aankomend kantoorbediende WAAR DAT WIEL DRAAIT de beste herenschoenen m Hofstee de /4ze&*i£<e, 'l Regering oordeelt: Nachtvorst geen natuurramp Prijs van aardolieprodukten kan nog niet omlaag Van Haren heeft tegen |e verkoopsters HIER ZIJN FEITEN 15. 12. MINISTER HEEFT KRITIEK OP VAEKENS W AARDSE „INBRAAK" Kampioenen Minister Zijlstra: g VANOUDS BEKEND HANDELSKANTOOR TE SCHIEDAM vraagt WATERSLANG m aank. verkoopsters Marie Claire Alain Fruittelers en de belastingen Soekarno naar Sumatra Frankrijk en de Europese verdragen Te veel provocatieve elementen in de opzet Britse ministers en par lementsleden krijgen hoger salaris VRIJDAG 5 JULI 1957 PAGINA 4 een nette jongeman als Mulo of HBS-opleiding gewenst, doch diploma niet vereist. Met vakantieverlangens wordt rekening gehouden, zodat datum van indiensttreding nader geregeld wordt. Goede salariëring, prettige werkkring met goede vooruitzichten. Later opneming in pensioenfonds. Ook zij die voor kantoor wensen te worden opgeleid, ge lieven te solliciteren onder no. S 1112 aan bureau Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18. HOOGSTRAAT 67-69 TELEF. 88436 Sierlijke kalfslederen instep met ijzersterke poro-crèpe zolen. In bruin en zivart leder. Voor de prijs hoeft U het niet te laten. Een echt buitenkansje bofei» en een belangrijke conclusie! De krant kunt V niet missen geen dag! Personeel gevraagd Voor vacantie en zomerse dagen luchtige beige Yack-kalfs sandaal. 90 Let eens op de prijs 36-39 IO 40-47 18.90 Exclusieve aanbieding. Zeerfraaie herenjnolière voor de sportieve man. Dubbele lederen zolen. Nergens voordeliger Buitengewoon voordelige en moderne Yack-kalfs loafer, onverslijtbare poro-crèpe zolen. In grijs en zwart. Voor. een onbegrijpelijk lage prijs 90 NIET TE EVENAREN IJzersterke geklede herenschoen. Voorblad uit één stuk. Lederen zolen, ln zwart, bruin en oxblood. Bijna voor niets 90 FILIAAL TE SCHIEDAM HOOGSTRAAT 14-16 1° ij (y* "mm - t m* g90 ROTTERDAM Hoogstraat 157 West-Kruiskade 67 Jonker Fransstraat 132 Beijerlandselaan 120-122 Kat. Lagedijk 392-394. Orgelconert in Heeswijk WIE GAF MAN EN KIND EEN LIFT? Een opvatting van 1870 BRAND IN BREDA RIJDENDE KIOSK-ACTIE „VOOR GOD" in EINDHOVEN „WAARBORGFONDS MELK- DETAILHANDELSBEDRIJF" Bestuur geïnstalleerd DOOR ELEKTRISCHE STROOM GEDOOD vanaf 40 ct. per meter. Horregaas 60 ct. per meter. Dakvilt p. meter 80 ct. Asfalt per meter 60 ct. Verder alle soorten emmers, teilen, was ketels, wringers, wringerbokken 12.50. Alle tuingereedschap enz. enz. tegen de laagste prijzen. KOM EENS EVEN KIJKEN extra verlaagde prijzen Voor onze Afdeling Confectie vragen wij Gegadigden moeten bekend zijn met het Japonnen- en Mantelvak. Zij, die veel ambitie voor het Confectievak bezitten en over veel verkooptalent beschikken vinden bij ons een pret tige werkkring en worden naar leeftijd en prestatie gesalarieerd tot f 300.- per maand. Eventuele vacantieplannen voor de zomer kunnen in overleg worden geregeld. Tevens kunnen wij nog plaatsen enkele voor diverse afdelingen. Sollicitaties moeten worden gericht aan onze Personeelsafdeling. HOOGSTRAAT 219 - VLAARDINGEN Ook de advertenties wor den gaarne gelezen omdat ze nieuws en bijzon derheden brengen over de meest uiteenlopende dien sten en produkten. Er ls haast geen gezin ln ons land, ot de krant wordt er gretig gelezen. Leerling verkoopster gevraagd Prettige werkkring. Goed loon. Cools, Binnenweg 57, tel. 26374. Aank. verkoopster voor direct of later. Bij voorkeur enige erva ring in de schoenenbranche. Cools, Binnenweg 57, tel. 26374. Mevr. de Hoos, Julianalaan 30, vraagt een net meisje voor de middaguren en een dag in de week een werkster. Dienstaanbiedingen Administratief thuiswerk gevr. Schrijfmachine aanwezig. Br. on der no. S 2292. Nwe. Schied. Crt. Dam 16. Handel en Bedrijf 100 stuks, 15 merken! Vraag mo tor- of scooterabonnementsfolders „met weinig contanten vlug rij den". „Motorhome Henk Vink" Maasland (Filiaal Vlaardingen bij Station-Oost) Voor pasfoto's naar K. van Vuu- ren, Hoogstraat 106, In 1 dag ge reed. Bestel zelf uw rijwiel. Recht streeks van de fabriek 50 tot 60 gld. goedkoper. 