Kroesjtsjef wordt opzij gesehoven Premie voor werkloosheid Koninginnedag DE SITUATIE in HONGARIJE Departement; van O. K. Televisie-programma „Dag in opspraak en W. gelast onderzoek Ook in Parijs internationale oplichter gegrepen Vasthoudendheid van Utrechtse receptioniste beloond Oplichter met valse traveller- chèques in de val Opnieuw wijziging in de leiding van Sovjet-Rusland? Bezorging in flatgebouwen SPAANSE DANSERES IN HET NEDERLANDSE KOREN Gomnlka naar Bel gr ado Maandag 2 september 1957 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 55.000 mensen bij „Taptoe-Delft" met 0,2 pet. omlaag Kinderen zouden wapens hebben verborgen Bepaalde uitlatingen lokten klachten uit Beste dagen voor Interpol WEERBERICHT Muzikanten naar binnen Advies Sociale Verzekeringsraad Staker: of muiter? Groeiende argwaan Geknipt Nog een slachtoffer Van hand tot hand Roemeen? weerverwachting van het KNMI, geldit tot dinsdagavond, luidt: Aanvankelijk opklaringen, later weer zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Vannacht iets kou-- der, overigens weinig verandering 'n tempe ratuur. Matige, tijdelijk zwakke wind krimpend haar zuidelijke richtingen. Later veranderlijke ■Wind. dinsdag 3 september: zon op 5.53, onder 19.25 ^dur; maan op 16.17, onder 0.10 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Een militaire dictatuur ®wis Morros, die negen jaar lang als *8ent van de Amerikaanse contra-spio- "aSedienst in de Sovjet-Unie heeft ge kerkt, heeft voor een commissie van het Amerikaanse Congres o.a. verklaard, dat huidige Sovjet-minister van defensie, "marschalk Zjoekof, binnen acht maan- öen Kroesjtsjef opzij zal schuiven om een '"ilitaire dictatuur te vestigen. Oe mededelingen van Morros zijn zater- daS door de voorzitter van de Congres- Cornmissie voor anti-Amerikaanse activi sten, Francis Walter, bekendgemaakt. In een aparte verklaring zegt deze com- missie, dat de ontevredenheid van het r°de leger destijds reeds geleid heeft tot Vervanging van de voormalige premier malenkof door Kroesjtsjef. Volgens de inlichtingen van de com-, '"'ssie zou alleen maarschalk Konief, Plaatsvervangende minister van de- ensie, in staat zijn zich tegenover maar- Schalk Zjoekof te stellen, halter zei, dat het aan de macht °men van de militairen in de Sovjet unie een groot gevaar voor het Westen 'nhoudt. Hij ziet hierin tevens een ver klaring voor de impasse, waarin de ont wapeningsconferentie te Londen is ge raakt. Naar aanleiding van de benoeming Van Molotof tot Sovjet-Ambassader m Mongolië schrijft het Poolse vak- Verenigingsblad, Glos Pracy, dat* Mo lotof het tegen Kroesjtsjef c.s. heeft moeten afleggen, omdat hij er een af wijkende mening op na hield, op een Punt, dat van beslissende betekenis was voor de politiek.van de Sovjet-Unie. Volgens het blad zou Molotof beweerd hebben: 1. Dat een gewapend conflict tussen communisme en kapitalisme onvermijde lijk is; 2. dat de leuze inzake de mogelijkheid om een oorlog te vermijden, uitsluitend tactische waarde heeft. 3. dat de jaren tussen het komende con flict en nu slechts een periode van tijde lijke wapenstilstand zijn. Op grond van deze stellingen werd Mo lotof veroordeeld en won Kroesjtsjef met zijn politiek van „oprechte coëxisten tie" het pleit Het blad beweert, dat er in de hoogste regionen van de Sovjet-Unie verscheide ne jaren strijd is geweest over de te voe ren buitenlandse politiek. Deze strijd be reikte zijn hoogtepunt op de zitting van het centrale comité van de partij, die in juni is gehouden, en waarbij Molotof, Malenkof, Kaganovitsj en Sjepilof uit het partijbestuur werden gestoten. Zaterdagavond is de laatste voorstelling gegeven van het militair muziekfestival „Taptoe-Delft" op de Markt van de Prin- senstad. Wederom waren alle plaatsen be zet, zodat gedurende de tien voorstellin gen (generale repetitie