LEUKE Ligne nr JL r nraH m\ M, c ia 0 n_|A Hoe bestellen wij een patroon? 7 J'" flip <"Sl W J Via een respectabele reeks van V-, H-, spoel- en andere lijnen zijn we tot de „ligne flou" gekomen. „Flou" net als de tijd waarin we leven en het weer dat we alle dagen maar opnieuw te verduren krijgen. Ze lijkt soms wel een beetje gek, die „flou"-lijn, maar ze is nu eenmaal mode, wat zeg gen wil, dat ze gedragen wordt. Wij hebben ze dan zo draagbaar mogelijk gemaakt en heushet resultaat is nog zo slecht niet! Dat een paar modelletjes wel wat „sophistiqué" aandoen, geeft q heus nietwe willen toch \MJx- van onze tijd zijnof niet? |1 o o oo .0, COUPE. Een vierkantje is 10 cm. Naden en zomen zijn niet inbegrepen. Het patroon is uitgewerkt voor een borst- wijdte van 94 cm. Van de modelletjes die in midden voor niet dichtgeknoopt worden knippen we de over slag en het belegselpatroon weg. (Aan patroontje no- 8.) Juist die twee modelletjes hebben ook geen kraagje en de halsuitsnijding dient volgens patroon-schema ge wijzigd te worden. Ook juist hier zijn er geen zakjes op het rokje. Het voorpand van deze jurken wordt ge knipt zonder naad maar er is wel een naad in midden achter. De kokerjapon met ronde hals heeft geen mouwtjes. Deze dus weglaten en de schouderlijn iet wat laten zakken zie patroontje no. 78. 1. CEINTUURTJE: erfkel knippen; 2. MARTINGALE (te strikken): dubbel knippen; 3. KRAAGJE: dubbel Boven: Een eenvoudig salontafeltje ....Als je niet over veel plaats beschikt. Een vernuftig scharnierensysteem zorgt er voor dat het tafeltje ook lager gesteld kan worden. En als het laag komt te staan, dan gaan meteen ook de wieltjes vastzitten. jVet iets voor mijnheer. Eigenlijk wel een handig iets, zo'n dientafeltje. Net een manusje van alles! Wie kan er nu bij een gezellig etentje met vrienden zonder een rollend tafeltje Volle schotels worden er mee aangebracht en lege weer terug. Een gerecht moet, ook terwijl men met eten bezig is, warm gehouden worden. Geeft niet: een spiritusstelletje op die leuke helper naast de tafel en klaar is Kees. Kopjes en wat er verder nodig is voor de koffie heb je altijd bij de hand. Je hoeft niet telkens opnieuw weg te lopen. Ruim zo op voorhand al een heel klein plaatsje in op het tafeltje Jc wiltKom, we zouden wel bezig kunnen blijvenHier heb je ze Rol het naast zijn luie stoel zijn rookgerief erop, een lekker glaasje aperitief en de rits kranten over het handvat. Hel hout, rotting rond de boorden en twee platen in zwart mat glas. Mag evengoed in zijn bureau als in de salon gezien worden. En wat leuk om het op een zonnige namid dag mee op het terras te nemen. Onder: Een reizend televisietoestel kunt ge ook al hebben. Nu eens wil je het in de salon, dan weer zou je het graag in de eet kamer willen. Niets is gemakkelijker met Ons tafeltje. En als je nu maar alleen je toestel een tikje anders wou oriënteren? Kan ook.... dank zij ons manusje van alles. 'S knippen zonder naad In middenachter 2 maal: 4. BORSTZAKJE: dubbel knippen; 5. HEUPZAKJE: dubbel knippen; 6. MOUW: dubbel knippen; 7. RUGPAND: dubbel knippen; 8. VOORPAND: dubbel knippen. NAAIWERK: De figuurnaad dichtnaaien. Eventueel ook de coupenaden die de taille moeten aangeven, maar bij de mo delletjes die een ceintuurtje krijgen kunnen die weggelaten worden. Voor- en rugpand langs zij- en schou dernaden aan elkaar zetten. De mouwen dichtnaaien, de coupenaadjes in de kop van de mouw b.v. en die nodig is voor de goede vorm, alsmede de beide kleine coupenaadjes onderaan die de mouw doen aan sluiten dichtnaaien. De mouw inzetten. De manteljurk: Het belegsel naar de rechterkant omvouweh, de overslag stikken, inknippen en het belegsel terugvouwen. Met flanelsteken vastleggen. Wil men uitgemonsterde knoopsgaten maken wat toch altijd steviger en mooier is dan moet met