Beslissende demarrage van Wim Est bleef uit ÜHour Alpenritten brachten geen definitieve scheiding Piet de Jongh - door blessures geplaagd - haalde het toch Opnieuw twee ereplaatsen voor Oranje-ploeg l§mi Koploper Schalk Verhoef zege vierde ook in laatste etappe Nederland-Duitsland ontaardde in molestering van arbiter de prance DE NEDERLANDSE EQUIPE Privat triomfeerde aan Azurenkust DE UITSLAGEN En morgen: Ronde van Zeeland Middelkamp-A won ploegenklassement Europees honkbalkampioenschap Nederland-Italië wordt overgespeeld Lewis Hoad tekende contract met Kramer DINSDAG 9 JULI 1957 PAGINA 5 Het ergste moest nog komen Helemaal niets te melden? Niets te melden?.... Geen mens, geen huis, geen boom Op bergtop ingesloten gelederen /'<- Elfde etappe Algemeen klassement Groene trui 9. *£-1 Remoulins Beaucoire Tarascon Istres 10-7-'57 160 km Bergklassement Ploegenklassement Testmatch EngelandW. Indië WESTINDIERS GEDWONGEN TOT „FOLLOW-ON" Nederlandse etappe-zege lag in Cannes gereed Door Martin W. Duyzings CANNES, maandagavond Er was geen schaduw meer in Castellane. Ik herkende de plaats niet meer. Ik was er voor het laatst geweest, drie jaar geleden, vóór de start van een Monte Carlo-rally, toen we, met een deel van de Neder landse rally-kolonie Klaas Barendregt, les Lan- gestraat, Karei Ton en meer van die scheur-vir tuozen met onze wagens de sneeuw in het omrin gende gebergte al trainend een beetje hadden aangeveegd en we in Café Suisse aan het stille dorpspleintje van Castellane, waar het geluid van iedere stap onmiddellijk wegstierf in de smetteloze, donzen deken van vers-geval len sneeuw, naar oud-Hollands gebruik onze kille voeten hadden zitten warmen aan matige koffie en beste cognac met drie vorstelijke, gulden sterren. Het pleintje was onherkenbaar nu. Toen, in januari was het geweest, had het liggen sluimeren onder een grauw en naargeestig wolkendek, doch als men er nu terugkeerde met de Tour-karavaan, bedolven onder het stof, moe en mager en met een rennersveld dat kreun de en kraakte aan alle kanten, dan vond men ook dat vriendelijke pleintje van weleer gevangen in een wijde, felle vlek genadeloos zonlicht en wist men opeens, dat Goddets geteisterde Tour-karavaan vandaag op haar bijna 300 kilometer lange tocht van het hart der Alpen naar de palmen van de Cöte d'Azur nergens, nérgens!, haar oase vinden zou. De karavaan was na 192 kilometer en na een klim tegen de 2500 meter hoge Col d'Allos in Castellane praktisch nog ongehavend. Jawel! Ze hadden vanmorgen in Briangon de Zwitser Clerici achtergelaten, doch men had hem nauwelijks ge mist, omdat de eens zo sterke Zwitser al vele dagen rondfietste als een zieke kip en hij in feite al lang niet meer in het stuk voorkwam. En jazéker!, in de eerste hairpins van de Alios had Piet de Jongh, sedert zijn valpartij van gisteren rondrij dend met een pakhuis vol verbandgaas en leukoplast, het peloton, dat króóp en moeizaam kruipen blééf, moeten laten gaan, om vervolgens in gezelschap van de eindeloos jammerende Franse regionaal Million te beginnen aan een lijdensweg, die hij stellig zijn beste vijand niet gaarne zou gunnen. En jawel!, in diezelfde eerste, flauwe serpentines, waar mee de Col d'Allos eerst langzaam stijgend omhoog gaat, had