„Scheepvaarttocht" 13e K.W.-Mars OUDE TIJD EXCELSIOR-QUICK (Haag) Geheugen-hulp Vakantietrip voor onze lezers Als het kan gaan we wéér Rotterdams B-negental met 4-15 door Antillen verpletterd Groots wandelfestijn beheerste ons stadscentrum Uit die goede Op dinsdag 23 en donderdag 25 juli a.s. De prijs voor deze trip bedraagt 6,75 Zangers jubileum E. Remmerswaal RIEUWE SCHIEOAMSCHE COURANT Dading met Rotterdam Jeugd-Jolijt Slippartij óp de Rotter- damsedijk Zwere nederlaag voor de Schiedammers „HET ATOOM" Boottocht gepensio neerden werf Gusto Martinit nederlaagserie Bedrijfsapostolaat reisde opnieuw m Werper Huang had succes met curveballen NSC MAANDAG 15 JULI 1957 PAGINA 2 Ontvangst ere-comité ten stadhuize In de raadszaal In cantine Oost bij W.F. KORTE BERICHTEN Prijswinnaars werden de volgende groepen: - 7*' De laatste week Gekostumeerde optocht R.-K. GYMNASTIEKVEREEN. „EXCELSIOR" WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND IN ROTTERDAM: MOTORrTRIAL TE BREDA H.B.S.S. krijgt prijs voor de sportiefste ploeg toegewezen MOEDIGE REDDER f H. VADER SPRAK NEDER- LANDS ONDER EEN VRACHTWAAG LAKENS VAN SCIIIP GESTOLEN dJ. Niet minder dan tweehonderdzeven wan delgroepen en ongeveer negenhonderd in dividuele wandelaars, samen uitmakende vijfenveertighonderd wandelaars(sters) van alle leeftijden, hebben zaterdagmid dag deelgenomen aan de dertiende K.W. Mars. Ze waren gekomen per trein, tram of autobus uit omliggende plalat- sen uit geheel Zuid-Holland en zelfs uit Noord-Brabant om wederom hier in Schiedam dit jaarlijks wandelsport eve nement mee temaken. Een wandelfeest, dat door het grote aan tal deelnemers en het steeds terugkeren de verrassende element steeds meer tip pelaars naar onze stad aan de Maas trekt. Al vroeg in de middag heerste er een ge zellige drukte rónd de plantage, waar aan de daar opgestelde inschrijf tentjes nog ruim 1500 na-inschrijvers zich kwa men melden. Het terrein voor het podium bood een feestelijke aanblik. Een groot aantal vlaggen van verschillende rederij en en werven alsmede een stukje muziek maakte het wachten op het startsein aan genaam. Er heerste een opgewekte stem ming onder de duizenden tippelaars waar aan de dreigende wolkenvelden geen af breuk konden doen. Een groot aantal be langstellenden kon de sfeer slechts ver hogen en zo wachtte men in spanning het startsein dat met scheepssirenes gege ven zou worden. Inmiddels had zich in de raadszaal van het stadhuis het ere-comité, de jury als mede een aantal afgevaardigden van di verse wandelsportorganisaties verza meld waar omstreeks drie uur de burge meester, Mt. J. W. Peek en diens echt genote arriveerden. De heer en mevrouw Peek lieten zich voorstellen aan de Kapitein ter Zee, H. M. L. F. E. van Oostrum-Soude, Com. Ma ritieme middelen tevens Com. Onderzee dienst Botterdam, luitenant-kolonel A. H. Schreuder, territoriaal commandant en garnizoens-commandant Rotterdam. Ds. G. Brinkman, Lid Raad van advies Vendel Schiedam, voorzitter Geref. Jeugdverband, alsmede aan de heren A. J. Herber, Voorzitter Bond van Chr. O.J.V. Oranje Garde, P. Taekema, Voor zitter Ned. Chr. Wandelsportbond, Ir. B. Wilton, directeur W. F. en de talrijke af gevaardigden van diverse organisaties. Twee meisjes van de Oranje Garde boden mevrouw Peek-Linthorst een fraai boeket bloemen aan. Om kwart over drie begaf het gezelschap zich naar het bordes om het voorbijtrekken van de defilerende wandelaars gade te slaan. De drumband van het Veteranen Legioen Nederland, afd. Delft., marcheerde als eerste de Grote Markt oP om zich tegen over het stadhuis op te stellen. Tien voor half vier bereikte de kop van de kilometers lange stoet de Grote Markt. Toen trokken veertig minuten lang de ruim tweehonderd kleurige groepen, waarvan de militar-ire detachementen in paradepas, voorbij. Dank zij de medewerking van verkeers politie en de verbindingsdiensten der B.B. had dit alles een keurig verloop en konden commissaris K. Rijpsma en het hoofd Bescherming Bevolking kring A. de heer A. L. Nouwens met tevreden heid neerblikken op het werk van hun mannen. Voor deelnemers en toeschou wers vormde dit défilé wel het hoogte punt Van dit grote wandelsportfeest. Na het voorbijtrekken van de wande laars begaf het gezelschap zich weer naar de raadszaal waar burgemeester Peek het woord tot de aanwezigen richtte. „Wij kennen hier zo onze hoogtij dagen", aldus de heer Peek, „de opening van de jaarlijkse vakantiweek maar ook de joor- lijkse K.W.