Institutionele beleggers fourneren f 622 miljoen voor woningbouw Twee autobussen en een motor rijwiel met elkaar in botsing Oorzaak van de ramp te Marcinelle Bom eiste in dancing te Algiers negen mensenlevens ZO EI TREEDT AF! Lijk van kikvorsman Crabb gevonden? Aziatische griep breidt zich uit DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Min. Hofstra kreeg vele miljoenen los voor nieuwe huizen Eisenhower ziek Bliksem sloeg in Dom van Utrecht Prinses Wilhelmina moet rust houden Toeristen sliepen 'angs de openbare weg Dinsdag 11 juni 1957 Gemeenten moeten 250 miljoen aanwenden voor consolidatie vlottende schuld Een dode, 12 zwaar en 20 licht gewonden Gast van maagstoornis Tweehonderd arbeiders meldden zieh voor Duitsland Spanningen tussen bevolkingsgroepen NA 14 DAGEN ZIT ITALIË WEER ZONDER KABINET: Lugubere outdekkiug van Engelse vissers De honderdduizend er uit Honderden doden in het Verre Oosten WEERBERICHT Ver deling Geen speculatie op daling rentevoet Besterad voor bouwonderneming te Bochum Stakingen DE P1NKSTERDRUKTE Niet zo overstelpend als met Pasen Weervenvachting van het KNMI, geldig van eden- tot morgenavond, luidt: ^oel weer met opklaringen en enkele verspreid °Ptredende buien. Matige tot vrij krachtige noordwestelijke wind. oensdag 12 juni: zon op 4.22, onder 21.02 uur. aan op 20.58, onder 4.34 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT r Lening en voor huizen 1vPe minister van financiën heeft de e€de Kamer zijn Memorie van Ant- ord doen toekomen over het Wetsont- ga5p Machtiging tot het van staatswege funderen van geldleningen aan de Bank voor Ned. Gemeenten en tot v.: aangaan van geldleningen ten laste a de staat. desk11 van indiening van het on- de i avige wetsontwerp (4 maart 1957), zo hani minister mee, waren de onder- e "delingen met de rijksfondsen en met drj^ groepen van ondernemings- en be- •j. "^Pensioenfondsen nog niet afgesloten. n einde in het wetsontwerp voldoen- ruimte te behouden voor het met groepen overeen te komen lenings- tot a®> werd ervan uitgegaan, dat het K.f.aal der te garanderen leningen 650. "Joen zou bedragen. Thans kan worden medegedeeld, dat ast hej bedrag van 400 miljoen, dat &°0r levensverzekeringsmaatschappijen ah de Bank voor Ned. Gemeenten wordt '«end de zoeven bedoelde fondsen aan bank zullen lenen 162 miljoen, ter- «hk enige van de pensioenfondsen daar- jr^reii een bedrag van rond 60. mil- bulten het grote contract om zul- lenen aan een aantal gemeenten, &arvoor zjj voorkeur hadden. totaal is derhalve uit de onderhan- «ell hgen, welke de minister met de in- ^iiutionele beleggers heeft gevoerd een j^hrag van rond 622 miljoen beschik- j, ar gekomen, waarvan 562 miljoen be- Jaat uit de overeenkomstig dit wetsont- arp te garanderen leningen. Dienover- Tflkomstig bedraagt ook de zg. optië- anche, eventueel in 1959 te verstrekken j0^Pct. van 562 miljoen of 281 mil- eerste instantie is een bedrag van 500 miljoen verdeeld. Hierbij is be- aald, flat de helft der verstrekte gelden a">et worden aangewend voor de finan- '«ring van de in uitvoering zjjndc woning- 0U\v en voor consolidatie van ten behoe- van de woningbouw aangegane vlotten- Jj« schuld en de andere helft voor de fi- ahclerlng van in 1957 aan te vangen tuingwetbo'jw. v resterende 62 miljoen zal nader- j,, ftd worden verdeeld enerzijds tot het uat3Etrijken van de plooien, anderzijds tegemoetkoming aan verzoeken van ^'ögevers tot het geven van voorkeur «JP bepaalde gemeenten. Dit bedrag zal, ®nals het eerder genoemde bedrag van «m dat buiten het grote contract ié. aan aantal gemeenten wordt ge- wn?