Astrua, een der stérken uit de Italiaanse squadra, opeens zjjn donkere hoofd moeten buigen voor de moei lijkheden en ellende, waaraan Jacques Goddet ons met zoveel geestdrift heeft overgeleverd en h\j -onder dat hij Alfredo Binda, zijn ploegleider ook maar een schijn van kans gegeven had om hem nog tot strijdlustige ge dachten te brehgen in de ambulancewagen was gestapt: het zoveelste slachtoffer van een race, die overal haar brokken veroorzaakte, bij de figuranten zowel als bij de „groten". toen al bijna op zeven minuten en voor het overige hadden ook Voorting en Ker sten, die op 3.20 doorkwamen, het contact met het peioton verloren, hetgeen van geen betekenis was, want in de afdaling een van de gemeenste afdalingen overi gens welke men in de Alpen vinden kan gingen vriend en vijand met heel hun gewicht in de remmen, zodat zelfs een man als Antonin Rolland, die op de top meer dan zes minuten achterstand had ge boekt, het peloton na enkele kilometers scherp bochtenwerk al weer te pakken had, iets, waarnaar de voormalige Itali aanse campionissimo, Fiorenzo Magni, die vandaag in een Italiaanse journalisten wagen deze etappe volgde en zich kenne lijk stierlijk verveelde, met verbazing moet hebben gekeken. Drie jaar geleden zou dezelfde Magni, die van koene daal- partijen zijn weetje weet, dit peloton in die afdaling vermoedelijk een minuut of acht achter zich gelaten hebben! De karavaan trok voort over de nieuwe weg naar Castellane. Het pad breed en zonder schaduw, een weerloze prooi voor de zon ging daar hoog boven het lok kende, rimpelloze water van een kunst matig veroorzaakt meer, dat onder zijn egale, groene waterspiegel het drama van enige, aan de techniek geofferde en ver dronken dorpen verbergt. De hitte sloeg dampend nu terug van de weg; de een zaamheid en de dorheid van het landschap was erger nog dan de dorst. En als men tenslotte in Castellane kwam, in de hoop er een vriendelijke, koele oase te vinden, dan vond men er in werkelijkheid een in de zon gebakken dorpsplein met wat afgebeulde, nauwelijks nog tot enige geestdrift te bewegen toeristen, die het Tour-circus nastaarden alsof we op weg waren naar een massamoord en die het Ook de elide etappe werd een zege voor de Franse nationalen. In de eindsprint toonde René Privat zich de snelste van een groepje van drie renners, waartoe ook onze landgenoot Wim van Est behoorde. Toegejuicht door zijn landgenoten gaat hier Privat over de eindstreep, rechts Wim van Est. RENé PRIVAT Het eerst aan de Middellandse Zee Doch voor het overige had er, sedert wij vanmorgen om even over zeven uur in Briangon toen nog gevangen in een ragfijn waas van lichte, koele ochtend mist van start gezonden werden, een merkwaardige, haast alarmerende stilte gehangen over deze karavaan, die iedere dag, ronder uitzondering, haar verliezen lijdt en die, voortgejaagd in een hel van stof, dorst, hitte en een eindeloosheid van moordende ki lometers, al lang niets meer triom fantelijks meer heeft, omdat zij ten dode opgeschreven schijnt. De stilte was al gemeen geweest. In zijn rode wagen had Jacques Goddet zichzelf, lusteloos voortsukkelend achter een traag haar het zuiden Wandelend peloton, vele uren lang koest en schuil gehouden onder zijn tro penhelm en