-Mars gaan tot de grootste behoren. Juist het idee deze dertiende mars in het teken van de scheepvaart te stellen geeft dit jaar een echt Schie dams cachet aan de wandeltocht". De bur gemeester schilderde de groei van de scheepsbouw en zijn betekenis voor onze, aan de boorden van de Maas gelegen stad. Eeuwen lang waren het de koren molens en branderijen die een bepaald cachet aan ons stadsbeeld gaven, thans zijn het de gigantische kranen en dokken die hun stempel drukken op een stad waar 10.000 mensen, waarvan alleen al 7000 hij Wilton Fijenoord, in de scheepsbouw een bestaan vinden. De heer Peek consta teerde met genoegen dat de imponerende stoet wandelaars welke zojuist is voorbij getrokken, steeds groter en fleuriger wordt. Dit jaar is het lopen en marcheren wel bijzonder vooruitgegaan. Perfecte organisatie en goede voorbereiding zijn volgens spr. de voornaamste oorzaken, dat dit wandelevenement belangrijk aan indrukwekkendheid heeft gewonnen. De burgemeester besloot met de wens uit te spreken dat de mars voorspoedig mocht verlopen en hij alle aanwezigen 't volgend jaar weer in deze raadzaal mag begroeten. Hierna werd nog het woord gevoerd door de heren A. J. Herber, P. Taekema en M. Verbruggen. Genoemde heren ver tolkten namens het Oranje Vendel en wandelorganisaties de dank aan het ge meentebestuur en burgerij en aan het in dustriële bedrijfsleven voor de medewer king en samenwerking steeds bij het or ganiseren van deze wandelfeesten onder vonden. De heer Verbruggen bood bur gemeester Peek een fraaie bloknotahouder aan met de emblemen van de scheepvaart versierd. De heer Peek bracht schenker dank en beloofde, hoewel over weinig tijd beschikkende, deelneming voor hem en zijn vrouw aan de eerskomende avond vierdaagse aan te tekenen. Per autobus be gaven zich hierna een aantal gasten naar verschillende punten op het parcours en naar de werf van W.F., waar de heer B. Wilton met hen een rondtocht over de terreinen zou maken Als voorwaarde aan de verleende toe stemming het parcours van deze dertien de K.W.-Mars over de terreinen van W.F. te leiden, was door de directie gesteld, dat alle wandelaars in de grote cantine de gasten van het bedrijf zouden zijn. Het spreekt vanzelf dat deze eis dankbaar werd 'ingewilligd. Uren lang heerste er dan ook een drukte van belang in deze enor me, aan duizend personen plaats bieden de kantine. Ook hier weer een uitstekende organisatie waar de wandelaars binnen de korst mogelijke tijd van een consumptie werden voorzien. Enkele groepen waren SCHIEDAM, 13 September 1850.Naar wij vernemen zal, in afwachting der dis positie van het bestuur dezer stad. om trent de door den commissaris van po- licie. voorgestelde belangrijke wijzigingen in het policiewezen, het getal der agen ten met 3 vermeerderd worden. SCHIEDAM, 27 September 1850. —De benoeming der drie nieuwe agenten van policie ten gevolge der voorlopige maat regelen van bet stedelijk bestuur, waar van wij in ons voorlaatste nommer ge wag maakten, heeft dezer dagen plaats gehad en zijn als zodanig aangesteld: I. Goudswaard, A. Groeneweg en I. We ber die primo October e.k. in dienst zul len treden. SCHIEDAM, 11 October .1850. Naar den 23 dezer in den namiddag is brand ontstaan in het haamhuis van de touw- slagerij van W.H. van Ameide op het Hoofd aan den Maasdijk alhier, en is hetzelve geheel afgebrand en alzoo eene belangrijke schade door de daarin aan wezige goederen geleden, de oorzaak is tot dusverre onbekend. SXHIEDAM, 11 October 1850.