schiedenis van Hongarije T~ 11 Thans uitgebreid tot het gehele •keer Van Arpad tot Kadar fA Vijf doden op de weg De verkapte Franse devaluatie WA Op alle invoer een heffing, op alle nitvoer een premie van 20 pet. Rijksweg Rotterdam- Hoek van Holland J^pCHND MAANDAG 28 OKTOBER 1957 PAGINA O 12. Mathias is doodde rechtvaardigheid is uit de wereld Niet alleen de Hongaren maar ook de Turkse sultan S°liman II had dat begrepen. Inderdaad, Hongarije was verzwakt en innerlijk zo verdeeld als het maar kon. De hele christelijke wereld zou er gauw genoeg achter °men wat een gevaar de staat is die zich uitsluitend met °°ïiogvoeren bezighoudt! In 1521 viel Belgrado, in 1522 Rhodus en in de zomer Van 1526 bestormden de Turken Hongarije. Bij Mohacz, niet ver van de Donau, kwam het tot een treffen. De narde scheen Turken te spuwen. Lode wijk II, koning Van Hongarije vocht als een bezetene. Maar toen hij zag dnt de slag verloren was, nam hij de vlucht. Zijn paard sloeg op hol en kwam terecht in een moeras. De twintig- Jarige koning stierf een afgrijselijke dood. "Vijftienduizend Hongaren bedekten het slachtveld. Hrie jaar later stonden de legers van Solimah voor enen. Europa hield de adem in! II- Als Jan Hunyadi niet na zijn schitterende over- ^'inning op de Turken aan de pest ten offer was gevallen dan zou hij ongetwijfeld koning van Hongarije zijn ge- 1 borden. In elk geval werd nu zijn zoon Mathias Corvinus na de dood van Ladislas V tot koning gekroond. De Hon garen hadden het slechter kunnen treffen. Met een onge- l°oflijke energie en met veel geduld wist hij de onaf hankelijkheid van land en volk tegen de Turken^ de Holen en de Oostenrijkers te beschermen. Buda', de resi- f dentie, werd één der weelderigste steden van Europa. Hn omdat hij met Beatrix van Aragon, een Napolitaanse Prinses getrouwd was, werd de invloed van de Duitse cultuur verdrongen door de Italiaanse. Het koninklijke hof werkte als een magneet op Europa. Van overal i hwamen dichters en geleerden naar Buda. De waarde =f van de koninklijke bibliotheêk was niet te schatten. Ondanks al deze rijkdom was de koning zeer geliefd, Hn toen hij in de ouderdom van vijftig jaar in het door hem bezette Wenen stierf,werd er gezegd: Mathias ls dood, de rechtvaardigheid is uit de wereld! DE 7 PCT. KASGET DLENING APELDOORN Frankrijk heeft zondag zijn nieu we valutabepalingen uitgebreid tot de gehele handel van het land. Onder deze bepalingen vallen thans ook staal, kolen, olie en an dere grondstoffen, die in augustus bij de gedeeltelijke devaluatie wa ren uitgezonderd. Het besluit tot de uitbreiding werd genomen door het aftreden de kabinet van Bourges-Maunoury en werd goedgekeurd door de so cialist Mollet, die vandaag de na tionale vergadering zal verzoeken hem als minister-president aan te wijzen. Het besluit volgt op een voort gezet wegvloeien van buitenlandse valutareserves door speculatieve aankoop van grondstoffen, in het bijzonder staal, die tot zondag niet vielen onder de goederen, waarop twintig procent belasting bij in voer wordt geheven- 0* Toen Soliman er niet in slaagde Wenen te ver- \yeren richtte hij zich weer op Hongarije. Wat hem in «yn niet gelukte, lukte hier. Bijna geheel Hongarije sta 9an I>alve maan ondergeschikt. Deels als vazal- v aI' deels door inlijving. In 1541 stond Soliman weer i ho°f ^Uc^a- Hij nam zÜn toevlucht tot een list om de m j^0 dstad in handen te krijgen. De Hongaarse koning, all^ fe.n kind, nodigde hij in zijn tentenkomp uit. Op be?- manieren probeerde de Sultan zijn jonge gast Ijpi i,e houden en af te leiden. Want ondertussen smok- jv. hij verklede Turken de stad binnen. Met open e bonden ze naar het prachtige paleis te staren. Op j-j, §egeven moment was het echter daarmee uit. Ze kken hun zwaarden en het bloedbad begon. De vlag Soliman wapperde boven Buda. Nbdden-Hongarije werd nu Turks gebied. Het westen Toorde het keizerrijk der Habsburgers toen en in het ^sten was het prinsdom Transsylvanië tot stand geko- en- Het eens zo machtige Hongarije was in drie delen lteen gevallen. Aanleg begint over een maand GEVESTIGDE SCHULD VERDER GEDAALD JOY-RIJDER LEVENS GEVAARLIJK GEWOND BRITSE STRIJD TEGEN INFLATIE MARKTBERICHTEN NEDERLANDSE SCHEPEN PASSAGIERSSCHEPEN WATERSTANDEN VISSERIJ De 61-jarige schoenfabrikant J. J. Era- men uit Oosterhout werd zaterdagavond, toen hij uit de kerk kwam, op 200 meter van zijn woning door de bromfietser Th. S. uit Geertmidenberg aangereden. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij aan de gevolgen van een schedelbasisfractuur. De bromfietser, die waarschijnlijk ver blind was door het licht van een tegen ligger, liep een zware hersenschudding op. Een zoon van de heer Emmen kwam enige weken geleden bij een auto-ongeval om het leven. De 18-jarige W. Bastiaanse uit_ Zundert kwam te vallen, toen hij met zijn voor wiel het achterwiel raakte van een brom fietser, die hij per fiets wilde volgen. Zijn verwondingen waren zo ernstig, dat hij op weg naar het ziekenhuis aan de ge volgen overleed. In de nacht van zaterdag op zondag is te Stadskanaal een auto-ongeluk gebeurd, waarbij de ongehuwde 21-jarige W. Kijl- stra. vertegenwoordiger te Groningen, vrijwel op slag werd gedood. De bestuur- der van de auto, P. B„ kreeg geen letsel. De auto kwam uit Musselkanaal en reed in de richting van Groningen. De bestuur der. die met zeer grote snelheid reed. heeft waarschiinlijk in de pas vernieuw de en verbrede weg te Stadskanaal de zeer smalle brug te laat opgemerkt. De auto raakte met de rechtervoorkant de leuning., schoot daarop naar de andere zijde, waar zij kantelde en half op de brugleuning