Nencini plotseling de grote campionissimo Onze dagelijkse PUZZEL SizzéLz Concours hippique te Utrecht Eensgezinde mening: dit wordt een zware Tour Cricketers voor moeilijke taak tegen W.-Indische fastbowlers Sal gaf en herriep verklaringen voor de Haagse rechtbank nn our de prance DEHNERT EN VAN DALSUM UIT DE STRIJD De Nederlandse Equipe Conflict tussen Ajax en Amsterdam VB DE „VEDETTEN" ARRIVEERDEN Italianen gehandicapt op Wimbledons gras Onze dames naar de tweede ronde; Althéa Gibson had het moeilijk Baron" won na barrage springconcours MA Onze dames spelen een ronde verder Batslieden van internationale topklasse Ajax kondigt aanklacht wegens meineed aan Roel Wiersma niet tegen Schalke '04 Nederland liield zege op Frankrijk vast WOENSDAG 26 JUNI 1957 PAGINA Bricquet kreeg ongelijk Ineens die vlag Gij gaat om te ivinnen TRAINER VAN DER KAR VERLAAT AMSTERDAM NED. KAMPIOENSCHAP DAMMEN VOOR CLUBS HARLEM GLOBETROTTERS WEER NAAR NEDERLAND Oplossing van gisteren o o Pluim voor Dehnert Mej. Gibson bedreigd <n> Ü&r, Italianen en gras NEC KRIJGT 2 SPELERS UIT CURAqAO Eur. politie voetbaltitel Tour de France ANESTASI EN REMY NIET IN Z. O.-PLOEG Opeens was daar die weergaloze J our- Door MARTIN W. DUYZINGS NANTES, dinsdagavond He ORKAAN kwam uit Milaan In Nantes was men er kenneiyk niet op voorbe reid. Het weerbericht, dat Jean Garnault vanmorgen in de grote hal van de Per manence aan de Champs de Mars, waar het vréémd doch oorverdovend naar mottenballen, overjarige sardientjes en de Bossche veemarkt geurt, achteloos tegen de muur gespijkerd, Was, zoals gsteren en eergis teren niet veel zaaks ge weest. „Orages", onweer, zei dat weerbericht; een plensbui hier en een druilbui daar, een bleke zon, die prompt ver stikte in een bizarre stapelwolk en een gure, soms gie- Wat ik maar zeggen wil is, dat ik el ders in Metz, in Parijs, in Le Havre, in Reims en in Brest bij vroegere gele genheden beduidend méér feestgedruis gehoord heb aan de vooravond van zo'n Tour de France. Ach, jawel! De stad buigt dóór onder de vlaggen; en vanavond is er een offi ciële ontvangst ten stadhuize met hapjes en drankjes en met de plaatselijke schoonheden en met de muziek van de band van de brandweer; en toen Charly Gaul, de Luxemburgse favoriet, vanmor gen met drie koffers, twee soigneurs en een gezicht als een belastingplichtige oor- Wurm aan zijn hotel arriveerde, stonden daar zeker driehonderd goedgelovigen, die het Fietsende Wonder uit het Groot hertogdom per se van dichtbij wilden zien; en toen, rond het middaguur. Jacques Anquetil met zijn befaamde ge raamte. verborgen onder een grasgroen trainingspak, per fiets een blokje om wilde, ontstond er op het pleintje vóór Hotel Central meteen een juweel van een opstopping, wenste zelfs de dienstdoende verkeersagent een goedmoedig man met een neus als een pas geveilde aardbei met alle geweld een handtekening, zo dat het hem ontging, dat temidden van de opwinding een taxi tegen een dame 1 opreed waarbij om u gerust te stellen de schade zich, zowel bij de wagen als hij de dame, beperkte tot het verfwerk.. Niettemin zat Georges Bricquet, de be faamde Franse radio-reporter, van wie men zegt dat hij nooit om een dozijn loeiende volzinnen verlegen zit, vanmor gen in zijn geïmproviseerde studio in mijn hotel de luistervinkjes, die nu al driemaal per dag het allerlaatste Tour- nieuws in de luidspreker willen hebben, elleen maar dorre, kleurloze en weinig Opwekkende verhalen te vertellen en zei hij onder meer: „De echte Tour-sfeer wil maar niet komen Hy kreeg, twee uren later ongelijk! De tohte, gepatenteerde, onverdunde en on- vergel\jkbare Tour-sfeer kwam! Zij kwam •bét de orkaan. En die orkaan arriveerde *°als ik u reeds meldde, uit Milaan. Zoals gezegd: Nantes en Jacques God- het waren er niet op voorbereid. De da- 8en, dat de Italiaanse squadra aan de Vooravond van zo'n Tour de France door Hoddet persoonlijk aan het station met ebige plechtigheid werd afgehaald, de da- Sen dat ledereen de stationschef inbe grepen van ontroering stond te huilen O'.i het weerzien met de campionissimi, (eken immers voorgoed voorbij: het is vijf jaar geleden, dat Fausto Coppi, de laat ste der campionissimi, zijn laatste Tour he France won. En sedertdien is er véél veranderd Het gebeurde de laatste jaren, dat Jacques Goddet, de eens zo befaamde en zo verwaande Italiaanse ploegleider, Al bedo Binda machteloos voorbij liep als Ware Signor Binda voornamelijk uit Jhuffe lucht en bordpapier vervaardigd; het gebeurde óók, dat de Italiaanse jour nalisten, die in de grote dagen der cam pionissimi voor geen goud in iets een- Voudigers dan een super-de-luxe hotel te «rijgen waren, het met véél minder moes- .ton doen. En het kwam zélfs voor, dat (hijn altijd zo geestdriftige Italiaanse col lega's in frapoante tegenstelling tot hun gedragingen tijdens de vette jaren s avonds in de telefo ncentrale, waar miige honderden journalisten de dagelijk- Se veldslag om een telefoonverbinding ?