Jeugdkampioen Biesheuvel won van titelhouder Karamoy IJ proeft het fruit er bovenuit! ruiHella mtmm Elek Schwartz traint zonder publiek f Nationale TenniskampioenscJiappen vu; mm favoriet Delinert verloor van Van Gasselt Van Dalsum maakt nu goede kans op titel Maakt U geen zorgen Abendglanz' won beker van de stad Zwolle HHC heeft titel tegen VVGA voor het grijpen Hongaarse junioren 6 maanden gesehorst Rehel wierp de discus het verst in Gent Duitse B-tennisploeg voor Nederland Russische voethal-zege op Hongarije (5-1) Sylvia Russka vestigde wereldrecord 4 x 110 y. meer met Oranje-kandidaten in Den Bosch bijeen ""Clubtraining als basis Zwemrecords alleen op 50 mtr. banen erkend Nederland-België toch op zondag 17 november Eerst zien en dan kopen! Joh. de Heer mÊÈÊÊMÊÈFWËmmë VRIJDAG 16 AE1ST75TUS 1957 PAGINA Surprise van Van Gasselt Dehnert had voor z(jn forcerend aan- Valsspcl zeker de trage en hier en daar slipperige baan niet mee. Niettemin won hen, zoals verwacht was, de eerste set van Van Gasselt. Maar de goed lopende en zeer rustig spelende Limburger had wel ontdekt, dat de forehand van Deh nert kwetsbaar was. H(j ging er telkens op uitschieten, om dan weer af te wis selen met schuine drives naar de back handhoek. Zó zeer dat h(| Dehnert ver lokte tot de fout van „omlopen". Zijn beter beheerste spel gaf hem twee sets achtereen het wachten was op de vaart van Dehnert die het spel van Van Gasselt zou opbreken. Mevr. Thung niet secuur De uitslagen Concours Hippique Zwolle Jong en oud zeggen van Mmm SCHAAKSTERS UIT 21 LANDEN IN EMMEN SKQBLA BRAK EUROPEES RECORD KOGELSTOTEN Oostenrijk protesteert CURACAO VERLOOR VAN HAITI MET 3—1 JACQUELINE SLOOS 2e IN SCHERMTOERNOOI G.V.A.V. KLOPTE WERDEN OOK SIMONIGH KOMT 22 AUGUSTUS IN AMSTERDAM FLAMINGO'S VERLOREN VAN WEST KENT ip In het stadion „De Vliert" te Den Bosch heeft de nieuwe bonds coach van de K.N.V.B., Elek Schwartz, woensdagavond voor de eerste keer een oefenbijeenkomst van de kandidaten voor het Nederlands Elftal geleid. Van de 14 geselecteerde spelers waren er elf aanwezig. Doelman Pieters Graafland ontbrak, omdat hij met Sparta tegen Blackpool speelde. Kees Rijvers had het nog te druk met zijn verhui zing. Bovendien mocht Van Wissen niet aan de oefeningen deelnenen, aangezien hij zijn contract met M.V.V. niet voor woensdagmiddag 12 uur had verlengd; dit laatste was als voorwaarde gesteld. De Maas trichtenaar, die inmiddels bedankt heeft als lid van M.V.V., had overi gens toch niet naar Den Bosch kunnen reizen, want hij ligt thuis met een ernstige bronchitis. Var de aanwezige spelers volgde Cor van der Hart de oefeningen langs de kant. Hij heeft onlangs tijdens een clubtraining een dijbeen- spier verrekt en men achtte het verstandiger om hem, na een massage, rust te geven. Elek Schwartz kor. dus tien spelers onder handen nemen. Tien spelers, want Kees Kuys, die vroeger altijd wegens studieredenen afwezig was, trainde ditmaal wel mee. Kuys is van Den Haag naar Breda verhuisd en zal waarschijnlijk in Den Bosch een cursus voor leraar heilgymnastiek gaan volgen. Grotere banen taboe NEDERLANDSE SUCCESSEN IN „DWARS DOOR NAMEN" AUSTRALIËR ROSE WON ENKELSPEL IN HAMBURG t verrassingen op de METS-banen te Scbeveningen zijn niet van de overi- ?<tls zwaar bewolkte lucht geweest. Geplaatste spelers werden vrolijkweg door Rekkelijke outsiders üitgeschakeld van de hoogste eer in de Nederlandse e"nissport. tVoensdag moest de geplaatste speler Kloezen er aan geloven tegen de kam pten van de oudere jeugd Biesheuvel, die zijn entree bij de „groten" de andere aS nog eens onderstreepte door een verrassende overwinning op Karamoy, de ha«ipioen 1956 tiehnert, de als nummer 1 geplaatste, verloor eveneens de kans op de titel 1957 een vijf_sets nederlaag tegen de donkere Limburger Van Gasselt. 