Dr. Drees kondigt nationale kouwlening aan womnb Streefbedrag van 100 miljoen tegen 6 procent rente Felle aanval op rijksbemiddelaars Kath. mijnwerkers berusten niet in regeringsbeslissing Opnieuw relletjes in Warschau „Ik heb mijn eed van officier niet Twee jaar ontslag Lei; en gevangenisstraf en majoor K. geëist Verdediger bestreed waarde van getuigenverklaringen Verhouding tussen Missie en NOVIB DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN W oningbouwlening hebbe de interesse van de kunstmaan Verwarring over een (oude?) komeet Kettingreactie in de mist Australische radiografie-deskun digen menen: Russische kunstmaan zendt ook foto's van aarde en planeten naar omlaag Studenten bleven echter binnen Maandag 7 oktober 1957 Twee doden op onbewaakte overwegen Treinconducteur trok tijdig aan de noodrem Geen wederoprichting i Vereinigte Stahlwerke Parijse provincie der Dominicanen Hulp aan militie Verklaring van het Aartsbisdom WEERBERICHT Ook rentespaarbrieven Kan de kunstmaan niet eens poolshoogte nemen? „Groot beraad" Zie verdere gegevens op pagina 5 t/if rijdende trein gestapt ,,'n TIP VAN BOOTZ" Wie ontving de giften? kapitein b. d. S. uit Voorburg te horen. Verdediger vroeg vrijspraak Zie vervolg pagina 6 Kardinaal Wyszynski spreekt Aartsbisschop wenst commissie van deskundigen De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vannacht hier en daar mist. Morgen droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige oostelijke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. Dinsdag 8 oktober: zon op 6.54, onder 18.04. Maan op 17.40, onder 6.26 uur. SCHIEDAMSCHE COURANT Nederland moet blijven bouwen In verband met de noodzaak van de financiering van de woningbouw heeft de minister-president, dr W Drees, die op het ogenblik tqdens de afwezigheid van minister Hofstra ook 'minister van Financiën ad interim is, zaterdagavond over «Je beide zenders van Hilversum een toespraak gehouden, waarin hij aankon digde. dat de Bank voor Nederlandse Gemeenten, op uitnodiging van de regering een nationale woningbouwlening gaat uitschrijven. De lening (f 100 miljoen en zoveel meer als er meer wordt ingeschreven) zal worden uitgegeven tegen de koers van loo pCf in stukken van f 100. f 500 en van f 1000 met een looptijd van 25 jaai De eerste vijf jaar zal er geen aflossing plaats vinden. De rente, die deze lening geeft, zal e pet bedragen. De minister-president deed een dringend be- foep op de toehoorders op deze lening in te schrijven en haar tot een succes »e maken ®rees zei-de in zijn toespraak, dat mJfeiering' speciaal van de ge- a öjJCLiaai - meentehjke woningbouw, ernstig in ge- ls gekomen. Hij wees er op, dat er j. al berichten waren verschenen, ten i" op wezen dat in somige gemeen- Woningbouw binnenkort zou Ste» Worden stopgezet bij gebrek aan «eia. De regering heeft echter zoals ook reeds in de Troonrede was aangekon- het plan haar uiterste best te doen met alle haar ten dienste staan- de middelen te trachten de geregelde »°°rtgang van de woningbouw te ver- rfren De plannen die de regering in dit op dicht heeft, vallen in twee delen uiteen. Ih de eerste plaats wil de regering de 'ihanciering van de toekomstige wo ningbouw weer op een gezonde basis stellen daarnaast moet dan een oplos sing worden gezocht voor de overgangs- moeilijkheden, die in het jaar 1957 zijn gegroeid. In de Troonrede en in de Miljoenen nota is aangekondigd, dat de regering heeft besloten in 1958 weer langlopen de woningbouwvoorschotten aan de ge meenten te verstrekken tot een totaal bedrag van 540 miljoen. Dit bedrag is voldoende om de bouw van woningwet woningen in 1958 te financieren. Het •preekt vanzelf, dat hiermede een aan zienlijke financieringslast van de ge meenten is afgenomen, een last die nu dus op het Rijk wordt gelegd. Intussen zijn wij er met deze wo- ningbouwvoorschotten nog niet, aldus