NEDERLANDSE RESERVES BLEVEN IN ALLE OPZICHTEN ONDER DE MAAT Slechts 1-0 score door Belgische schotloosheid Smyslovs droom werd dit jaar eindelijk bewaarheid Westel. Amateurs klopten Zuid Futloos Rotterdams elftal trof blaam van 0-1 nederlaag R.B.C. haalde een dikke streep door Longa's laatste kans Meerderheid van Oranje - werd juist voor het eind Korte pass verdringt ook bij de jeugd lang spel over vleugels broekjes beloond B-elftal toonde zelfs geen strijdlust Tegen Antwerpens „twééde keus"! Inhaal-voetbal op Interland-zottdo-ê PAGINA Wereldkampioen na zege op Botwinnik Van der Wint uit vorm Honkbal-competitie in studie genomen Oost-Nederland oefende in Haarlem Desondanks finishten de Sinj oren in paniek Maurits en M.O.C. gelijk voor eindspf'"' Blauwe Wimpels voor De Hunze en Nautilus ■"Ie Alleen de debutante11 volkomen tevreden Rode Duiveltjes moesten in defensief h-!' t0lV* V MAANDAG 29 APRIL 1957 Cricket Bond vergaderde JUBILEUM-FONDS VOOR 75-JARIG BESTAAN VASSILY SMYSLOV, Naar Mannheim! Terlouws stentor-stem OOK DE ROTTERDAMSE ARBITERS VERLOREN VOETBAL IN FRANKRIJK Hoe RBC wéér ivon Dames-roeien op de Amstel <#elV In de kleedkamer zon A Theo Timmeren dacht dat de Belgen wel voldaan zo jej. zijn met het gelijke spel. Kees Kuy pi dat de achterhoede veel last had 8 „pi van de Belgische vleugelsspelers -TITË1^ NEDERL. LIBRE iel y mëmm De voorzitter van de Nederl. Cricket Bond, de heer Erp Taalman, heett tijdens de zaterdag in Amsterdam gehouden jaar vergadering medegedeeld, dat ondanks de moeilijke financiële omstandigheden ook in 1958 de ontmoetingen met de M.C.C. en de Free Foresters door zullen gaan. Het bestuur hoopt nog meer te kunnen doen, indien het jubileumfonds men wil in 1958 het 75-jarig bestaan van de bond niet onopgemerkt voorbij laten gaan ten minste 3000 opbrengt. ACC stelde in verband hiermede voor, dat elke eersteklasseploeg een bedrag van 75 zal bijdragen aan dit fonds er. stelde zelf het goede voorbeeld door dit bedrag direct op tafel te leggen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren D. C. Ingelse en D. de Baare geko zen in plaats van de heren A. M. Nolet en H. J. Klink. De competitieleider deelde mede, dat de competitie op 12 mei zeer bescheiden zal beginnen en pas op 28 mei op volle toe ren zal gaan draaien. Landskampioen H.C.C. kreeg de „Ab de Haan-beker" en werd extra in het zon- netje gezet, omdat de Hagenaars voor de 25e maal Nederlands kampioen waren ge worden. de nieuwe kampioen. B-VOETBAL in Turnhout, waar de Belgische keeper Yeysen op spectaculaire wijze een schot van Nederlands B-middenvoor Tol vangt. (Van onze verslaggever) TURNHOUT, zaterdag. Een Nederlands B-elftal dat niet alleen een tekort aan techniek en samenhang- maar ook als geheel een gebrek aan strijdlust demonstreerde, heeft vanmiddag in Turnhout een (te) geringe nederlaag geleden tegen de Belgische reserves. De bescheiden 10 score dankt het hoofdzakelijk aan de schotloosheid van de Belgen en aan het onvermoeibare zwoegen van het duo Schaap en Brooymans, twee oud-gedienden. De overige Nederlanders bereikten geen van allen het ver eiste niveau. De Belgen, die gedurig een licht overwicht wisten te handhaven, waren in alle opzichten superieur. Het team vormde bovendien een goed geheel. Niettemin heeft het 100 minuten geduurd voordat de Belgen de enige goal en daarmee de overwinning konden grjjpen. Belgische