}egen te leveren, geduldig op hun ver- 'binding zaten te wachten, zonder dat ze het nodig vonden hun geestdrift gul in ®t rond smijtend, hun schrijfmachines de omringende ruiten, telefooncellen en telefoonjuffrouwen woesten. Daórom! Er stond vanmiddag geen „comité van ontvangst" aan de Gare NantesOrléans toen daar de „rapide" uit Parijs, met o.a. de Nederlandse equipe en de Italiaanse squadra aan boord, krijsend in de rem men ging. Er stonden slechts wat foto grafen en er stonden wat nieuwsgierigen. Doch toen liep er ineens iemand met een Italiaanse vlag over dat perron, plechtig en met stijve stappen, alsof er iets te doen was in de buurt van het graf van de onbekende soldaat. En vervolgens liep er een wachtkamer vol met in deze streken wonende Italiaanse wielersport- liefhebbers leeg. En wat er toen gebeurde hadden we sedert 1952 niet meer meege maakt. Het Italiaanse volkslied. Rauwe kreten. Wcér het Italiaanse volkslied. Omhelzin gen! De man met die vlag, die daar stond alsof hij niet alle geweld herinneren wilde aan de Betere Dagen van wylen Julius Caesar en Gino Bartali. En één lange, aanhoudende schorre kreet, waaruit men, na enig peinzen, dat ene woord ontcijfe ren kon: NENCINI! NENCINI!! NEN CINI!!! sfeer rende noord-wester, die gul en gastvrij het stof èn de griepbacillen voortjoeg over de kaden. „Een grauwe, nare, sfeerloze stad", zei Manuel Torres. Hij kwam vers uit Barcelona teneinde ten gerieve van een aantal Catalaanse bladen de Tour de France 1957 te verslaan, met het vrolijke vooruitzicht dat hij ook dit maal zijn stembanden lang voor de Alpen grondig zal gaan verwoesten op de gammelste telefoonverbindingen benoorden de evenaar; en hy meldde my zonder heimwee flat gisteren in Barcelona traditiegetrouw van pure hitte de mussen van de daken tuimelden; hij meldde voorts, ,w jU-IS Pl,iff Estevan, de eerste Spanase ploegiei- rftt'h t I® t?0ndRn van Frankrijk overleefde zonder dat het goede Spaanse volk in koor om zijn bloed en zijn 1?°" te joelen, niet alleen met tien „corrido- sche'iden d„bZ?nKen T! Cen' niet van echt te onder scheiden dubbele bronchitis hier in Nantes is gearriveerd. varend na™ Manuel' die' alhoewel journalist, een wel- w/füÜ, i,™ 1S' een van die Puur-zijden zagdoeken „it",i - -a!f. Ware h'J de sraaf van Tortosa persoonlijk altijd zyn initialen Iaat borduren en begon met al ziin neusgaten en él zijn poliepen luidkeels te hoeTten. grondag te ver- halve maar toeschrijven aan het droeve at gI niet ledere ochtend naast uw ontbijtbord een Italiaanse krant hebt lig gen. Want de Italiaanse pers is aan gemoedigd door de Italiaanse wielerbond en, kokhalzend van ontzag, gadegeslagen door het Italiaanse volk al een week °f twee met Gastone Nencini aan de haal. Men wil een campionissimo! Men zél een nieuwe campionissimo! En de Ita liaanse reporters, die de squadra van Mi laan naar Nantes hebben vergezeld zijn al weer zo ver, dat ze vanavond, hier in Nantes, de telefooncentrale uren achter een verstopt houden en dat ze naar hun favoriet staren met een verering, als ware hij de Nobelprijs zelf. Signor Rondoni, de voorzitter van de Italiaanse wielerbond, die de ploeg uitgeleide deed, heeft bij het afscheid op het stazione Centrale in Mi laan o.a. de volgende bescheiden woorden gepreveld: „Gij, onze Squadra Azura, gaat niet naar Nantes om alleen maar in de Tour de France te rijden, gij vertrekt om deze Tour de France te winnen In Hotel de Bourgogne aan de AUée Chacot, waar de squadra is onderge bracht, heerst er in het grote Italiaanse kamp bij voorbaat al een feeststem ming om de dingen die nog komen moeten. En wie zei ook weer, dat deze Tour de France een Tour was zonder fa vorieten? Leo van der Kar, die in het afgelopen