oorzaak van dood en verwoestingen Voorspel van akkoord tussen Vaticaan en Argentinië Socialisten akkoord met vier procent loonsverhoging Christelijke vakbond blijft verzetten zich Sterftecijfer voor tuberculose ongekend laag geworden ZEER WARM, MAAR NIET BESTENDIG 1 Oliepijpleiding langs Sue?kanaal? DE LOEP DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J Victorie op t.b.c. maar nog 8000 gevallen per jaar De stakingen in België Doodvonnissen in Hongarije voltrokken EFFECTEN Zaterdag 29 juni 1957 WEERBERICHT jfft* j w Ziet, hoe goed en hoe lieflijk is het,... Antieommunisme in Rood-China In aanbouw zijnde garage stortte in Slechts twee lichtgewonden Onassis heeft „in beginsel overeenstemming bereikt Ziekte echter nog niet uitgeroeid Daily Herald' (Labour) in andere handen I\og niet uitgeroeid Weerstand gedaald Conflict dient beëindigd 7 OALS GEMELD, is blijkens 'J een communiqué van tand artsenzijde geen spoedig ein de van het conflict tandartsen ziekenfondsen te verwachten. En er werd o.a. opgemerkt, dat de tandartsen niet bij machte zullen zijn om een maandenlange achter stand in te halen. Opwekkend nieuws is dat niet integendeel: heel slecht nieuws Want het moet diep betreurd worden, dat de mond-sanering wel ke betrekkelijk goed op gang kwam, door dit conflict dreigt vol komen mis te lopen. Het heeft o.i. minder zin om thans op de eerste plaats te zoeken naar de schuldigen. Hoofdzaak is dat er aan dit conflict zo spoedig mogelijk een einde komt. Het had nooit mogen uitbreken en nog geen dag langer duren dan nodig is. Dit conflict had voorkomen die nen te worden en in dit verband vragen wij ons af, of het departe ment van Sociale Zaken, waaron der de gezondheidszorg ressorteert niet te lijdelijk het geval bekeek, toen de besprekingen tussen fond- moet strijden tegen de anti iciaüstische j sen en artsen vast dreigden te lo pen. En ook toen het conflict was uitgebroken, hadden wij een ener gieker en voortvarender optreden van de betrokken minister ver wacht. Het aanbieden van goede diensten voor arbitrage was o.i. te weinig! Als er een arbeidsconflict uit breekt. komen de Rijksbemidde laars in actie en bemiddelen ook daadwerkelijk. O.i. had ook hier hardnekkig getracht moeten wor den om de betrokken partijen aan de conferentietafel te krijgen. Nu men het blijkbaar niet eens kan worden over de voorwaarden van arbitrage, zal men bij pogingen tot arbitrage niet stil mogen blij ven staan. Wij vragen ons af, of het niet goed zou zijn, als de regering een deskundige commissie met hoog gezag met of zonder medewer king van de partijen opdracht gaf om de punten, waarover ver schil van mening is, diepgaand te onderzoeken om dan geargumen teerd haar oordeel te geven e.v. met aanwijzing van een weg, waarlangs men tot oplossing van dit conflict zou kunnen komen. Het is wellicht een ongewone maatregel, doch waar het algemeen belang de gezondheid van de bevolking op het spel staat, valt o.l. afwijken van de gebruikelijke wijze van handelen te verdedigen. De uitspraak van deze commissie moge dan niet bindend zijn, het zal voor de partijen toch heel moeilijk zijn om deze te negeren. A Ha lis t V AAN- EN _pp, VERKOOP VAN iVKDER LANIASq IK CRI tHLl BANK X V ■K 1 mKM HOOfOKAUIOOU: AMSTERDAM Ambonnese moordenaar boorde 18 jaar eisen Zijn echtgenote vergiftigd Vroege aardappelen blij ven duur „Messerschmidt" gaat weer draaien De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Warm met plaatselijk onweer. Zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende richtingen, langs de kust overwegend zeewind. Zondag 30 juni: zon op 4.25, onder 21.06; maan op 7.55, onder 22.22 uur. Maandag 1 juli: zon op 4.26, maan op 21.05 uur; maan op 9.17, onder 22.49 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ËA Sfeer dan tweehonderd mensen zijn gedood door het geweld van de orkaan „Audrey", die