Nieuws uit stad en omtrek HENGELCONCOURS VAN SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP Professor Awiletto verbaasde de jeugd OUDE TIJD SV V-lio n k bailers versloegen Laakkwartier in tamme strijd Geheugen-hulp Weinig winst voor Schiedamse clubs op eerste bekerzondag De vis wordt duur betaald Uit die goede Rotterdamse tandarts en kinderen uit bij Alphen gezonken auto gered No-run-zege voor werper De Lange Eerst hek geramd, toen NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Naar Duinrell bromfiets^evonden over de kop in de sloot Alleen Excelsior wist zich te plaatsen MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 PAGINA j WAT SCHIEDAM VER LOOR EN VOND DECORATIE VAN SCHUTTERS BURGERLIJKE STAND DE BLAUWE DOFFER Schieda tvAntillianen 9—13 NIET OPGELET ZEELUI HADDEN ZIN IN EEN RITJE ZORGVULDIGHEID BIJ ARCHITECTENKEUZE Ter voorkoming van vertraging bij de bouw IN ROTTERDAM: GESLIPT RockanjeExcelsior '20 1—2 VERMIJDING VAN DUBBELE BELASTING Overeenkomst met Denemarken ERMELO EN NUNSPEET WORDEN APARTE GEMEENTEN DilettantDHS 32 OvermaasSFC 31 Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 912.30 uur en 26 uur: wit kindertasje, damespolshorloge. Te bevragen bij de vinders: autoped, A. Spithoven. Doelehofje 7; stepje, A. Stuivenberg, Rotterdamsedijk 297b; auto ped. Droog, v. Beverenstraat 23; witte bok, J. Bouw, Groenweegje 52b; bruin gevlekte hond, J. Spies, Lange Singel straat 80; wit keteltje, H. v. Wijk, Se ringenhof 7. Kethel; sjaal (souvenir) Wit- kampf, Nassaulaan 69; gummiregenjas, Butter, Villastraat 54; wit kinderschoen tje (R), Warmerdam, Seringenhof 5, Ke thel; zijden sjaaltje, Schuttel Genestet- straat 9; bruine slipper, Hardeman. Sta tionsstraat 26a; kindervesje, Claving, Troelstralaan 21; blauwe herenjas, Bek man, v. Beverenstraat 19d; zilveren ket tinkje met broche. M. Dinkelaar, Frank- linstraat 3a; bedrag aan geld, W. de Graaf Phil. v. Bourgondiëstraat 19; aktetas met inhoud, Portier Werf Gusto, Maasdijk; damesportemonnee met inhoud, Ostermeij- er. Groenelaan 31; herenportemonnee m. inhoud, Den Bleeker, Boerhavelaan 70; militaire broodzak met inhoud, Rood- bol, Hargsingel 45, Kethel; aktetas, J. Scheffers, Strijensestraat 24; portefeuil le, L. Kap, Hogenbanweg 85c; ring met sleutels, B. H. Eilering, Pernissestr. 18; zonnebril, v. Kappel, Populierenlaan 24, Kethel; duimstok, G. Hejjdra, Kerklaan 38, Kethel; schildersstopmes, v. Unen, Kamperfoelielaan 6, Kethel; combinatie- tang. W. de Graaff, Phil. v. Bourgno- diëstraat 19; timmermanshamer. G. de Bruin. Visserstraat 13. Te bevragen bij vinders: Huissleutel, Hoedjes, Vondellaan 57; kinderbril, P. v. Rijthoven, Perenlaan 8; zwart-witte hond G. v. d. Broek, v. Smaleveltstraat 37a; broche, Koudenburg, Boylestraat 38a; be drag aan geld, G. Meure, Spinhuispad 3; kerkboekje in étui, K. Kleiss, Rotterdam sedijk 186c; hoofddoek, Hamerslag, v. Mussenbroekstraat 11b; kindervestje, C. Van Roon, Iepenlaan 54; blauwe overall, Montfoort, Parallelweg 250; meisjesvest, De Winter, Westvest 58; onbreekbare pop P. Speek, Lorentzplein 28; autoped, Koog- je, Mesdaglaan 23a; diplomatentas, Sper- mon, Zwartewaalsestraat 40b; broodzak, J. Rietveld, Buitenhavenweg 3b; dames portefeuille met inhoud, P. Nijman, Rot terdamsedijk 307c. In het wijkgebouw in Nieuwland trad zaterdag professor Awiletto met zjjn gezelschap driemaal voor de jeugd op en vermocht deze op vermakelijke wijze te boeien. Helaas was de la-tste voorstelling om 4 uur maar matig bezet, hetgeen aan het programma echter niets af deed. De