st/peR &(fp TANK NOG HEDEN AAN DE CALTEX PONP M C VONDST in T ZOEKLICHT Scherpe Sovjet-nota bezorgd in Bonn V. S. doen niet mee aan onderzoek in Algerije Egypte laat Britse commissie van onderzoek toe Pater Ducatillon na ongeluk overleden m De klopvastheid van deze benzine neemt toe naarmate de rijsnelheid wordt verhoogd. S® VB VRIJDAG 28 JUNI 1957 PAGINA Parijs provinciaal der Dominicanen B. EN W. MOETEN AAN EEN WONINGRUIL MEEWERKEN „Zwervers"belangen beschermd TWEE TSJECHEN NAAR WENEN GEVLUCHT 0 Dank zij het in Ne derland uitsluitend door Ca/tex toege paste unieke Platfor- ming proces met pla tina als katalysator, geeft zowel deze Super benzine als Caltex Platinum IC+ de vol gende voordelen: "Silent Ping", waardoor voorheen veel motorvermogen verloren ging, verdwijnt volkomen, k Corrosieve bestanddelen zijn thans radicaal verwijderd, dus minder slijtage en een langere levensduur van de motor. Vlot starten, flitsend optrekken. De motor reageert sneller en geeft onder alle omstandigheden meer vermogen. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MIJ. Inkoop 2^ (5) pet. obligaties DE EENZAME ZIELEN I De Sovjet-Unie heeft de Westduitse Bondsrepubliek in een nota verweten, dat stjj tracht zekere voorwaarden te verbin den aan een akkoord over een internatio nale ontwapening. Daardoor plaatst zjj zich als een soort scheidsrechter boven de onderhandelende partijen, aldus de no ta. Het Russische document is het ant woord van 23 mei, waarin de Bondsrege ring weigerde onvoorwaardelijk af te zien van tactische atoomwapens. De Sovjet-regering zegt, dat zij wel de gelijk bevoegd is van de Bondsregering rekenschap te vragen in militaire kwes ties, zolang er geen vredesverdrag is ge sloten. In de tamelijk scherp gestelde nota wordt verder gezegd, dat de Bondsrepu bliek de NATO-belangen blijkbaar hoger acht dan het nationale belang. Wie zich voor atoombewapening uitspreekt, loopt het gevaar „als doodgraver van de Duit se eenheid de geschiedenis in te gaan" In een vroegere nota van 27 april •«- heeft de Sovjet-Unie gedreigd, dat Duits land in geval van oorlog een kerkhof zou worden als het niet voor altijd van atoomwapens afzag. In gezaghebbende Westduitse kringen verklaarde men gisteravond, dat de Sov jet-nota „niet bijdraagt aan zuivering van de atmosfeer" en „geen enkel concreet voorstel bevat voor regeling van het Duitse vraagstuk". Amerika heeft de Arabische landen laten weten, dat het niet bereid is deel te nemen aan een internationaal onder zoek naar „de wreedheden, die de Fransen in Algerije bedrijven". Zo wordt van welingelichte zijde in Was hington vernomen. Amerika is van mening, dat zo'n on derzoek geen enkel nut heeft. Verder wordt in de nota, dip aan de Arabische vertegenwoordigers in Was hington is overhandigd, gezegd, dat naar Amerikaanse mening alle sche pen het recht hebben door de Golf van Akaba te varen, tenzij het inter nationale Gerechtshof anders zou be slissen. Wat het Suezkanaal betreft is de Amerikaanse regering van oordeel, dat de scheepvaart door dat kanaal los moet staan van de nationale politiek van welk land ook. De Egyptische regering heeft gisteren bekend gemaakt, te hebben besloten tot het toelaten van een Britse commissie ln Egypte om een onderzoek ln te stellen naar de kwestie van de Britse bezittin gen ln Egypte waarop de Egyptische re gering beslag gelegd heeft. Het officiële Egyptische persbureau verklaarde gisteravond, dat men ver wacht, dat de aankomst van de commis sie zal lelden tot hervatting van de Brits- Egyptische financiële besprekingen, die in mei tijdelijk werden onderbroken. In Egyptische financiële kringen ge looft men, dat