back, en even later spoot h\j het leer tegen de lat. Midvoor Tol (Vo- lendam). die in dit milieu ook al teleur stelde, bevond zich in de 11de minuut alleen voor de Belgische goalie, maar onbeheerst kogelde hij recht op de man af. Vijf minuten later scoorde midvoor Van Gooi dan het -enige Belgische dcislpunt. Direct daarop ontstond bijna gelijk. Krui- ver (KFC) plaatste de bal in het Belgische doel, maar even tevoren had Tol hands gemaakt en terecht keurde de Luxem burgse scheidsrechter deze treffer af. Hiermee was het laatste Nederlandse kruit verschoten. De Belgen forceerden een overwicht, dat zij tot het einde kon den handhaven. Dit werd hun vergemak kelijkt door het uitvallen van Brooymans, die zich in de tweede helft moest laten vervangen door Brusselers. Dc grootmeester Vasily Smyslov is wereldkampioen schaken geworden doordat de 22e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Smyslov en Botwinnik na de 11e zet in remise is geëindigd. Botwinnik hield sinds 1948 de we reldtitel, toen hij het grootmeester- toernooi won, waaraan behalve hijzelf, Vasily Smyslov en Paul Keres (beiden Rusland), de Amerikaan Samuel Re- shevsky en onze landgenoot dr. Max Euwe deelnamen. Smyslovs voorsprong na 22 (van de 24) partijen bedraagt nu 12V4 tegen 9V4 punt en kan niet meer ingehaald wor den. Onmiddellijk na het aanvangssignaai kwam het Nederlandse doel al onder druk te staan. De Enschede-doelman Van der Wint, die de snelle Belgen met het grootste gemak langs zijn backs Kerkum (Feijenoord) en Rensen (PSV) zag glij den, werd er nerveus van. Eerst moest Brooymans hem op de doellijn assisteren en toen hij even later finaal onder een corner doordook, was de Belgische bui tenspeler Bryers zo vriendelijk over het verlaten, lege doel heen te koppen. Rustig en zelfver zekerd kwamen de Belgen steeds te rug, maar schieten kunnen ze blijk baar beneden onze grens nog niet want het eerste goede schot in de wed strijd kwam van de voet van de Nederlandse links buiten Janssen (Enschede), die vanmiddag overi gens, evenals zijn clubgenoot Voges naar zijn vorm liep te zoeken. De Belgen acht ten dit reden te over om de zaken wat energieker aan te pakken en Van der Wint kreeg het heel moeilijk, maakte fout op fout, maar dank zij een ongebruikelijke hoeveelheid geluk, kwam er geen Belgisch doelpunt. Toen Bryers eindelijk een goed gerichte kogel afvuurde, was Van der Wint ineens weer de ouderwetse. Hij tipte de bal net langs de paal weg. In de eerste periode na de rust zijn de Nederlanders met hun onsamenhan gend aanvalsspel nog dicht bjj een doelpunt geweest. Angencnt (Fortuna), de beste voorwaarts, kopte in, maar zag de bal op de doellijn gekeerd door een BROOYMANS, struikelblok Bij een bespreking tussen het bestuur van de K.N.H.B. en afgevaardigden van de eerste- en overgangsklassers zijn de mogelijkheden onderzocht om te komen tot een gewijzigde structuur van de honk balcompetitie. Vrijwel unaniem er waren slechts twee tegenstemmers was men van oor deel, dat de huidige situatie het minst ge wenst is. Verlangd werden een beperking van het aantal eerste klassers en uitbrei ding van het aantal wedstrijden in de hoogste klassen. Verschillende voorstellen werden be sproken: a) Het voorstel van het bondsbestuur om twee eerste klasse-afdelingen van elk zes teams, die een dubbele competitie zouden spelen, en twee overgangsklassen van elk tien