CHINEES VAART COMMUNISME EIGEN KOERS Cilinder ontploft op Haags spoorwegviaduct Rijk wil loon verhogen door besparingen opvangen ARKA zoekt methodiek voor beloning naar prestatie Bestelwagen zwaaide naar links en ramde twee personenauto's Chinezen blijven toch Chinezen en varen eigen koers Rede van Mao Tse Toeng gepubliceerd Thee wordt 4 cent per ons goedkoper Incident bij Gaza Zeer warme weer behoort tot het verleden Woensdag 19 juni 1957 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Meningsverschillen tussen regering en volk Zo gaat liet wel ~m;r Vier liclitgewonden; 1 uur treinvertraüfins Nieuwe aardappelen zijn nog duur Kunstmanen tijdens het geofysisch jaar Jonge vrouw in Heemse levend verbrand Bovenleiding knapte door blikseminslag Geleerden moesten vluchten Eerste Kamer behandelde 8 wetsontwerpen Staatssecretaris personeelszaken gewenst Verkeer op Haagseweg 2 uur gestremd Eén zwaar en vijf licht gewonden Verduistering bij Vierde Prinsenkind WEERBERICHT ho< Optreden tegen onrust stokers (Vervolg op pagina 5) Wie zegt er nu, dat het warm is. (Van onze Haagse redactie) Even voor vijf uur weerklonk gister middag in zuid-westelijk Den Haag een hevige explosie. Tijdens laswerkzaam- heden aan het viaduct gelegen aan de zuidzijde van station Hollandse Spoor was een acetyleencilinder ontploft, ter wijl twee andere cilinders in brand ge raakten. Drie brandweerlieden werden licht gewond en het treinverkeer stond een uur stil. Door de hitte? Kernproef in Nevada Open overleg Controle-bevoegdheid Regerings-exponent W erhclassificatie? Heilige huisjes Medewerkster kreeg 6 maanden Oe weerverwaehting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vanavond en vannacht plaatselijk in het zuiden ya. midden van hét land enkele regen- of on- eersbuien. Morgen zonnige perioden en vrijwel Wrt bulen meer. Zwakke tot matige, langs de waddenkust tijdelijk vrij krachtige wind tussen pm en noor<3oost. In Limburg minder warm, aiders weinig verandering in temperatuur. donderdag 20 juni: zon op 4.21, onder 21.05 uur. «man op 0.13, onder 12.59 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ïn Peking is gisteren de tekst gepubliceerd van de rede, president Mao Tse Toeng op 27 februari j.l. heeft sehouden over „de juiste behandeling van meningsver- illen onder het volk". De thans gepubliceerde tekst evat enige aanvullingen, die Mao later heeft aangebracht. r deze rede zegt de president van de Chinese volks- Publiek te constateren dat er „zekere meningsverschü- P tussen de regering en de bevolking bestaan". Deze eningsverschillen kunnen in twee soorten worden ver- ®eld: die welke er tussen de Chinezen en hun buitenland- v en binnenlandse vijanden bestaan en die welke zich en°adoen tussen de bevolkingsgroepen en tussen de staat le bevolking. Van de laatstgenoemde meningsverschil- j P ziin er sommige diepgeworteld in het verschil tussen tp eJanSen van het individu en die van de gemeenschap, rwiji er andere meningsverschillen zijn, die een gevolg lu van bureaucratische methoden, volgens Mao Tse Toeng zijn de meningsverschillen Ussen de arbeidersklasse en de burgerlijke groepen in rede van de president bevatte twaalf e ofdstukken. In een ervan zette hij uit- ®n> waarom zijns inziens de dictatuur "O het proletariaat voor China noodza- 2bhjk is en geschikt is voor het land. Hij dat door dit regiem het land be- apt,ermd wordt tegen ondermijnende en van de „binnenlandse vijand" dat het bewind wordt uitgeoefend o°r de arbeidersklasse en gebaseerd is een samengaan van arbeiders en boe- Mao verklaarde, dat de klassestrijd nog w ge^eeI geëindigd, h weliswaar heeft de massa van