— Naar wij vernemen maken eenige ingezetenen dezer stad zich gereed om naar Noord- Amerika te vertrekken, door uitlokken de berigten daartoe aangespoord. SCHIEDAM, 25 October 1850. —Naar men verneemt, is, in de op den 19 dezer maand gehouden vergadering van den Raad dezer Stad, besloten om. aan het door den Commissaris van Policie. den heer B.Verweij, gedane voorstel tot uit breiding en algeheele reorganisatie vam het Policiewezen binnen deze stad, ge volg te geven; zoodat het personeel van hetzelfve, in te gaan met primo Jamuarij e.k. zal bestaan uit: 1 Commissaris, 1 In specteur, 4 Agenten der 1ste klasse, 4 Agenten der 2de klasse en 60 Agenten der 3de klasse, de laatsten ter vervanging van het korps Nacht- of Klap- en Policie-wa- kers; terwijl nog tien noodhulp-agenten zullen worden aangesteld, om, bij verhin dering, voor laatstgenoemden op te tre den. SCHIEDAM. 8 November 1850.— Op de heden morgen alhier gehouden var- kensmarkt waren 34 stuks aangebragt, waarvan bet grootste gedeelte bij de roes is verkocht; hebbende de prijs van de met het gewigt verkochte varkens be dragen: Masteluin 20 21 ets. per Ne der!. pond. Wei-varkens waren er niet aanwezig. OAQBLAD VOOR SCHIEDAM EH OMSERÊRER 79ste Jaargang No. 23425 D A M 1 8 SCHIEDAM TELEFOON 86191 POSTREKENING NR. 9 9 0 9 4 1 ADVERTENTIES ƒ0,16 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0,30 per mjn.-hoogte. Bij contract speciale tarieven- KAMPIOENEN tot 20 woorden 0,90 bij vooruit betaling, Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeenkom stig de Regelen voor het Adver tentiewezen. geteisterd door een fikse regenbui. Hoe wel de staf reeds verkorte routes had klaar liggen, waarheen al tijdens de re genbui extra posten waren gedirigeerd, gaven alle wandelaars er de voorkeur aan 'verder te wandelen. Langs de grote dok ken en zeekastelen ging het aan de oost zijde het terrein weer af om de laatste kilometertjes door de stad te maken. Nog feestelijker dan andere jaren was nu de binnenkomst van de duizenden tip pelaars. Wachtende op de prijsuitreiking verzorgden leden van de wandelvereniging „D.S.O." uit Overschie een aardig mu ziekprogramma. Het bekend maken van de winnende groepen veroorzaakte steeds weer hoerageroep en geleidelijk werd het door het binnenkomen van de grote af standlopers steeds drukker in de Planta ge. Met een daverende taptoe, uitgevoerd door de drumbands van het V.L.N. Delft en Den Haag, werd de avond besloten. Hierna werden alleen nog de winnaars van de militaire groepen bekend ge maakt waarbij de Kaderschool Infanterie 's-Hertogenbosch voor de derdé maal en nu definitief in bezit kwam van de wissel beker en tevens beslag wist te leggen op de defileerprijs. Bovendien verwierf de commandant van dit detachement, de serg le klas C. Harthoorn, de commandoprijs. De manschappen staken hun vreugde over dit drievoudige succes niet onder stoelen of banken en droegen hun commandant op de schouders naar het podium. Zo is de 13e K.W.-Mars voor organi satoren en deelnemers weer een groot succes geworden. Dit wandelevenement heeft een ongekend vlot verloop gehad en kan de heer Ph. Oordt, als algemeen lei der, wederom terugzien op een in elk op zicht geslaagd wandelfeest. 12 km. Jeugdgroepen, Marijke Vlaar- dingen. 12 km. Schoolgroepen, Adema v. Scheltema, Rotterdam. 18 km. Jeugdgroe pen, Speeltuinver. „De Waal" Rotterdam 18 km. Schoolgroepen, Kon. Julianaschool Kethel. 18 km. Senioren V.L.N. afd. Schie dam en VI. 30 km. Burgergroepen D.E.S. Den Haag, 30 km. Semi-militair Res. Po litie Rotterdam. Hoogst geklasseerde B.B.