Ontvangsten kohierbelastingen liepen vr? i belangrijk terug West-Duitsland treedt toe tot „Club van Parijs" van de Mark W.v.d.BURG Emissie R.V.S. vermoedelijk in september nette werkster a. Aank. Bediende (mnl.) b. Jongste Bediende Belevenissen van een jong gezin EEN DAME paginaJ \vonturen wol Créglie! van Rijksmiddelen in eerste halfjaar Niet-kohierbelastingeii zorgden echter grotendeels voor comoensatie Afwikkeling Argentijnse schulden Zieke leden van Europa niet Iielpen door gezonde te opereren LIKDOORNS VAKANTIE AANBIEDING! Handhaving van dividend over vergroot kapitaal verwacht WIJ VRAGEN PRACHT GELDBELEGGING U KUNT NOG MEE R.-K. Sanatorium „DE KLOKKENBERG MAANDAG 5 AUGUSTUS 1957 Voorlopige aanslagen l.B. 1957 grotendeels reeds op gelegd. behoeve van de feestdagen in december 0$t-JJUltSiailU tCgCH rCValUatlC Niet-Jcohierbelastingen INDONESIË ONTVING VEEL DEVIEZEN IN JULI Gouden deviezenreserves gestegen 'n GEMEENSCHAPPELIJKE MARKT VOOR ZUID-OOST- AZIE PASIR MALANG 5 (6) pcT: AMERIKAANSE BEDRIJFS RESULTATEN ELKE HOOGCONJUNCTUUR BRENGT CRISES TEWEEG WESTDUITSE STAAL- PRODUKTIE E.B.U. IN JULI t verwijderd met WONDEROLIE dames japonnen Big-Ben regen- overjas v.a. i' 9.75 Ja, uit de kranten hebt U gelezen dat het bij ons geróókt heeft maar maakt U zich zelf geen zorg over Uw oude, ver trouwde Henri Wintermans. Onze voor raden zijn onaangetast gebleven en de leveringen vinden ongestoord doorgang. AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR Pietersen en Co, Automobielbedr. N.V. OMWISSELING VAN WINST- BEWIJZEN IN AANDELEN voor ons kantoor: Aangeboden wordt aan geschikte jongelie den een prettige, afwisselende kantoor werkkring, waar ervaring is op te doen voor later. Gelegenheid om typen te leren aan wezig. Een goed betaalde werkkring met vooruitzichten. Met vakantie'verlangens wordt rekening gehouden. Met de hand geschreven (geen ballpoint) sollicitaties worden gaarne ingewacht on der nummer S 1126 aan de Nieuwe Schie- damsche Courafit, Dam 18. imsmsm siti 333. Ik geloof, dat dit Franse jon getje beter Nederlands spreekt dan ijij, Rita! Nu mam, dat kan toch niet anders; hij heeft het geleerd. .en ik heb het alleen horen zeggen. IJlt een overzicht van het ministerie van financiën met betrekking tot de Rijksmiddelen in de eerste helft van dit jaar blijkt, dat in deze periode aan kohierbelastingen 335 miljoen minder werd geïnd dan in de overeenkomstige maanden van 1956. De niet-kohierbeias- tingen hebben echter tot dusverre 285 miljoen meer opgebracht. In juni werd uit hoofde van de ge zamenlijke kohierbelastingen in totaal 232.3 miljoen opgelegd tegenover in mei 427.0 miljoen. Deze daling houdt voor namelijk verband met het voltooid ge raken van de voorlopige aanslagregeling inkomstenbelasting 1957. Hieronder volgt een overzicht van de in de ee-ste helft van dit jaar per be lastingmiddel op kohier gebrachte be dragen, waarbij tevens de gegevens van de beide voorafgaande halve jaren zijn opgenomen: I II III (x 1 miljoen) Inkomstenbelast430 Vermogensbelast Vennootschapsbelast. Grondbelast (incl. opc.) Pers. belast, (incl. opc.) Overige kohierbelast. 