ANUEL FANGIO Piet Maas won enerverende Ronde van Striien in snrmt Radio-programma Joop Stakenburg snelste achter motoren te Wageningen qj^e maal wereldkami>>oen Zó v'^Vn de punten Jordaanse premier eist stopzetting van Syrische perscampagne rolt beter; plakt beter, brandt beter MAANDAG 5 WlTTSTUS 1957 PAGINA 6 ^gevierde ook op de Niiernbiirgriiig ADENAU, zondag Op de 22,81 km. lange Nuern- burgring het zware circuit met de 172 bochten heeft Juan Ma nuel Fangio voor de vijfde maal de titel van wereldkampioen der autocoureurs behaald. Een eerste plaats en een snelste ronde (8 -f- 1 9 punten) leverde deze zesde wedstrijd, die meetelt voor het we reldkampioenschap formule 1-wa- gens, voor hem op, zodat het" pun tentotaal van de Argentijn op 34 kwam. TVmr der Verenigde Naties weer thuis Top-atleten bleven weg GROTE BELANGSTELLING OP STERRENDAG K.N.M.V. Jeugd-tennistitels DEN II AG GEEN SPET ERC IN HALVE FINALE CRTCKET FONTCRAL Blauw Wit klopte Rot Weiss Oberhausen PSV verloor van FC. Köln D.O.S. succesvol Leeuwardense monsterzege GOM^y Amman: „Geen dreiging met wapengeweld" Minister kondigt aan: Zuivering onder Hon gaarse intelleetuelen Piet van Est ook in orima conditie Veel uitvallers Vinnige sprint Veertien man dienden zich, tien se conden vóór het peloton, voor de eind strijd aan en van deze veertien was uiteindelijk Maas de snelste. In de laatste 300 meters werkte hij zich on weerstaanbaar naar voren en klopte na een vinnige spnrt zijn grote rivalen met vele lengten. Geen dreiging Protest verworpen Soehrawardy in Amman Pax Christicongres te Mariazell Gêrrit Voorting won Ronde van Matle Tourrenners te Made gehuldigd Van Amsterdam Brabants amateur-kampioen Steenvoorden icon in het Zuiderpark Van der Ruit zegevierde B. M. R. S. in Krefeld Wierstra derde te Zurich Grote prijs in Staats loterij 536ste STAATSLOTERIJ ze kia, BIJKER VAN AJAX NAAR ZWARTE SCHAPEN Alleen de Italiaanse Ferrari-rijder Luigi Musso, die dank zij zijn vierde plaats, thans 16 punten heeft, kan nog gelijk komen met Fangio, doch dan zou Musso de grote prijs van Italië en die van Pescara moeten winnen èn beide malen ook de snelste ronde moeten draaien. Wanneer dan verder nog Fan gio tweemaal niet tot de snelste zes zou behoren, dan pas zouden Musso en Fan gio beiden 34 punten hebben. De regle menten van de FIA (de internationale automobiel federatie) schrijven in zo'n geval voor, dat de coureur die de meeste eerste plaatsen behaalde kampioen is En dat is natuurlijk Fangio, die reeds zegevierde in de grote prijzen van Ar gentinië, van Monaco, van Frankrijk en van Duitsland. Fangio heeft met waar meesterschap de race beheerst. Al in de tweede van de 22 ronden nam hij met zijn zes-cilinder Ma- serati de leiding, direct al kwam hij tot een gemiddelde van boven de 144 km/u. Kort op 'de Maserati volgden twee Fer- fari's, de wagens van de Britten Mike Hawthorn en Peter Collins. Toen Fangio evenwel in de twaalfde ronde een pitstop maakte om te tan ken en van banden te verwisselen, kon den zijn twee achtervolgers hem passe ren. Fangio startte even later dus in der de positie. Toen kregen de toeschouwers het duel waarop zij gehoopt hadden. Rondenlang zagen zij de Argentijn op de leiders in lopen. In de 14e ronde bedroeg het ver schil tussen de Ferrari's van Hawthorn en Collins en de Maserati van Fangio nog 48 seconden, maar de regelmaat, waar mee de meervoudige wereldkampioen se conde op seconde terugwon, maakte het duidelijk dat hij erin moest slagen de lei ding te heroveren. Het werd duidelijk dat Hawthorn en Collins zonder te tanken en zonder de banden te verwisselen de race uit wil den rijden. Maar zelfs dit heeft de Brit ten de zege niet kunnen brengen. Steeds sneller ging de loeiende Maserati: op 25 seconden na de Ferrari's kwam Fangio na de 17e ronde door. na de 19e ronde be droeg zijn achterstand nog slechts 13 se conden. In feite was de strijd toen al be slist, met de wagen van de wereldkam pioen op enkele meters achter de Far- ra"i's ging de 20e ronde in Hetgeen de honderdduizenden langs het circuit hadden verwacht, gebeurde één ronde voor het einde. Nogmaals verhoog de Fangio zijn snelheid hij verbeterde onnieuw het ronderecord dat hij op 147,3 km/u. bracht en toen moesten de Brit ten zich gewonnen geven. Slechts Haw thorn kon dicht bii de Argentijn blijven Collins volgde op bijna een halve minuut Een ovationeel applaus brachten de toe schouwers de Argentijnse ..veteraan", die na de Italiaan Alberto Ascari de twee de renner is die er drie maal in successie in eeslaagd is de grote prijs van Duits land te winnen. Overwinningen die hij behaalde in een Ferrari, een Mercedes en een Maserati. Een zege die Fangio zeker verdiend heeft door ziin zelfbewuste wijze van rij den. Hij durfde in de, 12e ronde het risico van een pitstop te nemen, omdat hij aan voelde, dat hij die minuut tijdverlies kon inlopen Dat Fangio daarin slaagde in deze race. waarin de zeven snelste wagens alle beneden het wedstrijdrecord van 137.7 km/u. kwamen, toont overduidelijk de kracht van de Argentijn die zelf voor een wedstrijdgemiddelde van maar liefst 142.9 km/u. zorgde. De uitslag van de grote prijs van Duits land was: 1 Juan Manuel Fangio (Argen tinië) met Maserati. de 501,82 km (22 ron- denl in 3 uu- 30 min 38.3 sec. (gem. 142.9 km/u.); 2. Mike Hawthorn (G.