52 jaar ervaring. Dit zegt u genoeg. Vraagt gra tis prijscourant. Benzo rijwielfa- briek, Vlaardingen. Langzame wasser van 324., voor 250.-, met oliebad aandrij ving. Snelwassers met schoep 60 liter inhoud van 190.- voor 149.50. Howaco, Edisonstraat 47b, tel. 65409. Nog enkele kostuums naar maat en voordelig van 195.- voor 140.-. Prima stoffen. Kleerma kerij K. Klapdoor, Stadhouders laan 2, tel. 63311. Gegarandeerd waterdichte kam- peertenten met 15 pet. korting. Iets smoezelig. (Showmateriaal). Met voll. 3 jr. schrift, garantie. Tentenfabriek „The Indians". Haarlem, Zijlweg 111. Geïll. ca talogus, gratis op aanvraag. gemakkelijk wasbaar zo droog 4r n,e* strijken -C- .o- - Nylon tricot onderjurk broderie gar nering, plissé- strook V .c- -o- -C- „O. -O- - C- V, Beha popeline, gevoerde broderie cup met beugel, afneem bare schouder bandjes f QC Pantie dubbelrek elast., kruisje en jarretels afneembaar Stijf Rok|e perkament nylon, wi|d uitstaand, 3 stroken, broderie garnering ■r. Clocqué pyama, aardig stip-dessin, leuk model met opstaand kraagje JQ95 Naadloze kousen Zomermode I 265 (fijne kristalsoort] Reisverband. per stuk verpakt, gemak kelijk mee te nemen per stuk ■T'TSK Perion Beha V-hals, mooie perlon- kant, versterkte onder- Nylon slip met nylon broderie afgezet Op uitnodiging van de stichting „Vrien den van het Orgel" zal de organiste Ma- rie-Claire Alain uit Parijs het derde or gelconcert in de cyclus van deze zomer verzorgen in de Abdijkerk der Norber tijnen te Heeswijk. In het verder ver loop van het seizoen zullen nog optre den Anton Heiller uit Wenen, Albert de Klerk met medewerking van de zangeres Elly AmeUng) en Nico Zeyen uit Rolduc. Marie-Claire Alain is een jongere zus ter van de bekende in de laatste wereld oorlog gesneuvelde organist en componist Jehan Alain, bij wie ze een gedeelte van haar orgelstudies maakte. Maar ook Maurice Durufle en Marcel Dupré waren haar leraren. Voor deze grootmeesters sloot zij op brlllante wijze haar Conser vatorium-opleiding af en geniet sinds die tijd een steeds groeiende reputatie als organiste van klasse, niet in 't minst vanwege de vele eerste prijzen, die zij behaalde op internationale orgelconcour sen, o.a. die van Geneve in 1950 en Pa rijs in 1951. Vandaar dat zij spoedig ook m het buitenland werd opgemerkt, wat resulteer de in verschillende concertreizen door Zwitserland, Duitsland, heel Frankrijk en ook door Nederland, waar zij dit jaar b.v. zitting neemt in de jury van de In ternationale Improvisatie wedstrijd te Haarlem. Bovendien is zij voor dit jaar ook in Haarlem uitgenodigd de functie te aanvaarden als professor aan de te houden zomeracademie voor orgel. D e Franse gramofoonplaten-industrle heeft zich erg voor haar spel geïnte resseerd en aldus is er een steeds groeiende collectie platen ontstaan, waar op men haar beluisteren kan. In 1954, 1956 en ook dit jaar kwam telkens één van haar opnamen, als de beste van het jaar in aanmerking voor de Grand Prix de 1'Academie du Disque Charles Cros. Haar programma in Heeswijk vermeldt behalve drie werken van haar broer waarmee zij sluit nog werken van Clérambault, Couperin Cesar Franck en Louis Vlerne. Het concert vindt plaats op zondag 7 juli om 4 uur precies. De Utrechtse politie verzoekt dringend de bestuurder van een Volkswagen, die op 22 juni te ongeveer half tien 's avonds een lift heeft gegeven van de Utrechtse stadsrand naar de rotonde Oudenrijn aan een ongeveer 40-jarige man en een onge veer 7-jarige jongen, zich te willen aan melden bij de recherche aan het hoofdbu reau van politie te Utrecht. Nu te verwachten valt, dat vele onder nemers van zuivere fruitteeltbedrijven in door de nachtvorst van mei jl. getroffen gebieden dit jaar met verlies zullen wer ken, heeft het Tweede-Kamerlid Van Koeverden onlangs aan de ministers van Financiën, Landbouw en Sociale Zaken gevraagd of zij van oordeel zijn, dat het redelijk en billijk is, dat, indien iemand, die een dergelijk bedrijf exploiteert en een gemotiveerd verzoek bij de daarvoor in aanmerking komende instantie indient om: a. zijn voorlopige aanslag inkomsten belasting 1957; b. zijn opgelegde voorlopi ge A.O.W.