> voor de financiering van nieuwe rt- htngbouw kunnen worden gebruikt, zo- kp ih totaal voor dit doel 372 miljoen !?hikbaar is. zal, naar het de minister voorkomt, tj®t te vermijden zijn, dat de voor de nahciering van de woningbouw aanvaar de reële rentelasten hun weerslag vinden in het huurpeil der te bouwen woningen. Het is grotendeels om deze reden, dat hij ernaar streeft, te voorkomen, dat de ze rentelasten een draagbaar niveau zou den overschrijden. Compensatie van de gevolgen ener renteverhoging door bij zondere bijdragen van rijkswege ontmoet budgetaire bezwaren. Inderdaad zijn de financieringsmoeilijkheden voor de ge meenten nog groot. Naar de mening van de minister vereist de oplossing van deze moeilijkheden een beperking van de ge meentelijke investeringen. Het voor consolidatie bestemde bedrag ad 250 miljoen zal worden gebruikt voor de financiering van in uitvoering zijnde woningbouw en voor consolidatie van vlottende schuld, voor de woningbouw aan gegaan. Voor zover deze gelden in het ge val van een bepaalde gemeente daarvoor niet nodig zijn, zullen zij voor de finan ciering van in 1957 aan te vangen bouw van woningwetwoningen kunnen worden gebruikt. Aangezien echter de gemeenten in het algemeen ten behoeve van de woningbouw in de ruimere zin van het woord meer vlottende schuld hebben aangegaan dan overeenkomt met hun aandeel in de be doelde 250 miljoen, zal in de praktijk dit bedrag eenvoudig in mindering komen van de tot het ongekend hoge bedrag van meer dan 1200 miljoen opgelopen vlottende gemeenteschuld. Van een verhoging van het toegelaten rentepercentage verwacht de minister geen soelaas, althans niet blijvend. Slechts een beperking van het investeringsvolume door het achterwege laten van alle niet beslist noodzakelijke werken en een tem porisering van de onontkoombare werken kan ertoe leiden, dat eerlang de aldus beperkte kapitaalbehoefte van de gemeen ten wederom op aanvaardbaar te achten voorwaarden kan worden gedekt. Het is thans de politiek van de kinister en zijn daarbij evenzeer betrokken ambtge noten het daarheen te leiden. Hij acht het onjuist, een dergelijke politiek aan te duiden als een „speculatie" van de re gering op een daling van de rentevoet. jHet Witte Huis heeft maandag be- 1, J'ögemaakt, dat president Eisenhower h, bed moet houden vanwege een aaSstoornis. zjjn geen aanwijzingen, dat de 1,aSklachten verband houden met de Taanval, die de president anderhalf ar geleden heeft gehad of met de opc- gj 'e. die hij een jaar geleden onder- aldus de officiële bekendmaking. ,bnige uren na j,et eerste bericht werd t rahdagmiddag bekendgemaakt, dat de f): Saand van de president „zeer bevre- «öd" vooruitging. {ierlrect na de bekendmaking door de Schef van het Witte Huis kwamen lt>.g alle kanten verslaggevers van -/Hen, radio en televisie aanzetten, signals tijdens de ziekte van de pre- Zjc, van vorig jaar installeerden zij in de kleine perskamer van het gejj e Huis, in afwachting van de din- gpK ^'e misschien wel zouden kunnen ■y?nren. Veri.Ce-president Nixon verklaarde, toen Vf0 la§gevers hem om commentaar V>6e§en> dat de president vandaag wel Of aan het werk zou gaan. „Als u kou vatten of misselijk zijn, is het daf n'euws, maar met de president is anders", zo zei hij. Later werd <3aa^ecieelci, dat de president ook van- nog niet aan het werk zou gaan. ?r.er Amerikaanse effectenbeurs rea- etich4 aanvankelijk vrij scherp op het ha van Eisenhowers ziekte, doch iiej.,.® nadere berichten daarover trad lel in. Een bomaanslag in Algiersin een dancing, lieeft wederom een groot aantal slachtoffers geëist. Deze telefoto toont een aantal soldaten en leden van de reddingsploegen in het vernielde lokaal, waar de aanslag plaats vond. Het Belgische blad „La Cité" publi ceerde zaterdag een samenvatting van de voornaamste oorzaken, die volgens het verslag van de commissie van on derzoek geleid hebben tot de mijnramp te Marcinelle. Men gebruikte platte kabels en lift kooien met verschillende verdiepingen. Dit had geleid tot de invoering van ba lansen, die met olie werkten. Het ge volg hiervan was, dat zich ten tijde van de ramp in een luchttoevoerschacht on geveer 850 