-B.) met Ferrari 3.30 41 0 (gem. 142.8 km/u.l: 3. Pe ter Collins (GB1 met Ferrari 3.31.13.9 (gem 142.5 km/ul: 4. Luigi Musso (It.) met Fer rari 3 34.15 9 (gem. 140.5 km/u.): 5. Stir ling Moss (GB) met Vanwall 3 35 15.8 (gem 139.9 kmhi): 6 Jean Behra (Fr.) met Ma serati 3.35 1R 8 (gem. 139.9 km/n.): 7 Har- rv Sehell (VS) met Maserati 3.35.25,8 (gem 139.9 km/u.) Fangio verbeterde in de voorlaatste ronde het ronderecord en bracht het op 147.8 km/u. (Van onze correspondent) De Tour der Verenigde Naties zit er on. Vrijdagmiddag stoof de karavaan van de Arnhemse Ome Joop Legerstee tussen half zes en tien minuten over half zes de Markt te Arnhem over. De laatste etappe van Gennep naar Arnhem bracht een zege voor de Veloenaar A. J. Bos veld. Dit fraaie succes leverde hem een hoekot bloemen en een zoen van de at lete Hannie R'oemhnf op. Algemeen win naar werd Frans Wientjes uit Arnhem die de geelgroene trui kreeg overhandigd Deze keer was het de achttienjarige Froukie Neijboer. die als Miss Tour voor een charmante huldiging zorgde. De blauwe trui voor de hulpvaar digste iongen kwam in het bezit van Velthuis uit Vein, die ook bij de start op maandag 22 iuli te Arnhem in het bezit was van de blauwe trui. Hij heeft dus onderweg de zaken niet ..blauw blauw" gelaten. Felix Klardie uit Castri- cum (N.-Holland) kreeg de branieorii' toegewezen. Zijn plaatsgenoot Gerrit Lute had tijdens de twaalfdaagse Tour de meeste eetlust getoond, hetgeen hem ook promnt een priis opleverde. De Arn hemmer Piet van Osch werd uitverkoren voor het in ontvangst nemen van de op- timistenprijs. Evenals in de grote Tour de France had Ome Joop Legerstee ook voor zijn Tour een oechpri.js ingesteld, waarvan Gübler uit Almelo winnaar werd. Het ploegenklassement werd ge wonnen door de Duitse ploeg uit Keulen. De jongens uit Beekbergen hebben zich eveneens bijzonder keurig geweerd, met het gevolg dat zij in het ploegenklasse ment de tweede plaats kregen toegewe zen. De intocht van de karavaan te Arn hem werd door een groot aantal toe schouwers gadegeslagen. De Arnhemse verkeerspolitie had voor een goede rege ling gezorgd door de jongens op dit sper- uur veilig vanaf de Rijnsbrug naar het Marktplein te loodsen. Het publiek, dat zondag aan de Laan van Poot te Den Haag naar de wedstrijden om de Zuidholland se atletiek kampioenschappen heeft gekeken, zal zich verwonderd heb ben over het wegblijven van de „grote" atleten, die waren aan gekondigd. Of het de schuld was van het mooie weer of dat dezen zich wilden sparen voor de Ne derlandse kampioenschappen, die a.s. zondag worden gehouden, we ten wij niet. Een feit is echter dat zij met dit ongemotiveerd wegblij ven de atletiek niet dienen. De belangstelling voor de vierde ster rendag van de K.N.M.V. die zondag op het Zandvoortse circuit werd gehouden, was zowel van de zijde van het publiek als van de liefhebbers voor een certificaat en een ster zeer groot. Bij de deelnemers met standaard-machines behaalden drie rijders de ster van 70 tot 80 km., 14 rijders de ster van 80 tot 90 km. en 20 rijders die van 90 tot 100 km. Tussen de 100 en 110 km. per uur reden 12 rijders, boven de 100 km. kwamen twee renners, t.w. H. R. Spaahn uit Amster dam op BMW 495 met 112,647 km. en J. Grammer uit Zaandam op een Tripmph 500 met 118,763 km/u. Bij de categorie-licentiehouders behaal den 23 rijders een ster. De beste prestatie" werd geleverd door C. Swart uit Alkmaar op een Matchless 500 cc, die met een ge middelde van 124,544 km/u reed. Goede resultaten boekten voorts nog J. F. Kok uit Amsterdam met een Norton 500 cc (122,522 km'u), Joh. M. van _Marle uit Oegstgeest op een Norton 500 cc (122,027 km/u) en C. P. Zuiderwijk uit Den Haag op een BSA 350 cc (120,661 km/u). Vier dames behaalden eveneens een ster en wel mevr. Parson-Liebers uit Amster dam met een Puch 150 (gem. 74,432 km/u), 'voorts de drie gezusters Van Dïnten uit Arnhem, die' gemiddelden bereikten van resp. 74,579, 83,489 en 95,536 km/u. (Van onze tennismedewerker Het district Den Haag heeft meerma len gedomineerd in de kampioenschap pen voor de jeugd (tot 18 jaar) Vorig jaar vielen de titels van de meisjes en van de jongens beide aan het residen tiële tennis ten deel. Ditmaal is er geen enkel meisje en geen enkele jongen zelfs in de laatste vier! Bij de meisjes heeft Utrecht er drie, terwijl de vierde plaats ingenomen wordt door H. van Rijn, die een goede kans op de titel lijkt te maken. Bij de jongens zijn twee „niet-westelijke" districten in de halve eindstrijden vertegenwoordigd: Noord- Brabant door J. Beukers, Limburg door J. Over. De uitslagen waren: Meisjes-enkelspel,tweede ronde: M "Weurman, Haag versl K Okker. H'' 6-4 6-4. H Ruinen, U versl A Lagendaal R'd, 6-3 6-1; N Dingier, NH versl R Wennink, Gld 9-7 0-6 6-2, J Ferir, Haag versl Y