At ooiii-strategic louses en rokken voor moderne vrouwen! m ma immm Financiële resultaten van het Nederlandse bedrijfsleven mm NIXON BRACHT RAPPORT UIT OVER ZIJN AFRIKAANSE REIS 'laMiaa Aandelen KLM mogelijk nog deze week naar de beurs Bevredigende omzetten Carps' Garen Onafhankelijkheid van Ghana is voorbeeld, dat navolging verdient Britse begroting met verrassingen? Vijf miljoen katholieken in Belgisch Afrika Ondanks kostenstijging nog verhoogde uitkeringen NSCNDCDKD—W DINSDAG 9 APRIL 1957 PAGlNAj5 Jet modehuis met elke dag nieuwe modellen! iff ROTTERDAMSCHE VENNOOT SCHAP BELEGGING IN HUIZEN en te New Aork f 25 miljoen I nterim-dividencl Dividend van 16 (v.j. 12) pet. A'even-investeringskosten f 100 miljoen Verscheidene concessies verwacht Met excuses aan De Munch „ZWARTE PANTER" iN DE VAL KASSIER VOND DAT HIJ TE WEINIG VERDIENDE ilit mmem HET defensie-witboek, dat enkele dagen geleden te Londen gepubli ceerd is, opent voor Groot-Brit- tannië en ongetwijfeld ook voor de westeuropese landen, een tijdperk waar in de conventionele wapens en strijd krachten een steeds meer ondergeschik te rol zullen gaan spelen, terwijl op de kernwapens (bommen, geleide projec tielen, raketten) het volle accent zal komen te liggen Het vraagstuk van de verhouding tussen de conventionele wapens en de kernwapens is allerminst nieuw. De argumenten, die aan het Britse defensie-witboek ten grondslag liggen' zijn reeds zo vaak gehoord, dat men het thans door de Britse regering ingenomen standpunt eerder een „con clusie" dan een „revolutie" zal moeten noemen. Een ccnclusie overigens, die zeer in het bijzonder voor de door zware economische zorgen gekwelde Britse regering bijzonder verleidelijk was, omdat het nieuwe defensie-,,vijfjaren plan", met zijn zeer aanzienlijke in krimpingen van de strijdkrachten en de conventionele wapens, het perspectief van aanzienlijke bezuinigingen opent. Het is bovendien best mogelijk, dat de huidige conservatieve Britse regering, wier prestige sinds de vorige herfst nogal danig geschokt'is- met behulp van de nu aangekondigde maatregelen haar kansen voor de volgende verkie zingen versterkt. Maar dit alles zijn slechts bijkomende effecten Ook als de bijzonder acute, actuele economische motieven er niet waren, dan nog zou de kwestie wat vroeger of later' aan de orde gesteld zijn en was het niet door Groot-Brittannië dan door een ander land, dat zich in de noodzaak zou zien om principieel stel ling te nemen. Niettemin, al is de verrassing, die het witboek brengt dan ook betrekkelijk, toch laat dit document niet na een schok te geven door zijn onbarmhartige constateringen. „Er dient openhartig er kend te worden, dat het op het ogen blik onmogelijk is de bevolking van dit land op afdoende manier te beschermen tegen de gevolgen van een aanval met kernwapens", zo heet het in het wit boek. Uit deze, ontegenzeggelijk juiste' constatering trekt de Britse regering nu de conclusie, dat derhalve een politiek gevolgd moet worden,, die in de eerste plaats gericht is op het voorkomen van oorlog en pas in de tweede plaats op het treffen van voorbereidingen om een volmaakt zinloze oorlog te voeren. De wijze waarop Groot-Brittannië, zulk een zinloze oorlog hoopt te voorkomen, bestaat in het opbouwen van een arse naal van kernwapens, dat geducht ge noeg is om een aspirantagressor af te schrikken Zodoende stelt Groot-Brit tannië zich dus als derde militaire atoom-mogendheid naast de .V. S. en de Sovjet-Unie. DE onverbloemde taal, waarin het Britse witboek stelt, dat Groot- Brittannië in geval van een we reldconflict zich in geen geval afdoende zal kunnen verdedigen, heeft aan de Amerikaanse strategen van het Penta gon onmiddellijk het commentaar „de faitistisch" ontlokt Dat is een qualifi- catie- waarmede men het moeilijk kan eens zijn. De erkenning, dat er geen enkele adequate verdediging tegen een atoomoorlog op grote schaal mogelijk is, is niets anders dan het juiste con stateren van een