bleef hangen. In het Julianaziekenhuis te_ Apeldoorn overleed zaterdagavond de 61-jarige T. P. uit Beekbergen, die vrijdagmiddag ernstig werd gewond doordat hij op de Eperweg te Ernst de macht verloor over het stuur vanziin auto, toen deze begon te slingeren bij het inhalen van een voor hem rijden de wagen. In volle vaart kwam dé auto tegen een langs de weg staande boom te recht. De mede-inzittenden Ph. de W. uit Apeldoorn en W. V. uit Beekbergen wer den eveneens met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Zaterdagavond omstreeks 9 uur is de heer K. F. Hovens uit Valkenswaard door onbekende oorzaak op de provinciale weg te Bergeijk met zijn bestelauto uit de bocht gevlogen en met kracht tegen een langs de weg staande boom terechtgeko men. Het slachtoffer werd zwaar gewond naar het ziekenhuis in Eindhoven ver voerd, waar hij na aankomst overleed. De heer Hovens was vader van vier jonge kinderen. NIEUWE WATERWEG binnengekomen 26 st™ Hunik; Dicky W., Norrkoping, Schie- oktober: Corrie B., Stanlow, Shell Pernis st. i Schiekanaal, hout. Wagenborg; Melrose Abbey, 17, pek, Furness; Agostino Fassio, Sidon, Cal- Huil. Parkh., stg., Ver. Humber Agentuur; te:.. Pernis 1, olie. Olie-Scheepvaart; Eliza j Edward Schupp, Lalaya, Waalh. Fl\ Sw„ erts, bel, Melilla, Vlaardingen Vulcaanh., erts, West-'" falia; Maas (slbt), voorgaarts, Hoek van Hoi- Het onlangs gepubliceerde bericht in zake de 7 pet kasgeldlening der gemeente Apeldoorn bij de Rijkspostspaarbank dient in zoverre te worden aangevuld, dat de overeenkomst tussen de gemeente en de Rijkspostspaarbank werd gesloten op 27 september. Op die datum ontving de R.P.S. de akkoordbevinding van de wet houder van financiën. Sedertdien is op 7 oktober j.l. door de regering de rente voor kasgeldleningen verlaagd tot 5% pet. en thans is het sluiten van een lening tegen 7 pet. onmogelijk. Niet alleen Apeldoorn maar wel een dertigtal gemeenten hebben vóór de da tum van 7 oktober kasgeldleningen tegen 7 procent gesloten. land, L. Smit Co.; Eenhoorn, Bremen, Maash. Hanno, stg., James Smith; Tryonia, Par, Waalh. 58. klei. Schellen; Gaasterland, Kingslynn, Merweh. S:S.M„ stg., S.S.M.; Clara Clausen, Befast, Merweh. W.z., vee, P. A. v. Es; Manga- rellaa, Hampton Roads, Waalh. T.H.B., kolen, S.S.M.; Asia, Hamburg, Maash. T.H.B., stg., A. Veder; Berend N., Londen, Rijnh. Z.z., stg Ja,mies Smith; Kitte Thoistrup, Esbjerg, Shell st. 9, olie, v, Ommeren; Novian Coast, Londen Waalh. 73, erts, Burger; Chloe, Caen, Waalh 70, erts, Muller; Johannes Schupp, Halmstad, Dordrecht, erts, SEAM; Towa, terug van proef tocht, Parkh., J. Smith; Elizabeth Boye, terug van proeftocht, Parkkade, Holscher; Seniority, Londen, Waalh. 30, ledig, R.K.C.; Transquebec, Hamburg, Lekb. T.H.B., stg., Hudig Veder; Curie Sklodowska, Bombay, Waalh. NTB «tg N.T.B.; Kedma, Morphuobaai, Waalh. 13, erts, Kersten Hunik; Sliedrecht, Cabimas, Pernis N. M olie ,v.O mmeren; Curacao, Londen, Dor drecht, stg., Mauritz; Danguifoil, Kopenhagen, Shell st. 30, ledig, Vinke Co.; Mecklenburg, Harwich, Hoek van Holland, pass., Mij. Zee land; Devonbrook, Londen, Waalh. 30 ledig R.K.C.; Sassnitz, Wismar, Pernis A.S.F., kali' Soetermeer Fekkes; Albergen, Amstm, Maash. N.z., ledig, Erhardt Dekkers; Beaverlord, Montreal. Merweh. C. Sw., stg., Hoyman Schuurman; Symra, per slbt Maas terug uit zee (machineschade), Pernls boei C, A V K Eemsborg, Archangel, Binmenh., hout, Nubel; Freddy, Corpus Christi, Pemis Pakhuismeeste- ïïn' PakhuismeesterenSudan, Hammirg, Maash. T.H.B., stg., Wambersie; Durhambrook Londen, Waalh. 69, ledig, R.K.C.; Naranio, Aalborg, Shell Pemis st. 33, ledig, v. Ommeren- Concha, Immingbam, Dordrecht, slakken, Oud- kerk; Marie Boettger, Kopenhagen, Caltex Per nis st. 3, ledig, Trias; Svanesund, Amstm, .Lekh. O.z., stg., Burger; 27 oktober: Vendee, Mena al Ahmadi, Shell Pernis st. 10, olie, v. Ommeren Drente, Londen, Lloydkade, stg., K.R.L.; Clan Sutherland, Co chin, Waalh. N.z., stg., Burger; Ludolf Olden- dorff, Antw., Lekha O.z., stg., Hudig Veder; Sepia, Londen, Shell Pernls st. 1, ledig, v Ommeren; Beijerland, Velsen, Merweh. S.S.M., ledig, S.S.M.; Midsland, Grangemouth, Merweh. S.S.M., kolen, S.S.M.! Erik a,Bremen, Schieh., stg., Wambersie; Alnati, Antw., Lekh. T.IÏ.B., stg., v. Nievelt Goudriaan: Vindo, Raumo, Waalh. 72, erts, Kersten Hunik; Theodore N. Vlasso-pulos, Montreal, Waalh. 86, ijzer, Bamco; Coolsin.gel, Hampton Roads, Waalh. 101, kolen, Invotra; Erna Witt, Antw., Waalh. Q. D stg., H. Stinnes; Fram, Grangemouth, Delft, -% rk- kade, klei, Vermaas; Velma Lykes, Galveston, Waalh. 55, stg., Lykes Lines; Geeststroom, Bos ton, Maassluis, vee. Dirkzwager; Reliable, Bos ton, Merweh. 2e gat, stg., Dammers v. d. Heide; Hannah Boege, Curasao, Lekh. T.K.B., stg., Hudig Veder; Amewood, Londen, Waalh. 30, ledig, Furness; Romanby, .Baltimore, Vlaardingen Vulcaanh., kolen, Vulcaan; Whit- tier, Victory,. New Orleans,, Waalh. pier 1, stg., Lykes Lines; Arnhem, Harwich, Hoek van Holland, pass., Hudig Pieters; Phebe, Flix- boro, Waalh. 14, ledig, Rotrama; Sevan, Le ningrad, Waalh. N.z., ledig, Pakhuismeesteren; Leipzig, Brisbane, Merweh. Müller, Itg., MüJ- ler; Batavier II, Londen. Jobskade. stg., R.L.L.; Nessand, Middlesbro, Shell st. 13, ledig, van Ommeren; Bakir, Bremen, IJselh. W.z., stg., Slavenburg Huyser; Grutto, Londen, Merweh. K. V., stg., V.A.M.; Tamora, Londen. Dordrecht, stg., Mauritz; Isanda, Mena al Ahmadi, Pernis boei A, olie, van Ommeren; Noordtsad, Hamburg, Maash. 