Fantasie OP EEN BLOUSE HOE BESTELLEN WkJ EEN PATROON? 348 X Atlas" P. Balmain Model e. Van patroondelen 1 en 2 wordt het onderstuk weggeknipt volgens de laatste volle lijn. Voor knippen en ineenzetten inspireert men zich op model a. Tot op de heupen reikende blouse in wit en zwart gestreept jersey. Opgerolde kraag. Driekwartmouwen. Patroon 348 X. Het patroon 348 X is beschikbaar in de borstwüdten 92 cm, 96 cm, 100 cm en 104 cm. Lanvin Castillo 1.— RUG: 2.— VOORPAND: Model b. Van patroondelen 1 en 2 wordt het onderstuk weggeknipt aan de tweede volle lijn. Het patroon op de stof leggen en knippen. dubbel zonder naad in het midden. dubbel zonder naad in het midden. De coupenaadjes dicht naaien. Aan het rugstuk zetten. Het zoompje onderaan wordt iets breder gemaakt zodat het een schuif vormt waar een koord of elastiekje kan worden doorgehaald. In de schuif twee kleine verticale knoopsgaatjes borduren. Het koord, dat gewoon uit het blouse-materiaal vervaardigd mag zijn, aanhalen en strikken. dubbel inknippen. Eerst een coupenaadje en dan de mouwnaad dichtstikken. Zomen en in de armsgaten zetten, enkel knippen. Verder afwerken net als model a. 3.— MOUW: 4.— KRAAG: BloiLse in twill-taft. Lage taille met schuif. Driekwartmouwen. Patroon 348 X. Model c. Zelfde patroon als model b. Dit model loopt uit in een laag aangezette cein tuur. No. 5. Deze ceintuur volgens patroon over een dubbele lengte knippen. Zij kantjes dichtstikken en de ceintuur aanzetten. Langere blouse in jersey of gespikkeld tweed. Lage ceintuur. Opgerolde kraag. Driekwartmouwen. Patroon 348 X. het Model d. Aan 1.— RUG: 2.— VOORPAND: patroon wordt niets gewijzigd, dubbel knippen met naad in het midden, oubbel knippen zonder naad in het midden. De coupenaadjes dichtnaaien. Aan de rug zetten. Zomen. dubbel knippen. Het coupenaadje en dan de mouwnaad dicht stikken. Zomen en in de armsgaten zetten, enkel knippen. Opzetten zoals bij model a. enkel knippen, plooien en dichtstikken. Opgelet: Het ceintuurtje krijgt meer stevigheid wanneer een lange reep grof linnen mee- gestikt wordt. Tuniek in blauw of rood jersey. Opgerolde kraag. Driekwartmouwen. ,,Pyjama"- ceintuur. Patroon 348 X. 3.— MOUW: 4.— KRAAG: 5.— CEINTUUR: Jacques Griffe Een beeldig ensemble van gestreepte mousseline. Let eens op de brede ceintuur. Zij wordt losgeknoopt gedragen en geeft het geheel iets intiems. „Texas" Lanvin Castillo (Document I.W.S.) De ontwerpers halen hun ideeën overal. Dit ensemble van grijze fil a fil, schijnt zo weggelopen uit Japan. De Kaké- mono of de ruime bolero heeft zeer wijde en sierlijke mouwen. e. Patronen zijn bestelbaar gedurende twee weken na het verschijnen van de krant, waarin de tekening werd af gedrukt, en worden binnen 14 dagen toegezonden. H it si i-i Jacques Gritfe Een vierkantje is 10 cm. Naden en zomen zijn niet inbegrepen. Het patroon is bestemd voor een borstwijdte van 96 cm. Model a. Van patroondelen 1 en 2 wordt het onderstuk weggeknipt aan de bovenste volle lijn. Het patroon op de stof leggen en knippen. 1_ RUG: dubbel met naad in het midden. 2 .VOORPAND: dubbel zonder naad in het midden. De coupenaadjes dicht naaien. Aan het rugstuk zetten. Zomen. 3 .MOUW: dubbel. Eerst het coupenaadje en dan de mouwnaad dicht naaien. Zomen en in de armsgaten zetten. 4 .KRAAG: enkel knippen en volledig schuin. De rugnaad dichtnaaien en openstrijken. De bovenkraag met de goede kant tegen de binnen zijde van de halsuitsnijding zetten, de onderkraag op de goede kant van de halsuitsnijding zomen. Bolero in turkooisblauw tweed of Shetland. Van de hals afstaande rolkraag. Drie kwartmouwen. Patroon 348 X. Het is even rustig geworden in de modewereld. Voorlopig tenminste. Want die kalmte in Parijs en Wenen lijkt ver dacht veel op een stilte voor een storm, waarbij ons horen en zien vergaat. Zo erg is dat niet, want ondertussen kunnen u en ik even ademhalen en op ons gemak uit- en onderzoeken, wat we hebben of niet hebben willen. Keuze en modelletjes te over. En dan hebben we het nog niet eens gehad over dit aan trekkelijke ensemble. „Ensemble"! Het hééft zijn naam niet gestolen. Een betere naam was er ook moeilijk te vinden geweest. Het is als je het goed beschouwt een combinatie met duizend-en-één mogelijkheden. Op alle ogenblikken en momenten, of het nu 's morgens, 's middags of 's avonds is, kun je er mee voor de dag komen. De couturiers hebben het weten klaar te spelen om twee, drie, ja vier of vijf totaal verschillende modellen uit hetzelfde materiaal en stof én in hetzelfde kleurengamma te vervaardigen. Natuurlijk is er wéér wat nieuws onder het lentezonnetje. Bij een zijden japonnetje hoort een katoenen mantel en je moet eens zien hoe uitstekend die doodsvijanden elkaar hier verdragen. Bovendien hebben ze hetzelfde dessin en een knappe vrouw, die het verschil direct en met de eerste oogopslag in de gaten heeft. April mag nog zo grillig en ijselijk doen, er is altijd wel een „ensemble" in wol bij de hand. Onder die lange mantel gluurt, bijna onbescheiden, een elegante japon of een charmant deux-pièces. Het jasje doet het ook bijzonder aardig om een gewaagd gedecolleteerde japon toch gekleed voor de dag te komen. En kloppen de weerberichten boven verwachting en is het dus werkelijk mooi, stralend weer, dan laten we die pied-de-poule en die wollen zus-en-zo eenvoudig in de kast hangen. Geef de zomer katoen, zij, shantung en lichte, rag-fijne mousseline. Wat een ensemble!.... J. „Atlas" P. Balmain Wol en zijde zijn hier vermengd en vormen een zandkleurig pied-de-poule. Het jakje van deze tailleur is noch een bolero noch een manteltje en is nauwelijks gecintreerd. De lange mantel is recht. a. Alle bestellingen uitsluitend per briefkaart te adres seren aan De Maasbode, afd. Patronendienst, Postbus 723, Rotterdam. b. Vermeld nauwkeurig nummer en letter van het patroon (en soort kledingstuk, bijv. japon, mantel enz.) en de maat. Verkrijgbaar zijn alleen patronen in de maten 42, 44, 46, 48 en 50, en dan nog enkel in die gevallen waarin achter het nummer een letter staat. Voor kinderkleding leeftijd opgeven. c. Vermeld ook nauwkeurig uw naam en adres. d. Plak naast de postzegel van 7 cent een bedrag van 50 cent aan postzegels voor de kosten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10