-groep Groep 2: Rotterdam. Hoogst geklasseerde be drijfsgroep V.T.M. Maassluis. Bij besluit van de gemeenteraad van 29 april 1955 werd op voorstel van B. en W. besloten overeenkomstig artikel 16 der op 11-13 januari 1938 met de gemeente Rotterdam gesloten elektriciteitsovereen komst het bestaande geschil met de gemeente Rotterdam omtrent de uit leg en de toepassing van art. 5 dezer overeenkomst aan 't oordeel van scheids lieden te onderwerpen. Tijdens de daarop gevolgde arbitrage procedure is echter nog de mogelijk heid naar voren gekomen het geschil minnelijk te regelen op de voet van een overeenkomst van dading. B. en W stellen nu de raad voor, daar aan medewerking te verlenen. V T.O.P. was óók bij de Koningin Wilhelminamars. Men ziet de stoere wandelaars hier op het terrein van Wilton-Fijenoord. De spelavond met poppenkast wordt ge houden op het terrein achter de Paral lelweg. Om ongeveer 7.00 beginnen de gezelschapsspelen en om 8.00 de poppen kastvoorstelling. De poppenkast wordt opgesteld tegen de houtloöds van de Beu kelaar. Als slot van de gekostumeerde optoch ten is Nieuwland aan de beurt. Om 7.00 verzamelen de verklede kinderen op de speelplaats van de b.l.o.-scholen, in gang A. de Kuyperlaan. Eerst wordt vertoond „Prikkebeen in de Walvis" daarna is de tocht door de wijk. Toen hedenmesgen half elf op de Rotterdamsedijk tijdens een hevige re genbui, de heer J. Sprenkels uit Klun- dert met zijn motorrijwiel 'n stilstaande bodewagen wilde passeren trok deze juist op en week naar links uit. Door het krachtige remmen begon de motor te slippen en kwam ten val vlak voor een achterop komende vrachtwagen. Slechts door krachtig remmen wist de bestuurder van de vrachtwagen, A. J. v. d. Valk uit Rotterdam, erger te voor komen. De motor bekwam lichte schade, terwijl de berijder er met enkele ont vellingen nog wonder goed afkwam. Op dinsdagavond 16 juli wordt er een propagandamars gehouden dwars door Kethel, de leden uit Schiedam verzame len zich bij het Koningin Emmaflat om 6.45 en di€ uit Kethel om 7.15 bij Bad Groenoord, Jongens en meisjes, vanaf 8 jaar, kunnen hieraan eveneens deelne men, mits zij in uniform verschijnen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 9 12.30 uur en 2 6 uur. 1 paar jongenssandalen; 1 paar kinder schoentjes en sokjes; 2 oorknopjes Te bevragen bij de vinders: groene au- tostep, Gosens Brugmansstraat 53a; plas tic bal in net, A. de Raat, Schied.weg 32, Kethel; 3-wielig kinderfietsje, Groe- neveld, Prins Mauritsstraat 23b; speel goedwagentje, N. v. Noort, Wattstraat 27 a; binnenband van hulpmotor, Uchtrop Laurens Kosterstraat 20; schakelarmband mevr. Romijn-Roos, Schiedamseweg 186, zilveren vulpotlood, Louis, Nic. Beetsstraat 20b; huissleutel, Ritter, v. 's Gravesan- destraat 26b; portemonnaie. met inhoud, J. Hoegen, Burg. van Haarenlaan 872; kinderportefeuille met inhoud, A. Adrïaan- sen B. K. Laan 276; herenportemonnaie met inhoud, Overheul, Boterstraat 73a; herenportemonnaie met inh., L. J. Klein Sesink, Archimedesstraat 18b; damesporte- feuille met inh., Verkammen, Rembrandt- laan 97a; licht rode paraplu, Freeriks, Singel 167; portemonnaie met inhoud, J. Sijrier, Schietbaanstraat 21, Kethel; ge blokte hoofddoek, J. Tiersma, Juliana- iaan 120a; wandkleed. Boer, v. 's Gra- vesandestraat 56; grijs molton kleed, L. Blok, Populierenlaan 74, Kethei; wit kin derschoentje (R), Freeriks, Singel 167; zwempak en handdoek Tielman, Oemstraat 8. D.' Syberden, ABONNEMENTEN ƒ7.40 per kwartaal, 2.54 per maand en 0,59 per week. Het ontbreken van Jac. Oosterholt stel de onze stadgenoten wel voor een extra moeilijke taak, die overigens met goede moed werd begonnen. Aanvoerder J. Dries won de toss en zond Quick naar de wickets. B.Endlich en P. Duran open den de innings om ca. half twaalf, terwijl op 12 reeds, op het bowlen van W. Bru- ning, P. Duran voor 3 door G. Oosterholt werd gevangen. Elf runs later ging H. van Eek (6) run out waarop een bescheiden stand volgde. Op 54 deed J. Vollebregt een uitstekende lage vang waardoor A. Oosterholt zijn eerste wicket veroverde en B. Endlioh voor een nuttige 24 gaan kon. Twee runs later was het tijd voor de lunch, zodat anderhalf uur nodig geweest waren voor 56 runs. Na de hervatting werd het tempo wat verhoogd. A. Oosterholt kreeg Th. Dill voor 22 l.b.w., maar P. Marseille, die W. Rijnders goed kwam steunen, legde er 1 het hout op. In een aantrekkelijke snelheid i werd de 100 gepasseerd en eerst op 104 werd P. Marseille door J. v. d. Water op het bowlen van W. Bruning gevangen. Op 116 een nieuw succes toen J Dries een scalp veroverde en W. Bosman