seizoen voornamelijk de conditietraining van de contractspelers van <Je ere-divisie- club BVC Amsterdam voor zijn rekening heeft genomen, gaat de Amsterdammers per 1 juli a.s. verlaten omdat zijn drukke werkzaamheden hem geheel in beslag nemen. De directie van Amsterdam, die hem „met lede ogen ziet vertrekken" heeft in middels zijn opvolger gevonden in de 22- jarige Hans Croon, die met goed gevolg het diploma van het C.I.O.S. heeft behaald met de hoogste cijfers voor zijn speciali teiten: voetbal en volleybal. En voor het geval ge wellicht niet bij zonder onder de indruk zijt geraakt van de mander, waarop onlangs Gastone Nen cini, voornamelijk als gevolg van een daverende blunder van de Luxemburger Zaterdag a.s. zal te Utrecht de beslis sing moeten vallen tussen RDG (Den Haag) en Jozef Blankenaar (Amsterdam) voor het clubkampioenschap van Neder land. RDG won nl. met 173 van Ons Genoegen uit Utrecht, terwijl Constant in Amsterdam met 713 van JB verloor. De stand is nu: RDG 2 2 0 0 J. Blankenaar2 2 0 0 Constant 2 0 0 2 Ons Genoegen 2 0 0 2 Na vijf jaar lang ons land tijdens hun jaarlijkse Europese toernee te hebben overgeslagen, zullen de Harlem Globe trotters, 's werelds meest fameuze bas ketbalspelers, de volgende week weer een bezoek aan Nederland brengen. Op 1 juli komt hun show in het stadion De Vliert te Den Bosch, op 2 juli in het gemeente lijk stadion te Enschede en op 3 juli in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Deze tovenaars met de bal brengen hun eigen tegenstanders mee, de ,A11 Ameri can Stars", die elke wedstrijd met een doelpunt verschil plegen te verliezen. Maar de wedstrijd is dan ook niet het eigenlijke doel van deze ontmoetingen, wel het laten zien tot welk een hoogte deze Amerikanen in basketbal ernstig zowel als komisch zijn gekomen. Zij worden nu ook vergezeld door een aantal variété-artiesten die de pauzes vul len. Onder hen bevinden zich de veelvou dige tafeltenniswereldkampioenen Richard Bergman en Ferenc Sido, maar het zal van het weer afhangen of dit tweetal ook in ons land, waar geen overdekte speel ruimte aanwezig is en het dus windstil moet zijn, hun kunnen zullen tonen. Horizontaal: 1 negerdorp, 5 poesenaam, 9 tandeloos zoogdier, 10 land in Europa, 12 voorzetsel, 13 stoot, 14 rondhout, 16 inhoudsmaat, 18 pers. voornaamwoord, 19 geest, 21 eetgerei, 23 aanzien, 24 geheel de uwe (Franse afk.), 25 deel van een to ren, 27 boomvrucht, 29 jongensnaam. 30 staaf, 32 soort onderwijs (afk.), 33 voetbal vereniging, 34 verlaagde toon, 36 sik, 38 zangnoot, 39 plant, 40 lengtemaat. Verticaal: 1 verlichtingsartikel, 2 het Romeinse Rijk (Lat. afk.), 3 waterhoogte (afk.), 4 plaats in Utrecht, 5 vogel, 6 voor zetsel, 7 voegwoord, 8 meubelstuk, 11 lo terijbriefje, 15 duidelijk (Lat.), 16 scheel, 17 vol scheuren, 18 stoel, 20 bid (Lat.), 22 pakket, 25 bouwwerk, 26 metaal, 27 geweldig, 28 schaakstuk, 31 meisjesnaam, 35 selenium (afk.), 36 dieregeluid, 37 lid woord, 38 zangnoot. Horizontaal: 1 Amsterdam, 9 state, 10 konijn, 12 moesson, 14 staf, 16 rest, 18 s.a., 19 feest, 22 na, 23 armee, 24 radar. 25 fr„ 26 ereis, 28 ai, 29 raar, 31 tere, 33 es- kader, 36 sprei, 38 angel, 40 malkander. Verticaal: 1 at, 2 mama, 3 stoffeersel, 4 tee, 5 r.k.s., 6 doortastend, 7 Anne, 8 mij, 9 sassafras, 11 notarieel, 13 sie, 15 tarra, 17 snaar, 20 eer, 21 s.r.i., 27 eva, 30 aera, 32 erge, 34 kik, 35 dan, 37 p.m., 39 er. 30—10 25—15 14—26 11—29 Ter gelegenheid van de nationale land- bouwexpositie te Utrecht is een nationaal concours hippique gehouden. In de mor genuren zijn de dressuurproeven L en M gehouden, doch de grote belangstelling van het publiek ging naar het spring concours MA, waarvoor de deelnemers uitgenodigd waren. Er werd op tijd ge sprongen met eenmaal barrage voor de eerste prijs. Door acht deelnemers werd het 625 meter lange parkoers met 12 hin- Charly Gaul, de Ronde van Italië ge-1 dernissen tot een hoogte van 1.20—1.30 wonnen heeft, zo moet ge dat ge-maks-1 meter foutloos afgelegd. Deze acht ruiters NANTES, dinsdagavond. Vanmiddag arriveerde ook de Nederlandse equipe aan het station in Nantes. Om twee uur kwam de trein uit Parijs het station binnen. De leden van de ploeg verkeerden in blakende welstand, tenminste als men Van der Pluym en Pellenaars zelf uitzondert. Van der Pluym heeft namelijk een ontsteking aan een