f t GRATIS kostelijke kinderzakdoekjes I NIEUWS TREKT ALTIJD - IEDERE DAG SUNIL voor de witste was Zieke Lourdespelgrims moesten zes uur op vliegtuig wachten MARGE rG. J. C. Lansbergen^ Vrijbank óók advertentie-nieuws Boer, wat zeg je van mijn kippen In een groen groen Knollenland Klein Klein Jjt Kleutertje Holle Bolle Gijs Kasjmir in Y eili gheiclsr aad NAAR EEN NIEUWE LOONRONDE IN INDONESIË Ui JONGEDAME JUFFROUW met 't minste werk! DOOR SLECHT WEER EN MOTORSTORING Zenuwachtige stemming op het Rotterdamse vliegveld Geen toestel IN DE Samenwerking Brand Assurantie Mijen Italië verkoopt wapens aan Tunesië NSC WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1957 PAGINA 6 m LOUIS GUSTAAF HUBERTUS MARIA VAN DE LOO L. G. H. M. VAN DE LOO ideale stoffen in ideale combinaties ideaal in de was 275o AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR W Ja, maakt U daar Uw kinderen eens blij mee! Er zijn 4 ver schillende zakdoekjes, de een nog leuker dan de ander. En allemaal bedrukt met kleurige tekeningen en rijmpjes uit-de-oude-doos. vers rund- en VARKENSVLEES 'tr f U krijgt ze zo eenvoudig l Tussen elke twee pakken Sunil zit zo'n vrolijk, wasecht zak doekje. Zorg dat U ze gauw in huis heeft! Minister Luns: Nederland kan actieve rol in V. N. spelen Opperbeste stemming CHIRURG DR. RUDOLF MATAS OVERLEDEN Amsterdamsche Zee- en Brand Assurantie Mi] en Brand Mij te Amsterdam Overwegen Film I Naastenliefde Ongerustheid over een verklaring van minister Samjono Film II Enige en algemene kennisgeving #5 To* onee grote droefheid overleed heden geheel onver wacht, op de leeftijd van 59 jaar, onze geliefde Broer, Zwager en Oom Uit aller naam: DEKEN L. VAN DE LOO Etten, Gelderland, Ï3 september 1957, Onze dierbare overledene is opgebaard in de rouw kapel van het St.-EUsabeths Gasthuis te Arnhem, waar '9 avonds om half acht de rozenkrans voor zijn ziele- rust wordt gebeden. De gezongen H. Requiemmis wordt opgedragen vrijdag 27 september om 10 uur in de St.-Eusebiuskerk aan het Nieuwe Plein te Arnhem, waarna de begrafenis zal plaatshebben om plm. kwart over elf op de r.-k. begraafplaats Moscowa aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in de kapel van de begraafplaats. Met groot leedwezen geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze geachte medewerker, de heer Zijn aangename persoonlijkheid en zijn stoere werk kracht zullen bij ons steeds in herinnering blijven. DIRECTIE EN PERSONEEL VAN VAN DE LOO'S WIJNHANDEL, N.V. Arnhem, 23 september 1957. Aannemer van alle voorkomende onderhoudswerken en verbouwingen KOEMARKT 1B - LANGE ACHTERWEG 69 SCHIEDAM TELEFOON 67498 Rechtstreeks uit Amerika is dit fijne jumper vest ensemble in 100% Orlon. De jumper heeft korte mouwen, 't vest is hooggesloten door- geknoopt. Wit, bleu, marine, bottlegreen, beige, cherryrood. X' -J*.,,:. bli SUNIL f. ;.-J n VAN NIEUWENHUYZE'S STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1956. v. Nieuwenhuyze's Autobedrijf, Aelbrechtskade 134, Rotterdam Telefoon 5.6.9.9.0. (2 Ujnen) GEVRAAGD: voor telefoon en eenvoudig administratief werk. Niet ouder dan 18 Jaar. voor assistentie van de hoofdjuffrouw. Leeftijd 25—30 jaar. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties WASSERIJ WILLEMS, Achterhaven 10, telefoon 35240, Rotterdam. 36 t/m 42 Zeer mooie ruimval- lende plooirok met heupstuk in Terlenka Superkwaliteit. (55% Terlenka, 45% wol. de ideale samenstelling), met optilon ritssluiting in de kleur van de rok. Div. moderne ruit- dessins. 