Kres, Gld 6-4 6-2; W v Hars kamp, U versl M Beetsma, Fr 6-3 6-4, H Scheepens, U versl J Visser Haag 6-1 6-2, M Moritz, A'd versl M de Kort NB 6-3 6-2. Kwarteindstrijden: H v Rijn, A'd versl M Weurman 7-5 3-6 6-4. H Ruinen versl N Dingier 6-4 6-2, W v Harskamp versl J Ferir 6-3 4-6 6-4, H Scheepens versl M Moritz 7-5 7-9 6-4. Jongensenkelspel 2e ronde: J Beuvers NB versl J Keizer, U 6-3 6-3, W Lagen daal, R'd versl J Vorstman. Haag 3-6 6-2 6-3; N Menko, Ov. versl M Boerma A'd 3-6 6-3 6-1, B v Dijk. U vers! T Huppes. Fr 6-2 6-2, H Nijeboer. Haag versl F v Brunschot, NB 6-3 6-4. J van Toor, R'd versl B Landwehr, Gld 6-3 6-2, J Over, L versl H Steffelaar. H'l 6-4 6-4, B Schlatteman, A'd versl. O Hoog houdt. Dr 9-7 8-6. Kwarteindstrijden: J Beukers vers) W Lagendaal 6-1 6-2, B v Dijk versl. N Menko 6-1 6-1, J v Toor versl H Nije boer 2-6 6-0 6-4, J Overwint versl B Schlatteman 6-3 (teruggetr). De nieuwe ere-divisicclub Blauw Wit. die op het ogenblik een toernee maakt door Duitsland, heeft zaterdag voor 5000 toeschouwers een 21 over winning nn Rot Weiss Oberhausen be haald. Bii de rust was de stand 10 in het voordeel van de Amsterdammers. Rijkaard. een Surinaamse speler, scoorde na vijf minuten het eerste doel- nunt. De tweede treffer van Blauw Wit ontstond dertien minuten voor tiid. toen een der achtersnelcrs van Rot Weiss de bat in eigen doel schoot. PSV, dat aantrad zonder Trevor Ford. verloor in Keulen met 61 van F C. Köln na een 21 stand bij de rust. Via Van Tuyl verkregen de Eindhovenaren na drie minuten een 10 voorsprong, maar daarna was FC Köln (vooral na rust) sterker. De Duitse international Hans Schafer scoorde drie doelnunten. De beste spelers van PSV waren Brusseler.s. W:ersma en Kruijver (ex-KFC). De wedstrijd werd bijgewoond door 5000 toeschouwers. In Alkmaar leed de eerste divisie-club Alkmaar '54 tegen Fortuna '54 een 51 nederlaag. Bii de rust was de stand 20 in het voordeel van de Limburgers. Scheveningen won. eveneens zaterdag te Krefeld van de nlaatseliike club Union Krefeld met 41. Van Geen, Huntink en Dekker scoorden; bovendien schoot een Duitser de bal in eigen doel. De amateurclub OSV uit. Oostzaan. die dit jaar naar de eerste klasse promo veerde. verloor in Duitsland met 42 van Hertha-Zehlendorf. ondanks een 21 voorsnrong bij de rust. In Warendorf verloor Eoschedese Boys met 51 van Preussen Mtinster; de rust stand was 20. Zaterdagavond is te Doetinchem de vriendschaDpeliike wedstriid De Graaf schap— Feijenoord gespeeld. De gasten wonnen met 62; bii de rust hadden zij een voorsprong van 31. Het Utrechtse DOS heeft dit week einde twee wedstrijden in Oosten rille beide tegen Lask gesneeld. De resulta ten waren zeer gunstig: zaterdag won DOS met 82 (ruststand 20) en zon dag, hoewel met vier invallers spelend met 52 (rust 1D- Vooral in de eerste wedstrijd, te Salz burg, demonstreerden de Utrechters van1' voortreffelijk SDel. De beste spelers wa ren doelman De Munck. Lammers. die 4 doelpunten scoorde, Van den Bogerd (2 doelDunten), Krommert (1 doelpunt) en Van der Linden (1 doelpunt). De doelman van Lask, Lindenberger, voorkwam een nog grotere nederlaag voor zijn olne? Zondag duelleerden beide teams in het Tiroolse nlaatsie Solbad Hall; de doel nunten van DOS in deze wedstrijd wer den gescoord door Van der Linden (2) Alen (2) en Flad. In Bochum (Did.) bereikte Schevenin gen voor 6000 toeschouwers een ge1'" SDel teaen VFL Bochum (1—1). Geruime '"d hebben de Hagenaars een 10 voor- sorong gehad; het doelpunt werd na 12 minuten door Dekker -iscnord. Pas minuten voor tiid zorgde de Duitse'' Paw- lak voor de 1—1 stand. Bii Scheveningen onderscheidden zich vooral doelman An- raad en spil Beekhuizen. Leeuwarden behaalde zondag op eigen terrein op Xerxes een forsé 101 over winning. Bij de rust was de stand reeds 40. ZFC uit Zaandam won zondag te Oost zaan met 5—3 van Hilversum, eveneens een tweede divisieclub. Het juniorenelftal van de Volewijckers eindigde zondag als eerste in een in ternationaal jeugdtoernooi, dat te Her ten werd gehouden. In de finale versloe gen de Amsterdammers TSV Marlhüls met 3—2 (rust 1—0). De derde prijs ging naar Boldklubben Koege uit Kopenha gen. .48 m „Wanneer de Syrische pers haar cam-J Dc diplomatieke commentator van R3" pagne tegen de Jordaanse regering niet dio-Cairo heeft zondag gezegd, dat het niet te ontkennen is dat er een recht streeks verband bestaat tussen het bezoek van de Pakistaanse minister-president Soehrawardy, aan Jordanië, de reis van Foster Dulles naar Londen en het ulti matum van de Jordaanse minister Rif3' aan Syrië. Deze drie feiten hebben ten doel door het verhogen van de spanning in het Midden-Oosten een toestand te doen ontstaan, waarin de wensen van de im perialisten en Israëliërs kunnen worden verwezenlijkt. Inmiddels is zaterdag te Bagdad v3fl officiële zijde vernomen dat de Iraakse regering Jordanië voor een bedrag van ongeveer zestien miljoen gulden financiële hulp heeft verleend. De hulp dient voor het uitvoeren van werken op landbouwkundig- en nijver- heidsgebied in Jordanië. ,,In de naaste toekomst zal Jordanië nog meer steun ontvangen", aldus is van Iraakse offi ciële ziide medegedeeld. De Iraakse regering heeft voorts beslo ten spoedig bijkantoren in Amman te ope nen van Iraakse banken, die nijverheids- en landbouwprojecten financieren. Deze banken zijn eigendom van de Iraakse staat Eerste klasse A HBS-Haarlem 3-0 HCC I-HCC II 3-0 Hennes DVS-ACC 3-0 Rood en Wit-VRA 0-3 Eerste klasse B Quick N.