donderdag een deel van Noord- Amerika teisterde. Deze luchtfoto toont het plaatsje Cameron in de staat Louisiana, nadat de vernielende orkaan over het stadje was heengetrokken. Orkaan Audrey De orkaan „Audrey", die donderdag ochtend met windsnelheden van 160 kilo meter per uur de kust van de Ameri kaanse staten Louisiana en Texas trof, heeft in het gebied van Cameron, een vissersplaatsje, honderden doden geëist. Cameron werd namelijk overstroomd door een de wervelstorm begeleidende vloed golf, Het laatste rapport, dat vannacht t op het Witte Huis ontvangen werd, sprak Van 150 doden. In een eerder rapport werd het dodencijfer gesteld op 88, terwijl men rekening hield met twee a driehon derd vermisten. Het Roode Kruis in Washington heeft ia-ter bekend gemaakt dat zij de zorg voor ongeveer 40.000 mensen in de ge troffen gebieden van Louisiana en Texas op zich heeft genomen. De berichten over de ramp in het gebied van Cameron wa ren aanvankelijk zeer verward vooral wat het aantal slachtoffers betreft. Een plaats vervangende sheriff sprak van drie- tot vierduizend slachtoffers; de meteorologi sche dienst schatte het aantal op twee- tot driehonderd. De bemanning van een vlieg tuig van de kustwacht, dat boven het getroffen gebied heeft gevlogen, meldde dat het vissersplaatsje de aanblik biedt van een overstroomde puinhoop. In Lake Charles en omgeving zijn reeds 20.000 mensen uit de getroffen gebieden aangekomen. Velen hebben al hun bezit tingen verloren en slechts het vege lijf kunnen redden. De wervelstorm, „Audrey", is nog niet uitgewoed. Hij trekt langzaam naar het Noorden. In Ohio, Indiana en Illinois val len zware regenbuien, -vaardoor plaatse lijke overstromingen ontstaan. Te Zionsville in Indiana zijn twee vrou wen door de plotselinge was van een ri viertje verrast en verdronken. Te Chris- man in Illinois is een automobilist met zijn wagen door het overstromingswater meegesleurd. Men verwacht, dat de storm en de regen vandaag het westen van de staut New York zullen bereiken. In dit gebied wor den reeds windstoten van 150 km per uur gesignaleerd. nt Ds. T. Cabaret is gisteren door een deurwaarder uit de pastorie van de gereformeerde gemeente "te 's Gravenpolder op Zuid-Beveland gezet. Vorig jaar oktober was hij geschorst ais predikant der ge meente, waarna hij een groepje hem trouw gebleven leden om zich heen verzamelde in de gerefor meerde gemeente in hersteld ver band. Hij kreeg toen van de kerkeraad der gereformeerde gemeente aan zegging, de pastorie te ontruimen en liet zich daarom inschrijven bij de plaatselijke woohruimtecommis- sie, doch slaagde er tot nu toe niet in, een woning te krijgen. De zes kinderen zijn onderge bracht bij inwoners van 's Gra venpolder, de inboedel is opgesla gen in de pastorietuin en er staat nu een schoolbord bij. waarop een gemeentelid enkele verzen h-eeft geschreven uit psalm 133: „Ziet, hoe goed en hoe lieflijk is het, dat broeders ook tezamen wonen". Gisteren hebbe-n de pro-staatssecreta- blijkt dat het de Argentijnse autoriteiten (Van onze correspondent) BRUSSEL, zaterdagmorgen De regering, gedelegeerden van werk gevers van bouwbedrijven en van de so cialistische vakbonden hebben voor het hervatten van het werk a.s. maandag een akkoord gesloten, waarbij aan alle catego- riën arbeiders uit deze bedrijven een loonsverhoging van 4 pet. wordt toege kend. Zoals men weet eister de stakers 10 pet. plus dubbel vakantiegeld. Naar aanleiding van deze overeenkomst laat de katholieke vakbond voor houtbe werkers en bouwvakarbeiders meedelen, „dat "ij nooit goedkeuoing zal hechten aan het verradersakkoord 'dat door de rege ring bewerkt werd tussen de werkgevers en de socialistische vakbond". Andere ka tholieke organisaties protesteren tegen het feit, dat zij evenmin door de regering ge- raadnleegd werden, die alleen met de so cialistische vakbond