38 144 50 14 1 1.095 70 855 16 25 2 1.195 45 212 43 22 1 677 2.059 II 2e halfjaar 1.516 1956; Totaal I le halfjaar 1956; III le halfjaar 1957. Dit overzicht doet zien, dat uit hoofde van de inkomstenbelasting in het afge lopen halfjaar een aanzienlijk hoger be drag is opgelegd dan in de overeenkom stige periode van het voorgaande jaar De toeneming van 765 miljoen is voor namelijk een gevolg van het versneld opleggen van voorlopige aanslagen 1957 waardoor deze aanslagen in tegenstel ling tot het verloop in voorgaande jaren voor het overgrote gedeelte reeds in het eerste halfjaar op kohier zijn gebracht. De stijging van het aan vennootschaps belasting opgelegde bedrag van 144 miljoen in het eerste halfjaar 1956 tot 212 miljoen, is mede een gevolg van het relatief grote bedrag aan tegen- kohieren. dat in het eerste halfjaar 1956 werd afgeboekt. Het kohierbedrag van de inkomsten belasting,. boekingstijdvak 1956/57. nam in juni toe met f 43,3 miljoen tot 1.160,1 miljoen, wegens het op kohier brengen van definitieve aanslagen 1955. Aan voor lopige aanslagen 1957 werden in juni nog 140,4 miljoen opgelegd, waarmede het kohierbedrag van het boekingstiidvak 1957/58 steeg tot 829.0 miljoen. Bij de vermogensbelasting vorderde het kohier bedrag van het boekingstijdvak 1956/57 met 2.6 miljoen tot 81,2 miljoen wegens het voortschrijden van de defini tieve aanslagregeling 1956. De voorlopige aanslagregeling 1957 maakte verdere voortgang. Uit dien hoofde werd in juni 4.7 miljoen opgelegd, waarmede het totaal van het boekingstijdvak 1957/58 steeg tot 9.3 miljoen. De tot dusverre uit hoofde van de In komsten- en de vermogensbelasting per belastingjaar opgelegde bedragen, alsmede de mutaties in het afgelopen kwartaal blijken uit onderstaande tabel: Inkomsten belasting (x 1 Vermogens belasting miljoen) I II III IV 1953 —1 1.139 98 1954 —4 1.197 111 1955 93 1.273 99 1956 57 860 10 79 1957 796 822 9 9 VENNOOTSCHAPSBELASTING Toeneming Stand per sedert uit. uit. juni maart 1957 1957 (x 1 miljoen( 1954 (53/54) 1 885 1955 (54/55) 13 977 1956 (55/56) 51 718 1956/57 27 69 De opbrengst van het boekjaar 1955 (54/55) zal in de komende maanden slechts een geringe verdere stijging vertonen en wel uit hoofde van het opleggen van nog resterende definitieve aanslagen. De aan slagregeling betreffende oudere boekjaren is nagenoeg voltooid Over de boekjaren 1956 (55/56) en 1956/57 zijn tot dusverre nagenoeg uitsluitend voorlopige aanslagen opgelegd. De ontvangsten uit hoofde van de kohierbelastingen beliepen in juni 180,0 miljoen tegenover in mei 166,5 miljoen De opgetreden stijging kan worden toe geschreven aan het goed op gang komen van de betaling van voorlopige aanslagen inkomstenbelasting 1957. Het totale nog in te vorderen bedrag steeg in de ver slagperiode met 52,3 miljoen tot ƒ1.298,1 miljoen per ultimo juni j.l. De ontvangsten per belastingmiddel in de afgelopen drie halve jaren zijn in het volgende overzicht weergegeven: I II III {x 1 miljoen) Inkomstenbelast 775 840 784 Vermogensbelast 66 53 50 483 877 161 Grondbelast. (incl. opc.) 30 40 23 Pers. belast, (incl. opc.) 33 11 35 Overige kohierbelast. 1 Totaal 1 388 1.821 1.053 Voldaan door inlevering staatsschuld 1 84 1 politieke ontwikkeling en anderzijds ten T T\ "1 Ontvangen in kas 1.387 1.737 1.042 I 7e halfjaar 1956; II 2e halfjaar 1956; III le halfjaar 1957. In het afgelopen halfjaar werd 335 miljoen minder geïnd dan in de overeen komstige periode van 1956. Deze daling is bjjna geheel toe te schrijven aan een ver mindering van de ontvangsten aan ven nootschapsbelasting. Ter verklaring diene, dat in het voorgaande jaar de voorlopige aanslagen volgens de Achtste Aanvullings- beschikking