'Iet duel tussen de geplaatsten Goris en Vaji Meegeren eindigde in een neder- aaff Voor Var Meegeren, die het woensdag tegen de jonge Maris al bijzonder Zvvaar had gehad. ^ok bij de dames waren er enige surprises. Zo verloor de geplaatste fcnevr. eters van de noordelijke mevr. De Jager, die echter in de kwartfinales haar teerdere in Fredy Marinkelle moest erkennen. Ook mevr. Peters, die toch als ®en van de beste Nederlandse speelsters beschouwd wordt, werd in de kwart- "ïales uitgeschakeld Zij verloor setloos (2—6 36) van mej. Grosveld. Merkwaardige strijd tussen Karamoy en juesheuvel, de jeugdkampioen. Een strijd tyaarin de vaart geen overheersende fac- ,°r was, integendeel! Een strijd van inge houden spel en plaatsen. Plaatsen. Niet ajujd scherp, zodat de rallies lang waren, op zich zelf spannend. Merkwaardig ?htdat er „in het veld" geen overwicht *®ek te zijn, terwijl de set-cijfers grote Wlsselende verschillen suggereren. Na het verlies van de eerste set, waar- 'h wèl vaart gezocht werd en waarin Bies heuvel kansloos leek (06) kwam diens 'aaie verdediging in het geding, verdqdi- ?ln® zonder risico doch afgestemd op fou- \eu ontlokken van zijn tegenstander, waar öeze ook in verviel. Perioden van iets Heer vastheid bij de een of de ander wis- sf'den elkaar af, gaven tenslotte de door lag. Biesheuvel was uitstekend in zijn veld ekken; uit moeilijke posities had hij keer keer een reddende slag. Dit noopte on danks het inhouden van de vaart, Kara- •Poy tot scherper plaatsen en hierin slaag de hij soms, maar soms ook niet. Zo werd det twee sets gelijk en de 60 waarmee Biesheuvel,-dank zij zijn scherpe, gesne den backhand, dank zij korte schuine sla gen de vierde set won, leek een overwicht Jd te luiden. Op 42 kwam hij, (elk om Peurt de service verliezend, in de vijfde ®®t); de kampioenstitel van Karamoy kwam in gevaar. Doch na 43 verloor hij y*n service, o.a. door een dubbele fout: 4—4- Karamoy waagde eindelijk de aanval dij kreeg kansen op de volley, miste twee maal. Verloor de game en in de volgend) dad hij te zwichten voor de lage back- dand van Biesheuvel Een wonderlijke wedstrijd, waarin hei 6Pel, qua spel, niet hoog stond, maar daarin de tactiek, vooral door de jongere speler, uitstekend werd beoordeeld en doorgevoerd. Die vaart plus goed netspel, het type van Dehnerts tactiek, kwam in de vierde set eh het winnen daarvan leek het keer punt te worden. Echter, Dehnert verloor 'h de eerste game van de vijfde set zijn service, o.a. door twee dubbele fouten. Zijn ?Pel ging veel minder vast worden, terwijl /an Gasselt hem „on the run" wist te "ouden, fouten wist te ontlokken en via 'Wee doorbraken door Dehnerts service °P 52 kwam. Twee matchpoints gingen verloren, het ene door een netbal, doch °P het derde sloeg Dehnert diep in hét nel y een tweede kampioenskandidaat was Vtgeschakeld. Een verrassing was er ook tussen Goris Jh Van Meegeren in de kwarteindstrijd. P® eerste heeft zich inmiddels ingespeeld fijn spel was allround, dat van Van Mee seren vrijwel uitsluitend gebaseerd op zijn Orives. Doch deze bleken onder de druk aP het spel van Goris minder secuur dan apders. In drie sets verloor hij. Van Dal- Ppi speelde het snelste spel van de mid- Sag en van Eijsden werd er het slachtof- Van in drie sets, kansloos. Zó spelend' jnaakt Van Dalsum een goede kans op de Tegenover de drive en vrijwel uit buitend de drive van mevr. Thung stelde Grosvveld