der ogen gehad. Hij was daarvoor reeds in Nederland in behandeling, doch veel verbete ring kwam er nog niet in. Zelfs bleek ook het andere oog aan hetzelfde euvel te gaan lijden. In de trein hoorde de chef-soigneur van de Italiaanse ploeg, die ook uit Parijs op weg naar Nantes was, van het geval. En deze chef bood aan hij is namelijk arts Van der Pluym te behandelen. Hij heeft hem inmiddels reeds een spuitje gegeven en het schijnt wel zo te zijn, dat Van der Pluym zich al veel beter voelde vanavond. Hem is de verzekering gegeven, dat hij donderdag, bij de start, zich kiplekker zal voelen en met wijdopen ogen de komende dingen zal kunnen vol gen. Zoals bekend, leed Pellenaars in Nederland reeds aan de amandelen. Men heeft hem weer op de been geholpen er is wel wat geforceerd maar ook hij hoopt, dat donderdag alle narigheid weer achter de rug is. Wat verwacht men van de Tour? Zowel Pellenaars, Wim van Est, Voorting en Wagtmans zijn het erover eens, dat deze Ronde van Frankrijk zeer zwaar zal worden. „Er wordt van de eerste etappe af gebombardeerd, let maar op", zo is hun eensgezinde mening. In de namiddag zijn de Nederlanders naar de Permanence geweest om hun uitrusting te halen, ze zijn door de dokter gekeurd (allen goed) en trokken daarna weer naar het Hotel de la Résidence aan de rue des Halles. Vanavond was er een gemeenschappelijke maaltijd in restaurant Bernard en daarna ging men bijtijds naar bed. De Nederlandse ploeg rijdt met de volgende rugnummers: 31. De Groot; 32. De Jongh; 33. Kersten 34. Stolker; 35. Van der Pluym: 36. Wim van Est; 37. Piet van Est 38. Voorting; 39. Van Wetten; 40. Wagtmans. kwamen in de barrage op een parkoers der lengte van 360 meter met 7 hindernis sen van 1.40 meter hoogte en waarop 9 sprongen moest worden gedaan. Slechts een ruiter, n.l. G. j. Huizinga, uit Garst- huizen met „Baron" legde het parkoers foutloos af. De fouten van de overigen waren veelal het gevolg van het verkeer de wenden na de tweede hindernis. De uitslagen waren: Dressuurproef L: 1. „Theo" met J Knoop (Nieuw Vennep) 351 punten; 2. „Gerard" met D. J. Mellenaar (Reider- wolderpolder) 336'/2 punt; 3. „Lorbas" mevr. Benedictus-Lieftinck (Putten, Gld.) 3351/" punt. Dressuurproef M: 1. „Maestoso Brecia" mej. J. A. van Doorne (Deurne) 192 pnt; 2. „Hassan", J. P. van Leeuwen (Hoofd dorp) 188 pnt; 3. „Hamlet", mej. T. van Doorne (Deurne) 186 pnt. Springconcours MA: 1. „Baron", Ger. J Huizinga (Gasthuizen) 0 ftn, 54.4 sec; 2. ..Axel", Mady Koster (Bussum) 4 ftn, 51 sec; 3. ..Bilon", C. van de Pol (Eindhoven) 4 ftn, 56,2 sec; 4. „Tatjana", B. Arts (Am sterdam) 7 ftn, 57.6 sec; 5. „Rebel", H. J. M. Wouters van den Oudenwijer (Gro ningen) 7 ftn, 59 sec; 6. „Tarahumara", M. M. Koster (Amsterdam) 8 ftn. 45.6 sec. Dinsdagavond is op de sintelbaan van Te Werwe in Rijswijk een trialmeet tus sen de dames en heren van Trekvogels, Celebes, Te Werve en Meeuwen gehou den. Bij de heren won Trekvogels met to taal 95% punt. Bij de dames werd Celebes eerste met totaal 62 punten. (Van onze tennismedewerker) WIMBLEDON, dinsdag. Niet zonder vrees zagen speelsters, spelers en wedstrijdleiding ook op de tweede dag de donkere wolken over Wimbledon drijven. Niet zonder vrees omdat het zo zorgvuldig ineengezette programma, zonder overlading voor de spelers, danig in de war zou lopen, in dien er weer een langdurig oponthoud zou komen, omdat het nerveuze wach ten dan weer zqn vaak fatale invloed zou doen gelden. De regen kwam, doch slechts kort. En het slot was, dat het programma zo goed als b« is. Onder die donkere luchten, met nu en dan breking van zonlicht, hebben zich geen verras singen afgespeeld, zelfs weinig grote ge vechten en zeker niet op het eerste plan. En daarom kunnen we ditmaal met de bescheiden Nederlandse prestatie begin nen. Dat de loting voor onze speelsters gunstiger geweest is dan voor onze he ren. zoals we in onze voorbeschouwing schreven, dat heeft het spel bewezen. Vooral mevr. Thung had veine om in haar Wimbledon-debuut een collega-de butante te treffen, een charmant Brazi liaans meiske dat nog veel in tennis te leren heeft. Aardige slagen nu en dan maar nooit met dreigende zekerheid. In tegendeel, met haarzelf ondermijnende onzekerheid tot uiting komend in zo on geveer twee dozijn „double faults". Mevr. Thung was zo verstandig rustig te spelen, op