Een kwart eeuw ETI-Limburg Reclame jaar Teleurstellend resultaat Nyö13 MET ROYCO MAAKT V DE SOEP... 1 DIRECTEUR MEIJER HOTEL DE WITTEBRUG JUBILEERDE Bührmann verwacht winststijging 'n luchtige zomer! waar HIJ zo'n trek heeft! Geef Uw Feestelijke jubileumherdenking te Maastricht Maakt voor Uw zaak Houtvaart 12 (v.j. 10) pet. Resultaten eerste kwartaal zeer gimst:* Gelders paviljoen voor de Hongaren DE STEM VAN DE LEZER Denk aan Hongarije Geef morgen ROYCO KIPPENSOEP DONDERDAG 2 MEI 195 GEEN ZORGEN OVER FINANCIERING 50 JAAR KINDERBESCHERMING IN TILBURG NIEUWE TELEFOON CENTRALE TE BREDA IN GEBRUIK Bij bouw van een tweede een derde cadeau Bovendien deze week (2-9 mei) met toch 10% korting in Sparzegels: lil ii Licht en losjes stapt U de zomer in op een paar luchtige Robinson- sandalen. Prettige pasvorm en ijzer- sterk. Gezonder zomerschoeisel is ar niet! i 10.95 H2.95 Model 490 met kern leren zool NIEUW ZWEEDS SCHIP TE ROTTERDAM PHILTPS-AANDELEN IN ZWITSERLAND DODENHERDENKING IN KATWIJK WINST GEHALVEERD Gironummer Ned. Rode Den Haag 777 Gironummer r*k. Huisve8" tingsoomité, Den Bosch 34348' Gironummer Nationaal Coto^6 Hulp aan Hongaarse Volt Amsterdam: 999 UW MAN HOUDT VAN SOEP. Zo'n bordje vooraf, geurig dampendwat wordt Uw maaltijd daardoor toch anders, feestelijker, gezelliger! Vooral als ook die soep steeds weer anders is. En dat kan zo gemakkelijk! Royco doet immers al het voorbereidende werk voor UEn afwisseling genoeg Royco biedt U keus uit zes soepen, die U stuk voor stuk op tafel kunt brengen, precies zoals U dit zelf wilt. Heeft Uw man* trek in kippensoep (Van onze correspondent) Talrijke prominenten uit Limburg heb ben gistermiddag in Maastricht een feestvergadering bijgewoond, welke in de grote Starfoyer werd gehouden ter vie ring van het 25-jarig bestaan van het Eco- nomisch-Technologisch Instituut voor Lim burg. De gouverneur, mr. dr. F. Houben, die voorzitter is van de raad van bestuur van de jubilerende instelling, heeft daar een rede uitgesproken over de betekenis van had Etil. Hij liet dit zien tegen de ach tergrond van het volop industrialiseren de Limburg van de laatste decennia. In dustrialisatie blijft, aldus de commissa ris der Konigin, een levensbelang voor een gewest niet een zo hoog geboorte overschot. In verband hiermede legde lijj bijzon dere nadruk op de noodzaak van degelijk technisch onderwijs met name op de wen selijkheid van een derde MTS in Lim burg naast de thans bestaande van Heer len en Venlo. Deze nieuwe school dient In Zuid-Limburg te worden gevestigd en ook een opleiding voor keramiek te om vatten. Om bij de tijd te kunnen blijven zal het bovendien nodig zjjn de kennis der kernenergie in het leerprogramma op te nemen. Het vraagstuk wordt thans bestudeerd door de bevoegde instanties en de minis ter van Onderwijs kan bij het nemen van zijn beslissing zijn voordeel doen met een in bewerking zijnd rapport van het Etil over de materie. Met vreugde maakte dr. Houben hier na gewag van de stichting van de tweede Technische Hogeschool in Eindhoven en betoogde, dat die niet alleen in nationaal opzicht van belang is maar zetter niet minder regionaal voor de opleiding vaan voldoende leidende technici bij de sterke industrialisatie in het Limburgse land. Hij eindigde met dank te brengen aan de staf van het Etil, die zijn taak op voor beeldige wijze vervult. Eensgezind zal Limburg de ontmoeting met de nieuwe industriële revolutie moeten aandurven, maar het zal zich daarbij moeten bln- ven baseren op het Christendom. Namens de Limburgse