het volk t *ar instemming betuigd met het sncialis- 'Sche stelsel, maar z(j moet er nog aan «nnen en de ambtenaren moeten in de "«Passing ervan nog ervaring krijgen. Mao zei verder, dat het de wens en ook e Politiek van de communistische partij - Zeer lang naast de andere democrati ze partijen te bestaan. Of deze demo- ratische partijen lang kunnen bestaan angt volgens hem niet alleen af van wat be communistische partij zelf verlangt, maar ook van de rol, die deze democrati ze partijen zelf spelen en van de om- handigheid of zij het vertrouwen van het °lk genieten. Hij merkte op, dat het wederzijds toe- zicht onder de verschillende partijen reeds lang een feit is in die zin, dat zij elkaar van advies dienen en kritiseren. Voor een partij en ook voor de enkeling bestaat grote behoefte om afwijkende op vattingen te vernemen, zo zei Mao. Hij vervolgde: „Wij weten allen, dat het toe zicht op de communistische oartij hoofd zakelijk door het werkende volk wordt uitgeoefend en door de leden van de partij. Maar zij zal er nog meer baat bij hebben, als de andere democratische par tijen dit ook doen". Op een ander punt overstappend zei Mao, dat het niet verontrustend is als in het algemeen op vreedzame wijze op te lossen. Mao oefen de kritiek uit op de bourgeoisie omdat deze geen com munistische partijen zou toelaten indien deze afbreuk doen aan de fundamentele belangen van de burgerlijke democratie. Na te hebben verzekerd, dat de bevolking in China onder het huidige stelsel in grote mate de democratie en de vrijheid kent, zonder dat dit echter een centrale leiding en de „socialistische discipline" uitsluit, verklaarde Mao, dat men een volk niet kan dwingen in het marxisme te geloven of zijn idealisme te laten varen. Bij het oplossen van ideologische problemen, welke tot ernstige tegenstelling onder het volk legden, moet men volgens hem alleen democratische middelen gebruiken zoals het debat, de kritiek, de overreding en de geschikte opvoeding maar nooit dwangmiddelen gebruiken. De middelen om ideologische denkbeelden te corrigeren, die de partij in 1942 al met succes heeft gebruikt, vormen het enige middel om de tegenstellingen te overwinnen, zo zei Mao Tse Toeng. een groot land als China groepjes mensen verwarring stichten. Men zou volgens hsm hiervan gebruik moeten maken om de bureaucratie uit de weg te ruimen. Mao zei, dat in 1956 een klein aantal arbei ders en studenten staakten omdat enkele van hun eisen niet waren ingewilligd. Hij waarschuwde, dat er een kleine groep mensen was, die gebruik zou kunnen ma ken van het officiële beleid door dit op zettelijk te verdraaien en door onrede lijke eisen te stellen om de massa op te stoken. Ook zouden deze groepen moed willig geruchten verspreiden om onrust te zaaien en de sociale orde te verstoren. Hij was van mening, dat slechte dingen, zoals staking, ten goede zouden kunnen worden gekeerd, door een les te geven. „Wij zijn niet van plan om deze mensen hun gang te laten gaan" zo zei Mao. o Waarschijnlijk door de hitte is een van de cilinders gaan branden, een van de daar werkende lassers poogde nog de kraan van de brandende cilinder dicht te draaien, maar op hetzelfde ogenblik begonnen ook twee andere ci linders te branden. De 23-jarige lasser J. Rossen afkomstig uit Zwijndrecht liep daarbij brandwonden aan zijn ar men op. Aangezien de brandende cilin ders zioh op het viaduct bevonden gin gen twee andere lassers op bevel van een N.S.