liter brandbare olie bevond. De buizen voor deze olie waren niet voorzien van bijzondere beschermings bekleding. De elektrische kabels waren in de nabijheid van de buizen geplaatst en liepen er zelfs doorheen, zonder een speciale isolering te hebben. De kolenwinning geschiedde op twee verdiepingen in dezelfde mijn en het signaalsysteem was ingewikkeld. Het signaalbord was onvolledig terwijl hvee signalen, die het meest gebruikt wor den, ontbraken. Bovendien werden ook mondelinge aanwijzingen gegeven wat betreft het vertrek van liftkooien. Deze methode leverde gevaar op voor ver warring, aldus het rapport van de com missie van onderzoek. Wrak van de auto, die bij Zevenbergen verongelukte. Ten gevolge van een gecompliceerde bot-, het.een tocht op de Rijn zou gaan maken sine in de buurt van Wezel tussen eenj De inzittenden van de Duitse bus waren Nederlandse en een Duitse bus en eengymnasten van de sportvereniging „Ein- motorrjjwiel, die zaterdag plaatsvond, is j tracht" te Siegen. Zij waren op weg naar een inzittende van de Duitse bus over leden en zijn twaalf personen zwaar en twintig licht gewond. Het ongeval heeft zich volgens de poli tie als volgt toegedragen: Een motorrij der trachtte tijdens een zware onweers bui op de natte straat een Duitse bus te passeren op het moment, dat uit te- genovergestelde richting een Nederlandse bus aankwam. Toen de Duitse bus rem de om de motorrijder niet te raken, sloeg het portier van de wagen dwars over de straat open en werd de bus tegelijkertijd door de Nederlandse geramd, terwijl ook de motorrijder tegen de Nederlandse bus opvloog. Tengevolge van dit alles moest de mo torrijder met zware hoofdwonden in een ziekenhuis worden opgenomen. Een van de inzittenden van de Duitse bus. van wie er velen zwaar werden gewond, de 45-ja- rige Elisabeth Vogel uit Siegen, overleed later in het ziekenhuis te Wezel. Van de Nederlanders, die ten gevolge van de schok van de aanrijding tegen de metalen leuningen van de voor hen staande stoe len werden geslingerd, raakten velen en kele tanden kwijt. In totaal „sneuvelden" er meer dan honderd. De Nederlandse bus was van de Noord en Zuidhollandse Vervoermaatschappij t Haarlem en bracht in opdracht van de stichting „Watertransport' te Rotterdam een gezelschap naar Keulen, vanwaaruit Amsterdam om daar deel te nemen aan de sportweek, die daar -tot en met 15 juni wordt gehouden. De organisatoren hiervan hebben in overleg met het erecomité besloten de wedstrijd toch doorgang te laten vinden. Noodweer veroorzaakt tal van overstromingen Een zwaar onweer, gepaard gaande met hevige regenval, heeft omstreeks kwart over vier gistermiddag Utrecht veel overlast bezorgd. Op tal van plaat sen kon de riolering het water niet verwerken, waardoor in tal van wijken overstromingen ontstonden. Kelders liepen vol en zelfs liep het water de woningen binnen. De brandweer kreeg ruim 50 aanvragen om hulp te ver werken, maar men kon eerst later met pompinstallaties uitrukken, omdat de bliksem ook in de Dom was geslagen en dit enige tijd alle aandacht vroeg. De alarminstallatie reageerde onmid dellijk op deze inslag, doch er ontstond geen brand. De verkeerstunnels bij het Leidse Veer en de Amsterdaipse Straatweg ondervonden eveneens over last. De politie moest het verkeer stremmen, omdat de pompinstallaties het water niet konden verwerken. De geheimzinnige firma, die gedurende de afgelopen week in het westen van Noord-Brabant arbeiders heeft geworven, heeft zich bekend gemaakt als de Rotter damse firma Huybregtse. Zij blijkt de werving van de arbeiders te hebben ver richt voor de Duitse firma Franz Welters en Co., een internationale bouwonderne ming in Bochum. Een woordvoerder van de firma Huy bregtse heeft meegedeeld, dat hét nog niet vaststaat wanneer de ongeveer tweehon derd arbeidskrachten, die- zich hebben ge meld, zullen vertrekken. Door het Duitse Arbeitsamt moeten eerst nog vergunnin gen worden verstrekt. De woordvoerder verklaarde, dat de arbeiders niet te werk worden gesteld bij de bouw van militaire projecten. Zij zullen particuliere bouwsels maken. Het is evenmin bekend hoe het vervoer van de arbeiders zal geschieden. Ook de verdiensten van de arbeiders Een verschrikkelijke bomaanslag, zon gen op Algerijnen voort. In een drukke Parijse straat werd zaterdagmiddag een man zwaar gewond. Zijn aanvaller werd, met het pistool nog in de hand. door de politie overmand. Bij de begrafenis van de maandag als .