Vennootschapsbelasting 1942 over het boekjaar 1956 versneld zijn ge ïnd in de voorgaande tabel tot uiting komende in de hoge ontvangsten in het tweede halfjaar 1956 tengevolge waar van in het afgelopen haffjaar minder dan bfl een ongewijzigd verloop van de inning werd ontvangen. De ontvangsten uit hoofde van de niet- kohierbelastingen beliepen in juni in totaal 369.6 miljoen tegenover in de laatste maand van het voorafgaande kwartaal 392,9 miljoen. De daling is een gevolg van de vermindering van de op brengst van de omzetbelasting van 163,8 miljoen in maart tot 125,9 miljoen in juni. De ontvangsten van maart waren gunstig beïnvloed door versterkte aan kopen in het vierde kwartaal van 1956 enerzijds in verband met de internationale I Toeneming sedert uit. maart 1957 II Stand per uit juni 1957; III Toeneming sedert uit. maart 1957; IV Stand per juni 1957 In de komende maanden zal nog worden voortgegaan met het opleggen van defini tieve aanslagen inkomstenbelasting 1955 en vermogensbelasting 1956. De aanslag regeling betreffende oudere jaren is na genoeg voltooid Terzake van het belas tingjaar 1956 van de inkomstenbelasting zullen in de komende maanden nadere voorlopige aanslagen worden opgelegd. Ten laste van het boekingstijdvak 1956/57 van de vennootschapsbelasting, waarvan het kohierbpdrag in december 1956 een hoogste stand van f 1 062.2 miljoen be reikte. Is in bet afgelopen halfjaar 41.2 miljoen aan teaenkohieren gebracht Per ultimo juni 11 is het afgesloten op een totaal van f 1 021 miljoen. Dit bedrag zal, na aft'ek van de aandelen van het gemeente- en het provinciefonds, ten bate van de rijksrekening voor het dienst jaar 1956 worden gebracht. Ter vergelijking diene, dat de raming VOO'- de onbrengst van het boekingstijdvak 1958/57 volgens de jongste Miljoenennota 925 miljoen belien De overschrijding is vonrp-imelük een gevolg van meevallen de onbrengsten terzake van de aanslag- regeling over het boekjaar 1955. Het kohierbedrag van het boekingstijd vak 1957/58 steeg in juni met 44,8 mil joen tot 253,5 miljoen voornamelijk ten gevolge van het opleggen van voorlopige aanslagen over de boekjaren 1956 en 1956/57 en van definitieve aanslagen over oudere boekjaren De tot dusverre aan vennootschaps belasting per boekjaar opgelegde be dragen. alsmede de mutaties in het afge lopen kwartaal, zijn vermeld in het hierna volgende overzicht: In de conferentie van de landen van de „Club van Parijs", die te Rome wordt gehouden, is vrijdagavond overeenstem ming bereikt over Duitslands aandeel in de toekomstige schuldaflossingen van Ar gentinië, waarmede de laatste hinderpaal voor het toetreden van de bondsrepubliek tot dit multilaterale handels- en beta lingsstelsel uit de weg werd geruimd. Volgens een lid van de Duitse delegatie naar de conferentie moeten er nog ad ministratieve bijzonderheden worden ge regeld, maar zal de effectieve toetreding van West-Duitsland over één of twee maanden plaats vinden. De conferentie, die drie dagen heeft ge duurd, heeft tenslotte geleid tot een ver gelijk, waarbij aan West-Duitsland een billijk aandeel werd toegewezen in de jaarlijkse schuldaflossingen van Argen tinië, dat in een zekere verhouding staat tot de betalingen, die de andere grote crediteuren van Argentinië Italië, En geland en Nederland jaarlijks zullen ontvangen. West-Duitsland treedt thans toe tot de schuldenregelingen, die deze landen in mei 1956 