-personeelslid, belast met de beveiliging van de spoorweg, met rode vlaggen de treinen tegemoet, die aan kwamen rijden. De Spoorwegen waar schuwden de brandweer. Vlak voordat men met de blussings werkzaamheden begon, ontplofte een der cilinders. De twee andere werden geblust, maar door het ontsnappende gas begonnen zij te slingeren, zodat zij op het wegdek en in het water onder het viaduct terecht kwamen. De chauffeur van de brandweerwa gen. Peters, werd door een wegvliegend voorwerp niet ernstig aan het zitvlak getroffen zodat hij na een uur weer ter plaatse aanwezig kon zijn, de spuitgas ten Brak en Jansen liepen resp. brand wonden aan armen en gezicht en Intenseafkoeling Er is op het ogenblik een zeer grote vraag naar nieuwe aardappelen. Het pu bliek heeft blijkbaar eensklaps de oude aardappelen afgeschreven en wil over schakelen op de nieuwe. Tengevolge van de koude in mei, is de groei ervan echter erg vertraagd en ook al nemen de aan voeren toe, zij zijn toch op de meeste plaatsen nog niet groot. Op de Noordhollandse aardappelveiling was maandag een flinke toeneming van het aanbod te constateren, maar ook de vraag was weer groter dan in de voor gaande week en zo kon de prijs voor de grote maat oplopen tot meêr dan 40 cent per kg. Ook de kleine aardappelen wor den met ruim 30 ct. per kg. zeer duur betaald. Op de veiling in Grootebroek was maandag een aanbod van 260 ton. Ook de andere Noordhollandse veilingen had den een flink aanbod. Elders in het land is de aanvoer overal nog gering. schaafwonden aan de knie en een ge kneusde. rechterarm op. Na in het zie kenhuis verbonden te zijn konden de twee laatsten naar huis worden ver voerd. Van de 10 cilinders, die bij de werk zaamheden gebruikt werden, zijn er 4 in het water geworpen. Vijf cilinders, die niet op het viaduct gebruikt werden, heeft men laten leeglopen. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in. Hoewel het voorschrift is, dat de cilinders zo veel mogelijk koel be waard wordenis het niet onmogelijk, dat door de hitte in de cilinder een plotselinge overdruk is ontstaan, waar door deze ging branden. Vooral de las ser Rossen is er goed van af gekomen omdat, kort nadat hij een poging had gedaan de eerste brandende cilinder dicht te draaien, deze explodeerde. Slechts, doordat hij de spoordijk afliep werd hij niet getroffen door delen van de uit elkaar spattende cilinder. Om zes uur konden de treinen, met een uur vertraging, weer over het viaduct rijden. Maandagavond heeft In Heemse onder de gemeente Hardenberg brand gewoed in 'n blok woningen, waarbij de 21-jarige mejuffrouw Gerda Meijer om het leven is gekomen. Het blok bestond uit zeven woningen. Vier van deze woningen brand den geheel uit, een vijfde liep aanzienlijke waterschade op. Hierdoor zijn vier gezin nen dakloos geworden. De brand ontstond, toen een van de bewoners benzine in een bromfiets deed in de onmiddellijke nabijheid van eet. petroleum-gasstel. In een oogwenk stond alles in lichterlaaie en aan redden viel niet te denken. Een passerende vracht- autochauffeur heeft nog getracht mejuffr. Meijer van de bovenverdieping te bevrij den, maar de vuurgloed was te hevig. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen voor zijn brandwonden. 1 Naar uit vakkringen wordt verno men, is de theeprijs over de gehele linie voor alle soorten met 4 cent per 100 gram met ingang van heden, woensdag 19 juni, verlaagd. Ilct hoofdkwartier van het poiitieleger van de V.N. heeft meegedeeld, dat een pa trouille van het internationale leger nabij de demarcatielijn van Gaza twee Arabie ren heeft doodgeschoten en een Arabier in hechtenis heeft genomen. De uit Denen cn Noren bestaande pa trouille ontdekte in de nacht van maan dag op dinsdag zes Arabieren, die tracht ten van de kuststrook van Gaza uit de Israëlische grens te