en kindermiddag meegerekend) 50.000 tot 60.000 mensen de taptoe hebben gezien en beluisterd. (Van onze Haagse redactie). Vanwege het feit, dat op het ogenblik de reserve in het werkloosheidsfonds rond 400 miljoen bedraagt, hetgeen ruim voldoende wordt geacht, heeft de Sociale Verzekeringsraad de minister van Sociale Zaken geadviseerd de werk loosheidspremie met ingang van X januari 1958 te brengen van 1,6 op 1,4 pet. van het loon. De reserve in het werkloosheidsfonds wordt onder meer berekend naar het voortschrijdend gemiddelde van werk loosheidsuitkeringen over de laatste tien jaar. Aa ngezien de jaren van en direct na de oorlog nu afvallen op deze reke ning wordt de nodige reserve steeds la ger geschat. Tevens wordt in deze re serve een prognose gecalculeerd van de kosten, verbonden aan de gemiddelde werkloosheidsuitkeringen over de ko mende twee jaar met aftrek van de pre miegelden, die van werkgever en werk nemer ontvangen worden. In een zaterdag le Vlaardingen opge leverd complex woningwetwoningen heeft men een proef genomen met een boodschappenkastje, waarvan de fa brikant verwacht, dat dit de oplossing zal worden voor het bezorgingspyo- bleem in de grote flatgebouwen. De kastjes worden geplaatst in de portaals van de flats. Iedere bewoner heeft de beschikking over een eigen kastje, dat een flinke hoeveelheid le vensmiddelen kan bevatten. Alle be zorgers moeten dan de beschikking krijgen over de sleutels van de bood- schappenkastjes. De huistelefoon in de flats kan uitstekende diensten bewij zen voor het opnemen van de bestel lingen. Een nadeel is echter, dat de gemeen ten de kastjes niet in de woningwet woningen kunnen plaatsen, i.v.b. met de bestedingsbeperking. Er bestaat echter wel een oplossing hiervoor in de vorm van een huurkoopregeling. Voor Vlaardingen verkeren de onderhande lingen hierover in een vergevorderd stadium. De Hongaarse politie heeft een gehei me bergplaats van wapens en munitie gevonden, die verborgen waren door kin deren tussen de 13 en 16 jaar, aldus be richt het Hongaarse blad „Nepakarat" Volgens het blad zouden de kinderen de wapens verborgen hebben toen de „con tra-revolutie" was verslagen. Af en toe zouden de kinderen met deze wapens hebben gespeeld. Het feit zou aan de po litie bekend geworden zijn. doordat zij el kaar bij hun spel vaak verwondingen toebrachten. Het blad schrijft voorts, dat de organi satie van de communistische jeugd in Hongarije geen vat op de jeugd tussen de 16 en 18 jaarheeft gekregen. De jeugd zou haar vrije tijd doorbrengen, met liet lezen van pornografische lectuur en in de bioscoop, aldus het blad. „Esti Hirlap". een ander Hongaars blad bericht, dat er in de laatste 3 maanden in Hongarije meer dan 500 kinderen naar tuchtscholen zijn gestuurd. Inmiddels heeft de Hongaarse premier. Janos Kadar, gisteren tegenover mijn werkers te Tatabanya verklaard, dat hun levensstandaard vóór I960 niet belangrijk zal worden verbeterd, aangezien „ook een volksdemocratisch bewind niet kan tove ren". Volgens radio-Boedapest zijn er on der de rrfijnwerkers „nog enkele mensen, die met de contrarevolutionairen sympa thiseren". en die menen, dat de levens standaard niet zou zijn verbeterd, als er in oktotier van het vorige jaar geen op stand zou zijn geweest. Dit is onzin, al dus Kadar. De toestand zou zelfs beter zijn, als er geen „tegen-revolutie" was geweest. Hij noemde een van de belang rijkste dingen voor het land de tenuit voerlegging van de economische plannen voor de komende drie jaar. De premier zei voorts, dat „de vervol ging van communisten" in Hongarije niet langer kan worden getolereerd. Aan de j kant mochten partijfunctionaris- Naar aanleiding van bepaalde uitlatingen in het televisieprogramma van za terdagavond 31 augustus heeft de staatssecretaris van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. R. G. A. Höppener, een