Kankerbestrijding volgens de methode-prof. van Ever din gen Praktische waarde is nog in twijfel getrokken Restitutie aan fondspatiënten Handen Chefarine „4 Zali g verklarin g ran mgr. Hamer beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Kan ook in Nederland de benzineprijs omlaag? Bosch' ziekenfonds betaalt tandarts Toch wel brutaal Tandartsen telegraferen de minister isten-concours accordeon PAGINA 3 WOENSDAG 3 APRIL 1957 BESMETTELIJKE ZIEKTEN Lokale activiteiten Nieuwe plannen Financiën nodig metUamea-Gelei verzorgd,worden luxe handen De benzineprijs in Zwitserland is door twee prijsverlagingen in de afgelopen weken teruggebracht van 0,58 frank pfr liter tot 0,54 frank (van 50,5 tot 47 cent). De K.N.A.C. heeft van de Zwitserse zus tervereniging, de Automobile Club de Suisse, bericht ontvangen, dat verdere prijsdalingen te verwachten zijn. De K.N.A-C. heeft zich per brief tot de in Nederland werkende henzinemaatschap- pijen gewend met de vraag of het aflo pen van de Suezcrisis in Nederland even eens kan leiden tot ongedaan maken van een in december 1956 doorgevoerde prijs verhoging. De prijsverhoging van de benzine in Zwitserland, die nu weer wordt losge'a- ten, hield volgens inlichtingen van de Automobile Club de Suisse uitsluitend verband met het feit, dat de benzineleve ranciers tengevolge van de Suezcocf'.ict tijdelijk duurder moesten werken. Spoedig na de ffederopenstelling van het Suez- kanaal kan zodoende de prijs tot het oude niveau worden teruggebracht. Wellicht mag ook een daling van de vrachtprijzen en van de premies voor de risicoverzekeringen op niet al te lange tijd tegemoet worden gezien, zo meent de K.N.A.C. in de brief aan de benzine maatschappijen. tekenis van de methode van dokter Van Everdingen, maar uitsluitend over de praktische waarde daarvan. Het bestuur van het Algemeen Zieken fonds 's-Hcrtogenbosch en Omstreken heeft besloten, aan zgn verzekerden de kosten voor tandheelkundige hulp te ver goeden op basis van het oude tarief. Ener- ziids wil hel bestuur niet treden in de hui dige conflicts-situatic, doch anderzijds wordt het ook niet juist geacht dat dit conflict ten nadele van de premie-beta lende verzekerden zal komen. Wegens de bepalingen die ten aanzien van de gewone premie door de zieken fondsraad zijn gesteld, zullen deze ver goedingen worden uitgekeerd uit het aan vullingsfonds, waarover het ziekenfonds vrij beschikken kan. Dit fonds is niet voor onbeperkte tijd toereikend, maar het be stuur meent te mogen hopen, dat het con flict van tijdelijke aard zal zijn. Mocht dit toch zo lang duren dat uitkering uit het aanvullingsfonds niet kan worden voortgezet, dan zal het zich over de ver dere te nemen maatregelen opnieuw be raden. De hoge commissaris der Ver. Naties voor de vluchtelingen, de heer Auguste R. Lindt (de opvolger van dr. Van Heuven Goedhart)werd dinsdag op het minis terie van Buitenlandse+Zaken door minister Luns ontvangèn. De heer Luns deelde aan de heer Lindt mede, dat de regering heeft besloten, onder voorbehoud van parlementaire goedkeurmg, een bedrag van 13 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor hulp aan vluchtelingen. V.l.n.r. minprof. dr. J, Samkalden, min, dr, M, A, M. Klompê, mevr. Van Heuven Goedhart, de heer Auguste R. Lindt, min. J. M. A, H. Luns en min. J. G. Suurhof. In de week van 17 tot en met 23 maart zijn 2 gevallen van paratyfus B aange geven, 92 gevallen van roodvonk, II ge vallen van difterie en 4 van poliomyeli tis. De g&vallen van kinderverlamming werden gemeld in Groningen, Apeldoorn, Hilversum en Brandwijk (Z-H.). Tijdens de viering van het honderd jarig bestaan van de Missiecongregatie van Scheut deze zomer te Scheut (Brus sel), zal mgr. Morel, de derde opvolger van wijlen de bisschop-martelaar mgr. Ferdinand Hamer, die tijdens de Bokser opstand in China is ter dood gebracht, een votum indienen om in Rome invloed uit te oefenen voor het beginnen van een proces tot zaligverklaring van mgr. Ha mer, die, zoals men weet, geboortig is van Nijmegen. Zondagavond ontsnapten, zoals gemeld twee gedetineerden uit de Scheveningse strafgevangenis. De beproefde manier van de doorgezaagde tralies had ook voor deze beide heren uitkomst gebracht. Een gedurfd stukje werk deze ontsnapping, na dat reeds in de afgelopen maanden twee maal gevangenen de vrijheid hadden her wonnen. Maar zonder meer een uitda ging aan het adres van de politie is toch wel, dat de broer van een der j.l. zon dag ontvluchten de gevangeniskleren aan de strafgevangenis heeft terugbezorgd. Van brutaal gesproken (Advertentie). Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt besch'rmd door het bestanddeel Cheiaroz, Naar aanleiding van de verleden week I mogelijk tegemoet te komen aan de be door de Ziekenfondsraad gedane medede- zwaren, die voor de verzekerden uit de ling, dat aan ziekenfondsverzekerden, die thans ontstane situatie, zich na 31 maart h'bben laten behande- Artikel 8 van het ziekenfondsenbesluit len, door de ziekenfondsen geen restitu-I luidt als volgt: Lid 1: De statuten van het tie kan worden gegeven voor de door hen ziekenfonds kunnen bepalen, dat in plaats rechtstreeks aan de tandarts gedane be- van de geneeskundige verzorging gedeel- taling, heeft het hoofdbestuur van de telijke of gehele vergoeding wordt ver- Ned. Mij tot bevordering der tandheel- leend aan de verzekerde voor de door kunde telegrafisch de aandacht van de hem voor de geneeskundige verzorging minister van Sociale Zaken en Volksge- gemaakte werkelijke kosten, zondheid gevestigd op een passage van Lid 2: Het eerste lid blijft buiten toepas- het ziekenfondsenbesluit (art. 8 tweede sing met betrekking tot de verzekering zin), volgens welke restitutie aan verze- der in artikel 3 bedoelde personen (dit. kerden wél mogelijk kan worden ge- zijn de verplicht verzekerden red). Bij maakt. De maatschappij heeft aan de mi- uitvoeringsvoorschrift kan echter voor nister voorgesteld deze mogelijkheid in uitzonderingsgevallen anders worden be- overweging te nemen, teneinde zoveel paald. Bij het jaarlijkse solistenconcours voor accordeonisten te Helmond werden de volgende eerste prijswinnaars aangewe zen: 912 jaar: Anny Hölzken, Weert, met 83% punt; 1214 jaar: Gerry Hommerson, Sliedrecht. met 89% punt; 1416 jaar: Tiny Ritzen, Brunssum, met 81 punten; boven 16 jaar: Gerda Beukx, Grevenbricht met 82 punten; junioren: Tonny Melis, Helmond, met 84% punt; senioren; Henk Vos, Eindhoven, met 86 punten. De eerste en tweede prijswinnaars mo gen deelnemen aan het Wereldconcours van de C.M.A. te Pavia in Italië. Het concours was georganiseerd door de vereniging „Helmond A. K." onder lei ding van Addy Kleyngeld en stond onder auspiciën van de r.-k. stichting „St.- Johannes Bosco". Het was het eerste so listenconcours, dat door de Werkgemeen schap was erkend. maar daartegenover staat voor het eer ste jaar een vraag naar 75 a 100 kamers. De lokale huisvestingsinstanties voor studenten hebben echter intussen niet sti] gezeten. In Utrecht ontstond een huis voor 15 studenten, in Delft her bergen zeven van dergelijke huizen 123 studenten, terwijl het Duyvelsgat 202 alumni van de Technische Hogeschool onderdak brengt. Het A.T.V.A.-huis in Amsterdam heeft 145 kamers voor stu denten beschikbaar, terwijl het Studie fonds van de Vrije Universiteit een hospitium voor 35 studenten exploiteert. Bij deze activiteiten wordt intussen niet stilgestaan. Leiden heeft een paviljoens-complex voor 103 studenten op stapel staan en een permanent complex voor 222 stu denten. Utrecht drie huizen voor 16 en één voor 13 studenten. Delft zeven huizen voor 106. drie nieuwe paviljoens voor 51 studenten, terwijl vier grote flatblokken in aan bouw zijn voor tezamen 280 studenten. Wageningen heeft een project voor 74 a 82 studenten, terwijl ook van Eindhoven een concreet plan mag wor den verwacht. Een eenvoudige optelsom leert in tussen, dat al de ontplooide activiteiten niet tegen de toekomstige nood opge wassen zullen zijn. Het bijhouden van de studenten-aanwas door het aantal kamers gaat geld kosten veel geld. Van daar dat de Centrale Stichting Stu dentenhuisvesting het pas gecreëerde hoofd opsteekt om niet enkel coördinatie van de plannen te bereiken, maar ook financierend en stimulerend op te tre den. Tussen nu en 1970 moet voor onge veer 20.000 studenten ruimte gevonden worden en dat betekent een investering van niet geringe omvang. De Centrale Stichting is daarom in contact getreden met het ministerie van O. K. en W. en met het bedrijfsleven om de benodigde financiën te vinden. Criteria zijn daar bij de overwegingen, dat de alzijdige op leiding van academici deels het belang is van het bedrijfsleven, maar niet minder van de gehele Nederlandse samenleving. Een zwaarwegend bestuur uit het Nederlandse Hoger Onderwijs en een niet minder zwaarwegend Cura torium uit het vaderlandse bedrijfsleven zullen daarom alle krachten samen bundelen om de huisvesting der studen ten in Nederland op (een nieuwe) gang te brengen. Niet dat deze grootachtbare colleges zelf huisvest.ingscentra zullen stichten, maar ze zullen wel het cen traal kantoor vormen, waarin over heid en bedrijfsleven een brievenbus kunnen vinden om hun medewerking in te deponeren. En last not least een stimulator voor de uitbouw van de activiteiten, die studenten waar in Nederland ook onderdak kunnen brengen. I 'Advertentie) -t™:.,:,.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 3