reëel feit en heeft dus niets met „défaitisme" te maken. Maar het is een andere vraag of de door de Britse regering getrokken conclusie wel de juiste is. Het is over deze vraag, dat de NATO zich thans zal moeten gaan bezinnen. De westelijke defensie-plan nenmakers zijn thans gedwongen, of zij willen of niet, hun gehele strategie aan een nieuw onderzoek te onderwerpen, waarbij zij in de eerste plaats dan ant woord zullen moeten geven op de sinds lang gerezen fundamentele vraag welke de verhouding dient te zijn tussen de kernwapens en de conventionele wa pens. Als dat antwoord gegeven is zal men een nader oordeel kunnen geven over de Britse plannen. Dit neemt niet weg, dat toch nu reeds gewezen kan worden op een buiten- gewoon groot gevaar van de nieuwe Britse defensie-politiek. Dit gevaar is, dat locale conflicten, oorlogen op klei nere schaal- thans begunstigd zullen worden. Het witboek geeft weliswaar toe, dat een reserve aan manschappen en aan conventionele wapens nodig blijft om bij eventuele locale conflicten in te grijpen óf om een operatie, zoals die in de vorige herfst in Egypte werd uitgevoerd mogelijk te maken, maar wat als er zich een locale oorlog van grote omvang voordoet? Volgens de nieuwe defensiepolitiek zou Groot- Brittannië in dat geval alleen maar de mogelijkheid hebben om ofwel zich af zijdig te houden, ofwel met het monster achtigste aller wapens in te grijpen, met alle gevolgen van dien. In-zoverre houdt het witboek de erkenning in, dat Groot-Brittannië, afgezien van zeer be scheiden locale conflicten, zich alleen maar zal laten betrekken in een kern wapenoorlog, die onherroepelijk tussen Oost en West zal gaan. en die de ondergang van Groot-Brittannië en waarschijnlijk van de gehele wereld zal betekenen. De situatie heeft iets gro tesks wanneer men over haar conse quenties nadenkt. OVERIGENS, vóór het 5-jarenplan voltooid zal zijn. kunnen nog heel wat dingen gebeuren- die de situ atie radicaal kunnen wijzigen. Het zal ook nog zeer lang duren voordat de fundamentele vraagstukken, die thans door Groot-Brittannië aan de orde ge steld zijn. beantwoord zullen zijn. Het eerste effect van de nieuwe Britse politiek is vooral psychologisch. Men zal moeten afwachten welke conclusie de politici van de overige Westeuropese NATO-landen uit de boude stellingen van de Britse regering zullen trekken. Deze conclusies zullen ongetwijfeld bij de verschillende landen anders liggen. Frankrijk, dat op het ogenblik maar liefst 400.000 man in Algerije heeft, kan natuurlijk onmogelijk denken aan even drastische inkrimpingen van de man kracht als de Britten. Bovendien is Frankrijk op het gebied van de kern wapens lang niet zo ver als Groot- Brittannië, West-Duitsland, dat aan het IJzeren Gordijn grenst, zal het even min kunnen stellen zonder een voldoen de aantal divisies, zeker nu de Britten een deel van hun troepen uit Duitsland terugtrekken. Maar die divisies worden niet dan met de grootste moeite op de been gebracht, terwijl anderzijds de sociaal-democraten thans een grote campagne op touw zetten tegen het ge bruik van atoomwapens, een campagne, die veel instemming vindt, juist op een moment nu Adenauer eist- dat het nieuwe leger met tactische atoomwa pens uitgerust wordt. Het zou wel eens kunnen zijn, dat een der eerste gevolgen van de nieuwe strategie is, dat voor het Duitse vraag stuk geheel nieuwe perspectieven open gaan. Vier blouses en vier rokken beteke nen: 16 combinatiemogelijkheden! Zes blouses en zes rokken: een garde robe van 36 verschillende combina ties Daarom prefereert de moderne, practische vrouw de blouse-en-rok; zij wil afwisseling, en graag ette lijke keren per dag een anderebe wonderde vrouw zijn. Elke moderne vrouw bezoekt deze week Voss; daar vindt zij thans blouses uit Italië, Amerika, Zwitserland, hartverwar mend van nieuwe dessins of van ver rukkelijke, nieuwe modetinten. Zij vindt er fantastische rokken, glad, geplooid, geplisseerd, meters wijd of