voor 8 door Th. Janse uit de lucht werd ge grepen. R. Ramboldo zette zich schrap en weer was alle energie nodig om de weerstand te breken. Op het bowlen van A. Oosterholt gelukte dat op 147 toen Th. Bierhuizen een goede catch achter de palen deed. Op 151 ving W. Bruning, H. Poot (4) op dezelfde bowler, wat het I laatste succes zou blijken te zijn. Op 172 sloot de aanvoerder van Quick de innings i zodat W. Rijnders voor een uitstekende 52 not out bleef en J. Holtappel 6 not out. G. v. Herwaarden kreeg geen beurt. Het veldwerk van Excelsior voldeed, doch het bowlen van J. Oosterholt werd wel gemist. A. Oosterholt 4 voor 31 kwam het beste voor de dag. J. Dries 1 voor 53; W. Bruning 2 voor 45; J. Vollëbregt 0 voor 32. Het openingspaar A. Oosterholt en M Schoenmakers stelde zich ca. half vier te weer tegen W. Bosman en P. Marseille en het was tevens het begin van een overwicht van de Quiok-aanval dat niet te stuiten bleek. Met grote regelmaat vielen de wickets en slechts J. v. d. Water en Th. Janse wisten een 20-tal runs staande te blijven. Daarvoor zag Th. Bierhuizen kans 13 runs te scoren. Toén echter J. v. d. Water (10) en Th. Janse (13) gevangen waren was de tegen stand gebroken en eindigde de innings met insluiten van 5 extra's op het scha mele totaal van 64. De bowlingcijfers waren in verhouding daarmede uiteraard tuisetkend. W. Bos man 5 voor 29; P. Marseille 3 voor 16; W. Rijnders 2 voor 9 en R. Ramboldo 0 voor 9. HEDEN: Passage Theater: To be or not to be (18 jaar). Weekdagen 2 en 8.15, zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15. Monopole Theater: Hij, zij en de petticoat a.l.). Weekdagen: 2 en 8.15 uur; zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stedelijk Museum: dagelijks van 10 tot 5 uur. zondags van 2 tot 5 uur Verder op woensdagavonden 19.30—22 uur. BIBLIOTHEEK Openingsuren Hoofdgebouw Dam 8: Volwassenen maandag: 7—8.30; dinsdag 10—12. 2—6 en 7—8.30; woensdag: 2—5 en 7—8 30: donder- dag: 10—12 en 2—5: vrijdag: 2—5 en 1—8.30: zaterdag: 10—12 en 2—5. Jeugd: woensdag: 2—4; donderdag 4—5; zaterdap 1—3. Boven 14 jaar ook; woensdag 6—7.30 Filiaai Rijnstraat 1: dinsdag 6.308.00; vrijdag 78. Filiaal Emmastraat 3: maandagavond 7—8 uur; woensdagavond 7—830; vrijdag avond 7—8.30 uur. Filiaal Kerkweg 46, Kethel; zondag 11.30—12.30. Filiaal Wjjkgebouw Nieuwland: volw woensdag en vrijdag 7-8.30- kinderen woensdag 2—5. Toegang door zij-ingang. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Backer, St.-Liduiinastraat 58. DINSDAG Nieuwe Zuiderkerk, Westzeedijk. Or gelconcert door Walter Schuster, 'uit Pas- sau, 20 uur. BIOSCOPEN Programma's van 12 t/m 18 Jnll; Arena: Let's be happy (a.l.) Capitoi: De grote kraak (18 J.) Centraal: Wenn der weisse Flieder wieder blüht <18 j.) Cineac- AD: De grote Caruso (a.l.» Cineac-NRC: Actualiteiten (doorl voorst.) (a.l., Colos seum: De avonturen van Quentin Durward (14 j.) Harmonie: Een nacht van duizend ang sten 18 j.) Lumière: The kid (al.) Lutusca: De regenmaker (14 Luxor- Meisjes ln de gevaarlijke leeftijd (volw.) Metro: De schuld van een moe der 18 jaar) Passage (Schiedam): To be or not to be (18 t.) Prinses: Ontsnapt van het duivelseiland (14 j.) Rex: Kapitein Horatio Hornblower (14 j.) Thalia: De grote verleiding (al.) 't Venster: Animal world (a.l.) Victoria: Conchita (18 j.). organiseren wij voor onze lezers een trip per luxe tou ringcar naar Het Gooi met een bezoek aan de tentoonstelling op Schiphol en de weverij „De Knipscheer" te Laren. met inbegrip van lvet' 'bezoek aan de tentoonstelling „Het Atoom" en de weverij te Laren. 