zekerheid, zonder risico- nemen. En dit deed haar vooral in de derde set winnen met 64 46 61. Met wonderlijke gelijkheid-in-cijfers won mevr. Van der Storm van de Engel se middenklasser mej. Moorley. Er was méér overeenkomst: ook mevr. Van der Storm realiseerde zich, dat tegen deze Engelse, die meer in haar mars had dan de Braziliaanse (goede drive, zoals vrij wel elke Britse, behoorlijke smash) een vastheids-duel kansen zou bieden, nu zij, wat niet altijd het geval is, haar drives onder controle bleek te hebben. Tegen haar normale spelaard in ging zij weinig naar voren, inviteerde de Engelse na de vierde of vijfde slag tot forceren en dat leidde vaak tot missen. Dat mevr. Van der Storm in de tweede set haar „win ning game" ging wijzigen, toen zij voor stond, dat zij kort, zacht spel trachtte in te voeren, was niet verstandig. Zij ver loor er de set door, doch in de derde kwam er een resolute ommekeer: hoger tempo, meer vaart, meer naar voren. En de ommekeer werd een overrompeling. Dehnert verloor, natuurlijk, tegen Cooper, de no. 2 van Wimbledon. Maar hij verdient nochtans een pluim. Als een gladiator heeft hij gevochten te gen de rustige overmacht van services, drives tegen de lijnen, virtuoze onhaal bare volleys. Hij forceerde niet, hij speurde naar de schaarse kansen. Hij kwam 26 16 maar toen de Austra liër zijn pressie iets liet dalen, rees het spel van Dehnert en het werd waarïijk 7—9. Minder tactisch speelde Van Dalsum tegen de tenniskampioen van het Engel se leger Pickardt. Hij liet zich verleiden om te trachten het snelle en harde spel van de Brit te volgen, om te jagen en daarmee door te gaan hoewel hij in dit spel niet te minste controle had. Hij werd uitgespeeld met 60 61 62. 6—2. Naar twee damespartijen ging op deze dag der damesenkelspelen de aandacht vooral uit; naar die van de Amerikaanse aanvalster mej. Gibson tegen de Hon gaarse drive-expert mevr. Kormoczy, en naar de strijd tussen twee Britse riva len mej. Bloomer en mej.Ward. Deze laatste werd geen strijd, omdat mej. Ward een van haar sterke wapens, de smash, onzeker hanteerde, naar het achterveld retireerde en met 61 63 verslagen werd. Maar mej. Gibson had het moei lijker, veel moeilijker. Matig in ground- strokes, doch sterk aan het net, ook door haar lengte en soepelheid, echter niet met die zekerheid welke een Brough en Morgen zal in Haarlem op het terrein van Rood Wit de grote cricffet- ^edstrüd tussen het Nederlands elftal en het complete Westindische testteam bespeeld worden. Na een verbluffende start in de eerste innings van de tcst- toatch tegen All-Engeland, waar de kleine spinbowler de vrees van het Engelse ^attingteam was, trad helaas door diverse blessures van o.a. twee van de drie s; Waleott en Worrell en van de fastbowler Gilchrist, de collapse in. Het is gest-lndië weliswaar gelukt in deze eerste testmatch cen draw uit het vuur e slepen, doch in de tweede testmatch bleek men de collapse nog niet te boven ®ekomen, hetgeen resulteerde in een innings-nederlaag reeds op de derde dag 't neemt echter niet weg, dat West-Indië van de tot nu toe gespeelde wed rÜden tegen countyclubs geen wedstrijd verloren heeft en het ziet er dan naar uit, dat het Nederlands elftal in zijn huidige opstelling weinig kans De sportvlieger H. Burgerhout uit Was senaar is met een Beechcraft Bonanza derde geworden in de Ronde van Sicilië, een jaarlijkse snelheidsrace waaraan dit jaar door meer dan 80 sportvliegers werd deelgenomen. Burgerhout leverde een bijzonder fraaie prestatie, temeer daar hij eerste werd on der de deelnemers met eenmotorige vlieg tuigen. Zijn navigator was de heer H. Kruthoffer, eveneens uit Wassenaar. Vladimir Sai, de in Nederland ver toevende Zuidslavisehe voetballer, die op 23 februari jl. door de Amsterdamse eredivisieclub Ajax zou zijn gecon tracteerd, is dinsdagmorgen door de rechter-commissaris mr. W. J. Borgcr- hoff Mulder van de eerste kamer van de arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage als getuige gehoord. Al geruim,e tijd zijn er, zoals men weet, moeilijkheden tussen Ajax en de b.v.c. Amsterdam, welke clubs beide aanspraak menen te kunnen maken op de Zuid- Slaviër, maar nadat een commissie van onderzoek van de K.N.V.B. deze zaak had onderzocht, volgden een voorwaardelijke schorsing voor enkele leden van het Ajax-bestuur en een berisping voor an