vader, die zijn kleine jongen van een jaar of vier zelf bracht, was ver plicht deze voorstelling ook bij te wo nen, hetgeen kennelijk niet de bedoeling was, maar zonder hem vond het kleine joch het blijkbaar niet vertrouwd! Later zagen wij vader en zoon geboeid kijken naar de goocheltrucjes, die professor Awiletto de jeugd voorschotelde! Enkele groten maakten aanmerkingen en dan gaf de geleerde hun groot gelijk, maar toen hij een sigaret in zijn oor stopte en deze weer uit zijn neus trok, zakten de monden van verbazing toch open! Het aardigste van deze voorstellingen was wel, dat de kinderen er zelf nauw in betrokken werden. Het kunstje met de houten ballen, waarbij een klein meisje op het toneel met haar vinger gaatjes in de lucht maakte en daardoor een hou ten bal tussen de vingers van de gooche laar toverde, vonden de kinderen toch wel knap. Dat die flos melk in omgekeerde hou ding op hun geroep (en hoe!) leegliep of stopte, was een sensatie op zichzelf. Zo ook de rode snippers, gepropt in een gele beker. Deze bedekt met een kleuri ge hoofddoek en door een meisje bewerkt met een Spaanse spreuk, schier niet uit te spreken, leverde limonade op: Een grote jongen kon een reep choco lade verdienen, als hij een knoop mid- Het was reeds vrijdag te zien, dat ook de hengelwedstrijd voor senioren, een van de grootste evenementen der jaar lijkse vakantiefeesten, zich niet in gunstig hengelweer zou mogen verheugen. Het beeld, dat. de Delfshavense Schie ons zaterdagmiddag bood had nu ook niets weg van het door ons zo graag bezon gen droomplekje, waar de hengelaar van de natuur en van zijn geliefde sport pleegt te genieten. De zuid-westen wind op de voorkant, een druk heen en weer gevaar door talrijke vrachtboten plus een oever, vanwaar het moeilijk vissen was. maak ten het hengelen voor de deelnemers eer een ergernis dan een genoegen. Ondank baar werd daardoor het vele werk, dat de leden van de diverse hengelaarsvereni gingen moesten verzetten vóór alles weer, als altijd, in de puntjes was geregeld en 116 deelnemers een plaatsje aan de waterkant hadden gevonden. Meer dan ooit is nu duidelijk geworden, welk een behoefte er bestaat aan een stuk viswa ter, waar dergelijke concoursen met suc ces kunnen worden gehouden. Voor ons staat vast, dat met medewerking van het gemeentebestuur en door samenwerking van de verschillende verenigingen ook binnen onze stadsgrenzen water gevonden kan worden waarin het hengelen een on gekend genoegen is. Zoals reeds gezegd, was er van ideaal visweer en van rustieke plekjes totaal geen sprake en slechts de meest ervaren hengelaar wist hier met moeite een paar behoorlijke visjes aan de haak te slaan. Vooral zij, die door de loting een plek je tegenover de insteekfhavens kregen toe gewezen. ondervonden wel bijzonder veel hinder van de uit de eerste hand komen de wind. Steeds opnieuw dreef hun vistuig naar de oever, liep er aan de grond met het gevolg, dat er talrijke haakjes wer den verspeeld. Steeds opnieuw werd een met zorg gezet voertje door de vanwege druk heen en weer varende vrachtboten veroorzaakte zuiging weggespoeld en kon den de deelnemers slechts door op drift te vissen nog enige kans op succes ma ken. Bovendien moest men, indien niet gelaarsd de benen nemen voor de door de passerende schepen veroorzaakte golf slag, wat talrijke hengelaars door het uit- SCHIEDAM, 19 februari 1874- Heden wordt alhier op de gebruikelijke wijze de verjaardag van Z.iM., de Koning her dacht. door het bespelen van het carillon, en het uitsteken der vlaggen uit