- gevolg van een bomaanslag op haar zoon dagavond gepleegd in een drukbezochte omgekomen moeder van de Hamburgse wapenhandelaar Schlueter, is zaterdag op het kerkhof van Hamburg een man ge arresteerd. die in het bezit va:' een pistool bleek te zijn. De man verzette zich hevig tegen zijn arrestatie, doch de politie kon hem overweldigen. Men vermoedt dat 'Schlueter wapens aan een Algerijnse verzetsbeweging heeft geleverd en dat een concurrerende ver- Wel werd de muziek, die zaterdagavond staan nog niet vast. Vrij reizen en hoog de opening feestelijk zou opluisteren, af- gelast. loon zijn echter verzekerd, aldus de be wering. tussen de Europese en mohammedaanse bevolkingsgroep in die stad ernstig doen toenemen. De aanslag eiste 7 mensenlevens. Er vie len 83 gewonden. Het gebeurde in het Ca sino, een vier kilometer buiten Algiers op een rots gelegen dancing. Waarschijnlijk heeft een inmiddels ondergedoken mo hammedaanse kelner de bom geplaatst, die zondagavond onder het podium explo deerde. De orkestleider werd in tweeën gereten. Een zangeres werd onthoofd. De overige slachtoffers zijn meest jonge meis jes. Franse doktoren hebben zondagnacht nog bij veertien gewonden amputaties van armen en benen verricht. De teraardebestelling var bet stoffelijk overschot van de bandleider, Lucien Ser- ror, op de Joodse begraafplaats groeide gisteren uit tot een grimmige demonstra tie van Europese jongeren. De politie in de stad had alle mogelijke voorzorgen ge nomen om een treffen tussen Europeanen en mohammedanen te voorkomen. Laatst genoemden was trouwens geadviseerd thuis te blijven. Het lukte de autoriteiten gisteren de toestand meester te blijven. Maar de krachtproef zou waarschijnlijk vandaag pas volgen, als op het Joodse en het nabij gelegen katholieke kerkhof de overige slachtoffers ter aarde zouden worden be steld en als de door de Europeanen voor genomen betoging voor de Barberousse- gevangenis doorgang zou vinden. In deze gevangenis zitten ongeveer 150 moham medanen, die al sedert geruime tijd ter dood zijn veroordeeld. Zondagavond werd op de grens van de kasba van Algiers ook nog een soldaat van het Vreemdelingenlegioen door mes steken vermoord. Gisteren zijn opnieuw, vier mensen bij Aanslagen om het leven gekomen. In de afgelopen dagen zijn tij dens gevechten tussen Franse troepen en verzetsgroepen 54 opstandelingen omge komen. Ook in Frankrijk zelf gaan de aansla- zetsorganisatie hem nu uit de weg wil ruimen. Hij heeft de laatste dagen ver scheidene dreigbrieven ontvangen. Zijn moeder was bij een vroegere aan slag ook reeds gewond. Maandag ontplof te een bom in zijn auto, waardoor zijn moeder die hem vergezelde weer en dit maal levensgevaarlijk werd gewond. De hoofdredacteur van het Tunesische blad „Action", Ben Smail, heeft na een bezoek aan Meloeza in een artikel de mo gelijkheid geopperd, dat een bende mo hammedanen, die door de Fransen gere kruteerd waren, verantwoordelijk is voor het bloedbad in die plaats, waarbij zo als bekend 302. Algerijnen vermoord werden. Het Italiaanse kabinet van Adone Zoli, dat twee weken geleden werd gevormd, heeft maandagavond zijn ontslag ingediend. Het kabinet besloot af te treden, toen maandag gebleken was dat het bij de stemming van vrijdag in het Huis van Afgevaardigden één stem te weinig bad gekregen en dat het alleen aan kon blijven, als het alsnog de hulp van de 24 nëo-fascisten, die toen voor de regering hadden gestemd, wilde aanvaarden. Tot het laatste waren Zoli en zijn ministers echter niet bereid. Aanvankelijk meende Zoli zonder de neo-fascisten preies .