industriëlen hood mr. Eugèn-e Teeuwen uit Tegelen het jubilerende instituut een chèque aan van 5.000 als feestgeschenk, dat bestemd is om het Etil in staat te stellen een ge denkschrift uit te geven. Ir. L. Lhoest voorzitter van de samenwerkende Kamers van Koophandel in Limburg, bood na mens deze met hetzelfde doel een bedrag van 2.000 aan. Tenslotte luisterden de aanwezigen naar een referaat over natuurwetenschap en samenleving door de directeur van -het natuurkundig laboratorium van Philips in Eindhoven, prof. dr. H. B. G. Casimir, die de grote waarde demonstreerde van wetenschappelijk onderzoek voor de ver schillende takken van Nederlands indus trie. Wat betreft de vraag of de steeds meer geraffineerde techniek niet een gevaar voor de menselijke waardigheid is, ver zekerde spreker, dat de verdere ontwik keling der techniek de ontplooiing van ons menszijn niet in de weg behoeft te staan. Limburg met zijn mijnen en zijn liefde voor natuurschoon, zijn bloeiende nijverheid en zijn hoogstaande kunst had volgens hem, hiervoor een synthese ge vonden en was een voorbeeld voor Ne derland en Europa. De N.V. Houtvaart te Rotterdam boekte over 1956 een voordelig saldo exploitatie rekening van 2.506.907 (v.j. 1.237.851), terwijl boekwinst van verkochte schepen 1.977.257 (263.000) bedroeg. De bruto winst bedroeg in totaal 4.590.662 (1.964.335). Na aftrek van onkesten ad 88.700 (67.266) en koersverschillen ad f 112.767 resteert een saldo winst van ƒ4.389.194 (1.897.068). Voorgesteld wordt voor afschrijving op schepen te bestem men ƒ3.149.292 (400.000), aan de reserve belastingen toe te voegen 300.000 (v.j. 1.260.000 naar reserve nieuwbouw) en een dividend van 12 (v.j. 10) pet uit te ke ren. Aangezien het m.s. Vlist en het m.s. Merwede op langere termijn en de m.m. s.s. Maas, Schie, Waal en IJssel op kortere termijn tegen lonende vrachtcijfers zijn verhuurd, terwijl de vooruitzichten voor de tweede helft van het jaar niet ongun stig zijn, mag worden aangenomen, dat ook over 1957 het resultaat bevredigend zal zijn. Wat de vloot betreft, wordt gezegd, dat de „Vlist" in oktober jl. in de vaart werd gebracht, en dat de „Gouwe" en „Linge" resp. in december en januari werden ver kocht en aan de nieuwe eigenaar werden geleverd. In de eerste helft van 1960 zal een zusterschip van de „Vlist" door de Howaldtswerke Hamburg aan de onder neming worden geleverd. (Van onze Haagse redactie) De voorzitter van de Horecaf, een be stuurslid van de A.N.V.V. en de V.V.V. Den Haag en Zuid-Holland, de voorzitter van het Bedrjjschap Horeca, de vice-voor- zitter van de International Hotel Associa tion, een lid van de Haagse Kamer van Koophandel, een lid van de Raad van Toe zicht van het Nederl. Opleidingsinstituut voor het Buitenland te Nijenrode, de voor zitter van de stichting Vakonderwijs Ho recabedrijven en de directeur van Hotel De Witte Brug te Den Haag jubileerden gisteren tegelijk in de ene persoon var de heer J. G. Meijer. De aanleiding tot de door honderden be zochte receptie was het feit, dat de heer Meijer veertig jaar aan Hotel de Witte Brug is verbonden, aanvankelijk als administrateur, vervolgens als chef-de- reception, adjunct-directeur en 6inds 1 juni 1933 als directeur van dit gerenom meerde Haagse hotel, dat talrijke gekroon de en niet-gekroonde staatshoofden, staatslieden en andere autoriteiten heeft geherbergd. Zijn staat van dienst alleen al geeft er voldoende motivering voor, dat een aan- In de vergadering van aandeelhouders van G. H. Bührmanns Papierhande. heeft