en werkgevers han delde. „Die werkgevers, zo werd van de zijde van deze vakbond neg gezegd, wer den ervan verwittigd, dat zij van deze zjjde op blijvend verzei zullen stuiten". Anderzijds heeft minister-president Van Acker gisteravond voor de nationale ra dio over de arbeidersconflicter gesproken, meer speciaal in verband me die van de metaalarbeiders. ,.De onderhandelingen in mijn afwezigheid gevoerd tussen patroons vakbonden van de metaalnijverheid zijn niet tot een goed einde gekomen. De werkgevers hebben aangevoerd dat het hun in de huidige omstandigheden niet mogelijk was de eisen van de vakbonden in te willigen, maar d.at zij de mogelijk heid niet uitsluiten in de toekomst iets te doen. De stakingen zijn zonder vooraf gaande verwittigingen uitsebioken", aldus de heer Van Acker, en hij betreurt dat. Door de wet op de h°ff:ng te doen goed keuren heeft de regering aan de nijver heid een belangrijke last opgelegd doch zij heeft tegelijkertijd verbintenissen aange gaan, die zij, naar de minister-president uitdrukkelijk verklaarde, vastbesloten is na te leven en te doen naleven, welke ook daarvan de gevolgen mogen ziin. Vonrts zeide de premier nog: ..Sommigen hebben niet geaarzeld te verkeren, dat de wet op de conjuncturele heffing het b'okkeren der lonen voorziet. Dal is niet juist. De waarheid is, dat conventione'e verhogin gen toegelaten blijven, evenals verhogin gen, die het gevolg zijn van een stijging der levensduurte". Na te hebben aange stipt., dat 's lands economische toestand zeer welvarend is. zeide de minister-pre sident, dat men zich daarom-nog niet moet verbeelden dat alles mogelijk is. „Wij moeten bekommerd ziin om de toekomst want op dit ogenblik zijn de economische vooruitzichten niet meer zo gunstig. Of ficiële instellingen, zoals de Nationale Bank. hebben gedurende de laatste tijd aanwijzingen van economische teruggang geconstateerd en wij stellen op dit ogen blik vast, dat de bestellingen aanmerke lijk lager liggen dan het volume van de verkoop dit zowel op de binnen- als op de buitenlandse markt", aldus Van Acker. Tenslotte zei de premier nog: „Ik moet een waarschuwing richten tot degenen, die een ordeloze 'oest.and zouden willen scheppen. De regering is vastbesloten haar plicht te doen." Drie leiders van de „Chinese democra tische liga", een der acht kleine partijen in China, buiten de officiële communis tische partij, hebben zich uitgesproken voor „afschaffing van de communistische leiding en het socialisme" in China al dus meldt het communistische persbu reau ..Nieuw China". Het officiële communistische persbu reau voegt hieraan toe, dat de uitlatin gen der drie „grote verontwaardiging" onder de ligaleden hebben gewekt, die in dit verband van „ketterij" hunner voor mannen zouden hebben gesproken- Het bestuur van de Chinese democra tische liga heeft volgens „Nieuw China" achttien dezer op een bijeenkomst een re solutie aangenomen, waarin de „verkeer de denkbeelden" der drie genoemden worden afgekeurd en waarin met nadruk wordt verklaard, dat de liga „verenigd inzichten van rechtsgezinden" Gistermiddag is in Woerden een in aan bouw zijnde' grote garage ingestort. Het ongeluk gebeurde, toen werklieden van een aannemer uit Capelle a/d IJssel bezig tvaren met het aanbrengen van de uit be tonplaten bestaande dakbedekking. De 25 nieter lange ijzeren kapspanten draaiden els touwtjes in elkaar en trokken in hun val de muren en de daarin aangebrachte betonconstructies mee. De ravage was enorm en de van alle kanten toesnellende helpers konden al- 'een maar een ramp vermoeden, omdat er Zeven arbeiders op het? dak werkzaam tsaren. Er bleken erchter in de chaos slechts twee gewonden te liggen, de 36-ja- f'ge A Breedveld en de 20-jarige E. Ver- kaik, beiden uit Capelle a/d IJssel. Zij Werden naar het r.