de eerste fase een aanvang gemaakt worden vóór het belegsel te stikken.. De tweede fase kan nadien afgewerkt worden. De patjes die zakken simuleren vouwen en dichtstikken. Omdraaien en op hun plaats bevestigen. De beide delen van de martingale worden gevouwen, gestikt en omgedraaid. Ze worden in de zijnaden op de gewenste hoogte meegestikt. (Eventueel de reeds ge stikte naden openmaken, de uiteinden op elkaar leggen, stikken en omdraaien. Aan de halsuitsnijding zetten. Chemlslerjurk: De paremanture van het lijfje wordt net zo afgewerkt als voor de manfeljurk. In het [kokje gaat men als volgt te werk: Naad middenvoor wordt dichtgestikt tot 15 a 18 cm van de taille (juist jp tmiddenvoor natuurlijk). In die opening onder de taille worden drukknoopjes aangebracht. Onderaan op een hoogte van een 30 cm wordt de naad terug losgetornd en zo krijgen we een leuke plooi in middenvoor die voor een gemakkelijke wijdte zorgt. Natuurlijk moet dan ook het belegsel (dat plooiruimte wordt) tot op een goede hoogte dichtgestikt worden. Het verdere afwerken van die chemisierjurk geschiedt net als de manteljurk. Jurkje met ceituur en vierkante hals: De vierkante hals afwerken met een valse zoom. Om de opening in middenachter die tot een 10-tal cm onder de taille reikt een stik sel aanbrengen. De rits inzetten. Rechte kokerjapon met ronde hals: Décolleté en armsgaten met een val se zoom afwerken. Ook hier zit de opening in middenachter en tot on der de taille. Een stiksel aanbrengen en de rits inzetten. De mantel jurk: Ideaal voor heij boodschappendoen bij koel zonnig! weer. Er wordt liefst 'n warm wol-j len stofje voor gekozen. Het kraagje is rond en zeer eenvoudig. De mou wen zijn 3/4 en ingezet. Chetnlsierjurk: Fijne ruitjes of pied-de-cocq zijn als altijd ideaal voor zo'n jurkje. Voor kraagje, pat jes en ceintuurtje kan een wollen stofje in afstekende kleur gekozen worden. Opletten dat de kleur hier van met de rest niet gaat vloeken. Alleen het lijfje is dichtgeknoopt. Jurkje met ceintuur: Kies hiervoor een mooie fijne jersey. Er is thans prachtig materiaal hierin te ver krijgen, De coupenaadjes in de taille zijn niet ingestikt daar de wijdte toch ingenomen wordt door het cein tuurtje. Dit laatste kan een simpele band jersey zijn liefst effen dia rond de taille gestrikt wordt. In het rokje geen patjes. Koker japonnetje: Krip of zware mousseline zullen het heus goed doen voor dit kokerjaponnetje. Het kofnt meteen in aanmerking voor een meer geklede namiddag. Rond décolleté en patjes die zakjes simuleren. De taille is sledhts eventjes aangeduid door de niet diep ingestikte coupenaadjes en de zijnaden. Dit eenvoudige japonnetje kan het best hebben dat er een lang fantasie-parelsnoer bij gedragen wordt. Patroon no. 376 X is in ware grootte te verkrijgen: Borstwijdte: 90 cm 94 cm. b. Vermeld nauwkeurig nummer en let ter van het patroon (en soort kleding stuk, bijv. japon enz.) en de maat. Ver krijgbaar zijn patronen in de maten die in de begeleidende tekst vermeld staan, en dan nog enkel in gevallen waarin achter het nummer een letter staat. Voor kinderkleding leeftijd opgeven. e. Vermeld ook nauwkeurig uw naam en adres. d. Plak naast de postzegel van 7 ct een bedrag van 50 cent aan postzegels voor de kosten. e. Patronen zijn te bestellen gedurende twee weken na het verschijnen van de krant, waarin de tekening werd afge drukt, en worden binnen 14 dagen toe gezonden. Een gezellig ontbijt, met zijn beidjes.... maar dan moet het wel een speciaal rol tafelt je wezen. Dit hier kan opgeklapt worden en dan biedt het heus wel plaats genoeg. Het past bij elk soort meubelen, als de kleur van het hout maar overeen stemt. Rijkelijk gaat het eruit zien als er koper mee verwerkt wordt. de 'llu h1Ue» "Ut, M #1111

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10