-Quick H. 0-3 ACC II-Sparta 0-3 Eerste klasse A Ajax-WGA 8-0 HHC-Blauw Wit 7-2 TIW-EHS 3-5 TYBB-EDO 0-0 Eerste klasse B ABC-De Volew. 2-2 SC Haarlem-HCK 4-4 Kennemerl.-OVVÓ 0-8 Schoten-Sparta 3-1 (Schoten kamp.) De eerste divisieclub De Graafschap heeft de volgende nieuwe aanwinsten gecontracteerd: Veth (SDOUC), Smulders (PSV) en Paule (WVC). De onderhan delingen over Van der Zand (Blauw Wit) zijn op niets uitgelopen. Naar andere clubs gingen Meijers (Feyenoord) en Dick Faber naar Go Ahead. De Pindorper Piet Maas, één der uit verkorenen voor het wereldkampioen schap in Waregcm. heeft zaterdag de derde Ronde van Strijen op zijn naam gebracht. Reeds tijdens dc 108 km. lange koers, waarvoor een fraai tra ject van 2'-* km. lengte, omzoomd door vele duizenden belangstellenden, was uitgezet, had Piet blijk gegeven tot de meest gevaarlijken te behoren, wan neer het aankwam op een sprint om de talloze riikc premies. En toen hij in een groepje van veertien man, die zich enkele ronden voor het einde had den weten af te scheiden, de laatste toer aanving, behoorde hij uiteraard tot de favorieten voor de eindzege. Nadat mevrouw Bolman, echtgenote van Striiens burgemeester, op heel char mante wijze de Tourrenners in de bloe metjes had gezet Wim van Est kon niet van de partij zijn door een contract in het Belgische Avelgem en Barend Barend- se Schulte tijdens een kort interview had laten meedelen, dat hij volgend jaar nog eens een kansje wil wagen voor het we reldkampioenschap, vertrokken de ren ners, 45 man sterk. Onder hen was Adri van Steenselen, die zich enkele malen op de voorgrond bewoog, maar de finish niet zou halen, toen hü door pech van de fiets moest en een achtervolging op een van nor male rijwielbanden voorziene fiets na tuurlijk geen kans van slagen kon hebben. Trouwens, er vielen nog meer stukken in het verdere verloop van de strijd, die ai direct met enig vuurwerk begon. Zo verdween bijv. Cor Bijster al heel gauw door een lekke bond, kwam Piet van As te vallen, bleek Pietje van der Lijke nog niet in staat na zijn Achillespeesblessure in de Ronde van Nederland te kunnen meekomen, zagen we de kersverse prof Theo Stolker al vroeg in de achterhoede en, Leo van den Brand met een gebroken frame langs de kant staan, toen de finale al heel dichtbij was. Na een eerste gevecht, uitgelokt door De Groot en tot een spoedig einde ge bracht door Schulte, Van Oers en Gerrit Voorting, ging Daan opnieuw weg. Hij nam op Piet van Est, Wagtmans, die nog steeds werd geplaagd door zijn pijnlijke hand, en Van Glerum 50 meter voors- sprong. Deze voerden het peloton aan, dat na enkele premiespurtjes steeds weer tot gesloten gelederen kwam, totdat na 35 km. een uiterst beweeglijke Van Est en Verstraeten elkaar vonden voor een ge degen achtervolging. Het peloton kende toen 22 seconden achterstand op De Groot De premie van honderd gulden voor „een rond*> uitlopen" lokte ook anderen en Van Glerum en Marehand gingen eveneens op zoek. Wagtmans wipte mee, maar keerde al vrij vlug op zijn schreden terug. Halverwege de strijd, die was ge gaan in de tijd van 1.11,34 en een totale hereniging, leiddp een nieuw trio, Brug- genkamp, Van Est en Kersten, de tweede faze in met een felle uitval, die werd opgevangen door Van der Sluijs, Maas en Wagtmans. Daarna maakte een groep van acht, ge leid door Schulte, G. Voorting, Stolker. Van der Pluym en Van der Borst zich los. Deze groepen kwamen bij elkaar, waarna nog enkele demarrages van o.a. Berg mans. Van Est. Voorting, Van der Pluijm en Van den Broek kleur aan de strijd gaven. De finale kwam na een mooie solo van Piet de Jongh, die er met een hoog ge stoken verzet tussenuit trok en het tot. een dikke halve minuut wist te brengen. Niet voldoende echter, want ook hij werd teruggepakt door Van Est, die het nu met Van Wetten had weten te vinden. De uitslag was: 1 P. Maas, 100 km. in 2.22,35, 2 Daan de Groot, 3 Gerrit Voor ting, 4 Wout Wagtmans, 5 Piet de Jongh, 6 Gerrit Schulte. 7 Jan Hijzelendoorn. 8 Jaap Kersten, 9 Piet van Est, 10 Arie van Wetten, 11 Henk van den Broek. 12 Piet de Bruijn. 