nauw „a la Balenciaga", Italiaans of Amerikaans bedrukt, met speelse dessins, die gloeien van kleuren- warmte, ofin effen poëtische modetinten Onze voorjaarsspecialiteit: No Iron- Housesdie niet van strijkijzers hou den en plissé-vaste Terlenka-rokken, waarmee U gerust in de regen kunt fietsen 1 A: No-Iron-blouse 13.75 Popi in rok met origineel dessin 14.75 B: Genopte ottoman-blouse 9.75 Wijde viltrok met ceintuur 24.75 ft Vv-W -v'fi.Y. AMSTERDAM DEN HAAG - ROTTERDAM ARNHEM - ENSCHEDE EINDHOVEN - HEERLEN 1 Blijkens de verlies- en winstrekening opgenomen in het verslag over 1956 van de N.V. Rotterdamsche Vennootschap voor Belegging in Huizen, beliep het voordelige saldo exploitatie huizen 153.232 (135.003). Ontvangen interest kwam uit op 482 (267). Na aftrek van onkosten en hypotheekrente is er een saldo winst van 116.135 (99.443). Voorge steld wordt af te schrijven op de huizen 23.840 (22.452), te reserveren voor be lastingen 38.457 (32.168) en een dividend uit te keren van 7V2 (6'/2) pet. De Amerikaanse vice-president Nixon heeft bü president Eisenhower verslag uitgebracht over de reis, die bjj kort geleden door Afrika heeft gemaakt. Hij legt hierin vooral de nadruk op de vol gende drie punten: (1) De V. S. moeten veel aandacht schenken aan hun betrekkingen met de Afrikaanse landen. (2) Er voltrekt zich thans in Afrika een snelle ontwikkeling, die een beslissende factor kan vormen in de strijd tussen de democratische en de communistische sta ten. (3) Nixon noemt het onafhankelijk wor den van Ghana de vroegere Goudkust welke negerstaat deel blijft uitmaken van het Britse Gemenebest, een „voor beeld, dat ook in andere gevallen kan worden nagevolgd'- Europa en Afrika, aldus het verslag van Nixon, hebben veel gemeen en be paalde, onafhankelijke Afrikaanse lan den, onderhouden nauwe betrekkingen met Europese staten op economisch, cultureel en geschiedkundig gebied. Onder deze omstandigheden kan het handhaven van deze betrekkingen voor de betrokken Europese en Afrikaanse landen zeer voor delig zijn. De V.S. moeten duidelijk ma ken, dat zij er niet op uit zijn in welk Maandag zijn op het circuit te Zandvoort dc auto's, die deelnemen aan de Zuinig- hcidsrit naar Denemarken die vanmorgen is gestart gekeurd en gewogen. Op de foto een van de deelnemers'op de brug. Afrikaans land dan ook een bevoorrechte positie te verwerven. De pogingen der communisten, om vas te voet in Afrika te verwerven, zijn tot jatu 'uatjoadsaS uaauiagie jaq ui 'ao; nu met succes bekroond. Volgens Nixon blijft waakzaamheid in dit opzicht echter geboden. De V.S. zo meent de vice-president moe ten rekening houden met de mening der Afrikaanse leiders. Velen hunner heb ben tegenover mij verklaard, dat zij er dc voorkeur aan zouden geven, indien hun landen economisch tot ontwikkeling wor den gebracht door buitenlands particulier kapitaal, of met behulp van leningen, die door internationale organisaties wor den verstrekt. Zij hebben dit liever, dan rechtstreeks schenkingen van een bui tenlandse regering aan de regeringen der betrokken landen". „In de staten, die ik heb bezocht, zo zegt hij verder, staat geen land hoger in aanzien dan de V.S, doch wij kunnen te genover de Afrikaanse en Aziatische vol ken niet over gelijkheid spreken, en te zelfdertijd in ons eigen land ongelijkheid toepassen". „De leiders der landen, die ik heb be zocht, kunnen volkomen vergeleken wor den met de grote leiders der wereld", al dus Nixon- die met lof spreekt over dc „doelmatige hulp, die de Amerikaanse vakbonden hebben verleend aan de vrije vakverenigingen in die landen, die ik had bezocht". De V.S. moeten vervolgens, wan neer de politieke omstandigheden dit mo gelijk maken, een hulpprogramma voor de ontwikkeling van het Nijldal opstellen, dat in het belang zou zijn van alle hieraan grenzende landen. De vice-president beveelt tenslotte uit breiding der Amerikaanse diplomatieke en andere regeringsdiensten in Afrika aan. Hij spreekt zich