onderzoek doen instellen. Deze mededeling werd zondag gedaan door de persdienst van het ministerie van O., K. en W. Om een nadere uitleg gevraagd, heeft de staatssecretaris medegedeeld met te kunnen zeggen, welke uitlatingen hier bedoeld worden. Wel zeide hij, dat veie televisiekijkers rich onmiddellijk mei klachten lot het ministerie hadden ge wend. Het thans gelaste onderzoek zal moeten uitmaken, welke uitlatingen precies zijn gebezigd en zodra dat is vastgesteld, kan worden uitgemaakt of de klachten gegrond zijn, aldus de staatssecretaris. Ook de Nederlandse Televisie Stichting kon geen nadere mededelingen hangende het nr-derzoek verschaffen, terwijl eveneens de V.P.K.O.-sectie want het was tijdens een door de V.P.R.O. verzorgd programma, dat de uitlatingen zijn geschied geen nadere mededelingen kon doen. De uitzending, waarover het gaat, betreft kennelijk het Nationaal Pro gramma, ter gelegenheid van de ver jaardag van H. K. H. Prinses Wilhel- mina uitgezonden en dat getiteld was „Dag Koninginnedag". Het was samen gesteld door Jan Vrijman en Joes Ódufré in opdracht van de televisie sectie van de V.P.R.O. Deze omroep was namelijk aan de beurt om het na tionaal programma voor te bereiden, hetwelk bij toerbeurt door de aange sloten televisie-secties wordt gedaan. Wij kolonialen. Dat er rumoer zou ontstaan over het andere Kant moenten parujiuncuonaris-i Trnninalnviodao" dat sen de arbeiders niet op ruwe wijze be- j programma „Dag Koninginnedag ^aat jegenen. „Iedere burger, of hij commu nist is of niet, heeft dezelfde rechten, zolang hij loyaal is aan het regime", al dus Kadar. zaterdagavond per televisie de iN'eder- landse huiskamers werd binnenge- loodst, is zo meldt een onzer redac- teuren die het bezichtigde werkelijk niet te verwonderen. Niet, dat er niet veel in te waarderen viel. Dat was er ongetwijfeld al was het alleen maar om enkele van die oer-oude filmpjes eens te zien, die de Koninginnedag vreugde uit een bijna al onbegrijpelijk ver verleden weer deden herleven. Maar onmiddellijk al, bij de inter views van personen die er in een min of meer ver verleden „bij waren" ble'ek de zaak te ontsporen. Natuurlijk was het aardig, dat men een oud-kolo niaal uit Nederlands-indië had opge doken, die een Lombok-wapenfeit van een zestig jaar terug nog eens uit de doeken deed. Maar zet zo'n oude (87 jaar!) baas dan niet voor een televisie, althans niet voor een microfoon: want dan rollen er onherroepelijk herinne ringen uit een praatgrage mond, die, zovele jaren later, wel héél wonderlijk klinken, die aan alle kanten gevoelig heden raken, maar bovendien ge kleurd en overdreven als ze zijn niet voor een zo uitgebreid publiek geworpen kunnen worden. Want hls zo'n oude baas ..opstandige inheemsen" begint te schilderen en wanneer hij in één ruk daarna vertelt hoe de ko lonialen na de Lombok-episode gefê teerd werden door „mevrouwen en heren in Batavia, die ons anders niet aankeken" want „wij vochten voor hun dubbeltjes", dan gaan er aan alle kan ten vensters in scherven. Oranje verfvreugde Ook de oud-burgemeester van Zaan dam K. ter Laan (eveneens een tachti ger) kwam Koninginnedag-herinnerin gen ophalen. Deze S.D.A.P.-er van de oude stempel had namelijk óók Oranje herinneringen, uit de tijd toen hij, een kleine zestig jaar geleden, als hoofd onderwijzer in Delft woonde en zijn woning volledig in een oranje-kleur ge schilderd werd, omdat hij de vlag niet wilde uitsteken ter gelegenheid van Koninginnedag. Wel, zulke dingen ge beurden in die dagen; en dat de „schil ders" altijd even zuivere motieven van vaderlandsliefde etaleerden bij zulk een karwei, valt óók wel te betwijfe len. Maar het klonk wel een beetje vreemd op de dag, waarop we de ver jaardag van nu Prinses Wilhelmina plegen te gedenken en ook hier had de interviewer op een