13 Kees Paymans, 14 Toon Bergmans, 15 Wies van Dongen, die de sprint van het peloton won. beëindigt, behoudt Jordanië zich het recht voor, alle maatregelen te nemen welke het noodzakelijk acht, zelfs met het ge vaar dat deze zullen leiden tot een ge wapend treffen tussen de twee landen". Dit zou de Jordaanse minister van bui tenlandse zaken vorige week woensdag tegenover de Syrische ambassadeur in Amman hebben gezegd. Hii verzocht dit aan de Syrische regering over te brengen en eiste, dat deze uiterlijk zondag 4 augus tus hierop zou antwoorden. Dit werd gezegd in e»n communiqué, dat de Syrische regering zaterdag heeft uitgegeven. Een officiële Syrische woordvoerder verklaarde in een commentaar op Rifai's uitlatingen: „Dit is ongehoord. Indien Ri- fai meent, wat hij heeft gezegd, betekent dit dat Jordanië voornemens is Syrië aan te vallen. Dit zou agressie zijn en dat wordt in het Handvest der V. N. verboden. Jordanië is ook lid der V N." De woordvoerder vervolgde: „De Jor daanse verontwaardiging over een Syrisch perscampagne dient slechts als dekman- tel om Jordaanse bedoelingen te verhei- meieken, die gericht zijn tegen het Ara bische nationalisme, dat door Syrië wordt gesteund. Een woordvoerder van de Jordaanse regering heeft zondag te Amman ver klaard, dat de regering te Amman geen ultimatum tot Syrië heeft gericht, waarin met gewapend optreden wordt gedreigd indien de Syrische pers vóór zondag haar anti-Jordaanse campagne niet zou hebben gestaakt. Volgens do woordvoerder heeft de Jor daanse minister van buitenlandse zaken. Rifai, geprotesteerd tegen het vreemde gedrag van de Syrische pers. De minis ter had de Syrische zaakgelastigde mee gedeeld. dat zijn regering vreest, dat in dien de Syrische regering geen einde maakt aan de perscampagne, „de toe stand zich zodanig zal ontwikkelen, dat de Jordaanse regering zich verplicht zou zien de noodzakelijke stappen te doen ter verdediging van haar waardigheid, om dat het voortduren va: deze campagne slechts de vijanden van de Arabieren zal dienen" De Hongaarse minister van onderwijs, Kallai, heeft zondag in het blad Nepszabadsag" verklaard, dat er een nieuwe zuivering op handen is onder schrijvers en kunstenaars om de cultu rele wereld in Hongarije van „tegen- rcvolutionaire elementen" te zuiveren. Volgens Kallai „bezetten de tegen- revolutionairen in de kunst nog steeds vele belangrijke plaatsen en beramen zij nieuwe plannen voor agressie". De regering overweegt naar zijn zeg gen een „tegenaanval" in de culturele sector. Radio-Cairo meldde zaterdagavond, dat de Syrische premier Sabri el Assali op een zaterdag te Damascus gehouden persconferentie heeft verklaard dat Sy rië het Jordaanse protest heeft verworpen en dat het zich terzake onverwijld in ver binding heeft gesteld met Egypte en Sa- ocdi-Arabië. Premier Assali verklaarde o.m. nog: „Nog nimmer heeft zich in de geschie denis der betrekkingen tussen de Ara bische landen iets dergelijks voorgedaan, als thans, door het optreden van de Jor daanse premier en minister van buiten landse zaken, Samir Rifai, is geschied". De Syrische premier besloot zijn ver klaring met een verzoek aan de Sy rische journalisten om zich te onthou den van elke persoonlijke aanval op ko ning Hoessein of leden der Jordaanse regering. Inmiddels hebben premier Soehrawardy van Pakistan, die een bezoek aan Jordanië heeft gebracht en koning Hoessein zich verbonden om alle agressie en ondermij nende activiteit in het Midden-Oosten te bestrijden. In een na afloop van de be sprekingen tussen beide staatslieden uit gegeven communiqué wordt gezegd, dat er overeenstemming op alle besproken punten is bereikt. „Terwijl het schandaal van Je Kerk I" de negentiende eeuw het verlies van mil joenen arbeiders was, zo zal het grote schandaal van de twintigste eeuw het ver lies zijn van miljoenen kleurlingen, wan neer niet tijdig maatregelen worden ge troffen". aldus verklaarde de leider van het Missioiogisch Instituut te Wenen, prof. dr. Johann Bettray S.V.D., op de tweede dag van het Pax Christirongres, dat giste ren te Mariazell is beëindigd. De missionarissen moeten ophouden, zo vervolgde prof. Bettray in de missielan den een westerse levensstijl in te voeren. Rassenpolitiek, kolonialisme, materialism" maar ook een houding van medelijden en bescherming ten opzichte van de kleurlin gen hebben afgedaan. De materialistischs technische ontwikkeling tast de oude religies van Afrika Boeddhisme en Is lam in de wortel aan, waardoor dé gehele gekleurde wereld niet alleen in een gevaarlijke vrijheidsstrijd is gewik keld, maar waardoor, wat erger is, zij zich bevindt in een gevaarlijke religieuze crisis. In verband hiermede wees prof. Bettray op het steeds erger wordende pro bleem van het alcoholmisbruik in Afrika en Japan en op de gevaren van geboorte^ beperking in Japan en India, hetwelË dikwijls het gevolg is van d« sterke onderbetaling der werknemers in het Verre Oosten; het gemiddelde jaarinko men per gezin bedraagt niet meer dan 53 dollar. De kerstening van 'de Aziatischd en Afrikaanse volkeren, zo besloot prof» Bettray, zal moeten worden bereikt doOfl de vorming van een eigen inheemse clerus. Aldus meldt het K.N.P, De 20-jarige Rus Vladimir Sapounov heeft het wereldrecord staand schieten (klein geweer) verbeterd. Hij bereikte een score van 389 punten het maxi mum is 400 punten. Het oude record stond me 384 punten op naam van zijn landgenoot Michel Itkis en de Deen Jensens. De Amsterdammer Joop Stakenburg heeft op de Wagcningse wielerbaan de wedstrijden achter grote motoren ge wonnen. Hij won zijn eerste en tweede manche