de hoofddirecteur, de heer H. Wei- dema, een lofwaardige uiteenzetting Se~ geven met betrekking tot de vermoede-» ïijke ontwikkeling van de liquiditeit van het bedrijf in de naaste toekomst. De in vesteringen exclusief de nieuwbouw zullen, zo zeide hij, in het lopenae boekjaar ongeveer gelijk zijn aan die van 1956. De financiering daarvan zal zonder bezwaar kunnen geschieden uit de nor male afschrijvingen, zoals deze op de winst- en verliesrekening naar voren ko men, dit wil zeggen gebaseerd op de ver zekerde waarden van de activa en der halve zeker niet lager dan de vervan gingswaarde. En wat de voorraden be treft: deze zullen dank zij een streng doorgevoerde efficiency, waardoor een grotere omloopsnelheid is verkregen on danks de stijging van de omzetten met groter behoeven te zijn dan ultimo 1956. Ook over de financiering van de nieuwbouw maakt men zich niet on?®" rust. Drie factoren zullen er n.l. toe leid den, dat weer nieuwe middelen ter be schikking komen. Op de eerste plaats mag een stijging van de winst worden verwacht. De resultaten van de eerste drie maanden van 1957 waren niet alleen gunstig, gelflk in het verslag ls gemeld, maar men mag wel zeggen zeer gunstig. Verder zal een belangrijk bedrag aan middelen beschikbaar komen door een snellere verrekeningswijze en tenslotte zijn met de fiscus onderhandelingen gaande over de terugvordering van be lastingen over de laatste jaren, die naar men mag aannemen, wel zullen slagen, en waaruit zodoende eveneens een be langrijke bate mag worden verwacht. De nieuwbouw te Amsterdam zal eind 1958 gereedkomen. De kosten zullen cir ca 3 miljoen bedragen. In he»- nieuwe gebouw zullen twee fabrieksafdelingen worden gehuisvest, te weten die voor luxe-postpapder en die voor kantoorboe ken. De afdelingen zijn tot nu toe onder gebracht in een groot aantal verspreid liggende pakhuizen en zelfs in een ga rage. De concentratie in één gebouw zal begrijpelijkerwijze een sterke verbetering van de efficiency opleveren. Het nieuwe pand, waarvoor het grond- en heiwerk reeds is verricht, zal komen te staan aan de Willem de Zwijgerlaan. Met het Invoeren van papieren melk- verpakking is de daartoe opgerichte com binatie nog steeds druk bezig, maar de vele technische problemen, welke eraan zijn verbonden, hebben tot gevolg dat de ontwikkeling slechts zeer traag ln zijn werk gaat. Een bezwaar is, dat de melk fabrieken plotseling voor een evolutie zijn komen te staan, waarop zu met had den gerekend. Op zichzelf heeft men wel vertrouwen ln het artikel. Als men toe denkt dat hier te lande jaarlijks 1200 miljoen flessen melk worden omgezet, ls ook een klein percentage van dit cijfer al voldoende om een redelijke exploita- tiemogelijkheid te waarborgen. In de V.S. wordt 60 pet van de melk in papier verpakt. Langduriger werd door een der aan deelhouders. dra. Sternfeld, gesproken over de wijze van voorraadwaardermg. Deze is nagenoeg geheel geschied naar het prijspeil van 1949. Hierin schuilt dus een grote stille reserve en hij zou deze graag in de balans willen zien. Spreker zou ook willen zien, welk deel van de winst voor reservering op voor raden is aangewend. In feite wordt nu een te laag winstcijfer getoond. Her- waardering van de balans zou misschien tevens aanleiding kunnen zijn om de mogelijkheid van herkapitalisatie te overwegen en spreker zou gaarne een toezegging in die richting van het be stuur willen ontvangen. De directie antwoordde, dat men ze ven jaar lang aan de opbouw van de voorraden heeft gewerkt, dat men een