-k. ziekenhuis overge bracht. maar mochten enkele uren late; bet ziekenhuis verlaten, Beiden hadden schaafwonden opgelopen. Deskundigen stellen een onderzoek in haar de oorzaak van de instorting, die ^oor vele duizenden gulden schade heeft Aangericht. rissen, mgr. D. Tardini en de Argentiinse ambassadeur bij de H. Stoel een verdrag ondertekend, dat de godsdienstige bijstand aan leden van het Argentijnse leger, de vloot en de luchtmacht regelt. Zoals men weet bestaat er tussen de H, Stoel en Argentinië een modus vivendi. waarin verschillende punten tussen Kerk en Staat slechts provisorisch geregeld zijn. Eén daarvan, de geestelijke verzorging van de militairen, behoefde dringend her ziening. Volgens de nieuwe overeenkomst zal aan het hoofd van de geestelijke verzorgers een prelaat met bisschoppelijke waardig heid komen te staan, die de H. Stoel benoemt in overeenstemming met de pre sident. Ieder afzonderlijk wapen krijgt een eigen hoofdaalmoezenier. Hij en alle ver dere aalmoezeniers van lagere rangen worden door de legerbisschop benoemd, I die ze requireert uit de seculiere geestelijk heid of uit de kloosterlingen na overleg met de afzonderlijke bisschoppen of kloos-| teroversten. Volgens de nieuwe overeenkomst wor den priesters en seminaristen van mili taire dienst vrijgesteld evenals alle reli gieuzen en novicen. In tijd van mobili satie echter zullen zij wel onder de wape nen komen, maar ofwel bij de zielzorg worden ingeschakeld ofwel bij de genees kundige dienst en verpleging. Uitgezon derd hiervan zijn bisschopoen en alle gees telijken die onmisbaar zijn voor de gewone I zielzorg. In Vaticaanse kringen hecht men gro waarde aan dit akkoord, omdat daaruitl ernst is met de geestelijke vezorging geheel overeenkomstig de traditie van Ar gentinië. Maar bijzondere waardering heeft men hiervoor, omdat men in Vaticaanse krin gen hoopt dat dit verdrag een voorspel zal zijn voor de toekomstige regeling van de overige vraagstukken, die tussen Ar gentinië en de H. Stoel nog hangen. Al dus meldt het KNP. Naar van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, heeft de Griekse reder A. Onassis in beginsel met de Egypti sche autoriteiten overeenstemming be reikt over de oprichting van een maat schappij voor de aanleg en exploitatie van een oliepijpleiding langs hef Suez- kanaal. Volgens deze Egyptische bron heeft Onasis donderdag tijdens 'n kort bezoek aan Cairo besprekingen gevoerd met de voorzitter van de Egyotische staatsorganisatie voor economie. Tijdens deze besprekingen werd in beginsel overeenstemming bereikt over de op richting van een Egyptische naamloze vennootschap met deelneming van bui tenlands kapitaal voor de aanleg en exploitatie van een oliepijpleiding van Port Said naar Suez. Het sterftecijfer voor tuberculose is ook in 1956 weer belangrijk gedaald en hei bedraagt slechts 5.4 pei 100.000 inwoners. Dit is een ongekend laag cijfer lager dan in alle andere landen van de wereld en lager dan men ooit verwacht had. toen men in het begin van deze eeuw met de bestrijding der ziekte begon en nog een sterft» kende van ongeveer 200 per 100.000 inwoners. Het is dit jaar slechts 75 jaa; geleden, dat Robert Koch de oorzaak van de tuberculose ontdekte in de tuberkelbacil en de strijd tegen de ziekte een aanvang kon nemen. Dat than.- dit mooie resultaat bereikt is, is zeker aan de in Nederland uitstekend georganiseerde tuberculosebestrijding te danken, maar de sterk» dalim na l!)4f is toch overwegend het gevolg van de ont dekking van een drietal sterk werkende geneesmiddelen en aan de voor uitgang van de operatieve behandeling der longtuberculose. Het Londense blad „Daily Herald", dat tot nog toé het officiële orgaan van de vakbeweging der Britse Labourpartij was, gaat op basis van een intrekbare licentie over in handen van een trust (Odhams) waarvan de leiders voor het merendeel tot conservatieve kringen be horen. De algemene raad van