overschrijden. Toen hun gelast werd stil te staan, vielen de Arabieren de patrouille aan en zij wier pen een mes in haar richting. Hierop opende de patrouille het vuur op de in filtranten, van wie er twee werden ge dood en een gevangen genomen. De overi ge drie wisten te ontkomen. Het was de tweede maai in één week tijd, dat het Deens-Noorse bataljon aan de zonegrens een Arabisch overvalcom- mando heeft betrapt. Op elf juni werd onder dezelfde omstandigheden een Ara bier doodgeschoten. Volgens te Cairo ontvangen berichten is gisteren een Joegoslavische soldaat van de strijdmacht der V.N. om het leven ge komen, doordat een Joegoslavisch voer tuig nabij de demarcatielijn van de strook van Gaza over twee anti-tank mijnen reed. Vier militairen werden gewond. Tijdens een zware onweersbui, die zich gisterenavond o.a. boven het Sticht ont lastte hebben twee bovenleidingen van de Nederlandse Spoorwegen het begeven. Tegen half acht moest de leiding boven het baanvak tussen Bunnik en het station Driebergen-Zeist het ontgelden (spoorlijn Utrecht-Arnhem). Op het ogenblik, dat de leiding knapte naderde juist een trein uit Utrecht, die onmiddellijk tot stilstand kwam. Men heeft de passagiers gewaar schuwd niet direct de trein te verlaten, De schade was omstreeks half tien her steld. Ook tussen Amersfoort en Soestduinen ondervond het spoorwegverkeer vertra ging. Een paai van de bovenleiding werd hier bij zware regenval overspoeld. Door verzakking is teveel spanning op de draad ontstaan, die daardoor afbrak. Het ver keer werd hier gedurende de gehele avond met een half uur vertraging over enkel spoor geleid. Men hoopte de schade vanmorgen hersteld te hebben. Maandag hebben Erfprins Jean van Luxemburg en Prinses Josephine Charlotte op hun buitengoed Betzdorf een aantal journalisten en fotografen ontvangen. Tijdens de ontvangst maakte een van de fotografen deze foto van Prinses Josephine Charlotte en haar kinderen (v.l.n.r.) Prinses Marie- Astrid, de tweeling Prins Jean en Prinses Margaretha. en Prins Henri. In de Nevada-woestijn is de vierde kern proef in de huidige serie Amerikaanse atoomproeven genomen. De geleerden, die de ontploffing teweeg brachten, moesten haastig het controle-centrum, die op 13 kilometer van de explosie lag, verlaten toen radio-actieve neerslag in hun rich ting kwam. Een woordvoerder van de Amerikaanse commissie voor atoomener gie zei, dat een lichte radio-actieve neer slag tot de evacuatie noopte. DEN HAAG, dinsdagavond. De minister van Financiën, dc heer Hofstra, heeft vanmiddag in de Eerste Kamer verklaard geneigd te zijn de vraag, of het rijk de salarisverhogingen zal opvangen door besparingen elders, bevestigend te beantwoorden. Duidelij ker kon de minister nog niet zijn, omdat een precieze beantwoording van de vraag een hele analyse van de rijksbe groting zou eisen. Vergelijkingen van rijks- en gemeentebudget moet men, zo meende spreker, overigens met de groot ste voorzichtigheid maken. De Eerste Kamer keurde in de zitting van vanmiddag voorts een reeks wetsont werpen goed: het wetsontwerp houdende verlenging van de werkingsduur van de noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen en de wetsontwerpen tot wijziging van de begroting 1956 van het departement van Oorlog, van de begroting 1956 van het (toenmalige) departement van Wederop bouw en Volkshuisvesting. In de vergadering werd voorts aan de orde gesteld het wetsontwerp tot vaststel ling van de begroting 1957 van het pro vinciefonds, de begroting van het gemeen tefonds voor het dienstjaar 1957 en het wetsontwerp houdende wijziging van de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten en tussen het rijk en de provinciën. Voorgesteld werd het percentage van de rijksbelastingen, dat voor 1955 aan het gemeentefonds wordt toegekend, te ver hogen met 0.1 pet en voor 1956 met 0.4 pet. Voor het provinciefonds werd voor 1955 geen verhoging nodig geacht. Voor 1956 steld en voor 1957 en volgende jaren een verhoging met 0.03 pet. Nadat de minister van Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvorming, de heer Struycken, nog even op enkele opmerkin- werd een verhoging van 0.04 pet vOorge- gen was ingegaan, werden de wetsontwer pen na korte re- en dubliek zonder hoof delijke stemming aangenomen. In behandeling werd voorts genomen het wetsontwerp tot wijziging van de begro ting 1955 van het departement van Fi nanciën. De gewone dienst werd verhoogd met een bedrag van 30.346.035, de bui tengewone dienst werd voor wat de uit gaven van aflopend karakter betreft ver minderd met 40.536.622 en voor wat de kapitaalsuitgaven aangaat verhoogd met een bedrag van 66.334.654. Het ontwerp werd z.h.s. goedgekeurd. Zonder beraadslaging werd ook het wetsontwerp tot wijziging van de inkom stenbelasting en van de loonbelasting goedgekeurd. De loon- en inkomensgrens in het besluit op de inkomstenbelasting 1941 en in het besluit op de loonbelasting 1940 wordt hierdoor van 6.000 gebracht op 6.900. Aan het slot van de vergadering heeft de voorzitter meegedeeld, dat hij voor nemens is de Kamer weer bijeen te roe pen tegen dinsdag 25 juni ter behande ling van wetsontwerpen van een eenvou dige aard. Die dag zullen de huurwetten ln de afdelingen worden onderzocht. (Van onze Utrechtse redacteur). nister Beel in 1956 ingestelde commissie- Als preludium op de vandaag in Utrecht Bouwman gepubliceerd is. gehouden jaarvergadering van de hoofd groep rijksambtenaren van de A.R.K.A., had gisteravond een forum plaats over de rechtspositie van de rijksambtenaren. Een positie, die benard en verstard is, zoals de voorzitter van de groep, mr. J. N. Metz, in zijn openingswoord opmerkte. De discussieleider, dr. W. J. J. Dijssel- bloem, directeur van het A.R.K.A.-bu- reau, die als gespreksleider optrad, leg de aan het lid van het forum, de be kende Brabantse industrieel dr. H. J. van Doorne, de vraag voor of in het parti culiere bedrijfsleven van reëel overleg gesproken kan worden en hier inderdaad medezeggenschap van de werknemers via de erkende bonden aanwezig Is. Het overleg bij de overheid functio neert n.l. niet, zoals het hoort, aldus ver klaarde dr. Dijsselbloem, omdat het aan de zijde van de overheid niet gevoerd wordt door met competentie beklede functionarissen. Ofwel men komt met reeds genomen besluiten van de minister raad. Het overleg is dus niet in volle openheid aanwezig. Zeker in de bedrijfstak metaal heeft het overleg na de oorlog geen moeilijk heden opgeleverd, aldus was het ant woord van dr. van Doorne, die het nodig vond, dat elke werknemer overtuigd moet zijn, dat hij een rechtvaardig loon krijgt. Bij het Tweede-Kamerlid dr. A. M. Lu cas, die eveneens tot het forum behoorde, informeerde dr. Dijsselbloem naar de controle-bevoegdheid van het parlement inzake de salariëring der ambtenaren krachtens het budget-recht. Directe invloed van het parlement op de hoogte van de salarissen is uitzonder lijk, antwoordde dr. Lucas, eraan toevoe gend, dat de Kamer nooit de regering kan dwingen bepaalde bedragen uit te geven. Wel kan de Kamer aandringen op een beter georganiseerd overleg, doch of we over de ontwikkeling daarvan tevreden kunnen zijn, zal pas blijken, als het nu nog geheime rapport van de door mi- President Eisenhower hééft gisteren het Amerikaanse