conservatieve bedrijfspolitiek voorstaat en dat papier een conjunctuurgevoelig vak is. Na Korea heeft men gemeend een ste vige afwaarderingsreserve te moeten vormen. Er bestaan echter serieuze plannen om deze reserve zichtbaarste 'maken, zodra zulks mogelijk zal zijn. Over herkapitalisatiemogeliikheden kon men zich in de gegeven omstandigheden echter niet uitlaten. Hoewel de uitkering van een deel van het dividend in aandelen zeer op prijs werd gesteld, gelijk ook het geval was met het feit, dat men hiertoe onderaan delen van 100 heeft willen creëren, meende de heer Sternfeld nog te moe ten wijzen op het bezwaar, dat de con versiekoers voor de converteerbare obli gaties hierdoor moet worden verlaagd van 260 tot 245 pet. Dat een zelfde ge volg ook zou voortvloeien uit de door spreker voorgestane herkapitalisatie, ge lijk de voorzitter, de heer Proos Hoogen- dijk, handig terugspeelde, bracht de tegenpartij even in verlegenheid, maar, zo riposteerde de heer Sternfeld, ten- „1 tiJji, TNi-.*. TTUnoV» dor hncon Tat slotte": dit is Der Fluch der bösen Ta' welke het aangaan van de converteer bare obligatielening z.i. nu eenmaal is geweest en waarvan men de consequen ties moet aanvaarden. eengesloten reeks vrienden en relaties enkele uren langs de jubilaris en zijn vrouw defileerde. Het hoogtepunt van deze receptie was was het ogenblik waarop staatssecretaris dr. G. M. J. Veldkamp de heer Meijer de versierselen uitreikte behorende b(j de koninklijke onderscheiding van Officier in de orde van Oranje Nassau. Staatsraad mr. dr. L. N. Deckers, de commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, de wethouders Dettmeijer, mr. Schürmann en Van Zwijn- dregt behoorden tot de aanwezigen ter -eceptie. Voorts staatsraad mr. Joekes, de ecteur-generaal voor de middenstand het toerisme dr. W. Groeneveld Meijer n de hoofdcommissaris van politie in Den Haag, mr. J. Gualtherie van Weezel. In een hoek van de ontvangstzaal was een speciale „stand" ingericht, waar tal rijke en kostbare cadeaus waren bijeen gebracht, variërende van een radio-gram mofoonmeubel tot zilveren schenkkurken en flessen uitgelezen champagne. Het po dium waarop de jubilaris met zijn vrouw recipieerden, was geflankeerd door een portret van de heer Meijer, geschilderd door P. v. d. Ham en aangeboden door de landelijk, Horeca en aan de andere kant door een uit steen gehouwen portretbuste, vervaardigd door mevr. C. Fransen en aangeboden door het personeel. Ook door de Horeca, afdeling Den Haag, was een schilderij aangeboden, een Amsterdams stadsgezicht van O. de Jong. Zondag wordt in Tilburg het vijftig jarig bestaan van de vereniging Liefde werk voor kinderbescherming en het veertigjarig bestaan van het internaat van deze vereniging „Huize Nazareth" ge vierd. De vereniging heeft thans 640 pupillen onder haar hoede, van wie er 440 in in ternaten en 200 in pleeggezinnen zijn on dergebracht. In Huize Nazareth bevinden zich 125 jongens, die daar opgeleid worden door de Fraters van Tilburg. Op de feestdag, die begonnen zal wor den met een solemnele H. Mis, opgedra gen door de deken van Tilburg, pastoor F. van Oort, in de kapel van het inter naat, zal de vereniging officieel gehuldigd worden. De pupillen zullen 's avonds een feestuitvoering verzorgen. Gistermiddag is de nieuwe telefooncen trale te Breda officieel in gebruik geno men. Tevoren verrichtte burgemeester mr. dr. C. Kortmann door het opbellen van het desbetreffende nummer de in- dienststelling van de 8.000ste aansluiting. Prof. ir. G. H. Bast, hoofddirecteur