5X ij vertrekken om precies 8.30 vanaf ons kantoor Kor- tenaerstraat 1 te Rotterdam en zijn weer terug 0111 onge veer 18.00 uur. Kaarten zijn van heden af verkrijgbaar aan ons kantoor Kortenaer- straal 1 te Rotterdam en te Schiedam, Dam 18. Tijdens een meer dan zware regenbui zijn hedenmorgen 500 gepensioneerden van de Werf Gusto scheep gegaan aan boord van de salonboot Erasmus van de havendienst Spido. De vrolijke klanken van de kapel der Gusto's muziekverem ging, die het gezelschap uitgeleide de den, vielen letterlijk en figuurlijk in het water, dat met bakken uit de hemsl viel. Enmaal aan boord was er voor de reizigers geen vuiltje meer aan de lucht- In de uiterst ruime en gezellig inge" richte salons kon zelfs de zondvloed niet deren en de stemming was dan ook opperbest. Het doel van de tocht was het fort Loevesteijn bij Gorcum. Het zal daar aan boord van de Erasmus hef gezelschap aan niets ontberen. Nu wU dit schrijven staat er al weer een bleek zonnetje aan de hemel en de dag is nog zo lang. Mevr. de wed. Conijn en de dames Smulders-Reichin en Smulders- Meydam, alsmede de bedrijfsarts dok ter Roeter van Lennip en echtgenote bevonden zich aan boord. Mej. Heijnen had de leiding van deze boottrip. Ruim 10 uur werden de trossen losgegooid en stoomde de Erasmus onder sirenegeloei van de aari het Hoofd gemeerde sleep boten richting Rotterdam en verdween in het over de Waterweg hangende grauwe regengordijn. De motorclub Schiedam had gisteren in samenwerking met de motorclub „De Ba ronie" te Breda een trial geo-rganiseerd- Er waren 26 deelnemers. Bij de junioren werd v. Krevelen (Rotterdam) vierde; bij de senioren F. v. d. Berg (Rotterdam) tweede en ook K. Kassels (Rotterdam) onderscheidde zich. Het zijn alle drie le den van mbtorclub Schiedam. Tijdens een door de jury gehouden bij eenkomst, welke bestond uit de heren Ch. van Dijk, consul der K.N.V.B., H. van Veen en E. Mast, van de Schiedamse scheidsrechtersvereniging, is uitgemaakt welke van de ploegen, die deelgenomen hebben aan de Martinit nederlaagserie, in aanmerking komt voor de elf beschik baar gestelde shirts, voor de sportiefste ploeg. Met acht tweederde punt is het elftal van H.B.S.S. als eerste uit de bus gekomen. Tot een kwartier voor het êin- de van de wedstrijd MartinitD.H.S., wel ke donderdagavond j.l. als laatste van dit toernooi werd gespeeld, had D.H.S. de beste kansen op de prijs als de spor tiefste ploeg. De aan Martinit toege kende strafschop leverde echter zodanig puntenverlies op, dat nu H.B.S.S. met de eer gaat strijken. Het elftal van Nep- tunus 2 behaalde met acht en een halve punt de tweede plaats (vorig jaar eerste) terwijl D.H.S. nu, met een gelijk aantal punten, met de derde plaats tevreden moest zijn. Dank zij het resolute en moedige op treden van de 36-jarige havenarbeider P. W. de Vries uit de Ruwaerdstraat 14 te Rotterdam, is zondagmorgen een driejarig meisje, dat bij de Vijfsluizenbrug op de weg naar Vlaardingen in de sluis was ge vallen, aan de dood ontsnapt. Omstreeks half elf reed mevrouw A. M. S. uit de Gaffelstraat 76 te Rotterdam met haar driejarig dochtertje Marianne ach- terap met de fiets over de Vijfsluizenbrug. De wielrijdster raakte klem tegen de trot toirband en verloor het evenwicht, waar door daar dochtertje over de brugleuning viel. Op haar hulpgeroep snelden voorbij gangers toe. Geen van hen waagde het echter, in de 4ri? meter diepe kolk te springen. De heer .De Vries, die met zijn vrouw passeerde, aarzelde geen moment, trok zijn lederen jas uit en sprong te water. Na eerst het drenkelingetje op het droge geholpen te hebben, slaagden de omstan ders er in ook de redder tegen de zeer steile sluitwand op te trekken. Wonder boven wonder ondervond het meisje geen nadelige gevolgen van haar val in het 3 meter diepe water. De redder en het kind zijn in de om geving van droge kleding voorzien. De schade aan de eigendommen van de mo torrijder bleef beperkt tot een gebroken horlogeglas. f>WW>A Het leek zaterdagavond ln de zaal van de Zusters aan de Eendrachtsstraat te Rot terdam veel op een overdekte markt. Echt paren en vrijgezellen bewogen zich druk van de ene kant naar de andere, ieder viste Iets op uit zijn portefeuille en keu rend gingen de blikken over de inhoud van mappen en enveloppen. Het waren Een hoogtepunt van de dag voor de jubilerende kerkzanger is de hoogmis: een van de zeldzame gelegenheden dat hij zijn eigen koor kan horen zingen. Er wordt dan namelijk van hem verwacht dat hij plaats neemt in