Finale profs achtervolgers een inter-Franse affaire Rivière onttroonde Messina en klopte Bouvet I Nederlands zevental werd met 9-1 door Rusland gekraakt Inschrijvingen uit Duitsland, België, Engeland, Zwitserland, Italië, Frankrijk en Oostenrijk Stanley Matthews toverde geen koniinen uit de hoge hoed 'J Nederlandse stayers waren nergens Belg Depaepe had het laatste woord v r Om de Trofeo Italia C.H.I.O ROTTERDAM 'P Nieuive Italiaanse nederlaag bij W.K. in Luik Daarna werd zelfs van Roemenië verloren VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 PAGLNA t Laatste test voor Waregem G. DESMET WON WEDSTRIJD DER DRIE ZUSTERSTEDEN DIRKS VIERDE IN MOTOR CROSS IN BALEN y- p "V I t- X x ■U* -.RLVXtH iMP "Mwm i JmJÊ NEDERLAND ZEGEVIERDE OVER OOSTENRIJK c» i.4 (door MARTIN W. DUYZINGS) ROCOURT, donderdagavond. Aan de ercmast wapperde trots de tricolore. Er dreigde opnieuw een wolkbreuk boven Rocourt, en de wind was guur, en de toeschouwers op de tribunes die in de augustus-kou naar de finale van een achtervolgingstoernooi hadden zitten staren, waaraan bet Belgische rennerscorps niet of nauwelijks te pas gekomen was, staarden stil naar de enorme televisie.camera's en hadden er vermoedelijk spijt van, dat ze deze laatste dag van de baanwereld- kampioenschappen-1957 niet thuis, voor het wonder- kastje in de huiskamer, waren blijven bezichtigen. Doch vier rad.ratelende Franse radio-reporters ston den in vier Franse microfoons nog altijd uiterst geest driftige en volop loeiende dingen te verkondigen, want voor het eerst sedert men ieder jaar een wereld titel der achtervolging voor beroepsreuners uitdeelt (een jong toernooi nog!, de eerste wereldtitel dateert van 1946 en hij werd destijds te Zurich door onze landgenoot Gerrit Peters veroverd), had Frankrijk dit poursuite-toernooi beheerst. Zonder de medewer. king van Jacques Anquetil, die verleden jaar te Kopenhagen slechts in de finale door de Italiaan Messina verslagen werd, had Frankrijk een wereld, titel veroverd in een finale waaraan de Italianen niet eens meer te pas gekomen waren: een finale die, verreden tussen Roger Rivière, het nieuwe Franse wielerwonderkiud, en Albert Bouvet, de wegrenner, een volmaakt Franse aangelegenheid werd, een finale die duidelijker nog dan de sprintfinale van zondag j.l. demonstreerde, dat de Italiaanse baausport ver leden jaar nog zo hoog te paard gezeten druk bezig is, volkomen weg te zakken in een weergaloos soort van crisis. Messina, de Siciliaan die drie jaar achtereen de wereldtitel veroverd had, was in zijn demi-finale tegen Rivière roemloos ten onder gegaan, en Faggin, de man in wie men Messina's opvolger zag, had zich zelf aan flarden gereden tegen Bouvet. Toen had dan, na een boeiende finale, Roger Rivière in zijn eerste jaar als beroepsrenner zijn wereldtitel veroverd en had hij met zijn regenboogtrui op het ere.scliavot gestaan: een bleke, zelfbewuste jongeman met voor anderhalve ton aan baancontracten en een roemvolle carrière voor de boeg. En wat er in het eens zo luid keels juichende Italiaanse kamp had geheerst, was niet veel méér dan een uitvoerige begrafenisstemming. Guido Messina, de taaie Siciliaan die drie jaar achtereen alleen maar voor het moordendste alle,, wielersportnummers, d. poursuite, had geleefd ,en die naar Ro court gekomen was in de overtuiging, dat ook ditmaal niemand hem zou kunnen bedreigen, had vroeg in de middag al toen de duizenden belangstellenden op de tribunes nog maar nauwelijks be komen waren van een enorme wolkbreuk die heel de feestelijkheid dreigde te ver drinken zijn laatste hoop op het re