dr. Drees, want met de bouw van al- 6en maar woningen is de zaak niet r°hd. Er moeten ook straten komen en ^lering, waterleiding, gas, elektriciteit, ^nrtom al die voorzieningen die aan- moeten zijn, wil een huis be- £*mbaar zijn. Deze voorzieningen kos- Y aan de gemeenten handen vol geld. den de tweede plaats moeten de gel gen i^den gevonden om die womn- m de betalen, met de bouw waarvan son,; erste helft van dit jaar werd be- aatiw£-20llder dat een vaste geldlening In J Was. venri derde plaats zal in de overblij bon,,, maanden van dit jaar nog met de jy, van een aantal nieuwe woningen is Worden begonnen, maar ook dit pp,, mogelijk, als men de benodigde Qen niet weten te vinden. Er is de regering veel aan gelegen «MVeltVolgens deelde de minister-pre- mee, dat de Bank voor Neder landse Gemeenten bovengenoemde le ning zal uitschrijven. De opbrengst hier van zal deze bank op haar beurt weer aan de gemeenten uitlenen. Bij de ver deling zal ernaar worden gestreefd, dat het meest nuttige rendement voor alle gemeenten tezamen wordt verkregen. Bij het beraad hierover zal de Verent ging van Nederlandse Gemeenten wor den betrokken. Van het slagen van de ze lening zal het in belangrijke mate afhankelijk zijn of Nederland kan blij ven voortbouwen of niet. Er is de rege ring aan het slagen van deze lening dan ook veel gelegen. Nadat dr. Drees vervolgens had ver meld in welke coupures deze lening wordt uitgegeven, waarbij hij tevens zeide, dat de eerste tien jaar geen ver vroegde aflossing zal zijn toegestaan, merkte hij t.a.v. het uitgeven van de stukken van 100 op, dat de bedoeling daarvan is, dat een grote kring van spaarders aan de lening kan deelne men. Nederland kan ongetwijfeld zijn woningprobleem oplossen. Maar daar voor is dan nodig, dat wij met ons al- len onze gezamenlijke besparingen we- ten te vergroten. Wie op de lening inschrijft, doet dus goed. Maar beter doet de inschrijver, die het geld voor zijn inschrijving vindt door het ergens anders op zjjn uitgaven te besparen, ook in die zin, dat hij bepaalde grotere uitgaven, die hij anders zou hebben gedaan, nog een tijdje uitstelt. Laat uw besparing door het inschrijven op deze lening dus een extra besparing zijn, aldus de minis ter-president. „De actie, die nu wordt ondernomen, kan slagen, als èn de kleine spaarders èn de grote spaarders bereid zijn om de handen ineen te slaan teneinde een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. De lening richt zich dus zowel tot de kleine spaarders als tot de grote spaar ders. Voor de kleine spaarders zullen binnenkort door de bank voor Neder- landsche gemeenten ook nog z.g. rente spaarbrieven worden uitgegeven, met aankoopwaarden van 25, 100 en 500. Deze uitgifte zal met een spaar actie gepaard gaan, waarbij o.a. ook de werkgevers zullen worden opgewekt hun medewerking te verlenen", aldus dr. Drees. Vervolgens deed hij een dringend beroep op de medewerking van spaar banken. levensverzekeringmaatschap pijen, pensioenfondsen en andere in stellingen, die gelden op lange termijn beleggen. Om de inschrijving voor deze instel lingen gemakkelijker te maken heeft de Bank voor Nederlandse Gemeenten be paald, dat ze hun inschrijvingen, als ze dat willen, kunnen betalen met kas geldleningen aan gemeenten of aan de bank zelf. Dr. Drees besloot zijn toespraak al dus: „Nederland heeft gebouwd: Neder land bouwt nog: Nederland wil en moet blijven bouwen. Een ieder, die inschrijft op de nationale woningbouwlening, werkt er aan mee, dat Nederland voor zijn snel groeiende bevolking kan blij ven voortbouwen." Op de onbewaakte overweg in de Vos- senweg te Apeldoorn is zaterdagmiddag de 38-jarige L. T. uit Apeldoorn met zijn rijwiel gegrepen door de dieselelektrische trein Winterswijk-Apeldoorn. L. werd ern stig gewonde naar het St-Liduina-zieken- nuis overbracht en overleed kort na aan komst