dere bestuursleden. Ajax wendde zich hierna tot de justitie met het verzoek Sal door de rechter ais getuige onder ede te horen over de vraag of hij want dit is het kernpunt van de gerezen moeilijkheden op zaterdag 23 februari reeds een in de Duitse taal gesteld contract met Ajax in tweevoud zou hebben getekend. In aanwezigheid o.m. van de heren ir. H. F. Hopster, voorzitter en L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, een overwinning heeft. jAndien het weer meewerkt zal men in 6 ®®rlem kunnen genieten van een cricket- j*hibitie van grootse allures. Terecht (j®eft de keuzecommissie besloten de bat- fj^ëside zo sterk mogelijk te houden, doch (j® aanval, die nu nog slechts bestaat uit <j. HCC'ers Vriens en Van Staay en da Zj,®1" een blessure niet geheel in topvorm jjJhde PW-er Leeftink, zal te zwak blij- te- 0«i op het vermaarde Westindische V^to met de drie W's Worrel, Weekes en Wlcott enige indruk te maken, temeer va®r qit elftal over nog andere batsmen <3e>. t°Pklasse beschikt. De grootsten on- Q- hen zijn ongetwijfeld de 20-jarige Sobers (volgens de Engelse pers <3;e Hen nog nooit een batsman gezien, Jo hard slaat) en de buitengewoon Smith, die voor Jamaica te- i^iti Australië 169 runs scoorde. Ook cap- stjj, John Goddard staat bekend als een ëo6(i01 lefthander en is bovendien een liet riëht-arm off-break bowler. ctoor Nederlands elftal wordt gevormd <3ie .toet minder dan zeven batslieden, e'k goed zijn voor een hoog totaal. Naast captain Wally van Weelde (VOC) zien we de HCC-er-s: Gallois, De Ville- neuve. Van Arkel, Van Manen, wicket keeper Colthoff en de in internationaa cricket geroutineerde VRA-crack Gierum die tijdens zijn verblijf in Buenos Aires en als gastspeler in Engeland (o.a. de Free Foresters) een schat aan routine heeft opgedaan. Ook het Hermes-ope ningsbat Manus Stolk heeft reeds zijn prestaties op internationaal cricketgebleo geleverd en is in staat een moeilijke aan- val te bespelen. Grote verwachtingen koestert men1 echter van de Westindische bowlers mei het gevreesde duo Ramadhin en Valen tine en niet te vergeten de fastbowler Gilchrist, die als de snelste bowler ter wereld beschouwd wordt. Hoe het West indische team gevormd wordt is nog een verrassing (ze komen met zeventien man sterk), doch enkele klassen sterker dan ons nationale team is het ongetwijfeld. I wee van de grootste cracks in het Westindische cricket-team: botvier Dennis Atkinson (links) en batsman Garfield Sobers, die op zijn 20e jaar door de Engelsen de hardst slaande hitler wordt genoemd die zij ooit zagen had dit voorlopige getuigenverhoor plaats. Nadat Sal de eed had afgelegd, steld? mr. W. J. Borgerhoff Mulder via «en vrouwelijke tolk, die de vragen en ant woorden vertaalde de kernvraag: „Hebt u, getuige, op zaterdag 23 februari een contract getekend met de Amster- damsp voetbalvereniging Ajax? Tegen de verwachting in Sal zou namelijk donderdag 20 juni in Am sterdam tegenover een drietal getuigen hebben toegegeven wel degelijk reeds op 23 februari te hebben getekend ontkende Sal. Wei zou hem een in de Nederlandse taal gesteld concept-con tract zijn getoond, doch getekend zou de Zuid-SIaviër pas op zaterdagavond 16 maart hebben. Als redenen van zijn aanvankelijke weigering gaf Sal o.m. op, dat het cop cept „onmenselijke" bepalingen zou heb ben bevat, dat er niets in stond vermeld over zijn studie-mogelijkheden en dat hij ook ten aanzien van de financiële zijde niet geheel tevreden was. Wel voelde Sal zich in den beginne moreel verbonden aan Ajax, doch toen bleek dat van de zijde van Ajax zijn gan gen werden nagegaan, zijn brieven wer den geopend en het contact met bepaalde personen werd verboden, rijpte bij hem het plan niet tot een overeenkomst met deze club te komen. Toch tekende Sai en wel geheel vrijwillig zaterdag 16 maart tijdens een onderhoud met be stuursleden van Ajax, omdat hij meende dat zijn verblijfsvergunning niet zou wor den verlengd wanneer hij in zijn weige ring zou volharden. Het contact tussen Sal en de b.v.c. „Amsterdam" dateert van de 13e maart, toen van de zijde van deze club een ga rantie werd gesteld voor een studie van zes jaar. Tevens kreeg Sai de indruk, zei hij, dat het tekenen van een zg. vóór contract voor de K.N.V.B. van nul en gener waarde was. Daarna was het woord aan de rechtskundige raadsman van Ajax. mr. dr. E. W. Catz, die na Sal op dc gevolgen van meineed te hebben ge wezen een aantal vragen stelde aan getuige. Sal ontkende stellig, ten kan tore van mr. dr. E. »V. Satz op 23 februari een contract met Ajax te hebben getekend. Ook een tweede zeer belangrijke vraag van de raadsman van Ajax beantwoorddë de Zutd-Slaviër met „neen". De vraag nl. of hij donderdag 20 juni in het bijzijn van getuigen zou hebben verklaard dat zijn eerde.