alle open bare gebouwen en schier algemeen uit de woningen van particulieren, alsmede van de schepen in de havens dezer ge meente. In den middag werd er een wapenschou wing gehouden op de Groote Markt alhier over de dienstdoende schutterij door den Luitenant-Kolonel-Kommandant den heer H. W. Roelants, welke wapenschouwing werd bijgewoond door den Burgemees ter, den heer P. J. van Dijk van Matenes- se, in costuum, en waarbij het generaal- kommando werd gevoerd door den kapi tein H. Hoppe. Bij deze gelegenheid werd het 15-jarig teeken van eervollen schutterlijken dienst op de borst gehecht van den muzikant A. van der Most en den tamboer J- M. Groenhorst. Na afloop daarvan werden heeren offi cieren op het Raadhuis ontvangen, terwijl de muziek der schutterij zich van tijd tot tijd deed hooren. Heden avond- zal in Musis Sacrum de gewone Soirée van de leden der Vereeni- ging scherpschutters enz., met hun dames, plaats hebben. trekken van schoenen en kousen wisten te ondervangen. Ondanks al deze tegenslag werden er in totaal nog 141 maatvisjes gehaakt en zeker drie maal zo veel klein grut. Het totale gewicht van de gevangen vis bedroeg 6918 grammen een resultaat waarover wij ons uiteindelijk nog ver bazen. Mevr. C. J. Degeling was de enige vrouwelijke deelnemer. Zij viel echter niet in de prijzen. Laat ons met al de hen gelaars hopen, dat het jaarlijkse S.G. hengelconcours het volgend jaar in eigen en beter viswater gehouden kan worden De resultaten van de gehouden wed strijd waren: Korpsprijs: vijf best geplaatste deel nemers S. H. V. 't Voorntje. Individuele prijswinnaars: N. Gordijn 488 gram vis, C. de Nijs 365 gr., D. de Neef 346 gr., J. Meerkerk 318 gr., H. Lubker 305 gr., P. Oosterman 305 gr., G. Korpel 302 gr., J. Lubker 275 gr., W. Sommer 273., C. Bo nefaas, 272 gr., J. Heystek 270 gr., H. de Wolf 235 gr., G. de Koster 225 gr., J. de Jong 218 gr.. B. J. Pil 207 gr., N. van Noortwijk 204 gr., B. J. Westdijk 204 gr., Fr. Slavenburg 202 gr., N. van Leeuwen 195 gr., P. de Jong 170 gr., N. Wolthuis Jr. 170 gr., F. Goorberg Jr. 169 gr., A. Burg graaf 168 gr., P. Gordijn 168 gr., F. de Jong 160 gr. D. Versteeg 158 gr., N. de Held 153 gr.. H. v. d. Velde 153 gr. en Fr. van Laar 150 gr. Mevr. C. J. Degeling was de enige deelneemster aan het visconcours van de Schiedamse Gemeenschap. GEBOREN: Aletta, d.v. B. v. Baten burg en A. de Vries; Antonia H., d.v. J. W. v. Hattem en C. Thoonsen; Judith, d.v. J. v. Loenen en C. v. d. Meiden; Geertruida M., d.v. I. Florijn en A. A. Specker; Petrus T. H., z.v. A. C. J. de Wolf en A. T. J. Rieken. De uitslag van de wedvlucht uit Creil (340 km) luidt: gelost om 6.30 uur. de eerste duif kwam om 11.59.16 uur, de laatste prijswinnende duif om 13.45.22 uur. H. v. Gogh en Koster 1, 3, 8, 22; Morra 2; Paardekoper 4, 5, 7, 19, 23; v. d. Steen 6, 18; Sebrechts 9; Muilwijk 10. 11, 17; F. v. Wijk 12, 14; Kerkhoff 13, 20. 25; Gebr. Lems 15; Wijnties en Zn. 16; Stie- ber 21; Kouwenberg 24; Dipl. Ouwendijk. Kwartjes-derby 1957 voor E. Sebrechts. Stille derby voor H. v. d. Steen. Zondag a.s. vrachtvlucht vanuit Gies- sendam voor jonge en oude duiven. Inkorven zondagmorgen tussen -half acht en half negen in het lokaal op de Sohie. Onder wel zeer ongunstige weersom standigheden waarbij het haast niet mo gelijk was tot goed honkbal te komen, heeft S.V.V. zijn laatste thuiswedstrijd met 5-0 gewonnen. De povere werpers resultaten van de Laakkwartier werper n.l. 1x3 slag; 13 x 4-wjjd en tien honkslagen tegen spreken voor zich zelf maar tonen tevens aan dat ook