KANAALTUNNEL weer „op tafel 8 KINDEREN te vonde ing gelegd Verschrikkelijke bezwaren opgeheven de wijngaard, die in bloei staat Geen bezwaren meer. Tunnel maatschappijen Observator ZATERDAG 8 JUNI 1957 PAGINA 3 Uitwerking van een pian vraagt nog veel tijd en... geld £°\vel in Frankrijk als in Engeland wordt fomented druk gediscussieerd over het "ouwen van een Kanaaltunnel. Het idee is b'et bepaald nieuw. Reeds omstreeks het tear 1800 waren er fantasten, die er van droomden, onder het water door een weg te graven van Frankrijk naar Engeland. De technische hulpmiddelen waren toen echter b°g totaal onvdldoende. Maar in de 19e eeuw werd de ene tunnel na de andere door êrote bergmassieven aangelegd en kwamen ®r tunnels onder grote rivieren. Het leek in die dagen, dat de Jules Verne-achtige droom *teh zou gaan verwezenlijken. Reeds eerder bad de Franse ingenieur Mathiu geprobeerd tepoleon warm te maken voor een door betn vervaardigd project voor een Kanaal tunnel. Napoleon heeft Engeland met een vWt willen veroveren. Zijn invasie is nooit frisse lucht zou voor de Engelse en voor de Franse paarden delfde zijn. Men maakte er zich niet druk over, of het wel gewenst *°u zijn, Engelse paarden naar Frankrijk te doen doordraven en 'onse paarden naar Engeland. Trouwens, het ging hoofdzakelijk "ft die frisse lucht en daarom gaat het ook heden ten dage. Inmiddels, mandie het nieuwste plan het zoveelste in een lange reeks °"t'worpen heeft, wijst in dit verhand op het ingenieuze systeem, '■welk. bij de houw van de Montblanc-autotunnel zal worden gepast en dat volgens hem ook in de Kanaaltunnel zal kunnen den aangewend, indien deze niet alleen als spoorweg- doch ook s autotunnel dienst zal doen. doorgegaan. Hij voelde ook niet veel voor een Kanaaltunnel, die enorme sommen zou kosten, weïke hij liever aan zijn legers wilde besteden. Inmiddels, ook in die dagen wer den de moeilijkheden, verbonden aan diverse technische problemen, reeds aan gevoeld. Thans maakt men zich er druk over, of het wel mogelijk zal zijn, de uit laatgassen van auto's weg te werken, indien de te bouwen tunnel ook door auto's ge bruikt zou worden. Mathiu brak zich het hoofd er over, hoe de paarden van de dili gences wat frisse lucht zouden kunnen krijgen. Hij kwam op het geniale idee, in het Kanaal een eiland aan te leggen. De tunnel zou daar even naar boven komen en de paarden zouden dan in staat zijn, even een luchtje te scheppen. CALAfS DOUVRES ENTREE tunnel FOLKESTONE In Florence moesten ze in wees- en kindertehuizen en in een klooster worden ondergebracht In april werd een naaister, die in een grote woonkazerne in een der voorsteden van de bloemenstad Florence woont, midden in de nacht door een ongeduldig bellen gewekt. Aangezien ze op de derde verdieping enkele kamers heeft, moest ze drie trappen af, vooraleer ze open kon doen. Toen zag ze tot haar stomme verbazing een Duitse dame voor zich staan, met acht half slapende of huilende kinderen, die zich tegen haar opdrongen. Het was een zekere mevrouw Anneliese Varriale, een Duitse van geboorte, maar getrouwd met een Napolitaans koopman in tapijten. De naaister had in 1950 enige tijd in Karlsruhe gewerkt en o.a. mevr. Varriale tot klant gehad. Deze woonde in een keurige flat en uit alles viel af te leiden, dat het echtpaar VarrialeBopp het heel goed had. De kinderen waren keurig gekleed, er werd uitstekend gegeten en de Italiaanse naaister h eeg een behoorlijk loon uitbetaald. Er ontstond een zekere vriend schap. Toen de Italiaanse naar het vaderland terugkeerde stuurde ze enkele prentbriefkaarten, met haar adres er op, niet vermoedend, wat daarvan het gevolg zou zijn. Negen extra monden d'Erlanger, heeft op die bijeenkomst het een en ander medegedeeld over de stappen, welke hij genomen had, om de maatschappij niet in een hoek te la ten drukken door de verschillende fi nanciële combinaties, die zich reeds voor het