genboogshirt al aan gruizels zien gaan. De Italiaan was grauw en bevend naar de start gegaan in zijn demi-finale tegen de even bleke Fransman Roger Rivière, de man die verleden jaar als amateur reeds opwindende dingen presteerde en die op het ogenblik op het punt schijnt te staan, zélfs Jacques Anquetil (een van de grote afwezigen hier in Rocourt) in de schaduw te stellen. Het was duidelijk, dat de Fransman uit de kwart-finales van dinsdag een enorme brok zelfver trouwen had geput, het was óók duide lijk, dat de wereldkampioen 1955 dins dagavond een enorme mentale dreun had gehad, en dat men er in het Italiaanse kamp niet in geslaagd was. de Siciliaan gisteren opnieuw boordevol met zelfbe wustzijn te pompen. Doodse, pijnlijke stilte Drie ronden nadat men het tweetal van start gezonden had. viel er al een doodse pijnlijke stilte in de anders zo rumoerige Italiaanse hoek van de enorme perstri bune op het middenterrein, want toen al was het duidelijk, dat Messina inder daad zijn beste dagen had gehad en dat hii aan deze wereldtitel niet meer te pas zou komen. Zoals gewoonlijk, was Mes sina sprintend van start gegaan. Met heel zijn gewicht had hij tegen de pedalen geduwd om de enorme versnelling waar van hij zich bediende, op gang te krij gen, er daarbij kennelijk op speculerend, de Fransman in de eerste ronde een deuk te geven in diens zelvertrouwen. Doch Roger Rivière is er een van de, in Frankrijk weinig courante koele soort. Twee ronden achtereen volgde hjj koel en onbewogen het tempo van de Italiaan, toen ging hij (in een alles behalve fraaie en klassieke stijl, overi gens) wat dieper in het stuur, en een halve ronde verderop had hij al vijf kostbare meters voorsprong en men kon duidelijk zien, dat er aan die eens WERELDKAMPIOENSCHAP WIELRENNEN yj] G$msfpr?jam ©Utrecht Nooatzet Q Rotterdam ©Antwerpen ^^Wareqe FRAHKffJK HET PARCOURS WAREGEM starten aankomst leeuwbos Vossenhoek Inaoo Het parcours 15 totaal 23,8 km lang De amateurs njden het parcours 8 i Tieqem profs 12 x Het nieuwe Franse wonderkind in de achtervolgingRoger Rivière, bij zijn triomf te Luik reeds als de evenknie van Jacques Anquetil gedoodverfd. Zijn land genoten Bouvet. (tweede in de finale) en in burger Achillc Joinard (éérste aan 'alle banketten) delen in de glorie. Het parcours waarop zaterdag (door de amateurs) en zondag (door de profs) de wereldkampioenschappen wielrennen op de weg worden betwist. zo voortreffelijk lopende Siciliaanse poursuite-machine opeens een hele hoop haperde. Het hielp niet dat alle voorradige offi cials aan de rand van de baan wanhoops kreten in de oren van hun voormalige wereldkampioen stonden te toeteren, het hielp zelfj niet toen Messina zich na vier ronden, dansend in de pedalen, tot een korte, vinnige en moordende tussensprini liet verleiden: hij reed een verloren race. en Rivière stapelde de ene kostbare me ter voorsprong op de andere: 13 meters voorsprong na drie ronden. 15 meter na vier ronden, 20 meter na vijf ronden. En op dat ogenblik, toen Messina al druk bezig was, zijn achterstand op te voeren tot 35 volmaakt fatale meters, hiel pen het noodlot en de wedstrijdcommis sarissen de Siciliaan dan een handje. Mes sina produceerde een lekke band. en hoe lek die band wel was, zullen we wel nooit te weten komen, want de heren van de U.C.I., moe van alle cocktailparties en banketten waaraan zij de laatste da gen hebben deelgenomen, namen zich vanmiiddag niet de moeite, de door de Italianen geproduceerde lekke bandjes te controleren. Moe van alle banketten In ieder geval: dat lekke bandje speelde in de kaart van Messina en het kwam precies op tijd. Het haalde de Fransman, die een trage starter is, uit zijn cadans en toen de wedstrjjdcom- missarlssen bovendien Messina opnieuw met sieehts 30 meters achterstand lie ten starten (in plaats van de 35 meters welke hij in werkelijkheid opgelopen had), zat er voor de snel startende Italiaan nog altijd een kansje in.