de Schiedamse slagploeg niet tof grote din gen in staat was. De 17 x 3-slag tegen de 3 x 4-wijd van werper De Lange demonstreerde tevens de onmacht van de Hagenaars aan wie hij slechts 4 honkslagen toestond. De stemming werd er aan het slot door en kele ffoutieve beslissingen van de veld- scheidsrechter niet beter oP. Ook de rood-groenen moeten echter le ren zich bij arbitrale beslissing, hoe on juist deze ook mogen zijn, ten alle tijde zonder protest neer te leggen. Met nog een wedstrijd voor de boeg is het van belang te weten hoe PSV het er in dien deze wedstrijd is doorgegaan te gen de Hazenkamp heeft afgebracht. Wis ten de Philips mensen het tot een over winning te brengen, zullen de wedstrij den PSV-Laak'kwartier en Pacifico-SVV hier de beslissing moeten brengen. De Eindhovenaren zullen echter met een Laakkwartier zoals gisteren aan de Bos- hoek, niet de minste moeite hebben. Zaterdagmiddag heeft Schiedam een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te gen een negen-tal samengesteld uit in ons land vertoevende Antillianen. Onlangs heeft dit team de Rotterdamse B-ploeg met behoorlijke cijfers geklopt. Aan Schie damse zijde stond deze wedstrijd op een behoorlijk peil. Goed slagwerk en uitste kend velden waren oorzaak dat er nog een gunstig resultaat kon worden bereikt. P, Tettelaar en P. van Ruiven (Schie dam 2) waren bij de gastheren wel de beste hitters. Met een technische home run en zijn vijf honkslagen uit vijf beur ten leverde bij de gastheren Nahar wel een zeer bijzondere prestatie. Werpersre sultaten van Reynierse: 14 x 3-slag; 8 x 4-wijd en 14 honkslagen tegen. Wer per Nahar: 14 x 3-slag; 7 x 4-wijd en 7 honkslagen tegen. denin een touw maakte met een paar handbewegingen, o, zo eenvoudig. Dit mislukte steeds, sportief gaf de jongen zijn onkunde toe en kreeg toch de begeer de reep. De zangwedstrijd tussen de drie meis jes op het toneel, beoordeeld door het on partijdige applaus van het publiek lever de. ook drie repen op, met één dikke erbij voor de eerste prijs. Na de pauze zette de clown August met zijn charmante assistente dit aardig va riété-programma voort en zorgde Pierre met zijn accordeon voor de vrolijke noot. Bij het opladen van machineonderdelen op een trekker met oplegger op het sta tionsemplacement is er zaterdag omstreeks twaalf uur een ongeluk gebeurd. De trek ker reed achteruit zonder dat de daar achterstaande arbeider H. P. C. L. het merkte. Bij de aanrijding kreeg hij een bekkenfractuur, een wond aan het been en een shock. Hij is in het gemeentezie kenhuis opgenomen. Vannacht om half twee merkte een sur veillerende agent op de Rotterdamsedijk een auto, die zielop merkwaardige wijze voortbewoog, nl. op de startmotor. Bij onderzoek bleek dat twee Noorse zeelui, K. M. en J. N., sterk onder de invloed van drank de auto van de heer v. d. B. uit de Grensflat weg hadden geno men. Door het portier te forceren waren de zeelui in de auto gekomen, maar had den haar toch niet op gang kunnen krij gen. De zeelui zijn naar het politiebureau overgebracht. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft er in een circulaire bij de gemeentebesturen op aangedron gen, dat zij bij woningopdrachten, waar bij zij rechtstreeks of zijdelings betrok ken zijn, de grootst mogelijke zorg zullen besteden aan de keuze van een architect. Deze aandrang is een gevolg van een advies van de Raad voor de Woning bouw, omdat door onvoldoende be kwaamheid der ontwerpers vertragingen kunnen ontstaan bij de voorbereiding van bouwplannen. Daar 't architectenberoep niet beschermd is en er geen enkele waarborg is voor de deskundigheid van de beoefenaars van dat beroep, meent de minister dat de Raad voor de Woning bouw terecht aandringt op zulk een zor- vuldige keuze. Anderzijds is de minister van mening, dat het niet nodig of wenselijk is dwin gende eisen aan de opdrachtgevers te stellen, omdat in vele gevallen tussen opdrachtgevers en architecten, wier vak bekwaamheid buiten twijfel staat, reeds vanouds relaties bestaan. In dergelijke gevallen zou het stellen van dwingende bepalingen wel eens de vertraging kun nen veroorzaken, welke de Raad voor de Woningbouw juist tracht te voorkomen. Passage Theater: Je komt er wel (a.l.). Behalve donderdagavond. W® j dagen 3 en 8.15, zaterdag en zondag 1 4.15. 7 en 9.15. Monopole Theater: De vijand uit iuuuujiuic iiicinci. ue vijdiiu heelal (14 jaar). Weekdagen 2 en 8.15 uu zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 U" Stedelijk museum: ZomertentoonsteÜ'" „Poppendroom". Dagelijks geopend v 10 tot 5 uur; bovendien op woensdagen ,j zaterdagen ook 's avonds van 7 tot uur. 's Zondags van 2 tot 5 uur. Voorstellingen in het poppentheat® iedere woensdag Um woensdag 21 augu tus. Voor kinderen om 9, 11, 2 en 4 uu 1 volwassenen 20 uur. Telkens nieuw Pr gramma. In de laatste weken van de exposib®' van donderdag 22 augustus Urn zaterd™ 31 augustus elke avond geopend van 7 1 10 uur. C.C.C. Lange Kerkstraat, tentoonst® lin,g Joop Sanders. BAKKERSTELEFOON Tot en met 24 aug. klachten over b®' zorging tel. 68314. MELKTELEFOON Tot en met 24 aug. klachten over t>e' zorging tel. 68099. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAM' ST. LIDUINA Openingsuren Hoofdgebouw Dam 8: Volwasse»6® maandag: 7—8 30; dinsdag 10—12, 2—3 e° 7—8 30: woensdag: 25 en 78.30: donder dag: 10—12 en 26: vrijdag: 25 en 1 zaterdag: 10—12 en 2—5. -, Jeugd: woensdag: 24; donderdag 4— zaterdap 1—3 Boven 14 jaar ook: woensdag 6 Filiaa' Rijnstraat 1: dinsdag 6.30—S.0"' vrijdag 7—8. Filiaal Emmastraat 3: maandagavo" 78 uur: woensdagavond 78.30; vrtjdae' avond 7—8.30 uur. Filiaal Kerkweg 46, Kethel: zond®* 11.30—12.30. Filiaal Wijkgebouw Nieuwland: woensdag en vrijdag 78.30: kinder®" woensdag 2—5. Toegang door zij-ingang- NACHTDIENST APOTHEKEN Apotheek Gouka en Co., Groenelaan l*'1 telef. 68035. DINSDAG Rotterdamse Schouwburg: Aert v. straat 120. Keita Fodeba - Negerballet i*1 donker Afrika, 20 uur. Groote Schouwburg: Zuidplein. RevU®- Klaar is Kees, 20 uur. BIOSCOPEN Programma's van 16 t/m 22 augustus Arena: Laurel en Hardy bij de luchtbescbcr' ming (a. 1.) Capitol: Tot de laatste (18 j.) Centraal: Wenn der weisse Flic"f/ wieder blüht (18 j.) Cineac»AD: De gr*Z van Monte Cristo (14 j.) Cineac-NRC: ActU* liteiten (doorl. voorst.) (a. 1.) Colosseüi^j De familie Trapp (a. 1.) Harmonie: Uauf en Hardy als brokkenpiloten (a. 1.) Lumiè1"®' Jour de fête (a. 1.) Lutusoa: Tantes Lnatsj. stunt (a. 1.) Luxor: De bruid is niet We. (ontoelaatbaar) Metro: Sissi, de jonge Kf** zerin (a. 1.) Passage (Schiedam): Je koJfie er wel uit (a. 1.) Prinses: Door net doB heen (a. 1.) Rex: De klokkenluider van Notre Dame (14 j.) ThalU: Een theehji-5 voor Tobiki (a. 1.) 't Venster: The killers (14 j.) Victoria: Het nichtje Texas (a. 1.). VAOAIAD VOO» SCmSOAM I» OOST»»»»» 79ste Jaargang No. 23454 D A M X SCHIEDAM TELEFOON 66193 POSTREKENING NB. 5 8 0 8 4 3 ADVERTENTIES ƒ0,19 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0,30 per m.m.