onder een volop glimmende laag zonnebrandcrème. In de microfoon van Radio-Tour, de rijdende zender, die °hs anders op èlle boeiende bijzonderhe den vergast, (dat het met Jacques Anque- ll's jongste likdoorn al weer wat beter £aat en Jean Forestier met een schorre heel iets drinkbaars wenst te nuttigen en dat Marcel Bidot vanmorgen in zijn bad kuip over een stuk zeep is uitgegleden) hoorde men tientallen kilometers aohter- ,eeri dof en monotoon slechts het sternge- yhd van Goddets naaste assistenten, Jacques Marohand en Felix Levithan met d'e ene, het drama helaas zo slecht ka- zakteriserende, stereotiepe klaagzang; •>Rien signaler!" _^ij, die deze karavaan sedert Nantes 1 ^gezellen, die haar triomfen, haar el- hde, haar dorst en haar brandblaren CARLO CLERICI Op weg naar huis Dewmraarv.e.ela onhanqtT2000 broederlijk met de fietsende menigte heb ben gedeeld, wisten wel beter. Wat er van deze karavaan wel degelijk te mel den viel, was, bij voorbeeld, dat ze van daag met rente betalen en lijden moest voor dat wat ze gisteren, op de flanken van de Galibier, aan strijdlust, moed en durf nog had vertoond. Niets te melden in deze karavaan? Ge hadt Gastone Nencini moeten zien, de grote held van Briangon, zoals hij van morgen, grauw en klappertandend van de koorts, op zijn fiets klom, toen men ons als begin van de feestelijkheden, bezuiden Briangon en op weg naar La Roche-de- Rame in het verlaten en als door een aardbeving omgeploegde dal van de Du rance opnieuw door een bijzonder surrea listisch maanlandschap stuurde. Men had de goede Gastone vanmorgen op zijn fiets gehesen met de opwekkende mededeling, dat zijn gevaarlijke concurrenten gisteren tussen Thonon-les-Bains en Briangon al te gul met hun laatste krachten in het rond hadden gesmeten. En Alfredo Binda had het de Italiaan vlak voor de start nog een maal in het oor gefluisterd: vandóóg, Gastone, vandaag is de dag, waarop een campionissimo in staat moet zijn om ein delijk zijn tegenstanders te vernietigen!.. En Gastone had maar zwijgend geknikt, alsof men hem net had meegedeeld, dat Italië de oorlog tegen de negus van Abes- synië bij nader inzien niét verloren had en vervolgens was hij dan, omringd door ploeggenoten, die royaal genoeg hadden aan hun eigen ellende, met een barre in zinking door. de wijde kloof gegaan, aan de voet waarvan de Durance nog altijd bulderend tegen de naakte rotsen schuurt: en vermoedelijk had hij de goden ge smeekt, dat de Franse nationalen of de een of andere regionale rebel het ditmaal niét op een offensief zouden laten aanko men. Niets te melden? De karavaan trok door een verlaten woestenij. Geen mens, geen huis, geen boom, die wat schaduw bieden kon. Niets anders dan het stof, de hitte, de stenen en de eindeloosheid van hairpins en serpentines; het monotone, Iritteren- de zingen der cigallen; dorst en onbe reikbaar en niettemin zo dichtbij diep in de kloof het klare, ijskoude, driftig- schuimende water van de Durance. Nergen heeft, sedert Roubaix, toen In deze karavaan de hitte haar slachtoffers I begon op te eisen, Goddets Tour-circus z(jn ellende en armoede scherper en ont- moedlgender geproefd als daar, op weg naar de voet van de Col d'Allos, waar het smalle, eenzame, reeds lang uitgesle ten pad scherp