Boelganin weer in vredesjas De draad van vóór Boedapest Bedrijvigheid in België rond aanleg wereldhaven Amsterdam-Rijnkanaal bestaat I l m Pinkster prijzen Kreymborg ijf jaar m Zeebrugge toch weer favoriet? Waarborg-jongenskleding nu tegen Produktie van levensverzekeringen in eerste kwartaal teruggelopen feu Wat is een binnenlandse aangelegenheid? Na Amerikaanse ook Boete geëist tegen Charitaspool Griekse interesse Rijksweg Den Haag- Arnhem Driedaagse fietstochten door Brabant f Aan verwachtingen beantwoord Ned. Coöp. Vrouwen bond congresseert in Rotterdam VI Jongelui met een diploma M.U.L.O. A of B INZH"WDKD NSC DINSDAG 21 MEI 1957 BEPERKING NEDERLANDSE TOESLAGEN OP INDON. PENSIOENEN In verband met algemene ouderdomswet Hoge Raad zal moeten beslissen Cantor enz Onassis Weer stukje langer In de nieuwe Waarborg-collectie vindt U de jongengskleding naar Uw hart. Degelijk gemaakt van de sterkste stoffen en in de nieuwste modellen die Uw jongens lange tijd met plezier zullen dragen. Sportcolberts met ticketzakje, groot assortiment dessins en kleuren, 14 jaar 29." Pantalons kamgaren vigoureux, 14 jaar 17.*° Shorts In ribcord, 8 jaar 6." Katoenen pakjes 2 jaar 9.90 Blazers effen en gestreept, 2 15." Windjacks waterafstotende katoen, 5 jaar 12." in suedine, 10 jaar 3 9.75 Spijkerbroeken kort, 5 jaar 3." Ook in modeartikelen Pinkster-prijzen I Hemdjes, weekenders, 8 jaar 6." Blousje8, 6 jaar s.Tg Sportkousen en ankiets, 3 jaar O.9* KATHOLIEKE KAPPERS- PATROONS CONGRES SEERDEN GESALARIEERD VOOR ZITTER BOND VAN CHR. POLITIEAMBTENAREN HET KLASSENSTELSEL BEGRAAFPLAATSEN Voorstel om klassen af schaffen AUDIËNTIE pp Z.H. Exc. mgr. M. A. Jansen, bissen van Rotterdam, zal woensdag 22 mei audiëntie verlenen. Initiatieven in A'dam of gelijkwaardige ontwikkeling, kunnen op aantrekkelijke voorwaarden worden geplaatst in een administratieve functie bij de Postcheque- en Girodienst. Zij, die dit jaar examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Datum van indiensttreding wordt bepaald in overleg met gegadigden. Belangstellenden kunnen alle Inlichtingen over salaris, reiskostenvergoeding, eventueel pensiontoelage en pensiongelegenheid te 's-Gravenhage enz., mondeling verkrijgen. Daartoe zal door de Postcheque- en Girodienst zitting worden gehouden 's avonds van 19.30 - 21.30 uur te: Rotterdam Groothandelsgebouw (entresolzaal), Stationsplein 45 op dinsdag 21 mei Schiedam Restaurant „de Amstelbron" (bovenzaal), Broersvest 13 op woensdag 22 mei Gouda Hotel de Zalm, Markt 34 op donderdag 23 mei Zij, die zich niet persoonlijk kunnen melden, «orden verzocht zich schriftelijkte wenden ,o, de PoStchegUO- 0» Girodienst - Spaarnepleln 2 - VGravenhag. ALSOF er geen Boedapest geweest was en geen dreigementen, in de afgelopen herfst, om Parijs en Lon den met atoomraketten plat te leggen, alsof er sinds de Geneefse glimlach- conferentie van 1955 helemaal niets ge beurd was, heeft de heer Boelganin weer zijn schaapskleren aangetrokken. Zijn jongste brief aan premier Mollet is een perfecte copie van een dier ho ningzoete en veel-suggererende docu menten, waarmede de westelijke landen in de maanden, die aan de Geneefse Grote Vier-conferentie voorafgingen verrast werden. ij „Oorlog is niet onvermijdelijk en „vreedzame coëxistentie tussen landen met verschillende sociale en politieke structuur" zijn weer de grote slagzin nen, waarmede Moskou voor de dag komt. Juist zoals twee jaar geleden toen het ging om de ratificatie van de Parijse akkoorden, tracht Boelganin thans weer te speculeren op die enigs zins vage sympathie waarmede veel Fransen terugdenken aan de vroegere tijden van het FransRussische bond genootschap. Hij stelt bilaterale onder handelingen voor over een aantal on derwerpen van