4, soja, Carebeka; Jan Kreumer, Londen, Rijnh. O.z,, stg., North Sealine; Walcrag, Londen, IJselh. W.z., stg., Ruys; Promethee, Caen, Dordrecht, erts, Man- nesmam; Ivernia, Quebec, Waalh, Q. D„ stg., Ruys; Margaretha, Londen, -Jobsh., stg., Trias; Mijdrecht, Avonmouth, Schiedam, Tankerclea- ndng, ledig, v. Ommeren; Wiedenborstel, Ham burg, Schieh. N.z„ stg., Wambersie; Lotus, Londen, Koush., stg., Invotra; Hispaniola, S;| - ta Marta, Maash. N.z., bananen, Müller; Tone- rife, Bremen, Waalh, 7, stg., Wambersie; Mar tha Russ, Jossingfjord, Waalh. 24, erts, Ker- Deze belasting kan nu op korte termijn prijsstijgingen tengevolge hebben. De prijs van benzine zou er met drie frank door stijgen, maar daar Frankrijk reeds één van de landen met de hoogste ben- zineprijs is, wordt het mogelijk geacht, dat de schatkist de verhoging voor haar rekening zal nemen. Kersten Hunik; Mintric, Antw., Rijnh. Z.z., eel, Slavenburg Huyser; Carl Fisser, Balti more, Waalh. 98, kolen, Lijnzaad; Jean S., Par, Merweh. 2e gat, Presto, klei, Dammers v. d. Heide; Willemijn, Newport (Mon)„ Maashaven S.H.V., kolen, Solleveld v. d. Meer; Perga- mon, Stamboul, Waalh. N.z., stg., Ruys: Thu- ban .Huil, Merweh. C. Sw., stg.. SchVen; Crystal, Hampton Roads, Waalh. R.K.C., kolen, R.K.C.: Los Angeles, Vancouver, Schieh. W.z., stg., Müller; Sunfleet, Londen, Waalh. 73, le dig, R.K.C.; Hugo Oldendorff, Jossingfjord, Waalh. 10, erts, Kersten Hunik; Miguel Fleta, Bremen, Rijnh. O.z., stg., A. Veder; Birk, Karlshamn, Maassluis, ledig, Solleveld v. d. Meer; Koningin Emma, Harwich, Hoek van Holand, pass., Mij. Zeeland; Otterberg, Lenin grad, Rijnh. 6. hout, H. Stinnes: Pieter S., Swansea, Waalh. R.K.C., kolen, R.K.C.; Nieu- wehaven, Kopenhagen, 2e Kat.h. stg., v. Uden; Koningin Emma, Hoek van Holland, Schiedam Wilhelminah., stg., Mij,. Zeeland; Clemens Sar tori, Hamburg, Schieh. N.z.. stg., Müller; Cor sica, Middlesbro, Waalh. 58, kolen, Dammers v. d. Heide; Josta, Londen, Shell Pemis st. 31, ledig, v. Ommeren; Stella Prima, Haifa, Waahl. Fr. Sw., schroot, Herfurth; Dele, Zwe den, Duisburg, hout, Mauritz; Prinses Beatrix, Vlissingen, Hoek van Holland, pass. en stg., Mij. Zeeland; Tangajika, Bremen, Merweh., stg., Müller; Porto, Hamburg, 2e Kat.h., stg., Eurovracht; Baltique, Hamburg. Rijnh. N.z., stg.. Réunis; King Theseus, Baltimore, Waalh. A, kolen, Lijnzaad; Algol, Bremen, 2e Kat.h., sgt, Wambersie; Zuiderzee, Gent, Maasnaven S.H.V., ledig, Worms; Helena Clausen, Felix stowe, Merweh. W.z., vee, P. A. van Es; 28 oktober: Munkfors,' Skoghall, Merwehaven Q. D., stg., Ruys; Leopoldskerk, Hamburg, Rijnh. N.z.. stg., V.N.S.; Nancy Lykes, New Orleans, Waalh. pier 1, stg., Lykes Lines; Ringstein, Chicago, Merweh. 2e gat, huiden, N.B.K.; Rocquaine, Kuernseyy* Uarkkade, le dig, Dammers v. d. Heide; Alwaki, Bremen, Rijnh. N.z., stg., V.N.S.;' Loke, Stockholm, Koush., stg., Burger; Charles Eckelmann, Kingslynn, Pernls boei D, olie, Pakhuismeeste ren; Asama Maru, Kobe, Merweh. K. B., stg., v. Ommeren Petronoir, Port Jérome, Vlaardin gen N. MB., olie, v. Ommeren; Carebeka, Bos ton, Vlaardingen-Oost, ledig, Carebeka: Gal lium, Caen, Waalh. 26, erts, Müller; Ludo, Fo- wey, Merweh. 2e gat, klei, Dammers v. d. Heide; Fred Morris, Brownsville, Waalh. pier 1, stg., Lykes Lines; Bifeltal, Huil, Merweh. W.z., vee, Vinke Co.; Kosterberg, Hamburg, Parkkade, stg., Lehnkering; Duke of York, Harwich, Hoek van Holland, pass., Hudig Pieters; Baltic Trader, Bremen, Merweh. C. Sw., stg., Vinke Co.; Quentin, Grangemouth, IJselh., stg., Burger; Timor, Hamburg, Merweh. Q. D., stg., Kersten Hunik; Westerdam, New York, Wilhelminakade, stg.. H.A.L.: Duburg, Bremen, Rijnh. Fenix, stg., James Smith; Svea- land, Narvik, Waalh. S.H.V., erts, Ruys; Ural- mash, Grangemouth, Waalh. N.z., ledig, Pak huismeesteren; Emmy Friederich, Lulea, Waalh. B., erts, Montaan Transport; Marco Foscarini, Hampton Roads, Waalh. 99, kolen, H. Stinnes; Maureen, Londen, Pernis boei D, terpentijn, y. Ommeren; Batavier II, Londen, Jobsh., stg., Cornelder; Altair, Bremen, Maash. N.z., stg., Wambersie; Warmia, Gdynia, Waalh. N.z., stg., N.T.B.; Crescendo, Hamburg, Binnenh., stg., v. Nievelt Goudriaan; Seven Seas, Montreal, Schieh. W.z., pass., H.A.L.; Orient, Port Talbot, Waalh. 76, kolen, Invotra; Beyernstein, Yoko hama, Maash. 8, kopra en stg., Müller; Rosa Corrado, Hampton Roads, Waalh. 87, kolen. Anker Kolen Mij.; Brede, Kragero, IJselh. O.z., stg., Burger; vertrokken 26 oktober: Theokepasti, Andros; Cygnet, Hampton Roads; Maas (slbt), Noord zee; Towa, proeftocht; Elizabeth Boye, proef tocht; Confidenza, Hampton RoadsAdor, Vil- yporde; Jell, Londen; Koningin Emma, Har wich; Gertrud, Logster; Ciraglia,Caen; Theo- baldius, Southampton; Milos, Grimsby; Berge- land, Tripolis; Lucas Bols 2, Londen; Duvels- bek, Randers; Silvretta, Gothenburg: Hasselo, Aarhus; Borre, Horsens; Stad Maassluis, Nar vik; Nieuwland, Grangemouth; Pasajes; Bil bao; Cagliari, Palermo; Adriana, Montreal; Martland, Colombo; Glenorchy, Hamburg; Schwanheim, Takoradi; Peregrine, South ampton; Nordpol, Antw.; Paul Westers, Stocka; Lekaven, Recife; Veenenburgh, Middlesbro; Wailonia, Gothenburg; Silvaplana, Kopenhagen; Gordias, Bremen; Mariscal Lopez, Hamburg; Hartismere, Bremen; Vytegra, Stettin; Willicl- mina, Liverpool; Maas (slbt), Noordzee; Rondo, Walvisbaai; Sibajak, Wellington (N.