omhoog gaat, klevend aan de rotswand, zwevend boven peilloos diepe ravjjnen, opklimmend tot hoog bo ven de boomgrens, waar men zelfs het zingen der cigallen niet meer hoort, waar een enkele, dorre struik nog slechts arm tierig zjjn leven rekt tussen de ruwe daar neergesmeten stenen en waar het is, als of de mens klein en nietig en hijgend naar adem happend in de ijle lucht het smetteloze azuur van de hemel grjj- pen kan! Er waren in tegenstelling tot andere jaren niet velen, die zich in de on menselijke hitte vroeg reeds deze mor gen, vóór de bergpas ten gerieve van de Tour-karavaan afgesloten zou worden, op de pas van de Alios als toeschouwer had den gewaagd. Tienduizend goedgelovigen op zijn hoogst, waaronder een groepje Nederlandse toeristen, dat daar, naast een maagdelijke vlek sneeuw geduldig met onze nationale driekleur stond te zwaaien. Men zei achteraf, dat de afwezigen veel hebben gemist. En het is waar: voor het eerst in de geschiedenis van de Tour de France zaten we daar op de Alios te staren op een karavaan, die op De Jongh, Million en de Spaanse kampioen Antonio Ferraz na pas in de laatste kilometers voor de top de allerzwaksten verspeelde, doch die voor het overige, tot ontzetting ongetwijfeld van Jacques God det, dicht opeen bleef in gesloten gele deren de top bereikte en daar de kleine, Franse nationaal Bergaud gelegenheid gaf om met helemaal zeven magere se conden voorsprong op Nencini, Forestier, Huot, Janssens, Bauvin, Adriaenssens en Wim van Est, wat kostbare punten voor het bergklassement, dat er overigens op die .manier niet veel toe doet, te verza melen. Van onze landgenoten zat Piet de Jongh ANTONIN ROLLAND Bochten-specialist ARTIGO PADOVAN Bandenpech kennelijk om het even liet, dat voor deze karavaan het ergste nog komen moest. Het ergste kwam slechts dertig kilo meter voor we tenslotte, voorbij Grasse, over een brede, snellopende weg omlaag konden dalen naar de zacht-wuivende pal men, de witte droom-villa's en de over matige luxe van de Azuren Kust. Het ergste heette: de Col de Saint- Cézaire: een verraderlijke klim over een pad, dat kennelijk nog nimmer met de beschaving, laat staan met een stoomwals kennis heeft gemaakt en een afdaling, waarop ge alles kunt tegenkomen wat ge aan verschrikkingen, ravijnenvrees en doodsangst maar bedenken kunt. Daar was het, dat eindelijk deze ka ravaan uiteen gescheurd werd met felle, riskants demarrages. Daar was het ook, dat zelfs de Belg Janssens, die samen met de Franse regionalen Groussard en Barone aan de haal was gegaan, ont- degte, dat er in deze Tour aan alles een eind komt, óók aan het krachtenarse naal van een stevige, Vlaamse boeren zoon. En daar was het tenslotte, dat Wim van Est die, sedert hij eens in Monaco een etappe gewonnen heeft, altijd op overwinningen begint te jagen zo gauw hij in de buurt van de Rivièra komt, sa men met de Italiaan Padovan, de Fran se nationaal Privat en de voormalige rebel Nello Lauredi (een kind van de streek) aan de haal ging, waarna het gezelschap zich met zóveel haast en doodsverachting aan de andere kant om laag liet storten, dat zelfs de doorgewin terde klipgeiten er schuddebollend naar stonden te kijken en dat we de bran cards veiligheidshalve al vast gereed zétten, voor