0^75 36 t/m 46 $£m Moderne vestpullover rayé met coquet overhemdkraagje. In het Ideale materiaal Orlon, Grijs-Wit en beige-wit 24» Prachtige plissé waaierrok (Va cirkel) in Terlenka Super kwaliteit. (55% Terlenka, 45% wol, de ideale samenstelling). Opti lon ritssluiting'in de kleur van de rok. Antraciet, marine. zwart 29" Inlijsten van platen, foto's en aquarellen. Mooie sortering staaf- lijsten. Schilderijlijsten. Scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. van Loenen, Dam 41-43. tel. 66192. Showroom Vlaardinger- straat 6. Rooktafels 53.50. Draaibaar m. licht en 5-delig rookstel,: keus uit 6 modell.en. bij Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam. Ontwikkelen van rolfilms, klein en groot. Des morgens gebracht des avonds klaar. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, /Schie dam. OPENBAAR SLACHTHUIS SCHIEDAM Donderdag 26 september vanaf 2 uur ét f 2.—, f 2.50, f 3.— p. kg. e&A F J - 1 i L (Van onze verslaggever). Om kwart over zes gisteravond kwam eindelijk de „Darley Dale een Dakota van de Britse luchtvaartmaatschappij „Derby Aviation" met aan boortl een aantal zieke Lourdespelgrims los van de startbaan van het Rotter damse vliegveld Zestienhoven. Voordat het echter zo ver was, wij berichtten in een deel van onze edities gisteren reeds hierover was er wel het een en ander gebeurd. Het was een bijzonder ongelukkige samenloop van omstandigheden, die het vertrek van de vijftien zieken en het begeleidende gezelschap van artsen, verpleegsters en aalmoezenier meer dan zes uur op het Rotterdamse vliegveld deed wachten. Als alles goed was gegaan, dan had om elf uur uiterlijk een door „Rotterdam Air" in opdracht van de Raptim gecharterd toestel van de „Derby Aviation" op het platform van Zestienhoven moeten^ staan; zou het vliegtuig om twaalf uur zijn ver trokken en om vier uur in Ossun, de luchthaven van Lourdes zijn geland, ruimschoots op tijd om de zieken in het Asyle Notre Dame de Lourdes op te nemen, te laten eten en voldoende uit te laten rusten voordat vanmorgen vroeg het Minister Luns zegt in zijn toelichting op de begroting van Buitenlandse Zaken voor 1958 o.m., dat Nederland meer dan eens in de gelegenheid is in het milieu der Verenigde Naties een zelfstandige en actieve rol te spefen, welke aan zijn lid maatschap een bijzondere zin verleent. Als voorbeeld noemt hij het aandeel van Nederland in het werk van de economi sche en sociale raad en de stimulerende invloed, die ook volgens objectieve waar nemers van de Nederlandse werkzaam heid in dit belangrijk orgaan is uitgegaan. De minister hoopt, dat de Verenigde Naties door herverkiezing van Nederland in de raad voor een nieuwe periode van drie jaar ons land in staat zal stellen haar activiteit in de omvangrijke economische en sociale sector van de V N. voort te zetten en uit te breiden. Elders zet de minister de taak der V. N. met betrekking tot het Midden-Oosten uiteen. Het streven naar een oplossing zal door de regering krachtig worden ge steund, waarbij voor haar mede als uit gangspunt geldt, dat niet getornd kan worden aan het bestaansrecht en de onaf hankelijkheid van de staat Israël. Het ligt in het voornemen dat Neder land dit jaar zal deelnemen aan bijeen komsten van een zestal commissies en werkgroepen van de economische com missie voor Azië en het Verre Oosten uit de Verenigde Naties, die een terrein be strijken, waarop Nederland grote deskun digheid bezit. eerste bezoek aan de Grot gebracht zou worden. Doch wat er om elf uur op Zestienhoven ook te zien viel, er was geen toestel van de „Derby Aviation" en dat toestel was er om half twaalf ook nog niet. „Rotter dam Air" Informeerde in Engeland naar de oorzaak van dit lange uitblijven. Het antwoord was, dat men vanwege het slechte weer aanvankelijk niet had kun nen opstijgen, doeh om half twaalf was het toestel de lucht ingegaan en zou om half twee ongeveer op Zestienhoven lan den. Nadere informaties leerden echter, dat het toestel, toen het in de lucht was, met motorstoringen te kampen had en naar Derby Airport was teruggekeerd. Zenuwen Het personeel van Rotterdam Air begon het langzamerhand zwaar op de zenuwen te krijgen. En dit was niet te