aldaar. Zondagmiddag om half een is de 41-ja- rige landbouwer F. A. C. uit Beek op de onbewaakte overweg onder de gemeente Beek met zijn bromfiets door de snel trein Sitard-Maastricht gegrepen en ge dood. De treinbestuurder bracht de trein tot stilstand, waarna door de rijkspolitie van Beek een onderzoek werd ingesteld Met bijna 1 uur vertraging kon de trein de reis voortzetten. Tussen alle berichten over de kunst maan door kwam uit New York de tijding, dat de Palomar-Universiteit in Californië een nieuwe komeet had ontdekt. Zij zou vrijdag voor het eerst zijn gezien en on geveer drie uur voor zonsopgang zicht baar zijn, in het sterrebeeld de Leeuw, tussen de sterren Regulus en Denebola. De komeet had. volgens dat bericht, een dubbele staart, waarvan de delen onge lijk van lengte zijn. Later werd echter door het Planeta rium Hayden te New York meegedeeld, dat de waargenomen komeet geen nieuwe staartster was, doch de reeds in de ach- - tiende eeuw ontdekte komeet van Encke. waarbij dit er van - -<.-ag, dat „Wjj zijn bereid te bewijzen, dat het college van rijksbemiddelaars niet ob jectief heeft gestaan tegenover de pre mieregeling voor het mijnbedrijf. Dit col lege is er slechts op uit geweest een on gunstig advies aan de regering uit te brengen. Enkele heren in dit college heb ben de nationale loonpolitiek aan de par tijpolitiek opgehangen en de vraag rijst of het niet tijd wordt deze heren uit het college te verwijderen''. Dit verklaarde de voorzitter van de Nederlandse Katho lieke Mijnwerkersbond, de heer Frans Dohmen, zondagmorgen tijdens een bij eenkomst van de Ned. Katholieke Mijn werkersbond in Terwinselen bij Heerlen. Hij beklaagde het arbeidende volk van Nederland met een dergelijke gang van zaken in het college van rijksbemidde laars. De katholieke Dondsvoorzitte-r wees er op, dat de eerste afwijzing van de premie regeling door de regering, op grond waar van de Mijnindustrieraad verzocht werd de vaststelling der premieregeling op te schorten, gebaseerd was op een advies van het college van rijksbemiddelaars Eerder dit jaar zijn twee andere ko meten ontdekt: de Arend-Roland en de Merkos. delde bovengrondde lanen in het mijn bedrijf anderhalve cent hoger lagen dan in vergelijkbare bedrijfstakken. „Maar Door de dikke mist heeft zich op de weg van Manchester naar Birmingham in Engeland een ongeluk voorgedaan ivaarbij dertien auto's iverden beschadigd, een man om het leven kwam en drie mensen werden gewond. De foto geeft een beeld va n de ravage toen de mist teas opgetrokken. later hebben de rijksbemiddelaars moeten toegeven", aldus bondsvoorzitter Dohmen, „dat er sprake was van een gemiddelde achterstand van de bovengrondse lonen van vier tot vijf cent. De grote grief tegen deze loonsvergelijking is- dat de toestand bij de bovengrondse mijnarbeider steeds zo rooskleurig mogelijk en die bij de arbeiders van de vergeleken bedrijfstak ken steeds zo ongunstig mogelijk werd voorgesteld". „Maar", zo zei de heer Dohmen, „de door de Mijnindustrieraad, door werk gevers en werknemers ontworpen rege ling mocht het nu eenmaal niet halen. Voor hen is de regeringsbeslissing een politiek compromis geworden. Van de kant van de katholieke federatie is alles geprobeerd om een afkeuring te voor komen. Onze bond en de Katholieke Ver eniging van mijnbeambten zullen hier niet in berusten en de strijd tegen de re- geringsopvaftingen over de geleide loon politiek en het mijnbedrijf voortzetten. Over de vorm van deze strijd is nog geen beslissing genomen". De mijnwerkers, zo zeide de heer Dohmen verder nog, weten nog niet, wat zich allemaal achter de schermen heeft afgespeeld. Dat zullen ze echter te weten komen, zo besloot hij, tijdens het „groot beraad", dat de Katholieke federatie nu ter hand genomen heeft. Ten aanzien van de houding van de Ned. Katholieke Mijnwerkersbond en de Kath. Vereniging van Mijnbeambten t.o.v. de regeringsbeslissing, zal na dit groot beraad een definitief standpunt worden bepaald: het staat vast, de strijd is niet ten einde. Rusland heeft in de nacht van vrijdag op saterdag de eerste aardsatelliet ffer wereld het luchtruim ingezonden en daarmee de eerste stap op weg naar de maan gezet. Zaterdag gaf de Russische geleerde A. K. Kasatkin op een bijeenkomst van de Nationale Akademie voor Wetenschappen in Washington een beschrijving van de Russische plannen ten aanzien van vuurpijlen, geleide projectielen en aardsatellieten (foto boven). Op de B.B.C.