- Messina deed zijn best om haar te grij pen. Met staande start reed hij, woedend rukkend aan zijn stuur, wellicht de snel ste ronde van zijn leven en inderdaad: hij kwam terug tot 20 meter. Doch net toen er weer enige hoop begon te leven' in het Italiaanse kamp. kwam die onbe wogen, bleke Fransman opnieuw onder stoom en vervolgens liep hij net zo ge makkelijk van Messina weg als hij maar wilde. Terwijl het publiek het gul toejuichte, ging daar in die laatste ronde een voor malige wereldkampioen wat roemloos ten onder. Rivière won met bijna een kwart baanlengte in de ongeloofwaardige tijd van 6.18.8. De chronometers die blijk baar ook vanmiddag weer eens op hol waren (de tijd van Rivière behoorde, ze ker nu er twee keer gestart was. bij het stormachtige weer vandaag tot de onmo gelijkheden) gaven Messina een tijd van 6.26.6, en vermoedelijk is dat het laatste wat we ooit van de, volmaakt gekraakte Italiaan zullen hebben vernomen Ook tweede troef faalde Enfin: de Italianen hadden nog een andere troef: Faggin, de blonde nijdas die als amateur reeds voortreffelijke prestaties heeft verrieht en die tijdens de kwart-finales de indruk had gegeven, dat hij beter dan de ex-wereldkampioen tegen de dreiging der beide Fransen op gewassen was. Doch ziet: zijn race tegen Bouvet. de donkere Franse wegrenner die stellig niet met zijn topvorm naar Ro court gekomen was, werd een natuurge trouwe afspiegeling van de manier waar op Messina tegen Rivière ten onder was gegaan. Ook Faggin had een betere start. Ook hij had na twee ronden nog enkele kost bare decimeters voorsprong op Bouvet, doch op dat ogenblik was eindelijk de Fransman gerodeerd, maakte hij, gewoon naar zijn eigen tempo draaiend, zijn achterstand niet alleen goe<j doch had hij al vijf meters voorsprong toen.... ook Faggin plotseling aan een lekke achter band begon te lijden. Zijn mecano's wa ren al met zijn achterwiel a^n de haal voor een official de gelegenheid gekre gen had, er een hand naar uit te steken. Bouvet vond dat incident kennelijk niet van het prettigste. Hij behoort niet tot de volmaakt onbewogen lieden van het genre-Rivière en zat kennelijk met zijn zenuwen te worstelen, terecht vrezend voor de felle start van de Italiaan. De tweede start van Faggin was in derdaad iets héél bijzonders. De Ita liaan dook diep weg in zijn fiets en sprintte in één enkele rush zijn achter stand weg, nam drie, vier, vijf meters voorsprong, waarnahij plotseling, zoals dat in vakjargon heet, zo stil stond als een lege emmer. Wat hij verder nog vertoonde, was nau welijks de moeite waard om er naar te kijken. Bouvet reed er, zonder zich leeg te rijden, nog zes seconden voorsprong uit, won in 6.25.2 (een matige tijd) en ging verder belangstellend toezien hoe de mas seurs in het Italiaanse kamp doende wa ren, de stoffelijke overschotten van de signori Messina en Faggin weer min of meer overeind te zetten teneinde de he ren te prepareren voor de strijd om de derde plaats, waarin Messina geen moeite meer had om, nadat de zaak door lekke banden tot tweemaal toe opnieuw was gestart. Faggin te verslaan, zodat de ex- wereldkampioen dan tóch no" met de bei de Fransen op het ere-schavotje mocht. Het geheim der flesjes Volgde dan die volledig-Franse