gemeenschappelijk be lang, want „er bestaat geen tegenstel ling tussen de wezenlijke Franse en Sovjetrussische belangen". Het is allemaal oude kost en zowel de inhoud van de brief als de er achter liggende tactiek getuigen van weinig creatieve geest en zijn weinig compli menteus voor de inventiviteit van de afzenders. Er is evenwel één zinsnede, die in Parijs bijzondere aandacht zal hebben getrokken: dat is die, waarin Boelganin naar aanleiding van Algerije o.a. zegt, dat de Sovjet-Unie zich niet met „Frankrijks binnenlandse aange legenheden" wil inlaten. Men neme er goede nota van: het Kremlin verklaart hier het Algerijnse vraagstuk tot een Franse binnenlandse aangelegenheid! De heer Mollet zou misschien naar aan leiding hiervan aan Boelganin eens kunnen vragen hoe deze uitspraak te rijmen valt met het terroriserings- en ondermijningswerk, dat de communis ten op rechtstreeks bevel van Moskou in Algerije ondernemen. Maar niemand zal er zich natuurlijk enige illusie over maken, dat het Kremlin niet bij de eerstvolgende gelegenheid Algerije tot internationaal vraagstuk zal verklaren, nl. zodra de communisten zich van alle sleutelposities in het FLN meester ge maakt hebben. Trouwens de uitlatingen over Frankrijk van de Sovjet-verte genwoordiger in het Veiligheidsraad debat van gisterenavond tonen duide lijk genoeg aan, dat er toch nog wel enig verschil bestaat tussen Boelganins minzame proza en de harde diploma tieke praktijk. Overigens onderscheidt dit jongste schrijven van Boelganin zich door zijn gematigde toon van de waarschuwin gen, die onlangs tot Noorwegen, Dene marken, Nederland en West-Duitsland gericht werden. Slechts Groot-Brittan- nië ontving een soortgelijke „verzoe nende" brief. De reden zal wel zijn, dat Moskou poogt de Westelijke drie „groten" van elkaar los te weken, IJdele hoop overigens, want hoeveel verschillen er ook tussen de Westelijke mogendheden mogen zijn, wanneer het gaat tegen de communistische wereld bestaat er een natuurlijke en perfecte eenheid. Daaraan kan geen enkele brief van Boelganin iets veranderen. Na de jongste brief uit Moskou is het wel duidelijk, dat het Kremlin mets- liever wil dan de draad van vóór Boe dapest weer opnemen en de bloedige onderdrukking van de opstand voor te stellen als een kortstondig, betreurens waardig incident, dat voor één enkel ogenblik de goede verhoudingen be dierf. Het is uitermate waarschijnlijk, dat de Sovjet serieus behoefte hebben aan „ontspanning", temeer waar zij thans met dreigementen weinig kunnen bereiken. In het Midden-Oosten heeft de Eisenhower-doctrine voor het ogen blik een streep door de communistische plannen gehaald, in Europa werst de NATO vastbesloten aan haar „atomi sering", terwijl anderzijds de Gemeen schappelijke Europese Markt en Eura tom de perspectieven voor een nog hechtere Europese samenwerking ope nen. In Boelganins uitspraak, dat Duitsland nóch de eeuwige vijand van Frankrijk, nóch de eeuwige vijand van Rusland behoeft te zijn, ligt, naar het ons toeschijnt, voor het eerst de erken ning besloten van de realiteit van het in Straatsburg en Luxemburg gescha pen „Europa". Hoe cynisch dit nieuwe vredesoffen sief ook zijn moge na alles wat in de afgelopen herfst gebeurd is, het spreekt vanzelf, dat geen enkel redelijk doel gediend zal zijn indien het Westen a priori alle Sovjet-ouvertures zou af wijzen. Op haar vergadering van de afgelopen maand december in Parijs, vlak na de gebeurtenissen in Hongarije,, heeft de NATO nog eens met zovele woorden uitgesproken, dat slechts langs j vreedzame weg een oplossing voor de' satalietstaten verwacht moeten worden, en terecht: het alternatief zou een atoom-oorlog zijn. Nu men ons wil doen geloven, dat er voor het eerst in de geschiedenis enige kans zou zijn om tot een partieel ontwapeningsakkoord te komen, mag geen enkele mogendheid ook maar één mogelijkheid onbeproefd laten. Mits wij niet vergeten, dat de tegenpartij er een is voor wie begrip pen als woordbreuk en contractbreuk een geheel andere inhoud hebben dan voor ons. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp tot beperking van de uit betaling van door Nederland op Indone sische pensioenen verleende toeslagen bij gelijktijdige aanspraak op een pensioen krachtens de algemene ouderdomswet. Ook ten aanzien van de Indonesische pensioenen is de regering van oordeel, dat een beperking van de uitbetaling als bovenbedoeld alleen verantwoord is te achten, indien deze pensioenen zodanig zijn, dat deze op zichzelf moeten worden geacht een alleszins redelijke voorziening op te leveren. Een wetsontwerp tot sane ring van de Indonesische pensioenen is tegelijkertijd ingediend. De beperking zal in totaal nimmer een bedrag van 80 pet. van het algemeen ouderdomspensioen kunnen overschrijden. Voor het kantongerecht te Heerlen heeft gisteren terechtgestaan de heer G. H., directeur van de Nationale Charitaspool Hem werd ten laste gelegd overtreding van de artikelen 1 en 2 van de Loterijwet. waarvoor de officier van justitie, mr. P. Rosing, een boete van tweemaal zes gul den rekwireerde. Mr. Rosing sprak als zijn persoonlijke mening uit, dat van het doorbreken van de beslotenheid, waardoor de wet zou zijn overtreden, bij „Charitas" geen sprake is, maar daar men nu eenmaal een uit spraak van de Hoge Raad in de gehele poolaffaire wil uitlokken, kwam hij tot bovengenoemde eis. Mr. H. Prickartz, juridisch adviseur van de Charitaspool en verdediger van de heer H., zei, dat het brengen van de poolaffaire voor de Hoge Raad van geen invloed mag zijn op een vonnis in de zaak „Charitas". Indien er geen sprake is van overtreding van de Loterijwet, moet vrij spraak volgen. De heer H. zei, dat vrijspraak van zeer grote betekenis is. Dan zullen de instel lingen die „Charitas" thans sympathiek gezind zijn, officieel bereid zijn hun steun te verlenen. Uitspraak 27 mei. (Van onze Brusselse correspondent) Er wordt hier in België veel gespro ken en nog meer geschreven over de mogelijkheid en de wenselijkheid van een grote petroleumkade aan of voor de kust. Het plan van de Antwerpse inge nieur Hugo van Cuijck, dat Baron Kronacker de vorige week in de kamer lanceerde, is de aanleiding van de plot selinge belangstelling. Dit pian, een haven in zee bij Nieuwpoort, is echter minder het onderwerp van de vele dis cussies, dan de haven Zeebrugge, waar reeds gedurende geruime tijd belang rijke verbeteringen worden aangebracht. De haven van Zeebrugge is staatseigen dom en wordt beheerd door een vennoot schap onder voorzitterschap van de bur gemeester van Brugge. Enige maanden ge leden is, zo men zich zal herinneren de Amerikaanse hotelmagnaat op bezoek ge weest en heeft ook te Zeebrugge uitvoe rige besprekingen gevoerd over de moge lijkheden voor de bouw van twee super- transatlantikers, die een regelmatige ver binding zouden gaan onderhouden tussen de Verenigde Staten en Europa. Als aan- leghaven gaf Cantor, om welke redenen dan ook, tenslotte de voorkeur aan Zee brugge boven Vlissingen en de Franse havenstad Milford Haven. Niets wees er tot heden op dat dit project nog eens ge realiseerd gaat worden. De Belgische regering is echter plotse ling bijzonder veel waarde gaan hechten aan de bunker- en transithaven Zeebrugge en wil er nu een van de belangrijkste havens van de Noordzee creëren. Eerst werd onderzocht of men haar toeganke lijk kon maken voor schepen van 80 tot 90.000 ton, zoals die in de geest van Can tor bestaan. Een inderhaast samengestelde commissie oordeelde, dat de mogelijkheid