-premie in overeenstemming te brengen met het werkelijk verwachte In komen, dit ook geëffectueerd wordt, en of zij bereid zijn terzake de nodige richt lijnen te geven. Hierop heeft minister Hofstra nu mede namens zijn ambtgenoten geantwoord, dat ingevolge een aan de belastingdienst ver strekte instructie alle door belastingplich tigen schriftelijk ingebrachte bezwaren tegen hun opgelegde voorlopige of na dere voorlopige aanslagen ln de inkom stenbelasting behandeld worden alsof het bezwaarschriften betrof. Indien de be zwaren gegrond worden bevonden, wor den de aanslagen verminderd. Hetzelfde geldt mutatis mutandis voor de voor lopige premie-aanslagen A.O.W., zodat voor de onderhavige gevallen geen bij zondere richtlijnen nodig zijn. Op de vraag, of de ministers deze vorst als een natuurramp in de zin van de wet op de grondbelasting zien en of daarom aan de betrokkenen vrijstelling van grondbelasting verleend kan worden luidt het antwoord: Reeds de in 1870 uitgevaardigde in structie tot toelichting der wet op de grondbelasting bepaalde, dat onder on voorziene rampen ln de zin van die wet niet zijn te verstaan nachtvorsten en der gelijke natuurverschijnselen. De juris prudentie luidt ln gelijke zin Zo hebben Ged. Staten van de daarbij betrokken provincies nog in 1953. toen eveneens gro te schade aan fruit was aangericht door nachtvorst, deswege gedane verzoeken om vermindering van grondbelasting afgewe zen. Het optreden van vorst in de maand mei is nu eenmaal een normaal verschijn sel. Minister Hofstra is dan ook niet van oordeel, dat de ln de maand mei van dit Jaar opgetreden vorst te zien is als een onvoorziene ramp, die ingevolge artikel 53 van de wet op de grondbelasting tot ont heffing of vermindering aanleiding kan geven. Wel zal in de daarvoor in aan merking komende gevallen met toepas sing van artikel 17, eerste lid, van de wet op de invordering van 1845 gehele of ge deeltelijke afschrijving van grondbelas ting kunnen worden verleend. Het staat overigens, aldus de minister, de belastingplichtige, die aan artikel 53 van de wet een andere uitlegging wenst gegeven te zien, vrij ter zake een beslis sing van het bevoegde gerechtshof dat sedert 1 maart 1957 geschillen van deze aard behandelt uit te lokken. Naar het A.N.P. in Djakarta van be trouwbare zijde heeft vernomen.' is pre sident Soekamo voornemens tegen het einde van deze maand een bezoek te brengen aan Midden-Sumatra. Sinds de machtsovername in dit gebied door de Bantengraad in december j.l.. heeft Soekarno dit gebied nog niet be. zocht. Op 14 juli vertrekt de president naar Borneo, waar hij ook het nauwelijks toe gankelijke binnenland zal bezoeken Na terugkeer "van zijn reis naar Borneo die een week zal duren, zou hij dan naar Midden- en ook Zuid-Sumatra gaan. Gisteravond ontstond ln du binnenstad van Breda enige sensatie, doordat om streeks zeven uur uit een van de toonza len van het café-restaurant De Beurs op de Grote Markt plotseling de vlammen uitsloegen uit ramen en dak. De brand weer tastte het vuur terstond met zes strain en een nevelspuit aan en wist mede dank zij de windstilte de brand zodoende tot de betrokken zaal to beper ken en te verhinderen, dat do vlammen oversloegen naar de belendende oude hui zen. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend 's Midags was de zaak in gebruik geweesi voor het afnemen van examens. Wegens de water-f-hade en het uitvallen van de elektrische stroom moest hr' grote café- - implex tijdelijk worden gesloten. Een der brandweerlieden werd door een neervallende dak^"- ""troffen en moest met een hersenschudding ln het zieken huis worden opgenomoen. De schade wordt door verzekering ge dekt. De Franse nationale vergadering heeft gisteren een voorstel van de communis ten om het debat over de ratificatie van de Europese verdragen uit te stellen, met 356 tegen 149 stemmen verworpen. Alleen de communisten stemden vóór. Het bureau van de Oostduitse Volks kamer (parlement) heeft een brief aan de Franse Nationale Vergadering gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de „ernstige gevaren, die het gevolg zul len zijn van een verwezenlijking van de ontwerpen betreffende Euratom en de Gemeenschappelijke Markt". Gezegd wordt, dat „deze plannen een vreedzame oplossing van de Duitse kwes tie verhinderen, de verdeling van Europa erger maken en de veiligheid der Euro pese volkeren bedreigen". De nieuwe activiteit van de stichting „Voor God", (de sectie der Katholieke Actie in Nederland ter beinvloeding der publieke opinie) zal zaterdag juli in Eindhoven beginnen. Het is een rijden de kiosk, zoals er enkele ln ons land zul len gaan rijden, waarmee alles over be paalde onderwerpen. God en godsdienst betreffende, via boeken, tijdschriften en brochures kan leren. De Eindhovense kiosk wordt geopend na de H.Mis om 10 uur in de parochie kerk van de H Petrus aan de Klooster- dreef, waarbij mgr. mr. A. Diepenbrock directeur van de Katholieke Actie de ki osk aan het Eindhovens Maria-legioen zal overdragen. De minister van Justitie, prof, dr. I. SamUalden, heeft in antwoord op door het Tweede-Kamerlid de heer Berkhou wer (V.V.D.) gestelde vragen over de geënsceneerde inbraak in de nacht van 25 op 26 april j.l. in het notariskantoor van notaris J. J. Sch. te Valkenswaard, medegedeeld, dat h\j, hoewel hij begrip heeft voor het streven van de officier van Justitie naar een zo volledig mogelijke bewijsconstructie, de gehele enscenering toch niet kan bewonderen. De minister vindt deze wel zeer zwaar van opzet en meent dat het plan, al kan niet van pro vocatie tot misdrijf gesproken worden, te veel provocatieve elementen bevat. Het komt hem tevens onjuist voor, dat het plan voor de arrestatie van de 70-jarige P. de J. uit Amsterdam zodanig was op gesteld, dat het welslagen voor een be langrijk deel afhankelijk was van de me dewerking van een particulier burger. Ook hebben de politie-ambtenaren zich niet in een zodanige gevaarlijke situatie bevonden, dat het lossen van pistoolscho ten gerechtvaardigd was. Wel moet het in de gegeven omtsandigheden gerechtvaar digd worden geacht, dat zij met een Pis tool bewapend waren. Gezien de resultaten van het ingestel de uitvoerige onderzoek mag als vast staand worden aangenomen, dat niet op zettelijk is geschoten Vermoed wordt, dat de brigadier, die gevuurd heeft is aangestoten of zich gestoten heeft en dat Miivslcr Zijlstra acht het niet mogelijk de prijsverhoging van aardolie- produkten, die in verband met de Suez-crisis in ons land werd doorgevoerd, thans ongedaan te maken Deze verhogingen, aldus de minister, zijn van be langrijk geringere aard geweest dan in de Landen om ons heen. Hei duurt daarom langer, voor zij ongedaan zijn gemaakt. De minister houdt voortdurend contact met de maatschappijen om zo moge lijk tot verlaging van de prijzen te komen Z.i moet verschil worden gemaakt tussen de producerende- en verkoopsmaatschapppen en kan niet worden ge zegd, dat de rentabiliteit excessief is. De verklaringen van de heer Zijlstra volgden op vragen, die de heer Gortzak (C P N.) hem tijdens de gisteren ge houden vergadering van de Tweede Kamer stelde. daardoor het eerste schot is afgegaan Het onmiddellijk daarop afgevuurde twee de schot zou dan het gevolg van een re flexbeweging zijn geweest. Wat hiervan ZÜ. naar het oordeel van de minister leverde in de gegeven situa tie, waarin verscheidene personen bin nen een betrekkelijk kleine ruimte bijeen waren, en optreden van de betrokkene waarbij hij een pistool ln de hand had dat niet op veilig was