-Z.); The mes, Bremen; Tempo D., Hull; Ptarmigan, Lon den; Nettie, Gent; Gouverneur Galopin, Ant werpen; Trompenburgh, KingslynnZuiderkerk, Sydney; Gerry S„ Belfast; Brage, Stockholm; Mypuck, Bremen; Sylvia, Hamburg: Leo, Hel sinki; Vrissi, Aalbogr; Bury, Hull; Olivian Coast, Newcastle; Badzo, Londen; Schwahen- stein, Yokohama; Sirlus, Stavanger; Trias Tra- der, Londen; Matthew, Londen; Express, Rou- aan; Walenburgh, Bordeaux; Texel, Londen; Arctic, I,enden; Sheringham, Harwich; World Glen, Fa©l'ris Oedair, Dublin; Dryburgh, Leith; Daje Böhmer, Palermo; Tom van der Heide, Dublin; Prins Wülem George Fred enk, Montreal; Saxonia, Bremen; Oranjepolder, Londen; Tintagel, Castle, Hamburg; Lizard, Boston; Scharhorn, Brunsbuttel; Hakonesan Maru, Kobe; Fiducia 2, Boston 27 oktober: Duke of York, Harwich; Monika Wiards, Huelva; Flora, Malaga; Kitte Thoistrup, „ïi„ on Esbjerg; Esla Parchmann, Koping; Bruay, Ca- Op alle importen moet nu ...5» procetV- ro,n^e. Rangulfoil, Kopenahgen; Buena For- tuno, Hampton Roads; De Soto, New_ York; invoerrecht worden betaald, terwijl de overheid op alle uitvoer een premie van 20 procent geeft. De maatregel kan nog niet ais een vol ledige devaluatie worden beschouwd, aan gezien nog niet officieel is aangekondigd dat de koers van de frank voortaan 420 voor een dollar in plaats van 350 zal zijn en er niets is medegedeeld over een bc"- waardering van de goudvoorraad bij de staatsbank. Het feit dat de maatregel dit weekeinde is afgekondigd, wordt als een politieke zet beschouwd met het doel het publiek en het parlement te doordringen van de ernst van de financiële toestand. Naar wij vernemen, zal binnenkort een begin worden gemaakt met de definitieve aanleg van de rijksweg 20, welke via Rotterdam SchiedamVlaardingen en Maassluis naar Hoek van Holland zal lopen en bedoeld is om het doorgaande verkeer zoveel mogelijk buiten deze ste den te houden. Op 26 november zal voor de aanleg van de weg de eerste paal wor den geslagen op het Schiedamse tracé achter de Parellelweg aldaar. Het is de bedoeling, hieraan enig feestelijk karak ter te geven, zodat vertegenwoordigers van diverse groeperiingen uit de belang hebbende kringen en tal van autoriteiten de plechtigheid zullen bijwonen. Het ministerie van Financiën deelt mede. dat per 30 september j.l. de ge vestigde schuld en langlopende kredie ten 12.777 miljoen (per uit. decem ber 1956 13.044 miljoen) beliepen. De binnenlandse gevestigde schuld beliep n.l. 10.922 (11.097) miljoen en de bui tenlandse gevestigde schuld 1.855 (1.947) miljoen. Zondagmorgen vroeg heeft een 19-jari- ge inwoner an IJmuiden, W.O., zich in de omgeving van de haven meester ge maakt van een geparkeerde personenauto. Hij schijnt met hoge snelheid - er waren geen getuigen bij - een moeilijke bocht, uitkomend op de Sluisweg, te hebben ge nomen, is daarbij waarschijnlijk de macht over het stuur kwijt geraakt en is met de wagen tegen een rij woningen gebotst. Met een schedelbasisfractuur is O. in levensgevaarlijke toestand In het An- toniusziekenhuis te IJmuiden opgenomen, ring. Zware 'varkeW van 1.45—1.50 per kg. Regeringsmaatregelen opmerkelijk succesvol, meent Thorneycroft De Britse kanselier van de Schatkist, Peter Thorneycroft, heeft zaterdag in Dundee verklaard, dat de regeringsmaat regelen tegen de inflatie tot dusver op merkelijk succesvol zijn geweest. De druk op het pond sterling is verminderd en de maatregelen ter handhaving van de valuta zullen worden doorgezet. Gedurende de afgelopen maand bestond er weer vraag naar onze valuta, zo zei Thorneycroft, ter. wijl de andere werden verkocht. Wij zijn vastbesloten de prijsstijging tot staan te brengen en de koopkracht van het geld te handhaven. Thorneycroft achtte het de taak van de regering, zich te concentreren op globale controle van de economie. In dien zij daarin zou slagen, zouden lonen en dividenden ook binnen de perken wor den gehouden. BERKEL EN RODENRIJS, 28 oktober. Kom- kommers kas A 8285,. B 5458, C 3435, sla A ƒ8.50—15.10, B 6.10—8.80, alles per 100 stuks; tomaten A 90—98, B 8088, C ƒ40 80, CC 20—23, id. binnenland A 22—27, C 3438, CC 20, savooiekool 4.506, xode- kool 910, gelichte sla 3—3.90, stamprin- sessebonen f 153, pronkbonen 2642, snijbo nen 134, spinazie ƒ14, postelein 2541, an dijvie 817, sprutien ƒ2021, waspeen ƒ14 —15, uien 4.20-4.70, kroten 45.50, slavel- len 2D33, alles per 100 kg.; peen 1619 per 100 bos. Aanvoer: 5000 kg. tomaten, 3000 stuks kaskomkommers, 8000 kg. andijvie. 's-HERTOGENBOSCH, 26 oktober. Pluim- veemarkt. Aangevoerd 25.500 stuks. Prijzen: kippen witte 1.952, gekleurd 1.85—1.S0, slachtkuikens 2.052.10, alles per kg. levend gewicht., oude hanen ƒ3.25—4.35, tamme ko nijnen 4.7510.50, hazen 4.757, alles per stuk. ROTTERDAM, 28 oktober. Aarda/ppelbeurs. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenhei mers 10—19, Bintjes 9—11.50, Bevelanders 1415, Furore 1517, Meerlander 13—35, IJsselster 1113. Zandaardaippelen 35 mm op waarts: Eigenheimers 912, Libertas 9—11, Gieneke 79. Voer aardappelen 2, prijzen berekend per 100 kg. ROTTERDAM, 28 oktober. Graanbeurs. Binnen- lanse granen, ochtendbeurs (officieuze noterin gen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe, rode op vochtconditie met minimale belang stelling van de hoogmolens voor de prima tot ƒ28.75, doorsneekwaliteit 28.50. Voedergranen: zomergerst, bij weinig aanbod, goed prijshou dend naar kwaltieit van 2526.50, extra tot 27; haver nauwelijks prijshoudend, naar kleur en droogte van 2324.50, extra blanke^ tot 25.25; rogge, nauwelijks prijshoudend, öoor- sneekwalietit 1920, bakrogge 21. Peulvruchten lusteloos. Groene erwten tot ct ƒ36, schokkers tot ca ƒ54, bruine bonen mits droog tot ca ƒ67. ROTTERDAM 28 oktober. Veemarkt. Aan voer vette koeien 1138; varkens 795. Totale aanvoer 1933 dieren. Prijzen: vette koeien *e kw. 2.90—3, 2e kw. 2.60—2.70 3e kw. 2.50—2.60: varkens (lev. gew.) Ie kw. 1.63, 2e kw. 1.60 3e kw 1.55, alles per kg. Aanvoer vette koeien ruimer, handel