het geval er in die wilde afdaling een onooglijk bandje knappen zou. En toen tenslotte dat handje knapte 2™Ë!i!t30.000 Dewinnendeploèg vaneen etappe ont vangt f. 20C~ CANNES, maandagavond. „Nooit hebben we in deze Tour de France méér kans gehad om met een etappe-zege aan de haal te gaan dan vandaag', zei vanavond Kees Pellenaars. En hij meende het! Onze ploegleider is van mening, dat Wim van Est die etappe had kunnen winnen als hij maar had durven demarreren. Er zat trouwens weinig anders op. Zowel Lauredi als Privat zijn in een eindsprint nu eenmaal sneller als de man uit St.-Willibrord, die overigeens stukken frisser dan de beide Fransen aan de finish arriveerde en die later wel moest toegeven, dat hij er niet verstandig aan heeft gedaan om die Fransen tot het laatste ogenblik maar aan zijn wiel te laten hangen. Oeonqelukkiaste ren ner van de Rofide ontvangt f.1000 Intussen: onze ploeg veroverde vandaag in een etappe die, alleen al door de enorme afstand en de door de hitte, die slopend was, opnieuw twee ereplaatsen en in het Nederlandse kamp heeft men, voor zover nog nodig, vandaag opnieuw ontdekt, dat er ook dit jaar wel een etap pe-zege voor ons in kan zitten. Men is dus, die kleine teleurstelling van de eindsprint ten spijt, niet ontevreden m het Nederlandse kamp. Men is er vooral verheugd over, dat Piet de Jongh, wiens blessures ernstiger blijken te zijn dan ver moed werd, er ook in geslaagd is van daag vóór het sluiten van de controle hier in Cannes te arriveren. De man uit Made heeft het vandaag, tussen 'Ie voet van de Alios en het haventje van Cannes waar de finish plaats vond, bijzonder moeilijk gehad. Hij kwam, lijdend aan zijn blessures en aan een tware inzinking ten prooi, diep in de achterhoede bij twee leeggereden Franse regionalen, Lampre en Million, te zitten en hij moest die twee Fransen, die herhaaldelijk wilden opge ven, haast letterlijk naar de finish sleu ren. De Brabander hoopt intussen, dat hij vandaag het ergste gehad heeft! „Nog één etappe sukkelen, dan ben ik weer de oude", zei hij vanavond. Maar voor het zover is, zal hij nog moeilijke ogenblikken moeten doormaken. (een bandje van Padovan) waren we al voorbij Grasse, was de finish al dichtbij en zou Wim van Est, die nu eenmaal geen pur-sang sprinter is, zijn overwin ning voor het grijpen hebben gehad, als hij het maar gewaagd had de twee Fran sen een demarrage voor de neus te draaien. Helaas: de man uit St.-Wille- brord, die tóch wel wat bedaarder is ge worden dan, laat ons zeggen, een jaar of drie geleden, Het het op een eindsprint aankomen en dat was voor Nederland bij voorbaat een verloren zaak. Nu trok Lauredi de sprint aan en won Privat vóór zijn landgenoot en Wim van Est, die niettemin opnieuw een fraaie prestatie heeft geleverd en die in het algemeen klassement weer oprukt naar de zesde plaats. Van de overige Nederlanders kwam Voorting twee minuten na de winnaar binnen met het sterkste deel van het peloton en veroverde hij zowaar nog de negende plaats. Stolker, Piet van Est en Kersten hadden in dat laatste, woedende of fensief nog vijf minuten méér ver speeld en ruim een half uur later pas haalde een nog altijd van de pijn op zijn tanden bijtende Piet de Jongh af gebeuld de finish. De uitslag