verwonde ren. In het eerste jaar van haar bestaan op 1 oktober is „Rotterdam Air" een jaar op Zestienhoven aan het werk was zoiets nog niet voorgekomen. Bovendien was dit het eerste ziekentransport, dat „Rotterdam Air" verzorgde en wanneer er enkele ernstige patiënten, zoals hier het geval was, bij zijn, dan wordt het een erezaak om alles zo goed en zo vlot mogelijk te doen verlopen. Terwijl de wachtende pelgrims op een uitgebreide warme lunch werden getrak teerd, belde „Rotterdam Air" alle moge lijke relaties af om een toestel te krijgen, dat eerder op Zestienhoven kon zijn dan het gecharterde vliegtuig van de „Derby Aviation". Geen van deze maatschappijen had een toestel over en dus werd er maar weer contact opgenomen met de Britse maatschappij die ten spoedigste een toe stel, dat in Manchester gestationeerd was, naar Rotterdam zou sturen. Dat was de „Darley Dale", die om half zes op het vliegveld arriveerde. Het was verbazingwekkend te bemer ken, hoe de zieken zich door deze tegen spoed heensloegen. Het was voor hen allen vrjj ongemakkelijk. De lopende patiënten hadden zich al gauw een rustig hoekje in het restaurant nitgezocht, doch de ernstige zieken moesten op alle moge lijke en onmogpiyke plaatsen worden ondergebracht: één lag er in het douane kantoor; een ander had een rustplaats gevonden op een iafcl in het oude restau rant en een tweetal zeer ernstige patiën ten bleven rustig In de wagens liggen, die hen naar het vliegveld hadden ge bracht. Ook op het verplegend personeel werd een zware wissel getrokken. De verzor ging van zieken in dergelijke omstandig heden valt nu eenmaal niet mee en bet zwaarste was het voor de broeder van de Bossche G.G.D. (waarvan een groot aantal personeelsleden aan de A-griep lijden), die een forse nachtdienst achter de rug had en steeds maar tot de con clusie kwam, dat hij zijn allernoodzake lijkst middagdutje had over te slaan en aan zijn tweede vierentwintig uur waken diende te beginnen, want hij had weer nachtdienst. En toch was de stemming bij alle pel grims opperbest. De mogelijkheid om de nacht in Rotterdam door te brengen en dan vanmorgen vroeg naar Lourdes te vertrekken werd nog overwogen, doch een gesprek met de Hospitalité in het pelgrimsoord leerde, dat men, hoe laat het ook werd, welkom was. En dus werd onmiddellijk, nadat de „Darley Dale" het platform was opgezweaid, in allerijl ge tankt; eën rij stoelen uit het toestel ge sloopt, brancards gemonteerd en de zieken ingeladen. Ruim een half uur later den derden de motoren weer en taxiede het toestel naar de startbaan. Was het wonder, dat het personeel van Zestienhoven deze moedige zieken, die met zoveel pech begonnen aan een bedevaart, die voor hen de vervulling van een harte- wens moet zijn, met veel sympathie na wuifde? De Veiligheidsraad heeft gisteren bezig gehouden met de kwestie-Kasjmir, doch na een uiteenzetting van de Pakis taanse minister van buitenlandse zaken, Noon, en van de Indiase minister van defensie, Menon, is tenslotte na een kort debat over de procedure de zitting ver daagd. De Pakistaanse minister verklaarde, dait elke suggestie voor een vreedzame op lossing van de kwestie-Kasjmir, die de Zweed Jarring vorig jaar na besprekingen in India en Pakistan heeft gedaan, voor zijn regering aanvaardbaar zijn. India wilde ze echter niet aanvaarden, zo zei hij. Noon meende, dat India geen volksstem ming in het omstreden gebied wenst, om dat het vreest, dat de uitslag ten gun ste van Pakistan zal uitvallen. Hij drong aan op positieve maatregelen van de Veiligheidsraad om tot demilitaniserin.g van Kasjmir te komen en om te verzeke ren dat een volksstemming in overeen stemming met vroegere resoluties van de Veiligheidsraad wordt gehouden. De Indiase minister zei slechts, dat Noon de kwestie verkeerd voorstelt. Hij stelde voor dat men eerst Jarring en an dere