de vak beweging (TUC) behoudt een zekere controle op de uitgave van het blad, aldus meldt „Le Monde". In de laatste vijf jaar is die sterfte tot meer dan de helft teruggelopen en voor de tuberculose van de hersenvliezen zelfs tot een zesde. Deze mededelingen deed de voorzitter van de Kon Med. Centrale Vereniging tot Bestrijding der Tubercu lose. dr. M. R. Heynsius van Berg, op de te Utrecht gehouden algemene vergade ring. Hij zeide, dat helaas deze lage sterfte bij het publiek de verkeerde indruk heeft gewekt, dat de tuberculose als volksziekte vrijwel is uitgeroeid. De deskundigen op dit gebied zijn zelf lang niet zo opti mistisch en zij hebben daarvoor, naar de mening van de voorzitter, goede redenen. De sterfte is in verschillende delen van ens land nog zeer veel hoger dan het gemiddelde en ook het ziektecijfer, dat nog 70 nieuwe gevallen per 100.000 in woners bedraagt dat ie bijna 8000 per sonen per jaar loopt sterk uiteen. Er zijn gedeelten in Nederland, waar in de laatste maanden zoveel nieuwe gevallen ontdekt zijn, dat speciale maatregelen moeten worden genomen, afgezien van de vele school-epidemie- tjes van tuberculose, welke zich in verschillende delen van Nederland hebben voorgedaan. tiënten en het grote aantal recidieven. is weinig nieuws te vertellen, behalve, dat aan beide grote aandacht wordt besteed en er enige verbetering schijnt te hebben plaats gevonden. De vereniging besloot haar werkzaam heden uit te breiden tot op het terrein van andere longziekten. Men denkt hier bij aan astma Uit een voordracht van dr. IJ. N. Oos- terbaan over de onderbezetting in sana toria in verband met de veranderende epidemiologie der tuberculose bleek, dat rekening moest worden gehouden met een zeer grote onderbezetting over enkele jaren. Zijn conclusie was, dat bij een voort zetting van de huidige daling in het aantal t.b.c.-gevallen is te verwach ten, dat men in 1959 aan de helft van de rond 8000 sanatorium-bedden ge noeg zal hebben. (Van onze weerkundige medewerker) ^ot boven de 30 gr. C. zullen de temperaturen in een deel van ons land vandaag eh waarschijnlijk ook zondag stijgen. Dit zeer warme zomerweer danken wij (Jan een hogedrukgebied, dat langzaam met zijn centrum van Oostenrijk naar Jet oosten wegtrekt. Boven het midden van de Noordzee loopt een storings- yont naar Z.O. Engeland en vandaar naar de Golf van Biskaye. Langs dit ront, dat nog langzaam verder naar het oosten komt, bewegen kleine storin gen, welke de verdere vooruitzichten onzeker maken. yet is waarschijnlijk, dat in de loop van zondag hier en daar in ons land een fegen- of onweersbui tot ontwikkeling komt. Achter deze buien zal de wind yts meer naar westelijke richting draaien, met als gevolg enige afkoeling in y.et kustgebied. Het is mogelijk, dat het hogedrukgebied het nog zo lang kan ^hthouden, dat het in een groot deel van Nederland tot zondagavond nog volop corners blijft, maar wanneer men er nog op uit wil trekken, is het toch ver- handig een regenjas mee te nemen. j Drie Hongaren, onder wie de 25-jarige medische studente Ilona Toth, zijn te rechtgesteld, aldus meldt Radio-Bocdapest. (De datum van de terechtstelling kon door atmosferische storingen niet worden verstaan). Zij waren ter dood veroordeeld op be schuldiging van moord op een lid van de staa'sveiligheidspoiitie in een ziekenhuis in de Hongaarse hoofdstad in november jl. De andere terechtgestelde zijn Ferenc Goenczi. een 26-jarige voormalige luite nant, en de 28-iarige ex-gevangene Miklós Gyoengyoesi. De drie werden in april ter dood veroordeeld in het eerste grote pro ces tegen „contra-revolutionairen" te Boe- dap' t. Zij waren tegelijk met de schrijvers Cyula Obersovszky en Jozsef Gali be recht. Deze Iaatsten werden ter dood veroordeeld nadat zij eers* gevangenis straffen hadden gekregen. Zoals bekend is de uitvoering van hun doodstraf opge