voorts uit voor het in het leven roepen van een nieuwe afdeling van het Amerikaanse» ministerie van bui tenlandse zaken, die zich uitsluitend met Afrikaanse aangelegenheden zou moeten bezig houden. Buiten dit verslag heeft vice-president Nixon nog vier particuliere rapporten bij president Eisenhower ingediend over het Algerijnse vraagstuk; de betrekkingen tussen de V.S. en de landen van het Midden-Oosten; de wijze waarop de V.S. de Afrikaanse landen economisch kun nen helpen; de bezetting der Amerikaan se reringsdiensten in Afrika. De in houd van deze rapporten is niet bekend gemaakt. Tp Anistprrlnm f K milinon trainingsapparatuur. Op 31 december 1936 L miljoen stonden verplichtingen voor aankoop van De K.L.M. heeft maandag bjj de securi ties and exchange commission, een Ameri kaanse regeringsinstelling voor de be scherming van de belangen van aandeel houders, een aanvraag ingediend teneinde toestemming te verkrijgen 400.630 gewone aandelen ad 100 uit te geven. Een syndicaat onder leiding van Smith Barney cn Co. en The First Boston Corp. is van plan de emissie van 250.000 nieuwe gewone aandelen op de Amerikaanse markt te verzorgen zodra de aanvraag is goed gekeurd. Dit zal waarschijnlijk eind april plaats vinden. Gelijktijdig met de emissie in dc Ver. Staten zullen 150.630 gewone aandelen van 100, die zijn teruggekocht van de Nederlandse regering cn die dc maat schappij thans in portefeuille heeft, door de K.L.M. beschikbaar worden gesteld voor verkoop op de Amsterdamse beurs. Bemiddeling hierbij verlenen een groep Nederlandse bankinstellingen onder lei ding van Heldring en Pierson, Pierson en Co. en de Nedcrlandsche Handel Mij., n.v. De verkoop van de aandelen geschiedt voornamelijk om zowel in de Ver. Staten als in Europa een markt te creëren voor de aandelen van de maatschappij. Voor 1951 werden van tijd tot tijd door de Nederlandse staat aanzienlijke kapitaal- bijdragen en leningen aan de maatschappij verstrekt, die later werden omgezet in aandelen. Op 31 december 1956 bezat het rijk direct 94,3 pet. benevens indirect 4 pet. van het uitstaande aandelenkapi taal. Na de voorgenomen verkoop van aandelen aan het publiek zal de overheids deelneming verminderd zijn tot -71,7 pet van de uitstaande gewone aandelen. In dien bij het huidige maatschappelijke kapitaal de verdere mogelijkheden voor uitgifte van nieuwe aandelen zouden wor den gebruikt, zou de deelneming van het rijk niet beneden de 50 pet, dalen. In de toekomst ligt het in het voor nemen om aan ingezetenen van de Ver. Staten het hun toekomende dividend in U.S. dollars te betalen door middel van een transfer and paying agent te New York. Tevens zal worden overwogen in de toekomst over te gaan tot uitkering van een interim-dividend. De opbrengst van de emissie zal een deel vormen van de algemene middelen van de piaatschappij. In de periode van 1952 t/m 1956 verrichtte de K.L.M. in vesteringen tot een bedrag van circa 335 miljoen, waarvan voor circa 285 miljoen in vliegend materieel en circa 50 miljoen in andere vaste activa. Deze investeringen werden gefinancierd uit interne financieringsbronnen en uit de opbrengst van afgestoten vliegtuigen, met uitzondering van een bedrag van circa 58 miljoen, waarvoor leningen werden aangegaan. Het huidige programma voor vlootver- nieuwing zal uitgaven medebrengen van ongeveer 500 miljoen voor de aankoop bij Amerikaanse, Engelse en Nederlandse vliegtuigfabrieken van 41 vliegtuigen, hoofdzakelijk uitgerust met schroeftur- bine- en straalmotoren. Inbegrepen zijn de benodigde reservemotoren en -onder delen en vluchtnabootsers en andere De omzetten in 1956 van J. A. Carps Garenfabrieken n.v. te Helmond zijn be vredigend geweest. Sedert februari 1956 zijn de winstmarges per eenheid echter gedaald, daar de grondstoffenprijzen (garens van Egyptische katoen) regel matig zijn gestegen. Desondanks heeft Carp de verkoopprijzen nog niet verhoogd. De lagere winstmarges werdén gedeelte lijk