van de elfde etappe luidt: 1. Privat (Frankrijk) 9 uur 18 min 59 sec, met bonificatie 9.17.59; 2. Lauredi (Zuid- Oost) z.t. met bonificatie 9.18.29; 3. Wim van Est (Nederland) 9.18.59; 4. Christian (Zw.) 9.20.07; 5. Padovan (It.) z.t.; 6. Picot (West) 9.20.53; 7. Barone (lie de Franqe) z.t.; 8. Nencini (It.) z.t. 9. Voorting (Ne derland) z.t.; 10. ex aequo: Anqquetil (Fr.); Bauvin (Fr.); Forestier (Fr.); Adri aenssens, Cerami, Janssens, Keteleer, Planckaert (allen België); Thomin (West); Dotto (Zuid-Oost); Sabbadini (Zuid-West); Jean Bobet (lie de France) en Heorelbeke (lie de Fr.) allen dezelfde tijd als Picot 9.20.53; 45e Piet van Est 9.25.46; 49e Kers ten z.t.; 50e Stolker z.t.; 72e De Jongh 9.51.26. Het algemeen klassement na de elfde etappe luidt: 1. Anquetil (Fr.) 67.03.10; 2. Forestier (Fr.) 67.07.12; 3. Picot (West) 67.10.27; 4. Janssens (België) 67.14.12; 5. Jean Bobet (lie de Fr.) 67.15.30; 6. Wim van Est (Ned.) 67.17.07 op 13.57; 7 Rohr- bach (N.O.C.) 67.19.21; 8. Mahé (Fr.) 67.20.39 9. Planckaert (België) 67.23.04; 10. Schel lenberg (Zw.) 67.23.42; 11. Nencini (It.) 67.23.54; 12. Lorono (Sp.) 67.27.25; 13. Bau vin (Fr.) 67.27.50; 14. Christian (Zw.) 67.29.15; 15. Lauredi (Zuid-Oost) 67.29.47; 16. Thomin (West) 67.30.34; 17. Dotto (Zuid- Oost) 67.31.40; 18. Barone (lie de Fr.) 67.32.28; 19. Hoorelbeke (lie de Fr.) 67.34.33 20. Defilippis (It.) 67.34.37. De plaatsing van de Nederlanders in het algemeen klassement luidt als volgt: 25 Voorting 67.44.19; 36 Piet van Est 68.09.38; 41 Kersten 68.13.53; 46 De Jongh 68.19.32; 62 Stolker 68.50.36. Na de 11e etappe luidt het puntenklas sement; 1. Thomin (West) 155 pnt; 2. Picot (West) 175 pnt; 3. Wim van Est (Neder land) 185 pnt; 4. Forestier (Frankrijk) 189 pnt; 5. Schellenberg (Zwitserland) 193 pnt; 6. Anquetil (Frankrijk) 199 pnt; 7. Chris tian (Zwitserl.) 206 pnt; 8. Planckaert (Belg.) 255 pnt; 9. Nencini (Italië) 271 pnt; 10. Buauvin (Frankrijk) 280 pnt; 11. en 12. Keteleer (Belg.) en Bober (lie de France) 288 pnt; 13. Mahé (Frankrijk) 293 pnt; 14. Jean Bobet (lie de France) 297 pnt; 15. Voorting (Nederland) 302 pnt; 16. Lauredi (Zuidoost) 324 pnt; 17. Rohrbach (N.O.C.) 341 pnt; 18. Barone (lie de France) 378 pnt; 19. De Jonh (Nederland) 282 pnt; 20, 21 en 22 Privat (Fr.), Janssens (Belg.) en Dupré (Zuidwest) 384 pnt. De prijs voor de meest stijdlustige ren ner is toegewezen aan de Fransman Lau redi; die voor de grootste pechvogel aan de Italiaan Padovan. Na de elfde etappe luidt het algemeen bergklassement: 1. Nencini (Italië) 26 pnt; 2. Bergaud (Frankrijk) 25 pnt; 3. Janssens (Belg.) 23 pnt; 4. Anquetil (Frankrijk) 17 pnt; 5. Bauvin (Frankrijk) 15 pnt; 6. Huot (Zuidwest) 14 pnt; 7. Lorono (Spanje) 10 pnt; 8. en 9. Rohrbaoh (N.O.C.) en Mahé (Frankrijk) beiden 8 pnt; 10. Schellenberg (Zwitserland) 7 pnt. Voorting staat tezamen met de Belg Planckaert op de 15e plaats met 3 punten. Ook Daan de Groot, die reeds uit de koers is, staat nog met 3 punten op de 15e plaats. De uitslag van het dagploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 27.59.45; 2. en 3. België en lie de France 28.02.39; 4. Zuidoost 28.05.08 5. Nederland (Wim van Est, Voor ting en Piet van Est) 28.05.38 6. Italië 28.06.12 7. West 28.06.58 8. Zuidwest 