nieuwe plan voor een Kanaal tunnel zijn gaan interesseren. Hij vertelde een selecte groep van de vijf honderd aandeelhouders, dat in dien tot verwezenlijking van het door de Channel Tunnel Company voor ge- stane project wordt overgegaan, dit al in eerste instantie bijna tweemaal zo veel zal kosten als de honderd duizend pond sterling, die men er aanvankelijk voor uitgetrokken had en nog wel iets meer. Dit zou dan nog alleen voor j een spoorwegtunnel zijn. Hij verklaar- i de wel te verwachten, dat de regering officieel toestemming zou geven voor de bouw van de tunnel door een parti culiere onderneming en dat de Suez Ka naai Maatschappij, een concern met enorme financiële hulpbronnen, ver moedelijk de algehele leiding van het enorme karwei op zich zou nemen en met toestemming van de Franse en Engelse regering de eerste stappen zou zetten op de weg naar verwezenlijking van het project. Deze eerste stappen houden o.a. een algemene technische inspectie, met een daaraan gekoppeld technisch onderzoek in, dat zowat drie honderd duizend pond sterling zal kos ten. Er zal een internationaal syndi caat gevormd worden, waarin de Chan nel Tunnel Company met een investe ring van veertig miljoen pond sterling een leidende rol zal spelen. Dit syndi caat zal niet alleen de tunnel bouwen, maar hem ook exploiteren. Een Ame rikaans consortium heeft reeds aan geboden, het hele voorbereidende werk te financieren en verder financieel deel te nemen, doch de Franse en En gelse autoriteiten hebben besloten, dat de Amerikanen in ieder geval slechts voor een derde in de giganteske onder neming zullen kunnen deelnemen. Die moet een Europese aangelegenheid blijven, ofschoon geredelijk erkend wordt, dat de Amerikanen inzake tun nelbouw, vooral onder water, een grote ervaring bezitten. Het spreekt vanzelf, dat wij Neder landers, die o.a. een tunnel onder de Nieuwe Maas in Rotterdam hebben en eerlang in het kader van het Delta plan een tweede, ditmaal een spoor wegtunnel willen bouwen eventueel ook voor snelverkeer en die tevens in belangrijke mate in de Suez Kanaal maatschappij geïnteresseerd zijn, het geen trouwens ook met Frankrijk en Engeland het geval is, vol belangstel ling alles volgen, wat zich afspeelt rond het project, dat het grootste en vermetelste van deze eeuw lijkt te wor den. Inmiddels is ook te New York een maatschappij opgericht, die zich bij de bouw van de Kanaaltunnel wil interes seren. Het is de Technical Studies In corporation, welke zich ook met de voorstudies voor het project wil belas ten. Tot de leidende persoonlijkheden in deze maatschappij behoort 'n Frans man, graaf Arnaud de Vitry. Ze heeft reeds berekend dat een tunnel onge veer 280 miljoen dollar zal kosten. Het is nu twee jaar geleden, dat de Engelse premier Harold MacMillan, toentertijd minister van defensie, in het Lagerhuis te kennen gaf, dat er feitelijk geen noemenswaardige tech nische bezwaren tegen de aanleg van 'i lt is Mr. Barrow Cadhury, 94 aandeelhouder van de Channel l*mnel Company. Hij hoopt het nog le beleven, dat hij door de tunnel nder het Kanaal zal kunnen rijden. faar hij gaf tijdens de oorlog toe, at het verschrikkelijk zou zijn ge- indien Hitler in een tank £lccadilly Circus opgereden zou zijn. lt had kunnen gebeuren, indien er v°ordien een tunnel gebouwd was.... belanSrÜkste feit in de ganse ]a ®stie is voor het overige, dat Enge rd ten lange leste zijn bezwaren te- een Kanaaltunnel heeft prijsgege- ihv ?inds de dreiging van Napoleons asie de IJzeren Corsikaan had tïipi Boulogne een vloot verza kt ld —voelden de Engelsen er om W gische redenen weinig voor, in- V0 te maken op de onmiskenbare ti°5,delen van hun „splendid isola- 1)0* Indien er in 1940 een Kanaaltun- Va "ad bestaan en de ingangen daar in n zouden door Duitse parachutisten h6). hitlers handen gespeeld zijn, zou h'er wellicht voor Engeland nog som de bebben uitgezien en zou het "Battle for