voor Pronk die tweemaal tweede werd. In de derde manche een wedstrijd over 15 km kreeg Jan Pronk na een heftig duel met Stakenburg een lekke band en moest met een vierde plaats genoegen nemen. In de vierde manche werd Mehagnoul eerste, Pronk tweede en Stakenburg derde. In het eindklassement klasseerde Sta kenburg zich op de eerste plaats met 6 punten, gevolgd door Pronk met 10 pun ten. Mehagnoul met 11 punten en Adri Voorting met 13 punten. De amateursprinters Joop Captein en Mees Gerritsen die in twee voorgaande ritten hun tegenstanders Schutte en Schep hadden teruggewezen, leverden een verwoed duel in de finale. Deze keer was het Joop Captein, die eerste werd Hij noteerde over de laatste 200 meter 12.7 seconde. De uitslagen luiden: Achter grote motoren. Ie Manche (1 km tijdrace met vliegende start) 1 Stakenburg (Amsterdam), 1 min. 00.8 sec.; 2 Pronk (Bergen aan Zee) 1 min. 00.9 sec.; 3 Mehagnoul (Amsterdam) I.05.1; 5 Adri Voorting (Haarlem) 1.06.2; 2e Manche (10 km): 1 Stakenburg II.05.6; 2 Pronk; 3 Voorting; 4 Mehagnoul. 3e Manc-he (15 km): 1 Stakenburg 16.01.2; 2 Voorting; 3 Mehagnoul; 4 Pronk. 4e Manche (20 km): 1 Mehagnoul 21.04.6; 2 Pronk; 3 Stakenburg; 4 Voorting. Eindklassement: 1 Stakenburg 6 pun ten; 2 Pronk 10 punten; 3 Mehagnoul 11 punten; 4 Voorting 13 punten. De Ronde van Made, een wielerwed strijd voor profs over 125 km, is gewon nen door Gerrit Voorting (Roosendaal) in 3 uur 7 min. 20 sec. Voor het begin van deze wedstriid. welke door 8000 toeschou werd werd bijgewoond, werd de gehele Tour de France-ploeg gehuldigd. De uitslag luidde: 1 Gerrit Voorting (Roosendaal) 3 uur 7 min. 20 sec.; Bergmans (Aalst); 3 Mahn (Amsterdam); 4 Maas (Pindorp); 5 Van Wetten (Noord- wiikerhout) 6 Hiizelendoorn (Amsterdam); 7 Van Oers (Langeweg; 8 Van der Sluys (Vlissingen); 9 Stolker (Zuilen); 10 Van Wychen (Goes), allen in dezelfde tijd als Voorting 3 uur 7 min. 20 sec. Op een in Sprundcl uitgezet parcours van 6600 meter is onder ideale weers omstandigheden om het amateur-weg kampioenschap van Noord-Brabant ge streden. De vlakke uit macadam en klinkers bestaande weg bood uiteraard weinig kans op verrassende en beslis sende demarrages. Niettemin is het een felle strijd geworden, waarin de grote favorieten Van Amsterdam en Roks pas in de laatste ronden hun volle kracht ontplooiden. Voor Roks heeft het er overigens naar uitgezien dat hij in de elfde ronde zou moeten uitvallen, daar hii een lekke band kreeg, doch Loos uit Kruisland stond spontaan zijn fiets af, waarmede Roks weer aansluiting kon krijgen. De meeste aandacht hebben Slits en Van der Horst op zich gevestigd, daar zi.i van de 4e tot de 19e ronde van de 23 ronden durende strijd alleen op kop heb ben zitten draaien. Hun voorsprong be droeg echter nooit meer dan een halve minuut, steun kwam er niet en tenslotte werden zij door het peloton, dat reeds in de 13e ronde van de slijtageslag tot op de helft was geslonken, opgeslokt. In de laatste ronde liet Heeren nog wat vuurwerk zien, maar ook hij slaagde er niet in weg te komen en tenslotte be slisten de grote azen de strijd in een eindsprint, die door Van Amsterdam werd gewonnen. De uitslag luidde: 1 en Brabants amateur-kampioen: C. van Amsterdam (Oosterhout) 155 km in 4 uur 13 minuten en 54 seconden; 2 A. Roks (Sprundel) z.t.; 3 J. Heeren (Sprundel) z.t.; 4 P. Voorden (Nispen) z.t.; 5 P. Damen (Lieshout) op 2 min. 56 sec.; 6 C. van der Horst (Stand- daarbuiten) z.t.; 7 P. Hanegraaf (Breda) op 4 min. 45 sec.; 8 C. Sui.ikerbuik (Nis pen) z.t.; 9 M. de Jong (St.-Willebrord) z.t.; 10 Th. Lambrechs (Etten) op 11 min. 11 J. Konings (Rucphen) op 11 min. 12 sec; 12 Zandbergen (Zevenbergen) op 15 min. 45 sec.; 13 Verholen (Roosendaal) z.t. De rest van de 35 gestarte renners had de strijd gestaakt. Zaterdagmiddag is 'n Den Haag onder grote publieke belangstelling de Ronde van het Zuiderpark gehouden, een cri terium voor amateurs en onafhankeUjken over 100 km. De Nederlandse kampioen Piet van Steenvoorden won in 2 uur 37 min. 17 sec. voor Van^ Egmond. Van Dienst en Hemmes, terwijl Sijthoff met een ronde achterstand volgde. Uitzending vanuit Engels Transit Camp tc Hoek van Holland. Golflengte meter. Maandag 5 augustus 22.00 Verzoekplaten 22.30 Bing Crosby Show. 23.00 Hersengymnastiek. 23.45 Grammofoonmuziek. 00.30 Sluiting. De Amsterdamse amateur Robbie van de Ruit heeft zondag te Krefeld een klas sementswedstrijd gewonnen vóór de Duitser Willi Altig en onze landgenoot Marinus. In een koppelwedstrijd over 200 ron den kon hij, met Marinus, geen succes sen behalen, evenmin als het Neder landse koppel Tomijnvan Elderen; beide equipes werden niet geklasseerd. Winnaars werden de Duitse kampioenen Rudi en Willi Altig. De Amsterdammer Martin Wierstra is als derde geëindigd in een wedstrijd achter grote motoren, die. zondagmiddag op de Oerlikbaan te Zürich werd gehouden. Winnaar was de Spanjaard Guillermo Timoner, de Zwitser Bucher klasseerde zich als tweede, diens land genoot Hugo Koblet werd vierde en de Duitser Petry, met een achterstand van één ronde, vijfde. DINSDAG 6 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 3.