teams in te stellen. De hui dige situatie is: twee eerste klasse-afde lingen van elk acht teams en twee over gangsklasse afdelingen van elk acht teams, die in iedere afdeling een normale com petitie spelen. b) Een voorstel om te komen tot een topklasse van tenminste acht verenigin gen. c) Twee eerste klasse-afdelingen van zes teams. De clubs zouden in hun eigen afdeling een normale competitie en met de clubs van de andere afdeling een halve competitie spelen (totaal 16 wedstrijden). Dit laatste voorstel had weinig steun. Ten aanzien van de beide andere was de stemming verdeeld. Het bondsbestuur zal op uiterlijk 3 mei a.s. een beslissing ne men. Door de verenigingen werd voorts grote aandrang op het hoofdbestuur uitgeoèfend om in de perioden, waarin de competities worden stilgelegd (door deelneming aan Europese kampioenschappen, interland wedstrijden e.d.) bekerwedstrijden of toer nooien e.d. te organiseren. Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Honkbal Bond heeft voorts defini tief besloten, het Nederlands team in te schrijven voor het toernooi om het Euro pese kampioenschap, dat van 7 tot 13 juli a.s. te Mannheim wordt gehouden. De beslissing was korte tijd aangehou den, omdat de financiële voorwaarden licht waren gewijzigd. De Duitse bond had namelijk medegedeeld, dat hij de reis- en verblijfkosten van een iets geringer aantal spelers en officials kon vergoeden dan aanvankelijk de bedoeling was. Bo vendien zal een team, dat voor verdere deelneming is uitgeschakeld (an twee ver loren wedstrijden) onmiddellijk de terug reis moeten aanvaarden. Voor ongeveer 1500 toeschouwers is onder goede weersomstandigheden te Gorkum de wedstrijd tussen selectie teams Amateurs van de Westelijke dis tricten van het district Zuid gewonnen door de Westelijke Amateurs met 20. Bij de rust was de score 00. Het was een weinig aantrekkelijke wed strijd waarin het tempo zeer laag was. De doelpunten werden pas tegen het einde van de ontmoeting gescoord door resp. Verhoeven van Lugdunum en Klinken berg van Velox. De eveneens zaterdag te Leerdam ge speelde wedstrijd oostnoord (amateurs) is in een gelijk spel, 3—3, geëindigd. Rust stand was 22. Als voorbereiding voor de wedstrijd tussen Oost-Nederland en West-Duits- land is zaterdag in Haarlem een wed strijd gespeeld tussen een westelijk en oostelijk semi-profelftal, welke ont moeting is geëindigd in een gelijk spel, 4—4. (Van onze speciale verslaggever) SPANGEN, zaterdagavond Helemaal en welgeteld drie minuten aantrekkelijk en pittig voetbal: dat was, de schamele „opbrengst" van de 55ste steden-derby tussen Rotterdam en Antwerpen, het klassieke vóórspel op de avond voor NederlandBelgië, maar ditmaal een slecht en zouteloos voorspel. Die drie minuten waren bovendien de laatste en vandaar dat velen van de circa 18.000 toeschouwers dat niet eens meer gezien hebben, teleurgesteld als zij reeds ver voor het einde de poorten van het Kasteel alweer hadden verlaten. Zelden hebben wij een zo slappe en vervelende steden-derby gezien als deze was. Zelden ook hebben wij een Rotterdams elftal zo futloos een kans op een overwinning cadeau zien geven. Reeds lang vóór half-time hoorden wij de stentor-stem van aanvoerder Terlouw over het veld schallen: „Jongens, Iaat je nou niet in de maling nemen. Kom op!" Terlouw wilde wel. Ten voeten uit dc ideale sportman (met een hart!) heeft hij door