zeker bestond. De toegangsgeul moet dan weliswaar uitgebaggerd worden en de kade moet aanzienlijk worden uitgebreid. De kosten van deze werkzaamheden be dragen ongeveer 750 miljoen franken. De overheid heeft, naar het schijnt dit be drag voor het project graag over, tevens overwegend, dat deze haven dan ook mamouthtankers kan ontvangen. Hier komt tevens een ander figuur naar voren: de Griekse reder Onassis. Enkele dagen geleden deed het gerucht de ronde, dat hij naar Zeebrugge zou komen, maar later is gebleken dat een gedelegeerde van deze magnaat contact heeft gehad met de betrokken instanties. In dit ver band dient men ook de uitlating van mi nister-president Van Acker in zijn ge boorteplaats Brugge te verstaan. Eén dag na het Griekse bezoek, merk te hjj daar op, dat de onderhandelingen met betrekking tot de haven Zeebrugge zich gunstig ontwikkelen. Voorts zei Van Acker, dat er thans besprekingen in Amerika gaande zijn. Met wie precies, kon de minister-president niet zeggen. Mogelijk met Cantor, met Onassis, of met beiden? Bekend is wel, dat de Bel gische oud-minister van financiën Gut, die thans een belangrijke positie in de Ver enigde Staten inneemt, zich ook met dit probleem bezig houdt. Ook de Belgische bankiers beginnen zich thans voor Zee brugge te interesseren. De installaties van deze haven werden ongeveer veertig jaar lang verwaasloosd. In België gaat er wat gebeuren met de havens. Wat precies weet nog nie mand. Zeebrugge, het oude project staat thans na de plannen die baron Kro nacker voor Nieuwpoort lanceerde, we derom in het middelpunt van de belang stelling. De driedaagse fietstochten door Brabant, die thans voor de dertiende keer worden georganiseerd, zullen dit jaar verreden worden op donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 juli. Iedere dag wordt van Den Bosch uit vertrokken. Woensdagavond 17 juli vindt op de Markt voor het stadhuis de grote, internationale, vlaggenparade plaats. Evenals vorige jaren wordt niet enkel een zeer groot aantal deelnemers uit alle wind streken van ons land verwacht, maar ook uit het buitenland. Zaterdag 20 juli wordt het driedaagse festijn besloten met een balavond in het Bossche Casino. Woensdag 29 mei zal weer een nieuw ge deelte van rijksweg no. 12 en wel het wegvak tussen de kruising met de oude rijksweg EdeAnhem en weg no. 50 tus sen Arnhem en Apeldoorn, voor het ver keer worden opengesteld. Dit gedeelte ligt thans geheel als dubbelbanige auto weg voor gebruik van het verkeer gereed. Het heeft een lengte van ongeveer negen kilometer en zal voorlopig bestemd zijn voor het verkeer naar Arnhem-Noord en in de richting Apeldoorn. Aldus zal het verkeer in de binnenstad van Arnhem worden ontlast. De doortrekking heeft tot gevolg, dat het verkeer uit het wes ten thans langer gebm kan maken van een dubbelbanige autoweg om Arnhem via de Apeldoornseweg te bereiken. Indien de Apeldoornseweg en de Schelmseweg zijn verbeterd, zal ook het verkeer in de richting Velp, Zutphen en Doesburg van deze verbinding kunnen profiteren. Het verder doortrekken van rijksweg no. 12 in de richting van de Duitse grens, waarbij een rechtstreekse verbinding van het industrieterrein van Arnhem met het westen zal worden ver kregen, zal nog enige jaren vorderen. Het weggedeelte is, evenals de reeds gereedgekomen gedeelten, uitgevoerd met een verharding van cementbeton. De kos ten, die na de oorlogsjaren aan het uit voeren van dit weggedeelte zijn besteed, bedragen ongeveer vijf miljoen gulden. 1 BINNENWEG - EENDRACHTSTRAAT ZWARTJANSTRAAT 60-64 BEI.JERLANDSE- LAAN 87-93 NIEUWE BINNENWEG 447 ROTTERDAM De Nederlandse katholieke bond voor kapperspatroons St.