schort na protesten, die uit de gehele wereld naar Hongarije werden gezonden. Later werd bekendgemaakt, dat ook de 25-jarige Ferenc Kovacs, voormalig lid van Je veiligheidspolitie, is terechtgesteld. Hij zou anderen hebben aangespoord een verrader in een groep opstandelingen te doden. Hij was aanvankelijk tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar dit vonnis werd later in hoger beroep in do doodstraf veranderd. Nadat Z.K.H. Prins Bernhard vrijdag ochtend de tentoonstelling „Het Atoom" op de terreinen van de luchthaven Schip hol had geopend, maakte H.M. de Konin gin en Prins Bernhard een rondgang over de tentoonstelling (foto boven). De koninklijke bezoekers toonden veel belangstelling von 1 kernreactor (foto onder). De specifieke ongevoeligheid, of be ter gezegd de verhoogde weerstand tegen de tuberculose, zoals die blijkt uit de tubercuiine-reacties, welke een dertig jaar geleden reeds op jonge leeftijd algemeen positief waren, is zeer snel gedaald en hierin ligt de oorzaak, dat onder jonge lieden één enkele patiënt met te laat ontdekte longtuberculose een hele serie van nieuwe gevallen tot stand brengt. In Den Helder, Arnhem, Doetinchem, Eindhoven, Zierikzee en in nog meer plaatsen zijn in 1957 dergelijke epide- mietjes voorgekomen op middelbare scho len en hebben veel slachtoffer gemaakt. Over de vraagstukken, die de tuber culosebestrijding in Nederland in de laat ste jaren bezighouden, nh het ontijdig ontslag van in sanatoria verpleegde pa- ö/frBAt*+ ^Advertentie) '5 ook incourante '•v Sftv.sWS At-S5&& 1 -W-h&BÉjll KEIZERS6RACHT 507-SI? 35 VESTIGINGEN De officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Assen heeft gis teren een gevangenisstraf van achttien jaar geëist tegen de 43-jarige Ambonnees J. L. M. uit het woonoord „Schatten berg" te Westerbork, die ervan werd be schuldigd zijn echtgenote Leentjem, oud 40 jaar. door het toedienen van een ta biet sublimaat om het leven te hebben gebracht. Het gebeurde op 24 januari 1957. De eerste verschijnselen van de vergiftiging wezen op griep, zo verklaarde de kamp arts G. J. Dacosta; op 17 januari vertel den de kinderen, dat vader hun verboden had de dokter te waarschuwen. En eerst, nadat de kampraad zich met deze aan gelegenheid hacj, bemoeid, gaf de man toestemming zijn vrouw naar het zieken huis in het kamp over te brengen. Op 24 januari is de vrouw overleden, en daarna heeft dr. J. Zeldenrust sectie op het lijk verricht, waarbij hij tot de conclusie kwam dat er sprake moest zijn van een sublimaatvergiftiging. De pa tiënte moet zeer veel geleden hebben, voordat de dood intrad, aldus dr. Zel denrust vanmorgen voor de rechtbank. De officier van justitie was van me ning, dat een zware straf op zijn plaats was. Er was z.i. geen enkele verzachten- Hoewel er thans een toenemend aan bod is van vroege aardappelen, blijft de prijs voor de tjjd van het jaar toch vrfj hoog. Voor de grote maten eerstelingen en andere vroege rassen ligt de prijs op het ogenblik rond 25 ct. per kg op de veilingen en dat is wel een zeer bevredi gende prijs voor de kwekers. Er komt echter bij dat de kg-opbrengst dit jaar, tengevolge van de koude lente en de daaropvolgende droogte, niet best is. Dit verklaart ook de hoge prijzen van dit ogenblik. Verder zijn de aardappelen van de oude oogst allemaal op, zodat deze dus niet meer in de weg zitten voor het nieuwe produkt. De Messerschmitt-vliegtuigfabrieken te Augsburg beginnen op 1 november weer met de vervaardiging van vlieg tuigen, voorlopig 210 oefenstraaljagers van het Franse type „Fuga Magister". - Prof. Messerschmitt verlaat 1 juli de on- de omstan tghekl en zodoende luidde del langs met staatsgelden gesaneerde on- eis achttien taai gevangenisstraf. jerneming maar blijft wel constructie- Uitspraak 12 juli. opdrachten uitvoeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 1