slepend, prijzen; vooral 2e en 3e kw. vertoonden neiging tot dalen. Prima's boven natering. Aanvoer varkens even groter, handel matig, prijzen: afloop sjecht. met aan merkelijk lagere prijzen. Prima's boven note- Gees'tdijk, Boston; Tank Princess, Saltaijd; V/iema, Antw.: Ilos, Lissabon; Mecklenburg, Harwich; Caltex Nederland, Teunika, Gran gemouth; Marie Boettger, Kopenhagen; Freddy, Antwerpen; Bestevaer, Felixstowe; Anna Luise, Gdense; Lippe, Hamburg; Agostino Fassio, Si- don; 28 oktober: Arnhem, Harwich; Timandra, Londen; Naranio, Fredericia; Sepia, Orns- koldsvik; Nessand, Barton; Nordlicht, Huil; Transilvanai, Hampton Roads; Vendee, Mena al Ahmadi. IJMUIDEN aancrekomen 26 oktober: Fecific, Methil, kolen; Prudentia, Fagerviken, hout; Holwierde, Londen, stg.; Agati, Mormugao, stg.; Hontestroom, Swansea, stg.; 27 oktober: Alma, Mormugao, erts: Dort mund, Indonesië, stg.; Simplon, Rostock, zout; David, Swansea, kolen; Amstelstroom, Londen, stg.; Ncrmn, Kramfors, hout: Britsum, Antw.; bijladenh Heelsum, Antw., bijladen; Leningrad, Banias, ruwe olie; Trevethoe, Antw., bijladen; Henriette B., Swansea, kolen; Herd, Londen, stg.; Lingestroom, Huil, stg.; Wilhelm Jobse, Kopenhagen, ledig; North Corwall, Beira, mais; Nero, Spanje, stg.; Netherlands Coast, New castle, stg.; Lily, Norfolk, kolen; Tjellraann, Ostende, ledig; Oceaan, Gothenburg, stg.; Hi- rondelle, Londen, stg.; Witmarsum, Golf vari Mexico, stg.; Herioth, Grangemouth, stg.; 28 oktober: Waal, Hamburg, stg.; Transat- lanta, Lulea, stg.; Deo Favente, Fredericia, Stg.; Roelf, Aarhus, stg.; Hannstein, Antw., bijla den; Maas, Midd. Zee, stg.; Quistreham, Port Churchill, tarwe; Balticborg, Kramfors, hout; Mutatie, Swansea, kolen (voor Amtserdam);^ vertrokken 26 oktober: Delft, West-Indië; Albergen, Ernst G. Russ, Amuaybaai; Swift, Londen; Prometeus, Bergen; Tabinta, Ham burg; Westerdok, Londen; Lena, Hogenaes; Torm, Malmo; Celebes, Gent; Christallina, Bre men; Hinde. Londen; Jan Brons, Kast.rup; Purmerend, Texas; Svanesund, Rottm; Kari- mata, Indonesië; Casto, W.-Indië; Nore, Stock holm; Congokust, W.-Afrika; Utrecht, Bremen; Rijnstroom, Londen; Zaanstroom, Huil; IJstroom, Leith; Marie, Aalborg; 27 oktober: Clelia Campanella, Pepel; Ango la, Las Pallmas; Berkelsitroom, Sluiskil; Rid derkerk, Hamburg; Nijenburgh, Stockholm; Salsaas, Mena al Ahmadi. Aagtedyk 27 te Suez verwacht Aalsum 23 te Mombasa verwacht. Agamemnon 28 te Antwerpen verwacht Akkrumdyk 27. 225 mijl ZZW van Baia Alcor 27, 700 mijl ZZW van Las Palmas Alcyone 27, 100 mijl W van Scilly Aldabi 28 te Vitoria verwacht Almdyk 27, 270 mijl O van Azoren Alphacca 27 te Norfolk Aludra 26 550 mijl OZO va.n Kaap Race Ameland 27 te Auckland verwacht Amerskerk 23 te Suez. Amsteldiep 27 van Genua naar Port .Said Amstelmeer 27, 130 mijl ZO vain Tjilatjap Amstelsluis 27, 500 mi.il Z van Karachi Amstelstad 27. 390 mijl WZW van Karachi Amstelvaart 27 van Nagoya n. Yokohama Amstelveen 27 600 m. WNW v. Kaap St.-Vincent Andyk 27, 220 mijl NW van de Bermuda-s Angolakust 27 van Dakar naar Duinkerken Annenkerk 27, 1000 m. NW v. Kaap Leeuwin Antonia 28 te Singapore verwacht Arkeldyk 27 v. Narathivas n. Singapore Astrid Na ess 27. 60 mijl WZW va,n Djeddah Attis 27, 400 mijl ZW van de Bermuda's Axeldyk 27, 340 mijl NNW van Azoren Abbedyk 27. 200 mijl ZZO van Fayal Abbekerk 27., 110 mijl NO van Massowah Ador 26 va.n Rotterdam naar Vilvoorde Aegis 26, 240 mijl NW van Straat Yucatan Albergen 26 van Amsterdam te Rotterdam Albireo 28 van Port Said naar Antwerpen Algenib 28, 40 mijl N van Finisterre Alnati 27 te Rotterdam Alpharat 27, 34o mijl NO van de Pararivier Alwaki 28 te Rotterdam Amstelkroon passeerde 27 Kaap St.-Vincent Amsteiland passeerde 27 Vitoria Aagtekerk 26 te Singapore Adonis 28 van St.-Marc naar Santiago de Cuba Aeneas 26 van L aPallice naar Amsterdam Alblasserdyk 27 te New Orleans Alcetas 27 van Malaga te Antwerpen Alkaid 27. 30 mijl ZZO van Daedalusrif Almkerk 29 te Antwerpen verwacht Amstelbrug 27 te Londen Amsteldyk 27 van Bremen naar Hamburg Amyntas 27 van Algeciras naar Rotterdam Ardeas 26 van Bremen naar Hamburg Amyntas 27 van Algeciras naar Rotterdam Ardeas 26 van Bremen naar Gothenburg Arendsdyk 26 te Antwerpen Argos 26 te Genua Art emis 28 van Curacao naar Punta Card on Atlas 27 van Ceuta naar Malta Adine 29 van Rotterdam te Lissabon verwacht Admiraal Courbot 26 van Napels naar Lis-, sabon Admiraal de Ruyter 28 van Teignmouth naar Vesteraes Adriaantje Elizabeth 27 te Londen Algarve 26 van Antwerpen te Eliesmereport Arctic 26 van Rotterdam naar Londen Arbon 27 van. Antwerpen te Felixtowe verw. Arnoudspolder 28 te Lissabon Audacia 27 van Bordeaux te Grangemouth Barracuda 28 voor de Tyne Batavier I 26 van Agadir te Bordeaux Bernard John 1 nov. te Bombay verwacht Betty Anne S. 28 van Velsen naar Duinkerken Balticborg 28 te Amsterdam Baud 26 van Belawaci naar Singapore Bawean 27 te Surabaja verwacht Bengkalis 28, 90 mijl ZO v. d. Esperancebaai Britsum 27 te Amsterdam Bali passeerde 27 Perim Bengalen 27, ,170 mijl Z van Kaap Hatteras Beyerland 27 van Velsen te Rotterdam Bloemendael 27. 700 mijl ZO van Dakar Boskoop 27, 180 mijl ZW van Ouessant Baarn passeerde 27 Lizard Banda 27 te Los Angeles verwacht. Banggai 27, 340 mijl Z van Ceylon Bantam 27, 350 mijl Z van Halifax Batja-n 27, 240 mijl O van Colombo Batu 28 te Penang verwacht iBeninkust passeerde 27 Las Palmas Benmekom 27 te Ciudad Bolivar verwacht. Billiton 27, 85 mijl NW van Port Said Blitar 28 te Napels verwacht Bloemfontein 28 te Port Elisabeth verwacht Bontekoe 28 te B. Papan verwacht Calamares 28 te New Orleans verwacht Callisto 26 te New Orleans verwacht Caltex Delft passeerde 27 de Brothers Caltex the Hague 27 te Bahrein verwacht Caltex Utrecht 28, 20 mijl ZW van Kuria Muriabaai. Camitia 27 te Shellhaven Carillo 27 van Puerto Armuelles n Los Angeles Casamance 27, 160 m. WZW v. Kaap St.