leden van de raad zou horen en dat hij daarna op de Pakistaanse verklaring zou antwoorden. Dr. Rudolf Matas, die in de gehele wereld bekend is door zijn werk op het gebied van de chirurgie der vaten, is maandagavond op 97-jarige leeftijd te Touro in de Amerikaanse staat Louisia na overleden. Dr. Matas was voorzitter van de in ternationale vereniging van chirurgen. In haar verslag over 1956 maakt de di rectie van de Amsterdamsche Zee- en Brand Assurantie Mij. van 1820 N.V. mel ding van de principiële overeenstemming die zij met de Brand Mij. te Amsterdam van 1790 N.V. heeft bereikt inzake een nauwe samenwerking van beide maat schappijen. Verdere besprekingen, na het verslagjaar gevoerd, hebben ertoe geleid dat, als eerste stap op de weg naar een volledig samengaan, met ingang van 1 ja nuari 1957 de resultaten van beide maat schappijen zullen worden „gepoold", ter wijl de maatschappijen elkanders ver plichtingen volledig zullen garanderen. Voorts is het kiezen van dezelfde grond slagen voor het vaststellen der jaarcijfers noodzakelijk. Reeds In het verslagjaar zijn daarom enigszins gewijzigde waarderings maatstaven met betrekking tot de tech nische reserves toegepast, waardoor het totaal daarvan hoger is komen te liggen dan het bij toepassing der oude maatsta ven zou zijn geweest. In Canada neemt de „Amsterdamsche" sedert 1956 tezamen met bevriende Ne derlandse mijen deel in drie ter plaatse gm/estigde assurantiemijen en in hetzelfde jaar heeft zij medegewerkt aan de op richting van de te Amsterdam gevestigde N.V,'Verzekering Mij „De Twee Steden", van welker kapitaal zij 25 pet heeft ge fourneerd. In totaal komen de deelnemin gen pp de balans voor jnet een kostprijs van f 556.600, waartegenover een reserve ad 214.000 staat. Het eigen bedrijf gaf goede resultaten te zien. De bruto premie nam met 620.606 toe tot 3.695.668, de premie eigen reke ning met f 415.732 tot f 2.766.462. Het bruto bedrijfsoverschot bedroeg f 720.796, de netto winst f 179.598, waarvan 106.358 voor diverse doeleinden werd gereser veerd. Evenals over de voorgaande boek jaren wordt 10 pet dividend voorgesteld. Blijkens het verslag over 1956 van de Brand Mij te Amsterdam van 1790 N.V. beliepen de bruto-premiën f 9.727.400 (8,735.100) en de netto-premiën eigen reke ning 5.888.300 (5.305.400). De winst over het jaar bedraagt 803.398 (v.j. 218.524), waarvan na te betalen belastingen ad f 150.000 een be drag van 653.398 beschikbaar is. Voor gesteld wordt een onveranderd dividend uit te keren van 9 pet. Voorts wordt o.a. toegevoegd aan de reserve voor deelne mingen in andere ondernemingen f 346.057, waarmee deze reserve stijgt tot f 786.000, zijnde 50 pet van de totale aankoopprijs van de deelnemingen. Ook wordt een reserve voor herkapita- iisatiebelasting gecreëerd ad f 125 per aan deel. in totaal derhalve f 37.500. Het ligt in het voornemen om zodra, de op handen zijnde wet Herkapitalisatie daartoe een gunstige gelegenheid biedt, op de aande len een bijschrijving te doen van 25 pet, derhalve f 500 per aandeel, waartoe het extra reservefonds van f 150 000 zal wor den bestemd. De door aandeelhouders als dan verschuldigde belasting zal uit de nieuw gevormde reserve worden voldaan. NEDERLAND telt een respectabel aantal overwegen ruim zesduizend als ik het wel heb en omdat die alle maal iets te malten hebben met de openbare weg, waarover het steeds drukker wordende verkeer voortsnelt, loopt er zo af en toe iets mis, meestal, omdat men verzuimt de trein zijn in de historie verworven voorrangsrecht toe te kennen. Het is nog altijd een dure droom van de Nederlandse Spoor wegen alle onder haar verantwoordelijk heid ressorterende overwegen te ver vangen door viaducten; het treinkaar tje zou in dat geval echter iets méér gaan kosten en dat wil dan zeggen iets te veel voor u en mij. Een (welgekozen) compromis