tele grafie en telefonie der P.T.T., sprak naast zijn vreugde ook een zekere bezorgdheid uit. De nieuwe centrale is eigenlijk alweer te klein, zei hij. Werkelijke ruime uitbrei dingen kunnen wij ons met de toegestane beperkte middelen niet veroorloven. De burgemeester, die het huidige aantal abonnees in vergelijking met andere grote steden in Nederland aan de lage kant achtte, hoopte, dat deze achterstand nu spoedig gelijk zal worden. Intussen komt het de laatste vier dagen in de spitsuren voor, dat de abonnee vijf tot acht minuten op de kiestoon moet wachten. Van P.T.T.-zijde wijt men dit aan niet snel genoeg kiezen van de abonnee, waardoor het nieuwe systeem overbelast wordt. Tot op heden is door het comité Gel ders Paviljoen voor Hongaarse vluchte lingen in Oostenrijk 135.000 gulden bij een gebracht. Voor het eerste paviljoen, waarvoor, gelijk wij dezer dagen meld den, de eerste spade reeds in de grond is gezet in het Jung Arbeiterdorf Hoch- leiten bij Wenen, had men 100.000 no dig. De resterende 35.000 gulden vormen nu de basis voor de plannen tot stichting van een tweede paviljoen. Mocht het Gelderland gelukken ook dit te bouwen, dan zal een internationale organisatie, die nog onbekend wenst te blijven, Gel derland de gelden beschikbaar stellen voor een derde paviljoen. Het spreekt dus vanzelf, dat het comité thans alle zeilen bijzet om de resterende 65.000 gulden bijeen te krijgen. O.a. wil men dit bereiken door een zakdoekenloterij, welke dezer dagen met medewerking van alle vrouwenorganisaties in Gelder land is begonnen. VEILIG VERKEER Hoeveel veiligheids-maatregelen er ook genomen worden, hoeveel voorschriften men ook maakt, toch zal men nooit in staat zijn, verkeers-ongevallen geheel uit te bannen. Door allerlei doelmatige voorzorgen, kan het aantal ongelukken zeker veel worden beperkt, maar toch, zolang er verkeer is zullen er ook verkeersongeval len blijven bestaan. Door overheid en particulieren wordt reeds zeer veel gedaan, om het aantal slachtoffers zo laag mogelijk te houden, doch er valt m.i., nog veel te verbeteren aan de maatregelen die genomen kunnen worden, om de gevolgen van een ongeval zoveel doenlijk is, te beperken. Het gebeurt toch nog meermalen dat een slachtoffer „doodbloedt" omdat er geen deskundige hulp aanwezig was. Hoe vaak komt het nog voor dat iemand levenslang invalide blijft, omdat ftij of zij ondeskundig werden opgepakt?? Nog al te dikwijls kan men in de kranten lezen, „slachtoffer tijdens ver voer gestorven." Beslist niet allen, maar toch zeker ve len van hen, zouden blijven leven, of zou den nu nog volkomen gave, gezonde men sen zijn, als er goede deskundige, EERSTE HULP aanwezig was geweest. Ligt ook hier niet een taak, voor hen, die voor „Verkeers-Veiligheid" verant woordelijk zijn. Misschien zijn er reeds te veel voor schriften, maar toch zou ik er nog graag twee nieuwe aan toe willen voegen. Ten eerste de verplichting voor elke automobilist, een behoorlijke verband- trommel in de wagen te hebben. Dit zou reeds een stap in de goede rich ting betekenen, doch dit zou pas volledig effect kunnen sorteren, wanneer bij het theoretische deel van het examen, voor het behalen van het rijbewijs, ook de be ginselen der EERSTE HULP werden op genomen. Zeker voor velen, betekent dit weer extra moeite, doch het grote nut, dat men ook in het dagelijkse leven, van zijn E.H.B.O.