finale, waarin Roger Rivière van start ging aisof hij daarnet met een katapult was afgeschoten. (Het geheim lag kennelijk dieper; het geheim lag in een flesje met een onbestemd doch gelig vocht, dat hij vlak voor de start door zijn soigneur in zijn keel gegoten kreeg). Niettemin: Bouvet had vermoedelijk nog wat krèchtigers gehad, want hij verover de in de eerste de beste ronde drie kos telijke meters voorsprong en heel even leek het er op alsof Rivicre zijn suppor ters toch nog zou gaan teleurstellen. Doch toen kwam Rivière pas goed onder stoom, en hoewel Bouvet uitstekend bleef volgen en hij drie ronden voor het einde zelfs nog 'n tussensprintje produceerde, had Rivière van dat ogenblik aff zijn wereld titel praktisch al te pakken, liep hij ten slotte bijna 25 m. op zijn tegenstander in en won hij de finale in 6.21.6. in de storm wind en op deze zware baan nog altijd het geneperde moyenne draaiend van ruim 47 km u. De Fransen mochten juichen. En terecht! In Roger Rivière, die zijn ereronde vro lijk in een nieuwe plensbui reed, vierden zij vandaag de eerste grote triomf van een jonge wielercrack die alle kans heeft om het campionissimo-stadium zeer bin nenkort te bereiken. Alszijn mana gers en zijn soigneurs maar zo verstandig zijn, niet al te grof met de talenten van deze jonge Fransman te woekeren! Eindelijk ook de Belgen Uren later pas, toen langzaam de avond reeds viel over de grauwe wie lerbaan van Rocourt, kwamen dan ein delijk ook de Belgen aan hun trek: de jonge Belgische stayerkampiocn De paepe, die tijdens de Belgische kam pioenschappen op zo verrassende wijze favoriet Verschueren als Impanis ver slagen had, veroverde bij de stayers de wereldtitel toen er nog maar nauwelijks twintig ronden te rijden waren. De kans op een Belgisch wereldkam pioenschap leek op dat ogenblik nog altijd uiterst klein. Dolf Verschueren, die volle digheidshalve alvast op de vrachtwagen waarmee hij zijn gangmaakmotor ver voert, had laten schilderen, dat hij dit jaar zijn wereldtitel zou gaan heroveren, bleek volmaakt uit vorm en staakte lang voor het einde de strijd. De race was op dat ogenblik beheerst door de Zwitser Bucher en de Spaanse ex-wereldkam pioen Timoner. Lange tijd scheen Bucher die vrolijk rond onze twee Nederlandse representanten heencirkelde alsof zij niet eens bestonden ongenaakbaar, doch de vinnige Spanjaard vocht zich niettemin naar de kop, waar hij vervolgens met veel vertoon van overwicht alle aanvallen zat te pareren. Depaepe, die 20 km voor de finish naar de tweede plaat was opge rukt, had zich reeds eenmaal aan een attaque op de Spanjaard gewaagd, doch Timoner was met zoveel gemak van hem weggespurt, dat hij praktisch al op zijn wereldtitel rekenen mocht. Doch toen had het Belgische publick, met de finish in zicht, Depaepe nog een maal tot een wanhoopsaanval opgejaagd en bij die aanval was dan het onver wachte tèch gebeurd: Depaepe moest even van zijn rol, doch Timoner werd eveneens achter zijn gangmaakmotor uitgesmeten. De gangmaker van de Spanjaard was zo zeker van zijn zaak, dat hjj pas een kwart baanlengte verop achterom keek om tot zijn verbazing te ontdekken, dat Timoner, leeg opeens en volkomen ont moedigd, bezig was, de strijd voor goed te staken. Van dat ogenblik af kon Depaepe op eens alles. Hij bezorgde zelfs de Zwitser Bucher, alsmede de Australiër French, de wereldkampioen van verleden jaar, nog een lap, veroverde zijn wereldtitel en zorgde daarmee voor een bijzonder pikant en verrassend slot van deze baanwereld- kampioenschappen-1957. De uitslag van de finale der stayers was: 1. De Paepe (Belg.), 100 km in 1 uur 26 min. en 45 sec.; 2. Bucher (Zwits.), op 1 ronde en 30 m., 3. French (Austr.), op 5 ronden en 400 m.; 4. Petry (Did), op 5 ronden en 420 m.; 5. Vreeswijk (Ned.), op 7 ronden; 6. Wierstra (Ned.) op 10 ronden. Opgegeven hebben de Belg Ver schueren en de Spanjaard Guillermo Ti moner. De uitslagen achtervolging profs: le halve finale: 1. Roger Rivière (Fr.) 6 min. 18,8 sec.; 2. Guido Messina (It.) op 120 meter. 