met Argentinië hebben getroffen en die voorzag in de delging van de Argentijnse regerings- en handels schulden in een periode van tien jaar. Met inbegrip van interest zullen de Ar gentijnse schuldaflossingen in totaal on geveer S 520 miljoen bedragen. West-Duitsland was tot dusverre buiten de „Club van Parijs" gebleven, voorna melijk wegens moeilijkheden over de be rekening van de omvang der Argentijnse handelsschulden. West-Duitsland is bui ten het dollargebied de grootste crediteur van Argentinië. Een jaar geleden bedroe gen zijn vorderingen ongeveer 160 mil joen dollar, maar de schuld is inmiddels aanzienlijk verminderd als resultaat van preferentiele schuldaflossingen op bilate rale basis. De Duitse exporlhandel begon echter te lijden van de door Argentinië gevolg de invoerpolitiek, welke voorziet in bij zondere voorrechten ten aanzien van de verstrekking van invoervergunningen voor de landen van de „Club van Parijs". Deze landen stelden er prijs op, dat West- Duitsland zou toetreden teneinde te ver mijden, dat zuiver bilaterale schuldaflos singen een te grote druk zouden gaan uit oefenen op de Argentijnse deviezenbron- nen. Het lidmaatschap van de „Club van Parijs" zal het West-Duitsland mogelijk maken met alle deelnemende landen zijn handel af te wikkelen in overdraagbare valuta. Naar van Duitse zijde is bekendgemaakt loopt de bilaterale Duits-Argentijnse overeenkomst op 15 augustus a.s. af. Deze overeenkomst zal waarschijnlijk tot 31 ok tober worden verlengd en in de tussen tijd zullen de beide landen nieuwe over eenkomsten sluiten binnen het multilate rale handels- en betalingsstelsel van de „Club van Parijs". Een essentiële voorwaarde voor de toe treding van West-Duitsland is, dat Ar gentinië decreten zal uitvaardigen, die nakoming betekenen van zijn beloften aan West-Duitsland inzake oude Duitse han delsmerken, royalties en de voormalige Duitse bezittingen in Argentinië. De Indonesische goud- en deviezen reserves zijn blijkens de jongste balans van de Bank Indonesia in de afgelopen week gestegen met 0.21 pet. tot 12,24 pet. van de geldcirculatie en andere opeisbare verplichtingen. Deze stijging was een gevolg van het toenemen van de deviezenvoorraad met 61 miljoen tot 1.890 miljoen rupiah. De Indonesische regering heeft bekend gemaakt, dat de nieuwe in- en uitvoer- voorschriften, welke in juni in werking zijn getreden en die in feite neerkwamen op een verkapte devaluatie van de rupiah, in de maand juli een bedrag van 855 mil joen rupiah aan buitenlandse deviezen hebben opgeleverd. Dit was het grootste bedrag dat sinds 1951 in één maand aan deviezen werd ont vangen. In het eerste halfjaar 1957 werd aan niet-kohierbelastingen 2.395 miljoen ontvangen. Om een juiste vergelijking met de helft van de jaarraming mogelijk te maken dient zowel deze opbrengst als de jaarraming te worden verminderd met het daarin voor de vereveningsheffing begrepen bedrag. (De jaarraming terzake van dit per 1 januari vervallen middel betreft immers in feite de in de eerste helft van dit jaar verwachte ontvangsten). De aldus gecorrigeerde opbrengst ad 2.324 miljoen beloopt dan 106 miljoen meer dan de helft van de gecorrigeerde jaarraming ad 4.435 miljoen. Hierbij zij aangetekend, dat bij het opstellen van deze raming geen rekening is gehouden met de in het kader van de bestedings beperking getroffen belastingmaatregelen, welke in het begin van dit jaar