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws 7.10 Gym. 7.20 Gramm. 7.50 Dag-I opening 8.00 Nws. 8.15 Gramm. 9 00. V.d. vrouw 9.05 Gramm. 9.15 Wat zullen wij_ van daag eens gaan doen in Groningen? 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding 10.00 Gramm. 10.o0 V.d. kleuters 1100 Gramm. 11.30 Pianorecital 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Piano en orgel 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gramm. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber 14.00 Sopr. en piano 14.30 Caus. 14.45 Kinder koor 15 00 Mil. ork. 15.30 Gramm. 13.55 Ka- mermuz 16.45 V.d. jeugd. 17.30 Nieuwe gramm. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel 18.30 Caus. over dp AVRO-fotowedstr. 18.35 Spaanse muz. 18.55 Pa ris vous parle 19.00 Miniaturen 19.15 Louis Da- vids-progr. 20 00 Nws. 20.05 Gramm. 21.00 Hoorsp 21.30 De muziek, waarvan wij houden 22.00 Journ. 22.10 Amus. muz. 22.30 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York 23.16 Act. of gramm 23.25-24.00 Gramm. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Gramm. 7.45 Morgengeb. en liturg, kal 3.00 Nws. en weerber. 8.15 Gramm 8.50 V.d. vrouw 9.40 Caus 10.00 Vd. kleuters 10.15 Gramm. 11.00 V.d vrouw 11.30 Gramm 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok noodklok 12.03 Gramm. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gramm. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gramm. 14.30 V. d. vrouwen v. h. platteland 4.40 Soüsten- cocic. 15.05 Gramm. 15.30 Idem 16 00 V.d. zie- enlof 17.00 V.d. jeugd 17.40 Beursber 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Pianospel 18.15 Gramm 18.20 Sportpraatje 18.30 Metro- pole ork. en solist 19.00 Nws. 19.10 Commentaar op het nws. 19 15 Uit het Boek der Boeken 19.30 Gramm. 20.15 Act. 20.30 Oratorium (In de pau ze: (21.15-21.40 Klankb.) 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws 23.15-24.00 Gramm. Engeand, BBC Home Service 330 m. 11.30 Gevar. muz. 12.25 V.d. arb. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Hersengym. 13.45 Cri- cketits. 14.00 V.d. vronw. 14.15 Kon. Nat Eistedd fod te Wales 14.45 Gramm. 15.00 Kritieken. 15.45 Mil. ork. 16.15 Caus. 16.30 Twintig vragen 17.00 V.d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land 18.40 Sport 18.45 Ork. conc. 1900 Quiz- progr. 19.30 Gramm. 19.45 Caus. 20.30 Hoorsp 21.00 Nws. 21.15 Buitenl. overz. 21.45 Pianore cital 22.20 Caus. 22.40 Meditatie 23.00 Nws. 23.08-23.13 Koersen Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.15 Dansmuz. 13.00 Cricketrep. 13.35 Lich te muz. 13.45 V.d. kind. 14.00 Voordr. 14.15 Ver zamel a a rshoek 14.50 Anecdotes 15.00 Nws. en ork. conc. 15.45 Mil. ork. 16.15 Mrs. Dale's dagboek 16.30 Orgelspel 17.00 Volksmuz. 17.30 Cricketrep. 18.00 Lichte muz. 18.45 Hoorso. 19.00 Nws. 19.25 Sport 19.30 Gevar progr 2000. Verz. orogr. 20.30 Kalnkb. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.55—24.00 Nws. NDR-WDR 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14 00 Lichte muz. 16.00 Gramm. 17.00 Nws. 17.45 Gramm. 19.00 Nws. 19.15 Klassieke muz. 20.05 Operettemuz. 21.45 Nws. 23.00 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10-1.00 Amus. muz Frankrijk, Nationaal progr. 347 m 12.30 Gramm. 13.00 Nws. 13.55 Gramm. 14.00 Nws 14.05 Gramm. 19.30 Amerikaanse uitz. 20.00 Gramm. 20.08 Kamermuz. 21.55 Gramm. 23.45-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gramm. 12.30 Weerber. 12.35 Tuinb. kron. 12.40 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.11 Klass. muz. 14.00 gramm. 15.30 Idem 16.00 Koersen 16.02 Orgelspel 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Boekbespr. 18.00 Fluit en piano 18.30 V.d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gramm. 19.50 Caus. 20.00 Gramm. 21.30 Orm.ork. en sol. 22.00 Nws. 22.11 Pianorecital 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gramm. 13.00 Nws. 13.15 Gramm. 14.00 Omr. ork. 14.55 Gramm. 15.00, 15.30 en 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Verz. progr. 18.30, 18.45 en 19.00 Gramm. 19.30 Nws 20.00 Festival v. Wenen 21.15 Gramm. 22.00 Nws. 22.55 Idem. BBC Uitz. voor Nederland 17.45-18.15 Nws., Londens Radiodagb. en Vraaggesprek met onze luisteraars Boeken en schrijvers. (Op 224 en 41 m.) TELEVISIE NTS; 20.30 Journ. en weepoverz. 20.45 Docu mentaire 21.00-22.30 Film. DUITS progr.: 14.00 Tentoonstellings-ber. 14.30 V.d. kind. 15.00-15.50 Muziek en humor 16.00- 17.45 Gevar. progr. 18.00 V.d. jeugd 18.45-19.00 Idem 19.00—19.30 Journ. 20.00 Idem. 20.20 Poli tiek dagb. 20.50 Schlagers 21.35 Caus. Richard Stokes overleden. RicIïarJ Stokes, een vooraanstaand lid van öe Labourfractie in het Britse parlement' is zaterdag in zijn woning in Londen overleden. Hij was 60 jaar en men nam algemeen aan dat hij een der rijfóte leden van de Labourpartij was. StofceS werd de vorige maand bij een auW" ongeluk gewond. Gandhi's jongste zoon. ïn de vroeg® avonduren van zaterdag is in Bombak volgens Hindoe-gebruik het stoffelm' overschot gecremeerd van Devada- Gandhi, de jongste van de 4 zonen v3lJ Mahatma Gandhi. Devadas Gandhi W3^ enkele uren te voren na een hartaam val plotseling overleden. Hij was hoorn' redacteur van de bekende „Hindustan Times" en een der voornaamste figure2 in de Indiase perswereld. Hij werd jaar. Bij de hedenmorgen gehouden trekkmjj in de Staatsloterij, is een prijs van 30-" gevallen op lot nr. 13994. PRIJZEN VAN ƒ40— 1315? 