2e halve finale: 1. Albert Bouvet (Fr.) 6 min. 25,2 sec.; 2. Leando Faggin (It.) 6 min. 31,2 sec. Finale: 1. Roger Rivière 6 min. 21,6 sec,; 2. op 50 meter Albert Bouvet 6 min. 25,8 sec. Om de 3e plaats: Messina 6.39,4, Faggin 6.34,4. De „wedstrijd der Drie Zustersteden" de laatste test voor de professionals vóór de strijd om het wereldkampioen schap te Waregem Is door de Belg Gil bert Desmet gewonnen. Hij reed de 250 km in ruim 6V2 uur en versloeg zijn land genoot Joseph Plankrert in de eindsprint. Het parcours was: AntwerpenGent Brugge—Gent—Antwerpen. De uitslag was: 1. Gilbert Desmet (Belg.) 250 km in 6 uur 34 min. en 22 sec.; 2. Plankaert (Belg.) op 3 lengten; 3. Vlayen (Belg.) 6.37.24; 4. Roger Decock (Belg.) z.t.; 5. Schotte (Belg.) z.t.; 6. Adriaenssens (Belg.) z.t.; 7. Armand Desmet (Belg.) z.t.; 8. Van Aerde (Belg.) z.t.; 9. Janssenens (Belg.) 6.39.20; 10. Schroeders (Belg.) z.t.; 18. Van de Brand (Ned.) 6.44.31; 20. Wagt- mans (Ned.) 6.44.57; 21. Mahn (Ned.) 6.45.04; 23. Bergmans (Ned.) 6.47.59. In het Belgische plaatsje Balen is een internationale motorcross gehouden, waarvoor twee ritten werden gereden. Winnaar in het eindklassement werd de Belg René Baeten, die twee punten ver gaarde. De Zweden Nilsson en Lundin eindigden resp, op de tweede en derde plaats met 4 en 8 punten. Daarna volg de Nederlander Dirks met 9 punten. De tweede Nederlander. Baudoin bezette in het eindklassement de 10e plaats met 23 punten. ;|L I l - "1 *7% s X - ï:- i. De laatste, lichte meters voor blonde Pol Depaepe, de stayer die bij verrassing op de laatste dag van de wereldkampioenschappen wielrcnnen-op.de-baan te Luik althans nog één succes voor de Belgen veroverde. Zijn wanhoopsaanval op titelhouder Timoner was gelukt, Depaepe kleeft zelf weer secuvr aan zijn rol cn de egenboogtrui ligt aan de finish klaar. Na de goede wedstrijd tegen Zuid- Slavië heeft het Nederlandse waterpolo- zevental op de tweede dag van het toer nooi om de Trofeo Italia zeer teleurge steld. Onze landgenoten verloren met forse cijfers van Rusland (19), dat in alle opzichten superieur was en vooral fysiek krachtiger speelde. De Nederlandse ploeg kon slechts gedu rende drie minuten een evenwichtige strijd forceren, toen scoorde Mschwenie- radse het eerste Russische doelpunt. De gevolgen waren funest. Het spelpeil der Nederlanders daalde naar een niveau, dat ver beneden dat van het openingsduel bleef en speciaal doelman Ben Kniest, Hans Muller en Fred van Dorp speelden ditmaal zwak. De achterhoede van de Oranjeploeg werd voortdurend verrast door de snelle en zuivere aanvallen van de Russen, die zelfs in de perioden van numerieke min derheid een aanmerkelijk overwicht de monstreerden. De Russische doelpunten werden ge scoord door Mschwenieradse (3 x), Proko- nov (2 x), Kurenkoj (2 x) en Breus (2 x). Van Dorp zorgde bij de stand 02 voor het Nederlandse doelpunt. Hongarije won met moeite in een slechte wedstrijd van Italië (42), nadat de stand geruime tijd 2—2 was geweest. Zuid- Slavië versloeg het zwakke Roemenië in een eenzijdige wedstrijd met 91 (rust 5—0). NederlandRoemenië Ook op de derde dag heeft het Neder landse zevental