van kracht zijn geworden. De belangrijkste verschillen blijken uit onderstaande tabel: (x 1 miljoen) Loonbelasting Motorrijtuigenbelast. I II III 553 538 15 738 —17 380 +65 61 51 +10 48 +23 I Opbrengst le halfjaar 1957; II Helft jaarraming; III Verschil. De niet-kohicrbelastingen hebben tot dusverre 285 miljoen meer opgebracht dan in het eerste halfjaar 1956. De belangrijkste stijging deed zich voor bij de loonbelasting 115 miljoen). Onder invloed van de opgetreden loon ontwikkeling en de versnelde inning aan omzetbelasting werd 99 miljoen meer ontvangen. Hierbij zii aangetekend, dat de opbrengst in het eerste halfjaar 1956 ongunstig werd beïnvloed door terug gaven over voorraden i.v.m. de wets wijzigingen per 1 september 1955. Daar tegenover ondergingen de ontvangsten in het afgelopen halfjaar de gunstige in vloed van de versterkte aankopen in het laatste kwartaal van 1956 wegens de toen malige internationale politieke spannin gen. De invoerrechten brachten 108 miljoen meer op voor een deel tengevolge van de verhoging van het bijzonder in voerrecht op benzine, terwijl ook hier het hogere niveau van de invoer een rol heeft gespeeld. De accijns op gedistilleerd bracht in het eerste halfjaar 67 miljoen op, of 7,9 miljoen meer dan in dezelfde periode van 1956. De accijns op tabak tenslotte bracht 23 miljoen meer op, de dividendbelasting 15 miljoen en de motorrijtuigenbelasting 13 miljoen. Dit laatste mede wegens de verhoging van het tarief voor o.m. dieselauto's. Hier staat tegenover, dat tengevolge van het vervallen van de vereveningsheffing per 1 januari j.l de ontvangsten uit hoofde van dit middel een teruggang vertoonden van rond 100 miljoen. De Firma F. van Lanschot, bankiers te 's-Hertogenbosch, heeft in Tilburg een pand aangekocht, waarin zij zo spoedig mogelijk een kantoor zal vestigen. Zij ver wacht ultimo 1958 dit kantoor officieel te kunnen openen. De Westduitse economische autoritei ten zijn bijna zonder uitzondering ge kant tegen een revaluatie van de Duitse mark als middel tot vermindering van het buitengewoon grote tegoed, dat West-Duitsland in de Europese Bctalings Unie heeft. Naar de mening van de Duitse autoriteiten is het nauwelijks mo gelijk alle gevolgen te voorspellen, die een dergelijke maatregel voor de Duitse volkshuishouding zou hebben. Zii achten het echter zeker, dat de Westduitse uit voer ernstig zou worden geschaad door een revaluatie van de mark. De huidige capaciteit van de industrie is zo groot, dat de meeste ondernemingen vrijwel ge noodzaakt zijn een groot gedeelte van haar produktie in het buitenland te ver kopen, eenvoudig om een stabiele werk gelegenheid te verzekeren, zo beweren de Duitse economische autoriteiten. Zij voegen hieraan toe. dat revaluatie van de mark in de eerste plaats de Duitse handel met de Verenigde Staten zou treffen, terwijl Duitsland nog steeds een aanzienlijk tekort op zijn handelsbalans met Amerika heeft. Dit tekort wordt op het ogenblik gedeeltelijk gedekt door de dollarinkomsten, die voortvloeien uit de bestedingen van de Amerikaanse troe pen in Duitsland. In Duitse ogen is dit echter niet veilig genoeg om er ook in de toekomst op te vertrouwen. Een reva luatie van de mark zou onvermijdelijk de uitvoer naar de Verenigde Staten doen dalen en leiden tot een grotere in voer uit dit land. Volgens Duitse bankiers is er ook eigenlijk geen reden voor een verandering in de pariteit