vormen de moderne, automatisch bediende overwegen, die met een arm de rechter weghelft afsluiten; de ervaring heeft geleerd dat deze robots, die ten hoogste vijf en veertig seconden de bomen om laag laten, méér respect afdwingen dan de door mensenhanden bediende ver sperringen. De Nederlandse Spoorwe gen streven er naarsteeds meer van deze automatische bomen in werking te stellen; zaak is derhalve het publiek terdege voor te lichten over liet „ge bruik" van deze moderne passage. VANDAAR, dat aan Profilti opdracht is gegeven een film te maken, waarin het een en ander over het overwegen- vraagstuk wordt verteld en waarin de weggebruiker wordt voorgelicht over hetgeen hij bij een spoorwegkruising kan doen en wat hij er per sé uit zijn hoofd moet laten. Gistermiddag draaide deze rolprent voor een aantal genodig den in het Scheveningse Seinpostthea- ter premièrehet is de bedoeling, dat de twee copieën straks, h oktober, res pectievelijk in het Amsterdamse City theater en in het Rotterdamse Gen- traal-theater aan het programma zul len worden toegevoegd, om daarna een toernee door het gehele land te maken. De door Jan netel geregisseerde film: „Een minuut of de eeuwigheid duurt zestien minuten en de makers zullen er beslist hun best op hebben gedaan. Er zitten verscheidene goede close-ups m zoals die van de flikkerende waar schuwingslampen en de kleuren zijn in hoge mate boeiend. Over het verhaal zal de bioscoop-bezoe ker echter minder enthousiast zijn: my herinnerde de zoete vorm van proga- qanda tenminste sterk aan de verma nende plaat „Ach vader, niet meer' waarmee men jaren geleden doorge winterde pimpelaars achter de tapkast vandaan wilde halen. Of die plaat ooit succes heeft gehad weet ik niet, wel. dat er boze bengels waren die er van maakten „Acht 'vader, niet meer", het geen dan beduidend minder preventief moet hebben gewerkt dan door de ont werpers was bedoeld. op weg naar een neef die huwen gaat. Hij rijdt voortreffelijk, maar bij een overweg krijgt hij ijhet plotseling op de heupen en riskeert wat hij niet riske ren mag. Wanneer hij, uit blijdschap dt hij het nog nèt heeft gehaald, een muziekje wil opzetten, klinkt er een stem door zijn luidspreker; de spoor wegen spreken, of misschien ook wel zijn geweten, of het Verbond voor Vei lig Verkeer. Na een serie overigens weinig aanspre kende waarschuwingen arriveert de man tenslotte op het stadhuis, waar de ambtenaar een vergezochte vergelijking trekt tussen overwegen en het huwe lijk. ■De film kan niet bijster instructief wor den genoemd en evenmin realistisch; symbolisch daarvoor is het feit, dat het geheel zich afspeelt op een prach tige, naar Nederlandse begrippen zeld zaam zonnige zomerdag, hetgeen de makers intussen ellende genoeg heeft gekost, want het wachten op dat zon netje was er de oorzaak van, dat de film maanden later gereed kwam dan was gepland. Dat is jammer; een goede instructie zou hier zeker op zijn plaats zijn geweest en de voortreffelijke jour naals, die men wekelijks in de biosco pen te zien krijgt, getuigen van het feit, dat men het in Nederland beslist kan. Het zou te scherp zijn te zeggen dat met deze overweg film de trein is ge mist, maar het geheel ging euvel aan de zoetheid, die ook een deel van onze Veïlig-Verkeer-propaganda kenmerkt. WAT dit laatste betreft mag, als goede uitzonderingnog wel even de zojuist wijd verspreide suggestieve) plaat van de Actie voor God worden vermeld, de Katholieke Muurkrant no. 2S, waar op, onder een realistische foto van een verkeersongeluk, het onderschrift Naastenliefde heeft altijd voorrang Dat spreekt ddn, en is dat niet de eer ste eis voor een goede propaganda De Tunesische ambassadeur in Rome heeft zijn regering meegedeeld, dat de Italiaanse regering machtiging heeft ver strekt voor de verkoop van Italiaanse wapens aan Tunesië. In Tunis leidt men