-kennis kan hebben weegt daar wel ruimschoots tegen op. J.H.v.G. te Waalwijk, HUUR EN LOONCOMPENSATIE. Neen! ik wil het er niet over hebben of de oude woningen in huur verhoogd moeten worden met 25 pet, met meer of minder. Ik wil het er ook niet over heb ben of een deel ervan „geblokkeerd" moet worden en ook niet over de voorwaarden ervan. Ik wil het hebben over de actie, in ar beiderskringen vooral, om die huurver hoging gepaard te doen gaan met een „looncompensatie". De toestand is nu als volgt: er zijn zowat 1.800.000 woningen; hiervan zijn ruim 400.000 nieuwe (na 1950 gebouwde). Hier aan wordt terecht geen huurverhoging toegekend, daar inwonende een hoge, respectievelijk; zéér hoge huur betalen.. De ruim 400.000 nieuwe huizen, maken ruim een vijfde deel uit van het geheel. In het restant, dus vier vijfde deel van het woningbestand, betalen de bewoners in vergelijking met de anderen lage huur, die nu verhoogd gaat worden. De bewoners van die huizen zijn dus altijd nog bevoorrecht boven de bewoners der nieuwe huizen, zelfs als zij nu, na juli 1957, een 25 pet. verhoging krijgen. Is het nu niet onbillijk dat er nu weer sprake moet zijn van een looncompen satie? Neen, dit is onredelijk en onreken- kunstig. Maar als men dan tóch over looncom pensatie wil spreken en onderhandelen, dient die alleen betrekking te hebben op de loon- (en salaris- en pensioen-) trek- kenden die in oude huizen wonen. De gehele administratie der instellingen, die loon uit te keren hebben moeten dus, be kend met de adressen der loontrekkenden, een loonsverhoging toekennen aan hen, die in oude huizen wonen. Dat is redelijk en rekenkunstig in dit geval! Maar onbil- lijk blijft het, vooral voor de gepen sioneerden en ook voor de maandsalaris- trekkers, die immers pas in de loop van jaren voor een verhoging in aanmerking zullen komen. Indien tenminste het rijks bestuur geen bepaling maakt dat de mis schien wel 200.000 ambtenaren en beamb ten ook in aanmerking komen voor die „looncompensatie" zoals dit in oktober 1956 gebeurd is. In verband met de steeds sterker voelbare noodzakelijkheid tot be stedingsbeperking, zal de regering wel moeten besluiten voor de ambtenarij geen looncompensatie in te voeren en zal het tijd worden op te tornen tegen de arbei- derorganisaties (vooral het NVV) dat deze huurverhoging niet ledden zal tot loon compensatie. Bergen op Zoom, EEN GEPENSIONEERDE. 25 Petit beurre, per pakje van 36 voor 32ct, éz. Vruchtenrollen, 2 stuks van 36 voor 32 ct, 6 z. Oranjeappeltjes, 150gr. .nu30ct, 6z. Custard, per pak van 28 voor 25 ct, 5z. Palmiers,koekjes,200gr. nu69ct,14z. Pruimen, 250 gramnu42ct, 8z. Soepgroenten,2 bi. van 56voor 50 ct, 10z. Gr. Erwten m. wortelen, perblikvan67voor 61 ct, 12z. Sinas vruchtendrank, 3 flesjesvan 81 voor 72 ct, 14z. Leverkaas, 100 gram van 48 voor 43 ct, 9z. Geh. ballen,bl. 340 gr. van 106 voor 95 ct, 19z. Bij 1 pakje CACAO (100 gr.) van 60 ct, het 2e pakje voor de halve prijs en toch 10% korting Bij 1 bus SCHUURPOEDER a 35 ct NU 1 doos SCHOENCRÈME R. I Maten Model 490 Model 990 25/27 28/31 f 12.50 f 13.95 32/35 f 13.95 f 15.50 36/40 f 15.50 f 10.95 41/48 f 10.95 f 18.95 Model 990 met de nieuwe Robinson ballonzool Het Zweedse m.s. „Bellina" is dezer dagen op zijn eerste reis met een volle lading kolen van ongeveer 15.900 ton van Philadelphia in Rotterdam aangekomen Het was de grootste lading, die tot dusver in Philadelphia werd geladen. L« „Bel lina" is een nieuw type tram^schjp met een draagvermogen van 12.900 tya als open- en 15.000 ton als gesloten shOter- dekschip. De Scheepvaart en Steenkolen Maat schappij n.v. te Rotterdam heeft het m.s. „Bellina" voor vier jaar op charter ge nomen