28.11.17; 9. Gemengde Luxemburgse ploeg 28.15.36; 10. Noord Oost Centraal 28 16 44' 12. Spanje 28.27.12. Na de elfde etappe is de stand in hqj algemeen ploegenklassement als volgt: 1. Frankrijk 200.16.29 2. West 201.13.05; 3. Italië 201.18.38; 4. Ile de France 201.31.59- 5. Nederland 201.43.56 6. België 201.44.09; 7. Noord Oost Centraal 202.02.30 8. Zuid West 202.09.30; 9. Zwitserland 202.29.50- 10 Zuidoost 202.39.47; 11. Spanje 203.03.56; 12. Gemengde Luxemburgse ploeg 204.19.50. Schalk Verhoef, de sterke renner uit Rotterdam, heeft de Ronde van Zee land op zijn naam gebracht. In de laat ste etappe van Hoedekenskcrke naar Heinkenszand, 178 km, wist hij de Zeeuw Jaap Huissoon op de streep te kloppen. Door deze overwinning be hield hij de eerste plaats in het eind klassement en het was een juichende Schalk Verhoef die de ere-ronde mocht rijden. Evenals in de tweede rit viel de be slissing vrij snel. Na amper 10 kilo meter buiten Hoedekenskcrke ontsnap ten drie man uit het peloton. Het waren de Zebratrui Verhoef, de Brabander Van Steen en de Zeeuw Rentmeester, die di rect al een behoorlijke voorsprong na men. Lang bleef het echter niet zo, na 30 km in de buurt van Kloetinge had zich een groep van zes man van het peloton losgemaakt, zodat de kopgroep tot negen man aangroeide. Na 60 km bij Wol- phaartsdijk lag het peloton al op 3 min. 20 sec. Wuyts en Rentmeester kwamen ten val, doch Rentmeester werd door zijn streekgenoot Huissoon snel weer bij de kopgroep gebracht. Het was tenslotte Schalk Verhoef die op 10 km voor de finish de eindstoot MANNHEIM, maandag. Op een speciaal daarvoor belegde vergadering van de F. E. B. is de kwestie betreffende de wedstrijd NederlandItalië behandeld. Het protest van Italië werd toegewezen en bepaald werd dat de wedstrijd woensdag a.s. in zijn geheel zal worden overgespeeld. Een volkomen onbegrijpelijk besluit, waarbij alle overwegingen van sportiviteit terzijde werden geschoven. Maar dat is nog niets vergeleken bij hetgeen zich op deze tweede dag van het Eur.»pese honkbalkampioenschap afspeelde in de wedstrijd NederlandDuitsland. PIET DE JONGH Doorbijten! Onze landgenoten hadden door voortref felijk slaan en bijzonder goed werpen van Smidt na één slagbeurt 'n 30 voorsprong genomen en daar op iedere bal van de Duitse werper Claus Heimig werd „ge slagen", liet de coach van de Duitse ploeg zijn broer Jurgen in het veld komen. Doch ook voor hem hadden de Nederlanders geen respect en in een ommezien was de stand door honksiagen van Lukkien en Jole en door fouten van een in paniek geraakt Duits binnenveld tot 70 opge lopenen nog geen speler uit. Toen gaf de Belgisch hoofdscheidsdrech- ter Vink, Jole „in's" bij een sliding op het thuishonk. Onmiddellijk ging de Duitse catcher Hoffmann, die zich reeds in de wedstrijd tegen België als een zeer on sportief speler had laten kennen, de scheidsrechter te lijf. Dit was het sein voor de gehele Duitse ploeg om hem te molesteren. Claus Heimig, die in 't verre veld speel de, was ook direct in de vechtende groep en hij ontzag zich niet de scheidsrechter met zijn masker te lijf te gaan. Claus Hei mig is bestuurslid van de Duitse honkbal- bond. De Belgische spelers die bij de wed strijd aanwezig waren, sprongen over