Britain" wellicht niet ge- Z0 nnen hebben. Hitiers „Nachschub" T0jT. onder het Kanaal door op com- l^tabele wijze het land van Albion heb- V0nn kunnen bereiken, onbereikbaar de bommen van de R.A.F... Ijjk en wonder, dat zelfs nog betrekke- t"ie kort geleden het Engelse ministe- Van defensie enigszins huiverig te- ^ha°Ver de tunnelplannen stond en de *)aa nel Tunnel Company ondanks al Hom ge'd Seen voet aan de grond kreeg geleden werd evenwel bekend ge- akt, dat de mannen, die zich voor V0QVerdediging van Engeland verant- Itl delijk achten, geen gevaar meer taafeeri Kanaaltunnel zien. Het resul- aaJWas in de eerste plaats, dat de fij) delen van de 78-jarige maatschap- °P de Lon-dense beurs met spron- c°tri 0rnbo°g liepen en de raad van ddssariss-en per kerende post een 1& ga<ieri-ng van aandeelhouders be- lijfde, om jjg njeuw geopende moge- deden te bespreken. De president, heer met een Franse naam, Leo Er is in Engeland een enthou siasme a la Jules Verne, zo meldden dezer dagen de Franse bladen. Ze gaven tal van interessante bijzonder heden over de onderhandelin gen, die momenteel worden gevoerd, om het geld bijeen te krijgen voor een tunnel onder het Kanaal, in de Straat van Dover. Plannen hiervoor wer den reeds in het begin van de vorige eeuw gemaakt. Napoleon verwierp er een.. Men vindt in nevenstaand artikel een aantal belangwekkende ge gevens. „De Kanaaltunnel komt aan de oppervlakte", zei kort geleden een Engels politicus. Hij bedoelde er mede, dat tal van vergeelde projecten weer voor de dag zijn gehaald.... William Bowskill erfde van zijn vader een aantal aandelen van de Channel Tunnel CompanyHij dacht altijd, dat ze wel vrijwel waardeloos zouden blijven, maar nu.... Enkele heeft hij alvast op naam van zijn driejarig dochtertje Shirley laten zetten. een Kanaaltunnel meer bestonden. Sindsdien werd er in stilte gewerkt om de verwerkelijking van het stout moedige idee mogelijk te maken. De laatste impuls werd gegeven door de secretaris generaal van het ministerie van defensie, die enkele weken gele den vaststelde, dat de Kanaaltunnel iets was, dat door Engeland thans zal moeten worden bekeken en als een se rieuze aangelegenheid moest worden opgevat. De Engelse Channel Tunnel Compa ny dateert uit het jaar 1886, toen een nieuw voorstel, tot de bouw van een Kanaaltunnel aan Napoleon III werd voorgelegd. Ze is ontstaan uit de fu sie van enkele maatschappijen, opge richt, nadat het tweede project voor het eerst gelanceerd was. Er werd door de Franse en de Engelse regering een voorlopige overeenkomst opgemaakt, welke echter in 1833 door het Engelse parlement verworpen werd, nadat voorstanders van het isolationisme een felle campagne ontketend hadden. Ook in Frankrijk is een maatschap pij blijven voortbestaan, welke in die dagen werd opgericht Het is de Com pagnie Frangaise du Tunnel ofwel So- ciété Concessionnaire du chemin de fer sousmarin France-Angleterre (con- cessiehoudste van de onderzeese spoorweg Frankrijk-Engeland) wier aandelen thans in het bezit van een grote Franse maatschappij zijn. Haar oprichting dateert al van het jaar 1875. Men ziet, men behoeft niet bepaald over één nacht ijs te gaan. Er is al heel wat rond de Kanaaltunnel te doen geweest. De ondernemers kunnen een keuze uit een aantal projecten doen, welke dan aan de hedendaagse eisen zullen moeten worden aangepast. Hoe' wel men het nog niet helemaal eens is, hoe de tunnel precies moet worden in gedeeld, rekent men met een bouw tijd van vier tot vijf jaren, hoewel er óók met een bouwperiode van acht, of negen jaren rekening gehouden wordt. Het spreekt overigens vanzelf, dat zo wel Engeland als Frankrijk het hun ne willen zeggen inzake de uiteinde lijke constructie. Hierbij wordt dan terdege rekening gehouden met de enorme toeneming van het toeristenver keer, vooral van Engeland naar het vasteland. Reeds thans moeten de auto mobilisten, die het Kanaal