-Vincent Castor 26 van Amsterdam naar Barbados Cirrus (weerschip) 28 v Station Atlant. Oceaan naar Rotterdam Cistula 27, 80 mijl N van Lands Ens Congokust passeerde 27 Dungeness Coryda 27 op rede Singapore Cradle of Liberty 29 te Punta Cardon verw. Caltex Nederland 27 va.n Rotterdam naar Caltex Pernis 27, 11'5 mijl NO van Massowah Camphuys passeerde 27 Madura Cartago 27. '150 mijl NW va.n Acapulco Calyto 27, 280 mijl W van de Bermuda s Coolsingel 27 te Rotterdam Corilla passeerde 27 Ras al Hadd Corrie B 26 van Stanlow te Rotterdam Corsica 27 va.n Middlesbro te Rotterdam Crania 27, 200 mijl NO van Guadeloupe Crescendo 28 van Hamburg te Rotterdam Caltex Rotterdam 28 te Rotterdam verw. Camerounkust passeerde 28 Vliss. (ing.) Castor 26 van Amsterdam naar Barbados Gleodora 27 te Calcutta Caland 26 van Southampton te St. Malo Casablanca 27, 150 mijl W van Kreta Coolhaven 28 te Rouaan verwacht Cornelia B III 27, 120 mijl' Z van Las Palmas Daje Bohmer 26 van Rotterdam naar Palermo David 27 van Swansea te Amsterdam Deni 28 van Karlstad te Bremen Diligentia 26 van Montreal te Manchester Domburgb 28 van Port Lyautey te Duinkerken Daphinis 27 te Porto Cabello Delft 27 van Amsterdam naar W. Indië Deo Favente 27 te Amsterdam Dido 26 v. Hamburg naar Aalborg. Diemerdyk 26 te Los Angeles Dongedyk 26, 650 mijl ZW v. Azoren Dordrecht 29 te Trinidad verwacht Draco 26 van Valencia naar Malaga Dicky W. 27 van Norrkoping te Rotterdam Drente 27 te Rotterdam Dalerdyk 27. 250 mijl NW van Acapulco Dinteldyk 27 te Los Angeles verwacht. Dorestad 28 van Hamburg naar Curacao Ena 27 te Fortaleza verwacht Eemland 27, 450 mijl N van St.-PauJs Rock Eemsborg 26 van Archangel te Rotterdam Eenhoorn 26 van Bremen te Rotterdam Eos passeerde 27 Kreta Etrema 29 te Malta verwacht Esse Den Haag 26 van Ras Tanura naar Antw. Esse Nederlnd 3 moc te Southampton verwacht Encarnacion 23 van Houston te Macoris Express 26 van Rotterdam naar Rouaan Fiat 27. 140 mijl NNO van Kaap Vilano Frans W pass. 28 Ouessant Fraternite 28 van Gent te Kotka Friendship 27 te Munksund Farmsum 27, 420 m. ONO van Azoren Friesland (KiRfL) 27. 150 m. O v. Gibraltar Friesland (SSM) 27 te Leith Felipes 27 te Telmok Anson verwacht Cadila 27 v. Pladju naar Singapore Ghanakust 27 te Winnebah Gooiland passeerde 28 Finisterre Grootekerk 27 te Marseille verwacht Guineekust 28 te Freetown verwacht Gerry S. 26 van Rotterdam naar Belfast Giessenkerk 27 te Tsingtao verwacht Gordias 27 van Rotterdam te Bremen Geert Bodewes pass. 28 lie de Bss Gramsbergen 27 van Partington te Emden Heemraadssingel 28 van Fecamp t-j Avonnicuth Henrica 23. 150 mill NO van Vilauo Henriette B 27 van Swansea te Amsterdam Houtman (kustv.) 26 van Plymouth naar Norr koping Hathor 27 van Tunis naar Piraeus Heelsum 27 te Amsterdam Hera 27 van Pampatar naar Trinidad Houtman 27 te Mombasa verwacht Haulerwijk 27, 300 mijl NW van de Bermuda's Hecuba passeerde 27 Guadeloupe Helena 27, 660 mijl ZW van Fayal Hilversum passeerde 27 Malta Hoogkerk 27. 1180 mijl ZO van Diego Garcia Hathor 27 van Tunis naar Piraeus Heemskerk 28 van Cadiz m. Casablanca Hermes 26 va.n New York n. Port au Prince Hestia 27 v. Mackenzie n. Ciudad Bolivar Iberia passeerde 27 Ouessant Ivoorkust 28 te Lobito verwacht. Ilos 27 van Rotterdam naar Lissabon Isis 27, 1100 mijl NW van Sombrero Java 27. 230 mijl NO v. Mogadishu Jason 26, 480 mijl NO van Sombrero Jean E. 27 van Par te Rotterdam Japara (K.PJM.) 27 te Kobe Joseph Frering 27 te Amsterdam Jan Brons 26 van Amsterdam naar Kastrup Jan Herman 27. 45 mijl ZW van Casquets Janniè 28, 20 mijl NW van Port of Spain John M 27 op rede Palermo Karimata 26 van Amsterdam naar Indonesië Kastanjesingel 28 te Tonnay Charente Keizersveer pass. 28 Oporto Parkha ven 27 te Mor/ e video verw. Phidias 26 te Savona Plato 26 van Bordeaux naar Amsterdam Polydorus 26 van Djibouti naar Suez Prins Alexander 26, 450 m NO v. Bella Isle Prins Willem III 25 te Detroit Prins Willem V. 25 te Cleveland Purmerend 26 van Amsterdam naar Texas Pieter Geertruida passeerde 28 Finisterre. Result 24 van Ceuta naar Philippeville. Rubato passeerde 28 Wight. Radja passeerdt 26 Cochin Rempang 25 op rede Rangoon Rita 26 te Pladju Roebiah 26 te Hamburg Roelf 28 van Aarhus te Amsterdam Roepat 26 te Probolinggo Rondo passeerde 28 Str. Basilan Reliable 27 van Boston te Rotterdam Raki 28 te Port Sudan verwacht Ridderkerk 28 van Amsterdam te Hamburg. 'Riouw 27 op de Hooghly-rivier geankerd Rotula 28 te Makassar verwacht Sarangan 27, 450 mijl ZO van Suez Saroena 27 op Palembang-rivier Schelpwijk 27 bij Cabimas geankerd Scherpendrecht 26 v. Rotterdam te Mena al Ahmadi Schie 28 te Stamboel Sinabang 27 te Singapore verwacht Sirrah 27 in de Golf van Oman Slamat 27 te Bahrein Sloterdyk passeerde 27 Folkestone Soestdyk 28 te Baltimore Stad Amsterdam 27, 600 m. ONO v. Kaap Race Stad Breda 27, 100 mijl W van Lands End. Stad Gouda 27 te Kirkenaes Stad Leiden 28 te Lulea Stad Rotterdam 27, 40 m. O v. Karlskrona Statue of Liberty 27" van Suez naar Mena al Ahmadi Steenwijk 27, 350 m. N v.d. Bermuda's Steven passeerde 28 Fayal Straat Bali 27 v. Durban n. (Mauritius Straat Madura 27 te Sydney verwacht Sa-latiga 27, 80 m. NW va.n Guam Sarpedon 27, 60 mijl ZO van Kingston Schiedyk 27. 