De Brits-Duitse samenwerking is geen schadelijk onderonsje Arabische staten kijken naar twee kanten Ook Nasser is bezorgd Belangrijke uitbreiding van vliegveld-accommodatie R'dam NET MEISJE danslessen VROUWELIJKE of MANNELIJKE KRACHT keurslager POOT SNELHEID VAN LEZER Het succes is groot De Krant kunt U met missen Geen dag h De ontwikkeling van nieuive wapens Verlaging geplaatste kapitaal Santosa België leent 30 milj°el1 op Amerikaanse Y aluta-termijnmarkt in rustiger banen Advertent iën GEVRAAGD Dansacademie MEUNIERS FRèRES JE komt er wel uit J HEROPENINGS-RECLAME Broersveld 159-Schiedafl1 NSC DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1957 Geen afbreuk aan W.E.TJ. B. VIj\TK~0VERLEDEN Voorstel tot terugbetaling van 400 per aandeel van 1000 TpereU' Onderhandelingen met bank over twee leningen te" groot 50 miljoen Ook multilaterale studie o GROTERE BEDRIJFSRUIMTE BEVORDERT VLIEGDRUKTE Wisselend schouwspel FELIX' GAILLARD Brandweer-snufjes GEBOUW VIHAMIJ IN IN ARNHEM GEOPEND GRIEKEN ZONDER PASPOORT NAAR NEDERLAND? Kleiner disagio voor heden inschrijving met NORMAN WISDOM Plaatst 'n Kampioen „I.P.C." Heeft u onze geheel ge moderniseerde slagerij al gezien? Kom eens kijken en pro- f iteer dan gelijk van onze AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR J1' V"1 *:i>V-":>>l Dr. David Simons, majoor van de Amerikaanse luchtmachtna zijn ballontocht naar tot dusver onbereikte sferen terug op de aarde. Vermoeid en slaperig maar wel voldaan begaf hij zich terstond in gezelschap van een piloot en de directeur van de fabriek, die de ballon had gemaakt, per helikopter naar onbekende bestemming. Moskou-triomf in Syrië E huidige gebeurtenissen in Syrië uitingen van de officiële Egyptische T) markeren een nieuwe fase van de strijd tussen Sovjets en V. S. om het Midden Oosten binnen hun in vloedssfeer te betrekken. De Eisenho wer-doctrine heeft in de afgelopen maanden onbetwistbare successen ge boekt door geleidelijk aan alle Arabi sche staten, met uitzondering slechts van Syrië en Egypte, nauwer aan het Westen te binden. Thans boekt Moskou een spectaculaire triomf: de officieren, die in Syrië de feitelijke macht in han den hebben genomen, zijn allen com munistisch gezind of formeel partijlid Dit is een situatie, waartegen de Eisenhower-doctrine machteloos staat. Slechts op verzoek van het door het internationale communisme bedreigde land zouden de V-S. kunnen inter veniëren, en hiervan is in Syrië geen sprake. President Koeatly, die thans „om gezondheidsredenen" zijn toevlucht in Cairo gezocht heeft, heeft zijn hand tekening geplaatst onder de decreten, die de nieuwe situatie bekrachtigen. Formeel is hier dus sprake van een puur-binnenlandse aangelegenheid, De Syrische coup de théatre kan ove rigens Zeker niet alleen verklaard wor den door communistische agitatie Evenmin zal men hierin een bewijs moeten zien, dat Syrië zich bekeerd heeft tot het communisme. Zeker, er is geen enkel land in het Midden Oosten waar de communisten zo zeer de gele genheid hebben gehad om te infiltreren en de publieke opinie te beïnvloeden, maar het communisme deed daarbij veeleer dienst als factor wiens steun gezocht werd in een interne machts strijd tussen de conservatievere ele menten en de meer jeugdige ultra-na tionalistische figuren. President Koeatly, die thans zijn toe vlucht in <lairo gezocht heeft, is een dergenen wiens positie door de huidige gebeurtenissen uitermate hachelijk ge worden is. Van hem verluidt, dat hij reeds sinds enige tijd met grote be zorgdheid de steeds nauwere binding van zijn land aan de