-, voor de commissie van ondetzoek van de K.N.V.B. afgelegde verklaring i onjuist was. Nadat mr. Catz de Zuid-SIaviër nog maals op de ernst van de situatie had gewezen en nadat de rechtskundig advi seur van de K.N.V.B., mr. C. R. C. Wije van donderdag 20 juni, schorste de rech ter-commissaris de zitting voor ongeveer een half uur. Toen de zitting werd voortgezet, stelde mr. Catz aan Sal nog enkele vragen. De Zuid-SIaviër nam hierna o.m. de bewering terug, als zou hij op 17 maart in de Ahoy-hal te Rotterdam voor Feijenoord proel hebben ge speeld. Ook zijn verklaring met be trekking tot de gedwongen tekening van het contract op 16 maart, na een „ontvoering", herriep Sal. Omstreeks half twee, de zitting had ruim S'A uur geduurd, was de verklaring van Sal op schrift gesteld. Mr. Catz vroeg de rechter-commissaris, Sal 10 minuten bedenktijd te geven, alvorens hij de ver klaring, die hij onder ede had afgelegd, zou tekenen, aangezien, naar mr. Catz zei, bij een lage schatting, reeds zestien geheel anders luidende verklaringen naast die van hem zouden kunnen worden ge steld. De tolk bracht de woorden van mr. Catz aan Sal over, waarna de Zuid-SIaviër de bedenktijd weigerde. „Ik ben mij zeer goéd bewust wat een eed betekent, en al zou ik staan als één man tegenover dui zend, dan nog zou ik volhouden dat ik de waarheid heb gesproken", waren zijn woorden alvorens hij zijn verklaring met zijn handtekening bekrachtigde. Mr. dr. E. W. Catz zei, kort nadat de zitting was afgelopen, dat Ajax bij de officier van Justitie in Den Haag een aanklacht wegens meineed tegen Vla dimir Sal in zal dienen, zodra het proces-verbaal van het getuigenver hoor gereed is gekomen. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft be sloten de kwestie Sal in handen te geven van de permanente commissie van beroep van de K.N.V.B. In deze commissie hebben zitting: dr. C. Spoelder (voorzitter), mr. P. van Boc- hove, mr. J. G. B. Dommering, dr. H. L. M. van der Hoff en mr. S. J. W. Nijlioff; secretaris is de heer L. Brunt. een Hart hadden, had zij te kampen tegen de venijnige scherpte van de be heerste drive. Een kamp die met intense concentratie gevoerd werd. Kort en ste- vig is mevr. Kormoczy, en toch onwaar schijnlijk snel. Het criterium van de eerste set lag in de game na 33. Twee maal miste de Hongaarse de kans op 43 op een paar centimeter; een volley- sprong gaf mej. Gibson deze kostbare game. Met 64 won zij de set. Tot tien maal deuce ging de stand in de eerste game van de tweede set. Weer won mej. Gibson, ditmaal door een riskante smash. Maar het was weer 64 waarmee zij won. Mej. Brough had het moei ijker tegen de Australische mevr. Hawton dan de cijfers doen vermoeden 6—2 60. De 18-jarige Mimi Arnold stond geen game af tegen een Engelse middenklasser. Mevr. Knode en mevr. Hoad verbleven ruim twee uur op het veld en de eerste was keer op keer in gevaar in de tweede set, doch nadat die gewonnen was, zegevierde het geduld en de afwisseling van lage en ballon-drive; 46 97 61. In het herenenkelspel bleek eens te meer dat de Italianen op gras niet zo sterk zijn als op harde banen. Eén van de sterkste spelers van Europa, die Pie- trangeli is, won geen set van de won-, derlijke kampioen van India, Krishnan," die langzaam en loom lijkt te spelen, doch in tal van moeilijke standen met een onverwacht schot verrast: 64 63 64, En zo is Richardson de enige geplaatste speler gebleven die uitgeschakeld is. De voornaamste uitslagen waren: Herenenkelspel, eerste ronde: Krishnan (Ind.f versl. Pietrangeli (It.) 64 6—3 64; Mulloy (Am.) versl. Lawer (Z.-A.) 64 61 36 64; Flam (Am.) versl. Blondel (Zw.) 63 6—4 75; Green (Am.) versl. Mark (Austr.) 6—2 64 62; Eisenberg (Am.) versl. Licis (Polen) 61 6—3 86; Emerson (Austr.) versl. Shea (Am.) 8—6 63 61; Hammersley (Chili) versl. Gi- meno (Sp.) 6—2 6—4 3—6 6—4; Brichant (B.) versl. R. Garrido (Cuba) 7—5 6—2 6—2; Knight (E.) versl. Huber (Duitsl.) 