willen over steken, reeds maanden van te voren een plaats voor hun wagen op de fer- ryboten bespreken, in de maanden juli en augustus. Van de verschillende Kanaaltunnel- plannen noemen we nog dat van de Franse ingenieur De Gamond, die in 1857 een project maakte. Echter ook voor het zijne waren de technische mo gelijkheden nog niet toereikend. Eerst moest een aantal bergtunnels ge maakt worden, voordat men de over tuiging had, dat een tunnel in de bo dem van het Kanaal praktisch uitvoer baar zou zijn. Toen echter begonnen de Engelsen, die tot dusver al die plannenmakerij goedmoedig bekeken hadden, te vrezen, dat het ernst zou worden, bittere ernst, en het de Fran sen ten slotte zou gelukken, Engeland militair te veroverenEr werd een petitie opgesteld, waarin tegen het plan geprotesteerd werd. Vooraanstaande politieke persoonlijkheden, dichters, Een Engelse caricatuur, welke de angst in beeld bracht, die omstreeks 1883 in Engeland ten aanzien van een Kanaaltunnel leefde. (Robert Browning) schrijvers etc. te kenden haar overtuigd van het grote gevaar, hetwelk hun vaderland bedreig deHet waren echter de militairen die de doorslag gaven. In een recent artikel heeft de Lon- dense „Times" het huidige enthousias me vergeleken met het pessimisme van vroeger. Maar, zo voegt het blad er aan toe, de geschiedenis leert tel kens weer, dat grote ondernemingen, waartegen verschrikkelijke bezwaren werden aangevoerd, ten slotte hoogst profijtelijk waren, ook voor degenen, die zich er tegen verzetten. Lord Pal- merston was tegen het graven van het Suezkanaal, omdat hij meende dat Britsch Indië er door gevaar zou lo pen. De hertog van Wellington ver klaarde zich tegen de constructie van een spoorweg tussen Portsmouth en Londen, omdat volgens hem het ver voer van een Frans invasieleger er ten zeerste door vergemakkelijkt zou wor den. Nog in 1930 sloeg in Engeland de publieke opinie een Kanaaltunnel af, intussen misschien niet eens helemaal ten onrechte. Want, zoals boven reeds gezegd, indien Hitiers parachutisten de toegangen van een Kanaaltunnel had den kunnen bezettenDe redene ring van de „Times" gaat dus niet he lemaal op. Toch wegen nu de militaire bezwaren niet meer. Engeland is be reid, het Europa van een Euratom en samenwerking op elk gebied, dat straks een Verenigd Europa moet worden een Kanaaltunnel toe te staan, ook uit zui ver economische beweegredenen. Inmiddels zullen de voorbereidingen, de voorstudies inbegrepen, nog wel een jaar vergen. Pas dan zal met de eigenlijke aanleg van de Kanaaltunnel kunnen worden aangevangen. Over de lengte van de tunnel is men het nog niet helemaal eens. Men schat van veertig tot vijftig kilometer. Ter plaat se, waar de tunnel zou moeten komen, is de Straat van Dover maximaal cir ca negentig meiter diep. De grootste diepte, waarop de tunnel onder de op pervlakte zal liggen, is ongeveer 131 meter. Men is nu bezig, de voordelen van verschillende meer recente projecten met elkander te vergelijken. Naar het schijnt, maakt het ontwerp voor een spoorweg- en autotunnel door de Fran se ingenieur Basdevant een goede kans. Het is een nadere uitwerking van een door een Engelse commissie opgezet project. In 1929 werd dit als onuitvoer baar afgewezen, maar niet alleen om technische redenen. Basdevant ont wierp een tunnel met een lengte van 48.750 meter, waarvan 35.800 onder water ligt. Er is evenwel nog een ander overigens tamelijk vaag plan. Dit voorziet in een tunnel met een totale lengte van ongeveer zestig kilometer, waarvan er ongeveer veertig onder de zee zullen liggen. Dit gedeelte zal in een grote knik lopen en aan de Engel se zijde van de Straat van Dover niet ver van Dover de kust raken en zich dan in zuidelijke richting afbuigen, om tot Folkestone te lopen. Aan de Franse zijde bereikt het ten zuiden van Calais de kust. Op Franse bodem liggen nog steeds overblijfselen van putten, die in de vo rige eeuw werden gegraven, als een be gin voor de tunnel. Er is toen ook vrij veel voorbereidend werk verricht, zo als bodemonderzoek. Heel wat van de gegevens in die tijd vastgesteld, kan nu nog aangewend worden. Drieduizend joden bekeerd op één dag. Een succesnummer, een stunt van St.