geen overwinning kun nen bevechten, zelfs niet tegen de ma tige Roemeense ploeg. Met 54 kwamen de Roemenen als overwinnaars uit het water, nadat de ruststand met 20 in het voordeel van onze landgenoten was ingegaan. Twee wijzigingen waren door Frans Kuyper in het Nederlands zevental aan gebracht. Frits Smol was vervangen door Cees van der Tooren en Rolf Wagenaar lag in plaats van Ben Kniest in het doel. Wagenaar verdedigde zijn doel goed en Van der Tooren bracht met zijn harde, strakke schoten meer stootkracht ln de aanval. De Robbenspelers Luchs en Lamme speelden in de defensie een goe de wedstrijd, maar feitelijk was de Ne derlandse ploeg na de eerste twee doel punten al uitgespeeld. Nederland was de strijd tegen de Roe menen met een serie vlotte aanvallen begonnen. Van der Tooren kon duidelijk zijn kwaliteiten als schutter tonen, maar tot een doelpunt kwam het pas, nadat de Hongaarse scheidsrechter Lamheny de Roemeen Danciu het water had uitge stuurd omdat hij Lamme wegtrok. Na een korte harde rush maakte Luchs het eerste doelpunt: 10. Korevaar maakte er na een strafworp 20 van. Hoewel het er de schijn van had dat Nederland op een gemakkelijke overwin ning afging, liep het toch geheel anders af. De Roemeen Simon maakte na een opzichtige fout van Muller het eerste Roemeense doelpunt (21\. Deze tegen treffer werd het begin van het einde. Korevaar kreeg de kans na een strafworp er 31 van te maken, maar miste, Badita wist echter tweemaal achtereen voor Roe menië te scoren, zodat het 32 voor Roe menië werd. Het samenspel van de Oranje-ploeg werd daarna steeds slechter. Weliswaar kon Van der Tooren de stand gelijk ma ken (3—3), maar het was weer Badita die Roemenië de leiding gaf. Lamme slaagde er daarna in de ploegen weer op gelijke voet te brengen (44), maar Zahan wist in de laatste minuut met 54 Roemenië de overwinning te bezorgen. De 52 overwinning van Rusland op Hongarije werd een indrukwekkende demonstratie van snelheid, baltechniek en tactiek. Na nog geen drie minuten gespeeld te hebben leidden de Russen reeds met 20. De wedstrijd tussen Zuidslavië en Italië, die met 41 door Zuidslavië werd gewon nen, werd goed door onze landgenoot Keetelaar geleid. De stand na de derde dag luidt: 1. Zuid Slavië 3 3 0 0 6 Rusland Hongarije Roemenië Italië Nederland 16—4 20—6 18—7 6—25 6—14 7—17 Voor het internationaal concours hip- pique, dat van 30 augustus tot en met 8 september te Rotterdam wordt gehouden, zijn de volgende inschrijvingen binnen gekomen: België: springequipe: Georges Poffé met „Kilrush", „Hicambay" en „Done gal"; mej. M. L. Jamagne met ,,Epi" en „Admiral"; E. Baron de Wykerslooth met „Grand Marnier" en „Ketty"; G. Hernalsteens met „Duncan" en „Fürstin"; R. Lombard met „Dandy" en „Zephyr B" en E. Baronesse de Wykerslooth met „Santa Fe" en „Halali". Voor het Europees springkampioen- schap is voor België als deelnemer aan gewezen Georges Poffé met „Kilrush" en „Hicamboy". België dressuurwedstrijden: H. Peeters met „Balletteuse" en „Joyeuse"; mevr. S. Permeke met „Nunky", „Dunaburg en „Hausfreund"; en mevr. Legrand met „Kingbee" en „Querido". Duitsland springequipe; Hans Guen ther Winkler met „Halla", „Fahnenjun- ker" en „Sennenglanz"; Fritz Thiede' mann met „Finale" „Meteor" en „Gode- wind"; Alfons Luetke-Westhues met „Flugwind", „Roco" en „Tabitha". Winkler en Thiedeman zullen voor Duitsland starten in het Europees spring' kampioen. Het is nog niet bekend met welke paarden. Duitsland dressuurequipe:: W. R. Fritz met „Heraldik"; Hannelore Wey- gand met „Brillant" en „Doublette"; An- neliese Kueppers met „Afrika"; Rose- De 25.000 Rotterdammers, die woensdagavond liet uitverkochte Sparta-stadion bevolkten, hebben van Stanley Matthews, de grote attractie van de wedstrijd SpartaBlackpool, geen levend wit konijn uit de hoge hoed gezien, maar wèl een partij voetbal die, overeenkomstig de verwachtingen, de perfectie benaderde. Koel. beheerst, Engels voetbal, nuchter, zonder onnodige franje, op efficiency gericht. Ettelijke handenvol dribbels en schijnbewegingen, die óók wel eens strandden op de felle tackcls van Sparta's verdedigers, maar die tien-tegen-een de tribunes tot een spontaan applaus bewogen. Vooral in de éérste helft, toen Blackpool eventjes op volle toeren speelde en binnen de tien minuten drie doel punten scoorde (Taylor. Mudie, Perry), waarvan er twee op grootmeesterlijke wüze door „The Wizzard" waren voorbereid. Misschien had menigeen tóch liever het levende witte konijn uit de hoge hoed zien tuimelen, maar dat is 1111 een maal niet in voetbal Inbegrepen. Sparta heeft goed partij gegeven, goals van Wim van der Gijp en Tony van Ede beperkten de nederlaag tot 23 (en ook gast-keeper Pieters Graafland had in die beperking een groot aandeel), maar men kon zich toch niet ontveinzen dat Blackpool liet In de tweede helft heel wat meer kalm-aan deed en de 23 score juist genoeg vond. Vechtpartij tussen DOS en Rio de Janeiro DOS heeft donderdagavond te Utrecht een 50 overwinning bevoch ten op de Zuidamerikaanse club Rio de Janeiro, nadat de rust reeds met 20 voorsprong van DOS was inge gaan. Het „vriendschappelijke" duel had een ongebruikelijk verloop, want nadat Temming uit een strafschop had ge scoord Werd de strijd zo fel, dat een algemene vechtpartij ontstond tussen de spelers, waaraan door de politie een eind moest worden gemaakt. Hoe wel nog tien minuten moesten worden gespeeld, besloot scheidsrechter A. van Leeuwen de rust te doen ingaan. Dit bleek een afdoende maatregel. De spelers gaven elkaar voordat de tweede helft begon een hand en er is verder zeer rustig gespeeld. Rio de Ja neiro maakte zich echter niet druk meer en het goed spelende DOS slaag de erin door Krommert en Lammers (2x) de score tot 50 te verhogen. Een Haagse derby Op Houtrust is de vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen Sche- veningen-(Holland Sport) en ADO, welke met 54 door ADO is gewon nen. Bij de rust was de stand 10 voor ADO. Een lichtwcdstrüd, voor 18.000 toe schouwers te Wuppertal gespeeld, tus sen Wuppertaler SV en BW uit Den Bosch is door de Duitse vereniging met 43 gewonnen. De ruststand was 1—1. Gisteren is te Leeuwarden een vriend schappelijke wedstrijd tussen de eerste- divisie-club Leeuwarden en Fortuna '54 gespeeld. De gasten, die zonder Cor van der Hart aantraden, wonnen met 32. De ruststand was 10 voor Leeuwar den. De wedstrijd werd bijgewoond door 10.000 toeschouwers. Te Breda is een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen De Baronie en Racing Club Mechelen gespeeld. Baro nie won de ontmoeting met 1—0. oen stand die bij de rust reeds was bereikt. -. s x - Kansloos zijn hier de Sparta-verdedigers Schop en De Koning, ivant reeds is opnieuw een van die meesterlijke gave centers van de voet van Stanley Matthews vertrokken. mary springer met „Thyra"; en Liselotte Linsenhoff met „Monarchist". Engeland: Springequipe: Dawn Pale- thorpe met „Earslrath Rambler" en „Rathkeale"; Jean Harper met „Rosa- lyn" en „Ecky"; Paul Robeson met „Bal- ly-Bullen" en „Albany Street"; E. Edgar met „Jane Summers" en „Larry III"; en mej. E. Anderson met „Sunlave". Engeland dressuurwedstrijden: mevr. J. Johnstone met „Sea