Sovjet-Unie had gadegeslagen. Maar het meest opmerkelijke is wel dat president Nasser nu puntje bij paaltje komt deze bezorgdheid schijnt te delen. Koeatly is met groot eerbetoon in Cairo ontvangen en de pers over de huidige gebeurtenissen in Syrië zijn uitermate gereserveerd. Het is Egypte dus blijkbaar wel ernstig ge meend met de steeds met zoveel ophef verkondigde „positieve neutraliteit" Nasser heeft steeds een politiek van ba lanceren tussen de beide blokken willen voeren Dit is tenslotte ook, tenminste op korte termijn, de meest lucratieve politiek. Maar nu in het Midden Oosten een formeel-communistische staat dreigt te ontstaan, nu sohijnt Egypte er na aan toe te kiezen of te delen. De huidige gebeurtenissen vormen trou wens eveneens voor Egypte de gelegen heid bij uitstek om los te komen uit het isolement, waarin het in gezelschap van Syrië was geraakt ten opzichte van de andere leden van de Arabische Liga, die zich een voor een tot pro- westelijke staten hebben ontpopt. Op merkelijk is bovendien, dat Egypte zelf juist op het punt staat om weer nor malere betrekkingen met Frankrijk en Groot-Brittannië aan te knopen. Men kan zich overigens de vraag stellen of de gebeurtenissen in Syrië en het partiële succes, dat de Eisenhower- doctrine in de laatste maanden geboekt heeft, niet juist de bevestiging zijn, dat in laatste instantie, een politiek Van neutraliteit, en zelfs van „positieve" neutraliteit, in het Midden Oosten on mogelijk is? Zeker, het is ongetwijfeld de diepste aspiratie van de Arabische wereld om niet betrokken te raken in de machtsstrijd tussen de beide blokken maar als zulk een „neutraliteit" zou leiden tot herhalingen van wat zich thans in Syrië afspeelt, dan is het lang niet onwaarschijnlijk, dat zelfs Nasser zich in Washington tegen zulke risico'? zou willen verzekeren. Want hoezeer de Arabische wereld ook het „Westelijk.' imperialisme" moge verfoeien, het lijdt weinig twijfel of het atheïstische Sov- jet-imperialisme wordt hier nog veel meer verfoeid. Het tweede-kamrlid de heer Goedhart heeft onlangs schriftelijke vragen gesteld over de Brits-Duitse plannen inzake de gemeenschappelijke ontwikkeling en pro- duktie van geleide projectielen en ande re moderne wapens. Minister Luns heeft hierop thans geant woord. mede namens minister Staf, dat de Britse en Duitse regering eind mei van dit jaar hebben besloten een gezamen lijk onderzoek in te stellen naar de moge lijkheden van samenwerking op het ge- gebied van research en ontwikkeling voor defensiedoeleinden. Zij hebben hun part ners in de WEU en in de NAVO toegezegd hen op de hoogte te zullen houden van de voortgang, die bij dit onderzoek wordt gemaakt. Uit tot dusverre uit dezen hoof de ontvangen mededelingen blijkt niet, dat door de beide betrokken regeringen ».ou zijn besloten tot gemeenschappelijke •ntwikkeling en produktie van geleide irojectielen en lange-afstandsraketten en mdere moderne wapens. Hoewel een der gelijke ontwikkeling op den duur niet uit gesloten zou zijn, zijn er toch geen aan wijzingen, dat het Brits-Duitse overleg een stadium zou hebben bereikt, dat der gelijke besluiten op korte termijn zou mo gen doen verwachten. De vraag of bilaterale afspraken tot ge meenschappelijke ontwikkeling van derge lijke wapens te rijmen zouden zijn met de aard van de Europese samenwerking in de W. E. U en de N. A. T. O., is der halve vooralsnog voor het onderhavige ge bied van theoretische betekenis. De mi nisters willen echter opmerken, dat niet valt in te zien waarom bilaterale afspra ken op zich zelf afbreuk zouden doen aan