfde gronden, n.l. vanwege het feit dat het uit verkooptechnisch oog punt ongewenst is ten opzichte van de af nemers eerst de prijs te verlagen en dan in juli weer met 6 cent te verhogen en omdat men van mening is, dat het prijs verschil van 1 cent per liter melk over het tijdvak van 1 april tot 1 juli 1957 in een rekening-courantsysteem kan worden opgevangen. Voorzitter Ir. B. van Dam deelde nog mede, dat er een bespreking over dit on derwerp zal worden aangevraagd met staatssecretaris Veldkamp. Besloten werd dat de Kaascommissie maatregelen zal beramen om een zo hoog mogelijke opbrengst voor de kaas te verkrijgen. Een daartoe strekkend voor stel van het bestuur, dat o.m. het denk beeld had geopperd om een heffing van 10 cent op alle geproduceerde kaas te leg gen, welke bij export zou worden geres titueerd. werd door de Kaascommissie ongewenst geacht. De aanvraag van de Federatie van ver. van kaashandelaren om haar meer dan één zetel tr geven in de kaascommissie werd door het bestuur afgewezen. Zeer uitvoerig werd gedebatteerd over de door het dagelijks bestuur gestelde ver- Dr. R. L. Beukenkamp is benoemd tot hoofd van de te Washington gevestigde verbindingsmissie van het intergouver nementele comité voor Europese migratie (I.C.E.M.). Dr. R. L. Beukenkamp werd 2 maart 1914 te Graz geboren. Hij studeerde aan de landbauwhogeschool te Wageningen en was daarna van 1938 tot 1945 werkzaam bij de Nationale coöperatieve aan- en verkoop vereniging van de landbouw „Centraal Bureau" te Rotterdam. In 1945 kwam hij in dienst van het ministerie van Landbouw; in april 1946 werd hij uit gezonden als landbouwattaché naar Bue nos Aires en in 1950 werd hij in gelijke functie overgeplaatst naar Washington. Dr. Beukenkamp nam in juli 1956 ont slag uit 's rijks dienst en ging in het particuliere bedrijfsleven. ordening betreffende de nieuwe salarissen van het personeel van het produktschap. De heer v.d. Ploeg (A.N.A.B.) was zelfs van mening, dat bij een eventuele volgen de loonronde geen verhoging voor de thans bevoorrechte topfunctionarissen diende te worden toegepast. Met 14 stemmen te gen 3 werd tenslotte de verordening aan genomen op voorwaarde, dat in het geor ganiseerd overleg de mogelijkheid van een eigen produktschapsbeleid inzake de salarissen van de lagere en middelbare ambtenaren, zou worden bestudeerd. Tijdens een gisteren in Den Haag ge houden vergadering heeft het hoofdbe drijfschap detailhandel bésloten een voor stel tot het verlenen van een algemene vergunning aan warenhuisondernemingen en aan ondernemingen op het gebied van detailhandel in textiel, schoenen, woning inrichting en huishoudelijke artikelen om in de week van 15 t/m 20 juli a.s. af te wijken van art. 3 van het Werktijdenbe sluit (vrije halve dag) onder voorwaarde dat in de voorafgaande week aan de werknemers een extra vrije lialve dag wordt gegeven, op de volgende openbare vergadering van 24 april nader te behan- delên. Ten aanzien van de prijsstabilisatiepoli- tiek werd in principe goedkeuring ge hecht aan de instelling door het hoofdbe drijfschap van een adviescommissie van erkende deskundigen. Naar de mening van het dagelijks bestuur moet deze com missie niet het karakter dragen van een vaste prijzencommissie doch van een we tenschappelijke commissie, die omtrent de sociaal-economische grondslagen van het te voeren beleid zal dienen te pread viseren. Het bestuur zal de taak nader omschrijven en op de volgende bijeen komst met een voorstel komen betreffen de de samenstelling van de commissie Men acht het zo goed als zeker, dat de Duitse coaster „Achilles" niet meer kan worden gered. Het schip boort zich met de dag dieper in de zandbodem van de Westerschelde bij Westkapelle, waar het enige tijd geleden is gestrand en gezon ken. Bergingsdeskundigen van de fa. Van der Tak te Rotterdam hebben verklaard ..geen interesse meer te hebben" voor dit kustvaartuig.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 9