van de mark, omdat de waarde van de mark gemeten naar de koonkracht, in verhouding tot die van de meeste andere valuta en in de eerste plaats de dollar juist is. Éen andere kwestie is echter volgens de Duitse bankiers, of andere Europese valuta, zoals de Franse frank, niet moe- ter^ worden gedevalueerd. De meeste Duitse bankiers zijn evenals de West duitse minister van economische zaken, dr. L. Erhard, van oordeel, dat het be lachelijk zou zijn de zieke leden van een gemeenschap te helpen door het ope reren van gezonde leden. Volgens bankierskringen wordt het in de meeste gevallen toegegeven, dat er iets aan de Duitse extreme krediteur- positie moet worden gedaan, niet door een geïsoleerde Duitse maatregel, maar door gezamenlijke actie van alle be trokken partijen. Dit betekent echter niet dat Duitsland geen andere maatregelen behoeft te nemen, zoals vervroegde aflos sing van zijn buitenlandse schulden of verlaging van zijn invoerrechten, welke maatregelen althans enige uitwerking zouden hebben. Naar de mening der bankiers gaat de Bondsregering slechts langzaam te werk in dit opzicht. Minister Erhard heeft onlangs ver klaard, dat verzoeken om een revaluatie van de mark niet in overweging kunnen worden genomen, omdat de verschillen de waarderingen, die men in het buiten land van de mark heeft, het onmogelijk zouden maken een geschikte nieuwe koers voor de mark te vinden. Hij voegde hier echter aan toe, dat inter nationale maatregelen voor het „losma ken" van valuta uiterlijk in het komende najaar of winter noodzakelijk zullen zijn. De Japanse minister van financiën, Isa- to Itsjimada, heeft voorgesteld, dat de ministers van financiën van de landen van Zuid-Oost-Azië een conferentie zullen houden ter bespreking van positieve maat regelen voor de vorming van een gemeen schappelijke markt in Zuid-Oost-Azië. In een officiële verklaring deelde hij mede, dat'het Japanse kabinet heeft be sloten, dat in de nabije toekomst het ini tiatief tot een dergelijke conferentie zal worden genomen. Volgens minister Itsjimada is de vor ming van een gemeenschappelijke markt in Zuid-Oost-Azië noodzakelijk om de ontwikkeling van de Japanse economie aan te moedigen. va" De exploitatierekening in Indones: de Cultuur Mij Pasir Malang N-». 1956 sluit na afschrijving van RP- J-'t vgj (v. j. Rp. 614.741) met een winstsald0 Rp. 300.000 (nihil). z;eD De theerekening laat een bedrag van Rp. 8.576.551 (6.267.089) bij een pe tenbedrag van Rp. 5.920.755 (4 721.41 '''arid winst- en verliesrekening in Nede v3n geeft na creditering van een bedrag 30.000 ten laste van de vorig iaa ad vormde reserve diverse belangen „g 55.000 een batig saldo aan van een (59.241). Voorgesteld wordt hieruit dividend van 5 (6) pet. te verstrekk® 1 s. Het ligt in de bedoeling de winst1 ter naar Nederland aan te vragen va?or)e- bovengenoemde batig saldo der In<1 v3n sische exploitatierekening. Afgezien het vierde kwartaal, toen tengevolge de Suezkanaalcomplicaties een sterke ^et ging in de theeprijzen optrad. waS t;o» verloop in 1956 teleurstellend. De n middenprijs van de theeën der NV- toonde een aanmerkelijke stijging- bedroeg gemiddeld omgerekend op Dóp, e.k. Djakarta Rp. 7,34 per h.kg tegen 5,72 in 1955. ^ti Mede dank zij de grotere oogsten de kostprijs van de thee welke i» Rp 5.44 bedroeg worden teruggebracn Rp. 5,17. De theeoogst heeft bedr+'M 1 169.532 h. kg droog tegen 1.045-75» 