de gezamenlijke defensie-inspanning van het grotere geheel. Reeds in het besluit van de raad van de W. E. U., waarbij de permanente bewapeningscommissie werd ingesteld, werd de mogelijkheid uit drukkelijk opengelaten tot het aangaan van overeenkomsten of het treffen van re gelingen op het gebied van de bewape ning, waarbij slechts enkele leden van de Unie zouden zijn betrokken. Soortgelijke mogelijkheden hebben ook steeds in de N. A. T. O. bestaan. Mits aan de partners bij de samenwerking gelegenheid wordt geboden eventuele bilaterale afspraken te toetsen aan hft algemene belang, be hoeft hiertegen naar het oordeel van de ministers geen bezwaar te worden ge maakt. werkgroepen, die een studie zullen wijden aan moderne wapens, inbegrepen geleide projectielen, op het gebied van respectie velijk de luchtverdediging en het gevecht te land. Hierdoor is reeds verzekerd, dat deze onderwerpen ook multilateraal zullen worden bezien. Zij zouden het in tussen onjuist achten, indien een samen werking op het gebied van de ontwikke ling en produktie van geleide projectielen en andere moderne wapens a priori be perkt zou worden tof de leden-landen van de W. E. U.. in aanmerking nemende, dat deze landen alle tevens lid zijn van de N. A. T. O., en in aanmerking nemen de, dat tot deze laatste organisatie ook landen als de V. S. en Canada behoren, welke bij uitstek over de middelen be schikken, zowel fysiek als financieel, om een dergelijke samenwerking tot maxi male resultaten te brengen. Op 77-jarige leeftijd is gisteren te Hilversum overleden de heer B. Vink, in leven oud-directeur van de n.v. Vinks Uitgevermij. met vestiging in Alkmaar en Antwerpen. De heer Vink heeft in zijn leven bijzonder geijverd voor de uitgave van toneelstukken, die geschikt moesten zijn voor het r.-k. amateurtoneel. Ruim 800 van dit soort stukken zijn door zijn toedoen uitgegeven. De thans overledene is tevens 18 jaar wethouder geweest in de tegenwoordig opgeheven gemeente Wijk aan Zee en Duin. Het stoffelijk overschot wordt zaterdag op het St-Barbarakerkhof te Hilversum ter aarde besteld, na een Mis van Requiem in de St.-Pieterskerk. In de op 5 september a.s. te houden algemene jaarvergadering van de N.V. Mij. „Santosa" te Amsterdam zal een sta tutenwijziging in behandeling komen. Daar de N.V. in Nederland over een be langrijk kapitaal beschikt, dat voor de ex ploitatie van het bedrijf in Indonesië niet nodig is, zal worden voorgesteld, het ge plaatste kapitaal van 498.000 terug te brengen tot f 292.800 of ƒ600 per aandeel waarbij de in het bezit van de maatschap pij zijnde eigen aandelen zullen worden ingetrokken. Zodra de ministeriële goed keuring op de aan te vragen statutenwij ziging is verkregen, kan worden overge gaan tot terugbetaling van 400 per aan deel van 1000. In aansluiting op hetgeen wtf te dezer zake meldden, kunnen .„jgtef' berichten, dat het Belgische n _Jeeid, UIUCII, uat lic» «-""OJpged6 van financiën officieel heeft me a.s. dat België omstreeks 11 septem ee<> overgaan tot de openbare em' „n ]0opw lening van 30 miljoen, met e rjtt. van 15 jaar op de Amerikaanse Deze lening zal worden terug l.5 door middel van een dotatie ,gn gc- miljoen die elk halfjaar zal w r m stort in een amortisatiefonds en bejjoUö' eerst op 23 februari 1963. Belg' ,erUgbC' zich het recht voor vervroegde g p. talingen te doen met ingang va0,s 0p emissievoorwaarden zullen, zo js, oP markt der Ver. Staten gebrull<e n va»'-* het ogenblik van de emissie wor gesteld. m,ergeI,<r De nieuwe lening wordt vast gi- men door een syndicaat van ban te0, vestigd in