én stem meer derheid te hebben. Maar het bleek, dat men zich had verteld. '«f Sei{. S,r''"dlevon te Hoek van Holland is tvccr een goccle installatie rijker 0rden. Hierboven lief moment ivaarop het nieuwe materiaal van de Strandivacht in dienst wordt gesteld. Een Britse visser heeft zondagavond nabij Chichester, een havenplaats aan de Engelse Kanaalkust, een vermoedelijk In de uitrusting van een kikvorsman gesto ken lijk aangetroffen. Het stoffelijk over schot, dat hoofd en handen mist, is naar men aanneemt dat van commander Lio- nal Crabb. Deze voormalige kikvorsman van de Britse marine verdween het vorige jaar onder verdachte omstandigheden tijdens het bezoek van de Russische oor logsbodems, die Boelganin en Kroesjtsjef voor hun staatsbezoek naar Engeland had den gebracht. Het lijk is gevonden op ongeveer 16 kilometer van de plaats waar Crabb des tijds verdween. Het moet lange tijd in het water hebben gelegen. Dit, en het feit, dat het lijk evenals Crabb misvormde tenen heeft, zouden aanwijzingen zijn, dat het hier het stoffelijk overschot van Crabb betreft. Bovendien maakte de Britse ma rine bekend, dat geen enkele kikvors man van de marine in dat gebied ver mist wordt. De Britse marine, aan wie het stoffelijk overschot is overgedragen, zal een lijk schouwing houden. Ook al zou officieel vastgesteld worden, dat het lijk dat van Crabb is, dan is nog steeds niet het raadsel van zijn dood op gelost. Crabbs verdwijning heeft indertijd veel opzien gebaard. De Sovjet-Unie zond een officiële nota, waarin geprotesteerd werd tegen het feit, dat een kikvorsman naar men aanneemt Crabbwas gezien bij de Russische oorlogsschepen, waarmee Boelganin en Kroesjtsjef naar Engeland waren, gekomen. De Britse regering sprak toen haar leed wezen over het incident uit. In de officiële bekendmaking van het Britse ministerie van marine was slechts gezegd, dat Crabb vermist werd na een proefduik in de baai van Stokes in het gebied van Portsmouth en dat hij ver moedelijk omgekomen was. Premier Eden verklaarde indertijd op aandringen van de Labour-oppositie in het Lagerhuis, dat het niet in het openbaar belang zou zijn als bekendgemaakt werd De particuliere secretaresse van H. K. H, Prinses Wilhelmina meldt, dat Prinses Wilhelmina op medisch advies een zestal weken volkomen rust zal moeten houden. De Prinses is echter niet ziek, enkel zeer ver moeid. Bjj de heden gehouden trekking van dc staatsloterij is de hunderdduizend geval len op nummer 13840. onder welke omstandigheden Crabb ver moedelijk om het leven was gekomen. Wat er gebeurd was, was evenwel zonder toe stemming van de regering geschied, zo zei hij. In de Sovjet-pers werd het incident „een schending van het internationaal recht" en een „inbreuk op de gastvrijheid" ge noemd. Behalve de christen-democraten hebben bij de stemming over het vertrouwen in het kabinet alleen de neo-fascisten en mo narchisten zich voor de christen-democra tische minderheidsregering uitgesproken. Bij de stemming in de Senaat had Zoli de stemmen van de neo-fascisten niet met zoveel woorden onaanvaardbaar genoemd. Hij deed dit later bij de stemming in het Huis wel, omdat er in zijn partij ontevre denheid heerste over het aanvaarden van de steun van de neo-fascisten. In Italië staakten maandag 1 miljoen arbeiders, en wel 850.000 bouwvakarbei ders, verspreid over het gehele land, en 150.000 landarbeiders in Apulië. De bouwvakarbeiders, die 48 uur zou den staken en aangesloten zijn bij vak bonden van elke politieke kleur, eisen loonsverhoging. De landarbeiders staakten 24 uur om kracht bij te zetten aan hun eis tot her ziening van de