-luisterpost te Tat Field in het Engelse graafschap Kent, waren zaterdag de technici bezig een zo duidelijk mogelijke ontvangst van de signalen, die de Russische aardsatelliet uitzendt, te krijgen (foto onder) Zaterdagavond heeft een treinconducteur door tijdig aan de noodrem te trekken zo goed als zeker het /even kunnen redden van de 38-jarig« assistent-chirurg j c Schelven uit Rotterdam. Van s. was oS 't station Hofplein even in een op vertrek «taande trein gestapt om iemand weg te brengen. Eerst toen de trein reeds aan rijden was wilde hij uitstappen, maar kwam tussen het perron en de trein te recht De hoofdconducteur, die het ongeval op merkte wist door aan de noodrem te trek. ken de' trein bijna onmiddellijk tot stil stand te brengen. Nu is Van S. er met een diepe snijwond aan 't hoofd en vermoede lijk een hersenschudding afgekomen. Hij is het ziekenhuis Bergweg opgeno men. De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen enStaalheeft verklaard, dat een wederoprichting van de door de geallieerden ontbonden „Ver einigte Stahlwerke niet voor 2°?dken ring in aanmerking zou kunnen komen indien een daartoe strekkende aanvraag zou worden ingediend. Uit deze verkla ring mag echter niet a contrario worden afgeleid, dat dus wel ontheffing zou wor- den verleend voor minder omvangrijke concentraties op het gebied van de staal- produktie. Een dergelijke ontheffing za: met name niet kunnen worden verleend indien zulke concentraties tot een over heersende positie op de markt voor een der meer gespecialiseerde produkten zou leiden. De zeereerwaarde pater Kcpf O P., prior van het klooster Saint-Jacques te Parijs is tot provinciaal der Dominicanen van de Parijse provincie gekozen. Hij volgt pater Ducattillon O.P. ^P> die zoals men zich herinneren zal, in juni jl. na een aanrijding door een auto om het leven is gekomen. In Warschau zijn gisteravond voor de vierde achtereenvolgend maal relletjes in het centrum van de stad uitgebroken. De studenten van de Polytechn. Hogeschool, die donderdag- en vrijdagavond bij de on geregeldheden betrokken waren, zouden zich gisteravond echter evenals zaterdag avond niet hebben laten zien. In een of- (Advertentle) RECTIFICATIE In de advertentie in ons nummer van 3 oktober, stond abusie velijk vermeld: Inzender ONTVANGT 1 fl. Tip van Bootz. U gelieve te lezen: Inzender ONTVING 1 fl. Tip van Bootz. militair Mn fie Kriircr? saterdag geduurd. Tijdens de zitting eiste de auditeur ^ttraf "a^t,roigfaaaad te Ve,*«-West. luit kol. »r. W. J. Smits, een gevan deiiitrr mr w 1 van Pc"*6* aftre^. en ontslag uit de militaire dienst. De ver- r nncrlinlr'iir kon wnrrto Vr?.es vrÜspraak omdat volgens hem alleen schuldig of onschuldig kon worden uitgesproken. Er is geen tussenweg en geen enkele aanleiding om clementie te bepleiten. 