een iets meer secure upive en bovendien een veel scherper 'PPelding plus een uitstekende ingezette, vaak gemaskeerde dropshot. Het was tè Xeel voor mevr. Thung. Zpals het lls- 'Ker plaatsen van mevr. Rouwcnhorst te v®el was voor mej. Wienese, die een ge- Vaarl(jke slag in haar repertoire mist. De beide andere kwarteindstrijden verg- p®P drie sets: mevr. De Soet verloor de rste van Joyce Marinkelle, omdat zij o® Petaanval veel te veel doorzette, ook j Minder goede momenten. Toen zij hier- - yerandering bracht en ook meer op de lp. e concentreerde met aanvullende vol- Ju Was zij juist iets sterker dan de kam- liptene jongere Fredy Marinkelle hirt e vaart welke zij in de eerste set goed v®3, in de tweede varen, bekende fout. Het Pstte haar tegen de gevaarlijke forehand Vh mevr. De Jager, de tweede set en zij dlies inzetten om de derde te win- n *p de dubbelspelen waren de uitslagen r riPaal, maar er was toch ook deze ver- mpbng dat de kampioenen mevr. Roos en f0,ï*. Van der Storm tegen de „one-up" tJMpUerque slechts na 64 46 64 wis- (.^Piatie van mevr. Rouwenhorst en mej, Ppuerque sle te winnen! uitslagen waren: ïwf'Penenkelspel, derde ronde: A. Deh- 6 't ('gepl.) versl. W. Dominicus 26 6—1 typ. 6—4; H. van Gasselt versl. R. van de v./ (gepl.) 8—6 7—5 6—0; H. Goris (gepl.) Alp l' H. Bitter 2—6 6—4 6—0 6—4; A. van 3 ®Seren (gepl.) versl. W. Maris 63 63 J V-6 6—2; A. Karamoy (gepl.) versl. v'p.1 aP der Ree 6—2 6—4 6—0; H. Biesheu- 7 Versl. A. Kloezen (gepl.) 6—3 4—6 4—6 Kfp P—S; H. van Dalsum (gepl.) versl. Th. (g aiPer 6—1 8—6 6—4; P. van Eijsden jP1-) versl. W. Breukink 6—1 6—2 6—3. Op |Paesenkelspel, derde ronde: mevr. F. 7-V5°et (gepl.) versl. mej. L. Fikenscher Me? mej. J. Marinkelle (gepl.) versl. 't 1,, Rollin Couquerque 64 64; mej. W'- - 62 63; mej. C. Grosveld (gepl.) versl.- mevr. T. Lubbers 2—6 6—3 6—0; mevr. A. de Jager versl. mevr. Z. Peters (gepl.) 64 75; mej. F. Marinkelle (gepl.) versl. mevr. E. Scholten 6—1 3—6 9—7. Herendubbelspel kwarteindstrij den Dehnert en Van Dalsum (gepl.) versl. G. Maris en van der Straaten 63 61 60; Van Eijsden en Kloezen versl. Breukink en Van Gasselt 63 79 6—0 2—6 6—4; Goris en Karamoy versl. Bitter en Koerts 62 46 6—3 63; Maris en Van de Weg tegen Biesheuvel en Dominicus 6—3 61 60. Damesdubbelspel, kwarteindstrijden: mevr. J. Roos en mevr. N. van der Storm (gepl.) versl. mej. J. Wienese en mej. C. Wilmink 60 6—3; mevr. F. Rouwenhorst en mej. Rollin Couquerque versl. mevr. J. Hennink en mevr. M. Roolker 6—3 8—6; mevr. Z. Peters en mevr. B. Thung versl. mej. C. Grosveld en mej. Y. Scholten 63 6—0. Damesenkelspel, kwarteindstrijden: mevr. De Soet-Ten Bosch versl. mej. J. Marinkelle 36 64 62; mevr. F. Rou wenhorst versl. mej. J. Wienese 62 6—3; mej. C. Grosveld versl. mevr. B. Thung 6—2 63; mej. F. Marinkelle versl. mevr. A. de Jager 6—1 46 64. Herenenkelspel, kwarteindstrijden: H van Gasselt versl. A. Dehnert (gepl.) 63 2—6 63 36 62; H. Goris (gepl.) versl. A. van Meegeren (gepl.) 64 61 62; H. Biesheuvel versl. A. Karamoy (gepl.) 06 61 26 60 64; H. van Dalsum (gepl.) versl, P. van Eijsden (gepl.) 64 61 6—3. Herendubbelspel, kwarteindstrij den: Maris en Van de Weg versl. Biesheuvel en Dominicus 62 26 63 97. Halve eind strijden: Dehnert en Van Dalsum versl. Van Eijsden en Kloezen 63 62 6—2; Go ris en Karamoy tegen Maris en Van de Weg gestaakt wegens duisternis bij 60 4_6 6—4 4—6. Damesdubbelspel, halve eindstrijden: mevr. Roos en mevr. Van der SStorm versl. mevr. Rouwenhorst. erv mej. Rollin Cou querque 64 46 64; meyr. Peters en mevr. Thung versl. mej. J. en mej. F. Ma rinkelle 62 63. dat U er