-Franciscus van As- sisië vierde met 110 leden zondag en maandag haar zilveren feest in Tilburg, alwaar zij de gasten waren van de Til- burgse afdeling van deze vereniging, die vandaag haar 25-jarige bestaan viert. Tijdens de feestelijkheden, die o.m. een plechtige H. Mis en een bondsvergadering omvatte, werden vijf leden onderscheiden met het diploma van verdienste. Dit om hun werk voor de organisatie. De kappers, die zondag een prettige avond doorbrachten in „De Lindeboom", werden maandag door B. en W. van Til burg ontvangen en hielden maandagmid dag een drukbezochte receptie. Het con gres werd maandagavond met een gezel lige avond besloten. Gedurende de eerste drie maanden van 1957 werden door de gezamenlijke levens verzekeringsmaatschappijen alleen in ons land (het bedrijfsgebicd buiten onze grenzen dus niet meegeteld) voor een to taalbedrag van rond 891 miljoen aan nieuwe verzekeringen afgesloten. Ten op zichte van de produktie van de laatste drie maanden van 1956 1.029 miljoen) valt derhalve een teruggang te constateren. Op zichzelf genomen is dit echter een normaal verschijnsel omdat, naar de er varing leert, het vierde kwartaal steeds de periode vormt, waarin de grootste pro duktie wordt geregistrjerd, aldus deelt de Nederlandse Vereniging ter Bevordering van het Levensverzekeringwezen mede. Het aandeel van de kapitaalverzeke ring en dat van de renteverzekering in de totaal-produktie van het eerste kwar taal 1957 ontlopen elkaar niet veel. De kapitaalverzekering heeft een licht over wicht. Zij maakt met 418,6 miljoen pre cies 47 pet. van het totaal uit, terwijl 409,4 miljoen of 46 pet op rekening van de rente-verzekering komt. In de rubriek volksverzekering kwam voor een bedrag van 63 miljoen of 7 pet aan nieuwe pos ten tot stand. Een vergelijking met de produktie-cij- fers uit het eerste kwartaal 1956, in welke periode volgens opgave van het C.BS. de binnenlandse produktie van alle levens verzekeringmaatschappijen in Neder land 921,6 miljoen bedroeg, toont aan dat de produktie in het eerste kwartaal van 1957 niet oP hetzelfde niveau ligt als die van het jaar daarvoor. Ter verklaring diene, dat de produktie in 1956 vooral in de eerste drie maanden van dat jaar onder invloed heeft gestaan van de in het 'najaar 1955 afgekondigde verruiming van de aftrekbare grens van de lijfrente-premie tot 3600,per jaar. Door deze produktie-stlmulerende factor kon de aanwas van nieuwe verzeke ringen een bijzonder hoog peil bereiken. Het hoofdbestuur van de Bond van Christelijke Politieambtenaren in Neder land, zal op de algemene vergadering, die op 19 en 20 juni te Zeist wordt gehouden, voorstellen de bondssecretaris, de heer D. Rook, tot voorzitter te kiezen, welke functie bezoldigd zal zijn. De huidige voorzitter, de heer G. van Netten, geniet, geen salariëring, doch het is volgens het hoofdbestuur thans niet langer doenlijk de functie van bondsvoorzitter uit te oefe nen naast een normale dagtaak. _L Nadat de deelneemsters aan het tiende jaarlijkse congres van de Nederlandse Coöperatieve Vrouwenbond, dat geduren de twee dagen in Rotterdam wordt ge houden, gistermorgen op het stadhuis door de burgemeester van de Maasstad, mr G. E. van Walsum, waren ontvangen, vond 's middags in het Flevogebouw de officiële opening plaats. De voorzitster, mevrouw J. v. d. Akker- Janssen, merkte in haar toespraak tot de vertegenwoordigsters van de 74 afdelingen van de bond op, dat het afgelopen jaar onder moeilijke omstandigheden is ge werkt. Spreekster weet dit aan diverse schokkende gebeurtenissen in het buiten land, waarvan de neerslag ook in ons land is gevoeld. Drs. J. J. A. Charbo, president-direc teur van de Centrale van Nederlandse Verbruikscoöperaties, hield een betoog over de achtergronden van de bestedings beperking. „Men verliest maar al te ge makkelijk uit