6 - I:i deze vijf uur L, echter wel gebleken, dat deze zeer gecompliceerde zaak rond de majoor, die er van wordt beschuldigd van twee agenten in Engeland Van B. en U. resp. 7500 enl5.000 aang,ften te hebben ontvangen, nog tal van myste nes bevat Het is met makkelqk een oordeel te vellen in dit opzienbarende pro ces, dat vele minder verkwikkelijke zaken heeft opengelegd, die betrekking heb ben op de buitenlandse aankopen voor de Nederlandse landmacht. Met veel spanning za. men dan ook de uitspraak van de Krijgsraad op woensdag a.s. om kwart voor tien afwachten. direct kwam er een verrassende ge- In het kleine zaaltje aan de burgemees- tuigenverklaring van de magazijnbedien- ter van Camebeeklaan werd de behan- de T„ die in dienst is van getuige D., deling van de zaak voortgezet, die woens- wiens kantoor in Den Haag is gevestigd dag was onderbroken, omdat de verde- en die agent is van een Engelse firma, diging veczectt een nieuwe getuige, de Op II februari hac deze nl. verklaard. 3 of 4 maal een bedrag van 500 te hebben afgegeven ten huize van maj. K. aan iemand, die hem geheel de indruk gaf, dat. zij mevrouw K. was. Vorige week donderdag heeft de officier-commissaris hem echter foto's laten zien van een tweetal dames en getuige T. herhaalde nu zaterdag, wat hij donderdag reeds had gezegd, nl.: dat hij geen van beide dames ooit gezien had. Eerste raadsel: deze foto's waren van mevr. K. en haar kinderjuffrouw. Hier uit blijkt dus dat noch mevr. K. noch haar kinderjuffrouw ooit geld van T. heeft ontvangen. Wie dat dan wel is geweest bleek tijdens het proces niet. De auditeur-militair, luit. kol. mr. W. J. Smits, achtte de ten laste gelegde fei ten bewezen. Getuigen D. en Van B. al dus de auditeur-militair hebben onder ede verklaard, dat zij giften hebben ge geven. „Hiermee leggen zij zichzelf in handen van de officier van justitie. Het zijn twee schrandere zakenlui en zij zijn niet gek. Ik heb sterke aanwijzingen, dat zij de waarheid hebben gesproken". Vervolgens ging hij de verklaringen van getuige D. na. Gebleken is, dat ge tuige T. aan het adres van majoor K. geld h :eft afgegeven, hoewel niet be kend is wie het aannam. Dit was in to taal 1500. Ook getuige mej. F. is twee maal bij majoor K. geweest en heeft hem 2000 gegeven, terwijl getuige K. (boek houder van Q. in Den Haag) een maal 750 heeft gebracht. Uit de boekhouding van D. was geble ken, dat in totaal 15.000 aan majoor K. was overgemaakt of overhandigd. Deze waren als privé geboekt of ten name van de fa. Alvist in Engeland waarvan D. directeur is. Uitvoerig werd door mr. Smits inge gaan op de levering van Piat-onderdelen uit Engeland aan de landmacht. Volgens verklaringen van de andere hoofdgetuige Van B. zou majoor K. hebben bevorderd, dat bepaalde Engelse firma's (waarvan Van B., vertegenwoordiger van de Staat der Nederlanden in Engeland, bij de aan koop van legergoederen, provisie ontving) de aankopen werden gegund. Majoor K zou 'A deel van de provisie van Van B. ontvangen. Met de aankoop van de Fiat-onderde len was een bedrag van 57.000 gemoeid, Majoor K. had Van B. in Engeland ver zocht bij vier firma's offerte te vragen, Hij had van Van B. slechts 2 opgaven ontvangen. Van B. zou van maj. K. geen volledige gegevens ontvangen hebben Omdat lagere inschrijvingen mogelijk waren geweest, had de Staat financieel nadeel ondervonden door de handelwijze van majoor K. Deze had immers verzwe gen, dat de firma, die de gunning kreeg een zeer hoge provisie van 10'/« zou uit betalen aan Van B.. In zijn urenlang pleidooi, ging mr. W J. van Es uitvoerig in op de verschil lende getuigenverklaringen met name van de kroongetuigen D. en Van B. Te voren echter sprak hij zijn verwonde ring uit over de wijze, waarop het voor onderzoek had plaatsgevonden. ficiële verklaring hebben zij zich van de relletjes gedistantieerd en ook objectie ve waarnemers waren van mening, dat zich onder de demonstranten geen stu denten bevonden. Het is mogelijk, dat een en ander in hoofdzaak het werk van ben des opgeschoten jongens Radio - War schau en de studentenverklaring spreken van „groepen straatschenders" is ge weest. Maar het viel in het bijzonder gis teravond toch op, dat deze „groepen straatschenders" kennelijk volgens be paalde instructies handelden. Zaterdag avond zijn, naar officiëel door de politie werd bevestigd, honderdenvüftig