de Britten spoedig de ge blokkeerde Egyptische tegoeden zullen vrijgeven, als de commissie heeft kunnen vaststellen, dat het in beslag genomen Britse eigendom in Egypte Intact is. In een ziekenhuis te Parijs is woens dag plotseling overleden pater Ducat- tillon, provinciaal van de Parijse pro vincie der Dominicanen. Zondag was hij in een der straten door een auto aangereden en met een beenwond naar het ziekenhuis gebracht. Tijdens de operatie is hij daar aan een hart aanval overleden. Pater Ducattillon was 59 jaar oud Als jong Dominicaan was hij een ge vierd spreker. In 1953 publiceerde hij een boek over de ware en de valse vaderlandsliefde, hetgeen hem in he vig conflict bracht met de Action Fran?aise. Gedurende de oorlog werk te hij nauw samen met de groep intel lectuelen rond Maritain en Bernanos In 1954 werd hij tot provinciaal te Parijs benoemd, nadat grote moeilijk heden met drie Franse provincialen tot hun ontslag geleid had. Pater Ducatillon is degene geweest, die heeft ingegrepen in de medewer king van de Dominicanen aan verschil, lende progressieve katholieke tijd schriften. Aldus meldt het KNP. De minister van Maatschappelijk Werk heeft nieuwe richtlijnen vastgesteld voor de vergunningverlening en de vordering van woonruimte. Een van de voornaamste wijzigingen houdt in, dat burgemeester en wethouders, in geval van woningruil aan een nietingezetene een vergunning niet zullen m-ogen weigeren, indien het om een passende woonruimte gaat. De bedoe ling van deze nieuwe bepaling is, dat door B. en W. in beginsel aan woning- ruil wordt medegewerkt en dat zulks al leen in die gevallen niet geschiedt, waar de doelmatige verdeling van de woonruim te ln het gedrang komt. Voorts is bepaald, dat indien geen ge meente bereid is aanspraken op woon ruimte te erkennen, Gedeputeerde Sta ten een gemeente kunnen aanwijzen, wel ke volgens de geldende normen een ver gunning zal verlenen. Op grond van dit artikel zijn in de toekomst dus ook de belangen van de „zwervende" woningzoe- lenden, d.w.z. degenen, die om welke re den dan ook van de ene gemeente naar de andere worden verwezen, beschermd. De nieuwe richtlijnen treden op 1 juli in werking. Twee voormalige Tsjechische leger officieren zijn gisteren op een Oostenrijks vliegveld nabij Wenen in een sportvlieg tuigje geland en hebben om asiel ver acht. W-' Vi CALTEX SUPER IC+ MM De Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij. bericht, dat zij de gelegenheid openstelt bij inschrijving aan haar te verkopen obligatiën harer 2'/» pet (5 pet) lening, waarvoor ten hoogste 7.243,98 incl. kos ten zal worden besteed. Aanbiedingen moeten uiterlijk 10 juli zijn ingeleverd bij de Rotterdamsche Bank. Voor alle obli gatiën zal dezelfde koers van aanneming worden vastgesteld. De aangeboden obli gatiën worden geaccpeteerd tegen de hoogste geboden koers, die bij de inschrij ving zal worden aangenomen. Indien de aanbiedingen het beschikbare bedrag overtreffen, genieten zij, die hebben in geschreven tegen een lagere koers dan die, welke voor de inschrijving wordt aange nomen, de voorkeur. Te NICE VINDT MOMENTEEL het internationale vrijgezellencongres plaats. Het is het derde in successie in deze stad, welke er op uit schijnt te zijn, zich een monopolie te verzekeren. Vier jaar geleden vond er een interna tionaal congres plaats op Capri, zes jaar geleden te Amsterdam. Maar Nice wil blijkbaar congresstad bij uitstek worden, wat de internationale vrijgezellen betreft. De bijeenkomsten vinden voornamelijk plaats in de Ville Massena, oorspronkelijk woning van Napoleons maarschalk, thans in het bezit van het gemeentebestuur van Nice. Ze wordt