goedgemaakt door de onverwachte hogere omzet i.v.m. de internationale politieke spanningefa. Het saldo bedrtjfsrekening was 895.018 (v.j. 870.164). Uit interest werd verkregen 92.426 (62.434). Na afschrijving vaste activa ad f 102.728 (115.023) en na aftrek van diverse baten en lasten ad 268.236 (22.787) resteert een saldo-winst van 616.480 (794.788). Verhoogd met het on verdeeld saldo 1955 ad 53.085 (70.296) is totaal ter verdeling 669.565 (865.085). Hiervan gaat naar het reserve-fonds 19.000 (24 000) en naar de reserve voor vernieuwing 250.000 (500 000). waarna voor dividendbetaling beschikbaar is f 384.000 (288.000). Voorgesteld, wordt het dividend van vliegend materieel uit ten bedrage van 478 miljoen, waarvan circa 58 miljoen was vooruitbetaald. De maatschappij verwacht voor neven investeringen in de komende vier jaar nog circa 100 miljoen te moeten uit geven. Zij verwacht dat in de jaren 1957 t/m 1960 uit afschrijvingen, ingehouden winsten en uit de verkoop van te vervan gen vliegtuigen een bedrag van circa 380 .miljoen ter beschikking zal komen Daarenboven heeft zij de beschikking over een krediet groot U.S. 50 miljoen op mei 1956 verleend door drie Ameri kaanse banken. Bijgevolg verwacht de maatschappij niet, dat verdere middelen van derden zullen moeten worden aange trokken ter financiering van haar huidige programma. De Britse begroting voor 1957/58, welke vandaag bij het Lagerhuis zal wprden in gediend, zal volgens financiële kringen mogelijk verrassingen inhouden. Het wordt mogelijk geacht, dat voor dc eerste maal in Engeland door een conservatieve regering een belasting op kapitaalaanwas zal worden voorgesteld. De opbrengst van een dergelijke belas ting zou het voor de regering mogelijk maken de belastingdruk op de midden groepen te verminderen en hierdoor de positie van de regering in het land te verbeteren. In financiële kringen verwacht men de volgende concessies op belastinggebied: 1. Het bruto-inkomen zou eerst aan de extra-belasting onderhevig zijn voor be dragen van 2500 af in plaats van thans van 2000 af. 2. Fiscale vrijstelling van dat deel van het inkomen dat besteed wordt voor de opvoeding van kinderen op particuliere scholen. 3. De basisaftrek zou worden vastge steld op 1/5 of van het inkomen in plaats van zoals thans 2/9. 4. Vermindering of afschaffing van be paalde belastingen, o.m. op bioscopen, theaters en bepaalde sporten, zoals voet bal. 5. Vrijstelling van belasting van dat deel der winsten van maatschappijen, dat wordt bestemd voor zelffinanciering. (Van onze Brusselse correspondent) In Belgisch Afrika is het aantal katho lieken van 4.990.198 in 1955 gestegen tot 5.383.145 in 1956; het aantal missieposten nam in die tijd toe van 626 tot 669. Aldus blijkt uit statistieken, gepubliceerd door de apostolische delegaat voor de Belgisch Congo en de mandaatgebieden Ruanda en Urundi. In de laatste tien jaar is ook het aantal inlandse en Europese priesters in die ge bieden c.anmerkepjk vermeerderd. In 1945 waren er 1432 Europese en 209 inlandse priesters werkzaam; verleden jaar waren die cijfers resp. 2486 en 466. De bevolking van Belgisch Afrika telt ongeveer 11 miljoen zielen. Koninklijke onderscheiding Bij K.B. is benoemd tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw mr. D. F. de Koe, president-directeur van de N.V. Ko- ninlijke Paketvaartmaatschappij. Zondag hebben opsporingsambtena^ van P.T.T., in samenwerking met de rif' politie te Gramsbergen, de clandestien zender „De zwarte panter" opgespoord J in beslag genomen Proces-verbaal opgemaakt tegen de 29-jarige textielarp® der J. de J. en de 38-jarige chauf'e J. A. D. cl> Bij de Amsterdamse politie heeft zl' de 42-jarige kantoorbediende A.J.R- u Den Haag gemeld. De man was in dieh bij ren Haagse industriehandelsonderfl®. ming, waar hij onder meer het beha van de kas had. Daar hij meende-te vre nig te verdienen, deed hij tot tweern® 1 toe een greep in de kas. De laatste ke nam hii er 400 uit, die hij in AmsteU dam uitgaf. Toen het geld op was, gaf zich aan bij de politie. In totaal heeft 11J de firma voor 950.