Congres gevraagd om een aanvullende toewijzing van 34.200.000 dol lar voor het bouwen en lanceren van een Amerikaanse kunstmaan in het komende geofysische jaar. Deze toewijzing zal het totaal bedrag voor uitvoering van het Amerikaanse project op 75.800.000 dollar brengen. De Sovjet-geleerde Efgeni Federof heeft gisteren volgens het Sovjet-pers bureau Tass verklaard, dat de Sovjet- Unie gedurende het internationale geofy sische jaar verscheidene kunstmanen zal lanceren. Deze kunstmanen zullen op een hoogte van 200 tot 500 km het ge hele aardoppervlak bunnen observeren. IDe wetenschappelijke gegevens die ver kregen worden zullen aan alle landen worden toegezonden, aldus Federof. Dinsdagmiddag is H.K.H. Prinses Irene geslaagd voor het eindexamen van het Baarns lyceum, waarna de uitreiking van het diploma plaats vond Ver heugd verlieten de prinses (2e van links) en haar eveneens geslaagde vriendinnen J. F. Creidanus, D. E. van Harinxma thoe Sloten, E. A. Lodder en N. M. Mensinga het schoolgebouw. Gisterenavond heeft Prinses Irene, ln gezelschap van een hofdame en vijf vrien dinnen, in het Leidsepleintheater te Am sterdam Toon Hermans' „Eenmans Show" bijgewoond. De Prinses genoot zichtbaar en moest herhaaldelijk hartelijk lachen om hetgeen zich op het toneel afspeelde. De uitslag werd omstreeks vier uur bekendgemaakt. De diploma-uitreiking ge schiedde in een der lokalen van 't schoorl- gebouw. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard waren hierbij, met de ouders van de andere examenkandidaten, aanwe zig. Omstreeks vyf uur gistermiddag Is op de drukke Haagseweg nabij het viaduct over dc ringvaart te Amsterdam een ern stig verkeersongeluk gebeurd, waarbij één persoon zeer ernstige en vijf andere lichte verwondingen hebben opgelopen. Tengevolge van dit ongeval was geduren de twee uur tot ongeveer kwart voor zeven de Haagseweg voor het verkeer van cn naar Amsterdam en Den Haag gestremd en moest het worden omgeleid via de Bosbaan en via de Haarlemmer weg. Een bestelauto van het dagblad „De Telegraaf", komende uit de richting Den Haag, reed op genoemd tijdstip plotseling omtrent de oorzaak tast de politie tot nu toe nog ln het duister van de rech terzijde van de weg naar het linkerweg gedeelte, het uit de richting Amsterdam komende verkeer tegemoet. Hierbij ramde de wagen eerst een personenauto, die zwaar werd beschadigd, vervolgens nog een personenauto, die er beter afkwam en sloeg tenslotte over de kop. De vijf inzittenden van eerstaangereden personenauto kwamen er wonder boven wonder met slechts lichte blessures af Drie van hen konden ter plaatse worden verbonden, terwijl de twee overigen met een ziekenauto naar het Wilhelminagast- huis werden vervoerd. De inzittenden van de andere personenauto kregen geen let sel. Maar de chauffeur van de bestelauto was er erger aan toe. De man zat vol komen klem in de cabine. Met lasapparaten brandde men eerst de cabine open om zo te trachten de man te verlossen. Maar hij zat zo vast, dat deze poging mislukte. Ook toen een kraanwa gen van de Amsterdamse politie assisten tie kwam verlenen en het motorblok van de wagen aftrok, kreeg men de chauffeur, die ondraaglijke pijnen leed, er nog niet uit. Uiteindelijk slaagde men er na veel moeite in hem te bevrijden. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht. Drie Sovjet-onderzeeboten, die on langs door Egypte werden gekocht, be vinden zich reeds in Egyptische wateren en hebben zich b(j de Egyptische vloot gevoegd. Het persbureau voor het Mid den-Oosten, dat werkt met stern van de Egyptische regering, heeft dit gisteren meegedeeld. Mr. Metz kon daaraan wel toevoegen, dat dit rapport aspecten heeft, die ln de richting van een beter overleg gaan. De A.R.K.A. is er voor, dat het over leg wordt voorgezeten door een staats secretaris als exponent van de regering. Er is voldoende ruimte, zo meent z(j, om met overheidspersoneelszaken een aparte staatssecretaris te belasten, waardoor ook het personeelsbeleid van dc verschillen de departementen gecoördineerd kan worden. Naar de opvatting van dr. Dijsselbloem is thans bij de overheid ook geen renta- biliteitsstreven aanwezig, zoals dit een modern personeelsbeleid past. De A.R.K.A. is bezig met te zoeken naar een methodiek, volgens welke de overheid haar ambtenaren naar presta ties kan belonen. Vanzelf kwam hierbij het gesprek op de vraag, of voor ambtenaren een werk- classificatie met als noodzakelijk com plement merit rating wenselijk is. Het is moeilijk, zo meende het forum, daarop direct een positief antwoord te geven, te meer niet, omdat dit systeem bij de overheid niet voldoende is beproefd. Uit reacties van de vergadering bleken velen toch wel voorstanders te zijn, het geen dr. Lucas en mr. Metz zagen als een blijk van moed en een bewijs, dat men niet in anciënniteit verstard is. An derzijds zag men wel in, dat anciënni teit, historisch gegroeid als het is, moei lijk zonder meer overboord gegooid kan worden. Beoordeling van efficiency ten aanzien van de rijksdienst beschouwde men wel als een hoogst belangrijk iets en mr. Metz zou deze het liefst willen overlaten aan een instantie b.v. de verlangde staatssecretaris dwars door alle dien sten heen. „En dan breken met heilige huTsjes" werd uit de zaal opgemerkt. De lof, die dr. van Doorne aan het Nederlandse ambtenarencorps voor zijn onkreuk baarheid toezwaaide, gaf dr. Dijssel bloem aanleiding tot een vurig betoog, dat de overheid en ook het publiek alles moeten doen om deze onkreuk baarheid te handhaven. Bezoldiging overeenkomstig prestaties is een van de beste factoren om deze integriteit te bewaren, zo zei hij, waarbij de overheid niet moet schromen een mo derne loontechnielc te aanvaarden. De Rotterdamse rechtbank heeft giste ren de 37-jarige mevrouw H. J. M. B.-K., die zich in haar functie van medewerk ster van de stichting „Het Vierde Prin senkind" in juni 1955 schuldig zou heb ben gemaakt aan verduistering van 8000, conform de eis veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf, met aftrek van voor arrest. In het vlakke gebied van lage druk, dat nog steeds het grootste deel van Europa bedekt, kwamen gistermiddag in hoofd zaak in België en ons land tal van on weersbuien tot ontwikkeling, die zich plaatselijk tot diep in de nacht wisten te handhaven. De grootste neerslaghoeveel- heid werd gemeld door het vliegveld Soesterberg, dat in totaal 50 m.m. aftapte. De onweersbuien slaagden er niet in tot de noordelijke provincies door te drin gen. Daar bleef het dan ook droog. Tussen IJsland en Noorwegen bevindt zich een vrijwel stationair gebied van hoge druk, dat zich de laatste dagen heel langzaam in zuidelijke richting uitbreidt. Dit heeft al tot gevolg gehad, dat vrijwel overal in ons land de wind noordooste lijk is geworden en dat minder warme lucht de noordelijke provincies is binnen gedrongen. Geleidelijk zal deze lucht zich verder over Nederland gaan uitbreiden en de nog aanwezige onstabiele lucht- massa's gaan terugdringen. Het zeer warme weer behoort daarmede tot het verleden, maar de kans op zonnige pe rioden wordt weer groter. Vanavond kun nen plaatselijk in het binnenland nog onweersbuien voorkomen, morgen is de kans op buien echter gering.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 1