de omheining om hun landgenoot te ontzet ten, waarna het incident in een hevige vechtpartij ontaardde. Met moeite kon de Amerikaanse coach William McGoffey, die de scheidsrechter onmiddellijk verdedigde, orde in de chaos scheppen. De wedstrijd werd door de scheidsrechter gestaakt en zal waarschijnlijk door Nederland met 9—0 gewonnen worden verklaard. Nederland 3 6 9. Duitsland 0 0 0 afgebroken. De wedstrijd Duitsland—België werd door onze Oosterburen gewonnen met 129, zodat de Belgen hun hoop op de titel wel kunnen laten varen. België 2012201201- 9. Duitsland 1 1 3 1 6 0 P 0 - 12. gaf. Met een prachtige demarrage trok hij er tussen uit en ging als zegevierend winnaar over de eindstreep. De uitslag van de derde en laatste etappe luidt; 1. Verhoef (Rotterdam) 4 uur 48 min. 57 sec., met bonificatie 4.47.57; 2. Huissoon (Heinkenszand) z.t. mef bonificatie 4.48,27; 3. Bravenboer (Rotterdam) z.t. met bonificatie 4.48,42; 4. Roks (Sprundel) 4.48.57; 5. Van der Sande (Halsteren) z.t.; 6. Van Sluijs (Vhssmgen) z.t.; 7. Rentmeester (Yer- seke) z.t.; 8. Heeren Roosendaal) z.t.; 9. Clebach (Amsterdam) 4.58.28; 10 Van Dienst 4.59.10. Het eindklassement is: 1. Verhoef (Rotterdam) 13.39.08; 2. Van der Sande (Halsteren) 13.43.07; 3. Rentmeester Ycrseke) 13. 43.47; 4. Roks (Sprundel) 13.46.18; 5. Heeren (Roosend.) 13.46.18; 6. Van Sluijs (Vlissingen) 13.46.52; 7. Bravenboer (Rotterdam) 13.48.45; 8 Liebregts (Vlijmen) 13.57.12; 9. Pos (Vreeland) 14.00.23; 10. Van der Horst (Etten) 14.01.05. Algemeen eindploegenklassement: 1. Middelkamp A 41.09.45; 2. Middelkamp B 41.30.45; 3. Willebrord Wil Vooruit 41.50.43; 4. De Zwaluw 42.00.03. Punten eindklassement: 1. Verhoef 13 punten; 2. Van der Sanden 17 pnt.; 3. Rentmeester 23 pnt. De Australische tennisster Lewis Hoad heeft de beslissing of hij tot het profes sionalisme zal overgaan genomen. Maan dag tekende hij te New York het contract met Jack Kramer voor de duur van twee jaar. De Australiër zei dat dit contract 125.000 dollar, plus 20 procent van de recettes en 5 procent extra voor de ge wonnen wedstrijden hem wel erg goed leeken hij voegde eraan toe dat hij vooral nieuwsgierig was naar de wedstrij den tegen Gonzales. Hoad zal uitkomen in een toernooi to Rorest Hills en Los Angelos en daarna volgt een toernee door Europa, Zuid- Afrika en Australië met Kramer, Ken Rosewall en Pancho Segura. Na de eerste innings van de derde test match EngelandWest-Indië leiden de Engelsen met ruim verschil. Als antwoord op het Engelse totaal van 619 voor 6 scoor de West-Indië 372 all out, zodat de achter stand van de Westindiërs 247 runs be draagt en de gasten dus tot de follow-on werden gedwongen. De Westindiërs begonnen de vierde en voorlaatste dag bij de stand 295 voor 3. Door de vele stortbuien was de pitch le vendige geworden. Freddie Trueman re kende snel de resterende batslieden in, hij nam 5 wickets voor 11 runs, in 9 overs. Over de gehele innings gerekend zijn de cijfers 5 voor 63. Slechts Frank Worrell en Sonny Ramd- hin redden het Westindische totaal nog enigszins, door een laatste wicketstand van van 55 runs op te bouwen. Worrell scoorde een prachtige 191, hij stond hier voor ruim 9 uur aan het wicket.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 5