woord en daad getracht zijn ploeg enige bezieling te geven. Hij vocht tegen de bierkaai. Dit Rotterdams elftal had er geen zin in. Pas in de laatste drie minuten kwam er even een vonk strijdvuur in dc groen-wittc gelederen en daverde plotseling het Kasteel van de sensatie. Maar toen was de tijd te kort om de, dubbel en dwars verdiende, 01 nederlaag nog ongedaan te kunnen maken. Een beschamende nederlaag, tegen Antwerpens twééde elftal. Dat enige doelpunt werd reeds omtrent de 10e minuut gescoord, toen een goede Antwerpse combinatie, waarin rechtsbin nen Mersie het leeuwedeel had, en door linksbuiten Everaert met een hard en scherp schot via de paal werd afgerond. Ook daarna heeft de Rotterdamse verde diging heel wat moeilijke karweitjes moeten opknappen; want door het futloze spel van het groenwitte middenveld (De Koning uitgezonderd) kregen de Sinjoren alle gelegenheid om hun combinaties met alle zuiverheid van samen- en positie spel op te bouwen en door te zetten. Aan de Rotterdamse verdediging heeft het echter niet ge legen: keeper Van Dijk, stopper Ter louw (nog altijd groot!), de backs Visser en Osterholt en linkshalf De Ko ning mogen op een goede partij terug zien. In het mid denveld speelden echter Steenber gen, Bak en Ben- ningshof niet al leen zeer slecht, maar ook ongeïnteres seerd, het B.B.-duo acteerde ook in de aanval buitengewoon zwak, middenvoor ,Wim van der Gijp had tegen de Antwerp se stopper Van Aert niets in te brengen, Moulijn verloor zich ook nu weer in tie relantijnen, die nooit een zode aan de dijk zetten en eigenlijk had alleen Tony van Ede af en toe een paar gevaarlijke flitsen. En dan nog pas na de rust. In de éérste helft hebben wij geen enkel Rotterdams schot gezien en in dat opzicht waren de rollen wel radicaal omgekeerd, want de Antwer(>e roodbroeken schoten ditmaal meer dan ooit. Met een ook verre van groots, maar iets agressiever en daardoor vaak in de meer derheid zijnd Sinjoren-elftal, dat noch tans steeds op de vesting-Terlouw strand de, werd de tweede helft nóg vervelender. Pas een kwartier voor het einde werden wij verrast door een gloeiende kogel van Tony van Ede, die na een ouderwetse TERLOUW karakter: vleugel-rush keeper Geerts reeds had ver slagen, toen rechtsback Lambert op de doellijn nog op miraculeuze wijze redde, zó fantastisch als hij 't wellicht maar één keer in de tien jaar zal kunnen doen. Het versterkte onze indruk, dat die Antwerpse verdediging sterk was. Dat was zjj echter niet! Want dat bleek in die laatste minuten, toen Rot terdam eindelijk aandrong, toen rechts back Visser nijdig tot in het Antwerp se strafschopgebied kon doorstoten, Terlouw bij een corner naar voren ging, een venijnig schot van Moulijn zich in het zijnet boorde cn een nieuw vleugclschot van Van Ede rakelings over ging. Dc rood-witte verdediging was toen één en ai paniek. En had Rot terdam een half uur éérder een beetje goede wil getoond, er zouden drie-vier goals hebben moeten volgen. Daarom treft dit Rotterdams elftal: 7 spelers van Sparta en 4 van Feijenoord, een zware blaam voor deze 01 nederlaag. Een nederlaag nota bene tegen een Ant werps elftal, dat 9 (negen) spelers aan de Belgische A- en B-ploegen had moeten afstaan, dat zijn rechtsbinnen Dcbacker en zijn bekende backstel Dries-Schroyerts ook nog had moeten vervangen (de vaste bezoekers van deze steden-derby kwamen maar weinig bekende