de kerk zelf en niet op het zangkoor. Wij geloven dat de heer Remmerswaal van dit onderdeel van zijn feest oprecht heeft kunnen genieten. De mis „Koning Eduard" van Refice. een der fraaiste mis- composities uit de gangbare literatuur, werd door In Honorem Dei o.l.v. Paul v. d. Putten op voortreffelijke wijze ge zongen. Bij de huldiging in intieme kring werd de jubilaris toegesproken door de voorzit ter van het koor, pastoor L. D. Oor- spring O.P, Deze betrok dit jubileum bij een ander feest dat over enkele weken in het gezin van de heer Remmerswaal gevierd wordt: de priesterwijding van een van zijn zonen. Beide feesten wortelen uit eindelijk in dezelfde voedingsbodem: n.l. overtuigde godsdienstzin en «en grote mate van trouw en toegewijdheid aan de zaken van God en Kerk. Hij dankte de jubilaris mede namens het kerkbestuur voor zijn voortreffelijke diensten aan de parochie bewezen. Ook in andere spee ches werden de kwaliteiten van de heer vriendschap in voor- en tegenspoed, zijn De ontmoeting tussen het Rotterdamse B negental en een team, samengesteld uit spelers van de Ned. Antillen, welke hier in ons land in verschillende honk balnegentallen uitkomen, werd door de bewoners van onze westelijke gebieds delen op overtuigende wijze gewonnen. Ruim 1500 toeschouwers waren gisteren middag op het terrein van de H.V. V.C. „Schiedam" van deze wedstrijd ge tuigen. In een waar slagvuurwerk lieten de gasten even zien wat hitten is, waarte gen de Rotterdamse velders maar wei nig in konden brengen. Met formidabele halen vlogen de ballen in alle richtin gen in het verre veld. Alles wat maar te raken was, wijd of geen wijd, werd ge nadeloos op het hout genomen. Het was dan ook geen wonder dat het Rotterdam se team in de drie laatste innings volle dig door de knieën ging en kansloos met 415 het onderspit moest delven. In de eerste inning wogen beide ploegen aardig tegen elkaar op en beheersten de werpers de siagploegen volkomen. Nadat in de gelijkmakende slagbeurt van de tweede inning de Rotterdamse linksvel- der een opgelegde vangkans onbenut had gelaten, stelde een misser van de 3e honkman Nahar in staat binnen te komen om hiermede voor de Antilliane'n 't eer ste punt te scoren. Wel zag Rotterdam nog kans gelijk te maken en zelfs een voor sprong te nemen doch hierna namen de gasten het initiatief geheel in handen. Met onberekenbare ballen werd er paniek gezaaid in de verdediging der gastheren en verschillende b«Tinder? waren hiervan het gevolg. In de vierde inning raakte kortp stop Leunissen van Rotterdam geblesseerd en werd vervangen door Troost van Feijenoord. Vooral aanvoerder Hodgsond weerde zich bij de gasten geducht hoewel catcher Calvo voor hem niet onder behoefde te doen. De heren wisten een onstellende kracht achter hun slagen te leggen. Aan de andere kant kon de Rotterdamse 6lagploeg maar weinig vat krijgen op werper Huang die met zijn verrassende curveballen maar al te vaak succes had. De zevende inning werd voor de gastheren de meest fatale. Vuurwerk van de Westbewoners en fouten plus misverstanden in het veld leverden maar even vijf punten op. Wel noteerden Troost, Meyer en Witsok nog enkele goe de honkslagen doch deze konden het geslo ten veld der Antillianen niet verontrus ten. In de laatste inning stelde de Lange met een stootslag Reynierse nog in staat binnen te komen doch hiertegenover scoorden de gasten nog vier punten en wonnen hiermede verdiend met 415. Deze aardige ontmoeting was vooral uit propagandistisch oogpunt bijzonder leer zaam. Er viel naast uitstekend slagwerk afwisselend goed en slecht veldwerk te zien en enkele spectaculaire lopen. Hoe onze broeders van het westelijk halfrond erop los geranseld hebben is aan de wer persresultaten duidelijk te zien. Rotterdam B, Werper de Lange 10 x 3- slag, 3x 4-wljd, 18 honkslagen tegen Antil lianen. Werper Huang, 13 x 3-slag, 4x4- wijd, 8 honkslagen tegen. Scoreverloop; Rotterdam B. 0—0—21— 0—0—0—0—1 4. Antilliar#n: 0—1—0—3—0—2—5—4 15. Uitslagen lagere honkbalnegentallen S.V.V. en Schiedam. Schiedam 