nooit al zult komen. De weten schap staat niet stil en ook tegen lichaamsreuk (ontstaan door transpira tie) is thans het middel gevonden, dat U van dit euvel snel afhelpt! Het gaat heel gemakkelijk: Gebruikt Bac-stift een desodoriserende stift die het ONTSTAAN van lichaamsreuk VOOR KOMT! Een enkel streekje in de oksel houdt U vele uren heerlijk fris! Bij regelmatig gebruik zal lichaamsreuk tot het ver leden gaan behoren, hoe „beweeglijk" U ook bent! Bac-stift is onmisbaar ook voor UI In practische houder: 2.15, voor heren Bac-stift forte. In het gemeentelijke sportpark te Zwolle is gisteren het jaarlijkse con cours hippique gehouden. Er waren ruim 3000 toeschouwers. Tijdens het tweede gedeelte van de middag viel er veel regen, waardoor de baan zwaar werd. Er gebeurde een ongeval, name lijk tijdens de draverij voor paarden van vier jaar en ouder. In een van de bochten viel pikeur Peyks uit Noord- wijk en hij kreeg een klap van een der volgende paarden, waardoor hij een sleutelbeen brak en in het r.-k. zieken huis te Zwolle moest worden opgeno men. Voor het sprinconcours M.A. waren slechts zes van de 21 ingeschrevenen verschenen. Zij stemden toe in het rij den van twee manches. Er waren 15 hindernissen, mét een maximale hoogte van 1.30 m, de lengte bedroeg 500 m, max. tijd 86 seconden. Totaal uitslag: 1. (zilveren beker ge meente Zwolle): Abendglanz (W. J. J. van der Pol. Eindhoven) 3 fouten, tijd 154,2; 2. Desdemona (W. Philips, Eind hoven) 4 fouten 156,2; 3. Wodan (mevr. Van Vilsteren, Wassenaar) 7 fouten, 155.4; 4. Bilon (W. J. J. van der Pol, Eindhoven) 8 fouten 161,4; 5. Heidgra- fin (J. van Tiel, Garderen) 12 fouten, 138 sec. Overige uitslagen: Eenspannen tuig paarden 500): Sander (E. Hemmes, Groningen); eenspannen stamboekmer- riën (3- en 4-jarigen): Lordly Lady (A. Platvoet, Enschede): Eenspannen tuig- paarden 1000): Han (C. Hogendoorn, Utrecht). Eenspannen tuigpaarden (Open klasse): Alfred (J. W. van Dijk, Èmmeloord). Tweespannen tuigpaarden (f 600): Han/Jan (C. Hogendoorn, Utrecht). Tweespannen tuigpaarden (Open klas se): kampioen van Nederland Jancko/ Petri (fa. P. van der Touw, Den Haag). Tandems: Jancko Petri (fa. P. van der Touw, Den Haag). Draverijen: Pelikaanprijs 3000 11.000) 1700 m, eerste serie: Reine d'As- ter (G. R. Dragt) 2 min. 35 sec. km-tijd 130.1. Kaïterveerhuisprijs idem finale: Us Hompie (S. Bosoh) 3.21.2, km-tijd 134 9 Vrolijkheidprijs (4 jaar en ouder) 2100 meter: Roche Fleurie (stal NolensVo- lens) 2.31.7; Venus prijs (min. f 9000) 2100 m voor amatrices ouder dan 16 jaar: Matador (H. Bruirtsma) 3.18.3, km-tijd 133.6. De omzet van de totalisator bedroeg 9403,50. Trakteer Uw kinderen en Uzelf op het nieuwe heerlijk frisse snoepje Finn Melle Fruit tella's de zachte fruitcarré's in het „vierkante rolletje". Van Melle Fruit tella's, in kleurige etaniol verpakking, zijn verkrijgbaar in 3 smaken: citroen, sinaasappel en aardbei. Voor het toernooi om het wereldkam pioenschap schaken voor dames, dat van 2 tot en met 21 september te Emmen zal worden gehouden, hebben zich reeds 21 landen aangemeld, t.w. Bulgarije, Tsjecho- Slowakije, Denemarken, West-Duitsland, Oost-Duitsland, Engeland, Finland, Frank rijk, Noorwegen, Ierland, Luxemburg, ,Zuid-Slavië, Nederland, Schotland, Ame rika, Rusland, Hongarije, Polen, Mongolië, Roemenië en Chili. De Tsjechische atleet Jiri Skobla ver beterde tijdens de landenatletiekwedstrijd Griekenland—Tsjecho-Slowakije, welke in Athene werd gehouden, het Europese re cord kogelstoten. Hij kwam met een worp van 18.05 meter als eerste Europeaan over de 18 meter. Het oude record stond met 