1955. De veiligheidstoestand op en n f de onderneming was gedurende 1956 t> dan het jaar te voren. U. S. Rubber Company. Netto-win^ eerste halfjaar 18.140.234 (v.j. 18.659- of 2.77 (2.91) per aandeel. In het cu over het eerste halfjaar 1957 is begreP de winst van S 3.500.000, of $0.62 Pev a eo deel, uit de verkoop van het draad- j kabelbedrijf aan Kaiser Aluminium a t Chemical Corp. De netto-verkopen in „g eerste halfjaar beliepen 451.298- (464.095.454). American Motors Corp. Verlies over periode van negen maanden, eindigend juni 1957 s 6.467.926 (v. j. 19.524.030. Waa Randolph Burgess, de Amerikaanse on derminister van financiën, heeft voor een senaatscommissie verklaard, dat de Ver, Staten terugkeer naar de gouden stan daard zouden moeten overwegen. Maar voor het ogenblik was een dergelijke mo- J gelijkheid uitgesloten, zo voegde hij er aan toe. Door een spervuur van vragen voelde Burgess zich verder genoopt te verklaren, dat elke economische hoogconjunctuur op de duur crises teweegbrengt. Toen de re publikeinse senator George Malone hem vroeg, of hij van mening was, dat de Ver. Staten thans een crisis tegemoet gaan, antwoordde Burgess: „Ja, tenzij wij erin slagen de stijgende inflatie te bedwingen en het economisch evenwicht te herstel len". op een eenmalige winst van 10,6 mïb° uit de verkoop van aandelen Ranco j in mindering werd gebracht). NeLi) verkopen beliepen 288.424.452 (319.841-» il> De Westduitse staalproduktie steeg juli tot 2.070.000 ton tegen 1.800.000 in juni. De produktie per werkdag daatnji echter van 75.293 ton in juni tot 73.797 in juli. Zwitserland had over juli een teke in de Europese Betalingsunie van Zw- *rJ 34,4 miljoen vergeleken met een overeen van 29,7 miljoen over juni. Voor het eerst sinds verscheidene maaa den had Denemarken in juli een oV« schot in de E. B. U. en wel ten bedraS van 32,5 miljoen kronen of $4,7 milj°e Weg met onhandige lik- doomringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- COR.N, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met vortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn- middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. PROFITEER nog van or-ze koopjes Een garantie voor een goede vakantie Tel. 66135 - L. Kerkstraat 19 ROKERS! HENRI WINTERMANS Openlijk dank Openlijk dank aan God voor verkregen gunst, op voorspraak van de H. Gerardus en de Zalige pater Eymard. J VAN NIEtWENHUYZE'S STELLEN NOOIT TELEli Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grou Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1958. v. Nleuwenhuyze'? Autobedrijf, Aelbrerhtskade 154, A'flain Telefoon 5.6.9.9.0. (2 lijnen) VOOR DIRECT VRAGEN WIJ EEN voor het schoonhouden van kantoor. Aanmelden bij: Nw Mathenesserstraat 79, Schiedam In een op 9 augustus a.s. te houden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders der N.V Rotterdamsche Verzekerings-Sociëteiten (R.V.S.) zal, zo als reeds gemeld, een statutenwijziging ter goedkeuring aan aandeelhouders wor den voorgelegd. Voorgesteld zal worden h"t maatschappelijke kapitaal van f 4 miljoen op 1514 miljoen te brengen. Tevens zal in deze vergadering medede ling worden gedaan van de plannen in zake de voorgenomen emissie en de om wisseling van winstbewijzen. Er zijn momenteel 2% miljoen aan delen op naam f 1% miljoen certifica ten aan toonder. De emissie die pari zal geschieden omvat 2 miljoen kapitaal, verdeeld in 