3 won met 1512 van U.S.C. 2 en Het tweede negen tal van S.V.V. kon het tegen de all-round hitters van Tjikalong in Den Haag niet bolwerken. Met de regelmaat van de klok werd de stand tot 22—5 opgevoerd en gingen onze stadgenoten roemloos ten onder. initiatief gedurende zijn 16-jarige be- stuursloopbaan, zijn vaardigheid met mu- ziektekenpen en palet, waarvan het koor in zo ruime mate heeft geprofiteerd. De jubilaris dankte daarna de aanwezigen uit de volheid zijns harten, daarbij niettemin opgewekt herinnerend aan de omstandig heid dat een 25-jarig lidmaatschaD van zelf een feit wordt, als men maar blijft ademhalen op de noodzakelijke ogenblik ken. Ter receptie kwamen de eerwaarde he ren geestelijken van de parochie hun com plimenten aanbieden, alsmede deputaties van de Schiedamse kerkkoren, oud-leden en oud-bestuursleden Van In Honoren Dei. Nogmaals zij de jubilaris ook van deze plaats hartelijk toegewenst dat hij zijn talenten nog lange jaren in dienst moge stellen van zijn koor en parochie. de Rome-reizigers van het Bedrijfsaposto laat die eikaars foto's kwamen kijken, her inneringen ophaalden en de reis nog eei»s kwamen overdoen. Dat ze dit konden, dankten ze voorna melijk aan de heren Van Leeuwen, Va*1 Iersel jr. en N. de Ronde. Beide eerstg®' noemden hadden een werkelijk bijzond®1 mooie collectie kleurendia's meegebracht en de laatste kwam zijn film draaien. Nu waren die dia's er in zo grote g®' tale en zó compleet, dat men zich enkel® uren terugwaande op de reis. Men ha® de zes en een halve dag, dat men in Ron1® vertoefde, zijn ogen blijkbaar bijzonder d® kost gegeven, want heel wat plekjes e" bouwwerken, die de gewone toerist °nt' gaan omdat hij ze voorbijloopt of er hel®' maal niet komt, hadden de aandacht ge' trokken van de bedevaarters. Een extra applausje verwierven de op namen, welke de H.Vader in de Sint P'e' ter toonden. Deze uiting van enthousiast® is niet verwonderlijk, omdat het conta®' met de Vader der Christenheid een dieP" indruk bij alle pelgrims heeft achtergel3' ten. Tijdens de audiëntie behoorden de den van het Bedrijfsapostolaat - dat t3 gerust worden gezegd wel tot de b'n zonder bevoorrechten. Zij werden speci®3. naar voren gehaald en door Z.H. de P®1 welkom geheten. „De tweehonderd vertegenwoordig®1!, van het Bedrijfsapostolaat met hun s* moezeniers, uit Rotterdam en Schied"3', die in een zeer actuele vorm het l®"®te De jubilerende heer E. Remmers- waal apostolaat uitoefenen ora Christus brengen in de moderne wereld der dustrie", aldus omschreef de H.V»3,! in het Duits het werk. Uitermate v®rrj( waren de Bedrijfsapostelen toen z® ,,ii Paus daarop in het Nederlands hoof* |j zeggen: „Van ganser harte wensen Lf Gods overvloedige zegen over u en u dierbaar zijn". Deze woorden en het moment waaroP^j werden gesproken kwamen zaterdagav<\,. weer tot' leven en zo was het met vel® -t dere momenten. Men dwaalde weer °"e: de straatjes van Trastevere, keek lV 0p naar de Bambino, stond weer boven n do Sint-Pieter en zag weer het fS° gi»' licht door de porfierschijven in de vLu sters van Sint-Paulus buiten de js Men zag het water weer stromen of Trevi-fontein en de kleine Romeintj®' do piazza's spelen. j,-l' Pater dr. G.J. Mulders S.J. bemió^ de op vlotte wijze bij de foto-transac',j- een pick-up zorgde voor Italiaanse ziek en toen aldus de hele bedevaart vlniC: werd herleefd, verwonderde het ons ^i- te horen: „Er zijn er onder ons w«'®Lfn' reet aan 't sparen gegaan voor een de, want dit staat vast: als het kan we terug!" De 18-jarige wielrijdeT F. R. kwaP^Ji'- terdagmorgen op de Lorentzlaan °ao°'. een vrachtwagen. De jongeman v.e{i"r het evenwicht, waardoor een pas=® w?::' vrachtwagen, bestuurd door de ch8u C. M. hem niet meer kon ontwijkeb; p 7 Met een wagen van de G.G. en het slachtoffer, dat een linkerond®^)! breuk had opgelopen naar de DT- - stichting gebracht. De kapitein van het schip „Asia^1, bij Wil ton/Fijen-oord' ligt, deed aangifte van diefstad van 18 lake'13

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 2