namen tegen in de formatie: Geerts; Lambert en Janssens; Huysmans, Van Aert en Driezen; Dam, Mersie, Schelens, Wouters en Everaert): een nederlaag tegen Antwerpens twééde elftal....! Ook de Rotterdamse scheidsrechters hebben verloren. Na zes achtereenvolgen de, overtuigende overwinningen, waar mee de Rotterdamse arbiters in de afge lopen drie jaren het NederlandBelgië voetbal-weekend hadden opgeluisterd, moesten zij ditmaal een nederlaag incas seren. Op het Leonidas-terrein aan de Gordelweg bleven hun Antwerpse collega fluitisten zaterdagmiddag met 02 in de meerderheid. De oostelijke ploeg vormde vooral in de eerste helft een hechtere combinatie. Na dat door midvoor Janssen het westelijk elftal de leiding had genomen, kregen de oostelijken een duidelijk veldoverwicht. Middenvoor Zweers scoorde spoedig de ge lijkmaker. Kort daarna gaf hij een fraaie pas aan Van der Wel, die geen moeite had oost een 21 voorsprong te geven. Door Vrielink werd het 13. maar kort voor rust wist Groot de westeiijke achter stand tot 23 te verkleinen. Na de hervatting kon wederom Groot de balans in evenwicht brengen en de zelfde speler gaf kort daarna zijn ploeg zelfs een 43 voorsprong. Het betere ploegverband der oostelijken leidde enkele minuten voor tijd tot de alleszins ver diende gelijkmaker (44), welke door Zweers werd gescoord. De elftallen waren als volgt samen gesteld: Westelijk elftal: doel: Schouten (KFC); achter: Van Mourik (Ajax) en Post (Stormvogels); midden: Kreijermaat (Elink- wijk), Jans (ADO) en Tielrooy (Haar lem); voor: Griot (Stormvogels), Von- hoff (Amsterdam), Janssen (Stormvogels), De Boer (Stormvogels) en Schmidt (Ajax); reserves: Lammers (DOS), De Voogd (Haarlem), Snijders (Haarlem) en Gi oene- veld (Haarlem). Oostelijk elftal: doel: L'Amie (Vitesse), achter: Busschers (Enschede) en Jansen (Graafschap); midden: Huiberts (Vitesse), Beekman (Vitesse) en Feldman (Enschedé), voor: Van der Wel (Enschede), Vrielink (Heracles), Zweers (Rheden), Schattorje (Vitesse) en Kelder (Rigtersbleek); reser ves. Niezen (AGOVV), Velthuis (Olden- zaal), Koopman (NEC) en Hanskamp (AGOVV). Te Alkmaar is zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tussen j Alkmaar en de Engelse tweede-divisie-1 club Blackburn Rovers, door Alkmaar j gewonnen met 10, dank zij een doelpunt dat 20 minuten na rust door middenvoor i Kaas werd gescoord. Zaterdagavond heeft een versterkt NEC- elftal in het Goffert-stadion te Nijmegen voor ongeveer 6000 toeschouwers met 21 van de Zuidslavische club Lokomotiva gewonnen. Bij rust leidde NEC met 10 De nieuwe wereldkampioen, Vasily Smyslov, is de 7e wereldkampioen. Zijn voorgangers waren Steinitz, Lasker, Ca- pablanca, Aljechin (tweemaal), Euwe en Botwinnik. Smyslov werd op 24 maart 1921 te Mos kou geboren. Hij leerde het schaken reeds op jeugdige leeftijd, nl. toen hij ruim 6 jaar oud was. Ook zijn vader, van wie hij het spel leerde, was 'een sterk speler. Smyslov is niet slechts een sterk schaker, hij is ook een begaafd zanger en geeft in de Sovjet-Unie menigmaal concerten. In het jaar 1938 kwam Smyslov voor het eerst tot een schaaksucces van bete kenis: hij deelde toen in de wedstrijd om het kampioenschap van Moskou de eerste en tweede plaats. In 1940 speelde hij voor het eerst in de Sovjet-Russische kam pioenschapwedstrijd en bereikte daarin de derde plaats. Nadien heeft hij nog tal van malen aan