17.76 meter sinds 25 augustus van het vorige jaar op zijn naam. Het wereldrecord op dit num mer is in handen van de Amerikaan Parry O'Brien met 19.25 meter. Met nog slechts enkele honkbal-com- petitieweken in het vooruitzicht is het toch nog niet mogelijk dat dit weekeinde alle beslissingen vallen. In de eerste klasse A. kan HHC zaterdag kampioen worden, doch dan moeten de Haarlem mers in Amsterdam van VVGA winnen. De gasten starten als favoriet, maar een verrassing is niet uitgesloten. Win nen de ambtenaren dan zijn zij zeker van een plaats in de Hoofdklasse. Evenals Ajax indien het van TIW wint, hetgeen hun tegenstanders naar de Overgangs klasse zou verwijzen. Wij zien het ge beuren. Van groot belang is ook EHSEDO, de laatste kans op de Hoofdklasse voor de thuisclub. Wij menen dat EDO zijn eigen kans zal grijpen en zich zaterdag Hoofdklasser mag noemen. In de eerste klasse B gaat OVVO voor de tweede maal van Kennemerland win nen. dat reeds naar de eerste klasse is verwezen. Schoten achten wij te sterk voor De Vole wijekers en de Amsterdam mers zijn dan afhankelijk van de Uitslag, van de laatste Wedstrijd van HCK (te gen OWO), die dit weekeinde nog niet kan worden gespeeld. Hetzelfde geldt voor Sparta, dat door een overwinnng op S.C. Haarlem zijn puntentotaal op 14 kan brengen. Verlie zen de Roterdammers dan zijn hun kan sen verkeken, doch wij geven Sparta, dat destijds irl Haarlem met 31 won, de beste kansen. Een bestuurslid van de Oostenrijkse voetbalbond heeft woensdagavond mede gedeeld, dat zijn organisatie bij de FIFA een protest zal indienen tegen de schor sing van zes maanden, die aan enkele spelers van het Hongaarse jeugdelftal is opgelegd en die op het lopende „wacht- jaar" van de FIFA zullen aansluiten. Het betreft de schorsing van die spelers, die op tournee door West-Europa zijn de na de Hongaarse opstand weigerden naar Boedapest terug te keren. De FIFA heeft onlangs straffen van Hongaarse voetbalbonden overgenomen. Op de te Gent gehouden internationale atletiekwedstrijden, waaraan ook door enkele Nederlanders werd deelgenomen, werd de beste prestatie van onze land genoten verricht door Rebel, die het discuswerpen won met 47.78 meter. Tweede werd de Belg Van Direndonck met 44,61 meter. Bij het hoogspringen eindigde Nummer dor op de tweede plaats met 1,85 meter, achter de Fransman Fournier, die 1,90 meter sprong. Nederhand werd met 1,70 meter zevende en laatste. Op de 1500 meter bezette Delnoye een goede tweede plaats met 3 min. 58.3 sec., achter de Brit Clarke, die 3 min. 55.9 sec. noteerde. Clarke en Delnoye waren de enigen die binnen de 4 minuten bleven. Op de 5.000 meter eindigde de Neder landse deelnemer, Cujé, met 14 min. 59.8 sec. op de derde plaats achter de Austra liër Lawrence (14.38.8) en de Belg Allon- sius (14.41.6). Een tweede plaats veroverde Nederhand op de 200 meter horden met 26 sec. Win naar op dit nummer werd Lambrechts (België) met 25.5 sec. De 800 meter leverde een overwinning op voor de Brit Rawson in 1 min. 56.6 sec. Flip Koudijs eindigde als vierde in 1 min. 57.8 sec. Minder succesvol waren Van Splunter en Ruiters, resp. op de 100 meter en de 400 meter. Beiden werden in de series uit geschakeld. Van Splunter werd in zijn serie, 100 m, vijfde, en Ruiters eindigde in zijn serie op de 400 meter op de vierde plaats met 52 sec. Van Splunter startte ook op de 200 meter, waarop hij met 23,8 sec. vierde werd: winnaar was de Belg Deneweth met 22.9 sec De enige Nederlandse vertegenwoordig ster, mej. Bekker werd op de 100 meter derde in 13.1 sec. achter de Belgische dames Joye (12.9 sec.) en mej. Vanden- broeck (13.1 sec.). In de serie op 200 meter eindigde mej. Bekker als eerste in 27.1 sec. (Van onze tennismedewerker) De nederlagen van onze ploeg tegen de Duitse heeft de Duitse Tennisbond er blijkbaar toe geleid om, wat de heren be treft, een complete B-ploeg in het veld te brengen. Uitgezonderd Feldbausch is er geen enkele speler die in een Duitse ploeg voor een landenwedstrijd werd op gesteld. De ploeg is wat de heren betreft nl. Feldbausch, Schneiders, Meya, Kühnke en Nitsche. Voor de veteranenpartijen dr. Tübben en Henkei. De dames zijn heel wat sterker: mevr. Pohmann, no. 2 van de Duitse ranglijst en mej. Ahlert, no. 6. De Nederlandse ploeg zal na de kam pioenschappen worden opgesteld. Voor het toernooi om het Middenameri- kaanse voetbalkampioenschap is op Curapao de wedstrijd CurapaoHaïti ge speeld. Haïti, dat bij de rust met 10 leidde, won de ontmoeting met 31. In het voetbaltoernooi van de Spelen te Moskou eindigde de finale tussen Rusland en Hongarije in een opmerkelijke 51 zege van de Russen, waarna om de derde plaats Tsjecho-Slowakije met 32 van Oost-Duitsland won. Sylvia Russka, het 15-jarige zwem- stertje uit Californië, heeft een nieuw wereldrecord gevestigd op de 4 x 110 yards wisselslag persoonlijk. Tijdens de Amerikaanse zwemkampioenschappen voor dames, die in een 55-yardsbad te Houston worden gehouden, bleef zij in de finale beneden de door de INA ge stelde limiettijd van 5 min. 52 sec. Zij won de eindstrijd in 4 min. 49, sec. De Nederlandse zwemster Jacqueline Sloos heeft tijdens internationale floret wedstrijden voor dames te Dubrovnik een fraaie prestatie geleverd. In de finale poule eindigde zij achter de Poolse kam pioene mej. Julito als tweede. Gisteravond heeft GVAV te Gronin gen een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Werden" uit Bremen gespeeld. De Groningers wonnen met 3-0, bij de rust was de stand 2-0. De doelpunten werden gemaakt door Kruger (2 maal) en de ex-Velocitasspeler Fransen. Directeur Bessem is er na heel veel praten in geslaagd, de nieuwe wereld kampioen der amateur achtervolgers, de Italiaan Simonigh, te contracteren voor de revanches op 22 augustus in Amsterdam. Simonigh, die donderdagmiddag in Luik alsnog in de regenboogtrui zijn ereronde reed, nadat hij dinsdag door een fout als tweede op het ereschavotje had gestaan, zal in het Olympisch Stadion tegen Ab Geldermans rijden. Reeds eerder waren de sprinters Derk- sen, Van Vliet, Gaignard, Maspes, Harris en Schotman, en de stayers Depaepe, Bucher, French, Verschueren, Timoner, Petri, Vreeswijk en Wierstra voor dit pro gramma geëngageerd. De eerste wedstrijd van de Flamingo's op de tournee door Engeland is in een nederlaag voor onze landgenoten geëin digd. Donderdagavond verloren zij na een spannende strijd met 6 runs van West Kent Cricketclub. De uitslag was: West Kent 163 voor vijf (Burn 48, Rylands 50 n.o., Ingelse 3 voor 47). Flamingo's 157 (Ingelse 48, Schuur 48, Lewis zeven voor 48), Vraag recepten* boekje (25 ctj aan Uw leverancier of schrijf aan Het Nederlands Zuivelbureau, (25 ct postzegel bijsld ten!) Cort van der Linden straat 7» Rijswijk Z- H. ledereen smult van gebakken kaasboterhammen T. Sautei «^."Oenese (gepl.) versl. mej. v®r«: ~~:1mevr. p. Rouwenhorst (gepl.) Th3 mej. H. Ruinen 7—5 6—0; mevr. B. "S (gepl.) versl. mej. J, van der fiuin In tegenstelling tot de tradningsavonden in Boxtel werd te Den Bosch geen pu bliek toegelaten. Elek Schwartz deelde de spelers in een korte inleiding mee, dat hij van bet standpunt uitgaat dat de spelers bij hun clubs een goede conditie-training krijgen. Hij zal deze op de weinige trai ningsbijeenkomsten voor de interland wedstrijden niet verzwaren, doch even min lichter maken. Ook de techniek van de kandidaten voor de nationale ploeg was naar zijn mening voldoende. Ondagks deze factoren aqhtte hij het In het Vliert-stadion te Den Bosch begon het Nederlands Elftal zyn trainingscam pagne voor het nieuwe internationale voetbalseizoen, dat over luttele weken reeds de W.K.