hoofdzakelijk voor het ge ven van recepties en ontvangsten gebruikt. Toen het congres door de voorzitter, Jean Fouquet, geopend werd, waren er ook vertegenwoordigers van de vrijgezel len uit Nederland, België, Duitsland en Engeland aanwezig. Inmiddels, het bleek, dat het begrip vrijgezellen te Nice nogal ruim genomen wordt. Men rekent er ook gescheiden mannen en vrouwen toe, we- duwnaren en weduwen. Dat het internationale vrijgezellendom zich kennelijk te Nice gaat concentreren, ligt waarschijnlijk niet in de eerste plaats aan het heerlijke klimaat, maar meer aan de persoonlijkheid van de voorzitter van de Franse vrijgezellenvereniging. Monsieur Fouquet woont n.l. te Nice en oefent er ten bate van alles, wat zich eenzaam voelt, een weldadige werkzaamheid uit. Hij be schouwt zich als de kampioen van de on geveer tien miljoen „solitairen", ofwel eenzamen, die in Frankrijk leven, vaak verbitterd na een mislukt huwelijk, maar toch altijd bereid, een gooi naar nieuw geluk te wagen. Zo ziet monsieur Fouquet het: niemand is vrijgezel, omdat hij het zo prettig vindt. Voor hem is elke vrijgezel, elke „spin ster", een eenzame ziel. Zélf is hij ge scheiden. Hij geeft toe. dat het heel ge makkelijk is, als „solitaire" kennis te krijgen. Maar hij houdt niet van opper vlakkige vriendschappen. Deze voorzitter van de vrijgezellenbonden eist van zijn leden, dat ze ernstige bedoelingen hebben, het vaste voornemen, eerlang in het huwe lijksbootje te stappen. Hiertoe heeft hij te Nice ook de club „Het Azuren Haardvuur" gesticht, een exclusieve club, waar alleen mensen met goede bedoelingen toegang hebben, huwe lijksmakelaars en nieuwsgierigen streng geweerd worden. Toen hij „Het Azuren Haardvuur" op richtte, kreeg hij verzoeken tot toelating van elfduizend gegadigden. Negentiende ervan moest hij afwijzen, zo verklaarde hij op het congres, omdat er rond zijn haard vuur niet voldoende plaats was. Uit de rest maakte hij daarna nog een nauwkeu rige selectie, met het resultaat, dat de le den van de club de crème de la crème van het congres uitmaken. Het congres heeft heel wat punten op het programma staan, dat terwijl we dit schrijven, nog lang niet afgewerkt is. Een der voornaamste punten is de verkiezing van „De Man van Goud". Er hangt een schaduw overheen, aangezien Charles Blanc, de man, die het vorige jaar als zodanig gekozen werd, nog steeds vrijgezel is. Er zal ook weder een „Droomvrouw" gekozen worden. Helaas vormt voor de ze verkiezingen een eigenschap, welke de meeste vrijgezellen aankleeft, n.l. een ze kere bleuheid, een irriterend beletsel. Het kost de grootste moeite, kandidaten voor de titel te vinden. Of de winnaar en de winnares eventueel voor het voetlicht zul len durven verschijnen, is een vraag, wel ft*1 ke de congressisten met een angstig bespreken. -jCa Voor de gezamenlijke bootreis van tel' naar San Remo bleek weinig belanS fi ling te bestaan. Dat er zo weinig hebbers zijn voor de titel „De /JO®' Goud" verklaart men ten dele het feit, dat er als premie een P? ei\<> naar Corsica, plus slechts tiend" eti frank aan verbonden is, hetgeen ni® t" tot de verbeelding spreekt, zelfs die van 'n vrijgezel op een vrijgezelle j-je» gres. Intussen, het voorbeeld van -lild' Blanc doet menig congressist wi'ifLfor1i lachen, wanneer hem gesuggereerd w dat hij wel iets weg heeft van een van goud. eef' Intussen, monsieur Fouquet, die ie oP ste cellist van de opera te Nice i» geeh het congres de eerste viool speel* til de moed niet op. Hij hoopt, te z"Jn8ai,t;y als resultaat van het congres een gistte gelukkige huwelijken te kunnen ren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6