gesteld, te grote risi co's op. Aangezien het hier mede betreft optre den van gemeentepolitie, heeft de minis ter zich te dezer zake verstaan met zijn ambtgenoot van Binnenlandse Zaken. Be zitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie, met het verzoek hieraan de nodige aandacht te willen schenken en te doen schenken. Na het eerste gesprek met De J. waarin deze de pseudo-inbraak voorstel de, heeft de kandidaat-notaris daarvan aanstonds kennis gegeven aan de plaat- selijke politie, die vervolgens terstond de officier van justitie te 's-Hertogenbosch op de hoogte heeft gesteld. De politie heeft, ln overleg met de ge noemde officier van justitie de kandidaat notaris aangeraden het contact met De J. voort te zetten en een tijdstip voor de door deze beraamde pseudo-inbraak te bepalen. De bedoeling hiervan was wet tig bewijs te kunnen leveren van het door De J. bij diens eerste gesprek met de kandidaat-notaris reeds gepleegde mis drijf, omschreven in artikel 134 bis. eer ste' lid. van het Wetboek van Strafrecht Bij dit gesprek waren geen derden aan wezig, zodat, in geval van ontkenning door de verdachte, het bewijsmateriaal onvoldoende zou zijp geweest. De minister ls van oordeel dat De J. niet door de uitvoering van een door an deren beraamd plan tot het misdrijf is gebracht. We] meent hij dat reeds vol doende bewijs geleverd had kunnen wor den indien De J. zou zijn gearresteerd, toen hij overeenkomstig de gemaakte af spraak Iaat. in de avonfl voor het plegen van de pseudo-inbraak op bet erf van het notariskantoor was verschenen. De officier van iustitie heeft er echter ten einde elke mogelijkheid van een aan het tweede lid van genoemd artikel van het Wetboek van Strafrecht (vrijwil lig terugtreden) ontlee d verweer uit te sluiten de voorkeur aan gegeven, dal met de arrestatie werd gewacht, totdat De J binnen het notariskantoor alle voor bereidingen voor de uitvoering van zijn plan had getroffen. De Britse parlementsleden, ministers en onderministers krijgen een hoger sala ris, zo heeft premier MacMillan giste ren in het Lagerhuis bekendgemaakt. Ook de Peers in het Hogerhuis, die tot op heden helemaal geen vergoeding kre gen. kunnen nu voor elke vergadering, die zij bijwonen, presentiegeld vragen. Dit laatste is gedaan om de vele La bour-Peers tegemoet te komen die geen eigen inkomen hebben. De vergoeding der parlementsleden, op het ogenblik 10.000 gulden per jaar en cir ca 2800 gulden presentiegeld, wordt ver hoogd tot 17.500 gulden per jaar. De sa larissen van de ministers worden met 7.500 gulden verhoogd. De leider van de oppositie zal 30.000 gulden per jaar ont vangen in plaats van 20.000 gulden. De staatssecretaris van Economische Zaken dr G M. J. Veldkamp heeft gis- terenmiddag het bestuur van de stich- "aarborgfonds voor het Melkde- tauhandelsbedrijf" officiëel geïnstalleerd. In zijn toespraak zeide dr. Veldkamp, dat deze installatie een bijzonder accent krijgt door het feit, dat het waarborg fonds als eerste tot stand is gekomen in een bedrijfstak, waarin een bedrijf s- lichaam bestaat, als bedoeld ln de wet on de bedrijfsorganisatie. De inspanningen van de zijde van het bedrijfsleven om tot oprichting van waar borgfondsen te geraken en die van de overheid om deze oprichting te stimule ren zijn niet zonder resultaat gebleven, aldus de staatssecretaris. Behalve de kruideniers profiteren thans ook de bak kers. de handelaren ln aardappelen, groente en fruit, het rijwiel- en gemoto riseerd rij wielbed rijf, de textielbran che en de detailhandlel in gedistilleerde dranken van het werk. dat voor deze waarborgfondsen wordt verricht Bij werkzaamheden in een café te Maasbracht is donderdag de 21-jarige on gehuwde C. Aarts uit Geleen om het le ven gekomen Bij het controleren in de kelder van dit café van een even tevo ren geplaatst buffet, kwam hij ln aanra king met elektrische stroom en werd op slag gedood.- V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 4