alle streken der Ver. anj onder de leiding van Morgan Stan e Co. en Smith, Barney and Co. Atneri' Ter aanvulling van de op de w,0rd' kaanse markt uitgegeven lening fSt(>l met de Internationale Bank v°°r ge<i en Ontwikkeling (Wereldbank) 0 5 10 lening aan België onderhandeld gr a„. miljoen of van een gelijk bedrag ver- dere valuta ter financiering varV,rUssel'' beteringswerken aan het kanaal f»r Charleroi. aao Voorts zijn thans onderhandeling®0 gêi- Zij zien dan ook geen aanleiding stap pen te doen in de W. E U. Zulks schijnt te meer overbodig, nu door de permanen te bewapeningscommissie in beginsel reeds is besloten tot de instelling van twee de gang tussen de Wereldbank e j (0 gisch Kongo over een lening va <jere miljoen of een gelijk bedrag,.!n valuta, welke lening door Belgie za den gegarandeerd Het is een zeer omvangrijk complex, dat hedenmorgen op de Rotterdamse luchthaven door mr. G. F. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, officieel is geopend. Het beslaat de gehele noordzijde van het voorterrein van de luchthaven en bestaat voornamelijk uit een groot restau rant, dat volkomen los staat op de noord oostelijke hoek en daarnaast vijf gebou wen, opgetrokken als grote hallen, wqar van de mee-te verbonden zijn door een lage tussenbouw. Talrijke ondernemingen hebben hier be drijfsruimte gevonden. Holland-Air, de Rijksluchtvaartschool en de Nationale Luchtvaartschool en Aero Contractor, die een luchtfoto- en reclamedienst heeft verkregen thans onderdak voor werk plaatsen en vliegtuigen. In een der us- sengebouwtjes werd de gronddienst van Rotterdam-Air ondergebracht en in een der hangars zagen wij het eerste, in Ne derland gebouwde vliegtuig, bestemd voor het besproeien van landbouwgronden en boomgaarden. Dat deze mogelijkheden er nu zijn ziet men ook op het vliegveld zelf, waar het een druk af- en aanvliegen is van allerlei wm Terwijl twee miljoen Parijze- naars op vakantie zijn gegaan en de Ville Lumière wemelt van toeris ten al zijn er niet zoveel als verleden jaar is Frankrijks minister van finan ciën in zijn departement langs de boor den van de Seine, waalop weer een spik splinternieuwe „bateau mouche" in ge bruik is genomen, voor hen die willen spelevaren, druk bezig gewee6t met het hakken in de begroting. Spanen van et telijke miljoenen en zelfs miljarden vlo gen naar alle kanten. Hij bekommerde zich er niet om. of het wit heet was of dat b.v. op 15 dezer, die in de goede oude tijd de hoogste en zonnigste dag van de maand opleverde, de toeristen tegenover de bezienswaardig heden te rillen stonden van de kou en de kille regen. Felix Gaillard hakte en.... in de Assemblée, niet ver van de Eif- feltoren, nam men het. Felix Gaillard was op 15 augustus heer lijk warm. Van de inspanning en de emo tie. Dank zij ons lijfboulevardblad weten we dat hij tevens buitengewoon verge noegd was over het slagen van zijn moei lijke taak al heeft hij niet kunnen ver hinderen dat de taxi's overdag 22 en 's nachts 14 procent duurder worden Over dat prijsverschil tussen dag en nacht heeft ons lijfboulevardblad ons nog niet ingelicht. Ook niet waarom de taxi's "s nachts minder verhoging nodig hebben dan overdag Maar dat komt nog wel. Wat Felix Gaillard betreft, het vertelde ons nog enkele interessante bijzonderhe den over deze minister van financiën, die 37 jaar oud, de jongste is sinds Poincaré en Caillaux. Het noemde hem de held van de dag, de glorieuze overwinnaar in de achtdaagse kabinetslag om de Franse frank. Felix Gaillard is pas na de oorlog in de politiek gekomen. Hij begon, evenals zijn