-returmoedstrijden tegen Luxemburg en Oostenrijk op het pro gramma heeft staan. Onder leiding van de nieuwe KNVB-coach Elek Schwartz (uiterst rechts) werkten v.l.n.r. Roel Wiersma, Kees Kuijs, Noud van Melis, In een bijeenkomst te Zagreb hèeft het bestuur van de FINA zich bezig ge houden met de kwestie van de wereld records. Verleden jaar was besloten dat records niet meer op 25 meter-banen konden worden gemaakt, maar de vraag of records, wanneer ze op banen van meer dan 50 meter of 55 yards werden gevestigd, wél officieel erkend zouden worden, was open gebleven. Het bestuur heeft thans besloten dat wereldrecords slechts erkend zullen wor den als ze op 50 meter- of 55 yards-banen zijn gemaakt. Hieruit vloeit voort dat alle records, die op langere banen zijn gevestigd, van de recordlijst zullen worden geschrapt. Hier onder vallen o.m. de 9 min. 30,7 sec. van de Amerikaan Ford Konno voor de 800 meter vrije slag, de 1 min. 10,1 sec. van de Amerikaanse Nancy Ramey voor de 100 meter vlinderslag, de 10 min. 27,2 sec. van Mary Kok voor de 800 meter en de 10 min. 30,5 sec. van dezelfde zwemster voor de 880 yards vrije slag en de 20 min. 25 sec. van Judith de Nijs voor de 1650 yards vrije slag. Al deze records werden gemaakt op banen van meer dan 50 meter. Het bestuur van de KNVB heeft don derdagavond besloten geen verzoek te zullen richten aan de Belgische voetbal bond om het interlandduel Nederland- België met een dag te vervroegen. De wedstrijd zal dus op de oorspronkelijk geprojecteerde datum, zondag 17 no vember a.s„ worden gespeeld. Na besprekingen met verschillende instanties, o.a. de directie van het Sta- dion-Feijenoord en de verkeerspolitie te Rotterdam, is het bondsbestuur tot de conclusie gekomen, dat het houden van een interlandwedstrijd op een zaterdag op teveel bezwaren stuit. Het is zeer erkentelijk voor de even tuele medewerking, die de Koninklijke Belgische Voetbal Bond in principe reeds had toegezegd. Het bestuur van Jan Klaassens, Jan Notermans, Jo Wal- de KNVB had de mogelijkheden van hout, Bart Carlier, Piet van der Kuil, Frans de Munck en Faas Wilkes de zo merse luiheid uit de spieren. bijeenkomen van. de spelers zeer nuttig, al was het alleen maar om eikaars eigen aardigheden te leren kennen. De training was ditmaal zeer licht, aangezien vele zuidelijke spelers donderdag (Maria He- melvaartdag) in vriendschappelijke wed strijden voor hun clubs zouden uitkomen. De oefeningen werden gevolgd door de leden van de technische commissie, L Steinvoorte en C. van Es en de bondsarts dr. A. Pannekoek. Voor de interlandwedstrijd tegen Luxemburg (op 11 september a.s.) zullen de spelers nog twee keer in Den Bosch trainen. Op 28 augustus a.s. speelt het voorlopig Nederlands Elftal vervolgens op het ter. rein van G.V.A.V. te Groningen een oefenwedstrijd tegen het elftal van Ne- der-Saksen, tevens als jubileumwedstrijd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de (voormalige) Groningse Voetbal bond. Tussen de interfandduels tegen Luxem burg en Oostenrijk (25 september a.s.) wordt nog één centrale training gehouden, doch géén oe:enweds.tt'üd> het vervroegen van de datum bestu deerd, omdat het, indien mogelijk, de zondag wilde