gegeven ogenblik de ook al op zijn praatstoel zittende, nog altijd krasse heer Ter Laan, com pleet uit de rails. Bepaald kras werd het, toen Tom Pauka een opvarende van de „Zeven Provinciën" naar voren haalde, om ook al herinneringen op te halen aan de tijd dat hij als „staker" op deze Neder landse oorlogsbodem (als „muiter" kreeg hij een vonnis van, menen we, negen jaar gevangenisstraf, die later werd teruggebracht tot vier jaar) ge schiedenis maakte. Enfin, velen zullen zich deze weinig glorieuze periode van een muitend Nederlands oorlogsschip in de Indische wateren nog wel weten te herinneren (een vliegtuighom maak te een eind aan de muiterij) en dat de man de kans waarnam om zijn visie op het gebeuren eens te belichten, zij hem maar niet al te kwalijk genomen; maar ook hier wist de interviewer de zaak niet in de hand te houden en zaten we plotseling te kijken en te luis- tereü naar allerlei details over een uiterst precaire affaire, waarin zéker niet een gestrafte de aangewezene schijnt te zijn om via t.v. en microfoon inlichtingen te geven, terwijl de inter viewer er alleen maar instemmend en goedkeurend bij zit te knikteen Bij Interpol draait het mechanisme op volle toeren. Men is er druk bezig met het ontrafelen van het verleden van de pseu- do-Duitser, die zaterdagavond in Amster dam kon worden gearresteerd, nadat hij in de hoofdstad en in Utrecht valse chèques had aangeboden en bovendien tracht men te achterhalen wie 's mans re laties waren. i:U.t /^"■fcelo had zaterdag, ter gelegenheid van het grote, internationale ¥0lksdansfestijn, afgevaardigden uit twaalf landen op bezoek en een van i'en Was de twee-en-twintigjarige (charmante) Maria Concepcion uit j?ntander. „Gouden Aren" luidde het motto, waaronder de feestweek in /Ia'"kelo werd gehouden en daarom was het niet zo merkwaardig, dat men overal korenschoven kon vinden, die hier opnieuw hun waarde s rustbank bewezen. Ook Maria zocht, vóór haar optredeneen plekje n het Nederlandse koren. Spaanse schoonheid tegen een Markelose ?.h°of, dat moet vereeuwigd worden, dacht onze verslaggever en bracht ~\lt Plaatje mee naar huis. Met behulp van de zeven woorden, welke hij ,lc'1 van een vakantiereis door Spanje herinnerde, alsmede achttien- °nderd handgebaren, kwam hij er bovendien nog achter dat Maria: al ri}e jaar deel uitmaakt van een volksdansgroep, 's morgens op kantoor 's middags vanwege de hitte niks doet, Nederland een heerlijk land rln^' j-l. woensdag is gekomen, hedenmorgen om half tien weer naar sUls gaat, in de Tierruca-straat nummer 23 woont, vloeiend Spaans geen stom woord van een andere taal verstaat en even vrien- ,e«jlc is als zij er uit ziet. Later ervoer hij óók nog, dat zij uitstekend janst. Voor een verslag van het Markelose dansfestijn verwijzen wij de ezer naar pag. 5. Aan de twintigjarige receptioniste van Hotel Smits te Utrecht, Jenny Ambt man, is het te danken, dat de politie za terdagavond in Amsterdam een internatio nale oplichter heeft kunnen arresteren. De man, de ongeveer 40 jaar oude, zich noemende Leonard Kuber, werd in de hal van Hotel ,,L' Europe" te Amster dam gearresteerd. Om kwart over vier zaterdagmiddag vervoegde zich een kleine donkere man aan de receptie van Hotel Smits te Utrecht in het Duits informeerde hij bij de receptioniste of er nog een tweeper soonskamer beschikbaar was. Óp verzoek van de gast werd hem de kamér door de huisknecht getoond. Terug in' de re ceptie zei de „Duitse gast", dat hij ge noegen nam met de kamer, maar dat hij tot sPÜt 2e«n geld bij zich had. Hij bood vijf traveller-cheques van twin tig dollar ter verzilvering aan. Op deze cheques, die waren uitgegeven door de Montreal Bank te Edmonton, Canada, be taalde de receptioniste 375 uit. Aan de hand van het paspoort van de man vul de zij het hotelregister in. De man bleek volgens een oud