partijvriend en premier. Bourgès-Ma noury, in de periode van de Résistance zich voor het openbare leven te interes seren. Ondergedoken, ging hij na 1940, toen hij reeds tot de verzetsbeweging toe trad, levendig belang stellen in de vraag, hoe Frankrijk na de bevrijding geregeerd zou worden. Hij nam een belangrijk aandeel in de economische oorlog tegen de Duitsers. Als eenentwintigjarige was hij geschoold tot jurist en econoom bij de belasting dienst gegaan, nadat hij oorspronkelijk au teur had willen worden. Zijn enorme ge heugen voor getallen wees hem echter automatisch de richting, waarin zijn car rière zich zou voortbewegen. Na de oorlog werd hij onder leiding van Jean Monnet propagandist van West Europa's econo mische integratie. Zeer tegen zijn zin is hij, om de Franse frank te redden de Franse import aan het beknibbelen ge gaan, in strijd met zijn opvattingen over de gemeenschappelijke markt Felix Gaillard is te Parijs geboren, maar zijn familie stamt uit Charente in het land van de cognac. Hij werd in 1946 kamerlid en als zodanig in 1951 en 1956 herkozen, een bewijs, dat hij zijn werk goed deed. Onder Robert Schuman kwam hij- voor het eerst in het kabinet. Dat was in 1947. toen hij tot staatssecretaris voor economische aangelegenheden werd benoemd en tot Frankrijks vertegenwoor diger in de Raad vaii Europa. Pleven, Faure. Pinay en Mayer beves tigden hem in deze functie. In 1955 leidde hij de Franse delegatie bij de onderhan delingen over gemeenschappelijke markt en Euratom te Brussel. Felix Gaillard heeft zich in het kabinet urgès-Maunoury tot taak gesteld de inflatie te bestrijden. Men beweert, dat hij hierbij voor niets zal terugdeinzen. toestellen. Talrijke lestoestellen tippen even de grond, een proef die hier bekend is als „laplanding" omdat het erom gaat juist daar de grond te raken, waar een lap is neergelegd. En het is deze drukte, die weer een goed verschiet opent voor het prachtige restaurant, dat een alleraardigst en steeds wisselend schouwspel biedt naar de zijde van het vliegveld. Eveneens heeft de nieuwe accommodatie een sterk effect op de verkeerstoren, waar „Charlie" de roepnaam van Luchthaven Rotterdam heel wat wenken te geven heeft aan de talrijke af- en aanvliegers. Een der nieuwste snufjes is wel de gloednieuwe brandweer, waarop haven meester A. W. F. van der Hoek terecht trots mag zijn. De brandweergarage bs- vindt zich recht tegenover de ingang van het restaurant. De zes brandweerlieden hun aantal zal moeten uitgroeien tot twee p'oegen van 13 man zijn gekle l in witte brandvrije pakken met dito helmen Hun wagens zijn geel, de kleur van alle service-materieel van het vliegveld. De eerste van de vier wagens, die ter be schikking van de brandweerlieden staan is er reeds: een snelle reddingswagen voorzien van allerlei zaken die nodig zijn bij het helpen wanneer onverhoopt een ongeluk mocht plaats vinden. Om vlug de slachtoffers te bereiken heeft men zelfs een elektrische handzaag aan boord. Aan deze wagen kan een lichtmast wor den gekoppeld, waarvan er reeds twee op het vliegveld aanwezig zijn. Start men le motor, dan gloeit in de top van een mast een krans van gloeilampen aan en de mast schuift telescopisch uit tot een hoog te van 11 meter, waardoor een lichtcirkel wordt verkregen met een straal van 24 meter. Samen mét de schijnwerpers van de brandweerwagen krijgt men een zee van licht die de plaats van een ongeluk in het volle licht zet. Om enig idee te geven van de omvang der nieuwe bebouwing: de vijf grote hal len zijn elk 28 m. breed en 22 meter diep. Ze zijn met deur-n, die