30.000 13994 ƒ5000 12325 ƒ3000 11680 ƒ1500 14639 18297 1000 11947 12601 lgWj 17121 20878 f 400 2468 3339 5807 5923 8897 9332 12426 12708 13258 15234 16417 l»£ö7 ken 16.30 Zickenlof 17.00 V.d. .ieuRd 17.40 18499 19134 21956 ƒ300 1201 2447 2821 3029 4230 4394 4499 4706 5388 574? d878 'el 6734 7188 8532 8826 903? 9555 10405 11044 11484 11490 11783 11911 11937 12430 15" l 13031 13203 13323 13355 13515 13708 13734 13922 14155 14169 14391 J.4689 14771 l»"»? 15051 15100 15747 16448 16689 16817 17227 17381 17449 17808 17957 18201 18215 IfSta -IH350 18429 18440 1S4K8 1S5K0 18012 187«9 18835 193.37 19498 19836 20539 20715 20'" 18350 18429 18440 18468 18560 18612 18769 18835 19337 19498 19836 20539 20715 21041 21309 21538 21727 21776 21912 De besturen van Ajax en „Amsterdam" hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Bijker naar de Zwarte Schapen. Bijker was aanvankelijk lid van AFC, later speelde hij voor Scheveningen en het transferbedrag is 11.500. 1030 038 052 061 068 079 110 163 183 185 204 208 235 245 272 289 314 316 327 359 377 380 438 444 458 487 543 550 585 586 601 608 637 651 662 663 667 691 698 710 714 735 771 810 819 823 832 853 870 921 955 2038 081 086 101 153 169 189 220 243 251 318 322 349 365 433 480 510 532 538 575 579 583 628 652 665 674 681 707 719 730 745 747 817 857 894 90'. 920 986 3013 052 069 076 077 090 121 122 131 196 207 217 228 259 268 298 308 333 416 420 452 454 460 480 482 521 532 544 550 597 599 600 679 682 690 696 783 788 801 838 859 889 yoi 934 936 4016 023 037 041 082 092 106 137 143 154 170 181 183 201 206 207 213 229 248 293 300 313 315 325 327 330 335 353 354 360 409 420 455 487 507 510 526 542 558 639 662 668 697 722 725 727 762 783 854 858 885 941 959 963 995 5029 043 076 084 107 120 156 158 171 233 248 255 286 320 328 332 356 429 438 442 457 469 501 505 509 539 591 602 663 675 715 733 760 763 809 896 977 6035 057 083 084 113 128 145 171 194 200 204 234 242 272 279 282 332 365 399 400 458 486 510 536 555 600 632 687 721 722 727 750 758 782 848 861 862 878 936 944 953 980 997 7009 030 041 045 053 055 060 078 079 080 086 105 113 133 166 178 180 182 192 265 293 329 335 350 361 371 392 423 433 468 470 483 548 552 584 589 592 599 612 629 673 686 712 714 719 726 742 780 805 862 868 903 927 999 8003 018 068 083 091 102 121 128 154 157 162 165 186 199 208 244 365 389 397 402 404 424 441 452 467 506 550 603 606 615 622 691 708 713 760 771 800 898 900 930 974 9001 002 005 023 026 034 035 050 112 118 121 159 167 180 197 198 229 274 302 304 328 359 368 404 430 433 452 470 490 493 507 533 548 579 592 642 656 715 767 781 862 899 927 979 981 10003 044 048 115 117 136 202 240 244 246 251 292 299 315 353 359 424 430 454 467 503 517 518 536 539 552 568 571 607 624 703 706 736 759 770 782 852 866 878 884 903 910 938 954 959 HOGE PRIJZEN nq(J 11012 019 060 063 074 094 118 176 13J 355 366 379 391 393 402 409 416 431 475 495 515 540 546 562 583 591 593 g 679 681 692 694 713 720 753 845 895 980 981 258. 13011 089 095 109 122 125 217 228 236 gjj} 383 419 475 497 499 508 524 603 624 690 693 739 756 779 791 800 825 SM 0" 867 892 900 929 995 tgb 13014 039 114 118 148 247 318 345 415 33 434 467 497 523 526 535 580 593 623 ü9 639 650 657 763 789 790 792 793 79? 859 873 917 y25 954 138 14021 030 039 04U 074 081 0S4 113 \i,\ a(jl 138 165 191 194 198 204 228 273 27* ^3. 306 310 326 388 423 512 549 572 59" t 646 681 705 724 726 744 746 751 »10 856 874 893 909 950 969 973 980 z56> 13012 056 102 104 121 133 168 198 24' „ng 264 275 279 283 288 313 356 360 3»" 456 465 473' 483 516 596 597 598 61» yö4 635 664 691 696 726 812 877 887 94= J(j9 16009 U46 057 063 085 112 119 126 1=" ,„'2g 171 203 223 280 297 304 309 354 4bo 7j,. 568 593 610 628 638 648 655 668 6'* 738 756 781 789 791 793 802 812 888 „<,2 22« 17025 103 118 127 140 159 196 208 35» 252 266 277 280 306 308 329 334 3* 364 373 406 455 460 469 489 513 7 580 581 586 589 614 702 719 760 7»! 839 876 898 906 917 923 929 936 HD 901 ofiO 2?ï'- 18053 097 143 236 239 244 250 259 26 fi4- 301 328 375 425 531 534 595 623 Si 678 696 700 720 748 762 773 814 837 875 919 932 938 939 941 957 -m 19066 075 095 103 141 167 179 198 5"J 290 315 321 356 371 439 455 492 72* 517 522 587 617 645 669 690 695 '*o 9"» 742 750 759 770 773 7S9 S27 873 20013 027 064 086 207 230 267 280 291 g9f 341 361 411 496 544 567 597 669 712 718 783 840 863 902 978 982 1"| 21001 004 007 045 068 070 083 095 3 3L 116 176 20'? 210 241 272 286 288 g jjv 324 361 369 403 450 469 495 514 SJ 623 626 630 680 694 706 716 769 S67 877 883 S85 910 955 iteX

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6