model Duits paspoort te zijn: Leonardus Kuber uit Frankfort am Main. Direct nadat de inschrijvings formaliteiten vervuld waren, verklaarde de heer K, dat zijn auto, met daarin zijn vrouw, nog bij het postkantoor stond en dat hij meteen terug zou komen. vijf chèques werden daarna eens aan een uitvoerig onderzoek onderworpen. Men zag er aanvankelijk niets bijzonders aan, maar toch informeerde de receptioniste bij de politie te Utrecht, of er wellicht ook valse traveller-cheques in omloop wa ren. Dit bleek, bij eerste informatie niet het geval. Ook het wisselkantoor óp het station te Utrecht zag niets bijzonders aan de chèques en wilde deze wel ver zilveren, op risico van de aanbieder. De directie van het hotel wilde echter zekerheid hebben over de echtheid van de chèques. Een kassier van de Nedérland- s.che Handel-Maatschappij werd gecon sulteerd en deze kwam tot de conclusie, dat de chèques waarschijnlijk vals waren. Op dat moment kreeg de receptioniste argwaan. Zij stelde de bedrijfsleider van het hotel van haar ervaringen op de hoog te, die direct de huisknecht achter de man aanzond, In de drukte vond de huis knecht echter geen spoor van de gast, Meneer K. uit Frankfurt meldde zich ook niet meer bij de hotelreceptie. De De politie te Utrecht werd van dit ver moeden op de hoogte gesteld Het was toen inmiddels zes uur geworden. De receptioniste, die persoonlijk verant woordelijk is voor de haar toevertrouwde gelden, berustte niet in het vermoeden en wilde zo spoedig mogelijk klaarheid in de zaak. Zij belde alle hotels in Utrecht op en vertelde van haar ervaringen met de Duitse gast. Het is waarschijnlijk aan' haar intuïtie te danken, dat zij ook op de gedachte kwam een hotel in Amsterdam op de hoogte te stellen. Zij koos daar voor Hotel „L'Europe". De Utrechtse politie alarmeerde intussen de centrale recherche. Het intuitief gevoel van de Utrechtse receptioniste bleek juist, want om acht uur meldde de Duitser zich aan Hotel „L'Europe". HQ toonde een traveller- chèque en wilde een kamer zien. Daar tegen bestond bij de gewaarschuwde Amsterdamse receptonist geen be zwaar. Terwijl de chasseur de Duitse gast een der kamers toonde, belde de portier van het hotel vijf maal aeht en binnen twee minuten stond de Am sterdamse politie in de hal van het ho tel. Het scheen, dat de Duitser de arres tatie verwacht had, want hij toonde zich helemaal niet verbaasd, toen hem werd verzocht mee te gaan naar het hoofd bureau van politie. Het bleek dat de man nog maar zes en een halve gulden van de in Utrecht ontvangen 375 over had. Juist de snelheid waarmee deze 375 verdwenen, heeft de indruk gewekt, dat men hier te doen heeft met een lid van een internationale bende. Zondagochtend echter bleek dat de man in de korte tijd, dat hij in Amsterdam was, reeds een ander slachtoffer had ge vonden, nog vóór hij in „L'Europe" ge vat was. Hij was namelijk kort daarvoor De twintigjarige Jenny Ambtman bij Hotel Negresco aan het Rembrandt- aan wie het te danken is, dat de inter- plein gearriveerd, had ook daar een ka- nationale oplichter werd gearresteerd. mer gereserveerd en vroeg daarna tra- veller-chèques te wisselen. Hij had dit aan een bank willen doen, doch die wa ren gesloten. Tien traveller-chèques van ieder 20 dollar bood hij aan en met on geveer 800 vertrok hij daarna om zoals in Utrecht even zijn vrouw, die in de auto wachtte, op te halen. Doch hij kwam niet meer terug, maar ook dat geld was drie kwartier later, bij zijn ar restatie in „L'Europe" verdwenen. De valse chèques gingen in Amsterdam snel van hand tot hand De hoteleigenaar, die achterdocht begon te koesteren, toen de gast ondanks zijn gereserveerde kamer niet terugkwam, besloot na te gaan of de chèques wel echt waren. Men ging naar het stationswisselkantoor, dat de chèques accepteerde en uitbetaalde. Waarschijnlijk