het oog, dat de welvaart van iemand of van een volk, niet bestaat uit de hoeveelheid geld, maar uit de hoe veelheid goederen en diensten, die ter beschikking staan. Een welvaartsver schijnsel is, dat het hebben van luxueuze goederen een gewoonte gaat worden, ter wijl de zorg voor de dagelijkse dingen voor velen geen probleem meer is", aldus spreker. „Maar juist in ons land, waar de bevolking zo toeneemt, zijn kapitaal- vorming en investering van kapitaal ondernemingen absoluut noodzakelijk' van overheidswege", zo zei de Charbo. _rt» Vandaag zou het congres worden v°^ gezet De nationale raad voor het on^eT-ndl uitvaartwezen, die omstreeks het ej fli van 1955 alle gemeenteraden in Nedey 8j. het nemen van maatregelen om schaffing te geraken van het klassen» j(1 sel op de algemene begraafplaatsen overweging heeft gegeven, is thans v°be, nemens de beheerders van bijzonder® graafplaatsen eenzelfde verzoek te Het is de raad, waarin verenigd het Centraal Genootschap van vere?iféf' gen voor uitvaartverzorging, de landse Bond van begrafenisondernen' en de Federatie van onderlinge begr ea nisverenigingen van en voor kathol'6» in Nederland. i Uit reacties van gemeentebesturen e, gebleken, dat afschaffing van het k'a,sea stelsel op de algemene begraafp'®3 'al« niet aan het streven van de nation raad zou kunnen beantwoorden, omdat de bijzondere begraafplaatsen nog klass onderscheid zou blijven bestaan. (Van onze Amsterdamse redactie) Het Amsterdam-Rijnkanaal bestaat vijf jaar. Op de 21ste mei 1952 voer koningin Juliana aan boord van het koninklijk jacht „Piet Hein" het oranje lint door dat dwars voor de Bernhardsluizen bij Tiel over de toegang tot het nieuwe kanaal was gespannen. Amsterdam had een bredere kortere weg naar de Rijn gekregen. De weg van de Rijn naar Amsterdam was voortaan voor het Europese achterland de kortste weg naar de open zee. De hoofd stad heeft toen terecht groot feest gevierd. Twintig jaar was er aan de nieuwe ver. binding gewerkt; veertien miljoen gulden had het gekost om haar te scheppen, een vaarweg voorzien van de grootste en mo dernste sluizen waarlangs ook de grootste zeeslepen in korte tijd de haven van Am sterdam zouden bereiken. Thans, in mei 1957, blijkt dat de verwachtingen die Am sterdam en de havens aan de Rijn van het nieuwe kanaal koesterden, inderdaad in vervulling zijn gegaan. In het jaar 1952 voeren er door de Zeeburgersluis bij het IJ voor Amsterdam, eindpunt van Mer- wedekanaal of Amsterdam-Rijnkanaal, 85.000 binnenschepen. In het jaar 1956 wa ren het er niet minder dan 114.500! De lading van deze schepen steeg in die vijf jaren van ruim 14,5 miljoen ton tot bij kans 19 miljoen. In het jaar 1952 gingen er van Amster dam naar de Rijnhavens, naar Duitsland, Frankrijk of Zwitserland, 125.000 ton ert sen, 36.000 ton minerale oliën en 21.000 ton steenkool. In het jaar 1956 gingen er van Amster dam langs het Amsterdam-Rijnkanaal naar het buitenland 672.000 ton ertsen, 411.000 ton steenkool en 455.000 ton mine rale oliën. In nog sterker mate steeg de aanvoer in Amsterdam van deze drie soorten mas sagoed. Vijf jaar geleden werden er in de haven van Amsterdam 522.500 ton ertsen, 898.600 ton steenkool en 72.000 ton mine rale oliën over zee aangevoerd. In 1956 waren deze cijfers resp. ruim 1 miljoen ton erts, meer dan 2 miljoen ton steenkool en ongeveer 667.000 ton minerale oliën. En terwijl er in 1952 maar 26 olietankers van zee naar Amsterdam kwamen, was dit aantal in 1956 gestegen tot 189. In de vijf jaar van het bestaan van het Amsterdam-Rijnkanaal is het verkeer door het kanaal zo sterk gestegen, dat het noodzakelijk is gebleken enkele kunst werken te v3?groten of te verruimen. mme gly«r

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6