de genoemde wedstrijden deel genomen en daarin vrijwel steeds een zeer hoge plaats bezet. In de vijfkamp om het wereldkampioen schap in 1948 (Den Haag-Moskou) werd hij tweede achter Botwinnik. In het eerste kandidatentoernooi dat onder de bepalin gen van de wereldschaakbond (FIDE) werd gehouden, dat van Boedapest 1950, werd hij derde. Nadien werden er nog twee kandidatentoernooien gehouden, te Zü- rich—Nauhausen in 1953 en te Amster dam in 1956. In beide bezette Smyslov de eerste plaats en leverde hiermede wel licht de grootste prestatie van zijn car rière. In 1954 speelde hij voor het eerst met Botwinnik een match om de wereldtitel, doch kon het toen niet verder brengen dan een gelijk spel (1212), hetgeen Bron- stein in diens eerdere tweekamp-aanval op Botwinnik ook al gedaan had. Smyslov is nu wereldkampioen, doch I hij is er zeker van dat hij tot 1960, in welk jaar de eerstvolgende officiële titelmatch gehouden zal worden, in het ongestoord bezit van de titel zal blijven. De ex-we- reldkampioen Botwinnik heeft n.l. recht op een revanchematch, welke gehouden zal dienen te worden voor het volgende IrnnHirlnfpn-f'nprnnrn Cl Q5Q1 In Luik speelde Rapid JO met 3- lijk tegen Standard. -3 ge- De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Franse competitie luiden: Eerste divisie: St.-Etienne-Sedan 2-2; LensMarseille 2-0; Nice—Reims 2-1; R.C. Paris—Valenciennes 3-1; Monaco-Sochaux 2-1; ToulouseLyon 2-2; AngersStrass- bourg 4-1; NimesNancy 4-0; MetzRen- nes 1-1. Alle Clubs hebben 31 wedstrijden ge speeld. St.-Etienne heeft de leiding met 44 punten, gevolgd door Lens (43) en Reims (40). Strassbourg staat onderaan met 22 punten. (Van onze sport-correspondent) TILBURG, z0rn je De kampioenskansen voor Longa zijn verkeken. De Tilburgers moesten jjes voor hen beslissende wedstrijd om de titel van de 2e divisie B van de cofflP pet Betaald Voetbal opnieuw hun meerdere erkennen in RBC, dat met 0a8s00l' langste eind trok. RBC liep daardoor ook 2 punten uit op ZFC, want de aan de kop van de ranglijst van de 2e divisie B luidt nu als volgt: RBC "b .fjj strijden 39 punten, ZFC 25 w. 35 pt„ Longa 25 w. 33 pt. (er moeten 28 den worden gespeeld). k|ajSe De tweede inhaal-wedstrijd ging in het Amateur-voetbal en wel in de le C, waar kampioens-kandidaat Maurits opnieuw, ditmaal met 42, van1 e\$ datie-kandidaat Brabantia won. Aan de kop staan nu Maurits en MOC S ^je met 31 punten uit 21 wedstrijden en a.s. zondag wordt de competitie in Lu» besloten met de big match Maurits-MOC om de titel (MOC's doelcijfef met 5027 tegen 4723 beter). Brabantia hield in de staart nog enige zorg want daar luidt de stand nu. terwijl alle ploegen 21 wedstrijden hebben en dus a.s. zondag voor het laatst in het veld komen: Brabantia 18 pt; A" 18 pt; Kimbria 17 pt; TSC 16 pt VVII 6 Terwijl Longa voor de rust nog het evenwicht kon bewaren en zelfs door Struycken en Hesselberth enkele goede score-kansen kreeg, bleek toen al dat hel technisch betere RBC de beste papieren had. Longa verloor op het middenveld te veel tijd en haar vier mans voorhoede had een zware dobber aan Cools c.s. Nadat de eerste helft zonder doelpun ten was verlopen namen de gasten aan stonds na de hervatting het heft in han den. Felle slagen werden uitgedeeld en deze enerverende, prettige tempo-slag leidde RBC regelrecht naar een gedegen overwicht. In de 6e minuut al kwamen de Roosendalers