zou zondag nog niemand de valsheid van de chèques bemerkt heb ben, wanneer de Amsterdamse recherche niet aan de mogelijkheid van nog meer slachtoffers had gedacht. Voor alle ze kerheid werd zondagochtend een recher cheur naar het wisselkantoor in het Cen traal Station gezonden om na te gaan of de arrestant dan wel zijn handlan gers of misschien hoteleigenaars hier al dezelfde chèques hadden verzilverd. Dit bleek maar al te juist In het hoofdbureau van politie werd de arrestant, die vlot Duits spreekt, zij het met een accent, duchtig aan de tand gevoeld. H(j reageerde daarbij ais een man, die er zich van bewust is, dat zijn spel althans in Nederland uit is. Zo bekende hij zonder aarzelen het in wisselen van de valse chèques in hotel Smits en Negresco. Voorts gaf hij toe, dat hri paspoort, waarmee hij zich legi timeerde, eveneens vals is. Hij is dns niet Leonard Kuber nit Frankfurt am Main De man heeft thans opgeven in Roe menië te zijn geboren, 42 jaar oud te zijn en Zalika Segal te heten. Hij zou sta- tenloos zijn. Volgens de recherche spreekt hij Roemeens en Russisch beter dan Duits. BQ zijn ondervraging gaf hij voorts toe ook in het buitenland soortgelijke chè ques te hebben uitgegeven. Bovendien is de organisatie echter druk met een ander geval: in Parijs is zondag namelijk nog een andere internationale oplichter gearresteerd, die enige tijd gele den een juwelier in Amsterdam bedroog met vervalste chèques van de Bank of America van honderd dollar. 's Mans naam moet met nog eerst uit zoeken, maar het staat al vast, dat hij een Portugees is, die in januari van dit jaar reeds de aandacht van de Franse politie had getrokken, toen hij in gezel schap van twee landgenoten in een gro te auto te Le Havre arriveerde. In Am sterdam had hij zich uitgegeven voor Amerikaan. Hudek genaamd, en met de ze naam had hij de chèques getekend. Bij het onderzoek na de oplichting werd in een van de hotelregisters de naam Hudek opgespoord. Deze heer was intus sen naar Kopenhagen vertrokken, maar hij bleek een volkomen eerzaam burger te zijn, wiens paspoort men enige tijd geleden in Barcelona had gestolen. Dit laatste feit en het signalement dat de benadeelde juwelier in Amsterdam van de oplichter had gegeven, waren echter voor Interpol aanknopingspunten, die binnen tien dagen tot de arrestatie van de Portugees door de Franse politie heb ben geleid. Het is nog niiet bekend of met de oplichter ook de juwelen terecht zijn. die de Amsterdamse juwelier op de valse chèques heeft afgegeven. Het is bij het werk van Interpol m het algemeen van veel belang, zo merkt men van die zijde op, dat bij het uitbe talen van chèques en het inschrijven m hotelregisters de gegevens uit paspoor ten enz. nauwkeurig worden genoteerd en dat niet de hand wordt gelicht met de bepaling, dat chèques moeten worden getekend bij de aanbieding ter veizil- vering. In Belgrado is officieel bekend gemaakt, dat de Poolse partijleider Gomulka deze maand Joegoslavië zal bezoeken aan het hoofd van een delegatie van de Pool se partij en de Poolse regering. Men verwacht, dat Gomnlka de vol gende week dinsdag 10 september in Bel grado zal arriveren Het zal zijn eerste ontmoeting met Tito zijn sinds hij we gens „Titoïsme" in de gevangenis werd geworpen door de „Stalinisten", die tot in de afgelopen maand oktober in Po len aan het bewind waren. Het semi-officiele Joegoslavische pers bureau Joegopress noemde Gomulka's bezoek met grote opmaak en met foto's van Gomulka en Cyrankiewicz. de Pool se premier. Aan geen enkele bezoekende communistische leider heeft de Joego slavische pers tot dusver een zo warm welkom toegeroepen. Naar in Belgrado verluidt het be zoek. dat de Sovjet-president Worosjilof deze herfst aan Joegoslavië zou bren gen voor enige tijd uitgestald

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 1