330 mijl ZO v. Kaap Hatteras Schouten 27 v. Singapore n. Hongkong Silvretta 26 v. Rotterdam n. Gothenburg Silvaplana 26 v. Rotterdam n. Kopenhagen Sliedrecht 26 v. Cabimas te Rotterdam Stad Arnhem 27, 400 mijl NO van Wabana Stad Haarlem 27, 480 mijl NO v. St.-John's Stad Maassluis 27, 190 mijl NW v.d. Tyne Stella Prima 27 van Haifa te Rotterdam Sommelsdyk 27 te Antwerpen Utrecht 30 te Rotterdam verwacht Stad Vlaardingen 28 te Narvik Stanvac Selo 26 v. Sungei Gerong n. Semarang Straat c£pk 26, 1175 mijl O. van Durban Stentor 28 van Georgetown naar Curacao Straat Lombok 25 te Port Kemnla Straat Mozambique 25, 400 mijl NW. van Tris- ta-n da Cunha Straat Singapore 26. 520 mijl WNW van Wal visbaai. Soemba 28 van Sfax te Sete. Sonsbeek 28, 40 mijl ZW van Scilly. Spica 27, 100 mijl NO van Minorca. Spoorhaven 27, 450 mijl ZO v Kaap Palmas. Spora 27 van Newcastle te Bordeaux. Steenbergen 28 van Antwerpen te Liverpool. Texel (kustv.) 26 van Rotterdam naar Londen. Tom van der Heide 26 van Rotterdam n Dublin Tamo 25 van Necochea naar Hamburg Tankhaven H passeerde 26 eü. Bengkali» Tasman 26 van Priok naar Benkulen Teucer 28 te Suez verwacht Tiberius 24 te Mobile Tjiluwah 26 te Makassar Tjimenteng 23 van Beira naar Lor Marques Tjinegara 24 te Yokohama Tjitjalengka 23 te B Aires. Trompenberg 26 te Santa Marta Tarakan 28 te Belawan Ternate 27, 200 mijl ZO van Port Sudan Texel passeerde 27 Kaap St.-Vincent Theobaldius 26 van Rotterdam n Southampton. Thuban 27 van Huil te Rotterdam Tiba 27, 90 mijl NO van Kanarische eilanden Tjibodas 27, 180 mijl ZO van Saigon Tjipanas passeerde 27 Sabang Tjipondok 39 te Moji verwacht Towa 26 te Rotterdam Tabian 28 van Napels te Genua Tabinta 27 te Hamburg verwacht Tawali passeerde 27 Finisterre Telamon 27, 50 mijl Z van Jamaica Tero 27, 250 m. N v. St.-Vincent (CV) Themis 27. 35 mijl Z van Key West Tibia 27. 700 m. ZZW van St.-Vincent (CV) Tomocyclus 26 te Cabimas Triton 28 te Maracaibo verwacht Utrecht 27 v. Amsterdam te Bremen Van Cloon 28 te Priok verwacht Van Neck 28 te Wellington verwacht Van Riebeeck 28 te Ambon. Va sum 28 te Mena al Ahmadi verwacht Vlist 27, 600 mijl NNO van Azoren Vivipara 27, 550 mijl WZW van Azoren Van Waerwijck 27, 160 mijl ZW van Hongkong Van- Noort 28 te Tientsin verwacht Van Riemsdijk 26 te Priok Volharding 26 van Bari naai- Venetië Violette Erica 27, 240 mijl ONO van Las Palmas Vrede 30 von Londen te Rotterdam verwacht. Vrouwepolder 29 te Cagliari verwacht. Westropa passeerde 27 Oporto. Waai 28 te Amsterdam verwacht Weltevreden 26 te Surabaja Wonosari 26, 40 mijl Z. v. Azoren Wiema 27 van Rotterdam naar Antwerpen Willemijn 27 van Newport te Rotterdam Waibalong 26 v. Belawang n. Surabaja W. Alton Jones 28, 80 m. NW v. Muscat Witmarsum 28 te Amsterdam Woensdrecht 27, 100 m. ZW v. Kuria-Muriabaai Wonogiri 27 v. Djeddah naar Suez Wonorato 26. 125 mijl ZZO v.d. Midway eil. IJssel 27 v. La Guairi m. Porto Cabello IJssel 27 van La Guaira naar Porto Cabello Zeehaan vertr. 28 van Foyness naar Bilbao. Zevenbergen 26 van Tel Aviv te Thessaloniki. Zeeland (K.R.L.) 26 te New York Zonnewijk 26. 420 mijl NO v. Norfolk Zuiderzee (kustv.) 27 van Gent te Rotterdan! •Zaanland 28 te Montevideo verwacht Zonnekerk 27 v. Cockin naar Aden Zuiderkerk 27 te Havre Zuiderzee passeerde 27 Pantellaria Zijpenberg 28, 130 m. NO v. Shetlandse eil. Kiel drecht 27 te Mombasa verwacht Korenia 26, 750 mijl NW v. Framantle. Kalingn passeerde 27 Kaap Palos Kenia 27. 600 mijl ZW van Las Palmas Koningswaa-rd 26, 640 mijl NW van St.-Helena Malydon 2 nov. te Rotterdam verwacht Kara 27 te Gibraltar verwacht Karimata 27, 35 mijl ZW van Wight Karossa 27 van B. Papan n. Surabaja Katelysia 27 op meer v. Maracaibo verwacht Kelletia 27, 130 m. NO van Sombrero Kellia 28 te Ornskoldsvik verwacht Kermia 27, 75 mijl NO van Trinidad Kerto'sono 28 te Los Angelus verwacht Khasiella 23 te Curacao verwacht Kloosterdyk 26 van Halifax m. Antwerpen Koratia 27 v. B. Aires te Curacao Korovona 26 van Curacao n. Rotterdam Kosicia 27 te Punta Cardon verwacht Kota Inten 27 v. Hongkong naar Kobe Krebsia 27. 225 majl ZW v. Madagascar Kyiix 27, 250 mijl Z van Rio Janeiro Laagkerk 27 te Boulogne Langkoeas passeerde 27 Azoren Horenberg 27, 170 m. O v. Porto Alegre Leersum 27, 200 m. OZO v. Cambodia Lekhaven passeerde 28 Ouessant Lekkerkerk 27, 30 mijl ZO v. Kaap de Gata Loenerkerk 27 in Suezkanaal Lombok 27, 200 mijl NO v.d. Bahama's Louis Lantz p. 27 Kaap St.-Vincent Leopoldskerk 28 te Rotterdam Loppersum 27, 200 mijl NW van Key West Lucas Bols 2. 26 van Rotterdam naar Londen Ludo 28 van Fowey te Rotterdam Lemsterkerk 27 te Abadan Luna 27 v. Volos naar Thessaloniki Liberte 26 van Bastia naar Ajaccio. Maashaven 28 te Buenos Aires Maasland 27, 120 mijl NW van Lissabon Maas ILlóyd 28 te Colombo Malea 27, 80 mijl NO van Borneo Marisa 27, 270 mijl NO van Socotra Marne Lloyd 27 v. Genua naar Savona Mariekerk 28 te Hongkong verwacht Maureen 27 van Londen naar Rotterdam Mentor 28 te Barahona verwacht Merwede 27 van Dakar n. Takoradi Merwe Lloyd 28 van Tegal n. Cheribon Metuila 28 te Pladku Modjokerto 27, 110 m. WZW van Minicoy Moordrecht 27, 135 mijl NNO van Massowah Munttoren 27 v. New York naar Curacao Maetsuycker 27, 50 mijl ZO van Straat Soenda Mariscal Lopez 26 van Rotterdam naar Hamburg Maureen 28 van Londen te Rotterdam Matthew 26 van Rotterdam naar Londen Mitra 27, 900 mijl W van eiland Pitcaim Mijdrecht 27 te Rotterdam Mypuck 26 v. Rotterdam naar Bremen Maas 28 te Amsterdam Malvina 29 te Mirt verwacht Mapia 27 te Aden verwacht Meerkerk passeerde 26 Suez Mylady 26 te Cocos eil. Maasym N. vertr. 