de gehele geval beslaan, afgesloten. De kleinere tussenga bouwen zijn 14 m. breed en 33 m. diep. Afgezien van restaurant en brandweer is dus een bedrijfsruimte gewonnen van ruim 5000 vierkante meter. (Van onze correspondent) Drie bekende ondernemingen, nl. Bolte Gorter N.V. Groningen, N.V. Gebr. van Campen, Nijmegen en W. J. Stokvis N.V. Arnhem, hebben in gezamenlijk overleg in Gelre's hoofdstad onder de naam VIHAMY een groothandelsgebouw gesticht, dat aan de geheel gereconstru eerde Rijnkade een machtige indruk maakt. Dit gebouw is gistermiddag onder grote belangstelling door de burgemees ter van Arnhem, de heer Chr. Matser, of ficieel 'geopend. Daarbij heeft Arnhems eerste burger zijn waardering uitgesproken over het geen hier tot stand is gebracht. Dit ge tuigt, dat de geest van deze tijd is be grepen. Arnhem kan blij zijn, dat het centraal zenuwstelsel van de „Vihamy" hier gevestigd Is. Het heeft het gemeente bestuur steeds grote zorgen gebaard om de aloude firma W. J. Stokvis, wier pan den aan de Oude Kraan door de oorlog totaal zijn verwoest, zo goed mogelijk on derdak te brengen. Met de wens, dat de verwachtigen met deze Vihamy zouden worden beantwoord, verklaarde de bur gemeester het gebouw voor geopend. Het Griekse ministerie van buitenland- zaken heeft gisteren volgens Reuter bekend gemaakt, dat Grieken voortaan voor reizen naar Nederland geen paspoort meer nodig hebben. Op het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag was, naar wij vernemen, van een dergelijke regeling nog niets be kend. «af Een deel van het Nederlandse paviljoen op de Wereldtentoonstelling te Brussel is geheel koepelvormig met een monding als ingang voor de bezoekers. In deze koepel zullen het scheepvaart- en waterbouwkundige gedeelte va Nederlandse inzending onderdak vinden. De valuta-termijnmarkt te Amsterdam kenmerkte zich woensdag door een lichte ontspanning. Het disagio voor drie-maands ponden dat de vorige dag tot 17% ct, was uitgelopen kromp in tot 9% ct. door dat Duitsland op hoger niveau-afgaf. Duit se marken waren speciaal op langere ter mijn wat meer aangeboden, hetgeen met een lichte verlaging van het agio gepaard ging. Zo waren driemaands marken on veranderd. terwijl zes-maands 28 punten lager waren met een agio van 290. Dollars waren wat lager doordat de Ned. Bank haar afgifteprijzen voor termijnen tot uiterlijk drie maanden (voor langere ter mijnen is de Bank niet in de markt) heeft verlaagd. Voor de Franse frank viel een belangrijke inkrimping van het disagio waar te nemen. Termijn Brussel tenslotte bleek verdeeld. Vraag van commerciële zijde naar B. frs. op vier maanden bracht het agio voor deze termijn op 12% (giste ren 11%). hetgeen neerkomt op een ren tebasis van bijna 5 pet, voor 1 oktober voor dag en nacht of voor de dag Zelfstandig kunnende wer ken en koken. Gezin be staat uit 3 personen. Grote was buitenshuis. Eventueel vrij weekend. Mevr. H. C. Jansen Fran cois Haverschmidtlaan 3, Schiedam, Telefoon 69564. TELEFOON 3JJ°6 ROTTERDAM - le MIDDELLANDSTRAAT 115-117 nACCAflT NOG DRIE DAGEN. VRIJDAG. ZATERDAG EN ZONDAG! I VRIJDAG 2 EN 8.15 UUR fc. W IJS I ZAT. EN ZOND. 2 - 4.15 7 9.15 I Joop Walvis aan hei orgel regie: John Paddy Carstairs(Up^ln ihe world) 20 woorden 50 ets, elk woord meer 5 ets extra tot een maximum van 50 woorden bij vooruitbetaling Personeel gevraagd BEZUINIGING Het officiële nieuwsbericht over de stand op de arbeidsmarkt in de maand juli en dagbladkoppen en commenta ren gevolgen van: „Minder overspanning op de arbeidsmarkt door de bestedings beperking". En de oppervlakkige