op winst toen Vermunt naar linksbuiten Boeff passeerde en deze met een laag schot doelman Horsten het nakijken gaf. AMSTERDAM, zondag. De Hunze bij de achten en Nautilus bij de dubbelvieren zijn voor een jaar in het bezit gekomen van de Blauwe Wimpel, het trotse etctekcn. dat de winnaressen van het lange afstand kampioenschap van dc Amstel siert. Beide ploegen verbeterden het baan record in hun divisie, ondanks ongun stiger weersomstandigheden dan het vorige jaar. De oud-voorzitter van de Nederlandse Roeibond, mr. H. Bruyn, die tijdens zijn bestuursperiode zoveel heeft gedaan om de dubbelvieren erkend te krijgen en daarin slaagde, stelde na afloop een wis selbeker voor deze divisie ter beschik king, die prompt de naam „Mr. H. Bruyn- wisselbeker" kreeg. De uitslagen luiden: dubbelvieren: 4.000 meter: 1. Nautilus 16 min 22.2 sec (nieuw baanrecord); 2. De Vliet 16.44,2; 3. Willem III 16.47,9; 4. D.D.S. 17.11,0; 5. Nereus 17.23,2; 6. De Hoop 18.00,8; 7. Ondine 18.51,8; 8. Poseidon 18.52,7. Achten: 4.000 meter: 1. De Hunze 15 min 51,7 sec (nieuw baanrecord); 2. De Vliet 16.13,4; 3. Nautilus 16.14,7; 4. De Amstel 16.20,9; 5. R.I.C. 16.32,3; 6. Het Spaarne 16.40,9; 7. D.D.S. 16.48, 1; 8. Nereus 16.55,3; Q TTavpntrin 17 flü O pt (VVII reeds gedegradeerd). Wel trachtte Longa zich te maar de Tilburgers maakten en ny0°' fout door hun teruggetrokken miob ei- \eV De Noye niet onmiddellijk na punt mee naar voren te zenden, ken enkele moeizaam opgebouwde len der Tilburgers gevaarlijk, ih* ijzig kalme Van Osta -wist daarme" slotte wel raad. RBC behield haar overwicht en SL^,ei\ met grote voortvarendheid telkens op het Tilburgse doel. Zes minuten het einde deed ook midvoor Bruto zulks en van ruim 25 meter afstand pi de bal in eens langs Horsten (9n(jee spanning was gebroken; het mef van de 9500 toeschouwers verliet de ^i; nes en het spel zakte als een kaart ineen. jA RBC wist zich overwinnaar; Long v,er de geslagene en zo ging volkomen diend de zege naar de a.s. kampioen ^sC)i Roosendaal, die in de oud-BVV-er een kundig trainer hebben. t fff De heren van de K.C. waren W j» rend met elkaar eens. Een kleine winning zou mogelijk zijn geweest, voorhoede wat slagvaardiger geweest. De heer Steinvoorte vo' (misschien verontschuldigend) aan t°, 'eji' de ,.K.C. nog steeds aan het exper1 teren is". oVe t De spelers waren er ook wel van tuigd, dat er meer in had gezeten da stemming JU9(-k' 11 gelijke spel. Aanvoerder ^l£L was vóór de wedstrijd al bang 8®^ pa1 voor de optimistische Nederlandse kamp. Thon Timmer en Piters. De enigen, die volkomen tevredeb de debutanten te zijn- o*" ren, bleken I Wissen was zo zei hij al gauV de plankenkoorts heen geweest. j Coach Hardwick tenslotte meende- (.d het team meer samenhang had ver j{i) dan in de wedstrijd tegen Duitslan°' e|i was bijzonder tevreden over Van en meende, dat het Nederlandse v° nog wel plezier van deze jonge knaaP lfiinnon Viol oz-on I BEIIGDE-GALOP in de Nederlandse linies. In het midden van de rechtse groep Bart Carlier, omstuwd s, v.l.n.r. Klaassens, Van Wissen, Kuys en Van der Hart, terwijl in de linkse achtergrondgroep BosSe Timmermans en Van der Kuil elkaar toejuichen. (Van onze verslaggever) EINDHOVEN, zaterdag Een halve minuut voor het einde kregen de Oranjebroekjes, die het Ne derlandse jeugdteam van 18 tot 20- jarigen vormen, dan toch de verdiende overwinning op de