- benadeeld. Nu het jaarverslagenseizocn is begon- dat ondanks de kostenstijging toch een relatief groot aantal maatschappij®.) in staat is geweest de uitkering over 11 nen, is het misschien wel dienstig zich te realiseren, dat enkele factoren van ai- gemene aard de financiële resultaten van het Nederlandse bedrijfsleven over 1956 hebben beïnvloed. Zo heeft de toeneming der bestedingen een gunstig effect gehad op de binnenlandse afzetmogelijkheden. Aldus lezen we in het jongste weekover zicht van de Rotterdamsche Bank. Het rapport vervolgt dan o.a. nog: De stijging van de consumptie in het af gelopen jaar wordt geraamd op 8 pet, terwijl de bruto-investeringen in vaste ac tiva door particulieren en overheid teza men met ca. 12 pet toenamen. Daarnaast is ook de export in verband met de gun stige economische toestand in het bui tenland bevredigend geweest. Anderzijds viel een verdere aanzienlijke stijging van 't kosten -en loonpeil te constateren, wel ke stijging in lang niet alle gevallen door de verhoogde omzetten of door rationali satie kon worden opgevangen, zoals in verschillende tot dusver gepubliceerde jaarverslagen duidelijk aan de dag is ge treden. Uit de statistiek der tot nu toe in 1957 gedeclareerde dividenden blijkt echtar, afgelopen boekjaar te verhogen. In 1956 kwam het gemiddelde rend® ment van 199 aandelen uit op 5.8 pet, te wijl op uit. maart j.l. voor 200 aandej een redement van 6.1 pet kon wol" i» becijferd. Qua bedi-ijfstak is het nog steeds Houthandel, welke het hoogste gemidd®. de rendement afwerpt n.l. 7.4 pet, m® ook de Handelsondernemingen laten z' niet onbetuigd met een percentage 7.3 pet. In schril contrast daarmede s' .ta» 1 .u jl/v-o. j-u OL-iiiii LUIlLicloj, UctclI Ult-Uc u j,/ het rendement van de goep Petrol®11 aandelen met 2.7 pet. Bij een vergelijking van de groepsv®^ dementen op basis van de koersen G uit maart j.l. met die per einde l'L- blijken hier en daar opmerkelijke renfo' mentsverhogingen tot stand te zijn ée\e men. Deze bedroegen bij de OnroerejLf goederen en bij de Vemen niet miP.Lj- dan 0.8 pet, terwijl de Elektrotech sche industrie, de Papierbranche en ct Scheepsbouw het rendement met 0-5 konden opvoeren. vorig jaar, nl. 12 pet., te handhaven en een extra-dividend van 4 pet. uit te keren, om de aandeelhouders schadeloos te stel len voor het feit. dat zij afstand hebben gedaan van hun voorkeursrecht bij de! uitgifte van 1 miljoen aandelen in december 1956. Derhalve totaal dividend 16 pet. (v.j. 12 pet.) op een kapitaal van 3.400.000 (2.400.000). Er is een agioreserve van 1.242.000 De modernisering van het bedrijf werd krachtig voortgezet. De directie hoopi hiermee in 1960 gereed te zijn. Voor de financiering daarvan zal het wel nodig zijn het effectenbezit (uit. 1956 2.792.599) 1 te realiseren. Aangezien diverse artikelen 1 van Carp op basis vervangingswaarde eer verlies opleverden heeft de directie hei ministerie van economische zaken ver zocht de verkoopprijzen te mogen ver hogen. Dit verzoek is ingewilligd. Aannemende dat geen verdere stijging der koslen zal plaats vinden en dat de vraag niet belangrijk zal teruglopen, is men van mening, dat de resultaten voor 1957 met vertrouwen tegemoet kunnen worden gezien. Tot het resultaat van 1957 zal ongetwijfeld ook worden bijgedragen door dc door de n.v. per 1 januari 1957 overgenomen omzet. "W -•* m Een Amerikaanse olietanker, waarvan de. naam om veiligheidsredenen geheim wordt gehouden, is als eerste schip g]) blokkade door dc Golf van A ka ba in dc Israëlische haven Eilath aangekomen. Met de ruwe olie. d<e de tanker aan b° had, zal de nieuwe pijpleiding van Eilath naar Becrshcba wor den ingewijd. Op dc foto ziet men In schip in Eilath. Op de voorgrond houden Israëliërs, gewapend met een zware mitrailleur, de wacht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6