lezer gaat gerustgesteld over naar ander nieuws. Toen echter niet de socialisten, maar Colijn aan het bewind was, zou „Het Volk" boven zo'n alarmerend bericht heb ben gezet: „Toeneming van het aantal werklozen met 15.000 man, als gevolg van de bezuinigingspolitiek van Colijn". Wordt het niet hoog tijd, dat Regering en Pers het onnozele, misleidende, nieuw bakken woord van „bestedingsbeperking", dat aan de goegemeente niet de ernst bij brengt, die de zaak opeist, ver vangen wordt door het woord „bezuini ging" dat iedereen direct aanspreekt en met de noodzakelijke zorg vervult? En dat men de woorden „minder over spanning op de arbeidsmarkt", dat de ernstige waarheid verhult, vervangt door de bittere erkenning van „stijging der werkloosheid" Colijn durfde spreken van het door de toenmalige SDAP zo uitgebuite, hatelijke woord van „aanpassen"; onze huidige re gering laat met haar terminologie de bur gers doordansen op drassige bodem. Begon de economische crisis in 1929 óók niet met slechtere afzet tn de Ame rikaanse auto-industrie (zoals die ook nu een jaar geleden zich demonstreerde): met verlaging der prijzen van sleutel-grond stoffen (mals die nu ook al maandenlang voortduurt): met disconto-verhogingen; verhogingen van rente-tarteven (we zitten nu ook al op 51/» procent); toenemende inflatie allerwege, devaluaties tenslotte (nu alweer voortgezet door de Franse frank?) Ditmaal zal het zo'n vaart niet lopen; nu beheerst de economische wetenschap mèèr dan in 1929 de situatie: zegt de een de ander na. vergeten als men schijnt, dat de professoren van 1929 het óók dachten te weten, maar met hun toenmalige adviezen velen naar de kelder hebben ge- hol pen I Laat men daar tenminste nu ook weer de harde woorden voor de harde zaken gaan gebruiken om de goegemeente tijdig tot aangepast inzicht en handelen te bren gen. F.R. Bas van der Heijden zelfbe diening vraagt nette verkoopsters prettige werkkring, hoog loon. Aanmelden filiaal Broersvest 16. Goederen aang «n Te koop aangeboden z.g.a.n. mo derne kinderwagen, alsmede kin- derkleertjes van Va1 jaar. Adres: Boerhavelaan 56a, le et. Handel en Bedrijf Wij bemiddelen voor u bij erk. handelaren 15 pet. korting op rij - wielen, stofzuigers, wasmachines centrifuges enz. Ook op gem. be taling. Inlichtingen en introduc tie: Archimedesstraat 8a, ook na 6 uur. Diversen Te koop zeiaz. nest Airedale Terriers, 7 *v., kamp. afst. m. stamb., 65 >-emb. G. W. LLuiter- kamp, Enterstraat 180, Rij&sen (O.), tel. K 5480-2754. f N.V. INDUSTRIEELE PRODUCTEN COMPAGNIE vraagt een voor de Hoofd-, Kosten- en Crediteuren boekhouding en controlewerkzaamheden. Leeftijd plm. 21 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan: N.V. Industrieeie Producten Compagnie „I.P.C." Hoofdstraat 1- 5, Schiedam. VAN NIEUWENHUYZE'S STELLEN NOOIT T®1^/ Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf- Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1956. jt*4' v. Nieuwenhuyze's AutobedrUf, Aelbrechtskade Telefoon 5.6.9.9.0. (2 lijnen) De snelheid waarmede het nieuws de lezers bereikt ls belangrijk. Immers nieuws moet n e zijn. Een bericht heet van de naald wordt gelezen. Kers-vers van de pers ontvangt dagbladabonnee zijn krant In de bus vol nieuws. Elke dag wordt de krant met een zekere spanning tegemoet gezien. Nieuws trekt altijd, Iedere dag. Ook het advertentie-nieuws. Dagbladreclame Is bijzonder effectief door de aandacht, die iedere lezer Iedere dag voor krant heeft. Verover en verdedig uw debiet met dagbladreclame. r vi-ri AU ólc-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6