-hoogte. Bij contract speciale tarieven- KAMPIOENEN tot 20 woorden ƒ0,50 bij vooruit betaling. Elk woord meer 3 cent. Maximum 80 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeenkom- itlg de Regelen voor het Adver tentiewezen. ABONNEMENTEN ƒ7.40 per kwartaal, 2.54 per maand en 0,59 per week. Hedenmorgen zijn 440 leerlingen van de katholieke lagere scholen hier ter stede met zeven grote, mooie autobussen naar Duinrell bjj Den Haag vertrokken, waar ze tot en met vrjjdag hun vertier in de openlucht zullen kunnen zoeken. Uiteraard heerste er in de Plantage een uiterst opgewekte stemming, in ver band mefr het totaal onverwachte, prach tige, zonnige weder. De kinderen ver heugden zich al reeds op de mooie tocht door het zonnige land. Het was een ge snater en gekakel van jewelste. De lei ders zorgden er voor. dat iedereen in de bus zijn plaatsje kreeg en ruimte, om tassen etc., flink van boterhammen en snoeperij voorzien, behoorlijk op te ber gen. Talrijke moeders waren meegeko men, om bij het vertrek tegenwoordig te zijn. In een lange rij verdwenen de bus sen, door velen met een lachend gezicht nagestaard, in de richting Den Haag. Dit vertrek vormde wel een schrille tegen stelling met de thuiskomst de vorige week vrijdag van de kinderen der open bare scholen, die reeds om vier uur op het Plein Eendragt arriveerden, omdat het die dag werkelijk wat. men noemt niet te doen was De 23-jarige A. N. E. v. V. slipte zater dagavond met zijn motorfiets toen hij van de Lange Nieuwstraat de Gerrit Verboon- straat wilde inslaan. Hij kwam tegen de paaltjes terecht die op de hoek staan en liep een lichte hersenschudding op. Het i slachtoffer is naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. In het Julianapark heeft de politie zaterdag een bromfiets onbeheerd aan- I getroffen. De eigenaar kan het rijtuig op I het hoofdbureau afhalen. Hedenochtend vertrokken de leerlingen van de katholieke scholen naar Duinrell. Op de Kromme Ziendeweg, even voor de bocht naar Zwammerdam gelegen In de gemeente Alphen aan den Rjjn, vonrl vrijdagavond omstreeks half zes een ver keersongeval plaats waarbjj een bestel auto, een z.g. Duitse jeep met zes inzit tenden over de kop sloeg en tenslotte met de wielen omhoog in de ongeveer 3 meter diepe.sloot Sangs genoemde weg terecht kwam. De zes inzittenden hebben onge twijfeld hun leven te danken aan het kor daat optreden van enkele personen die toevallig getuige van het ongeval waren De heer J. A. Vork uit Noorden bedacht zich geen ogenblik, sprong te water en sneed met een open zakmes de linnen kap van de auto in stukken. Met behulp van de heren C. v. d. Pijl en D. v. d. Kooy trok hij de inzittenden uit de wagen. Van hen bleek slechts een 17-jarig meisje lichte verwondingen te hebben opgelopen, maar zij was aanvankelijk enige tijd bui ten bewustzijn geraakt. Te.n huize van de aldaar wonende vee houder werden allen van droge kleren voorzien. De auto, welke volgens ooggetuigen met een vrij grote snelheid reed op de weg waarvoor zijn wagen veel te breed was, werd bestuurd door de Eindhovense stu dent J. C. D. Raming. De oudste inzitten de was de tandarts J. H. M. Vismans uit Rotterdam, die met drie van zijn kinde ren, twee jongens respectievelijk 10 en 11 jaar en zijn 17-jarige dochter, met de student meereed. Voorts zat nog een on geveer 17-jarige jongen In de wagen. Het gezelschap kwam van de Nieuwkoopse plassen en reed over de Kromme Ziende weg te Alphen aan den Rijn in de richting Zwammerdam. Tijdens het passeren van een tegenligger, een kleine bestelauto. Is de jeep met de rechter wielen in de berm terechtgekomen. De auto ramde vervol gens een versteviging