bestemmen voor compe titiewedstrijden. Te Namen is de lange afstands zwem wedstrijd „Dwars door Namen" gehou den, waaraan ook Nederlandse zwemsters en zwemmers hebben deelgenomen. Op de schoolslag zegevierde de Gooi- zwemster Ada den Haan in 41 min. 30 sec. Nel Wiegers (Robben, Hilversum) werd tweede. Op de vrije slag eindigde Corrie Schimmel (Gooi) als eerste met Astrid Sanderson (Robben) als tweede. Ans Prins (HDZ, Amsterdam) eindigde a's derde en Jans Koster (Gooi) werd vierde. Bij de adspiranten meisjes op de vrije slag werd eveneens een mooi succes ge boekt. Tineke Lagerberg klasseerde zich eerste en haar clubgenootje Willy Ramr boig- tweede. Henny van der Velde (Rob ben) werd derde voor de Amsterdamse Jopie Troost. Op het nummer schoolslag voor adspi- rant meisjes eindigde Betty Zweers (Gooi) als tweede achter de Belgische zwemster Goosens (Moeskron). Bij de adspirant jongens (schoolslag) wist Lust (Gooi) de eerste plaats voor Vink (Robben) en Sinke (Vlissingen) op te eisen. Op de vrije slag behaalde Lepke (Gooi) de overwinning. Bij de heren (vrije slag) was het Her man Wiillemse (Robben) die zich de sterk ste toonde. Hij verwees Charles Riton (DJK) naar de tweede en Brandligt (Gooi) naar de derde plaats. Dick Pet (Robben) won op de schoolslag heren voor de Amsterdammer Vega en de Gooi-zwemmer Bunschoten. In het nummer voor' militairen sleepte, op de schoolslag, opnieuw een Nederlan der de zege in de wacht. Het was Kroo- nenburg die voor Vlasman als eerste ein digde. De Belg Kozpa wist op de derde plaats beslag te leggen. Rademaker (Ned.) klasseerde zich vierde. In het onderdeel vrije slag was het evenwel de Fransman Montserret die in 33 min. 6 sec. de zegepalm behaalde. Onze landgenoot Rein Prins moest met de twee de plaats tevreden zijn, terwijl Rudy Prins (Ned.) als vierde achter de Frans man Collugnon kwam en Smaling (Ned.) vijfde werd. In het Internationale militaire klasse ment voor de beker van de Europese be weging bezet Nederland de eerste plaats met 9 punten, gevolgd door Frankrijk (13) en België (22 p.) In de eindstrijd van het heren-enkelspel van de tenniskampioenschappen van Duitsland te Hamburg is een raak einde gekomen aan het succes van de jonge Franse speler Darmon, die Davidsson en Pietrangeli had verslagen. De Australiër Rose klopte hem met 63 60 61. Dames-enkelspel, eindstrijd: mej. Rami rez (Mexico) versl. mej. Reyes (Mexico) 7—5 6—3. Dames-dubbelspel, eindstrijd: mej. Ward en mej. Mortimer (Eng.) versl. mej. Rey nolds en mej. Schuurmans (Zuid-Afrika) met 97 64. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mej. E. Buding (Duitsland) en Rose (Australië) versl. mej. Schuurmans (Z.-Afr.) en Si- rola (It.) 6—4 6—0. In onze (elevisie-showzaal kunt U met één oog opslag dezelfde uitzending op diverse merken vergelijken. Keuze uit meer dan 50 verschillen de modellen Gratis televisieshow Woensdag- en Zaterdagavond van 8-10.30 uur Woensdagmiddag v.d. kinderen van 5 5.30 uur Betaling desgewenst in overleg. Volledige voorlichting Oostzeedijk 330 Rotterdam Telefoon 11.52.55 Orgels Piano's Radio's Televisie Op het strand van Zandvoort is weer een zandbouwwedstrijd gehouden. Twee serveersters maakten van een zandhoop een Neptunus, die byzonder de aandacht trok. Zij deden buiten me dedinging mee en toen de vloed kwam w$rd Neptunus door. de zee terugge nomen. De 21-jarige Lies van der Sluys (leerlinge van de Amsterdamse kunst nijverheidsschool en in haar vakantie serveerster) en de 19-jarige Hilde van den Bron (pas van school en nu ook serveerster) aan het werk.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 7