- Petrus. Met medewerking van de H. Geest op die beroemde eerste Pinkster dag na het wonder van dat hevige windgedruis en die vurige tongen. Wanneer we sommige missionarissen beluisteren, kunnen we constateren, dat er ook vandaag nog van die wonderlijke aantallen bekeringen voorkomen. In midden-Afrika, op Flores, enz. En bij ons? Almaar commissies, en quêtes, organisaties en speciale weken om de afvalstroom tegen te gaan en in te dammen. Hoe kan dat eigenlijk? Werkt hier diezelfde H. Geest niet meer? Het gaat er op lijken, dat hier aan miljoenen het geloof wordt ontnomen, om het aan anderen te geven. Op het in de afgelopen week te München ge- DU LONGUFUR TOTALE DU TUNNEL60 Mm ENVIRONbS ""DONT40Krp. SOUS LR MER Een overzicht van het tunnelplan. Gelijk middenin in het Frans staat •tuq Spwaa uvcuvvcn '-wq Spsaz laaciaSuo aiSua] ap jSovupaq uaaaSaSuon •jatoai jaq uapuo a o«6 Mr. Leo cC Er langer, voorzitter van de Channel Tunnel Company. er/de een groot pakket aandelen van zijn vader, Baron d'Erlanger. Het gevolg was Anneliese met haar acht kinderen, waarvan de jongste iets ouder dan een jaar is. Ze vertelde, dat ze met de nachttrein in Florence was aangekomen en niet in staat was geweest onderdak te vinden in een hotel. Niemand wilde haar met haar acht kinderen heb ben. Of ze de nacht bij Maria Pia Vitolo, zoals de naaister heette, mocht doorbren gen? De naaister, wier man buiten de stad werkt, stond haar eigen bed af, om de jongste kinderen in staat te stellen, wat nachtrust te genieten en haar twee kinderen bleken bereid, hun bed eveneens af te staan. Ze was blij, haar voormalige werkgeefster een dienst te kunnen be wijzen. Tevens vond ze het wel zaak, de rust in huis zo gauw mogelijk te doen wederkeren. Want zowat de hele huur kazerne was door het ongewone rumoer en in de gangen vertoonden zich steeds meer nieuwsgierigen. Niemand begreep, wat er aan de hand was. Maria Pia licht te de mensen zo snel mogelijk in en wist zich eigenlijk al direct voor een pro bleem gesteld. Want het bevreemde haar dat Anneliese juist naar haar toe geko men was. Ze had toch ook naar de politie of naar het een of ander klooster kunnen gaan. Desondanks zorgde ze de andere ochtend dat er eten voor die negen extra mon den was. Anneliese beloofde, alles te zul len betalen. Maar ze moest eerst gaan in formeren, of wellicht haar treinkaartjes gevonden waren, die ze naar ze dacht, op het station verloren had.. De treinkaar tjes bleken voor goed verdwenen. Maria om drie uur 's nachts wakker geworden Pia voelde er niet veel, voor, de moeder met de acht kinderen nog langer in huis te houden. Anneliese bezwoer haar, dat er spoedig geld zou komen. Haar man was al onderweg naar Florence. Mede hierom besloot ze, met de politie over het geval te gaan praten. Die spoorde na enkele dagen een huis op, waar Anneliese met haar kinderen onderdak konden krijgen. Het was een oud, vervallen krot, be woond door een loswerkman, die er in toe stemde, enkele kamers af te staan, in de hoop, te zijner tijd er enige vergoeding voor te ontvangen. Toen de kinderen op strozakken geinstalleerd waren, liet An neliese ze achter, belovend spoedig terug te zullen komen. Wanneer de oudste, Gio vanni, dertien jaar zou zijn, op 24 mei, zou ze beslist terugkomen, om hem en zijn broertjes en zusjes af te halen. De dagen verstreken. Annelies had er een goed gebruik van gemaakt. Want ze was in Florence verschillende kloosters, weeshuizen en kindertehuizen afgegaan, onderdak vragend voor haar kinderen. In een klooster, waar de moeder-overste een Duitse was, had ze al direct succes. Het zou slechts voor korte tijd