van de betonnen schoeiïng, vernielde het daarop staand hekwerk, schoot daarna over de dam en De eerste wedstrijden voor de KNVB beker brachten* voor het Schiedamse la gere voetbal maar weinig winst. Met uit zondering van Excelsior '20 kregen alle 3e en 4e klassers een nederlaag te slik ken. Dat Martinit met 50 tegen 't Rot terdamse Neptunus ten onder ging is nu direct geen schande te noemen. De op gaaf voor de nieuwe KNVB-cr, SFC, om Overmaas te weerstaan was ook te groot. Met 31 trokken de Boshoekers aan het kortste eind. Hoewel Schiedam met 21 door Coal werd geklopt, leverden de zwart-witten toch een aardige prestatie. De eerste wedstrijd van het pas gepro moveerde DHS leverde een teleurstellen de 32 nederlaag op, tegen Dilettant Ons good old Excelsior heeft met het nieuwe voorhoede-experiment inderdaad succes geboekt en Rockanje in eigen huis een 21 nederlaag toegebracht. De Oudedijkbewoners zijn zodoende de enige ploeg geworden die zich voor de volgende ronde heeft weten te plaatsen. Mogelijk is er met de aangebrachte wijziging nu de finitief een oplossing gevonden voor het voorhoedevraagstuk, wat de elftalcom missie al heel wat grijze haren heeft be zorgd en bijna het 3e klasserschap heeft gekost. Henk Zuiderwijk deed het op de midvoorplaats vast niet slecht en ook Ad Bierhuizen voelde zich op de linksbinnen plaats uitstekend thuis. Met de debutant linksbuiten Wim Kerklaan kan hier een vleugel groeien waarvan in de toekomst wel iets verwacht mag worden. Theo de Veth heeft ook nuttige dingen gedaan Het gelijkmakende doelpunt kwam van zijn voet. Zo gezien kunnen onze zwart-witten de competitie met vertrouwen tegemoet gaan en is het helemaal niet vreemd wan neer zij in hun afdeling nog een belang rijke rol gaan spelen. Mó"£ de stugge wind in de rug en op een moeilijk te bespelen terrein trok Exeel- siot al direct ten aanval waarbij al dade lijk de grotere stootkracht van de voor hoede aan het licht trad. In de 15e mi nuut speelde Piet Lam wat zacht op Hees been terug hierbij de snelle midvoor der gastheren een niet te missen kans bie dende 1-0. Niet het minst ontmoedigd ble ven de zwartwitten doorgaan wat 10 mi nuten later de gelijkmaker opleverde. Een goede through-pass van de actieve De Veth bracht Zuiderwijk in actie; deze piaats- te terug naar de goed meegekomen De Veth, die met een strak schot de gelijk maker in 't net deponeerde 11. Excel sior behield het beste van het spel en na tien minuten benutte v.d. Ven een van de goede voorzetten van Kerklaan 12. met welke stand de rust aanbrak. Met wind in de rug kwam na de hervatting Rockanje i richtte soortgelijke vernielingen aan. Na dat de wagen vervolgens het talud was afgegleden werd hij in zijn vaart gestuit door een dikke boomstronk, sloeg daarna over de kop e,n kwgm met de wielen om hoog in de drie meter diepe sloot langs de Kromme Ziendeweg terecht. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot goedkeuring van de op 20 februari 1957 met Denemarken gesloten overeenkomst tot het vermijden van dubbele belasting. Deze overeen komst komt vrijwel geheel overeen met de verdragen op dit gebied, die ons land met de andere Scandinavische landen heeft gesloten. De getroffen regelingen kunnen in drie categorieën worden onderscheiden, te weten: le. die, welke betrekking heb ben op het vermijden van dubbele belas ting; 2e. die, welke ten doel hebben, door wederkerige uitwisseling van gegevens en het verlenen van hulp bij de invorde ring een juiste regeling en invordering van de in de overeenkomst bedoelde