28 v Potr Talbot n Rotterdam Magelhaén 26, 200 mijl ZO van Cayenne. Markab 27 van Bordeaux te Requejada. Markab N. 27 v Triest n Aeghion. Megrez N. 27 te Montevideo. Mëidoornsingel 28 van Casablanca te Bremen. Menkar N. passeerde 28 Finisterre. Merak passeerde 27 Finisterre. Merak Ni, 27 te Porto Alegre. Meres N. 27, 150 mijl ZW van Ouessant. Merwehaven passeerde 28 Ouessant. Mérwestad 28 van Norrkoping te Delfzijl. Mulatite 28 van Swansea te Amsterdam. Nore 26 van Amsterdam naar Stockholm. Naess Commander 27. 20 mijl NW v. Bizerta Nanusa 27 te Bombay Nero 27 van Lissabon te Amsterdam Nias 25 van Bangkok naar Manilla Notos passeerde 27 Kaap Bon Nettie 27 v. Rotterdam naar Gent Nieuwehaven 27 v. Kopenhagen te Rotterdam Noordstad 27 v. Hamburg te Rotterdam Nestor 30 te Georgetown verwacht Ondina 27. 280 m. ZO van Kreta Ouwerkerk 27, 100 mijl O van Gibraltar Ommenkerk passeerde 27 Kaap St.-Vincent Orient 28 van Port Talbot te Rotterdam. Oostkerk 26 van Sydney naar Melbourne. Oranjefontein 26. 220 mijl WNW v. Freetown Osiris 26, 180 mijl WZW van Ouessant Oceaan 27 van Gothenburg te Amsterdam. Pendrecht 27, 300 mijl ONO van Aden Perna 28 te Lorenzo Marques verwacht. P. G. Thulin 27, 80 m. O van Halifax Prins Frederik Willem 27. 30 m. W v. eil. Anticosti Prins Johan Willem Friso 27 te Hamburg verw. Prins Willem IV 28 v. Rotterdam te Montreal Purfina Hellas passeerde 27 Straat Ormuz Purfina Nederland 27, 80 m. ZZO v. Sardinië Pygmalion 27 v. Port of Spain n. Jacmel Papendrecht 27. 300 mijl O v. Kaap Hatteras Paul Westers 27 v. Rotterdam n. Stockholm Pieter S. 27 te Rotterdam Prins Frederik Hendrik 27, 690 mijl NO van Belle Isle Prins Willem George Frederik 27 van Rotter dam naar Montreal Cottica Paramaribo naar Amsterdam, 27, 75 mijl WZW van Finisterre Johan van Oldenbarnevelt. Amsterdam naar Sydney, passeerde 27 Albany. Maasdam 26 van Rotterdam te New York. Noordam, Rotterdam naar New ork, 26, 340 mijl NO van l.s. Nantucket Oranje, Djakarta naar Amsterdam, 28 te Southampton: 29 (4.30 u.) voor IJmuiden verw Oranje Nassau, Amsterdam naar West-Indië, 27, 200 mijl NNO van Finisterre. Oranjestad, Amsterdam naar Georgetown 26 van Fort de Frans Prins der Nederlanden Amsterdam naar Port Limon,- 27 van Curasao. Ryndam, Rotterdam naar New York,, 27, 730 mijl ONO van Kaap Race Seven Seas, Montreal naar Bremerhaven, 28 te Rotterdam. Sibajak. Rotterdam naar Sydney, 27 van Southampton Westerdam 28 van New York te Rotterdam SLEEPBEDRIJF Barentsz Zee 27 250 mijl NO van Trinidad, j naar Nueva Palmira met 2 bakken j Ebro 27. 30 mijl N van Ouessant, naar Lis_ sabon met veerpont Friesland 23 te Quebec Gele Zee 26 van Curacao naar Gent met 2 tankers Noordzee 27 te Teneriffe Oceaan 26 te Aruba Thames 27, 220 mijl NW van Perim,v naar eiland Daz iPerz. Golf) met ,,Adma Enter prise" Tyne 26 van Bombay naar A]exandrie met baggermolen en twee bakken. 28 OKTOBER Constanz 3.20 (0.02), Rheinfelden 1.99 (—0.05); Breisach 1.24 0.01), Straatsburg .1.88 0.10>, Maxau 3.71 0.01), Mannheim 2.04 (—0.69), Mainz 2.24 (—0.02), Bingen 1.45 (—0.07). Caub 1.54 0.07), Trier 1.49 (+0.01), Cobtenz 1.74 0.05), Keulen 1.44 0.02), Ruhrort 3.45 (—0.10), Lobith 9.63 (—0.11), Nijmegen 7.49 0.08), Arnhem 7a77 0.06), Eefde «I.lssel) 3.23 (—0.03), Deventer 2.31 (—0.04), Monsin 55.55 (+0.20), Visé 49.90 (—0.24), Borgharen 39.95 0.21), Belfeld 11.21 (—0.26), Grave (he neden de sluis 4.75 0.04). HOOGWATER TE ROTTERDAM 29 oktober: le tij 8.44 uur; 2e tij 21.09 uur. HOOGWATER TE DORDRECHT 29 oktober: le tij 9.34 uur; 2e tij 21.53 uur. SCHEVENTNGEN, 28 oktober. Vangstbericht van hedenmorgen uit volle zee: SCH 66 12, uit halve vleet; 124 5, u.h.vl.; 160 nog halen; 3 17. u.h.vl.; 6 170, u.h.vl.; 302 -10, u.h.vl.; 24 5, u.h.vl; 95 34, u.h.vl.: 254 50,. nog 25 netten; 412 weinig vangst; 2 136 n. 60 n; 5 17, u.h.vl.; 30 30; 399 20, u.h.vl.- 132 100 n. 30 n; 200 100, u.h.vl.; 233 w.v.. n. 20 n: 104 4. u.h.vl.: 39 70, u.h.vl; 201 60. uhvl; 264 40. n. 40 n; 78 51 u.h. vl.; 7 20. n. 20 n.: 56 90, n. 25 n.; 229 45 u.h.vl.; 339 20; 20 20, u.h.vl; 323 150. n 70 n.: VL.: 71 35, u.h.vl.; 14 5, u.h.vl.; 56 5 u.h.vl.; 112 30, u.hvl. Binnen te ScheveningenSCH 141 37 last, 118 40 last; 84 36; 180 28 en 400 kisten verse haring; 99 25; 121 34; 225 35: 35 35; 105 35: 14 35; 128 30; 262 36- 110 35: 333 40 en 300 kisten verse haring: 325 40: 120 40 en 4P0 kisten verse haring; 4 43; 159 5 (ziek man): 199 3,5; 186 32: 32 28; 64 35; 63 40; 181 34: 23 40 last en 200 kisten verse haring; 9 6 en 400 kisten vis; 300 kisten makreel. Besomming trawlloger SCH 9 met f 12.250. besommingen vleetlogger SCH 118 met 13.120, 99 met 1320; 225 met 5100- 14 met 3370; 35 met 860; 121 met 5340; 262 met 850; 110 met 830; 333 met 4370; 120 met 7.010; 23 met 1270; voorts 5 kustvissers met in totaal 5.125 aan verse vis. Prijzen per kg: grote tong 3.793.96; groot middeltong 3.76 3.96: klein middeltong 2.993.10: tong I 2.70 —2.88; II f 2.S0—2.50 heilbot 2.704; tarbot I 2.50—2.70 II 1.501.65, III 1.20—1.30. IV 1.10—1.25: griet I f 1.151.30, II 1.10— 1.20; prijzen per 40 kg: grote schol 4046; groot middelschol 4549; middelschol 35 33.80; kleine schol 22.8026; grote schelvis 2932: middelsohelvis 2125; schelvis I 19—21.80; II 34.40—16.80; wijting 17—18.40; schar 20.40—24.50. tongschar 38—42.80; mid delkabeljauw f 44.5052; kabeljauw I 36 38; II 23—29.80: III f 12.80—13.80; mi-'del- koolvis 22^24.40: stijve kabeljauw 8 stuks: 49.50—62; prijzen per 100 kg: iiskabel- jauw 129—132; grote koolvis 44.5053; prij zen per 50 kg: vorse haring 16.2022,50;'ma kreel 10.20—17.30. Aangevoerd 14.000 kantjes gezouten haring. Notering volle haring 41.20--44; steurharing 28—34.50i beide per kantje.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 9