Mystic" en „Rosie Dream". Frankrijk springequipe: kapitein Guy Lefant met „Caballero", „Vezellsy en „Nicias"; en kapitein Bernard de Fom- belle met „Buffalo", „Bucephale" en Venuer". Lefrant en De Fomblle zullen Frank rijk vertegenwoordigen in het Europese springkampioenschap met de paarden „Caballero" en „Vezelise" respectievelijk „Buffalo" en „Bucephale". Frankrijk dressuurwedstrijden: J. Sal mon met „Kipling" en „Gigolo". Italië springequipe: kapitein Salvtore Oppes met „Pagoro" en „Sirenella"; markies Lorenzo Do Medici Tornaquinci m-t „Irish Rover" en „Sea Leopard" (deze beide ruiters komen uit in het Europees springkampioenschap); kapi tein Piero D'Xnzeo met „The Rock" en „Uruguay" en luitenant G. Gutierez met „Somaio" en „Mistero". Oostenrijk dressuurwedstrijden: A. Sa- gadin met „Cypriius". Zwitserland springequipe: majoor F. Lombard met „Bissada", „Norentin" en .Vivaldi", en kapitein W. de Rahm met „Va Vite". Nederland: Voor het Europees spring kampioenschap M. M. Koster met „Tara- humara" en „Cobbey"; en J. J. Gruppe- laar met „D'Artagnan" en „Adelboom". Voorts zal de officiële springequipe worden samengesteld uit de volgende ruiters en paarden: de Nederlandse springkampioen 1956 M. M. Koster met „Cobbey" en „Tarahumara", Wiel G. Hendrickx met „Byou" en „Hella", H. J. Wouters van den Oudenweijer met „Re bel" en „Barones". Ben J. J. Arts met ..Tatjana", J J. Gruppelaar met „D'Ar tagnan" en .Plus Possible", it. kol. mr. R. J E. M. van Zinnicq Bergmann met „Rodeo", Anton Ebben met „Veracruza- no", „Harmonieuse" en „Fleur d'Oran- ge" en Bertie Uytendaa! met ..Manilla". Voor de Grand Prix de Dressage heb ben voor Nederland ingeschreven: mevr. F. BenedictusLieftinck met „Kobold", kol. A. Pantchoulldzew met „Lascar" en A. Schram met „Jeep". Voor de Prix Saint Georges (dres- suurwedstrijd) meldden zich aan: Prins Bernhard met „Arquebuese", kol. A. Panfchoulidzew met „Lascar", mevr. F. Benedictus—Lieftinck met „Kobold", mej. A. van Doorne met „Hamlet" en „Favory Elbina", A. Schram met „Jeep", dressuurkampioene van Nederland 1956 mej. H. J. E. M. ten Bos, E. van Loon met ..Arsenal", J. P. van Leeuwen met „Hassan" en mej. J. S. Carp met Fin- choom". VUC was kansloos Het Haagse VUC heeft gisteravond te Brussel met 50 van Anderlecht ver loren. Bij rust was de stand reeds 30. In deze wedstrijd nam oud-internatio nal Jef Mermans afscheid van Ander lecht. daar hij het komende seizoen als speler-trainer van Merxem (Antwer pen) zal fungeren. De vier Surinamcrs van Elinkwijk stelden in de wedstrijd tegen SVV te Schiedam hevig teleur. Evenals in de onlangs te Utrecht gespeelde match bleek het degelijke teamverband van de Schiedammers superieur aan de indivi duele toeren van de mensen van over zee. S.V.V. won met 30. In het Goffert-sfadion te Nijmegen is een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen de elftallen van Feijenoord en WV gespeeld. Feijenoord won met 43 nadat de rust met gelijke stand Was in gegaan: 11. Toernooi voor tennisleraren Op de eerste dag van het landentoer- I X)i voor tennisleraren te Vattel behaalde Nederland een overwinning op Oosten rijk met 21. De gedetailleerde resulta ten waren: Buytenaar (N.) verloor van Birgel (Oostenrijk) met 26, 64, 63; De Mos (N.) versloeg Pfifferling (O.) met 97. 63. De Mos en Buyte- laar (N.) versloegen Pfifferling en Bir gel (O.) met 63. 75. De wedstrijd tussen Frankrijk en Zwitserland werd door Frankrijk ge wonnen met 3—0 en de ontmoeting SpanjePakistan leverde een overwin ning voor Spanje op eveneens met 30.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 5