belastingen te bevorderen en het ontgaan van belasting te keren en 3e. die, welke de gelijke behandeling op belastinggebied betreffen van wederzijdse onderdanen en van ondernemingen, welke door inwo ners van lichamen van elk van beide sta ten worden gedreven. Bij de Tweede Kamer is ingediend eef wetsontwerp tot opheffing van de gemeen te Ermelo en instelling van nieuwe 6e' meenten Ermelo en Nunspeet. De gemeente Ermelo, in 1818 ontstaan door samenvoeging van de dorpen Elspeet' Ermelo en Nunspeet, heeft een eigenaar dige vorm. Haar voornaamste kernen, dorpen Ermelo en Nunspeet, liggen, B)T het gebied van de gemeente Harderwü" daar tussen in, niet minder dan 18 W® van elkander. Haar ligging bevorderde' dat zij gemeenschappen op zichzelf bleve" met elk een eigen belangensfeer. In de loop van de jaren is het dorp Er melo in omvang toegenomen en Nunspe® zelfs in bevolkingsaantal gaan overvleu gelen. Daardoor groeiden de bezware" tegen het opgenomen zijn van deze tw®® kernen, tussen welke geen gemeenschaps banden bestaan, in één gemeentelijk ver band. Volgens het wetsontwerp, dat de split sing beoogt, zullen tot de nieuwe gemeen te Ermelo behoren het dorp Ermelo W® 12.384 zielen en de buurtschappen Speuld®' Houtdorp, Staverden, Levenum en We met in totaal 976 zielen. Tot de gemeent® Nunspeet zullen behoren het dorp Nun speet met 9313 zielen en de dorpen Vier houten en Elspeet met onderscheidenlijk 603 en 2150 zielen. Mej. Marian de Koning, een in Ede géb° ren en thans in Florence wonende /üf1' actrice, heeft zaterdag als de heidekoniff' gin Calluna XV haar intocht gedaan har geboortedorp ter gelegenheid val de opening van de vijftiende heideweek Reeds op 8 juni was zij in Florence t°\ heidekoningin uitgeroepen door de V0°T' zitter van het Italiaanse bureau voor toe' risme. Een beeld van de vrolijke intod1 van de „vorstin" met haar hofdames iets meer in de aanval en wogen de par tijen tegen elkaar op. Wel kreeg Excel sior nog voldoende kansen doch de mid voor had blijkbaar zijn schot in Schiedam gelaten. Al kort na het begin hadden de geel zwarten al tegen een 20 achterstand op te tornen en zag het er voor de Poider- vaartbewoners nu niet zo rooskleurig uit. Eerst na de thee zag de Schiedamse links buiten Van Hagen kans met twee goede treffers de stand gelijk te maken. Dilet tant kon cchter weer de leiding nemen door 'n klein misverstand in de DHS-ver- dediging. Even voor het einde zag de scheidsrechter niet dat bij een Schiedamse aanval de bal wel 'n halve meter de doel lijn was gepasseerd en ontging zodoende onze stadgenoten de gelijkmaker. In een op het DHS-terrein gespeelde wedstrijd heeft SFC het tegen Over maas niét kunnen bolwerken. De Rotter dammers waren technisch de meerderen en al na 5 min. wist de gevaarlijke mid voor Mulder voor Overmaas te scoren 1-0. Twintig minuten later beoordeelde doel man de Haan - overigens een goede aan winst een boogbal verkeerd en was het rechtsbuiten Schimmei die de stand op 2—0 bracht. Ook na dc rust bleven onze stadgenoten moedig verzet bieden en tien minuten na do hervatting kon aanvoerder Bosman de achterstand tot 2-1 reduceren. Hierdoor aangemoedigd zat er zelfs voor SFC nog een kans op de gelijkmaker in. Jammer voor de blauw-witten strafte de scheidsrechter een wat onbesuisde sliding van de SFC-rechtsachter met een straf schop waaruit Overmaas geen moeite had de zege veilig te stellen. Een aantrekke lijke oefenwedstrijd welke voor SFC een belofte voor de toekomst' inhield.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 2