62 64 46 6—3; Haillet (Fr.) versl. Sjowall (Noorw.) 64 11—9 6—3; Contre- ras (Mex.) versl. Mezzi (B.) 97 61 63; Nielsen (Den.) versl. Scholl (Duitsl.) 64 64 64; Davidsson (Zw.) versl. Bey (Rhodes) 63 97 75; Cooper (Austr.) versl. Dehnert 6—2 6—1 9—7; Pickardt (E.) versl. Van Dalsum 60 61 62. Damesenkelspel, eerste ronde: mevr. Van der Storm versl. mej. Moorley (Eng.) 63 46 61; mevr. Thung versl. mej. De Amorin (Braz.) 63 46 61; mej. Bloomer (E.) versl. mej. Ward (E.) 61 63; mej. Arnold (Am.) versl. mej. Bur- rell (E.) 60 60; mej. Mercelis (B.) versl. mevr. Warwick (E.) 62 60; mej. Brough (Am.) versl. mevr. Hawton (Austr.) 62 60; mevr. Le Besnerais-Schmitt (Fr.) versl. mej. Fitzpatrick (Ierl.) 6—2 64; mej. Gibson (Am.) versl. mevr. Kormoczy (Hong.) 64 64; mej. Mortimer (E.) versl. mevr. Clark (E.) 6—0 6—0; mevr. Knode (Am.) versl. mevr. Hoad (Austr.) 46 9—7 61; mej. Hard (Am.) versl. mej. Bentley 62 60; mej. Puzejova (Tsj.) versl. mevr. Bucaille (Fr.) 6—1 6—3; mej. Reyes (Mex.) versl. mevr. Cawthorn (E.) 6—3 6—2; mej. I. Buding (Duitsl.) versl. mevr. Kaufmann (Zw.) 60 63. De rechtsback van het Nederlands elf tal, Roel Wiersma, neeft voor de wedstrijd tussen het Nederlands elftal, gekozen door het Nederlandse publiek, en de Duitse club Schalke '04, welke op 30 juni op de Olympische Dag in Amsterdam zal wor den gehouden, van zijn dokter advies ge kregen niet te spelen. Wiersma heeft geen last meer van de hersenschudding, die hij in de wedstrijd tegen Oostenrijk heeft opgelopen, maar de dokter vindt het nog niet verantwooncl dat hij al weer aan wedstrijden deelneemt Wiersma is juist deze week weer begon nen met een lichte looptraining. Het bestuur van de Nijmeegse 2e divi sie-club NEC heeft besloten tot aankoop van twee bekende semi-beroepsvoetbal- lers uit Curagao: M. J. Bicentini en P. J. C. Koolman. Beide spelers hebben deel uitgemaakt van het Curacaose nationale team. Dit besluit is genomen omdat NEC en kele spelers is kwijt geraakt. Hendriks gaat voor Go Ahead spelen en Ruiter is kerheld Bisdom, nog was teruggekomen naar Leeuwarden overgegaan, terwijl op de laatste vraag van mr. Catz, die Rein Bosch op zijn verzoek op de trans betrekking had op de verklaring van Sal I ferlijst is geplaatst. In de wedstrijd Nederland—Frankrijk om het Europees politievoetbalkampioen- schap, te Leiden gespeeld, nam Neder land reeds na vijf minuten de leiding door linksbinnen Frederiks, die hard inschoot (1-0). Na een snelle aanval over links kreeg linksbuiten Evertsen de bal in goede schietpositie voor zijn voeten en voordat de Franse keeper zich realiseerde wat er gebeurde, was het 2—0 voor onze land genoten. Na paniekvoetbal van de Franse rechtsachter werd het zelfs 3—0. Tien mi nuten na de rust kwam het Nederlandse overwicht nog sterker tot uitdrukking door een onhoudbaar schot van Veentjer (40). Toch kwamen de Fransen terug. Mid- half Bogar lepelde de bal via de paal in het doel (41). Door het uitvallen van linksbinnen Frederiks moest Nederland met tien man verder spelen, waardoor Frankrijk een licht overwicht kreeg. Eerst scoorde rechtsbinnen Bonnelry en vlak daarop bracht Lhoro de stand op 43, De Fransen, die voelden dat er rog een gelijk spel inzat, beukten de Nederlandse verdediging, maar de goede defensie van de Nederlanders hield stand. De uitslagen van de wedstrijden van het toernooi om het Europees politiekam- pioenschap luiden: Poule C: DuitslandBelgië 10 (00). Poule A: ZwedenOostenrijk 4—1 (20). Poule B: NederlandFrankrijk 4—3 (3-0). De regionale Franse Zuidoostploeg is dinsdag, anderhalve dag voor de start, aanmerkelijk gewijzigd. Francis Anestasi en Raoul Remy moesten namelijk hun inschrijvingen intrekken. Inplaats van Remy start nu Chaussabel; voor Anestasi kon ploegleider Marius Guiramand even wel moeilijk een vervanger vinden. Aan vankelijk deed hij een beroep op Vitetta, maar deze was echter niet beschikbaar. Ook Letendre en Mallejae konden de ploeg niet completeren. Tenslotte werd de oplossing gevonden door Francis Si- guenza van de equipe van lie de France naar de Zuidoostploeg over te plaatsen. Siguenza wordt in de lie de France-ploeg vervangen door Million. De Spaanse renner Aizpu:u werd door dokter Dumas afgekeurd. Wie in zijn plaats zal starten is nog niet bekend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 7