personen gearresteerd» zondagavond werden op nieuw vele demonstanten gegrepen. Toen droeg de militie voor het eerst geweren op de rug. Beide avonden maakte zjj druk gebruik van traangas. Ofschoon de studenten zich uitdrukkelijk van de ongeregeldheden distantiëeerden de meesten bleven binnen en enigen hielpen gisteravond zelfs dp militie bij het herstellen van de orde is de bitter heid onder hen over de wijze, waarop zij donderdag, en vrijdagavond zijn bejegend toch groot. Gisteren gaven zij een verkla ring uit, waarin zij de beschuldiging ver wierpen dat zij „onverantwoordelijk" zouden hebben gehandeld. Het communistische partij-comité heeft aan de Universiteit van Warschau een brief gericht, waarin wordt gezegd, dat er op de hogescholen van Warschau, die in totaal 15.000 studenten tellen, een zeer moeilijke en ingewikkelde toestand be staat en dat er een of andere oplossing voor al deze problemen gevonden moet worden. Men is er volkomen zeker van zo heet het verder dat al deze ver schrikkelijke ongelukken vermeden hun nen worden door middel van vrije uitw.s- seling van gedachten en politieke ge sprekken met de studenten. De Poolse communistenleider Gomul- ka heeft gisteren een geheime bespre king gehad met vooraanstaande hootd- redacteuren en andere journalisten. Vele studenten hebben gisteravond in de studentenkerk (St.-An-na) te Warschau een godsdienstoefening bijgewoond, tij dens welke dp primaat van Po,len' K®r.~ di-naal Wyszynski de predikatie hield. Hij zei volgens Reute-r o.m.: „Ik begrijp Uw moeilijkhedn en Uw gevecht om vrij heid van denken en meningsuiting. 1K grijp al die dingen, maar U moet ook al die dingen in ere houden, die L" nu reeas heeft, En U moet trachten begrip tp krij gen voor Uw levensomstandigheden, noe hoe moeilijk en gecompliceerd zij vaak ook zijn. Juist op het ogenblik moet werken voor 'n betere toekomst van o land, werken, zoals Jod wil U werkt, want het is niet mogelijk Polen lief te hebben zonder God lief tehebben Volgens onbevestigde t achten zou zaterdag in Warschau één mihtieman zijn gedood door een demonstrant. hulpverlening Het secretariaat van het Aartsbisdom deelt mede, dat de onjuiste mededeling dezer dagen in sommige bladen versche nen, als zou de door het Katholiek Maat schappelijk Beraad afgelegde verklaring over samenwerking met de NOVIB „na overleg met de aartsbisschop" zijn opge steld, de aartsbisschop doet vrezen, dat hierdoor aan de weinig overzichtelijke discussie een nieuwe grond van verwar ring is toegevoegd, alsof de betreffende verklaring de bedoeling had in het com plexe geheel van vraagstukken rondom de NOVIB het laatste woord te spreken. De aartsbisschop is van mening een maal gesteld de primaire taak van de katholiek om de missie en daarmede te vens de bevolking van de onderontwik kelde gebieden te steunen dat er m de NOVIB een vorm van samenwerking ge vonden kan worden, die acceptabel geacht moet worden; hij hoopt ook dat deze ge vonden wordt, opdat alle landgenoten zonder bezwaren kunnen samenwerken in gezamenlijke liefdevolle aan mede-mensen in nood. Dit houdt echter niet in dat de huidige gang van zaken in en rondom de Ww geen ernstige vragen oproept. De problematiek rondom de NOVIB reikt verder dan de vraag aai de con crete organisatorische vorm van de s menwerking, verder ook dan de c0,n"' dentie van de NOVIB-activiteit met de Wereld-Missiezondag of de aanvaara baarheid van de concrete door ae NOVIB voorgestelde projecten; veraer zelfs dan de vraag naar de verhoudmg in het praktische vlak tussen N05en Missie. Deze problematiek reikt tenslotte aan het Kerkbegrip en aan de vraag naar de omvang van de taak van de Kerk. De Aartsbisschop is voornemens üeze prrblematiek voor te leggen aan een stu die-groep van deskundigen, om aldus tot de gewenste klaarheid te komen, -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 1