hieruit af, dat het westelijk embargo op de wapenverkoop aan Tunesië nu is opgeheven. In officiële Franse kringen in Parijs is vorige week verklaard, dat de Fran se regering haar stilzwijgende goedkeu ring heeft verleend aan eventuele Ita liaanse wapen leveranties aan Tunesië, nadat zij door de Italiaanse regering hierover was geraadpleegd. Wel is aan Italië verzocht de nummers van de wapens te noteren, zodat kan worden nagegaan of zij ook in handen van de Algerijnse opstandelingen ko men. Zoals men weet heet: ook Egypte een wapenaanbod gedaan aan Tunesië. Het betreft bier een gratis aanbod, dat, vol gens een zegsman van de Tunesische re gering door Tunesië is aanvaard. Maandagavond had de Tunesische am bassadeur in Cairo gezegd, dat Tunes:® wapens nodig heeft om zich te verdedig®11 tegen „de voortdurende schending van d® Tunesische grenzen door de Franse 1®' gers". Volgens onofficiële berichten uit Tun:5 zou er spoedig een afvaardiging naaf Egypte vertrekken om de wapens ul te kiezen. Het voorlichtingsbureau van de TO" nesische regering heeft bekend gemaakt, dat op zondag J.l. Franse soldaten ."e Tu- nesisch-Algerjjnse grens z\jn overgesto ken, huiszoekingen hebben verricht in het dorp Fej al Kahïa en een 35 jaar ou»e Tunesiër mee hebben gevoerd naar Alge rije. Tunesië heeft de Franse er herhaal delijk van beschuldigd, dat zij in hun ties tegen de Algerijnse opstandelingen geen rekening hielden met de Tunisch grenzen. Frankrijk heeft hierop geant woord, dat de rebellen Tunesië als bun basis gebruiken. HET is de (door Leonard Huyzinga ge schreven) geschiedenis van een man, die met zijn echtgenote blij achter het stuur va/n een grote automobiel kruipt, De Indonesische minister van arbeid, Samjono, heeft verklaard, een algemene loonsverhoging van twintig procent voor de arbeiders van particuliere bedrijven „redelijk" te achten. Hij zeide, dat de betrokken bedrijven de loonsverhoging moeten bespreken met de vakbonden waarbij rekening zal moeten worden ge- honden met de aard en de draagkracht van de respectieve bedrijven. Deze verklaring van minister Samjono heeft buitenlandse zakenkringen in Dja karta geschokt. Deze kringen verklaar den tegenover de correspondent van het ANP. in Djakarta te vrezen, dat vele kleine en middelmatige ondernemingen en in het bijzonder als zij niet voor de export werken, geen nieuwe Ioonsverho ging meer zullen kunnen dragen en dat een aantal van hen genoodzaakt zal zijn de deuren te -luiten. De woordvoerder van een groot c'n::rcrr. van cultuurondernemingen zeide. dat de nieuwe loonsverhoging kon worden ver wacht na dé recente monetaire maatrege len. welke in feite het karakter van een verkapte devaluatie hadden. Zij voegden daaraan toe, dat de aanbeveling tot een verhoging van twintig procent „een plezierige verrassing" is. Minister Samjono onthulde, dat 'ijd®^ een vergadering tussen het kabinet leden van de centrale commissie tot slechting van arbeidsgeschillen, we'ke vorige week is gehouden, was besTo- tot het nemen van stappen voor een 9®® verhoging, in verband met de gevei? van de nieuwe monetaire maatregel® welke tot een omvangrijke stijging 1 de prijzen voor de dagelijkse leve behoeften hadden geleid. Minister Samjono legde zijn veiklar* af, nadat de directeur van de Bank in.„g nesia, Indrakusumah, de waarschuw' had doen horen, dat de Indonesische g porten in de komende maanden ge5^ zullen dalen, zowel in omvang .-te- geldswaarde, als gevolg van versleet ring van de wereldmarkt. Wijzend zwakker wordende positie van het PAg sterling, de gulden en Franse franc. Pji TndraVnsmnah. dat Euroüa ziin in^r. Aê ie f'1 zal moeten gaan beperken, terwO Verenigde Staten een voldoende cjj< raad van de voornaamste Indonesi exportprodukten hebben* Alc Al1-8 All, Arei Are, Aln Afa" Alcet Amst

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6