arbeidscontracten. Voorts heeft het communistisch getinte vakverbond C.G.T. een beroei gedaan op de andere vakcentrales om op 12 juni een Volgens een mededeling van de Philip- pijnse gezondheidsdienst zouden er gedu rende de maand mei in de Philippijnen 884 personen overleden zön tengevolge van complicaties, die zich bi) deze perso nen voordeden, nadat zü de „Aziatische griep" gekregen hadden. In deze zelfde periode werden bijna 400.000 griepgeval len geconstateerd. In India breidt de epidemie zich nog steeds uit. In Bombay zijn weer tien sterfgevallen gemeld, waardoor het totaal aantal slachtoffers tot 106 is gestegen. In Calcutta zjjn de afgelopen week 37 men sen aan de ziekte overleden, zodat daar het aantal slachtoffers van de laatste veer tien dagen 41 in totaal is geworden. In Nieuw Dehli zijn ongeveer tienduizend mensen ziek. In Thailand heeft de ziekte zich over 63 van de 71 provincies verspreid. Er zijn 195.000 gevallen bekend, waarvan elf met dodelijke afloop. In Japan heeft het ministerie van volks gezondheid alle bioscopen en andere plaat sen, waar mensen samenkomen, voor pu bliek gesloten. Het aantal ziektegevallen is volgens het ministerie tot 400.000 geste gen. Het vertrek van het passagiersschip „State of Madras" uit Singapore naar In dia is uitgesteld, omdat de meeste pas sagiers door de griep aangetast zouden zijn. Zondag heeft de griep de V.S. bereikt. Artsen van de Amerikaanse gezondheids dienst hebben dit vastgesteld na een on derzoek van passagiers en bemanning van het Amerikaanse schip „President Cleve land", dat uit Manilla in San Francisco is aangekomen. De artsen zijn het erover eens, dat de griep veroorzaakt wordt door een „goedaardige variant." van het in de V.S. bekende virus „a". Het Britse troe pentransportschip „Empire Fowey" is maandag bij aankomst uit het Verre Oos-- ten in Durban in quarantaine geplaatst In Australië is men erin geslaagd een serum te vervaardigen tegen de griep. Men hoopt binnen één week duizenden doses entstof voor vaccinatie gereed te hebben. staking te organiseren voor de metaalar beiders Deze staking heeft ten doel kracht bij te zetten aan de eis tot invoering van de 40-urige werkweek met behoud van het huidige loon. Al was de buitenlandse invasie in de afgelopen Pinksterdagen niet zo over stelpend groot als met Pasen, op ver scheidene plaatsen in ons land is het toch nog zeer druk geweest. Zo heeft het kampeerterrein Ocken- burg bij Den Haag een record aantal gasten gehad, in totaal ongeveer 2200. Het merendeel van deze kampeerders kwam uit Duitsland, verder waren er veel Fransen, Belgen en Scandinaviërs. Zelfs kon men er kampeerders uit Amerika, Canada en Australië ontdek ken. In Bloemendaal was het zo druk, dat de beide kampeerterreinen in het na tionale park ,,De Kennemerduinen", die plaats bieden aan duizend kam peerders, reeds zaterdagmiddag volle dig waren bezet, zodat 3500 mensen elders een onderkomen moesten zoe ken. Veel buitenlanders, in hoofdzaak Duitsers, die later in de middag arri veerden, hebben de nacht in de duinen en zelfs langs de openbare weg door gebracht. Ongeveer 14000 personen be zochten de afgelopen dagen „De Ken nemerduinen", waarmee het aantal be zoekers in 1957 thans reeds de hon derdduizend is gepasseerd. Een andere verzamelplaats van toe risten was Schuuwen-Duiveland. Reeds vrijdag was het veer van Zijpe naar Anna Jacobapolder bij iedere vaart geheel gevuld met auto's van toeristen, die de Pinksterdagen daar kwamen doorbrengen en de stroom weekend- gangers hield ook zaterdag en zondag aan. De langdurigste stagnatie ont stond echter Pinkstermaandag. Om streeks half elf 's avonds stond er een rij van 200 auto's te wachten om over gezet te worden en het duurde tot diep in de nacht eer deze stroom was ver werkt. Ook onder deze toeristen waren 1 veel Duitsers en Belgen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 1