Belgische jeugd. Linksbuiten Snijder (VVV) zond zijn laatste voorzet van de wedstrijd naar het doelgebied en daar stond rechts buiten Dekker (Scheveningen) klaar om met een forse kopstoot de winnen de goal in het net te jagen: 32. Het was dus een verdiende zege, maar toch zullen de KNVB-geleerden niet bij zonder opgetogen zijn geweest, want het geen onze „toekomst" vanmiddag pres teerde, was nu ook niet om te jubelen. Ook in onze ploeg ontbrak de zo te waar deren homogeniteit voor een goed deel (bij de Belgen was er helemaal niets van te bekennen). Vooral in de voorhoede was het onderling begrip veelal zoek en al leen de binnenspelers De Vries (Sparta) en Vreeken (Haarlem) bleken over de ver wachte capaciteiten te beschikken. De verdediging kan tegen deze zwakke Bel gische aanval eigenlijk niet beoordeeld worden. Alleen de linkervleugel van de gasten was gevaarlijk en die is dan ook verantwoordelijk voor de twee doelpun ten. Aan de speelwijze van de Oranje- hemdjes was wel te zien, dat er iets aan het veranderen is in het Neder landse voetbal. De korte pass over de grond heeft ook bij de jeugd het lange spel over de vleugcis verdrongen. De brede trap, eertijds zo geliefd, zagen we nog maar sporadisch. De Belgen waren het eerst weg. Daar de Nederlandse halfspelers nogal offensief speelden, vielen er gaten voor ons doel, maar de Belgen waren niet handig genoeg om daarvan te profiteren. Toch nam België de leiding. In de 20ste minuut was het linksbinnen Claes, die via de vuisten van doelman Hoogermans (Ajax) inschoot. Eerst vijf minuten voor rust werd het gelijk Vreeken bracht De Vries alleen voor de Belgische goalie. De Rotterdam mer hield zijn verstand erbij en dat be tekende 11. Vrijwel onmiddellijk na de hervatting nam Nederland een voorsprong. Rechts half Pothoven (Vitesse) kogelde van ze ker dertig meter afstand in de richting van het doel. De Belgische keeper klom naar de goede hoek, maar via het lichaam van een verdediger schoof de bal langs hem heen in het net. De Belgen reageerden nogal fel, maar zagen geen kans een overwicht te for ceren. Dat behield Nederland. Toch kwa men de Belgen gelijk, weer door goed werk van Claes, die Smeyers in staat stelde te scoren. De Leeuwtjes moesten tot een halve minuut voor het einde wachten, voordat hun overweldigend^ meerderheid met de beslissende goal wen beloond: 32. In een spannende finalepartij i\j Heemskerker Tuyn te Hoorn be legd op het kampioenschap van Neb jjjA extra klasse klein biljart libre. ZUfL le-tegenstander Hollants kreeg, een voorsprong van meer dan 200 P had, een inzinking en verspeelde hel pioenschap. De eindstand is: pnt. car. 1. Tuyn (Heemskerk) 12 2. v. Someren (Leiden) 10 3. Hollants (Tilburg) 9 4. Biemans (Heihe- noord) 5. De Jongh (Medem- blik) 6. Hoogland (Hoorn) 7. Luttik (Wormerveer) 8. v. Deutekom (Rave- steyn) 2235 2032 2181 9 2077 150 j0,S 221 2234 1798 1669 0 1814 15.57 (v.j- Tournooigemiddelde Te Schoonhoven is zaterdag eb de wedstrijd gehouden van het k'C' schap van Nederland le klasse liör8 biljart. De eindstand luidde: m.p. caL 1. H. Snoeren (Kaatsheu vel) 6 941 2. H. v.Buren (Veendam) 6 875 3. E. Ekman (Vlaardin- gen) 6 889 4. P. J. ter Haar (Amers foort) 6 837 5. P. Bakker (Medemblik) 6 898 Het tornooigemiddelde was en, Van Buren, Hekman en .jromoveren naar de hoofdklasse- 51 ,6- rel'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8