zijn, betoogde ze overal. Zij en haar man moesten eerst een stuk grond, dat ze bij Napels bezaten verkopen en dan wilden ze een zaak be ginnen. Huilend naar bed. Op 24 mei stond Giovanni voor een raam van het kindertehuis, waarin hij samen met een broertje was opgenomen, er stellig van overtuigd, dat zijn moeder nu eindelijk zou komen, met mooie ca deautjes, zoals ze beloofd had. Des avonds moest hij echter huilend naar bed. Zijn moeder was niet komen opdagen Het spreekt vanzelf, dat nu de autoritei ten in de kwestie werden gemengd. Men slaagde er echter niet in, Anneliese of haar man te vinden. Er kwam bij de Duitse moeder-overste uit Rome een kaart, waarop Annelies haar smeekte, nog even geduld te oefenen. Maar aan geen enkel der adressen waar haar kinderen nu al weken verbleven, stuurde ze enige ver- gdeding. Wanneer Anneliese of haar man niet spoedig komen opdagen, zal de rechter beslissen, of ze uit de ouderlijke macht ontzet moeten worden en voor hun kin deren een nieuw tehuis zal worden ge zocht. Er is al iemand geweest, die een der kinderen wilde aannemen. Dat was, toen Anneliese nog in het krot huisde. Het ging om de jongste, de vijftien maanden oude .Ciro. Maar Anneliese had trots ge weigerd. „Mijn kinderen af te slaan, zo dat ze goed te eten en te drinken zullen krijgen en een goed onderdak, is hetzelf de als ze te verkopen. Ik verkoop mijn kinderen niet Of het echtpaar Varriale ooit zijn kin deren zal komen halen, is een vraag, die momenteel heel Florence bezighoudt. Maar vooral de oudste uit dit zo jam merlijk verongelukte nest, Giovanni, die nu heel goed beseft, wat er gebeurd is en maar niet kan begrijpen, dat zijn moe der geen geld meer heeft, verkeert in grote spanning. In Karlsruhe heeft het hem nooit aan ook maar iets ontbroken... K. H. houden congres der werkgemeenschap van christelijke werknemers verklaar de pater Weidert uit Parijs o.a.: De arbeiders in mijn land leven in een wereld waarin alles wat de Kerk vertegenwoordigt zijn betekenis heeft verloren. God is niet louter meer een probleem doch schijnt nutteloos, ja, zelfs schadelijk te zijn. Zo sterk is het gelukkig niet in alle kringen en in alle landen. Maar een vrijwel algemeen afzakken kan niet worden ontkend. Het lijkt ons goed op het Pinksterfeest de Stichtingsdag der Kerk, de ernstige situatie nog eens goed voor ogen te stelten. De Geest des Heren heeft de aarde vervuld. Aldus begint de Introïtus. We kunnen er dus ons voordeel mee doen. Doch gelijk reeds hierboven werd ge schreven: de tuin onzer ziel is vaak een woestenij door de woekerplanten der materie. Het is daarom wel volop tijd om met aandrang en bij herhaling de tekst van de Collecte tot de onze te maken: Geef, dat wij in dezelfde Geest de ware wijsheid mogen bezitten en ons altijd over Zijn vertroosting mogen verblijden. Maar ook de woorden der Sequentia voor het Evangelie: Heel, wie 's lichaams kracht verloor Buig, wat ongebogen staat Koester, wat van kou vergaat Leid, wie bijster werd Uw spoor. De H. Geest moet bij ons inwonen. pan is er kans op de zoete vrede, waar van in het Evangelie sprake is, de vrede die bij alles, wat zij heeft te bieden, de wereld niet geven kan. Zuivering van hart vraagt de Kerk in de Postcommunie en de bevruchting door Zijn dauw. Dan wordt Pinksteren een feest. Dan wordt bewaarheid het visioen van een pastoor van Ars, die eens ver klaarde: Van een ziel, waarin de H. Geest woont, gaat een welriekende geur uit, gelijk die van de wijngaard, die in bloei staat. De H. Geest rust in een zuivere ziel gelijk in een bed van rozen. Wat zou met een beetje begrip en in zicht het aanschijn van de aarde kun nen veranderen en worden vernieuwd. Maria Pia Vitolo met vier van de acht te vondeling gelegde kinderen, die ze enkele dagen bij zich hield: Roberto, 5 Ciro, 15 maanden; Francesco en Maria, respectievelijk 4 en 3 jaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 3