1% miljoen aan delen op naam van 3000 (splitsbaar in onder-aandelen van f 1000) en f miljoen in certificaten aan toonder (in coupures van 1000 en 100). De nieuwe stukken zullen ten volle de len in de winst over 1957 en de verwach ting van de directie is dat het dividend op 9 pet. kan worden gehandhaafd, o.a. omdat steeds een belangrijk deel van de winst in het bedrijf is gehouden. Ter vereenvoudiging van de kapitaal structuur wordt aan houders van winst bewijzen aangeboden tegen inlevering van ieder winstbewijs één aandeel van 3.000 op naam en één certificaat van 1.000 aan toonder. Er zijn 250 winst bewijzen. Hiervoor is dus 1 miljoen ka pitaal nodig. Hetgeen de winstbewijshouders zullen ontvangen als dividend op de nieuw ver kregen aandelen en certificaten deze nieuwe stukken krijgen geen claimrech ten bij deze emissie weegt ongeveer op tegen de uitkering op winstbewijzen, die nu komt te vervallen. Als de vergadering van aandeelhouders akkoord gaat en de goedkeuring op de statuten tijdig wordt verkregen zal de emissie begin september plaats vinden. In het Lessen Auto-Scooterrijschool „Centrum". Erkende en gediplomeerde B.F A.-rij-instructeur. Speciale theo rie. Filmavonden en bromfiets- cursussen. J. Schéeper, Nieuw- straat 12 (gebouw Sursum Cor- da), telefoon 64356—66601. Handel en Bedrijf Voor pasfoto's naar K. van Vuu- ren, Hoogstraat 106. In 1 dag ge reed. Bestel uw rijwiel zelf. Recht streeks van de fabriek 50 tot 60 gulden goedkoper. 52 jaar erva ring. Dit zegt u genoeg. Vraagt gratis catalogus Benzo Rijwiel- fabriek, Vlaardingen. 2 PANDEN WINKELHUIS MET VKIJ BOVENHUIS en BEN. m. VRIJ BOVENHUIS Nabij de Vlaardingsedijk Huur f 1430 p. jaar, nieuwe huur f 1760.20 p. jaar. Koop som f 13000 k.k. Lasten f 91.48 p. jaar. Zo nodig hypo theek aanwezig. Deze panden zijn geheel van binnen en bulten geschilderd. Bevr.: Abr. van der Hoeven, Beatrijsstraat 63, Rotterdam, Telefoon 32800 (K 1300). met onze TOURINGCARREIZEN In katholiek verban'1 13 augi; 6 dagen naar het Harzgebergte p. p. f 19 en 26 aug-: 3 dagen naar Wiesbaden en Heidelberg p. p. f 6'-"" 26 en 27 aug.: 4 dagen naar België, Luxemburg en Duitsland p. p. f 18 en 25 aug. en 8 sept.: 10 d. naar Oostenrijk en Zwitserland, geen nachtritten p. pf l49. Inlichtingen bij St.-Christoffel, de Nederlandse centrale voor Katholieken, Spangensekade 111 u, terdam. Telefoon K 1800—36061. B t- Ito' 8-25 „Tot nu toe gaat alles goed", mom pelde Kits, „als Knots nu maar geen dom me fouten gaat maken, dan zal alles wel loslopen". Maar juist, terwijl Kits dit zo zei, maakte Knots zijn eerste domme fout. Zonder het te merken was hij aan het einde van de loopplank gekomen en voelde hij in eens geen grond meer onder zijn voeten. Met een rauwe kreet tuimelde hij voor over. De koffer vloog uit zijn handen en kwam met een smak op het dek terecht. Het was een lawaai van jewelste. Michiel, oP' die op de brug stond, keek er van „Drommels", schrok hij, „wat heb ik aan mijn roer hangen!" Toen bemerkte Kits en Knots. „Wel alle haaien, wat d die lui op mijn schuit? Daar moet ik of kuit van hebben", gromde hij en daalde hij de trap af. Galderseweg 81 kan worden geplaatst Breda voor de verpleegsters-huishouding. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk te richten aan de directrice van de verpleegsters, die alle nadere inlichtingen kan verstrekken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8