HET 6ESPR6K VRNOEOR6 HfC€ Belevenissen van een Spekknoeiers nu veroordeeld voor dezelfde JOllSJ jKGZlH door Jö'rsen Mo^ HAVOLINE Multigrade Avonturen R.-k.-kamerleden op reis in het Deltagebied O v erstroming teistert Luzon V.S. krimpen strijd krachten in en laat uw carter verversen met e77sen PAGINA WOENSDAG 17 JULI 1957 1200 doden? Dank zij het in Ne derland uitsluitend door Caltex toege paste unieke Platfor- ming proces met pla tina als katalysator, geeft zowel deze Super benzine als Caltex Platinum IC+ de vol gende voordelen: NEDERLANDERS NAAR SPANJE Neen, Rita, zo'n soort pop had ik ook, toen ik nog klein was. Pappie, mag ik dan een mooie pop, die haar ogen dicht kan doen? 317 Ik ben besloten, zóveel te gaan verdienen, dat mijn kinderen alles zullen kunnen krijgen, wat ik heb moeten missen, toen ik een kind was Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep uitspraak gedaan in drie van de vier Utrechtse zaken, waarbij het ging om uit Frankrijk of België afkom stig spek, dat via valselijk ingevulde cer tificaten van oorsprong en keuringscerti ficaten van een veeartsenijkundige dienst, als Nederlands spek naar West-Duitsland was geëxporteerd. De 23-jarige im- en exporteur uit Utrecht H. J. werd veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk, (met aftrek van het voorarrest) en 'n boete van 250 subs. 50 dagen hechtenis. In eerste instantie was J. tot drie maanden met aftrek ver oordeeld. De inmiddels ontslagen direc teur van een N.V. te Zeist, de 40-jarige W. W. van R. en de 34-jarige koopman W. C. V. uit Zeist, werden eik veroordeeld tot zes maanden met aftrek; in eerste instantie was beiden negen maanden met aftrek opgelegd. De zaak tegen de 50-jarige procuratie houder van een exportfirma A. K. uit Driebergen werd aangehouden voor het doen uitbrengen van een rapport. Een groep Kamerleden, deel uitmaken de van de K.V.P.-fracties van de Staten- Generaal, brengt op het ogenblik een be zoek van enige dagen aan het Deltage bied Bij hen bevindt zich de voorzitter van de K.V.P., mr. H. W. van Doorn. De Kamerleden hebben zich, vergezeld door enige leden van het provinciale be stuur van Zuid-Holland, gisteren verdiept in de problemen, welke Goeree-Overflak- kee bezighouden. Speciaal 't aansluitings- vraagstuk en de aanpassing van de be volking aan dit alles had de aandacht. De eerste fase van deze aansluiting treedt in op 15 september, wanneer de nieuwe pont van 1,4 miljoen gulden tussen Den Bommel en Numansdorp wordt in gelegd. Over vijf a zes jaar zal de vaste oeververbinding, bestaande uit wegen over strekdammen van Den Bommel en Ooltgensplaat uit naar een verkeersplein in 't water van 't Hollandsch Diep en van daaruit met een brug van ruim anderhal ve km lengte naar Numansdorp, gereed zijn. Dit wordt een werk van enige tien tallen miljoenen guldens. Van Goeree-Overflakkee af begaf het gezelschap zich vervolgens naar Ierseke op Zuid-Beveland. waar met leden van Provinciale en Gedeputeerde Staten van Zeeland en de zogenaamde „commissie van 13" over vraagstukken van de mossel en oesterteelt werd gesproken. Vandaag bezocht 't gezelschap Zeeuwsch- Vlaandereti. Dc ttad Mabini op het Philippijnse ei land Luzon is in de nacht van maandag op d nsdag getroffen door een overstro ming. die het gevolg is van een wervel storm 200 personen zijn omgekomen en ee.n 500 tal mensen wordt vermist. Ge vreesd wordt, dat ook dezen zijn omge komen Vijf duizend mensen zijn dakloos door dat zeshonderd woningen vernield en 600 beschadigd werden. Het water steeg gisteren nog steeds. Honderden mensen hebben op daken en in bomen moeten k'ummen om aan de ver drinkingsdood te ontkomen. President Eisenhower heeft gisteren zjjn goedkeuring gehecht aan een inkrim- pine van de Amerikaanse strijdkrachten met 100.000 man binnen zes maanden. De minister van defensie, Charles Wil son kondigde de maatregel af, nadat hij de goedkeur-ine van het Witte Huis had gekregen Hij zei. dat op deze manier ongeveer 200 miljoen dollar bespaard zouden wordèn. De vermindering voor de verschillende onderdelen van de strijdkrachten is: le ger: 50 000 man; marine: 15.000 man: ma rinierskorps: 10.000 en luchtmacht: 25.000 man. De feitelijke sterkte van de strijdkrach ten was op 31 mei j.l 2.789 642 man. Een woordvoerder van het ministerie van de fensie zei te menen dat de inkrimping met 100.000 man gebaseerd is op de voor dit jaar vastgestelde maximale sterkte van 2.800 000 man De eigenlijke vermin dering bedraagt dus 89.642 man op de laatstbekende sterkte, Wilson zei in een memorandum aan de president dat de inkrimping kan worden verwezenlijkt .zonder dat zij aanzienlijke invloed heeft op de ontplooiing van be langrijke gevechtseenheden in het buiten land met inbegrip van die in West-Euro- Het ministerie van buitenlandse zaken deelt het volgende mede: De Spaanse regering heeft besloten aan Nederlanders', die zich tijdelijk naar Spanje wensen te begeven, onder hand having van de geldende tarieven visa te doen verstrekken, die recht geven op een onbeperkt aantal reizen gedurende één jaar. De duur van ieder verblijf op Spaans grondgebied mag een periode van drie maanden niet overschrijden. Aan groepen Nederlandse studenten, die voor wetenschappelijke doeleinden be zoeken aan Spanje brengen, zullen na een daartoe strekkend verzoek van universi taire zijde door de Spaanse ambassade en consulaten t.z.t. kosteloze visa op collec tieve paspoorten worden verstrekt. Van Nederlandse ziide zal een overeen komstige handelwijze gevolgd worden bij de visumverlening aan Spaanse onder danen. van de vermoeienissen uitrusten. Laten we eens op zoek gaan naar een ingang". Spoe dig hadden zij die gevonden en nadat Knots met een oude lanaarn licht in de duisternis had gebracht, begonnen zij zich te instal leren. „Zo Knots", sprak Kits tevreden. „We konden het niet beter treffen. Mijn natte broek hang ik aan de lijn en als jij je een beetje klein maakt kun je ook nog op deze matras." Het duurde niet lang of de twee sliepen als rozen. Prof. Créghel en Piekhaar waren nog steeds in een druk ge- 4-9. Zeer geschokken door het geblaf van Sniffel hadden Kits en Knots zo gauw mogelijk gemaakt dat zij weg kwamen. Zij zagen echter dat ze niet achtervolgd wer den en vonden het piet nodig nog langer zo te haasten. „Dat had ook anders af kun nen lopen Knots," zei Kits, „haal zulke stommiteiten nu alsjeblieft niet méér uit, want dan ontsla ik je onmiddellijk!" Zij hadden intussen een oude schuur bereikt, die hun een zeer geschikte slaapgelegenheid leek. „Zeg Knots, hier kunnen we zeker

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6