en bestemd voor de kolenvaart tussen Hampton Roads/Philadelphia en Antwerpen/Hamburg Range. Bij het begin van de handel ln aande len Philips op de Zwitserse effectenmarkt bestond dinsdag onmiddellijk levendige belangstelling. De stemming was vast in overeenstemming met de stemming te Amsterdam. Aandelen met verklaring openden dinsdag op 314 (zonder verkla ring op 315) en sloten op 316V2 (31656) Zwitserse frank. De stijgende koersbewe- ging hield woensdag aan. De notering steeg tot 322 (321) frank. Op zondag 12 mei zullen in Katwijk bij Cuijk de gesneuvelden van II 26 R.I. en het korps politietroepen worden herdacht. Generaal-majoor B. D. Sitsen zal een herdenkingsrede houden. De Kunstzijdespinnerij Nyma n.v. te Nijmegen heeft over 1956 een voordelig saldo exploitatierekening behaald van 4.294.705 (v.j. 3.492.529). Na afschrijvin gen voor 3.504.672 (2.353.515), aftrek nadelig saldo interest en bijzondere baten ad 114.889 (2414) en dotatie van 200.000 (onv.) aan de reserve voor bijzondere voorzieningen resteert een saldo-winst van 475.144 (936.000). Voorgesteld wordt een dividend van 5 (v.j. 8) pet. uit te keren, evenals vorig jaar ten laste van de agioreserve, terwijl aan de reserves uit de winst een gelijk bedrag wordt toegevoegd, als aan de agioreserve wordt onttrokken. De resultaten van deze verslagperiode waren teleurstellend door een ongunstige ontwikkeling op het gebied der banden- garens. De daaraan gestelde hogere tech nische eisen brachten toepassing van een nieuw procédé met zich mede en de nood zaak het produktie-apparaat op ingrijpen de wijze te veranderen. Tengevolge van aanloopmoeilijkheden aan de invoering van nieuwe procédé's nu eenmaal in herent, werden produktie en kostprijs on gunstig beïnvloed. De daling van de auto- produktie in Engeland en de Ver. Staten had daarenboven' in de tweede helft van het verslagjaar een terugslag op de vraag naar bandengarens. Deze samenloop van omstandigheden maakte het nodig in het midden van het verslagjaar tot een produktiebeperking dezer garens over te gaan. In de daarop volgende maanden waren wij door die maatregelen in staat, de uit de ongunstige bandengarensituatie voort spruitende verliezen geleidelijk te ver- minderen. Tevens werd dat tijdvak oljS voor de vereiste verbetering rji« produktie-apparaat en een perfectie van het procédé voor de zg. suP'er® j 40 voor autobanden, teneinde bij hefs orderpositie gereed te zijn. Een„njfes' daarvan heeft zich inmiddels teerd, tengevolge waarvan met r he van de voorraad en aanpassing produktie-apparaat vraag is begonnen. Hoewel over de verdere vooru» thans nog geen uitspraak 1» meent men, gezien de in vele Ja~ yiF bleken voordelen van het rayongarens in autobanden en "e schappen van ons produkt, wel aan» tot vertrouwen te mogen hebben. In tegenstelling tot de band». was de afzet van textielgarems o®! gend, zodat de resultaten daatfVS» deeltelijk een tegenwicht vormden bovenvermelde ongunstige uitkom De voorraad textielgarens was leken bij ultimo 1955 afgenomen en huidige orderpositie is bevredigend. ihWflBBrVin-fiia ROYCO Gezonde bouillon, die 21 [2 uur is getrokken van mooi, blank kippenvlees. Daarbij geurig-verse peterselie, een met zorg gekozen kruidenmengsel en natuurlijk de fijnste vermicelli! Het resultaat? Royco Kippensoep, de soep die Uiv man doet glun deren! U maakt ze in 5 minuten: vier flinke borden en datvoor slechts 48 cent. GROENTESOEP KALFSBOUILLONSOEP ASPERGESOEP VERMICELLISOEP ERWTENSOEP

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6